Schalke - Leverkusen | ONLINE | 13.4.2013 18:30 | Bundesliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

To je pro dnešek z německé Bundesligy vše, přeji pěkný zbytek sobotního večera a na počtenou.
Po remíze tak rozdíl mezi oběma soupeři zůstává stejný. Leverkusen má na třetím místě na Schalke čtyřbodový náskok. Naopak na čtvrté Schalke se dotáhl na rozdíl jednoho bodu Freiburg.
Když zvyšoval ve druhé půli MICHAL KADLEC ze standardní situace vedení Leverkusenu na 2:0, čekal by od toporně hrajícího Schalke těžko někdo vyrovnání. Přesto se tak stalo. V 71. minutě vyrovnal střídající Pukki. Stejný hráč byl pak faulován ve vápně a Raffael v 87. minutě z pokutového kopu zařídil remízu. Leverkusen přitom soupeře ve druhé půli dlouho nepouštěl do nebezpečných akcí. Z pohledu Bayeru se tak může mluvit o ztracené výhře.
Konec zápasu.
90+2
Joel Matip (SCH) se teď hodně zlobil, žlutou kartu dostal ale tak i tak, jeho faul byl jasný.
89
Leverkusen musí v závěru čelit ještě tlaku Schalke, zatím se však domácí do nějaké velké šance nedostali. Každopádně po srovnání mají hodně sebevědomí. Nyní dostal žlutou kartu brankář Bayeru Bernd Leno (LEV).
88
Leverkusen střídá. Ze hry odchází Andre Schürrle a na hřišti se objeví Daniel Schwaab.
87
Schalke právě vstřelilo branku!

K míči se postavil RAFFAEL (2) a měl tedy pořádnou porci štěstí, protože mu pomohla tyč, od které se míč odrazil do brány. Navíc brankář Leno ještě vystihl směr střely.
86
Důležitá situace utkání. Pukki se dostal ve vápně před Ömera Topraka a po kontaktu se skácel k zemi. Ömer Toprak dostává červenou kartu a bude to penalta!
85
Schalke střídá. Ze hřiště odchází Michel Bastos a do hry naskakuje Max Meyer.
85
Kadlecův centr z rohového kopu nadělal domácím pořádně problémy. Po několika odrazech s míč dostal až k Rolfesovi, který z bezprostřední blízkosti nastřelil brankáře Hildebranda.
84
Druhý poločas v atraktivitě poměrně zaostává za první půlí, je to i tím, že Leverkusen se více stáhl do obrany
83
Leverkusen podruhé střídá. Ze hry odchází Gonzalo Castro a na trávník pustí Hajime Hosogaie.
82
...teď to však bylo pouze za cenu faulu a za žlutou kartu pro střídajícího Jense Hegelera (LEV).
81
Stále to však od Schalke není nějaký drtivý tlak. Leverkusenu se poměrně dobře daří kouskovat hru...
80
...S rohem si Leverkusen poradil. Vůbec standardky dnes Schalke vůbec nevycházejí a nehrozí z nich překvapivě žádné nebezpečí.
79
Fuchs se rozhodl po vzoru Bastose střílet. Jeho střela byla tečována a právě to nadělalo Lenovi velké problémy. Oblouček totiž mířil do brány a Leno musel míč vyškrábnou z pod břevna na roh...
79
Už to vypadalo, že Schürrle bude postupovat do dobré šance, na poslední chvíli ho však zastavil výborný obranný zákrok.
78
Vidíme poměrně kostrbatá pasáž zaplněná mnoha souboji o míč, což nyní vyhovuje především Bayeru, který by nerad pustil Schalke do tlaku.
76
Na hřišti jsme teď zaznamenali pár ostřejších zákroků, které však nechal rozhodčí bez postihu a hra pokračovala dále. Sudí Gräfe nechává hře po celý zápas volnější průběh.
75
Pukki hru Schalke poměrně oživil. Důležitá je ale střelba, Schalke moc ve druhé půli nestřílelo a bez střelby to prostě nejde. Bastos to vzal na sebe a hned z toho byla gólovka.
74
Leno teď musel likvidovat prudký centr z levé strany, ale zkušeně schoval míč do svých rukavic a nepřipustil žádný problém.
71
Snížení by mohlo Schalke nastartovat a Leverkusen to bude ještě pořádně obtížně. Pro nezaujatého diváka jedině dobře.
72
Leverkusen rychle reaguje. Ze hry je stažen Sidney Sam a na hřiště přijde Jens Hegeler.
71
Schalke právě vstřelilo branku!

Ještě to bude zajímavé. Bastosovu střelu ze střední vzdálenosti vyrazil brankář Leno pouze před sebe a u míč byl nejrychleji TEEMU PUKKI (3), který míč dorazil do sítě. Střídání se trenéru Jensi Kellerovi povedlo na jedničku.
70
Pukki si chtěl narazit s Draxlerem, ale byl faulován, což znamenalo standardku pro Schalke. Nicméně Leverkusen opět neměl s bráněním výraznější problém.
69
Leverkusen stále hraje svoji trpělivou hru. Hraje rozvážně a v obraně bez větších chyb, a proto i zaslouženě vede.
68
Christian Fuchs (SCH) se zapojil do hry velice rychle a také velice rychle dostává žlutou kartu zato, že stáhl na trávník Sama.
67
Několik centrů za sebou do vápna teď musela řešit obrana Leverkusenu, ale vše zvládla.
66
...Druhým střídaným je Ciprian Marica a na hřiště přijde finský reprezentant Teemu Pukki.
66
Tak konečně zde máme první změnu na straně Schalke a hned to bude změna dvojitá. Nejprve jde ze hry Christoph Moritz, kterého nahradí Christian Fuchs...
64
...S rohovým kopem si obrana Leverkusenu poradila a stále si tak může hýčkat svůj dvougólový náskok.
63
Uchida se uvolnil na pravém křídle a namířil si to k vápnu. S přihrávkou poté poměrně otálel, nakonec si vybral Raffaela, kterému adresoval zpětnou přihrávku. Raffaelova střela však byla tečována na rohový kop...
62
Trenér Jens Keller se v poslední době mohl těšit z narůstající formy svých svěřenců a přiblížil se tak prodloužení trenérské smlouvy i na další sezónu. Po tomto utkání se však možná opět rozjedou spekulace, zda Schalke nepřivede pro příští ročník nového trenéra.
60
Pro Schalke už začíná být situace poměrně kritická. Dotahovat jednogólový náskok to by ještě šlo. ale dvoubrankový náskok to je při dnešním rozpoložení Schalke poměrně hodně.
58
Leverkusen právě vstřelil branku!

Michal Kadlec zahrával standardní situaci a vypadalo to, že jeho nebezpečný centr tečuje Kießling, to se však nestalo. Nicméně to poměrně zmátlo obranu i brankáře Hildebranda a skákavý míč zaplul ke vzdálenější tyči.
57
Teď mohl svůj tým i fanoušky oživit Julian Draxler. Odrazil se k němu míč a Draxler měl zpoza vápna volný prostor ke střele. Domácímu hráči však střela vůbec nesedla a vysoko přestřelil bránu.
56
Chtě, nechtě bude muset přijít na straně Schalke střídání. Takhle to totiž asi dál nepůjde. Chce to nějak oživit.
55
Leverkusen zatím nemá se Schalke žádný problém, naopak v útoku je ve druhé půli hosté nebezpečnější, i když se do žádné velké šance nedostal.
54
Schalke chybí v útočné fázi myšlenka a občas ho trápí také velká překombinovanost, Vracení narážečky zpátky do obsazeného prostoru, opravdu není cesta k úspěchu.
53
Carvajal se pustil do individuální akce, ale přejít přes tři protihráče to bylo opravdu velké sousto a Carvajal o míč přišel.
52
Leverkusen drží míč pod svojí kontrolou a trochu brnká fanouškům Schalke na nervy. Domácí ale nijak zvlášť nenapadají a spíše stínují.
51
Moritz fauloval Kießlinga a byla z toho tak standardka pro Leverkusen. K míči se opět postavil Schürrle z velké dálky však mířil pouze nad bránu.
50
Schürrle je s míčem skvělý, teď ho dokázal udržet proti dvěma protihráčům. Rychlý útok z toho ale nebyl, Schalke se stihlo rychle stáhnout.
49
Schalke opět u míče a podniká další postupný útoku, zatím se však nemůže prokombinovat z vlastní půle.
48
Bastos přenesl hru na levé křídlo, kde to nebylo tolik zahuštěné. Ale domácí váhali s kombinací a Leverkusen se stačil přesunout a navíc ještě získal míč.
47
Míč je od úvodu druhé půle více na kopačkách Schalke, což se samozřejmě dalo čekat. Leverkusen bude nyní vyčkávat a podnikat rychlé protiútoky.
46
Schalke si často pomáhalo v první půli dlouhými nákopy na Maricu, moc to ale úspěch nemělo. Teď to domácí zopakovali.
46
Druhý poločas zahájen. Nyní je na domácích, aby s vývojem utkání něco udělali. Každopádně by měli být více aktivní.
46
Začal druhý poločas.
V první půli jsme sledovali zajímavý fotbal. O chloupek více ze hry měl Leverkusen , který se také ujal po kontroverzním gólu Rolfese z 39. minuty vedení. Na hřišti totiž zůstal v té době ležet Marica a Schalke se zlobilo, že Leverkusen měl zahrát míč do zámezí. Domácí mělo dobré šance v podobě střel Draxlera a Raffaela, obě však brankář Leno zneškodnil. Ve druhé půli nás čeká zajímavá podívaná.
První poločas skončil.
45
...Ke standardce se postavil Michel Bastos a zkusil prostřelit val před sebou, to se mu ale nepovedlo.
45
Michal Kadlec (LEV) bránil Uchidu, ten si dal míč do běhu před sebe a donutil českého reprezentanta k faulu, a to k faulu ohodnocenému za žlutou kartu...
43
Na hřišti se začíná ostřit. Kießling se střetl v hlavičkovém souboji s Uchidou. Podle opakovaného záznamu bych však neřekl, že vytáhlý útočník hostí fauloval.
42
Závar ve vápně Leverkusenu. Schalke se dlouho nemohlo dostat k zakončení, Nakonec přišla střela z otočky, která ale měla velmi slabou razanci.
40
Gól bude po utkání určitě hodně diskutován a probírán. Z hlediska fair-play asi odsouzení hodný počin, na druhé stran hráči Leverkusenu těžko mohli vědět, jestli třeba Marica nesimuluje. Každopádně podle pravidle přerušuje hru pouze rozhodčí, jinak se hraje dál. A přesně Bayer udělal.
39
Leverkusen právě vstřelil branku!

Velmi kontroverzní gól Leverkusenu, o kterém se bude mluvit, v rámci pravidel však v pořádku. Marica se střetl ve vápně s Kießlingem a zůstal ležet s bolestivou grimasou na trávníku. Hráči Bayeru však hráli dál. Přišel centr na zadní tyč, na který si naběhl SIMON ROLFES (4) a hlavou umístil míč do sítě.
37
Schalke je teď trochu v útlumu a iniciativu teď mají hosté z Leverkusenu. Inkasovat gól do šatny by bylo nepříjemné pro každý tým, Schalke nevyjímaje.
36
Schürrle zatím rozhodně největším nebezpečím pro obranu Schalke, ale to hráči Gelsenkirchenu určitě čekali. Eliminovat tohoto hráče je velmi těžké.
35
Šance Leverkusenu. Na hranici vápna si míč zpracoval zády k bráně Schürrle, otočil se s míčem a vypálil k pravé tyči. Hildebrand se musel natáhnout a vyškrábnout míč.
34
V první půli sledujeme svižný fotbal, kterému zatím chybí pouze góly. Jinak má utkání výbornou kvalitu a diváky musí bavit.
33
...K hlavičce se sice dostal Kießling, ale hlavičkoval v záklonu a tak neměla jeho hlavička gólové parametry ani omylem, Byl z toho takový padáček, který nemohl Hildebranda ohrozit.
33
...K přímému kopu se postavil Schürrle, nedokázal však překonat zeď, od níž se míč odrazil nad bránu, rohový kop...
32
Špatnou přihrávku Leverkusenu vystihl Uchida, ale i Schalke posléze chybovalo v rozehrávce a dalo šanci na rychlý brejk soupeři. Nakonec byl pět metrů před vápnem faulovaný Sam...
31
Sam se na levé straně vyhnul dvěma protihráčům a šteloval si míč na střelu, Nakonec ale míč netrefil úplně optimálně a ten tak skončil mimo bránu.
30
Na druhé straně pálil Bastos, ale jeho pokus vůbec nebyl povedený a brazilský hráč se na dálku svým spoluhráčům omlouvá.
29
Ve vápně Schalke se k odraženému míči dostal Carvajal a ihned pohotově pálil, jeho střela ale nakonec pouze pohladila boční síť branky.
28
...Po centu do vápna přišel faul Schalke, takže míč získává Bayer.
28
Ciprian Marcia se dostal k míči ve vápně, už si dělal prostor k zakončení, ale míč mu ustřelil Ömer Toprak, Rohový kop...
27
Ale zpátky k dění na hřišti. U míče byl na polovině Leverkusenu Draxler, rozhodoval se, zda má míč předa na levé křídlo. Nakonec si loptu ponechal ve své moci, potáhl si míč více ke středu a nakonec vyslal skákavou střelu ke vzdálenější tyči. Pokus však neměl takovou razanci, takže Leno neměl výraznější problémy.
26
Lars Bender má nějaké zdravotní problémy a vyžádal si ošetření, které teď probíhá u lavičky Leverkusenu. Příští minuty naznačí, zda bude Bender v pořádku.
25
Carvajal se dostal až na hrot útoku a tam dostal velmi dobrý pas, zradilo ho však zpracování, při kterém mu míč odskočil více, než bylo třeba a Carvajal tak už nestihl zakončit.
24
Odražený míč po průniku Bastose se dostal na hranici vápna k Maricovi, ten nahrával zpět proti noze Raffaelovi, jenž bez přípravy vyslal hodně nebezpečný projektil na bránu. Brankář měl plné ruce práce, aby štiplavou střelu vyrazil.
23
Sam operoval s míčem na pravém křídle a pak poslal přízemní pas do vápna, před Kießlingem byla však rovnou čtveřice hráčů v modrém, takže šance na úspěch byla mizivá.
22
...S rohovým kopem už si obrana Leverkusenu bez problémů poradila a může rozehrávat postupný útok.
21
Leverkusen se dostal na hranici vápna k míči, ale před Schürrlem byl chumel hráčů, takže hostující hráč nemohl vypálit. Naopak k míči se dostalo Schalke a hned podniklo rychlý brejk, na jehož konci byla střela Raffaela. Ta byla nakonec ještě tečována a skončila nad břevnem. Rohový kop...
20
Leno teď musel likvidovat centr Schalke z pravé strany, ale neměl s ním nějaké výraznější problémy.
20
Raffael byl faulován v dobrém úniku. Trenér domácích Jens Keller si žádal žlutou kartu, ta však nepřišla.
19
Sledujeme trochu klidnější pasáž hry, hraje se od jednoho velkého vápna po druhé a prim momentálně hrají obě defenzívy.
18
Po delší odmlce u míče Leverkusen, ale útočit do plných to se asi nebude dařit oběma týmům. Pokud uvidíme nějaké šance, bude to pravděpodobně z rychlých protiútoků.
17
Pokud měl Leverkusen na začátku poziční převahu, tak teď je držení míče více na straně Schalke, který jakoby se v prvních minutách teprve probouzel a nakopla ho až šance Draxlera.
16
Schalke stále na polovině Leverkusenu, ale nemůže najít ten správný recept, jak by se mohlo přes červený val dostat. Nakonec celá akce skončila u Uchidy, kterého zastavil Michal Kadlec.
16
Snad poprvé je Schalke ve více lidech na polovině Leverkusenu a kombinuje. Hosté však pečlivě brání a domácí se nemohou prosadit.
15
A další brejk domácích. Tentokrát po pravém křídle pádil Michel Bastos, který si míč zasekl a šel s ním do středu hřiště, kde však o loptu přišel. Bastos potřebuje předvést nějaký povedený výkon, hraje totiž o možné prodloužení hostování z Lyonu v přestup.
14
Raffael mohl táhnout rychlý protiútok Schalke, ale výborně ho zastavil kapitán hostů Simon Rolfes.
13
Marco Höger zkusil střelecké štěstí, to mu ale zrovna dvakrát nepřálo. Střela šla totiž poměrně výrazně mimo bránu. Schalke už se ale směrem do útoku začíná Leverkusenu pomalu vyrovnávat.
12
Leverkusen se hnal do rychlého protiútoku, Spolupráce Kießling, Sam však nevyšla podle představ a tak se domácí ubránili.
11
Julian Draxler ukázal svůj talent a individuální dovednosti, na levé straně vápna vymotal dva protihráče, zasekl si míč a připravil si střelu. Mířil ke vzdálenější pravé tyči, ale Leno se vytasil s dobrým zákrokem a míč vyrazil do bezpečí.
10
Leverkusen má poziční převahu a díky tomu přicházejí i dobré možnosti. Schürrle háčkoval ve vápně a snažil se dostat až k zakončení, nakonec mu byl míč důrazně ukopnut.
9
Bayer naznačil své možnosti a předvedl svoji největší zbraň, tou by měl být hlavně rychlý přechod do útoku, o čemž se obrana Schalke před malou chvíli přesvědčila.
8
Parádní akce Leverkusenu. Schürrle si narazil s Rolfesem, který mu vrátil míč z první do velké šance. Schürrle mířil k pravé tyči, ale brankář Hildebrand dokázal vymrštit svoji levou ruku a připsal si skvělý zákrok.
7
Marica spěchal za míčem, ale u něj byl dříve brankář Bernd Leno, který se snad poprvé v utkání dostává k míči.
6
Schalke se nemůže dostat do hry, Stejný problém měl Gelsenkirchen i v minulém utkání proti Werderu, ve druhé půli se však výrazně zlepšil a zajistil si tři body.
5
Bayer se zatím stále jeví aktivněji, nyní budou hosté zahrávat rohový kop. Domácí odvrátili míč k Schürrlemu, který z osmnácti metrů vyslal na bránu skákavý pokus, jenž však Hildebrand v pohodě kryl.
4
V útoku se pokoušeli zahrozit i domácí, ale kombinace ve středu hřiště jim nevyšla. Jsem zvědavý jak se dnes vypořádá Schalke s absenci hbitého Farfána, který rozšířil již tak velký zástup zraněných hráčů Königsblauen.
3
Leverkusen začal poměrně aktivně, teď ho však v další útočné akci zastavil ofsajd, ve kterém se ocitl Stefan Kießling.
2
Jistě jste si všimli, že Michal Kadlec je dnes v základní sestavě Leverkusenu. Na levém kraji obrany nahradil vykartovaného Boenische, který ho na jaře jinak do hry takřka nepouští.
1
Hosté rozehráli zápas a důležitou bitvu o třetí pozici. A Leverkusen se nerozpakoval a hned poslal dlouhý nákop dopředu, který ale sebral brankář domácích Timo Hildebrand.
1
Utkání právě začalo.
ABSENCE – Schalke stále trápí velká marodka. Königsblauen chybí Unnerstall, Papadopoulos, Afellay, Barnetta, Obasi, Huntelaar a nově také Farfán. Pro karty nemůže nastoupit Neustädter. Leverkusen budou chybět Boenisch a Stegan Reinartz. Oba nenastoupí kvůli kartám.
ROZHODČÍ: Gräfe – Häcker, Schiffner – Schriever.
LAVIČKA LEVERKUSEN: Rensing, Friedrich, Schwaab, Hegeler, Hosogai, Fernandes, Milik.
LAVIČKA SCHALKE: Fährmann, Fuchs, Ermann, Torres, Ayhan, M. Meyer, Pukki.
SESTAVA LEVERKUSEN: (4 – 1 – 2 – 2 – 1) Leno – Carvajal, Wollscheid, Toprak, Kadlec – Rolfes – L. Bender, Castro – Sam, Schürrle – Kießling.
Trenér: Lewandowski, Hyypiä.
SESTAVA SCHALKE: Hildebrand – Uchida, Höwedes, Matim, Kolašinac – Höger, Moritz – Draxler, Raffael, Bastos – Marica.
Trenér: Jens Keller.
OHLASY PŘED ZÁPASEM:

HORST HELD (SPORTOVNÍ ŘEDITEL SCHALKE) – Snad jsme se poučili z prvního vzájemného střetnutí v této sezóně a pokusíme se to nyní zvládnout lépe. Bayer se vrátil ke svému tradičnímu pojetí, kdy se zaměřuje hlavně na rychlé protiútoky. (zdroj: schalke04.de)

SAMI HYYPIÄ (TRENÉR LEVERKUSENU) – Schalke je momentálně v dobrém rozpoložení, ovšem nesmíme se ho obávat. Jsme pro dosažení dobrého výsledku ochotni mnohé obětovat. (zdroj: bayer04.de)
MICHAL KADLEC (LEVERKUSEN) – Český reprezentační obránce si musí v poslední době zvykat jen na pozici náhradníka. V druhé části podzimu byl zraněný a i to zapříčinilo, že nyní musí bojovat o základní sestavu. Na jeho místě se totiž na jaře rozehrál Sebastian Boenisch. Michal Kadlec tak v jarní části nastoupil v základní sestavě pouze dvakrát.
VZÁJEMNÉ ZÁPASY – Na podzim zůstaly body v domácím prostředí, Bayer vyhrál nad Leverkusenem 2:0. I v celkové bilanci vzájemných zápasů je na tom lépe Leverkusen, který vyhrál 26 zápasů, 14 jich vyhrálo Schalke a v sedmnácti případech z toho byla remíza.
BAYER LEVERKUSEN na jaře dlouho bojoval s Dortmundem o druhou pozici, v této bitvě se však zařadil do pozice poraženého. Na druhý Dortmund už teď totiž ztrácí Bayer šest bodů a bude muset naopak čelit náporu čtvrtého Schalke. Vysvětlení je jednoduché, v posledních čtyřech utkáních získal Leverkusen pouze čtyři body, a to je při bitvě o nejvyšší pozice málo. Nicméně stále mají Löwen vše ve své moci. Zápas proti Schalke bude každopádně hodně důležitý.
SCHALKE 04 disponuje solidní formou vyhrálo poslední dva zápasy, z dobré formy vystupuje pouze výjimka v podobě prohry v 26. kole v Norimberku. Klub z Gelsenkirchenu se díky zlepšení dostal na čtvrtou pozici a na duo Freiburg, Frankfurt si vypracoval tříbodový náskok. Před sebou mají teď Köngisblauen následovný cíl – uhájit čtvrtou pozici a pokud možno se dostat ještě na pozici třetí, díky které by se vyhnuli kvalifikaci o Ligu Mistrů a rovnou byli nasazeni do základní skupiny. Zápas proti právě třetímu Leverkusenu tak bude jistě nejsledovanějším zápasem 29. kola Bundesligy.
Pěkný sobotní večer. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 29. kola německé Bundesligy mezi Schalke 04 a Leverkusenem. Utkání začíná v 18:30.
14. kolo
Tabulka 2019/2020
Z V R P Skóre B
1. Mgladbach 14 10 1 3 30:16 31
2. Lipsko 14 9 3 2 39:16 30
3. Dortmund 14 7 5 2 33:19 26
4. Schalke 14 7 4 3 25:18 25
5. Freiburg 14 7 4 3 24:17 25
6. Leverkusen 14 7 4 3 22:18 25
7. Bayern 14 7 3 4 35:20 24
8. Hoffenheim 14 6 3 5 19:23 21
9. Wolfsburg 14 5 5 4 15:14 20
10. Union Berlin 14 6 1 7 18:19 19
11. Frankfurt 14 5 3 6 24:22 18
12. Augsburg 14 4 5 5 20:26 17
13. Mainz 14 5 0 9 20:34 15
14. Werder 14 3 5 6 22:29 14
15. Hertha Berlin 14 3 3 8 20:29 12
16. Düsseldorf 14 3 3 8 16:29 12
17. Paderborn 14 2 2 10 17:32 8
18. Köln 14 2 2 10 12:30 8
Články odjinud