Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Leverkusen - 16. prosince 2018   18:00

Frankfurt
28' D. da Costa (Kostić) • 57' Kostić (Haller)
2:1
(1:0)
Leverkusen
65' Bellarabi  (Bailey)
Frankfurt
Trapp (C) – Salcedo, Falette, N'Dicka – D. da Costa, Willems (84. de Guzmán), G. Fernandes, Kostić – Haller, Gaćinović (90+1. Stendera), Rebić (81. Jović).
Rönnow – de Guzmán, Jović, N. Müller, Russ, Stendera, Tawatha.
Brych – Borsch, Lupp
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Leverkusen
Hradecky – Weiser (63. Alario), Tah, Dragović, Jedvaj – Kohr, Aránguiz (63. Bailey) – Bellarabi, Havertz, Brandt (85. Paulinho) – Volland.
Kirschbaum – Bailey, Alario, Baumgartlinger, S. Bender, Paulinho, Wendell.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 9:8.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Frankfurtu, který svého soupeře porazil poměrem 2:1. Také druhý poločas nám nabídl velice ofenzívnou podívanou, avšak domácí celek byl o poznání aktivnější, za což si vysloužil druhou branku. Leverkusen na změnu skóre rychle odpověděl, snížení nepříznivého výsledku bylo to poslední, co dnešní utkání přineslo. Rovněž jsme sledovali celou řadu nedovolených zákroků, hlavní sudí měl v tomto utkání hodně práce.
90+4'
90+4'
Sám na bránu uháněl právě Jović, který zkoušel zakončit ke vzdálenější konstrukci. Hrádecký se za míčem pouze ohlédl, střela ale skončila vedle.
90+3'
Dragović poslal dalekonosný nákop na druhou stranu, kde zabojoval Haller, který chtěl založit protiakci, jenomže Jović měl k míči hodně daleko.
90+2'
Bailey měl na levém křídle hodně prostoru na centr, jenomže do dráhy letu míče se postavil de Guzmán. Leverkusen bude ještě alespoň vhazovat.
90+1'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Marc Stendera.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Mijat Gaćinović (Eintracht Frankfurt).
88'
Centrovaná nabídka od Baileyho neměla dobrý směr, nicméně k míči se ještě dostal Paulinho, který pro změnu poslal balón do náruče brankáře Trappa.
87'
Je tu další žlutá karta, tentokráte pro hostujícího Alaria, který zřejmě u sudího protestoval. Rozhodčí Brych má v závěru hodně práce k řešení.
86'
Žlutou kartu dostává Gélson Fernandes (Eintracht Frankfurt).
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Paulinho.
85'
U postranní čáry zůstal ne zemi ležet jeden z domácích hráčů, ani tentokráte se ale nepískalo. Bayer se tak dostal k volnému balónu.
84'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jetro Willems, přichází Jonathan de Guzmán.
84'
Bellarabi nejprve nepřesně přihrával, poté si chtěl splnit obrannou povinnost, jenomže fauloval za cenu žlutého kartónku, na zemi skončil Kostić.
83'
Máme před sebou něco málo přes deset minut. Eintracht i nadále drží hubené vedení, naopak Bayeru se na vyrovnávací branku stále krátí čas.
82'
Haller pelášil do otevřené obrany, jeho kroky směřovaly na pravou stranu, načež zakončení pravou nohou dokázal Hrádecký vyrazit nad břevno.
81'
Žlutou kartu dostává Carlos Salcedo (Eintracht Frankfurt).
81'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ante Rebić, přichází Luka Jović.
80'
Hrádecký měl nyní velké starosti. Z velké vzdálenosti se ho pokoušel překvapit domácí Gaćinović, finský brankář nakonec vyrážel míč nad branku.
79'
Eintracht se dožadoval pokutového kopu, jenomže hlavní sudí nakonec penaltu nenařizuje. Opakovaný záběr potvrdil, že se jednalo o simulaci.
78'
Na hranici malého vápna si dělal prostor Haller, kterému se sice podařilo zakončit, avšak se nejednal o nic nebezpečného, Hrádecký bude vykopávat.
77'
Kostić si hned dvakrát přehodil míč na pravou nohu, pokaždé dobře reagoval vracející se Brandt. Výsledkem je rohový kop pro Frankfurt.
76'
Nakonec se to obešlo bez žlutého kartónku, krátce poté si ale důrazným způsobem počínal Fernandes, který mimo zrak sudího přišlápl Vollanda.
75'
Alario neúnavně napadal da Costu, přičemž se prvně jmenovaný prezentoval dobrou hrou tělem. To se nelíbilo da Costovi, který si cosi s protihráčem vyřizuje.
74'
Leverkusen se na delší dobu usadil na útočné polovině. Domácí obrana si ale počínala velice zodpovědně, nakonec zasahoval zadák Salcedo.
69'
Do vzduchu se dostával urostlý Haller, který ale v hlavičkovém souboji neuspěl. Hosté tak vyvezli balón na druhou stranu, kde operuje Bellarabi.
68'
Brandt to zkoušel dalekonosným přenesením hry křížem, jenomže Bailey na míč nakonec nedosáhl. Trapp si tak vyzkouší odkop od své svatyně.
67'
Eintracht bude muset být hodně ostražitý, jeho vedení není tak nadějné. Nyní se ale domácí dostali na útočnou polovinu, kde vhazuje da Costa.
66'
Bellarabi vhazoval kousek od rohového praporku. Krátce poté se do kombinace zapojil také Bailey, který ale neprošel přes Fernandese.
65'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Jenomže přeci jenom je sníženo! Bailey postupoval po levém křídle, posléze posílal do šestnáctky prudký přízemní centr, na který sice Volland nedosáhl, což nevadilo. Za ním se totiž zjevil KARIM BELLARABI, který procedil míč kolem nohy brankáře Trappa.
64'
Z velké vzdálenosti zkoušel své štěstí Falette, který ale mířil přímo doprostřed branky. Hrádecký musel zasahovat nadvakrát, obrana se ale opět rozestoupila.
63'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Leon Bailey.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Mitchell Weiser, přichází Lucas Alario.
62'
Nyní se nehraje, neboť to ve vzdušném souboji pořádně schytal domácí Gaćinović. Kohr zahrával vysokou nohou, žlutit se ale nebude.
61'
Centrovaná nabídka měla ideální výšku, avšak z branky dokázal vystartovat brankář Trapp, který svým výhozem založil rychlou protiakci.
60'
I tak jsme sledovali útočný výpad Bayeru, který po levém křídle táhl Brandt. Výsledkem je zisk rohového kopu, ke kterému se staví již zmiňovaný hráč.
59'
Po další akci se dostal do vyložené šance Rebić, který ale pravačkou o kousek minul branku. Leverkusen je na ručník, druhý poločas mu vůbec nevychází.
58'
Nyní to bude mít hostující celek hodně složité, prohrává totiž o dvě branky. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, skóre se klidně může obrátit.
57'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Nejprve Fernandes přešel přes několik protihráčů, poté se na hranici šestnáctky dostal k míči Haller, který na druhé tyči našel FILIPA KOSTIĆE, který dokázal propasírovat balón přes Hrádeckýho.
56'
Domácí brankář si delší dobu pohrával s míčem, nakonec rozehrál po zemi do strany na da Costu, který se celkem neohrožene dostal na druhou stranu.
55'
Bellarabi přeposlal míč na Weisera, který musel jednat opravdu rychle. Nakonec se nákop moc nezdařil, s míčem si tedy zahrál brankář Trapp.
54'
Následně se do zakončení dostal Gaćinović, kterému se rána moc nepovedla. Hrádecký pouze zkontroloval dráhu letu kulatého nesmyslu.
53'
Volland si neporadil s těžkou přihrávkou na hruď, naopak se na druhou stranu dostával Fernandes, který byl zatažen za dres, domácí mají výhodu.
52'
Rebić skončil kousek před pokutovým územím na zemi, o nedovolený zákrok se ale nejednalo. Hlavní ukázal, že se jednal o čistý zákrok.
51'
Salcedo udělal pár kroků a poté se mu podařilo přenést hru na Fernandese, který ale narazil na Brandta, jenž ale nedokázal uhlídat kulatý nesmysl.
50'
Hostující obrana věnovala Rebićovi až příliš prostoru, domácí forvard si vylepšil pozici, jenomže poté trefil pouze obětavého Dragoviće.
49'
Nyní si s míčem zahrála také hostující obrana, která dokráčela na druhou stranu. Havertz chtěl roztáhnout hru na levou stranu, to ale přečetl Falette.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se da Costa dostal k centru z pravé strany, který ale dokázal odklidit Dragović. Domácí i nadále zůstávají na útočné polovině.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní slovo si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl jednu branku, o kterou se postaral domácí celek. Bayer byl v úvodu utkání mnohem nebezpečnější, dokonce se dočkal branky, která ale nebyla uznána kvůli ofsajdovému postavení. Logicky tak přišel trest v podobě inkasované branky, do konce poločasu už nepřišla žádná změna skóre. Utkání je ale velice ofenzivní, zatím sledujeme celkem vyrovnaný průběh, domácí ale vedou o jednu branku.
45+3'
45+3'
Co chybělo! Za obranu se dostal Havertz, který lobem ale nepřekonal vyběhnuvšího Trappa, jenž se za padajícím míčem pouze ohlédl.
45+2'
Volland z první přeposlal na Brandta, který ale v souboji jeden na jednoho nevyzrál na Salceda. Leverkusen bude ještě vhazovat z levé strany.
45+1'
Z obrovské vzdálenosti zkoušel své štěstí hostující Havertz, který ale pálil vysoko nad branku. Trapp nemusel zasahovat, nyní bude vykopávat.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
44'
Jedvaj nyní vhazoval od levé postranní čáry, jeho nabídka směřovala přesně mezi obránce, kde sice číhal Havertz, nepodařilo se mu ale oslovit Brandta.
43'
Mohlo to být o dvě branky! Narážečka od Rebiće směřovala na Hallera, kterého ale vychytal brankář Hrádecký. Bayer si nyní určitě oddychl.
40'
Nedovoleným zákrokem se prezentoval napadající Jedvaj, který u postranní čáry fauloval da Costu. Rozehrávky se ujme sám brankář Trapp.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Ve středu hrací plochy zabojoval Fernandes, který okamžitě přenášel hru k postranní čáře. Eintracht to v tuto chvíli zkouší velice trpělivou kombinací.
37'
Brandt kroutil míč směrem do branky, na hranici malého vápna zasahoval Salcedo. Na druhé straně táhl protiakci Willems, jeho střela ale směřovala doprostřed.
36'
Bellarabiho dobrý pohyb přinesl více prostoru pro Weisera, po jehož centru se vrhal Volland, který nakonec vybojoval další rohový kop z pravé strany.
35'
Weiser vhazoval od pravé postranní čáry. Jeho nabídka se snesla ke Kohrovi, který ihned přenášel hru k levé straně hrací plochy, kde číhal Jedvaj.
34'
Volland se před malým momentem nacházel v ofsajdu, domácí tak rozehrávali od vlastní šestnáctky. V tuto chvíli má míč na kopačce Salcedo.
33'
Brandt tak obstaral rohový kop z pravé strany. Opět se jednalo o rozehrávku cvičeným signálem, na hranici malého vápna ale zasahoval Kostić.
32'
Da Costa to zkoušel nákopem na druhou stranu, kde měl nohu příliš vysoko Haller, který je třetím domácím hráčem, jenž uviděl žlutý kartónek.
31'
Následně se také Leverkusen dostal k rozehrávce volného kopu. Kohr se snažil oslovit Bellarabiho, pod jehož kopačky ale zajel obětavý Falette.
30'
Žlutou kartu dostává Evan N'Dicka (Eintracht Frankfurt).
29'
Ihned po rozehrávce se k míči dostal Jedvaj, který se snažil odkopnout míč na druhou stranu, což se mu nepodařilo. Eintracht tak bude moci vhazovat.
28'
Tak až nyní tu máme úvodní branku dnešního zápasu! Rebić přenesl hru na levou stranu, kde číhal Fernandes. Druhý jmenovaný ještě předal do strany na Kostiće, jehož přihrávku před prázdnou branku zužitkoval zcela osamocený DANNY DA COSTA, který se v ofsajdu nenacházel.
24'
U postranní čáry skončil na zemi domácí N´Dicka, o nedovolený zákrok se dle sudího nejednalo. Následovat bude další autové vhazování Frankfurtu.
23'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, zatím na první branku stále čekáme. Sledujeme ale ofenzivní podívanou, která nabízí celou řadu šancí.
22'
Posléze se do pokutového území prohnal Rebić, který v pádu ještě procedil kulatý nesmysl na Hallera, jehož zakončení ale směřovalo vysoko nad branku.
21'
Na druhé straně jsme sledovali další rohový kop, který se i tentokráte snášel na přední tyč. Tam se nejvýše do vzduchu dostal Dragović.
20'
To jsou věci! Hosté se radovali z úvodní branky, avšak hlavní sudí po konzultaci s videorozhodčím nakonec trefu neuznává, Dragović se v době teče nacházel v ofsajdu.
19'
Hrádecký musel jednat opravdu rychle, při odkopu ho totiž atakoval Rebić, který do něj zajel hodně nešetrně. Žlutý kartónek z toho nakonec nebude.
18'
Weiser našel na pravé straně Kohra, který ve skluzu centroval přímo do míst, ve kterých se nacházel Trapp. Domácí brankář ihned rozehrál do strany.
17'
Naopak tu byl velice nebezpečný protiútok Bayeru! Bellarabi roztáhl hru na Brandta, jehož obstřel ale dokázal Trapp vyrazit do strany za brankovou čáru.
16'
Frankfurt si vybojoval rohový kop z pravé strany. Do šestnáctky přiletěl nadýchaný centr, který ale skončil přesně na hlavě hostujícího Dragoviće.
15'
Na pravém křídle číhal úplně osamocený da Costa, jenomže včas zasahoval pozorný Jedvaj, který odvrátil kulatý nesmysl na útočnou polovinu.
14'
Už se zdálo, že se domácí Fernandes dostane do vyložené šance, avšak na poslední chvíli se vrátil Tah, který navíc vybojoval útočný faul.
13'
K oné rozehrávce se postavil křídelník Brandt, který posílal do vápna velice nebezpečný centr. Trapp si neporozuměl se spoluhráčem, čehož nevyužil Kohr.
12'
Pískáno je až posléze, neboť byl zezadu faulován Jedvaj. Úvod utkání přináší celou řadu nedovolených zákroků, nyní má Bayer k dispozici další volný kop.
11'
Zajímavý výrok sudího. Mezi obránce se totiž natlačil Brandt, který skončil na zemi, avšak hlavní sudí i tentokráte nechal pokračovat ve hře.
10'
Eintracht rozehrál volný kop z vlastní poloviny. Rozehrávky se ujal obránce Falette, který si ve středu hrací plochy vybral volného Fernandese.
9'
Bayer táhl velice nebezpečnou akci, jenomže na levém křídle si splnil obrannou povinnost Salcedo. Následně se na zemi ocitl da Costa.
8'
Jedvaj načasoval přihrávku na Vollanda, který byl ale až příliš rychlý, čehož si všiml pomezní rozhodčí, jenž správně signalizoval ofsajdové postavení.
7'
Na levém křídle se pokusil odcentrovat Kostić, avšak dobře zasáhl Weiser. Leverkusen se pokoušel vyvézt míč, nicméně u středového kruhu zasáhl Salcedo.
6'
Stále se nehraje, avšak Havertz už vstal na vlastní nohy. Mezitím Leverkusen rozjel akci po levém křídle, kde ale zasahoval obránce Salcedo.
5'
Hned v úvodu utkání jsme sledovali kombinaci v podání Bayeru. Kohr chtěl na pravé straně oslovit Bellarabiho, do přihrávky ale vložil kopačku N´Dicka.
4'
Tady se možná mělo žlutit. Na zemi se totiž ocitl hostující Havertz, kterého zezadu poslal k zemi Willems. Nakonec se to obešlo bez žlutého kartónku.
3'
Eintracht započal první útočnou akci, přičemž Rebić se zjevil za obranou soupeře. Přihrávka pod sebe měla najít Hallera, včas se ale vrátil Tah.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp (C) – Salcedo, Falette, N'Dicka – D. da Costa, Willems, G. Fernandes, Kostić – Haller, Gaćinović, Rebić.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Jović, N. Müller, Russ, Stendera, Tawatha.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Weiser, Tah, Dragović, Jedvaj – Kohr, Aránguiz – Bellarabi, Havertz, Brandt – Volland.
Náhradníci: Kirschbaum – Bailey, Alario, Baumgartlinger, S. Bender, Paulinho, Wendell.

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Bayer Leverkusen

Na opačné straně stojí Leverkusen, kterému se letos příliš nedaří. Bayer se v současné době nachází na jedenácté pozici, přičemž na sestupové pásmo má náskok sedmi bodů. Leverkusen se v posledních týdnech potýká s dobrou formou, neprohrál poslední tři ligové zápasy v řadě. V minulém kole navíc přišlo vítězství, neboť Leverkusen na domácím stadionu zdolal Augsburgu poměrem 1:0. Bayer získal ze sedmi venkovních zápasů pouze osm bodů, navíc poslední dva zápasy nepřinesly ani jedno vítězství. Leverkusen naposledy venku vyhrál před dvěma měsíci, tehdy vysoko zdolal Werder poměrem 6:2.
Eintracht Frankfurt

Fotbalisté Frankfurtu letos předvádějí celkem povedené výkony, které stačí na průběžnou pátou pozici. Eintracht má na svém kontě sympatických třiadvacet bodů, avšak na vedoucí Dortmund ztrácí už třináct bodů. Domácí celek dnešního utkání ale nezvládl poslední dva ligové zápasy, nejprve na domácím stadionu nestačil na Wolfsburg, kterému podlehl výsledkem 1:2, následně prohrál v souboji s berlínskou Herthou, přičemž tento zápas nakonec rozhodla jediná branka. Frankfurt se v tabulce domácích zápasů řadí na desátou pozici, což není zrovna slavné.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Eintracht Frankfurt a Bayer Leverkusen.