Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Augsburg - 30. listopadu 2019   15:30

Köln
86' J. Córdoba (Hector)
1:1
(0:1)
Augsburg
43' Niederlechner  (Max)
Köln
T. Horn – Schmitz, Bornauw, Czichos, Hector (C) – Drexler, B. Verstraete (46. Kainz), Höger (46. Ehizibue), Jakobs – Modeste (64. J. Córdoba), Terodde.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
RheinEnergieStadion (Kolín nad Rýnem)
Augsburg
Koubek – Framberger (28. Lichtsteiner), Gouweleeuw, Jedvaj, Max – R. Khedira, Baier (C) – Hahn, Niederlechner, Vargas (84. Jensen) – Córdova (57. Morávek).

V bundesligové tabulce předposlední Kolín nad Rýnem chtěl proti Augsburgu ukončit pětizápasovou sérii porážek. Zápas se pro něj ale nevyvíjel zrovna dobře. Za pravdu mi dává vyloučení a brzy po něm inkasovaný gól. Netrvalo to však dlouho a poměr sil se vyrovnal, což domácímu klubu pomohlo i k vyrovnání skóre. Radost z výsledku 1:1 ale nemá trojice českých fotbalistů. Mužstvo Tomáše Koubka, Jana Morávka a Marka Suchého totiž přišlo o výhru až v 86. minutě.
Držení míče: 55% : 45%.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:6. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:16.
90+6'
90+6'
Míč do šestnáctky poslal Kainz (Kolín nad Rýnem) a okamžitě koukal, kdo z hráčů si ho tam najde. K jeho nelibosti to byl obránce soupeřova týmu a zápas tak končí zřejmě spravedlivou remízou.
90+5'
Poslední šanci zvítězit má Kolín nad Rýnem. Dokoná po rohovém kopu obrat?
90+2'
V nastaveném čase se provinil Sebastiaan Bornauw (Kolín nad Rýnem) podražením.
90+1'
A potom odvrátila ještě další dva rohy.
89'
To se nestalo. Defenziva kolínského celku se na exekuci rohového kopu důkladně připravila.
88'
Augsburg může odpovědět rohovým kopem.
86'
Jhon Córdoba (Kolín nad Rýnem) oslavil svůj gól svléknutím dresu, což je samozřejmě v rozporu s fotbalovými řády a pravidly.
86'
1. FC Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Bezmála 50 tisíc fanoušků si zakřičelo "Gól!" Rozradostněl je JHON CÓRDOBA. Právě on po Hectorově nákopu obehrál vyběhnuvšího Koubka, a i když se český gólman i jeden z obránců ještě stihli vrátit před míč, tak ani společnými silami vyrovnávací trefě nezabránili.
84'
Poslední střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Fredrik Jensen.
82'
Teď Koubek (Augsburg) svůj tým naopak podržel! Zahrát mu na housle chtěl Cordoba, ale český brankář ho kvalitním zákrokem umlčel.
80'
Tohle byla minela! Koubek (Augsburg) podběhl Cordobův centr a může mluvit o štěstí, že to pro něj nemělo fatální následky!
78'
A při něm si do gólové pozice vyšplhal Vargas. Jaká škoda pro Augsburg, že míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče!
77'
Augsburg se konečně osmělil, kopat bude roh.
76'
Statistika držení míče: 55% : 45%.
74'
Koubek (Augsburg) musel zůstat ve střehu, aby mohl zlikvidovat pokus hlavičkáře Cordoby. Tohle byl oproti situaci ze 70. minuty rutinní zákrok.
72'
A další střela. Tentokrát to hlavou zkoušel Terodde (Kolín nad Rýnem), avšak zbytečně.
70'
Větší starosti měl Koubek (Augsburg) o chvíli později, proti volejové ráně z levé strany vápna se však vytáhl! Pochálit musím také Córdobu, který po sprintu podél pravé lajny naservíroval zakončujícímu Kainzovi ideální míč.
67'
Do hry se dostává i Koubek (Augsburg). Zkrotit dlouhý centr mu nedělalo vůbec žádný problém.
66'
Augsburská obrana úspěšně čelila rohovému kopu. Bleskový brejk domácí rychle ukončili.
64'
Třetí střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Jhon Córdoba.
62'
S rozdáváním karet Tobias Stieler nekončí ani po změně stran. Za zastavení slibně se rozvíjející akce ji dostává Jonas Hector (Kolín nad Rýnem).
61'
59'
Těch osobních soubojů o míč je nyní celá řada.
57'
Je to tady! Střídání v týmu FC Augsburg: na hřiště přichází Jan Morávek, odchází Sergio Córdova. Toho vyhnalo na lavičku zranění.
55'
Emoce pracují naplno. Do křížku se soupeřem se v přerušené hře dostal Jakobs (Kolín nad Rýnem) a bylo z toho vzájemné postrkávání.
53'
Na opačné straně zase Max protáhl Horna střelou pod břevno! Hosté pak ještě zahrávali roh, ale z něj už nebyli schopni zahrozit.
50'
A Hector (Kolín nad Rýnem) nebyl od vyrovnání daleko! Uvnitř vápna si našel odražený míč, který napálil jen pár decimetrů od šibenice!
49'
Možnost napravit to vznikla hned zády, protože z dalšího útoku vytěžil domácí tým roh.
47'
Do předbrankového prostoru centrující Ehizibue (Kolín nad Rýnem) může litovat toho, že nikdo z jeho spoluhráčů nebyl schopen míč zasáhnout.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Marco Höger, přichází Kingsley Ehizibue.
46'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem: ze hřiště odchází Birger Verstraete, přichází Florian Kainz.
46'
Markus Gisdol (Kolín nad Rýnem) provedl hned dvě poločasové změny.
46'
Fotbalisté se vrátili na zelený pažit.
Držení míče: 53% : 47%.
Střely na branku: 1:2.
Rohy: 1:3.
Ofsajdy: 0:0.
Fauly: 11:14.
45+4'
45+4'
Ač nerad, karetní mariáš si zahraje také Dominick Drexler (Kolín nad Rýnem). Osudným se mu stal nesouhlas s některým z výroků rozhodčího.
45+1'
Karetní tresty se v závěru poločasu rychle kumulují. Své o tom ví Philipp Max (Augsburg), který v souboji o míč použil nepřiměřenou hrubost.
44'
Radost ze vstřelené branky střídá rozčarování! André Hahn (Augsburg) zahrál vysokou nohou, dostal druhou žlutou kartu a poměr sil na hřišti se tedy vyrovná.
43'
Augsburg právě vstřelil branku!
Přesilovku Augsburg brzy využil! Po několika nepřesnostech na obou stranách si před bránu naběhl FLORIAN NIEDERLECHNER a přesnou tečí poslal bavorský klub do vedení!
40'
Hosté by teď měli být na koni.
39'
Rafael Czichos (Kolín nad Rýnem) v utkání končí! Při snaze napravit vlastní chybu fauloval Niederlechnera a po druhé žluté je vyloučen!
37'
Nakonec se tam přeci jen prokombinovali a Baier (Augsburg) mohl díky tomu vystřelit. Horn zasahovat nemusel, dráhu míče přeťal obětavý obránce.
35'
Hosté nepřestávají hledat cestu vedoucí hlouběji do pole. Prozatím však bezvýsledně.
34'
Rozehrávku soupeřova týmu napadající Terodde (Kolín nad Rýnem) spáchal útočný faul.
32'
Vargas měl nakročeno na pravou stranu šestnáctky, odkud směrem k penaltovému puntíku nepřesně přihrál. Pro Augsburg je to samozřejmě škoda, této situace se rozhodně dalo vytěžit více.
31'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
30'
Hra se teď drží u středového kruhu.
28'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště kulhá Raphael Framberger, přichází Stephan Lichtsteiner.
28'
Po zpětné přihrávce pálil z hranice vápna Vargas, ale ani jemu se srovnat mířidla nepodařilo. Právě přesnost je zatím největší problém Augsburgu.
27'
Baier (Augsburg) to pak zkusil z dálky, ale netrefil se.
26'
A nakonec i druhý v pořadí. Kolínská defenziva se v obou případech hravě ubránila.
25'
Augsburg rozehraje premiérový roh.
23'
Prvního darebáka už má také Augsburg. André Hahn vletěl do Czichose jako smyslů zbavený a tohle by se stávat opravdu nemělo. Však mu taky protivníci včetně realizačního týmu pořádně vyčinili.
20'
Marco Höger (Kolín nad Rýnem) zezadu podsekl Córdovu a ve dvacáté minutě se stal už třetím (!) napomenutým hráčem svého celku.
19'
Z dálky centrující Max (Augsburg) našel jenom obránce. Tohle nebyl kvalitní pas.
17'
Za skluz vůči Baierovi dostává Birger Verstraete (Kolín nad Rýnem) žlutou kartu.
16'
15'
Hra se přestěhovala doprostřed hřiště.
13'
Ostražitý musel být i Koubek (Augsburg), i když rána ze střední distance na něj nakonec nemířila.
11'
Pokračuje se v dobrém tempu. Další střeleckou příležitost si vypracoval Max (Augsburg), ten pálil ze záklonu z čáry ohraničující velké vápno.
9'
Hahn (Augsburg) pokutový kop neproměnil! Hrdinou okamžiku se stává gólman Horn, který penaltového exekutora skvěle vychytal.
8'
A jejím viníkem je Rafael Czichos (Kolín nad Rýnem), který za faul inkasuje žlutou kartu.
7'
Penalta je naopak nařízena na druhé straně!
5'
Přímák se podařilo odvrátit, ale domácí pokračovali v útočení. Byl to Drexler, kdo si ve vápně vyskočil na pěkný centr a po kontaktu se soupeřem upadl. Kolínští se rozčilovali, ale Tobiase Stielera nechala tato situace klidným.
4'
Jakobs (Kolín nad Rýnem) byl v souboji u okraje šestnáctky faulován Frambergerem. Rýsuje se tedy zajímavá možnost zahrozit ze standardky.
2'
První náznak šance si přesto vytvořili domácí. Nebezpečnou se stala přihrávka přes pokutové území, na kterou si dělali zálusk oba útočníci.
1'
Výkop provedl Augsburg.
1'
Základní jedenáctky nastoupily na hřiště.
Ze tří českých legionářů hrajících za Augsburg byli do sestavy napsáni hned dva. Tomáš Koubek do branky a Jan Morávek na lavičku. Marek Suchý chybí kvůli dlouhodobému poranění lýtka.

1. FC Kolín nad Rýnem: T. Horn – Schmitz, Bornauw, Czichos, Hector – Drexler, B. Verstraete, Höger, Jakobs – Modeste, Terodde.
Náhradníci: Kessler – Ehizibue, J. Córdoba, Schirí, Schaub, Schindler, Sobiech, Kainz, Risse.

FC Augsburg: Koubek – Framberger, Gouweleeuw, Jedvaj, Max – R. Khedira, Baier – Hahn, Niederlechner, Vargas – Córdova.
Náhradníci: Luthe – Iago, Morávek, Pedersen, Jensen, Schieber, Uduokhai, Lichtsteiner, Richter.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 13. kola německé Bundesligy mezi Kolínem nad Rýnemem a Augsburgem.
Vzájemná utkání v loňské sezoně

09.09.2017 Augsburg – Kolín nad Rýnem 3:0
27.01.2018 Kolín nad Rýnem – Augsburg 1:1
Augsburg se díky vítězné minisérii očistil z barážového bahna. A nejen to, dokonce se mu i vzdálil, když ve vyrovnaném spodku tabulky poskočil ze šestnácté pozice na dvanáctou. Navzdory tomu se bavorský klub musí neustále otáčet za sebe, protože jeho náskok na nejbližší pronásledovatele je snadno smazatelný. Přímo na záda Augsburgu dýchá s jednobodovým odstupem Mohuč a o další bodík zpátky se drží trojice Brémy, Hertha Berlín, Düsseldorf.
Kolín nad Rýnem je v osmnáctičlenné tabulce předposlední. Má nejhorší útok, třetí nejděravější obranu a k tomu všemu vypadl z formy. Není proto divu, že vedení západoněmeckého celku došla trpělivost a odvolalo Achima Beierlorzera. Na jeho křeslo minulý týden usedl Markus Gisdol, nicméně ani jemu se vleklou sérii nepodařilo zastavit. Na jeho obranu však musím uvést, že premiéru u svého nového zaměstnavatele si odbyl na hřišti aktuálně druhého Lipska, kde se bodový příděl rozhodně nečekal. Na domácí půdě už by to ale mělo být o něčem jiném a Markus Gisdol bude chtít vyhrát.
13. kolo německé Bundesligy pokračuje zápasem mezi Kolínem nad Rýnem a Augsburgem. Oba soupeře si představíme v následujících odstavcích.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.