Bundesliga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Dortmund - 18. prosince 2020   20:30

Union Berlin
57' Awoniyi (Prömel) • 78' Friedrich (Teuchert)
2:1
(0:0)
Dortmund
60' Moukoko  (Guerreiro)
Luthe – Trimmel (72. Ryerson), Friedrich, Knoche, Lenz – Prömel – Becker, Teuchert (85. Gießelmann), Griesbeck, Bülter (66. Endo) – Awoniyi (86. Gogia).
Karius – Gießelmann, Ryerson, Maciejewski, Hübner, Gogia, Endo.
Osmers – Gorniak, Kempter
An der Alten Försterei, Berlín
Dortmund
Bürki – Meunier (80. Morey), Akanji (85. N. Schulz), Hummels, Guerreiro – Can (80. Bellingham), Witsel – Sancho, Reus (72. Brandt), Reyna – Moukoko.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 7:12. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:7.
Přestože domácí nevstupovali do zápasu v roli favoritů, dokonale svého soupeře zaskočili. Na Borussii byli domácí výtečně připraveni, skvěle bránili a díky dvěma povedeným akcím dokázali vybojovat tři body! Pro Borussii je to nepříjemná ztráta v boji o čelo tabulky, k bodům dnes nevedl ani historický střelecký zápis šestnáctiletého Youssoufy Moukoka.
90+4'
90+3'
Útočným faulem končí zřejmě poslední útočná akce hostů.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Hosté napadají rozehrávku Unionu, nic jiného jim ani v tuto chvíli nezbývá.
87'
Youssoufa Moukoko nezachytil přihrávku na polovině Unionu, míč tak doputoval až do vápna domácích, kde Andreas Luthe nespěchá s rozehrávkou.
86'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Akaki Gogia.
85'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Cedric Teuchert, přichází Niko Gießelmann.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Manuel Akanji, přichází Nico Schulz.
83'
Jadon Sancho (Dortmund) rozehrál roh na krátko, předal míč Guerreirovi, který odcentroval, domácí se ubránili.
82'
Rohový kop pro Borussii, hosté budou rozehrávat z levé strany.
81'
Poslední desetiminutovka zápasu, respektive normální hrací doby, hosté opět prohrávají o gól, dokáží ještě alespoň vyrovnat?
80'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Mateu Morey.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Emre Can, přichází Jude Bellingham.
79'
Takový průběh se dnes asi tak úplně nečekal, nyní za to hosté budou muset pořádně vzít!
78'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Také druhý gól v zápase dávaí domácí po rohovém kopu, kdy centr Cedrica Teucherta dopadl přímo na hlavu úplně volného MARVINA FRIEDRICHA, který hlavou posílá míč o tyč do branky.
77'
A znovu roh, znovu pro Union, dočkáme se změny skóre?
76'
Cedric Teuchert (Union Berlín) rozehrál z levé strany rohový kop, ale nepřesně, přímo na nohu prvního bránícího hráče Dortmundu.
75'
Rohový kopů přibývá, další budou rozehrávat domácí.
73'
Manuel Akanji (Dortmund) nakopává míč dopředu, kde se nabízí mladičký Youssoufa Moukoko... z celé akce je jen nepřesná střela Cana.
72'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Julian Ryerson.
72'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Julian Brandt.
72'
Youssoufa Moukoko (Dortmund) si šel pro penaltu, vypadalo to, že ho bránící Robin Knoche zatáhl za ruku... ale to bylo jen zdání.
71'
Raphaël Guerreiro (Dortmund) se nedostal z levé strany do vápna, ale hosté zůstávají u míče.
70'
Borussia kombinuje na polovině Unionu, utkání je stále vyrovnané, nyní tedy již 1:1, hosté ale budou chtít strhnout vedení na svou stranu.
69'
Christopher Trimmel (Union Berlín) rozehrál roh z pravé strany, hosté se ale dokázali ubránit.
68'
Taiwo Awoniyi (Union Berlín) v hlavičkovém souboji před brankou Borussie, míč se tam podivně odrazil a skončil vedle branky, roh pro domácí.
67'
Žlutou kartu dostává Axel Witsel (Borussia Dortmund).
66'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marius Bülter, přichází Kejta Endo.
66'
Zatím nikoliv, protože míč si stahuje ze vzduchu gólman Andreas Luthe (Union Berlín), který rozehrává.
65'
Rohový kop pro Borussii, strhnou hosté vedení na svou stranu?
63'
Youssoufa Moukoko (Dortmund) vypálil uvnitř vápna z otočky, střela ze stoje ale nebyla tak tvrdá a přesně umístěná, Andreas Luthe v pohodě chytá.
62'
Žlutou kartu dostává Marius Bülter (1. FC Union Berlín).
62'
Christopher Lenz (Union Berlín) vhazuje z levé strany, na polovině Borussie.
60'
Dortmund právě vstřelil branku!
Nyní se již YOUSSOUFA MOUKOKO dokázal prosadit, po parádní přihrávce Guerreira za obranu si naběhl z levé strany do vápna a nechytatelnou bombou levačkou nedal Luthemu žádnou šanci.
59'
A mohlo být srovnáno, Andreas Luthe (Union Berlín) nedosáhl na přihrávku před branku a Youssoufa Moukoko těsně minul míč před prázdnou brankou!
58'
První gól by konečně mohl probudit střelce Borussie, kteří jakoby spali zimním spánkem.
57'
Christopher Trimmel rozehrál roh z pravé strany, na bližší tyči míč hlavou přizvedl Grischa Prömel (Union Berlín) za sebe, kde Giovanni Reyna neuhlídal TAIWA AWONIYIHO, který hlavou poslal míč do branky.
57'
Cedric Teuchert (Union Berlín) vybojoval roh, domácí rozehrávají z pravé strany.
56'
Útočným faulem končí akce Borussie, Robin Knoche (Union Berlín) tak bude moci rozehrát z vlastní poloviny.
55'
Cedric Teuchert (Union Berlín) zkusil pozornost Bürkiho, z levé strany, gólman Borussie přízemní střelu chytá.
55'
Zatím ani v dosavadním průběhu druhé půle nesledujeme nějaký super fotbal, opět je to o spoustě chyb na obou stranách.
54'
Míč míří z levé strany před branku Borussie, kde jde do souboje Roman Bürki, který míč dokázal vyboxovat ven z vápna.
53'
Rohový kop pro Union, míč si bere Christopher Trimmel, který rozehraje z levé strany.
52'
Nepřesným nákopem končí akce Unionu, Roman Bürki se tak opět zapojuje do rozehrávky.
51'
Bleskově se míč přesunul na opačnou stranu, k brance Borussie, Roman Bürki rozehrává.
50'
Malá domů v podání domácích, Andreas Luthe neměl klid na rozehrávku, ale zvládl odehrát míč.
49'
Borussia ale zůstala v útoku, jenže akci zazdil špatnou přihrávkou Jadon Sancho.
48'
Axel Witsel (Dortmund) posílá míč na pravou stranu, kde bojuje Jadon Sancho, ten se nedostal do vápna Unionu.
47'
Emre Can (Dortmund) nezachytil přihrávku na levé straně, míč končí v autu, vhazují domácí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:31.
No vida, v první půli gól nepadl, ale nechybělo moc, aby první gól padl doslova v posledních sekundách první půle, kdy Youssoufa Moukoko (Dortmund) trefil tyč domácí branky!
Jinak jsme ale sledovali spíše vyrovnaný fotbal, byť host mají velkou převahu v držení míče. Na šance to bylo taktéž téměř vyrovnané, takže favorizovaná Borussie bude muset ve druhé půli trochu přidat, chce-li si odvézt všechny body.
45+1'
45'
Youssoufa Moukoko (Dortmund) byl blízko gólu, ale trefil pouze tyč!
44'
Christopher Trimmel (Union Berlín) rozehrál z pravé strany, ve vápně se dostal ke střele Marius Bülter, který ale poslal míč vysoko nad branku.
43'
Emre Can (Dortmund) zablokoval střelu Teucherta na roh, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
42'
Ve hře obou tým je ale poměrně dost nepřesností, kdy vidíme spoustu ztrát míčů...
41'
Hosté s míčem před pokutovým územím Unionu, ale projít přes houštinu hráčů není vůbec snadné a Borussii se to stále nedaří.
40'
Je před námi poslední pětiminutovka první půle, zatím gól nepadl, uvidíme, zda se ho ještě dočkáme do poločasové přestávky.
39'
Bránící Marvin Friedrich (Union Berlín) odvedl dobrou práci na pravé straně, kde vybojoval míč pro svůj tým.
38'
Borussia v pohodě ubránila rohový kop soupeře a hosté se nyní sami dostávají do útoku.
37'
Také Union vybojoval roh, po zblokované střele Teucherta.
36'
Statistika držení míče – 33% : 67%.
35'
Christopher Trimmel (Union Berlín) se zlobí na sudího, že mu odpískal faul při plnění defenzivních úkolů, hosté rozehrávají z levé strany.
33'
Po rohovém kopu z pravé strany následoval také roh ze strany levé, při tom druhém si Andreas Luthe (Union Berlín) stahuje míč ze vzduchu.
32'
Po zblokované střele Youssoufy Moukoko (Dortmund) mají hosté roh z pravé strany.
31'
Christopher Trimmel (Union Berlín) ztrácí míč na polovině Dortmundu a domácí se opět bleskově stahují.
30'
První půl hodina za námi, opticky patřila sice favorizované Borussii, ale na gólové šance je to zatím 1:1, takže bezbrankové skóre odpovídá tomu, co se na hřišti doposud událo.
29'
Mezi dvojicí bránících hráčů vystřelil zpoza vápna Sheraldo Becker (Union Berlín), Roman Bürki (Dortmund) ale neměl s tímto přízemním pokusem příliš práce.
28'
Union se i nadále pouze brání před vlastní šestnáctkou.
27'
Raphaël Guerreiro (Dortmund) vhazuje z levé strany, na polovině soupeře, Borussie tak bude moci zaútočit.
26'
Cedric Teuchert (Union Berlín) se nedostal ve vápně Borussie k míči, opět dobrou práci odvedli obránci soupeře.
25'
Autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině soupeře... akce Unionu ale končí útočným faulem.
23'
Mats Hummels (Dortmund) nepustil za sebe útočícího Beckera, velmi dobrá defenzivní práce.
22'
Míč z levé strany míří do vápna Borussie, kde ale v tu chvíli nebyl nikdo v červeném, míč ze země sbírá do svých rukavic Roman Bürki (Dortmund).
21'
Marvin Friedrich (Union Berlín) trochu zariskoval na vlastní polovině, při rozehrávce, nakonec ale udržel míč a i rozehrál.
20'
Chyba v rozehrávce Borussie, Sheraldo Becker (Union Berlín) získal míč a ze střední vzdálenosti vypálil, branku však o několik metrů přestřeluje.
19'
Trochu s obtížemi, ale přece dokázali hosté ubránit rohový kop Unionu, akce domácích ale pokračuje... dokud si Roman Bürki (Dortmund) nesebral míč ze vzduchu.
18'
Rohový kop pro Union, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
17'
A také domácí mají svou první gólovou šanci, nejprve Taiwo Awoniyi neprostřelil Bürkiho, který také předvedl parádní reflexivní zákrok, následná dorážka Cedrica Teucherta prolétla zhruba půl metru nad brankou.
17'
Robin Knoche (Union Berlín) s míčem na vlastní polovině, místo přihrávky dopředu volí přihrávku zpět k brance, Andreas Luthe se tak zapojí do rozehrávky domácích.
16'
Statistika držení míče – 30% : 70%.
15'
Hodně nepovedenou kolmicí za obranu končí pokus domácích o útočnou akci.
14'
Vypadalo to, že hosté vybojovali další roh, ale je tomu jinak, uvidíme odkop Andrease Lutheho od branky Unionu.
13'
Raphaël Guerreiro (Dortmund) vrací míč za sebe, netroufá si na průnik do vápna, hosté kombinují.
12'
Borussia již převzala aktivitu a nyní se domácí téměř nedostávají k míči.
11'
Dlouhý nákop domácích není přesný, míč zadarmo získávají hosté.
10'
Další útočná akce hostů a je tu první gólová šance, kdy Jadon Sancho mohl skórovat, kdyby ale prostřelil Lutheho, ten se blýskl pohotovým reflexivním zákrokem.
10'
Giovanni Reyna (Dortmund) dostal na levém křídle přihrávku na paty, přesto dokázal míč ještě pohotově zpracovat. Následně ale Mats Hummels posílá míč kamsi do míst, kde není vůbec nikdo.
9'
Hosté již rohový kop rozehráli z pravé strany, ale hodně nepřesně, míč končí u prvního bránícího hráče Unionu, který ho odkopává pryč z vápna.
8'
Jadon Sancho (Dortmund) si z levé strany navedl míč na střelu, z hranice vápna, jeho pokus byl ale zblokován, roh pro Borussii.
7'
Až na vlastní polovinu se nyní hosté sami vyhnali, přesto však i nadále drží míč na svých kopačkách.
6'
Fotbalisté Unionu se dokázali zformovat na vlastní polovině, takže postup hostů se zastavil.
5'
Hlavičkové souboje u půlící čáry, míč vybojovali hosté, kteří hned po pravé straně zkouší zaútočit.
4'
Sheraldo Becker (Union Berlín) zůstává na trávníku, po souboji s Bürkim, ale nebude to nic vážného a bude se moci pokračovat v zápase. Paradoxně to vypadalo, že se ho Bürki ani nedotkl.
3'
Roman Bürki (Dortmund) musí znovu do akce, nyní vyboxovává míč před dotírajícím Sheraldo Beckerem.
2'
Taiwo Awoniyi (Union Berlín) z pravé strany pronikl do vápna Borussie, dostal se i ke střele, ale Bürkiho neprostřelil. Navíc je následně pískán ofsajd.
1'

1. FC Union Berlín: Luthe – Trimmel, Friedrich, Knoche, Lenz – Prömel – Becker, Teuchert, Griesbeck, Bülter – Awoniyi.
Náhradníci: Karius – Gießelmann, Ryerson, Maciejewski, Hübner, Gogia, Endo.

Borussia Dortmund: Bürki – Meunier, Akanji, Hummels, Guerreiro – Can, Witsel – Sancho, Reus, Reyna – Moukoko.
Náhradníci: Hitz – Ł. Piszczek, Brandt, Bellingham, Morey, Dahoud, Zagadou, Delaney, N. Schulz.
BORUSSIA DORTMUND
Jak již zmíněno, Borussia je v utkání s Unionem favoritem. Dortmundští mají za sebou mj. vítězství v základní skupině Ligy mistrů, s níž se rozloučili výhrou 2:1 v Petrohradu. Čtyři dny poté, 12. prosince, ale přišla pořádná a hodně nečekaná domácí „facka“ od Stuttgartu, který v Signal Iduna Park domácího favorita dokonale znemožnil v průběhu druhé půle, kdy hosté nastříleli čtyři góly a vyhráli 5:1! Stuttgart loupil na hřišti Borussie naposledy v roce 2007, kdy zde vyhrál 1:0.
Nečekané ztracené domácí body si Borussia následně přivezla z Brém, kde v zatím posledním ligovém kole vyhrála těsně 2:1.
UNION BERLÍN
V souboji šestého Unionu se čtvrtou Borussií nejsou domácí favority, byť oba týmy mezi sebou dělí pouhopouhé čtyři body. Nicméně Union čeká na další vítězství již čtyři ligový kola a je otázka, zda ho dosáhne právě proti favoritovi z Dortmundu.
Naposledy se Union radoval z výhry téměř před měsícem, kdy 22. listopadu dokázal vyhrát 2:1 na hřišti Kolína nad Rýnem. Berlínští touto výhrou završili úspěšnou třízápasovou sérii, kdy vyhráli v Hoffenheimu 3:1, porazili doma Bielefeld 5:0 a pak také dokázali zvítězit v již zmiňovaném duelu v Kolíně. Poté ale v dalších čtyřech kolech pouze třikrát remízoval.
Vítejte u online přenosu předehrávky 13. kola německé Bundesligy, v němž UNION BERLÍN přivítá na svém stadionu BORUSSII DORTMUND.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.