Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Freiburg - 4. února 2023   15:30

Dortmund
27' N. Schlotterbeck  • 49' Adeyemi (Bellingham) • 52' Haller (Guerreiro) • 70' Brandt  • 83' Reyna (Guerreiro)
5:1
(1:1)
Freiburg
45+1' Höler
Dortmund
Kobel – M. Wolf (79. Dahoud), Süle, N. Schlotterbeck, Guerreiro – Brandt, Bellingham (72. Malen), Can, Reus (72. Reyna), Adeyemi (62. Bynoe-Gittens) – Haller (62. Moukoko).
Meyer – Hummels, Modeste, Passlack.
Freiburg
Flekken – Kübler (89. Gulde), Ginter, Lienhart – Sildillia, Höfler, Kyereh (61. Eggestein), Günter – Doan (68. Džong Woo-jong) – Höler (68. Gregoritsch), Grifo (61. Sallai).
Uphoff – Petersen, Röhl, Wagner.

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 16:3. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:14.
Je konec! Dortmund zvládl domácí duel s Freiburgem a vítězí 5:1. Hosté si duel zkomplikovali po čtvrthodině, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučet Kiliann Sildillia. Domácí se do vedení dostali o deset minut později, kdy se prosadil Nico Schlotterbeck. V úvodu nastavení se však Freiburg dostal vpřed a Lucas Holer vyrovnal. Krátce po změně stran vrátil domácím vedení Adeyemi a na jeho branku navázal Sébastian Haller, pro nějž šlo o první branku po překonání rakoviny varlat. Dvacet minut před koncem se navíc krásně trefil Brandt a gólovou tečku za duelem napsal střídající Giovanni Reyna.
90'
90'
V samotném závěru utkání se dopředu vydal ještě Freiburg, jenže střídající Gulde centrem z pravé strany spoluhráče nenašel.
89'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Manuel Gulde.
88'
Exekuce přímého kopu se chopil Reyna, který chtěl napodobit svou gólovou střelu, nicméně Mark Flekken jeho úmysl přečetl.
87'
Bynoe-Gittens prošel do blízkosti velkého vápna, kde byl faulován a získal pro Dortmund rozehrávku přímého kopu.
86'
Emre Can dostal přihrávku na pravou stranu, našel Malena, jenže ten už neměl dostatek prostoru a času k odcentrování do šestnáctky.
85'
Niklas Süle poslal přihrávku na pravou stranu, kde znovu čaroval Reyna, nicméně mladík ve službách Borussie nyní neodcentroval.
83'
Dortmund právě vstřelil branku! Dortmund se přesto dočkal páté branky! Bynoe-Gittens tentokrát rozjel akci, po které se k míči dostal GIOVANNI REYNA, který placírkou uklidil míč do dolního rohu branky!
82'
Bynoe-Gittens prokázal svou rychlost, dostal se do úniku, ale technickým pokusem neprostřelil vyběhnutého brankáře!
81'
Dahoud našel přihrávkou do vápna Donyella Malena, který chtěl odcentrovat pod sebe, ale hostující brankář jeho pobídku ukryl v rukavicích.
80'
Brandt zahával další rohový kop Dortmundu. Jeho přetažený centr přiletěl k zadní tyči, nicméně obrana Freiburgu míč odehrála do bezpečí.
79'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Mahmoud Dahoud.
78'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Michael Gregoritsch).
78'
Dortmud bez problémů kombinuje na polovině Freiburgu a vychutnává si parádní atmosféru.
77'
Malen si skvěle pokryl míč na polovině soupeře a Džong jej pozdním skluzem fauloval. Dortmund bude znovu rozehrávat.
76'
Jamie Bynoe-Gittens tentokrát vypálil zpoza velkého vápna a hostující brankář se musel proletět vzduchem, aby jeho krásnou ránu vyrazil!
75'
Bynoe-Gittens z levé strany prošel do pokutového území, kde zakončoval placírkou, ale jeho ránu obránce vyhlavičkoval mimo vápno.
74'
Dortmund se usadil kolem velkého vápna soupeře, nicméně akce domácího celku je nyní trošku kostrbatá. Freiburg brání obětavě.
73'
Dortmund kombinuje na polovině soupeře, nicméně akce domácích nyní skončila nepřesným přenesením hry na Donyella Malena.
72'
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Donyell Malen,
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Giovanni Reyna.
70'
Dortmund právě vstřelil branku! Po další akci už se domácí celek dočkal čtvrté branky! Z velké vzdálenosti napřáhl ke střele JULIAN BRANDT, který dal míči pořádnou rotaci a balón se od tyče odrazil do branky!
69'
Z úctyhodné vzdálenosti vypálil Niklas Süle, jenže jeho projektil skončil vedle vzdálenější tyčky. Domácí si dnešní duel skutečně užívají.
68'
ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Džong Woo-jong,
ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Michael Gregoritsch.
67'
Bellingham hledal centrem do pokutového území Emreho Cana, ale obránce v červeném dresu druhého jmenovaného uhlídal.
66'
Dortmund se vydal vpřed, nicméně ani domácí už se nikam bezhlavě netlačí. Naopak defenziva Freiburgu se tlačí výš.
65'
Moukoko prošel s míčem na levou stranu, přenesl míč na Guerreira, nicméně jeho pobídka za obranu skončila v moci hostů.
64'
Borussia zahrávala další přímý kop. Z velké vzdálenosti střílel Bynoe-Gittens, ale trefil Brandta, který stál v ofsajdu.
63'
Nico Schlotterbeck poslal přihrávku na levou stranu, nicméně nedokázal přesně odcentrovat. Freiburg míč odkopl do bezpečí.
62'
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Jamie Bynoe-Gittens,
ze hřiště odchází Sébastien Haller, přichází Youssoufa Moukoko.
61'
ze hřiště odchází Daniel-Kofi Kyereh, přichází Maximilian Eggestein,
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Roland Sallai.
60'
Je za námi hodina hry a Dortmund bez problémů kráčí za dalším důležitým vítězstvím. Oslabený Freiburg nemá moc sil.
59'
Raphaël Guerreiro dostal přihrávku na levou stranu, předal míč Bellinghamovi, jehož vysoký centr prolétl šestnáctkou bez teče.
58'
Zadáci Dortmundu si bez problémů poradili a odehráli vysoký nákop k postranní čáře. Dortmund se už opět tlačí vpřed.
57'
Dortmund zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Guerreiro z levé strany odcentroval na malé vápno, kde zasáhl brankář.
56'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Daniel-Kofi Kyereh).
55'
Nico Schlotterbeck střílel levačkou ze střední vzdálenosti. Jeho ránu ale obránce v červeném dresu hlavou srazil na rohový kop.
54'
Na stadionu panuje po třetí brance Dortmundu parádní atmosféra. Další ránu vyslal směrem na branku Reus, ale skóre se tentokrát nemění.
52'
Dortmund právě vstřelil branku! Dortmund přidává třetí branku a výrazně se přibližuje k triumfu! SÉBASTIEN HALLER si v pokutovém území naskočil na parádní centr z levé strany a hlavou rozvlnil síť!
51'
Haller se v pokutovém území dostal k míči, procedil jej před branku, ale Raphaël Guerreiro už v těžké pozici nedokázal zakončit.
49'
Dortmund právě vstřelil branku! Domácí celek se hned v úvodu druhého poločasu vrací do vedení! Po rohovém kopu se v pokutovém území dostal do zakončení KARIM ADEYEMI, který zakončil k po zemi k tyči!
48'
Wolf centroval z pravé strany do pokutového území, jenže trefil jen prvního fotbalistu v červeném dresu Freiburgu.
47'
Raphaël Guerreiro dostal přihrávku do běhu, jenže byl příliš rychlý a míč mu utekl do zámezí. Freiburg tak bude rozehrávat od branky.
46'
Domácí Dortmund obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek bude chtít rozhodnout o svém triumfu.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Dortmundu nerozhodný stav 1:1. Hosté si duel zkomplikovali po čtvrthodině, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučet Kiliann Sildillia. Domácí se do vedení dostali o deset minut později, kdy se prosadil Nico Schlotterbeck. V úvodu nastavení se však Freiburg dostal vpřed a Lucas Holer vyrovnal.
45+2'
45+1'
Freiburg právě vstřelil branku! Freiburg se i v deseti dočkal vyrovnání! LUCAS HOLER se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči a pohotovou střelou levačkou jej napálil do sítě!
45'
Marco Reus chtěl zrychlit akci Dortmundu centrem do pokutového území, jenže Haller ani Adeyemi na jeho pobídku nedosáhli.
44'
Nico Schlotterbeck narýsoval kolmici do pokutového území, jenže Marco Reus se obráncem Freiburgu nechal odstavit od míče.
43'
Christian Günter poslal nákop na hranici velkého vápna, nicméně obránce Guerreiro si jeho pobídku pohlídal a hlavou zahrál do rukavic brankáře.
42'
Niklas Süle poslal přihrávku na levou stranu, nicméně defenziva Freiburgu se bleskově stačila přesunout.
41'
Adeyemi spěchal za přihrávkou na levou stranu, ale Ginter proti němu vystoupil a ve skluzu odehrál míč do zámezí.
40'
Marco Reus se dostal do pokutového území, jenže jeho centr z levé strany srazil obránce na rohový kop.
39'
Philipp Lienhart poslal přihrávku na pravou stranu, nicméně akce Freiburgu skončila u prvního napadajícího fotbalisty Borussie.
38'
Wolf se zpoza velkého vápna levačkou opřel do odraženého míče, ale jeho pokus skončil sražený na rohovém kopu.
37'
Do rozehrávky Freiburgu se musel zapojit také hostující brankář. Po nepovedeném přechodu vpřed ale získali míč domácí fotbalisté.
36'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Julian Brandt).
36'
Niklas Süle poslal přihrávku na pravou stranu, odkud centroval Brandt, ale jeho pobídku odhlavičkoval do bezpečí Ginter.
35'
Emre Can si v souboji na polovině hřiště pomohl faulem a nabídl rozehrávku hostujícímu Freiburgu.
34'
Defenziva Borussie drží míč na kopačkách a nikam se nežene. Hráči ve žlutém mají vývoj duelu pevně v rukou.
32'
Domácí zahrávali další roh. Brandt poslal míč na Hallerovu hlavu, jenže ten z těžké pozice netrefil zařízení.
31'
Reus táhl akci Dortmundu středem hrací plochy, ale skvěle se s ním vrátil Grifo, který mu špičkou kopačky dokonce vypíchl míč.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jasnou dominanci domácího mužstva. Borussia oslabeného soupeře k ničemu nepouští.
29'
Hosté měli k dispozici standardní situaci. Centrovaný míč propadl ke vzdálenější tyči, jenže nikdo v červeném nedokázal přesně zakončit.
28'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Karim Adeyemi).
27'
Dortmund právě vstřelil branku! Domácí celek se po rohovém kopu dostává do vedení! Po odraženém míči se na malém vápně skvěle zorientoval NICO SCHLOTTERBECK, který v pádu z ostrého úhlu trefil mezírku mezi přední tyčí a gólmanem!
26'
Niklas Süle natáhl ke střele zpoza vápna. Jeho ránu na poslední chvíli vytěsnil hostující gólman na rohový kop!
25'
Freiburg se ne a ne dostat na polovinu domácího Dortmundu. Jakákoliv přihrávka mezi domácí zadáky končí u obránců Dortmundu.
24'
Adeyemi upadl po souboji na levé straně a zůstává ležet s bolestivou grimasou v obličeji. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat.
23'
Brandt si v dalším souboji v blízkosti velkého vápna podle rozhodčího pomohl při zpracování míče rukou. Rozehrávat bude Freiburg.
22'
Wolf táhl další útok Dortmundu po pravé straně hřiště. Krajní obránce Dortmundu poté odcentroval do vápna, jenže tam neměl spoluhráče.
21'
Jude Bellingham upadl v pokutovém území, ale podle rozhodčího se nejednalo o nedovolený zákrok.
20'
Hummels si dal pozor na nákop na domácí polovinu a hlavou přizvedl míč do rukavic gólmana Kobela. Dortmund okamžitě rozjíždí akci.
19'
Wolf dostal přihrávku na pravou stranu, jenže Bellingham po jeho přiklepnutí zakončoval levou nohou mimo branku.
18'
Exekuce následného přímého kopu se ujal Marco Reus, nicméně jeho střílený pokus odvrátil hned první soupeř.
17'
Sildilia během krátké chvíle obdržel druhou žlutou kartu za faul na Adeyemiho a musí do sprch!
16'
Karim Adeyemi si pokryl míč u levé postranní čáry a soupeř jej poslal k zemi. Kiliann Sildillia obdržel žlutou kartu.
15'
Exekuce rohového kopu se ujal Julian Brandt. Jeho centr přiletěl na malé vápno, ale ani důrazný Haller se neprobil k zakončení.
14'
Wolf zakončoval z úctyhodné vzdálenosti, ale obránce Freiburgu jeho ránu přizvedl na rohový kop. Tlak Dortmundu stále sílí.
13'
Jude Bellingham se hnal za přihrávkou na pravou stranu, ale důrazný Lienhart jej předskočil a získal míč pro hosty.
12'
Nico Schlotterbeck nakopl míč na pravou stranu, kde byl Wolf, jenže jeho pobídka do vápna skončila v moci obránců v červeném.
11'
Emre Can diriguje rozehrávku Dortmundu na polovině hřiště. Pro míč si došel útočník Haller, ale ten se nechal odstavit od míče.
10'
Wolf dohnal dlouhý nákop na pravou stranu a táhl akci Dortmundu. Defenziva Freiburgu se ale dokázala srovnat.
9'
Dortmund je v úvodních minutách dnešního souboje mnohem aktivnějším týmem. Hráči v černožlutém dresu si hledají cestičku do vápna.
8'
Julian Brandt se skvěle otočil na pravé straně a odcentroval. Jeho pobídku ale odehrál do bezpečí hned první obránce.
7'
Marco Reus napadal rozehrávku soupeře, jenže si podle rozhodčího pomohl nedovoleným zákrokem. Rozehrávat tak bude Freiburg.
6'
Žlutá karta pro tým Borussia Dortmund (Raphaël Guerreiro).
6'
Exekuce rohového kopu se ujal Raphaël Guerreiro. Jeho střílený centr přiletěl na malé vápno, ale obrana Freiburgu si dokázala poradit.
5'
Domácí celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, jenže zakončení Brandta srazil obránce na další roh.
4'
Do pokutového území se dostal Julian Brandt, který si míč ale předkopl příliš daleko před sebe a zakončil ve skluzu. Jeho ránu zablokoval obránce.
3'
Domácí obránci si pomohli přihrávkou na gólmana Kobela. Brankář Dortmundu následně nakopl míč na levou stranu, ale tam neměl spoluhráče.
2'
Domácí celek kombinuje s míčem na kopačkách. Hráči ve žlutočerném se nedostávají vpřed.
1'
Hostující Freiburg obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Hosté se vydali vpřed, ale branku neohrozili.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – M. Wolf, Süle, N. Schlotterbeck, Guerreiro – Brandt, Bellingham, Can, Reus, Adeyemi – Haller.
Náhradníci: Meyer – Bynoe-Gittens, Dahoud, Hummels, Malen, Modeste, Moukoko, Passlack, Reyna.

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart – Sildillia, Höfler, Kyereh, Günter – Doan – Höler, Grifo.
Náhradníci: Uphoff – Eggestein, Gregoritsch, Džong Woo-jong, Gulde, Petersen, Röhl, Sallai, Wagner.
Borussia Dortmund

Domácí Borussia naopak po slabším podzimu zažívá fantastický úvod jarní části Bundesligy. Po osmnácti kolech má BVB na kontě třicet čtyři bodů a drží čtvrté místo jen tři body za vedoucím Bayernem Mnichov. Doma navíc Dortmund ztratil jen pět bodů za remízu s Bayernem a prohru s Brémami. Po rozjezdu Bundesligy doma Dortmund přehrál Augsburg a dokázal vyhrát i na půdě Mohuče a Leverkusenu.
SC Freiburg

Freiburg v letošním ročníku Bundesligy prožil fantastickou podzimní část. Po osmnácti kolech má aktuálně na kontě třicet čtyři bodů a drží pátou pozici jen o skóre za svým dnešním soupeřem. Venku navíc Freiburg dokáže pravidelně bodovat. V jarní části Bundesligy dosud prohrál vysoko 0:6 na půdě Wolfsburgu, remizoval doma s Frankfurtem a porazil 3:1 Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.