Bundesliga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hertha Berlin : Mönchengladbach - 12. února 2023   15:30

Hertha Berlin
31' Ngankam (Richter) • 53' Dárdai (Ciğerci) • 90+2' Scherhant  • 90+6' Lukebakio
4:1
(1:1)
Mönchengladbach
18' Elvedi  (Netz)
Christensen – Dárdai (84. Mittelstädt), Uremović, Kempf – Richter, Tousart, Ciğerci (85. Šunjić), Plattenhardt – Serdar (65. Boëtius) – Niederlechner (73. Scherhant), Ngankam (65. Lukebakio).
Ernst – Boateng, Kenny.
Omlin – Scally (90+1. Herrmann), Itakura, Elvedi, Netz (90+1. Lainer) – Kramer (79. Ngoumou), Koné – J. Hofmann, Stindl (67. Pléa), H. Wolf (67. Neuhaus) – Thuram.
Olschowsky – Fraulo, Friedrich, Jantschke.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 12:11.
Je konec! Hertha zvládla domácí duel s Mönchengladbachem a vítězí 4:1. První obrovskou šanci měl Marcus Thuram, jehož hlavička skončila nad břevnem. V 18. minutě poslal hosty po rohovém kopu do vedení Elvedi. Po půlhodině hry ale vyrovnal Ngankam. V závěru poločasu měl obrovskou šanci Dárdai, ale obrana Borussie zasáhla včas. Po změně stran poslal domácí do vedení krásnou ránou Dárdai. Hosté mohli vyrovnat, ale Thurama parádně vychytal Oliver Christensen. Za domácí tak v nastavení potvrdil triumf Scherhant. V poslední minutě nastavení byl navíc faulován Tousart a Lukebakio z penalty napsal gólovou tečku.
90+6'
90+6'
Hertha právě vstřelila branku! K penaltě se postavil DODI LUKEBAKIO a parádní ránou pod břevno zakončil skvělé nedělní odpoledne berlínského celku!
90+6'
Penalta pro Herthu! Lucas Tousart byl faulován ve vápně a sudí neváhal!
90+5'
Hofmann sice dopravil míč do sítě, jenže jeho zásah pro ofsajd neplatí.
90+4'
Na stadionu po třetím gólu Herthy panuje parádní atmosféra. Domácí se vítězstvím dostanou na barážovou pozici.
90+2'
Hertha právě vstřelila branku! Domácí celek v nastavení přidává třetí branku a rozhoduje o svém dnešním triumfu! Na hranici velkého vápna si míč pokryl DERRY SCHERHANT, jehož přízemní pokus zapadl k zadní tyči!
90+1'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Joe Scally, přichází Patrick Herrmann,
ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Stefan Lainer.
90'
Oliver Christensen si dal pozor na přihrávku za obranu a schoval míč do rukavic. Domácí brankář s rozehrávkou nespěchá.
89'
Pléa chtěl procedit přihrávku na sprintujícího Hofmanna, ale před ním Filip Uremović ve skluzu odvrátil stoprocentní možnost soupeře.
88'
Mohlo být vyrovnáno! Na parádní přihrávku si naběhl Marcus Thuram, který střílel placírkou, ale Oliver Christensen skvělým zákrokem zachránil domácí celek!
87'
Joe Scally bojoval o odražený míč na polovině hrací plochy, ale Filip Uremović proti němu výborně vystartoval a levačkou odkopl míč dopředu.
86'
Hofmann se ujal rozehrávky přímého kopu hostů. Jeho centr přiletěl na hranici velkého vápna, kde kralovali hlavičkáři domácího celku.
85'
Střídání v týmu Hertha BSC:
ze hřiště odchází Tolga Ciğerci, přichází Ivan Šunjić.
84'
ze hřiště odchází Márton Dárdai, přichází Maximilian Mittelstädt.
83'
Hofmann poslal přihrávku na levou stranu, kam sprintoval Netz, nicméně jeho pobídka skončila blokem obránce.
82'
Lukebakio napadal rozehrávku Borussie, nicméně obrana hostujícího celku si na něj dala pozor a bez problémů rozehrála.
81'
Márton Dárdai má menší problémy s kolenem a podle všeho bude potřebovat ošetření.
80'
Derry Scherhant dostal nákop na polovinu soupeře, jenže mu vůbec nevyšlo zpracování a míč se od něj odrazil do autu.
79'
ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Nathan Ngoumou.
78'
Oliver Christensen nakopl míč na polovinu soupeře, nicméně defenziva Borussie byla důrazná. Následná rozehrávka se ale hostům nepovedla.
77'
Hra je přerušena! Jeden z domácích fotbalistů potřebuje ošetření na hranici velkého vápna.
76'
Netz je v posledních minutách hodně aktivní, nicméně jeho spoluhráčům schází kvalitní pohyb. Hertha drží vedení naprosto bez problémů.
75'
Netz dostal přihrávku na levou stranu, ale jeho pokus o přenesení na Hofmanna byl předem odsouzen k neúspěchu.
74'
Scally utekl po pravé straně a dostal se k odcentrování. Na jeho pobídku na malé vápno však nikdo v zeleném dresu nedosáhl.
73'
ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Derry Scherhant.
73'
Stopeři Herthy se vydali vpřed, nicméně akce domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou na pravou stranu.
72'
Do odraženého míče se sice položil Hofmann, ale akci Borussie zhatil odmávaný ofsajd.
71'
Ko Itakura se kličkou zbavil napadajícího soupeře a následně rozehrál na levou stranu. K jeho pobídce se ale Pléa nedostal.
70'
Dvacet minut před koncem se k centru z pravé strany tlačil Dodi Lukebakio, ale obránce v zeleném před ním v pádu odehrál míč hrudí.
69'
Hertha se usadila na polovině soupeře, nicméně kombinace domácích na pravé straně skončila nepřesnou pobídkou za obranu.
68'
Stopeři Borussie táhnou akci hostujícího celku na polovinu Herthy. Defenziva domácího celku má naopak velké problémy.
67'
ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Florian Neuhaus,
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Alassane Pléa.
66'
Střídající Lukebakio ihned po příchodu na trávník fauloval a nabídl hostům rozehrávku.
65'
ze hřiště odchází Suat Serdar, přichází Jean-Paul Boëtius,
ze hřiště odchází Jessic Ngankam, přichází Dodi Lukebakio.
64'
Marvin Plattenhardt poslal dlouhý aut až do pokutového území. Stopeři hostující Borussie ale důležitý souboj uskákali.
63'
Tolga Ciğerci uspěl v souboji na vlastní polovině a byl faulován. Hertha tak může uklidnit hru rozehrávkou přímého kopu z vlastní poloviny.
62'
Koné poslal přihrávku na levou stranu, kde byl aktivní Netz, nicméně domácí obránce u něj okamžitě důsledně hlídkoval.
61'
Hosté zkusili překvapit domácí obranu dlouhým nákopem, ale brankář Oliver Christensen si míč pohlídal a došel si pro něj.
60'
Scally po hodině hry centroval z pravé strany, ale trefil jen prvního hráče v modrobílém dresu domácí Herthy Berlín.
59'
Netz upadl po souboji v pokutovém území a dožadoval se odpískání pokutového kopu. Sudí měl střet před očima a rozhodl se penaltu nepískat.
58'
Itakura měl prostor na pravé straně, ale ani tentokrát se nerozhodl pro zrychlení rozehrávky hostujícího celku.
57'
Hra je přerušena! jeden z hráčů hostujícího celku potřebuje ošetření.
56'
Ko Itakura rozehrál na levou stranu, ale Stindl si špatným zpracováním zkomplikoval situaci a nedokázal přihrát za obranu.
55'
Domácí celek i po vstřelení druhé branky pokračuje v aktivitě a nadále se tlačí do ofenzivy. Rána z velké vzdálenosti byla nepřesná.
53'
Hertha právě vstřelila branku! Domácí celek se dostává do vedení! Tolga Ciğerci poslal přihrávku před velké vápno, odkud do míče levačkou práskl MÁRTON DÁRDAI a jeho nádherná rána zapadla do horního rohu!
52'
Lucas Tousart dostal prostor na levé straně, ale nedokázal nebezpečně odcentrovat na někoho ze spoluhráčů.
51'
Nákop z levé strany přiletěl na hranici velkého vápna, ale tam nebyl nikdo v modrobílém dresu.
50'
Domácí Hertha se snaží útočit po křídlech. Další ofenzivní snažení domácího celku zastavil nedovolený zákrok Larse Stindla.
49'
Dárdai neudržel míč na pravé straně, ale obětavě se vrátil a čistým skluzem balón pro svůj celek získal zpět.
48'
Borussia se dostala vpřed po pravé straně, jenže Scally neprocedil přihrávku za defenzivu domácího celku.
46'
Hostující celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Berlíně nerozhodný stav 1:1. První obrovskou šanci měl Marcus Thuram, jehož hlavička skončila nad břevnem. V 18. minutě poslal hosty po rohovém kopu do vedení Elvedi. Po půlhodině hry ale vyrovnal Ngankam. V závěru poločasu měl obrovskou šanci Dárdai, ale obrana Borussie zasáhla včas.
45+1'
44'
Marvin Plattenhardt zahrával přímý kop domácího celku. Do zakončení se ve vápně dostal Márton Dárdai, ale jeho pokus před brankovou čárou zastavil obránce!
43'
Omlin se znovu musel zapojit do rozehrávky hostů. Po pokračující akci hledal Stindl Hofmanna, ale ten na prudkou přihrávku nemohl dosáhnout.
42'
Joe Scally si dal pozor na přihrávku z pravé strany a vybojoval míč pro Borussii. Defenziva domácích se ale rychle vrátila.
41'
Florian Niederlechner se v těžké pozici natáhl po střílené pobídce, jenže nedokázal tečovat míč mezi tři tyče. Hosté potřebují uklidnit hru.
40'
Z pravé strany odcentroval do vápna Marco Richter, na jehož pobídku si naskočil Lucas Tousart, ale blokující soupeř jeho zakončení srazil na roh.
39'
Hertha už opět hraje na polovině soupeře, nicméně domácí si nyní ne a ne otevřít cestičku do zakončení.
38'
Christoph Kramer si pohlídal Ngankamův náběh do pokutového území a před autorem vyrovnávací branky odkopl míč levačkou.
37'
Jessic Ngankam se dostal do pokutového území, ale jeho rána z hranice velkého vápna skončila vedle levé tyčky.
36'
Stopeři domácího celku drží míč na vlastní polovině a nikam se neženou. Hertha si je vědoma toho, že je v posledních minutách lepším týmem a trpělivě kombinuje.
35'
Ngankam dohrál soupeře ostrým skluzem a může být rád, že si nevykoledoval žlutou kartu.
34'
Florian Niederlechner narýsoval přihrávku za stopery hostující Borussie, ale autor vyrovnávací branky Ngankam se k míči včas nedostal.
33'
Suat Serdar dloubl míč do pokutového území, nicméně tam neměl nikoho v modrobílém dresu. Defenziva Borussie drží pevný blok.
31'
Hertha právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Hertha se prosadila ze své první šanci v dnešním souboji! JESSIC NGANKAM si naběhl na prudký centr z pravé strany a placírkou z malého vápna rozvlnil síť!
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a hostující Borussia zatím drží těsné vedení. Hertha se navíc prakticky nedostává do šancí.
29'
Po souboji u rohového praporku skončil na zemi Marcus Thuram, ale Urenovič jej podle rozhodčího odstavil od míče čistým způsobem.
28'
Kouadio Koné poslal přihrávku mezi obránce, nicméně nikdo v zeleném dresu jeho pobídku nepochopil.
27'
Florian Niederlechner si chtěl špičkou posunout míč na hranici velkého vápna, nicméně levačkou zakončit nedokázal.
26'
Hostující brankář Omlin si pohlídal prudký centr z levé strany a schoval míč do rukavic. Domácí Herthě chybí v pokutovém území důraz.
25'
Florian Niederlechner se dostal k zakončení uvnitř pokutového území. Jeho projetil pravou nohou ale skončil vysoko nad břevnem.
24'
Stopeři Herthy kombinují s míčem na kopačkách a zatím se nikam neženou. Domácí to většinou zkouší nákopem, což dosud úspěch nepřineslo.
23'
Oliver Christensen si dal pozor na centr z pravé strany hrací plochy a schoval míč do rukavic. Gólman Herthy poté rozehrál výhozem na levou stranu.
22'
Tolga Ciğerci se pustil do menší debaty s jedním ze soupeřů ohledně držení za dres. Borussia však podle sudího může pokračovat v kombinaci.
21'
Hostující brankář Omlin se znovu musel zapojit do rozehrávky svého celku. Na jeho pobídku si naběhl Scally, který táhne útok po pravé straně.
20'
Pro hosty se rýsovala další šance, ale tentokrát snažení Borussie zmařil odmávaný ofsajd asistenta rozhodčího.
18'
Mönchengladbach právě vstřelil branku! Hostující celek se po dalším rohovém kopu dostává do vedení! Na nádherný centr z kopačky Netze si naskočil NICO ELVEDI, jehož hlavička zapadla k zadní tyči!
17'
Christoph Kramer potáhl míč na polovinu soupeře, nicméně Marcus Thuram se k jeho pobídce nedostal.
16'
Hertha se dostala vpřed po levé straně hrací plochy. Márton Dárdai chtěl přenést míč diagonálou, ale našel jen rivala.
15'
Stopeři hostujícího mužstva hecují své spoluhráče k větší aktivitě. Nikdo v zeleném dresu zatím zrovna nehýří pohybem.
14'
Marvin Plattenhardt se hnal za přihrávkou na levou stranu, nicméně pobídku neudržel ve hřišti. Vhazovat bude hostující Borussia.
13'
Omlin se musel zapojit do rozehrávky hostujícího celku. Gólman Borussie přenesl hru na levou stranu, kde byl osamocený Netz.
12'
Hosté se usadili na polovině domácího celku, nicméně nikdo v zeleném se nedostává do blízkosti pokutového území.
11'
Po dalším rohu hostů se rodil možný protiútok pro domácí Herthu, jenže Marco Richter se na levé straně hřiště utopil v moři vlastních kliček.
10'
Borussia drží míč na polovině hrací plochy a zatím se nikam nežene. Naopak fotbalisté domácího celku vysunuli presink hodně vysoko.
9'
První obrovská šance pro hosty! Na centr od rohového praporku si naskočil Thuram, jehož hlavička skončila těsně nad břevnem!
8'
Netz spěchal vpřed po levé straně a poslal do vápna zajímavý centr. Na jeho pobídku si brousil zuby Wolf, ale Urenovič balón stačil odkopnout.
7'
Scally táhl akci Borussie po pravé straně, ale před napadajícím Serdarem si míč raději zasekl a rozehrál na vlastního brankáře.
6'
Hosté útočili po levém křídle, jenže jejich akci přerušil zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si nepohlídal Hofmann.
5'
Joe Scally táhl snad první ofenzivní výpad Borussie v dnešním duelu. Další hráči v zeleném dresu jeho akci ale náběhem nepodpořili.
4'
Plattenhardt zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl k přední tyči, kde bez problémů zasáhla defenziva hostující Borussie.
3'
Marco Richter tentokrát zabojoval o míč na pravé straně i ve skluzu a získal pro domácí Herthu úvodní rohový kop dnešního souboje.
2'
Richter poslal dlouhý aut až do pokutového území. Za jeho pobídkou se hnal agilní Tousart, ale hostující stoper Elvedi míč odehrál do bezpečí.
1'
Domácí Hertha obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí celek potřebuje nutně zvítězit, aby navýšila šance na záchranu.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Hertha bude hrát v modrobílém, zatímco Borussia oblékne zelenou sadu.

Hertha BSC: Christensen – Dárdai, Uremović, Kempf – Richter, Tousart, Ciğerci, Plattenhardt – Serdar – Niederlechner, Ngankam.
Náhradníci: Ernst – Boateng, Boëtius, Kenny, Lukebakio, Scherhant, Mittelstädt, Šunjić.

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Scally, Itakura, Elvedi, Netz – Kramer, Koné – J. Hofmann, Stindl, H. Wolf – Thuram.
Náhradníci: Olschowsky – Fraulo, Friedrich, Jantschke, Herrmann, Neuhaus, Lainer, Ngoumou, Pléa.
Hertha BSC

Celek z německé metropole je na tom mnohem hůře. Hertha má po devatenácti odehraných kolech jen čtrnáct bodů a topí se na předposlední devatenácté pozici. Hůře je na tom jen poslední Schalke, které na Herthu ztrácí dva body. Na záchranu Hertha před dnešním duelem ztácí už pět bodů. Většinu svých bodů ale letos získala právě doma. V lednu ale ještě nebodovala a připsala si čtyři prohry. Naposledy padla 0:3 na hřišti Frankfurtu.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach letos prožívá průměrnou sezónu. Po devatenácti odehraných kolech má hostující celek na kontě dvacet šest bodů a zatím mu patří desátá pozice ligové tabulky. Na poháry ale ztrácí už devět bodů. Podobný náskok má i na záchranu. Borussia tak může hrát v naprostém klidu. V posledních týdnech přerušila sérii porážek a přehrála Hoffenheim. V posledním duelu pak doma hrála bez branek proti Schalke.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.