Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Freiburg - 3. září 2022   15:30

Leverkusen
16' Demirbay  • 65' Schick (Hudson-Odoi)
2:3
(1:0)
Freiburg
48' Ginter  (Grifo) • 51' Gregoritsch  (Džong) • 72' Doan  (Höfler)
Leverkusen
Hrádecký – Tapsoba, Tah (60. Hudson-Odoi), Kossounou – Frimpong, Palacios (60. Azmún), Andrich (79. Amiri), Demirbay (60. Aránguiz), Sinkgraven (79. Fosu-Mensah) – Diaby, Schick.
Lomb – Hložek, Paulinho.
Stegemann – Günsch, Assmuth
BayArena, Leverkusen
Freiburg
Flekken – Ginter, Lienhart, Gulde (46. Doan) – Sildillia, Keitel (46. Eggestein), Höfler, Günter – Sallai (9. Džong), Grifo (80. Petersen) – Gregoritsch (80. K. Schlotterbeck).
Atubolu – J. Schmid, Siquet, Weisshaupt.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:10.
Tři venkovní zápasy a tři výhry v této sezóně pro Freiburg! Tímto vítězstvím se navíc dostává do čela Bundesligy!
Leverkusenu patřila první půle, ale domácí nedokázali odskočit na větší, než jednobrankový rozdíl. Vstup do druhé půle vyšel fantasticky hostům, kteří dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. Na to ještě dokázali domácí odpovědět první letošní bundesligovou brankou Patrika Schicka, jenže konečnou podobu skóre dal v 72. minutě zápasu hostující Doan.
90+3'
90+3'
Ricu Doan (Freiburg) šetří čas na útočné polovině, u pravého rohového praporku.
90+1'
Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) to vzal na sebe, střelou zpoza vápna nezaskočil pozorného gólmana Freiburgu.
88'
Charles Aránguiz (Leverkusen) centruje z pravé strany do vápna Freiburgu, Odilon Kossounou zkoušel ještě zabojovat a dostat se k míči, nevyšlo to.
87'
Callum Hudson-Odoi (Leverkusen) v ofsajdu, takže ani tato akce domácím nevyjde a branku Freiburgu neohrozí.
86'
Ricu Doan (Freiburg) opět zaměstnal hned dvojici protihráčů, míč dokázal odehrát i po pádu na trávník.
85'
Naopak hostující Freiburg je na útočné polovině a hosté tak sbírají cenné vteřiny.
84'
Leverkusen se snaží, ale jakoby domácím svazovala již nervozita nohy.
82'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Nadiem Amiri).
82'
Ricu Doan (Freiburg) se dokázal prosadit na levé straně, kde se zbavil dvojice bránících hráčů soupeře, přihrál Petersenovi, jemuž nevyšla přihrávka do vápna.
81'
Byly vyčerpány již všechny možnosti střídání, v domácím dresu se tak opět na hřišti nedostane Adam Hložek...
80'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Nils Petersen.
ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Keven Schlotterbeck.
79'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
ze hřiště odchází Daley Sinkgraven, přichází Timothy Fosu-Mensah.
ze hřiště odchází Robert Andrich, přichází Nadiem Amiri.
78'
Charles Aránguiz (Leverkusen) rozehrál roh, ale jeho centr končí v rukavicích Flekkena, takže z této akce domácí rozhodně nevyrovnají.
77'
Dá se čekat, že se domácí budou tlačit do útoku a budou usilovat minimálně o vyrovnání. Co nyní, po rohovém kopu z levé strany?
76'
Patrik Schick (Leverkusen) centruje z levé strany na Azmúna, ale míč vytěsnil Flekken.
74'
Diabyho průniky po pravé straně i ve druhém poločase patří k největším zbraním domácích.
73'
Freiburg dnes trestá defenzivní chyby domácích, uvidíme, co na to Schick a spol.
72'
Freiburg právě vstřelil branku!
Hosté jdou opět do vedení po rohovém kopu z pravé strany, kdy míč na přední tyči hlavou přizvedl Höfler a na zadní tyči se dokázal prosadit důrazný RICU DOAN.
69'
Callum Hudson-Odoi (Leverkusen) je v pořádku a pokračuje v zápase, nyní opět zkouší dostat míč do vápna Freiburgu, neúspěšně.
68'
Hra je přerušena poté, co se srazil rozhodčí s domácím Hudsonem-Odoiem.
67'
Po rohovém kopu Leverkusenu končí míč v rukavicích Flekkena.
66'
Po dalším souboji Diaby – Ginter je tu opět roh pro Leverkusen.
65'
Leverkusen právě vstřelil branku!
První bundesligová branka této sezóny PATRIKA SCHICKA je na světě! Callum Hudson-Odoi poslal nadýchaný centr z levé strany a ve vápně ani dvojice bránících hráčů nedokázala zabránit českému reprezentantovi ke gólové hlavičce.
65'
Patrik Schick (Leverkusen) si naskočil na centr z levé strany, po rohovém kopu, ale nestihl míč hlavou zasáhnout.
64'
Domácí již rozehráli roh z pravé strany, do zakončení se nikdo v tmavém nedostal. Až z následné akce Patrik Schick zakončil, ale i tento pokus bránící hráč Freiburgu zablokoval a je z toho roh.
63'
Moussa Diaby (Leverkusen) znovu zkoušel přihrát z pravé strany před branku Freiburgu, jeho přihrávku zablokoval bránící Ginter na roh.
63'
Další rychlá akce domácích, kdy si Azmún narazil se Schickem a poté rychle vypálil, ale střele chyběly potřebné parametry.
62'
Leverkusen před pokutovým územím soupeře, Diaby hledá Schicka, ten proti bránící přesile neuspěl.
61'
Hodina hry za námi a po suverénním prvním poločase zažili domácí šok v úvodu toho druhého, kdy hosté dvěma rychlými brankami převrátili skóre na svou stranu.
60'
ze hřiště odchází Jonathan Tah, přichází Callum Hudson-Odoi.
ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Charles Aránguiz.
ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Sardár Azmún.
59'
Malá domů od půlící čáry, v podání hostů, Flekken v poklidu rozehrává.
58'
Vidíme rychlý protiútok, kdy se opět Patrik Schick zkouší dostat do zakončení, míč ale před ním vyráží pohotový Flekken.
57'
Roh pro Freiburg, hosté to zkouší z pravé strany na krátko, následuje pas před branku, kde úřaduje Lukáš Hrádecký.
56'
Patrik Schick (Leverkusen) se nabízel ve vápně, ale Daley Sinkgraven místo něho volil Diabyho, který byl ale obsazen.
55'
Mark Flekken (Freiburg) si bere míč a bude moci rozehrát od své branky, nikam pochopitelně nespěchá.
53'
Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Michael Gregoritsch).
53'
A hosté znovu útočí, Woo-Jong Džong poslal přihrávku do vápna, ale Vincenzo Grifo nebyl v tom správném postavení, aby míč zachytil.
52'
Leverkusen mohl po prvním poločase vést klidně 3:0, místo toho v úvodu druhé půle prohrává 1:2... fotbal dokáže být někdy hodně krutý.
51'
Tak to je šok pro Bayer! Edmond Fayçal Tapsoba (Leverkusen) nepochopitelně zazmatkoval a přihrál přímo nabíhajícímu Woo-Jong Džongovi, který si naběhl do vápna a z pravé strany poslal míč před branku. Tam šel na malém vápně do skluzu MICHAEL GREGORITSCH, který nakonec stihl míč nasměrovat do branky.
50'
Leverkusen útočí, ale Odilon Kossounou pokazil přihrávku na pravou stranu.
49'
A Freiburgu potvrdil, že ze standardních situací je letos hodně nebezpečný. Mimochodem byla to vůbec první střela hostů na branku a hned skončila gólem!
48'
No vida, tak hostům se povedl vstup do druhé půle! Nejprve jsme viděli střelu Sildillii, aby se následně, po rohovém kopu, hlavou gólově prosadil MATTHIAS GINTER.
48'
Kiliann Sildillia (Freiburg) se dostal do zakončení uvnitř vápna Leverkusenu, kde jeden z bránících hráčů zblokoval jeho střelu na roh.
46'
ze hřiště odchází Yannik Keitel, přichází Maximilian Eggestein.
ze hřiště odchází Manuel Gulde, přichází Ricu Doan.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:37.
První poločas končí vítězstvím domácích, kteří sice v zápase méně častěji drží míč, ale jsou jednoznačně lepší. Rychlé útočné akce, zejména po pravé straně před Demirbaye a Diabyho, dělají obraně Freiburgu velké starosti a nakonec mohou být hosté rádi, že neprohrávají větším rozdílem.
45+5'
45+4'
Ofsajdem končí akce Freiburgu, po standardce z levé strany, takže následuje rozehrávka od domácí branky.
45+2'
Moussa Diaby (Leverkusen) dostal míč před vápno Freiburgu, odkud vypálil, ale branku přestřelil.
45+1'
Lukáš Hrádecký (Leverkusen) má míč a rozehrává na pravou stranu, na Tapsobu.
44'
Roh rozehráli tentokrát domácí z pravé strany, ale následně je hra přerušena pro útočný faul Tapsoby, který loktem udeřil bránícího hráče do hlavy.
43'
Roh pro Leverkusen, Kerem Demirbay rozehrál z levé strany na Andricha, jehož pokus byl sražen mimo branku, další roh pro Leverkusen.
42'
Další útok se valí na Flekkena, který vyrazil střelu Diabyho na roh.
41'
Kiliann Sildillia (Freiburg) fauluje Sinkgravena, míč pro Leverkusen.
40'
Je před námi poslední pětiminutovka první půle, která se zatím vyvíjí jasně ve prospěch domácích.
39'
Patrik Schick (Leverkusen) si navedl míč na střelu z levé strany, ale jeho pokus zablokoval obránce Freiburgu.
37'
Roh pro Leverkusen, domácí již rozehráli z pravé strany, ale následně akce končí odpískaným útočným faulem Tapsoby.
36'
Jeremie Frimpong (Leverkusen) našel z pravé strany Patrika Schicka, kterého ale skvěle vychytal pohotový Flekken!
35'
Na opačné straně se Mark Flekken (Freiburg) dostal pod tlak, když zaváhal s rozehrávkou a už na něho dotíral Demirbay.
34'
A nakonec končí útočná snaha hostů nepovedenou přihrávkou, kdy se míč dostává až k domácí brance, Lukáš Hrádecký v poklidu rozehrává.
33'
Freiburg zkouší zaútočit tentokrát po levé straně, ale ani tudy zatím cesta k brance soupeře nevede.
32'
Matthias Ginter (Freiburg) posouvá míč na pravou stranu, kde se ale Woo-Jong Džong nedokázal prosadit a míč se vrací zpět k půlící čáře.
30'
A následně domácím utíká míč do autu, takže vhazovat mohou hosté.
29'
Kombinace domácích na útočné polovině, pas na Diabyho na pravou stranu, následuje přihrávka do vápna na Schicka, který ale byl ubráněn.
28'
Domácí přečkali standardku soupeře bez jakékoliv úhony, odkop od branky Bayeru.
27'
Exequiel Palacios (Leverkusen) fauluje Sildilliu a hostům se nabízí zajímavá standardka před vápnem Bayeru.
26'
Kiliann Sildillia (Freiburg) vhazuje z pravé strany, na útočné polovině. Vypadá to, že Freiburg přečkal aktivitu soupeře po prvním gólu.
25'
Statistika držení míče – 44% : 56%.
23'
Moussa Diaby (Leverkusen) si neporozuměl s Palaciosem a domácí tak ztrácí míč na útočné polovině, hosté mají aut.
22'
Freiburg se nedostává vůbec do hry, hosté jen vyčkávají na to, co předvedou domácí.
21'
Moussa Diaby (Leverkusen) v ofsajdu, při zajímavě vypadají akci domácích, kteří se po úvodní brance dostali do laufu.
20'
Daley Sinkgraven (Leverkusen) nákopem našel nabíhajícího Schicka, který to zkusil z levé strany, z úhlu, překvapit gólmana Flekkena, trefil ale pouze boční síť.
19'
Tentýž hráč opět faulován na vlastní polovině, tentokrát se provinil napadající Exequiel Palacios.
18'
Nicolas Höfler (Freiburg) faulován na vlastní polovině a hosté se dostanou na míč.
16'
Odilon Kossounou (Leverkusen) po pravém křídle prošel až do vápna, kde hledal Patrika Schicka, tomu znemožnil zakončit bránící hráč, ale pak se míč odrazil od Guldeho na malé vápno, kde ho pohotově uklidil do branky hostů KEREM DEMIRBAY.
15'
Leverkusen sice zůstává u míče, ale domácí se postupně dostali až zpět na svou polovinu.
14'
Patrik Schick (Leverkusen) neodcentroval z levé strany, domácí ale udrželi míč a mohou útočit.
13'
Woo-Jong Džong (Freiburg) fauluje na útočné polovině bránícího hráče.
12'
Mark Flekken (Freiburg) rozehrál na pravou stranu, tam je ale Matthias Ginter pod tlakem.
10'
Daley Sinkgraven (Leverkusen) se z levé strany zkoušel prodrat do vápna soupeře, ale bránící hráče ho nepustil ani na míč.
9'
ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Woo-Jong Džong.
8'
Tak hostující Roland Sallai bude opouštět trávník dokonce na nosítkách.
6'
A vypadá to, že Roland Sallai (Freiburg) v zápase dohrál, po zákroku domácího Taha, hosté budou muset střídat!
5'
Žlutá karta pro tým Bayer Leverkusen (Jonathan Tah).
5'
Jonathan Tah (Leverkusen) tam špičkou kopačky kopl hostujícího Sallaie do obličeje!
4'
Roland Sallai (Freiburg) prohrál hlavičkový souboj u půlící čáry, ale ještě zabojoval, pak ale utrpěl zranění v souboji s protihráčem.
3'
Exequiel Palacios (Leverkusen) vhazuje z pravé strany, míč se vrací do obrany domácího týmu.
2'
V Leverkusenu dnes jasno a 26 °C, ideální podmínky pro fotbal!
1'

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tapsoba, Tah, Kossounou – Frimpong, Palacios, Andrich, Demirbay, Sinkgraven – Diaby, Schick.
Náhradníci: Lomb – Hložek, Fosu-Mensah, Azmún, Hudson-Odoi, Paulinho, Aránguiz, Amiri.
Trenér: G. Seoane

SC Freiburg: Flekken – Ginter, Lienhart, Gulde – Sildillia, Keitel, Höfler, Günter – Sallai, Grifo – Gregoritsch.
Náhradníci: Atubolu – J. Schmid, Petersen, Siquet, Doan, Eggestein, K. Schlotterbeck, Džong, Weisshaupt.
Trenér: C. Streich

Rozhodčí: Stegemann – Günsch, Assmuth.
SC FREIBURG
Freiburg bude chtít využit slabšího vstupu do nového ligového ročníku a nějaký ten bodík i v BayAréně urvat. Aktuálně drží Freiburg pozici pro Ligu mistrů, po velice povedeném ligovém začátku.
Že není nějaký ten bodový zisk z Leverkusenu nemožný, dokazují prozatím dva odehrané venkovní zápasy, v nichž Freiburg nejprve v ligové premiéře deklasoval Augsburg 4:0 a ve 3. kole vyhrál i ve svém druhém venkovním duelu, když uspěl, po výsledku 1:0, ve Stuttgartu.
BAYER LEVERKUSEN
Bayer prožívá hrůzostrašný vstup do nového ligového ročníku. Klub s Patrikem Schickem a Adamem Hložkem prohrál první tři úvodní ligová kola a se skóre 1:9 se ocitl na posledním místě!
Teprve v předchozím ligovém kole dokázal Bayer konečně zvítězit, když zaskočil Mohuč na jejím hřišti a vyhrál tam jasně 3:0.
Čeští reprezentanti v dresu Bayeru vyšli v Mohuči naprázdno. Patrik Schick alespoň nastoupil od začátku zápasu, Adam Hložek se ale na hřišti, vůbec poprvé v sezóně, ani nepodíval...
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 5. kola německé Bundesligy, v němž BAYER LEVERKUSEN přivítá na svém stadionu SC FREIBURG.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.