Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Bayern - 18. února 2023   15:30

Mönchengladbach
13' Stindl (J. Hofmann) • 55' J. Hofmann (Pléa) • 84' Thuram (J. Hofmann)
3:2
(1:1)
Bayern
35' Choupo-Moting  (Davies) • 90+3' Tel  (Davies)
Omlin – Lainer, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer (57. Weigl, 90. Jantschke), Koné – H. Wolf (90. Herrmann), J. Hofmann, Stindl (C) (74. Thuram) – Pléa (74. Neuhaus).
Olschowsky – Friedrich, Scally, Ngoumou.
T. Welz – M. Thomsen, R. Foltyn
Borussia-Park, Mönchengladbach
Bayern
Sommer – Pavard, Upamecano, Blind – Gnabry (46. L. Sané), Goretzka (62. de Ligt), Kimmich, Gravenberch (46. Musiala), Davies – T. Müller (C) (16. Cancelo), Choupo-Moting (62. Tel).
Ulreich – Sarr, Stanišić, Ibrahimović.

A to je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty. Zítra na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 10:9. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:9.
Druhá část byla na góly o něco bohatší, než ta první. Domácí využívali své přesilové hry, míč měli více na kopačkách, po deseti minutách strhli vedení zpět na svou stranu a v závěru jej ještě pojistili třetím gólem. Soupeř nechtěl nic vzdát, ovšem snížení přišlo příliš pozdě, až v nastaveném čase, na srovnání měl Bayern málo času.
Pokud zítra Union Berlín porazí poslední Schalke, vystřídá jej v čele tabulky.
90+5'
90+5'
V posledních chvílích jsme ještě viděly možnosti na obou stranách, ovšem skóre se už nemění, rozhodčí píská konec.
90+3'
Bayern právě vstřelil branku!
Tak ještě jeden gól nám tento duel nabídl. Po centru na levou stranu nedokázal Stefan Lainer odhlavičkovat balón tak, jak by si představoval, k tomu se dostal Davies, přihrál jej křižně za sebe na střed volnému spoluhráči, tím byl MATHYS TEL, jenž svou následnou střelu levačkou adresoval ze svého pohledu přesně k levé tyči a Omlin se mohl po míči už jen podívat.
90+2'
Boj o míč probíhá u středové lajny, daleko od obou branek.
90'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Tony Jantschke,
ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Patrick Herrmann.
88'
Domácí si sice šanci v pokutovém území Mnichova nevytvořili, avšak u balónu nadále zůstávají.
86'
Těžce z trávníku se nyní zvedá jeden z hráčů Borussie, jmenovitě Julian Weigl a je možné, že uvidíme čtvrté střídání na domácí straně.
84'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí v závěru odskakují německému gigantovi na rozdíl dvou branek. Opět vše započalo špatnou rozehrávkou hostů, domácí naběhli do přečíslení, ve kterém přihrál Hofmann z pravé strany na střed MARCUSI THURAMOVI, jenž střílel do protipohybu padajícího gólmana, jenž si na míč levačkou sáhl, ovšem vyrazit jej nedokázal.
83'
Jamal Musiala nabíhal na centr za domácí obranu, míč k němu však nedorazil.
82'
Hostům nyní kombinace před vápnem soupeře vůbec nevyšla, šance tak nepřichází.
80'
Prudká rána jednoho z hráčů Bayernu skončila jen na bránícím soupeři. Kdyby míč prošel, nadělal by Omlinovi nejspíš nemalé potíže.
77'
Na trávníku zůstává ležet Hannes Wolf, jenž byl nešetrně poslán k zemi. Na nohy se mu moc nechce.
76'
Jonas Hofmann byl velmi blízko druhému zásahu, skluzem však místo odkryté části brány odehrál balón pouze do vzdálenějšího zámezí. Yann Sommer čekal přihrávku a soupeři odkryl prostor, jenže domácí fotbalista toho nevyužil.
75'
Alphonso Davies pálil z levé strany vápna hodně nepřesně, míč letí vysoko nad.
75'
Opět se balón dostává k Omlinovi, jenž rozehrává na krátko na pravou stranu.
74'
ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Florian Neuhaus,
ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Marcus Thuram.
74'
Zcela jasně rukou zahrál ve středovém kruhu jeden z hráčů Borussie, hlavní arbitr si toho dobře všiml.
72'
Nakopnutý balón putuje k domácímu gólmanovi, který pochopitelně nikam nepospíchá.
70'
Po krátké anabázi soupeře se domácí zmocnili balónu a vyráží dopředu.
67'
Stadionem to nyní zahučelo po střele Joãa Cancela, balón rozvlnil síť domácí brány, avšak naštěstí pro Borussii jen tu boční.
66'
João Cancelo hledal centrem z pravé strany někoho ze spoluhráčů, to se mu sice nepovedlo, ovšem hosté zůstávají u balónu.
64'
Leroy Sané nebyl daleko od vyrovnání, ovšem jeho tvrdou střelu levačkou na střed gólman Mönchengladbachu ukryl do náruče.
62'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Leon Goretzka, přichází Matthijs de Ligt,
ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Mathys Tel.
61'
Domácí v klidu kombinují mezi sebou, čas hraje v jejich prospěch.
58'
Ofsajdem se nyní provinil hostující tým hra je přerušena a rozehrávat bude protivník.
57'
ze hřiště odchází Christoph Kramer, přichází Julian Weigl.
55'
Domácí strhávají vedení zpět na svou stranu. Hosté přišli o míč špatnou rozehrávkou, JONAS HOFMANN přihrál do úniku Pléovi, který mohl střílet z pravé strany, místo toho spoluhráči přihrávku oplatil, míč poslal na střed, kam prvně jmenovaný fotbalista naběhl a ihned pálil do vzdálenějšího dolního rohu svatyně mužstva z Barovska.
53'
Lars Stindl zakončoval střelou z ostrého úhlu na bližší tyč, Yann Sommer však u ní stál a zasáhl.
51'
Rámí Binsibajní sice prohrál souboj o míč, vynutil si ovšem faul. Bayern se tak musí stáhnout z útočné poloviny.
49'
Krásnou střelou se prezentoval Benjamin Pavard, jenž levačkou odehrál míč jen kousek nad břevno. Tohle by byl výstavní gól.
48'
Alphonso Davies balón nestačil dostihnout u postranní lajny, domácí budou vhazovat.
47'
Nico Elvedi zůstává s bolestivou grimasou na trávníku, ovšem skluz schytal od svého spoluhráče.
46'
ze hřiště odchází Ryan Gravenberch, přichází Jamal Musiala.
46'
ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Leroy Sané.
46'
První část přinesla zajímavé události, hosté šli hned v úvodu utkání do desíti, neboť po červené kartě byl vyloučen Upamecano, domácí krátce na to vsítili první gól utkání. Poté přicházely nudné pasáže duelu, ovšem vše změnilo vyrovnání deset minut před koncem, po kterém začaly hrát oba celky více aktivně, ovšem další gól už fanoušci neviděli. Dočkají se ve druhém dějství?
45+4'
45+3'
Kouadio Koné dokázal projít kolem bránícího Kimmicha, než stačil zakončit, skončil na trávníku a domácí se vehementně dožadovali penalty, zřejmě i oprávněně.
45+2'
Nyní si vynutili faul hosté, rozehrávat budou od středové lajny.
45'
Domácí už moc riskovat nechtějí a kombinuj na své polovině. Nastavovat se však jistě budou minimálně dvě minuty.
43'
Hosté poměrně dost faulují, nyní si počínal nedovoleně Serge Gnabry, jenž poslal na trávník autora poslední střely Koného.
41'
Hodně nebezpečně nyní střílel Kouadio Koné, avšak Yann Sommer se včas položil na zem a balón vyrazil.
40'
João Cancelo nedokázal doběhnout míč směřující do zámezí a bude to další roh pro Mönchengladbach.
39'
Ko Itakura se sice dostal k hlavičce, která nebyla špatná, míč se však ve finále jen otřel o horní síť brány.
39'
Vzápětí sražená střela domácích letí do zámezí a bude to rohový kop.
38'
Jonas Hofmann mohl ve vápně Bayernu zakončovat už sám, místo toho volil ještě přihrávku na Pléu, jenž střílel pravačkou slabě k bližší tyči, kde byl Yann Sommer včas.
37'
Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Leon Goretzka).
35'
Hostům se i v oslabení daří vyrovnat. Velkou práci odvedl na levé straně Davies, jenž zavedl míč pokutového území, přihrál na jeho střed, kde tři hráči Borussie nedokázali zabránit skluzu, kterým se prezentoval ERIC CHOUPO-MOTING, balón poslal na vzdálenější stranu, kde byla spousta prostoru a kam Omlin nemohl dosáhnout.
34'
Po rohovém kopu se domácí provinili faulem, rozehrává tedy bavorský celek.
34'
Velká škoda pro Mönchengladbach. Alassane Pléa zaběhl s míčem do pokutového území, dlouho ale otálel se střelou a když se tak konečně rozhodl, zblokoval ji skluzem jeden z hráčů Bayernu, jenž se stačil vrátit.
32'
Už se zdálo, že by se Bayern mohl dostat do šance, jenže Serge Gnabry neměl šanci prudkou přihrávku Leona Goretzky doběhnout. Míč se odkutálel do připravených rukou Omlina.
30'
Leon Goretzka na vysoký centr neměl nárok dosáhnout, Jonas Omlin si tak mohl pro míč v klidu vyběhnout.
29'
Stále stejná písnička, domácí drží balón na kopačkách, hosté se do napadání moc nepouští.
27'
Jonas Omlin pomáhá s rozehrávkou, balón odkopává daleko do bezpečné vzdálenosti od své brány.
25'
Kouadio Koné byl zcela jasně faulován Leonem Goretzkou, jeho tým tak zůstává u míče.
23'
Ovšem nyní se dostali do šance, po které mohli jít do dvoubrankového vedení, Lars Stindl však v dobré pozici pálil vedle bližší tyče.
22'
Na hřišti se nyní nic mimořádného neděje, snad se domácí zcela nestáhnout do defenzívy, ovšem zatím to tak vypadá.
19'
Domácí pouze nakopávají míč k brankáři Bayernu, ten rychle rozehrává.
18'
Centr do vápna Borussie nepřinesl žádné nebezpečí pro její svatyni, obrana domácího mužstva míč odvrací.
16'
ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází João Cancelo.
15'
Alphonso Davies hlavičkoval příliš slabě, s tímto pokusem neměl brankář Mönchengladbachu žádné potíže.
13'
Domácí se ujímají vedení. Hofmann rozehrál standardku z pravého křídla, míč přihrál po zemi před vápna, kam naběhl volný LARS STINDL, nic nevymýšlel a prudkou ranou odehrál balón na bližší tyč, od kterého se míč odrazil do sítě.
12'
Hannes Wolf střílel na vzdálenější tyč, tam ale stál připravený gólman hostů, který míč vyrazil.
11'
Hlavní arbitr se ještě radil s VAR, ovšem verdikt nemění. Karta platí a hosté hned na úvod přichází o jednoho z hráčů. Čelit budou navíc nebezpečné standardce.
8'
Červená karta pro tým Bayern Mnichov (Dayot Upamecano). Hráč bavorského giganta fauloval unikajícího Pléu, jenž by šel jinak sám na gólmana, hlavní sudí bez váhání tasí červený trest.
7'
Dlouhý centr do vápna nepřinesl žádné nebezpečí pro Bayern, jeden z domácích fotbalistů se sice dostal k hlavičce, ovšem mířil nepřesně, daleko vedle bližší tyče.
5'
Domácí tým kombinuje na útočné polovině, šanci si však vypracovat nedokáže.
2'
Hosté se málem dostali do šance, ovšem Serge Gnabry pokazil přihrávku a míč končí u Omlina.
1'

Borussia Mönchengladbach: Omlin – Lainer, Itakura, Elvedi, Binsibajní – Kramer, Koné – H. Wolf, J. Hofmann, Stindl (C) – Pléa.
Náhradníci: Olschowsky – Friedrich, Jantschke, Scally, Herrmann, Weigl, Ngoumou, Neuhaus, Thuram.
Trenér: D. Farke.

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, Blind – Gnabry, Goretzka, Kimmich, Gravenberch, Davies – T. Müller (C), Choupo-Moting.
Náhradníci: Ulreich – de Ligt, Sarr, Cancelo, Stanišić, L. Sané, Musiala, Ibrahimović, Tel.
Trenér: J. Nagelsmann.
Posledních pět vzájemných zápasů

Bayern Mnichov – Borussia Mönchengladbach 1:1
Bayern Mnichov – Borussia Mönchengladbach 1:2
Borussia Mönchengladbach – Bayern Mnichov 5:0 (Pohár)
Borussia Mönchengladbach – Bayern Mnichov 1:1
Bayern Mnichov – Borussia Mönchengladbach 0:2 (přátelský zápas)

Bude to znít možná trochu neuvěřitelně, ale bavorský gigant porazil svého protivníka naposledy 8. května 2021, kdy jej na svém hřišti deklasoval 6:0. V Mönchengladbachu zvítězil naposledy 2. března 2019, i tehdy uštědřil protivníkovi vysokou prohru, a sice 1:5.
Bayern Mnichov

Hosté sice hájí s 43 body vedoucí postavení tabulky, ovšem už ne tak suverénně, jako tomu bylo v uplynulých sezónách, před druhým Unionem mají jen jednobodový náskok, o další dva body méně má Dortmund. Mimo svůj stadion se ovšem Bayernu velmi daří, nejvíc ze všech mužstev, z deseti zápasů si přivezl jednadvacet bodů za šest vítězství a tři remízy, prohrál v jediném případě, vstřelil osmadvacet gólů, zdaleka nejvíc, a inkasoval deset, což je pro změnu nejméně ze všech mančaftů. Naposledy venku porazil Wolfsburg hokejově 4:2.
Teprve devatenáctiletý Němec Jamal Musiala je s deseti góly v čele střelců bavorského klubu.
Borussia Mönchengladbach

Domácí tým se nachází na desáté pozici, na kontě má 26 bodů a nijak velkou ztrátu na týmy nad sebou, ovšem ani ne velký náskok před mužstvy pod sebou. Na své půdě se mu nedaří nejhůř, z deseti klání si odnesl devatenáct bodů za šest výher a jednu remízu, prohrál jen ve třech případech, k tomu přidal dvaadvacet vstřelených a třináct inkasovaných gólů, což patří k těm lepším bilancím. Poslední dva domácí duely však jeho hráčům moc nevyšly, napřed pohráli s Leverkusenem 2:3 a naposledy se rozešli bez branek s trápícím se Schalke. Dnes se jim postaví soupeř z kategorie nejtěžších.
Francouz Marcus Thuram je s rovnými deseti góly v čele tabulky střelců mužstva.
Dobrý den, pěti zápasy dnes pokračuje 21. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy, většina zápasů má úvodní výkop v 15:30, což je i případ souboje týmů ze středu a vrchu tabulky, a sice Borussie Mönchengladbach a Bayernu Mnichov. Velkým favoritem je druhý zmíněný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.