Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Hoffenheim - 14. října 2022   20:30

0:3
(0:2)
Hoffenheim
11' Skov   • 45+2' Dabbur  (Rutter) • 59' Skov
Schalke
Schwolow – Brunner (46. Aydin), Greiml, Jošida, Ouwejan – Drexler (70. Larsson), Král, Mollet (72. Polter), Krauss, Bülter – Terodde (C) (70. Karaman).
Fährmann – Flick, Matriciani, Mohr.
Hoffenheim
Baumann (C) – Kabak, Vogt, Nsoki – Skov (88. Quaresma), Prömel, Geiger (65. Rudy), Baumgartner (75. Stiller), Angeliño – Rutter (88. F. Becker), Dabbur (75. Bruun Larsen).
L. Philipp – Akpoguma, Bischof, Kadeřábek.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 12:11. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:8.
Zápas skončil, Schalke na domácím hřišti prohrálo s Hoffenheimem 0:3. První poločas byl lepším týmem na hřišti Hoffenheim, který si tak vysloužil dvoubrankové vedení. První gól padl z penalty, poté co Greiml fauloval Baumgartnera. Penaltu proměnil Robert Skov. Schalke bylo nejblíž vyrovnání ve 30. minutě, ale střela Molleta trefila jen tyč. V nastaveném čase první půle pak vstřelil druhou branku Hoffenheimu po rychlém brejku Munas Dabbur. Ve druhém poločase se domácí snažili být aktivnější a ještě se zápasem něco udělat, ale měli smůlu protože naopak ještě jednou inkasovali, podruhé se z penalty prosadil Robert Skov.
90+1'
90'
Po výborném centru Angelinha se k hlavičce dostal úplně volný Jacob Bruun Larsen, ale branku domácího mužstva netrefil.
88'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Finn Ole Becker,
ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Eduardo Quaresma.
87'
Kenan Karaman si narazil míč s Králem, ale poté ve vápně Hoffenheimu ztratil stabilitu, takže z toho nakonec nic nebylo.
86'
Robert Skov zaútočil na hattrick, ale jeho dalekonosná střela minula branku Schalke 04.
85'
Tribuny Ventil Areny už řádně prořídly, někteří fanoušci Schalke už se na trápení svého týmu nemohli dívat.
84'
Další šanci na skórování měl Sebastian Rudy, ale bývalý hráč Schalke nehlavičkoval přesně.
83'
Obrovskou šanci na čtvrtý gól pro Hoffenheim měl Georginio Rutter, který zakončoval po krásné kombinaci. Z bezprostřední blízkosti ale Schowolowa nepřekonal.
81'
Král mohl poprvé v utkání předvést i něco ze svých útočných schopností, ale jeho centr z pravé strany šestnáctky nenašel žádného adresáta.
79'
Jacob Bruun Larsen si chystal míč na střelu, ale byl faulován. Rozhodčí ponechal hostům výhodu a nakonec střílel Angeliño. Pouze ale do prostoru, kde zrovna stál Alexander Schwolow.
77'
V pokutovém území zůstal ležet po rohovém kopu jeden z hráčů Schalke. Penalta z toho ale nebude, šlo o srážku hlavami.
76'
Schalke se sympaticky stále nevzdává a neustále se pokouší o snížení své ztráty. Nyní bude kopat roh.
75'
ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Jacob Bruun Larsen,
ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Angelo Stiller.
74'
Ozan Kabak byl zatažen za dres Polterem, který přišel na hřiště teprve před chvílí, ale už mohl dostat žlutou kartu. Rozhodčí se nad ním nyní slitoval.
73'
Čistý skluz předvedl Tom Krauss, takže Schalke se může opět vrhnout do útočení.
72'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Sebastian Polter.
71'
Karaman se hned zapojil do útočné akce Schalke, jeho centr z pravé strany se ale stal jen kořistí Baumanna.
70'
ze hřiště odchází Dominick Drexler, přichází Jordan Larsson,
ze hřiště odchází Simon Terodde, přichází Kenan Karaman.
68'
Angeliño se po centru z pravé strany opřel do míče z voleje a Alexander Schwolow předvedl fantastický zákrok, aby vyrazil míč.
67'
Rohový kop dokázal ubránit Král a následná akce už Hoffenheimu nevyšla, bude z toho rozehrávka od branky Schalke 04.
66'
Rutter se snažil najít obloučkem do vápna Dabbura, ale toho měla domácí obrana dobře pokrytého.
65'
ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Sebastian Rudy.
63'
Zpoza vápna vypálil prudce po zemi Florent Mollet, ale netrefil branku. Následně tohoto hráče postihly křeče.
62'
Centr Aydina z pravé strany byl velmi špatný, ale domácí ještě budou alespoň vhazovat.
61'
Schalke dnes může mluvit i o velké smůle, protože dva góly inkasovalo z penalt a samo dvakrát trefilo brankovou konstrukci.
59'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hosté kráčí za jednoznačným vítězstvím, vedou už 3:0! Už podruhé dnes penaltu proměnil ROBERT SKOV, který se tentokrát trefil po zemi přesně k levé tyči.
59'
Penaltu bude opět kopat Robert Skov.
59'
Penalta pro Hoffenheim potvrzena, hosté mají šanci jít do třígólového vedení.
58'
Pro domácí to nevypadá dobře, protože Thomas Ouwejan zahrál míč ve vápně po centru Skova rukou. Rozhodčí už se jde podívat na monitor.
56'
Dominick Drexler ještě dostává za nějaké protesty žlutou kartu.
56'
Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Marius Bülter, ale Schalke mělo už dnes podruhé smůlu, protože míč trefil znovu jen tyč.
55'
Z pravé strany se k centru dostal Dominick Drexler a dokázal vybojovat rohový kop.
55'
Do hry se nyní nechtíc zapojil také hlavní rozhodčí, ale naštěstí to bylo jen na polovině hřiště.
53'
Opět se hosté spokojili s dlouhým nákopem dopředu a ani jim nemusí příliš vadit, že to k ničemu nevedlo.
52'
Tom Krauss nepříjemně fauloval Skova a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
50'
Hoffenheim zatím ve druhém poločase směrem dopředu nikam nespěchá. Má nahráno, takže mu momentálně stačí se pozorně bránit.
48'
Ani rozehrávka další akce Schalke nevyšla, takže Hoffenheim se dostal vcelku zadarmo k míči.
47'
Královi se nepovedla ideálně rozehrávka, je z toho nakonec autové vhazování pro Hoffenheim
46'
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Mehmet-Can Aydin.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:34.
První poločas je za námi, domácí Schalke prohrává s Hoffenheimem 0:2. První poločas byl lepším týmem na hřišti Hoffenheim, který si tak vysloužil dvoubrankové vedení. První gól padl z penalty, poté co Greiml fauloval Baumgartnera. Penaltu proměnil Robert Skov. Schalke bylo nejblíž vyrovnání ve 30. minutě, ale střela Molleta trefila jen tyč. V nastaveném čase první půle pak vstřelil druhou branku Hoffenheimu po rychlém brejku Munas Dabbur.
45+3'
45+2'
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení! Hoffenheim nejprve ubránil rohový kop a následně se dostal do rychlého brejku. Míč nahoře skvěle podržel Rutter a poté přihrál na levou stranu, kde byl MUNAS DABBUR, který technickou střelou k tyči překonal Schwolowa. Asistence: Georginio Rutter.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Po standardní situaci se dostal k hlavičce Marius Bülter a bude z toho rohový kop pro domácí.
44'
Král dokázal zablokovat Baumgartnerovu střelu a následná dorážka Skova si cestu na branku Hoffenheimu nenašla.
42'
Georginio Rutter se proti přesile hráčů Schalke těsně před vápnem neprosadil.
41'
Christoph Baumgartner zakončoval rychlou akci Schalke střelou po zemi. Alexander Schwolow dokázal zasáhnout, ale málem mu míč utekl až za brankovou čáru.
40'
Tom Krauss raději provedl taktický faul, aby zastavil slibně se rozvíjející akci Hoffenheimu.
38'
Za ostrý skluz bez snahy hrát míč dostává žlutou kartu Grischa Prömel.
38'
Alex Král zatím dnes nebyl moc vidět, nyní se ale do hry zapojil a zastavil akci Hoffenheimu.
36'
Oba týmy se snaží hodně útočit a další šanci měl nyní Georginio Rutter . Jeho technická rána prolétla jen těsně vedle branky Schalke.
35'
Domácí se provinili útočným faulem a pro Vogta to bylo po skluzu Krausse i velmi bolestivé.
34'
Thomas Ouwejan se dostal do zakončení zpoza vápna, ale jeho prudká rána byla nepřesná.
33'
Dopředu postupoval Drexler, ale musel se opět zastavit, protože míč skončil v autu.
32'
Dlouhý nákop domácího týmu tentokrát končí jen bezpečně v moci brankáře Schalke Baumanna.
30'
Mohlo být vyrovnáno! Nejprve střílel z dálky do tyče Florent Mollet a poté ještě dorážel Thomas Ouwejan, proti kterému předvedl skvělý zákrok Baumann.
29'
Do vápna Schalke mířil další nebezpečný centr, tentokrát se ovšem nakonec píská ofsajdové postavení.
27'
Na centr Skova z pravé strany si naskakoval Christoph Baumgartner, ale netrefil branku a navíc se bolestivě střetl hlavou s Greimlem.
25'
Na druhé straně zase střílel zevnitř pokutového území domácí kapitán Simon Terodde, také jeho střela se však mezi tři tyče nevešla.
23'
Po pěkné patičce Dabbura se velmi dobré šance dostal Georginio Rutter, ale branku Schalke o malý kousek přestřelil.
21'
Po špatné přihrávce Kabaka se dostal do výborné střelecké příležitosti Tom Krauss, jenže trestuhodně minul branku.
20'
Ze standardní situace si domácí vytvořili sice poměrně velkou šanci, ale gól by stejně naplatil, protože se následně mával ofsajd.
19'
Žlutou kartu dostává Kevin Vogt za loket v obličeji Simona Teroddeho.
18'
Schalke se posouvalo dopředu postupnou kombinací, ale nejde mu to zrovna ideálně, nyní se kvůli napadání Dabbura muselo stáhnout zpět na svou polovinu hřiště.
17'
Robert Skov střílel zpoza vápna, ale trefil jen nejbližšího blokujícího hráče Thomase Ouwejana.
16'
Florent Mollet si vzal na starosti rohový kop. Po něm se ale žádný z jeho spoluhráčů do zakončení nedostal.
15'
Cédric Brunner z pravé strany namířil svůj aut až do pokutového území, ve vzduchu byl ale nejvýš hostující Kevin Vogt.
13'
Zpoza vápna napálil odražený míč Tom Krauss, jeho střelecký pokus ale mířil velmi vysoko.
12'
Schalke se hned pokusilo o rychlou odpověď, svou útočnou akci ale do zakončení nakonec nedotáhlo.
11'
K penaltě se postavil záložník ROBERT SKOV a pokutový kop suverénně proměnil razantní střelou do horní části branky. Hoffenheim se dostává do vedení 1:0.
10'
Leo Greiml dostává žlutou kartu a může být za to ještě rád.
9'
Podle očekávání se píská penalta pro Hoffenheim!
9'
Byl to opravdu nepěkný zákrok, takže ve hře může být i červená karta. Rozhodčí už se jde podívat na monitor.
8'
Ještě se ale řeší možný pokutový kop, protože Leo Greiml ve vápně kopačkou hodně nepříjemně zasáhl do nohy svého krajana Christopha Baumgartnera.
7'
Nyní ale mohli jít hosté do vedení! Hoffenheim si vytvořil velký tlak. První dvě střely dokázali domácí zablokovat, ale nakonec byl potřeba i zákrok Alexandera Schwolowa.
5'
Hoffenheimu se zatím v této sezóně na stadionech soupeřů moc nedaří a potvrzuje to prozatím i začátek dnešního utkání.
4'
Hosté se bez větších problému standardní situaci ubránili.
3'
Nyní dostane Schalke šanci na ohrožení branky Hoffenheimu, bude zahrávat standardní situaci.
2'
Schalke i nadále kombinuje na polovině Hoffenheimu, ale na dostřel branky se zatím nedostalo.
1'
Domácí vstupují do utkání aktivně. Hned se díky dlouhému nákopu dostávají na polovinu soupeře.
1'
Domácí Schalke dnes nastoupí ve svých tradičních modro-bílých dresech, Hoffenheim bude hrát celý ve žlutém.
Hráči obou mužstev již nastupují na trávník, utkání co nevidět začne.

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, Greiml, Jošida, Ouwejan – Drexler, Král, Mollet, Krauss, Bülter – Terodde (C).
Náhradníci: Fährmann – Aydin, Flick, Karaman, Larsson, Matriciani, Mohr, Polter.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Vogt, Nsoki – Skov, Prömel, Geiger, Baumgartner, Angeliño – Rutter, Dabbur.
Náhradníci: L. Philipp – Akpoguma, F. Becker, Bischof, Bruun Larsen, Kadeřábek, Quaresma, Rudy, Stiller.
Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva týmy neutkaly, protože Schalke působilo v nižší soutěži. V té předchozí dokázaly oba týmy vyhrát na domácím hřišti, nejprve Schalke 4:0 a poté Hoffenheim 4:2.
TSG 1899 Hoffenheim

Hoffenheim je ambiciózní týmem, který by se rád probojoval do evropských pohárů. Liga mistrů pro něj asi bude příliš vysoko, ale postup do Evropské nebo Konferenční ligy je pro něj určitě reálnou metou. Po devíti kolech má Hoffenheim na kontě 14 bodů a patří mu sedmé místo v tabulce. Na Evropské poháry nyní ztrácí jediný bod. Poslední tři utkání ale Hoffenheim nedokázal vyhrát, naposledy dokonce podlehl 1:2 na domácím hřišti Brémám. Venku má Hoffenheim ze čtyř zápasů bilancí jedné výhry, jedné remízy a dvou porážek, naposledy remizoval 1:1 na hřišti Herthy.
FC Schalke 04

Schalke se po roce ve druhé lize vrátilo zpět mezi elitu, ale nemá žádné větší ambice, než aby se v první lize udrželo. Po devíti kolech má na kontě pouhých šest bodů a zatím jen jednou se radovalo z výhry. Poslední tři utkání Schalke prohrálo, naposledy 0:4 s trápícím se Leverkusenem. Schalke má druhou nejhorší obranu v celé lize, celkem inkasovalo už 21 branek. Doma se Schalke představilo zatím čtyřikrát a má bilanci jedné výhry, jedné remízy a dvou porážek.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 10. kola Bundesligy mezi týmy FC Schalke 04 a TSG 1899 Hoffenheim. Zápas se odehraje ve VELTINS-Areně v Gelsenkirchenu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.