ČFL - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Písek : Čížová - 5. května 2018   10:15

Písek
Písek
18' Řezáč  • 42' Řezáč  • 88' Blažek
3:0
(2:0)
Čížová
Čížová
Písek
Kočí A., Hrachovec, Varyš, Grobár, Voráček, Skála, Blažek.
Váňa – Ulrich, Trska.
Čížová
Mudra, Havel, Přibyl, Tomášek, Vávra, Polodna, Held Mich.

Dnešní jihočeské derby je u konce a spokojenější jsou písečtí fotbalisté, kteří získávají všechny tři body, po zasloužené výhře 3:0. Písečtí již v první půli ukázali, kdo je favoritem duelu a Řezáč dvěma góly poslal domácí do vedení. Písečtí své soupeře pouštěli do šancí jen ojediněle a není divu, že Hajdušek dnes udržel čisté konto. Výhru domácích pak v závěru potvrdil krásnou trefou Blažek. To je pro tuto chvíli vše, přeji hezkou sobotu.
90+1'
Hlavní sudí nastavil stejně jako v první půli jen několik málo vteřin. Konec zápasu.
89'
Domácí ještě jednou střídají. Dušana Pince na trávníku nahradí Martin Voráček.
88'
Písek právě vstřelil branku!
Domácí definitivně potvrzují své dnešní vítězství. FILIP BLAŽEK se prezentoval krásnou mířenou střelou, která zapadla přesně k pravé tyči. Kratochvíl se po balónu natahoval marně – 3:0.
86'
Změna v domácí sestavě. Na poslední minuty se do utkání zapojí Miroslav Grobár, který vystřídá Jakuba Helda.
85'
Froněk přihrával na střed hřiště Blažkovi, jehož zakončení minulo levou tyč.
83'
Utkání se blíží ke konci a troufám si tvrdit, že všechny body dnes zůstanou v královském městě.
81'
Ze hřiště odchází Filip Řezáč, opačným směrem zamíří Filip Blažek.
80'
Rendlova hlavička minula pravou tyč. Domácí chystají další střídání.
79'
Novák zastavil hrozbu a odehrál míč na rohový kop.
77'
Froňkovo rozehrání od rohového praporku neznamenalo pro hostující bránu žádné nebezpečí.
76'
Po delší době velká šance. Kočí nebezpečně vystřelil z hranice velkého vápna a míč se otřel o horní tyč!
74'
Kratochvíl vyběhnutím zastavil hrozící nebezpečí soupeře.
71'
Ze hry odchází Václav Milec, do utkání se zapojí Aleš Kočí.
70'
Utkání by jistě ke zdramatizování prospělo skórování Čížové, jejich hráči však tvrdě naráží na defenzívu Písku, která soupeři prakticky nic nedovoluje...
68'
Změna v domácím týmu. Pro dnešek má odpracováno Martin Held, kterého vystřídá Václav Hrachovec.
66'
Rohový kop Písku skončil nepřesnou střelou. Kratochvíl důrazně napomíná své spoluhráče, že nechali soupeři příliš mnoho prostoru.
65'
Střídání v týmu Čížové. Ze hry odejde Petr Janda, opačným směrem zamíří Michal Polodna.
61'
Centr Martina Helda dolétl přímo do náruče hostujícího gólmana.
59'
Rendlovo zakončení hlavou mířilo do středu brány, kde stál připravený Kratochvíl.
56'
Obrana Čížové si se standardní situací soupeře poradila.
55'
Po delší době se diváci dočkali příležitosti, zblokovaná střela však Kratochvílovu branku neohrozila.
51'
Mudra před útočícím soupeřem zahrál míč raději do zámezí.
48'
Rohový kop Čížovských přerušil sudí, který signalizoval postavení mimo hru.
46'
Hosté vstoupili do druhé půle s jednou změnou v sestavě. Na lavičce náhradníků zůstal Martin Rozhoň, do hry se zapojil Lukáš Mudra.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 11:20.
45+1'
První poločas skončil. Hlavní sudí nastavil jen pár vteřin.
45'
Pinc byl při útoku příliš aktivní a sudí mu odpískal útočný faul.
42'
Domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. Podobná situace jako při prvním gólu Písku. V hlavní roli byl opět FILIP ŘEZÁČ, který přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal hostujícího brankáře podruhé – 2:0.
40'
Hajduškovi při souboji s Jiroušem vypadl balón z náručí, domácí gólman však měl k míči blíže a své zaváhání dokázal napravit.
37'
Písečtí se drží mnohem častěji u balónu než jejich soupeř. Čížová se tak prakticky vůbec nedostává do příležitostí vyrovnat...
35'
Martin Held dostává žluté napomenutí za faul na hostujícího Jandu.
32'
Čížová se ubránila dalšímu rohovému kopu soupeře.
30'
Pedrovo zakončení hlavou bylo podle rozhodnutí sudích z ofsajdu.
28'
Po krátké kombinaci měli domácí další rozehráni od rohového praporku. Froněk však žádného spoluhráče nenašel.
26'
Zblokovaná střela Froňka skončila v zámezí, domácí budou mít k dispozici rohový kop.
23'
Kratochvíl při dalším zakončení domácích nemusel zasahovat.
21'
Sokol přidává na aktivitě, Hanzlík odvrací nebezpečný balón z malého vápna.
18'
Písečtí fotbalisté se ujímají vedení. Po kombinaci se míč dostal k FILIPU ŘEZÁČOVI, který přízemní střelou bez přípravy překonal čížovského brankáře – 1:0.
15'
Další nebezpečná situace v pokutovém území Písku. Vacovský se dral do zakončení. Jeho důraz odnesl Martin Held, který inkasoval nepříjemný šlapák. Sudí správně posoudil situaci jako útočný faul hostujícího hráče.
12'
Domácím teď zatrnulo. Dvořák se dostal do zakončení hlavou a balón projel těsně kolem pravé tyče.
11'
Řezáč po souboji padá ve vápně Čížové, sudí ukazuje "hrajte dál".
9'
Hajdušek mohl být při zakončení soupeře v klidu, balón mířil zcela mimo tři tyče.
8'
Písečtí měli k dispozici rohový kop, Sokol bez problémů tuto standardní situaci odvrátil.
7'
Rendla odhlavičkoval balón, který směřoval do pokutového území domácích.
4'
Do zakončení se dostali také hosté, jmenovitě Jirouš. Ze střední vzdálenosti však nezamířil přesně.
2'
Kratochvíl si hned na začátku zápasu připisuje první úspěšný zásah.
1'
Úvodní výkop byl v režii domácích hráčů, kteří budou hrát v modro žlutých dresech. Sokol dnes nastoupil v černo růžové kombinaci.
1'
Hráči obou týmů vstupují na hřiště, utkání začne za malou chvíli.

FC Písek: Hajdušek – Rendla, Milec, Froněk, Řezáč, Held J., Holý, Held M., Benetka, Hanzlík, Pinc.
Náhradníci: Kočí A., Hrachovec, Varyš, Grobár, Voráček, Skála, Blažek.

Sokol Čížová: Kratochvíl – Pedro, Novák, Rozhoň, Vacovský, Zahrádka, Kočí M., Dvořák, Janda, Bálek, Jirouš.
Náhradníci: Mudra, Havel, Přibyl, Tomášek, Vávra, Polodna, Held Mich.

Rozhodčí: Váňa – Ulrich, Trska.
V dalším kole České fotbalové ligy se mohou písečtí příznivci těšit na derby. K otavě totiž přijede bojovat o body tým z nedaleké obce – Čížová. Dnešní soupeře od sebe dělí osmadvaceti bodová propast. Tým Čížové se krčí na předposlední sedmnácté příčce s třinácti body. Písku patří sedmé místo v tabulce a na svém kontě má 41 bodů. Derby však bývají specifické a papírové předpoklady se často mažou. Podobně tomu tak bylo na podzim kdy střetnutí mezi dnešními soupeři vyhráli Čížovští po penaltách 2:1. Jak dopadne sobotní odveta? Startujeme v tradičních 10:15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.