Zlín - Plzeň | ONLINE | 25.2.2017 17:00 | ePojisteni.cz liga 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Je za námi druhý jarní zápas Fastavu Zlín a Viktorie Plzeň a končí bezbrankovou remízou. O něco lepším týmem byl pravděpodobně domácí Zlín, ale i vinou nevyužitých šancí se do vedení nakonec nedostal. Své šance měla i Plzeň, která hlavně ke konci utkání vystrkovala růžky a dokazovala, že by měla být favoritem utkání.

Hlavními hráči utkání se ale nakonec stali Kozáčik s Dostálem. Oba předvedli několik těžkých a důležitých zákroku. Díky tomu vychytali svým celkům alespoň bod a fanoušky budou určitě oslavování.
Statistiky utkání

Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:1.
Střely mimo: 3:2.
Rohy: 6:3.
90+2
Konec zápasu.
90+2
Zatím to tak nevypadá, domácí se dobře brání a teď dokonce vybojovali i volný kop na vlastní polovině po útočném faulu soupeře.
90+1
Nastavený čas začne s míčem na kopačkách hostující celek. Podaří se mu změnit skóre utkání?
90+1
Žlutou kartu dostává Tomáš Janíček (FC Fastav Zlín).
90
Hodně zajímavá šance Plzně gólem nekončí. Krmenčík si naskočil do na centr spoluhráče, ale i Dostál byl připraven a ukryl míč v náručí.
89
Jugas dokázal odehrát míč před dotírajícím Krmenčíkem. Ten vybojoval alespoň aut.
88
Plzeň vybojoval u poloviny hřiště volný kop, který propadl až na zadní tyč. Poté to vypadalo, že by se mohla i pískat penalta, ale Proske faul nikde neviděl. Hra tak může pokračovat.
87
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Josef Hnaníček, přichází Tomáš Janíček.
87
Lukáš Holík se po centru Beauguela dostal k zajímavé hlavičce, ale k jeho smůle trefil pouze nachystaného Kozáčika.
86
Nepodaří. Kozáčik byl včas z brány a podařilo se mu vyboxovat míč do míst, kde žádné nebezpečí nehrozí. Plzeň navíc postupuje do útoku.
85
Teď to byl Zlín, kdo se o něco pokusil a vybojoval alespoň volný přímý kop ze zajímavé pozice. Podaří se jim vstřelit první gól utkání?
84
V posledních minutách je hra hodně kouskovaná, ani jednomu týmu se tak daří dostat se do výraznějšího tlaku.
83
Hnaníček (ZLN) vidí za faul zezadu žlutou kartu.
83
Jugas si vyšlápl na Hromadu. Hosté tak rozehrají volný z poloviny hřiště.
82
Plzni se sice podařilo osvobodit se, ale pak přišel nedovolený zákrok u půlící čáry, jenž přisuzuje míč soupeři.
81
Zeman se snažil vymodlit si faul v polovině hřiště, ale rozhodčí mu na to neskočil a ukazuje na druhou stranu. Zlín může pokračovat v útočení.
80
Zlín kombinuje na polovině soupeře, ke střele se odhodlal nakonec Hnaníček, ale přestřelil i tribunu za bránou. No, o jeden míč na Letné méně.
79
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Jean-David Beauguel.
78
Po delší době je u míče opět Viktoria. U rohového praporku vybojovala autové vhazování. To se ji však moc nepovedlo a je z toho pouze odkop od brány Fastavu.
77
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází David Štípek, přichází Lukáš Holík.
77
Plzeň kupí až nečekaně moc chyb. Zlínští se opět dostali k míči jako slepí k houslím, ale na výraznější zakončení to nebylo.
76
Průnik Fastavu po levé straně úspěch neslaví. Obrana soupeře byla připravena a dlouhým odkopem posílá míč až k Dostálovi.
75
Za neuposlechnutí rozhodčího a rychlé rozehrání inkasuje Zeman (PLZ) žlutou kartu.
74
Parádní kolmice na Diopa zůstává nevyužita! Zlínský útočník dostal naprosto famózní přihrávku do běhu, ale tváří v tvář Kozáčikovi neuspěl. Ten předvedl pohotový zákrok a udržel svůj tým ve hře.
73
Po delší době jsou na polovině soupeře i zlínští fotbalisté, ale moc škody se jim napáchat nepodařilo. Plzeň to vyřešila dobře a míč se dostal až k Kozáčikovi do rukavic.
72
To už ale neplatí. Míč je v zámezí a Zlín si bude moci oddechnout. Dostál totiž bude rozehrávat odkop od své vlastní brány. A pospíchat určitě nebude.
71
Ten propadl až na zadní tyč, odkud dostal namazáno Hromada, ale ten ve finální fázi promáchl a upadl. To však nemění nic na tom, že hosté jsou stále v útoku.
70
Kovařík posílal volejí míč do vápna, ale neúspěšně, domácí obrana zafungovala na jedničku. O pár okamžiků už ovšem došlo k faulu a z levé strany přijde do vápna Zlína další centr.
69
Dostál si ale přišel pro míč a vyboxoval jej do bezpečí. Plzeň je ale stále u míče a snaží se něco vymyslet.
69
Plzeň je překvapivě pod velkým tlakem. Většinou se brání jen dlouhými odkopy od brány a nedaří se jí tak usadit na polovině soupeře. Nyní ovšem vybojovala faul a je z toho i žlutá karta pro Matějova (ZLN).
67
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Martin Zeman.
66
Obléhání branky Plzně skončilo přetaženým centrem. Úspěch tak neslaví.
65
Ten je ale znova úspěšně eliminován obranou Viktorie. Její následný protiútok ale tolik povedený nebyl a míč mají opět domácí.
64
To se jí však hrubě nepovedlo. Traoré vystihl rozehrávku, poslal míč na Vukadinoviče a ten svým centrem vybojoval alespoň rohový kop pro Fastav.
63
Zlín je stále na polovině soupeře, kde se ovšem dopustil útočného faulu na Tomáše Hořava. Plzeň tak bude moci poněkud uklidnit hru.
62
Domácí miláček publika Vukadinovič se pokoušel o průchod po pravé straně. Byl ovšem zastaven protihráči a ani hlasitá nespokojenost zlínských volný přímý kop nepřinesla. Rozhodčí nepíská faul.
61
Ve druhé polovině se hraje velmi aktivní fotbal, nyní se ovšem Plzni dlouhý pas za obranu nepodařil a od svého brankáře tak půjdou do útoku fotbalisté Fastavu.
60
Obrovská šance Viktorie gólem nekončí! Po centru Petržely se k míči dostal Hubník, ale ani nadvakrát se mu prosadit nepodařilo. Jeho druhý pokus navíc skončil mimo a Zlín tak bude rozehrávat odkop od brány.
59
Jsou to však právě hosté, kdo si vybojoval rohový kop a to i přes to, že málem z toho byl i volný přímý kop. Rozhodčí však faul neviděl.
58
Petržela se snažil v rohu hřiště vybojovat míč pro svůj tým. Byl však neúspěšný a Plzeň se musí opět bránit.
57
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Poznar, přichází Michael Krmenčík.
56
Zlín operuje na polovině Viktorie, z ničeho nic přišel i náramný centr do vápna, ale Traore ve velké šanci trefil hlavou balón velmi špatně a neotevřel tak účet dnešního utkání.
55
Rohový kop se hostům ovšem hrubě nevyvedl. Tyto standardní situace ani na jedné straně dnes nejsou velkou výhodou. Do útoku tak může postupovat Zlín.
54
Už to vypadalo, že se Zlín v klidu ubrání, ale přišla minela brankáře Dostála a vše muselo být zachráněné odhlavičkováním míče na rohový kop.
54
Řezník byl faulován poblíž šestnáctky soupeře. Vybojoval tak pro svůj celek hodně zajímavý volný přímý kop.
53
Nepřesná kombinace domácího celku končí v zámezí. Matúš Kozáčik tak bude moci v poklidu rozehrát míč od své vlastní brány.
52
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Andreas Ivanschitz, přichází Jakub Hromada.
51
Tomáš Poznar zezadu podrazil soupeře a je pískán faul, ještě před tím ale dojde ke střídání.
51
Ty ale Fastavu dnes moc nejdou. Jejich soupeř se po jeho špatném rozehrání ani moc nezapotil aby dostal míč do svého držení.
50
Ani nyní se ale nepovedl. Obrana Plzně jej dokázala eliminovat a poslala míč až na polovinu Zlína. Odtud se ale míč opět dostal do vápna hostů a zblokovaná střela skončila na dalším rohovém kopu,
49
Další rohový kop pro Zlín, který svého soupeře na začátku druhé části utkání hodně přehrává!
48
Viktoria uklidnila hru a s míčem momentálně kombinuje na polovině Zlína. Ne však na dlouho, Domácí jsou hodně aktivní a rychle se znova dostali k míči.
47
Ten už se Zlínu nepovedl ,ale z následné akce přišlo břevno! Vukadinovič poslal míč na Dameho Diopa, který trefil konstrukci brány Plzně. Fanoušci si žádají gól, ale rozhodčí je proti.
46
Tak to je začátek jako hrom! Živulič se ihned po rozehrávce dostal do zajímavé šanci, ale Kozáčik se blýskl ještě lepším zákrokem a vyrazil míč na rohový kop.
46
Začal druhý poločas.
Fotbalisté se již vrací na hřiště, oba celky zahájí druhý poločas beze změny.
Máme za sebou první poločas, který nám nikterak záživný zážitek nepřinesl. Více šancí si sice vytvořili domácí, ale využít se jim je nepodařilo. A to i přes to, že Plzeň je více na míči. Fastav se ale prezentuje dobrou obranou a aktivním napadáním, které soupeři nesedí.

Bude zajímavé sledovat, zdali se herní projev v druhé části, která začne zhruba v 18:03, změní. A nebo zdali dokonce přijdou nějaké změny v sestavě už o poločase.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Ten se sice moc nepovedl, ale po pokračování akce se dostal do velmi zajímavé střelecké pozice Jakub Jugas. Ten sice vyslal zpoza šestnáctky jedovatou střelu, ale svůj cíl o pár centimetrů minul
45+1
Ta ale přišla o míč a dopustila se nedovoleného zákroku. Volný kop v jediné nastavené minutě v této polovině rozehrají domácí.
45
Ani pokus o vysunutí Živuliče nevyšel. Poslední minutu řádného hracího času v úvodním poločase tak rozehraje Viktoria Plzeň.
44
Vypadá to vypadá, že první poločas skončí bez gólů. A bude to nejspíše spravedlivý výsledek. Ani jednomu z týmů se nedaří dostat se do větší šance a většina centrů jen léta skrz nebo kolem vápna. Stejně jako teď ten v podání domácích.
43
Kombinace Fastavu na pravé straně skončila centrem do vápna. Ten ale nebyl nikterak nebezpečný a obrana Plzně jej bez obtíží dokázala odvrátit.
42
Obdobně ale skončila i akce hostů na druhé straně. Centr z levé strany byl opravdu velmi nepřesný a místo před bránou skončil až u rohového praporku.
41
Další pokus domácích o vysunutí Diopa končí míčem na kopačkách Kozáčika. Ten se získáním přetaženého pasu neměl velké potíže.
40
Plzeň působí poněkud bezradně. Je sice častěji u míče, ale nedaří se jí najít recept na obranu Zlína. To se ale mohlo rychle změnit. Dlouhý míč z obranu směřoval na Řezníka, který se ale nakonec nedostal ani ke střele. Obrana soupeře totiž byla opět pozorná.
39
Ivanschitz se dopustil útočného faulu. Rozhodnutí sudího se mu sice nelíbí, ale nic s tím už neudělá. Zlínu se ale rozehrávka nepovedla a spíše pouze odevzdal míč.
38
Na pravé straně byl při úniku nedovoleně zastaven Milan Petržela. Následné rozehrání akce však nepřišlo s žádnou zajímavou šancí. Hosté jsou ovšem stále u míče.
37
Nepodaří, Vukadinovičův centr byl hodně přetažený a skončil až za bránou Kozáčika. ten tak bude moci v poklidu rozehrát odkop od své brány.
36
Znova v hlavní roli Štípek. Ten vybojoval volný přímý kop ze zajímavé pozice. Podaří se Zlínu z toho něco vytěžit?
35
Diop byl na polovině hřiště takticky faulován a Plzeň tak zamezila rychlému protiútoku Zlína, který se prezentuje parádním napadáním rozehrávky.
34
Ten se domácím ale příliš nepovedl. Byl až moc dlouhý a nakonec skončil pouze v zámezí.
34
Kdo čekal jasnou dominanci Plzně, tak musí být zklamaný. Absolutorium si zatím zaslouží její odchovance Štípek, který je ve zlínském dresu hodně aktivní. Nyní vybojoval další rohový kop.
33
Tak se nám to tady ve Zlíně hodně rozjelo. Zlín rychle pospíchal do dalšího útoku, ale ani nyní se přes pozornou obranu soupeře k zakončení nakonec nedostal.
32
Na druhé straně se do průnik hnal bývalý útočník Zlína Tomáš Poznar, ale ten byl na poslední chvíli bravurně obrán o míč posledním obráncem. Skóre se tak stále nemění.
31
Štípek vybojoval zajímavou šanci Zlína, ale k míči se dostal rychleji Dostál, který si pohlídal souboj o něj, který svedl s Jakubem Jugasem. Bylo to ale hodně kostrbaté.
30
Špatná kombinace končí až u kopaček Dostála. Ten mohl pouze poděkovat a poslat míč na své spoluhráče, kteří vybojovali volný kop na útočné polovině.
29
A ti pořádně vystrašili obranu favorita utkání. Jeho jediné štěstí bylo to, že se hráči Fastavu vystavili do ofsajdové pozice a nemohli tak dokončit svůj protiútok.
28
Dlouhý nákop na Ivanschitze dokázal fotbalista Plzně sklepnout, ale z následné akce nic nebylo. Do útoku můžou postupovat domácí.
27
Viktoria kombinuje na vlastní polovině a snaží se vymyslet nějakou taktiku, která by na soupeře fungovala, to se však prozatím vůbec nedaří.
26
Ten naopak hrozí z rychlých protiútoků. Traore nyní poslal balón na sbíhajícího Živuliče, ale jeho centr do vápna nebyl přesný a pokazil tak celou akci.
25
V posledních minutách se hraje spíše ve středu hřiště. Na balónu jsou častěji hosté, ale nedaří se jim vymyslet něco, čím by překvapili obranný val Fastavu.
24
Hra už pokračuje, hosté kombinují na své polovině a hledají vhodnou skulinku k založení útoku. Jejich nákop se ale nevydařil a skončil pouze v rukavicích Dostála.
23
Dame Diop (ZLN) si vyšlápl na zkušeného Hubníka a nenechal rozhodčího chladným. Ten totiž píská a ukazuje mu žlutou kartu. Hubník leží na trávníku a potřebuje ošetření.
22
Plzeň se po delší době objevila na polovině domácích, ale jejich snažení nemělo dlouhého trvání. Napadání soupeře je hodně nepříjemné a zatím také účinné.
21
Hnaníček se pokusil najít dlouhým centrem spoluhráče Vukadinoviče, ale přehnal to s razancí a míč z jeho kopeček zamířil do zámezí. Odkop od brány si tak vyzkouší i Kozáčik.
20
Sprinterský souboj mezi Štípkem a Řezníkem vyšel lépe pro obránce Plzně. Ta ovšem nerozehrála ideálně a pouze odevzdala míči soupeři.
19
Sám faulovaný hráč poslal nadýchaný centr na hlavu Hejdy. Ten se sice dostal ze všech hráčů nejvýš, ale jeho pokusem se mu bránu trefit nepodařilo. Dostál tak rozehraje odkop od brány.
18
Petržela se pokusil o průnik po pravé straně, ale byl zatažen za dres a vybojoval tak pro svůj celek volný přímý kop. Můžeme očekávat centrovaný míč do vápna domácích.
17
Odchovanec Plzně v dresu Zlína Štípek byl faulován na polovině hřiště. Zlínu se však rozehrávka nepovedla a pustila k míči soupeře.
16
Traore velmi aktivně napadal rozehrávku Viktorie a byl za to odměněn. Vybojovaný míč se dostal až k Živuličovi, jenž zkusil střelu ze střední vzdálenosti. Ta mu však nesedla a skončila vedle.
15
Viktorii zatím vázne kombinace, soupeř dobře zahustil střed hřiště a hostům se zatím nedaří výrazněji prosadit.
14
Pokus o vysunutí Vukadinoviče nevyšel, Kozáčik měl k míči blíž. I tak se však k míči dostal Fastav, ale ani tentokrát nebyl Vukadinovič úspěšnější. Provinil se ofsajdovým postavením.
13
Nikoliv. Naopak to byli domácí, kdo zahrozil. K centrovanému míči se opět dostával velmi aktivní Dame Diop, ale ani nyní nebyl úspěšný. Jeho hlavička postrádala razanci i přesnost.
12
Ševci táhli akci po pravé straně přes Diopa, jenž byl o míč připraven dvojicí protihráčů. Plzeň tak může postupovat do útoku. Podaří se jí vymyslet nějakou zajímavější šanci?
11
Přesně tak. S centrovaným míčem si navíc zlínská obrana poradila, stejně jako s pokračováním akce, kdy se Hubník zahnal s míčem do zámezí. Dostál bude rozehrávat odkop od brány.
10
Viktoria kombinuje na polovině soupeře, kde vybojovala i volný kop. Ten je však z uctivé vzdálenosti, ze které se střela očekávat nedá.
9
Odražený míč se dostal k Živuličovi, který ale nepropálil hradbu těl před sebou. Kozáčik tak nakonec neměl s jeho pokusem moc práce a s klidem jej ukryl v náručí.
8
Až nyní se podařilo domácím získat míč pod kontrolu. Dokonce z toho byl i centr do vápna na Diopa. Hubník byl však pozorný a odhlavičkoval jej na rohový kop.
7
Rychle z brány byl Dostál, který vyboxoval míč do bezpečných míst. Viktorie ovšem zůstala u míče a stále se snaží o nějakou kloudnou akci.
7
První roh zápasu rozehrají hosté. Shodou okolností jej po pravé straně vybojoval Poznar, který za Zlín odehrál několik utkání.
6
Po něm dokonce přišel i útočný faul. Diop byl až příliš aktivní při napadání a jeho počínaní se nelíbilo sudímu Proskemu, jenž pískl do píšťalky a signalizuje faul.
5
Zlín ovšem rychle vybojoval míč a snaží se o nějakou kloudnou akci po pravé straně. Jejich souhra však skončila nepřesnou souhrou. Plzeň bude rozehrávat autové vhazování.
4
Štípek poslal nadýchaný centr do vápna Viktorie, ale nejvýše vystoupili právě obránci celku z Plzně. Nebezpečí je tak zažehnáno a jsou to právě hosté, kdo může jít do protiútoku.
3
Centr z pravé strany proletěl vápnem Zlína, kde však nebyl nikdo z hráčů soupeře. Ti se tak s míčem opět vrátili na svou polovinu a vyčkávají na vhodný okamžik k útočnému výpadu
2
O moc úspěšnější nebyli ani domácí. Centr na Štípka byl velmi přetažený a Kozáčik jej bez obtíží ukryl v náručí.
1
Úvodní rozehrávku obstarali hráči z Plzně. Jejich nákop za obranu byl však příliš dlouhý a skončil až za základní čárou. Odkop od brány tak bude rozehrávat Dostál.
1
Utkání právě začalo.
Hráči již nastupují na hrací plochu. Utkání tak za malou chvíli bude odstartováno. Doufejme, že nás čeká příjemný fotbalový zážitek.
Úvodní sestavy:

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Pazdera, Gajič, Jugas (C), Matejov – Traoré – Štípek, Hnaníček, Živulić, V. Vukadinovič – Diop.
Náhradníci: Švenger – Holík, Beauguel, Fantiš, Janíček, Kopečný, Bartolomeu.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela, Ivanschitz, J. Kovařík – Poznar.
Náhradníci: Bolek – Janža, Zeman, Krmenčík, Hájek, Bakoš, Hromada..
Ohlasy před utkáním

Antonín Fantiš (FC Fastav Zlín): „Mají v týmu mnoho zkušených hráčů, kteří odehráli již řadu těžkých zápasů v evropských soutěžích. Je to svátek fotbalu, pro takové zápasy fotbal hrajeme, a já se na toto utkání moc těším.“

Roman Pivarník (FC Viktoria Plzeň): ,,Trenéra Páníka znám a Zlín sleduji dlouhodobě. V přestupovém období doznal určitých změn, ale stále určitě vědí, co chtějí hrát. Z jejich hry je patrné, že mají nacvičenou určitou škálu situací, které jsou schopni předvést i v zápase.“
Poslední vzájemné zápasy

Od roku 2015 se spolu tyto týmy potkaly pouze třikrát. Dvakrát se radovala Plzeň a v minulém utkání právě Fastav Zlín. zajímavostí je, že v minulém vzájemném zápase dával gól Poznar a v obraně nastoupil Hájek. Oba dva se však nyní představí v dresu Plzně.

Plzeň 0:2 Zlín
Zlín 1:2 Plzeň
Plzeň 4:2 Zlín
FC Viktoria Plzeň

Plzeň snad netřeba představovat. Momentálně první tým ligy má na svém kontě 39 bodů po dvanácti výhrách, třech remízách a jediné prohře při skóre 27:9.Ze zadu se na ně však lepí Slavia Praha, která má o pouhý bod méně a také třetí Sparta. Té na Plzeň schází čtyři body.

Za ní je již zmíněný Zlín, který sice na Plzeň ztrácí už velký počet bodů, ale teď zbystřete. Byl to právě Fastav Zlín, kdo jako jediný letos Plzeň dokázal porazit. A co víc, bylo to na domácí půdě Plzně při prohře 0:2.

Hosté tak budou mít svému soupeři co vracet a budou chtít navázat na zisk tří bodů proti Příbrami. S tou se sice až nečekaně moc nadřeli a vyhráli pouze 1:0.

Nejlepším střelcem je Michal Krmenčík šesti zásahy. Čtyři góly mají na svém kontě Tomáš Hořava a Lukáš Hejda.
FC Fastav Zlín

Domácí jsou zatím největším překvapení soutěže poté, co vyhráli devět utkání, pětkrát remizovali a třikrát pohráli při skóre 27:18. S 32 body jim tak patří čtvrté místo. O tři body za nimi je Mladá Boleslav a stejný počet bodů schází Zlínu na třetí Spartu.

Ševci odehráli svůj první jarní duel v Liberci, kde vybojovali chudou remízu 0:0. Dnes se však vrací před domácí publikum, kde se jim vcelku daří. Z devíti utkání zde vybojovali 15 bodů při skóre 13:11.

Nejlepším střelcem Zlína je Dame Diop s pěti góly. Druhým nejlepším je v této statistice mladičký obránce Jakub Jugas.
Dobrý den u druhého jarního kola ePojisteni.cz ligy. V dnešním utkání se mezi sebou utká domácí FC Fastav Zlín a FC Viktoria Plzeň. Doufejme, že nás čeká zajímavá fotbalová podívaná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.


Články odjinud