O. Kolář – Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil – T. Souček, Ševčík – Stoch, Hušbauer (77. Král), Zmrhal (61. Olayinka) – Milan Škoda (76. Van Buren).
Genk
Vuković – Maehle, Dewaest, Aidoo, De Norre – Heynen, Malinovskyj, Fiolić (57. Pozuelo) – Ndongala (69. Paintsil), Samatta, Trossard (87. Piotrowski).
Jackers – Paintsil, Ingvartsen, Piotrowski, Pozuelo, Seigers, Neto Borges.

Díky za pozornost a mějte se fajn.
První poločas utkání prvního jarního kola play-off Evropské ligy mezi Slavií a Genkem gól nenabídl. I přesto ale přítomní diváci nemuseli smutnit, protože jim oba celky nabídly perfektní útočný fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Tyč trefili domácí Škoda i hostující Trossard. Rozhodne se tak za týden v Belgii. Pro Slavii kromě jakékoliv výhry hraje z hlediska postupu i remíza 1:1 a vyšší.
90+5'
Stochův centr letěl do prostoru, kde byli Olayinka a Ngadeu, míč se od jednoho z nich nakonec odrazil nad branku.
90+4'
Stoch perfektně přenesl hru na pravou stranu k Coufalovi, ještě jeden roh pro Slavii.
90+3'
Balon se potuluje v blízkosti postranní čáry, Slavia jeví větší chuť hrát, ale čas se jí krátí.
90+2'
Olayinka perfektně načasoval přihrávku pro Součka, ten dával míč na zadní tyč, kam si sbíhal Coufal, ale na letící nabídku těsně nedoskočil!
90+1'
Král zkoušel na pravé straně uvolnit Ševčíka, ale ten byl výborně pokrytý De Norrem.
90+1'
Nastavovat se bude ještě pět minut!
90'
Van Buren si v souboji s Heynenem pomohl faulem a do nastavení tak vstoupí s míčem v moci Racing.
90'
Stoch zkusil střelu z dálky, rána mu ale vůbec nevyšla. Slavia přesto zůstává u míče.
89'
Žlutou kartu dostává Mbwana Samatta (KRC Genk).
88'
Samatta v ofsajdovém postavení, Slavia hned rozehrála a přišel faul Dewaesta 35 metrů od branky Vukoviće.
88'
Chvilka klidu pro hosty, kteří nyní zkouší otupit nápor soupeře a drží míč daleko od své branky.
87'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Jakub Piotrowski.
86'
Perfektní akce završená výborným Coufalovým centrem směřovala k Olayinkovi, který zblízka zamířil z voleje trestuhodně nad.
86'
Další centr do vápna Genku zkoušel zpracovat Van Buren, ale těsně bráněný se nakonec k zakončení nedostal.
85'
Poskakující míč ve středu pole nezkrotil nikdo ze Slávistů, nakonec tak přišel Bořilův faul a míč pro Belgičany.
84'
Po velmi dobré práci Coufala při zpracování míče zkoušel Král narazit Ševčíkovi, ale De Norre si situaci pohlídal.
83'
Slavia je teď každopádně aktivnější a snaží se rozhodnout zápas.
82'
Bořilův centr záhy ve spolupráci dvou krajních obránců hledal Coufala, ale ten hlavičkoval ze záklonu a jeho pokus postrádal potřebnou razanci. Snadný zákrok pro Vukoviće.
81'
Olayinka nyní perfektně vybojoval míč proti Aidoovi, pak předložil nabídku do vápna pro Van Burena, ale jeho placíra nasměrovala střelu těsně vedle.
80'
Na hřišti se výborně uvedl Alex Král. Uzmul balon ve středu pole, výrazně s ním popoběhl směrem kupředu, ale jeho prudká rána skončila nad brankou Vukoviće.
80'
Po něm došlo ke srážce Ngadea s Maehlem, kterou odnesl hůře dánský hráč. Po chvilkovém ošetření už ale bude opět pokračovat ve hře.
79'
Záhy poté prováhal vhodný moment k odkopu míče Vuković a Slavia bude kopat roh.
79'
Dnešní utkání navštívilo celkem 18 125 diváků.
78'
V obnovené hře zkoušel Coufal prudkou přihrávkou uvolnit Ševčíka, ale ten se k míči nedostal.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Alex Král.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Mick Van Buren.
75'
Genk nyní ukázal, jak je jednoduché dostat se do šance. Samatta to nyní zkoušel na Koláře proti přesile z ostrého úhlu, ale gólman domácích byl úspěšný.
74'
Několik nadějných náznaků měla také Slavie na druhé straně, ale Ševčík se pokaždé nechal snadno obrat o míč.
73'
Záhy měl další tutovku Genk. Po obrovské chybě na pravé straně slávistické obrany se uvolnil De Norre, ale Kolář ho tváří v tvář vychytal!
72'
Opět podobná situace jako před několika minutami. Tentokrát z pravé strany centroval Coufal, Škoda ve vápně předskočil obránce a z první vypálil, Vuković ale podržel míč.
70'
Bořil postupoval po levé straně, na pomoc mu přišel i Souček, ale ten fauloval Maehleho, takže rozehrávat bude Genk. Žlutou navíc dostal ještě Bořil.
69'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Dieumerci Ndongala, přichází Joseph Paintsil.
69'
Teď se alespoň na chvíli povedlo podržet míč ve středu hřiště a pošetřit čas.
68'
Genk nyní dusí Slavii z obou stran, ale houževnatí domácí stále odolávají velkému tlaku.
67'
Po něm míč nebezpečně proletěl před Kolářem, ale posléze se odrazil mimo neebzpečnou zónu.
66'
Hra se okamžitě přelila na druhou stranu, Ndongala ale Trossardovi míč neadresoval přesně. Genk bude každopádně kopat roh.
65'
S další sérií centrů si už Vuković dokázal poradit.
64'
Rušno je ale i na druhé straně. Perfektní centr Olayinky prodloužil ve vápně na bránu pohotový Škoda, ale donutil Vukoviće k výbornému zákroku.
63'
Nadějný útok Slavie pohřbil Souček a navíc nastartoval další rychlou akci Genku, kterou ale po centru Ndongaly zmařil dobrým zákrokem Kolář.
63'
Coufal sice nyní perfektně vystihl další rozehrávku Genku, ale následně nerozehrál přesně.
62'
Genk pokračuje v útočné aktivitě a Pražané se obtížně dostávají ze soupeřových kleští.
61'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Peter Olayinka.
60'
Teď už se málem hráči Genku mohli radovat. Samattovi šanci po výborné nabídce od Pozuela ještě Kolář lapil, dorážka Trossarda už byla z ofsajdu.
59'
Stoch si nejprve při založení útoku nerozuměl se Škodou, z následné akce směřoval míč do vápna na Samattu, ale ten stál v postavení mimo hru.
58'
Zničehonic velká šance pro Slavii. Prudký centr Bořila z levé strany sklepl ve vápně Zmrhal hlavou ke Škodovi, tomu ale volej trestuhodně nesedl.
57'
Střídání v týmu KRC Genk: ze hřiště odchází Ivan Fiolić, přichází Alejandro Pozuelo.
56'
Po sérii odrazů se míč dostával k Ndongalovi, který mohl spěchat sám na Koláře, ale v poslední chvíli mu uzmul míč Bořil.
55'
Aidoo nyní zůstává ležet ve vlastním pokutovém území, za pomoci lékařů je pak odnesen za čáru.
53'
Nad trávník v Edenu se vznáší kouř z dýmovnice, která vyletěla z kotle fanoušků Genku. Na hřišti samotném se toho moc neděje, častěji na balonu zůstavají fotbalisté belgického lídra.
51'
Velmi nedůrazně si nyní Slávisté před vlastním pokutovým územím počínali proti Samattovi, který si dokázal v těžkých pozicích držet míč i proti čtyřem soupeřům. Nakonec z toho byl jen roh, z nějž posléze nic nevzešlo.
50'
Hušbauer se po zisku míče málem dostával za středovým kruhem za záda Aidooa, ale ten mu nakonec sebral balon včasným zákrokem.
49'
Ostrý zákrok vytáhl u postranní čáry Kúdela a po zásluze dostává žlutou kartu.
48'
V další akci byl Stoch v ofsajdu, takže Hušbauerovo zakončení zpoza vápna už bylo naprosto zbytečné.
47'
Nevýraznému Samattovi odpískán faul na útočné polovině, Slavia setrvá u míče.
46'
Stoch okamžitě přenesl hru na Coufala, ale tomu dělalo potíže zpracování míče.
46'
Oba týmy se vrací na hrací plochu.
První poločas nabídl vyrovnanou bitvu, v níž možná lehce navrch měli hosté. Oba týmy také jednou zabrnkaly na brankovou konstrukci, ale zatím platí bezbrankové skóre.
45'
45+1'
První poločas je u konce.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Slavia se nyní z urputné obrany mohla Stochem dostat do rychlého brejku, ale slovenského záložníka podrazil zezadu Malinovskyj a po zásluze vidí žlutou kartu.
43'
V hlavičkovém souboji nyní fauloval Škoda, hrát bude zase Racing.
42'
Několik zajímavých momentů na obou stranách postrádalo přesné řešení situace. Průnikové přihrávky na vysunuté útočníky Genku ale dělají Pražanům nemalé problémy.
40'
Ngadeu ve středu hřiště nedovoleně zasáhl proti Fioličovi a dostal žlutou kartu.
39'
Racing je i nadále velice nebezpečný. Hlavy motá obráncům předvčím Ndongala, ale teď mu Bořil nedovolil odcentrovat.
38'
Rychlý Stoch si nyní zkusil hodit míč ve vápně přes Aidooa, ale ten ho zastavil naprosto čistě.
37'
Právě Malinovskyj se stal obětí dalšího nedovoleného zákroku ve středu hřiště hraje proto Genk.
36'
Opět se fotbalisté Racingu pokusili rychle přenést hru na levou stranu, ale pas Malinovského na De Norreho byl příliš dlouhý.
35'
Na opačném konci hřiště bylo opět rušno. De Norre naservíroval míč ve vápně proti noze Fioličovi, který to zkusil z první, ale mířil těsně vedle.
34'
Teď už pět bylo rušno na druhé straně, kde se pokusil o střelu Stoch, ale jeho plachtící pokus zpoza vápna letěl těsně vedle branky Vukoviće.
33'
De Norre spadl při pokusu o kličku v pokutovém území, ale sudí Treimanis nejspíš správně nepíská.
32'
Kúdela nyní trestuhodně nezvládl souboj s Trossardem, jemuž poslal míč do šance, kapitán hostů se pak řítil z úhlu do vápna a obstřelem Koláře trefil tyč domácí svatyně!
31'
Hušbauerova kolmice hledala Škodu, ale jednalo se o příliš rychlý pas, který slávistický útočník nemohl zastavit.
31'
Coufalův centr do vápna z pravé strany sice nikoho nenašel, ale vzápětí se domácím povedlo čistě odebrat míč a Stoch se odhodlal ke střele, která však letěla hodně vedle.
30'
Nepřesná rozehrávka od Fioliče opět končí až u Koláře.
29'
Opět se míč potuluje u postranní čáry, ani jednomu týmu se nedaří založit útok.
27'
Kúdela svým nákopem málem nečekaně uvolnil do šance Škodu, ten ale v souboji s Aidooem míč nezkrotil.
26'
Ten ale zastavil Stoch a záhy se v rychlém přechodu dopředu nechal faulovat. Heynen dostává navíc první žlutou kartu zápasu.
26'
Ani Slávisté však nyní nenachází cestu směrem k Vukovićovi a sledujeme tak rychle se rodící brejk Racingu.
24'
Opět sledujeme hlušší pasáž hry, kdy se snaží kombinovat především fotbalisté Genku, ale stále výrazněji neohrožují branku Ondřeje Koláře.
23'
Poprvé se do hry zapojil výrazněji Samatta, který se rozeběhl za kolmicí letící za obranu. Brankář Kolář ale reagoval včas a byl u míče jako první.
22'
Heynen se srazil ve středu pole s Hušbauerem, rozhodčí Treimanis ale nezapískal.
21'
Kombinaci Pražanů nyní zastavil ofsajd.
20'
Racing se zase zkoušel prosadit vysunutím Trossarda, ale ten si opět na Ngadea nepřišel.
19'
První obrovská šance Slavie! Po pěkné kombinaci středem pole uvolnil Hušbauer na hranici vápna stojícího Škodu, ten se obtočil kolem hostujícího stopera a ranou z otočky trefil tyč Vukovićovy branky.
18'
Ševčík teď zkoušel ve vápně uvolnit po narážečce Stocha, k němu se míč díky dobrému zákroku Dewaesta nedostal.
18'
Ngadeu nyní i se štěstím zvládl souboj s Trossardem, vykopávat bude Kolář.
17'
Centr Hušbauera si našel ve vápně Škodu, jenž ale hlavičkoval ze záklonu nad břevno Vukovićovy branky.
16'
Ševčík na druhé straně postupoval po pravé straně kupředu a vynutil si faul. Standardka pro Pražany.
15'
Hosté jsou nyní aktivnější, jejich snahu vyjádřil střeleckým pokusem Trossard, ale mířil hodně vedle Kolářovy svatyně.
15'
Na trávníku nyní po ostrém souboji ve středu hřiště Maehle, ale po krátkém ošetření je opět schopen pokračovat ve hře.
14'
Centr na zadní tyč odvrátil Zmrhal.
13'
Hosté nyní operovali před pokutovým územím soupeře, ale Ndongala z levé strany neodcentroval ani přes Stocha, ani přes Coufala. Je z toho ale roh.
12'
Hodně nepovedený výkon nyní pod tlakem předvedl Kolář, vhazují tak fotbalisté Racingu.
11'
Z pozice levého obránce si nyní udělal výlet před soupeřovo vápno Bořil, ale jeho rána skončila vedle.
10'
Dlouhé držení míče v podání hráčů Genku se nepozdávalo Součkovi, jenž poblíž středového kruhu vybojoval faul.
9'
Hráči Genku teď pozvolna rozehrávají na vlastní polovině.
8'
Na druhé straně se hnal dopředu Ndongala, ale míč mu utekl daleko od kopaček.
7'
Coufal se zkusil na pravé straně probít přes De Norreho, ten mu ale cestu zastoupil.
6'
Špatné rozehrávky Vukoviće nyní mohl využít Zmrhal, ve vápně se ale ukličkoval a jeho střela byla posléze hodně nepřesná.
4'
Pohledná akce Pražanů. Po centru Zmrhala se míč zamotal v pokutovém území, odkud vyplaval ke kopačkám Stocha, jenž přízemní ranou prověřil Vukoviće.
3'
Na druhé straně zkoušel přenést hru Trossard, ale do rychlého brejku jde Slavia.
2'
Škoda dostal balon na hranici brankové linie a zkoušel odcentrovat, míč se ale snesl nad.
1'
Nedovolený zákrok na Stocha na vlastní polovině potrestán. Hrát bude Slavia.
1'
Oba týmy jsou na hrací ploše.
Neuvěřitelný chaos panuje krátce před začátkem zápasu v blízkosti Edenu. Doprava v blízkosti stadionu kolabuje, a tak drtivá většina fanoušků nestihne první minutu tohoto zápasu.
O síle Genku hovoří i fakt, že perfektně zvládá duely na půdě soupeřů. Z posledních deseti venkovních evropských duelů ovládl šest, dvakrát remizoval a dvakrát prohrál. V belgické Jupiler League je na hřištích soupeře dokonce bez porážky (9-3-0). V protikladu s tím je ale domácí forma Slavie. Pražané letos ve všech soutěžích (liga + evropské poháry) na vlastním hřišti vyhráli jedenáctkrát, dvakrát remizovali a prohráli jen doma s Jabloncem.
V české nejvyšší soutěži se daří také Slavii. Ta v letošním ročníku Fortuna ligy prohrála všehovšudy dvakrát a má výrazný šestibodový náskok před druhu Plzní. Se Západočechy se ostatně utká mezi oběma střetnutími proti Racingu Genk. Slavia však narozdíl od belgického rivala zatím odehrála jen jeden ostrý zápas, když doma v Edenu porazila Teplice 2:0. Z hlavních opor týmu by pro souboj v Evropské lize neměla chybět žádná a trenér Jindřich Trpišovský avizoval, že do boje nasadí plnou sestavu.
Genk je v porovnání se Slavií výrazně rozehranější, neboť belgická liga měla jen naprosto minimální pauzu. Fotbalisté Racingu sice v lednu prohráli doma s Mouscronem, jinak ale vyhráli v St. Truidenu nebo v Beverenu a doma přehráli Standard Lutych. Trojnásobný belgický šampion tak drží náskok celkem 11 bodů před Cercle Bruggy a vypadá to, že pouze zázrak ho připraví o čtvrtý titul.
O střeleckou produkci slávistického soupeře se hlavně a především stará útočník z Tanzánie Mbwana Samata. V letošním ročníku nejvyšší belgické soutěže totiž nasázel za 24 zápasů celkem 19 branek. Naposledy se v důležitém utkání trefil dvakrát do sítě Standardu Lutych.
Fotbalisté Slavie vstupují v pozici lídra české soutěže do prvního jarního kola play-off Evropské ligy. Soupeřem jim bude belgický Genk, který svou domácí soutěž rovněž vede. Hostující tým navíc dokázal suverénně opanovat svou základní skupinu s Malmö, Besiktasem a norským Sarpsborgem. Slavia obsadila v silné skupině s Petrohradem, Bordeaux a FC Kodaň výborné druhé místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:55.