Evropská liga -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Feyenoord - 20. dubna 2023   21:00

AS Řím
AS Řím
60' Spinazzola  • 89' Dybala (Pellegrini) • 101' El Shaarawy (Abraham) • 108' Pellegrini (Abraham)
4:1
(0:0)
Feyenoord
Feyenoord
80' Paixão  (Szymański)
AS Řím
Patrício – Spinazzola, Mancini, Llorente (72. Ibañez), Smalling (78. Çelik), Zalewski (73. Dybala) – Pellegrini (C), Wijnaldum (21. El Shaarawy, 106. Kumbulla), Matić, Cristante – Belotti (73. Abraham).
Boer, Svilar – Ma. Camara, Bove, Volpato, Tahirović.
Taylor – Beswick, Nunn (ENG)
Stadio Olimpico, Řím
Feyenoord
Bijlow – Geertruida, Hancko, Trauner (106. Dilrosun), Hartman (106. López) – Szymański (91. Holmgren Pedersen), Wieffer, Kökçü (C) – Džahánbachš (74. Danilo), Giménez, Idrissi (64. Paixão).
Marciano, Wellenreuther – Rasmussen, Kasanwirjo, Taabouni, Milambo, Bullaude.

AS Řím se o postup do finále EL utká s německým Leverkusenem, druhou dvojici tvoří Juventus a Sevilla. Možná se tedy dočkáme italského finále.

Tímto konstatováním se loučím a přeji dobrou noc.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 10:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.
Na penalty nakonec nedošlo, AS rozhodlo o své výhře a postupu ještě v prodloužení. Hosté mohou litovat, ještě v 89. minutě postupovali, jenže pak inkasovali druhý gól a v prodloužení další dva a bylo rozhodnuto. V závěru navíc dohrávali po červené kartě o deseti, jejich pohárová pouť tak dneškem končí.
120+4'
120+3'
José Mourinho burcuje domácí fans k bouřlivé atmosféře, domácí publikum mu s radostí vyhovuje.
120+2'
Málem se hosté dostali ještě do šance, domácí zakopávají míč do zámezí.
119'
Červená karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Santiago Giménez). Hráč hostů hodně tvrdě najel do Manciniho.
119'
A nakonec se jde podívat na záznam sám. Je docela dobře možné, že hosté budou dohrávat o deseti.
119'
Hlavní arbitr nyní řeší s VAR, zda neudělit červenou kartu.
118'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Rui Patrício). Domácí brankář inkasuje trest zřejmě za zdržování.
117'
Santiago Giménez přetáhl svůj centr a balón odehrál jenom do zámezí. Jeho celku odbíjejí poslední minuty letošní pohárové Evropy.
116'
Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, hraje se dál.
114'
Špatná a nepřesná střela hostů letí mimo tři tyče.
113'
Hosté to ještě nechtějí vzdát, nyní budou po faulu rozehrávat na soupeřově straně.
111'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Tammy Abraham).
110'
Hlavní arbitr ještě řešil situaci s VAR, zdálo se, že Tammy Abraham byl v ofsajdu, avšak vše je v pořádku.
108'
AS Řím právě vstřelil branku!
Italský tým směřuje do semifinále EL. Tammy Abraham svou velkou šanci ještě nevyužil, když Justin Bijlow jeho tvrdou ránu vyrazil, ovšem k míči doběhl LORENZO PELLEGRINI a rychle jej odehrál do odkryté části hostující svatyně. Domácí mohou začít pomalu slavit.
107'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Paulo Dybala).
107'
Domácí si hned v úvodu druhého prodloužení vynutili faul a jsou to oni, kdo šetří čas.
106'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Stephan El Shaarawy, přichází Maraš Kumbulla.
106'
Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam:
ze hřiště odchází Gernot Trauner, přichází Javairo Dilrosun.
106'
ze hřiště odchází Quilindschy Hartman, přichází Marcos López.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První prodloužení končí a AS Řím je blízko postupu, díky třetí brance v celkovém účtování vede, avšak jedno prodloužení má ještě před sebou. Povede se mu náskok udržet?
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
Tammy Abraham mohl zvýšit náskok svého celku, avšak trefil jen vyběhnutého brankáře.
104'
Domácí drží míč na kopačkách, první prodloužení brzy skončí.
101'
Přestřelka pokračuje, domácí zvyšují náskok, čímž to jsou opět oni, kdo má postup ve svých rukách. Po pěkné přihrávce tečoval STEPHAN EL SHAARAWY míč před brankářem a odehrál jej po zemi za jeho záda.
100'
Oba celky hrají nyní velmi opatrně, moc dobře ví, co je v sázce.
97'
Tammy Abraham střílel z dálky, Justin Bijlow jeho pokus vyrazil.
94'
Santiago Giménez mohl svůj tým přiblížit postupu, avšak z dobré pozice pálil nad břevno.
91'
ze hřiště odchází Sebastian Szymański, přichází Marcus Holmgren Pedersen.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ve druhé části už góly začaly padat, jako první se prosadili domácí, hosté srovnali, ale v závěru inkasovali podruhé, čímž si domácí tým vynutil prodloužení.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Dybala se mohl stát hrdinou zápasu, ovšem Justin Bijlow jeho pokus dokázal vyrazit.
90+3'
Původně se zdálo, že hlavní arbitr zapíská faul ve prospěch hostů, ovšem nestalo se tak a u míče tak mohl pokračovat domácí tým.
89'
Po kombinaci v pokutovém území si míč zpracoval PAULO DYBALA a z otočky jej odehrál do vzdálenějšího horního rohu brány. Začínáme tak opět od začátku.
88'
Domácí se snaží o druhý gól, čímž by poslali duel minimálně do prodloužení, avšak nedaří se jim projít přes pevnou obranu hostů.
85'
Tak za tento odevzdaný míč pochvalu Paulo Dybala jistě nedostane. Jeho rána z voleje letí vysoko nad hostující svatyni.
83'
Stephan El Shaarawy se provinil faulem, čímž připravil svůj tým o míč.
80'
Feyenoord právě vstřelil branku!
A pozor, hosté srovnávají, čímž v celkovém účtování opět vedou. IGOR PAIXÃO po centru Sebastiana Szymańskiho hlavičkoval do protipohybu gólmana, který neměl šanci na míč dosáhnout.
80'
Hosté si dlouho přihrávali na útočné polovině, ovšem kombinaci pokazili a dopředu vyráží soupeř.
78'
ze hřiště odchází Chris Smalling, přichází Zeki Çelik.
76'
Bryan Cristante po pěkné kombinaci sice překonal brankáře hostů, avšak hlavní arbitr gól neuznává a přiznám se, že nevím proč.
74'
ze hřiště odchází Alírezá Džahánbachš, přichází Danilo.
73'
ze hřiště odchází Nicola Zalewski, přichází Paulo Dybala.
73'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Tammy Abraham.
72'
ze hřiště odchází Diego Llorente, přichází Roger Ibañez.
71'
Andrea Belotti tečoval míč těsně před brankářem, ovšem vedle bližší tyče. Nechybělo moc a domácí byli postupu blíž.
70'
Zblokovaný křižný centr domácích končí v zámezí a bude to roh.
67'
Na trávníku zůstává ležet Mats Wieffer, jenž inkasoval úder míčem do obličeje. To nebylo jistě příjemné.
65'
Hosté neprošli skrz obrany AS, o míč tak přichází.
64'
ze hřiště odchází Oussama Idrissi, přichází Igor Paixão.
62'
Hlavní arbitr se ještě radil s VAR, gól ale uznal.
60'
Máme srovnáno, tedy aspoň v celkovém účtování, domácím se nakonec podařilo skórovat. Hostům se nepovedlo odkopnout míč do bezpečí, toho se zmocnil LEONARDO SPINAZZOLA a levačkou jej i za pomoci teče dokázal dostat po zemi ke vzdálenější tyči.
58'
Kombinace Feyenoordu na druhé straně rovněž úspěch nepřinesla, Rui Patrício rychlým vyběhnutím sebral míč do rukou.
57'
Domácí míč v pokutovém území nevybojovali, ten končí u gólmana hostů.
56'
Rohový kop si zkusí domácí tým, kterého tlačí čas.
54'
Sebastian Szymański si zpracoval míč na levé straně vápna, měl před sebou dost odkrytého prostoru, avšak levačkou odehrál míč místo na bránu kamsi na střed. S touto šancí šlo naložit lépe.
51'
Hosté rozehráli rohový kop, Rui Patrício však schoval centrovaný míč do rukavic.
49'
Nicola Zalewski přetáhl svůj centr z pravé strany, míč skončil za bránou Feyenoordu.
46'
Lorenzo Pellegrini mohl skórovat, ovšem zblízka brankáře hostů nepřekonal, trefil pouze tyč.
46'
Domácí se už poněkolikáté dožadovali hry rukou protivníka v pokutovém území, ani v tomto případě se svým protestem neuspěli.
46'
Domácí začali aktivněji, manko se jim však smazat nepovedlo a tak se více začal osmělovat i soupeř, který mohl několikrát jít do vedení. Ovšem ani jemu se nepovedlo dostat balón do sítě a do kabin se tak odchází za bezbrankové remízy. Vše je tak otevřené a druhé dějství bude jistě hodně dramatické a napínavé, tak si jej nenechte ujít.
45+6'
45+5'
Těsný ofsajd zastavil italský tým a první půle je u svého konce.
45+3'
Orkun Kökçü to zkoušel z velké dálky, Rui Patrício byl ovšem pozorný a míč schoval do rukou.
45+3'
Alírezá Džahánbachš poslal centr z pravé strany pouze do rukou připraveného domácího brankáře.
45'
Rui Patrício si při svém zákroku nyní nebyl moc jistý, Sebastian Szymański střílel hodně tvrdě levačkou z dálky a domácí gólman měl co dělat, aby míč vyrazil mimo tři tyče.
44'
Lorenzo Pellegrini trefil dobře postavenou zeď, odražený míč si zpracoval Leonardo Spinazzola a také střílel, avšak ani v tomto případě se míč až ke gólmanovi nedostal.
43'
Další faul hostujícího celku, tentokrát se provinil Orkun Kökçü a Justin Bijlow si znovu staví zeď.
42'
Těžko říct, zda chtěl Gianluca Mancini nyní střílet nebo centrovat. Tak či tak letí míč po jeho zakončení do zámezí.
40'
Lorenzo Pellegrini odehrál svou přímou střelu přímo do náruče brankáře hostů, který měl tak snadnou práci.
39'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Santiago Giménez).
39'
Nyní už se domácí faulu dovolali a zahrávat budou přímý kop z dobré pozice.
37'
Andrea Belotti zůstal ležet před hranicí vápna, akce jeho celku pokračovala a po centru El Shaarawyho hlavičkoval Bryan Cristante přímo do náruče gólmana hostů.
35'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Marcus Holmgren Pedersen). Hráč hostů, toho času na střídačce, dostává žlutou kartu, zřejmě za nějaké poznámky. Je tedy otázkou, zda bude kouč hostů riskovat a hráče se žlutou kartou na kontě pošle do hry.
34'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Diego Llorente).
32'
Emoce pracují na plné obrátky a to je teprve první půle, Santiago Giménez se nezachoval úplně sportovně, když odmítl dát míč soupeři pro vhození autu, po následném kontaktu velmi ochotně padl na trávník a zpět na nohy se mu moc nechce.
32'
Kombinaci domácích zakončil Nicola Zalewski centrem z levého křídla do vápna, tam ale nenašel žádného spoluhráče.
29'
Orkun Kökçü se dostal do šance, avšak svou ránu pravačkou odehrál jen do protihráče před sebou.
28'
Hosté zůstávají u balónu, po faulu rozehrávají za středovou lajnou.
27'
Penalta to není, hosté budou zahrávat pouze roh.
25'
Sebastian Szymański se dožadoval odpískání hry rukou protihráče, hlavní arbitr se radí s VAR.
23'
Kombinace na jeden dotek italskému týmu nevyšla, Justin Bijlow s rozehrávkou nepospíchá.
22'
Přetažený centr proletěl pokutovým územím nizozemského celku, míč doputoval za vzdálenější postranní čáru a následuje autové vhazování.
21'
ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Stephan El Shaarawy.
20'
Vypadá to, že se bude muset střídat, a to už po dvaceti minutách hry.
18'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Mats Wieffer).
18'
Domácí si vynutili faul kousek za středovou lajnou, jeden z hráčů zůstává na trávníku, hra je přerušena a bude se žlutit.
17'
Quilindschy Hartman střílel levačkou z dálky vedle vzdálenější tyče. Tohle bylo možná trochu ukvapené.
16'
Hosté nyní kombinují na soupeřově polovině a jejich gólman může vydechnout, naopak Rui Patrício se musí mít na pozoru.
13'
Alírezá Džahánbachš přihrával z pravé strany na střed pokutového území, Sebastian Szymański se dostal ke střele, z bezprostřední blízkosti však pálil pouze do domácího gólmana. Obrovská šance hostů.
12'
Žlutá karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Quilindschy Hartman). Hráč zastavil unikajícího Belottiho a žlutou kartu dostává oprávněně.
10'
Leonardo Spinazzola nedoběhl míč u brankové lajny, ten mu unikl do zámezí.
9'
Domácí jsou v úvodu aktivní, míč drží nadále ve své moci.
7'
Bryan Cristante se dostal ke střele zhruba z úrovně penalty a mířil ze svého pohledu k levé tyči, kterou jen těsně minul. Justin Bijlow se po míči jen ohlédl, nyní měl velké štěstí.
5'
Kouč AS Řím Mourinho dostává od hlavního arbitra hned v úvodu utkání napomenutí.
3'
Lorenzo Pellegrini v první větší šanci, jeho střelu na bližší tyč dokázal Justin Bijlow vyrazit na roh.
1'

AS Řím: Patrício – Spinazzola, Mancini, Llorente, Smalling, Zalewski – Pellegrini (C), Wijnaldum, Matić, Cristante – Belotti.
Náhradníci: Boer, Svilar – Ibañez, Çelik, Ma. Camara, Kumbulla, Bove, Volpato, Tahirović, Abraham, Dybala, El Shaarawy.
Trenér: J. Mourinho.

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Geertruida, Hancko, Trauner, Hartman – Szymański, Wieffer, Kökçü (C) – Džahánbachš, Giménez, Idrissi.
Náhradníci: Marciano, Wellenreuther – Holmgren Pedersen, Rasmussen, López, Kasanwirjo, Taabouni, Milambo, Danilo, Dilrosun, Paixão, Bullaude.
Trenér: A. Slot.

Rozhodčí: A. Taylor – G. Beswick, A. Nunn (všichni ENG).
Vzájemné zápasy

Dnešní protivníci se spolu utkali dosud čtyřikrát, počítáme-li i mač před týdnem, a pokud některý tým vyhrál, nikdy ne o víc než jeden gól. Dvakrát se z výhry radoval italský tým, jednou nizozemský a jednou skončil duel remízou. Pokud budou týmu v trendu pokračovat, tak se dnes velmi pravděpodobně dočkáme prodloužení a možná i penalt.
Dnešní soupeři

AS Řím v generálce na dnešek porazil 3:0 Udinese, v tabulce své ligy je na třetí pozici s 56 body a pětibodovou ztrátou na druhé Lazio.

Feyenoord zvítězil v posledním utkání před odvetou 3:0 v Cambuuru, v nizozemské nejvyšší soutěži vévodí tabulce s rovnými 70 body a osmibodovým náskok před Ajaxem.
První zápas

Vše podstatné bylo zmíněno před prvním duelem před týdnem, pojďme si jej tedy v rychlosti zrekapitulovat. Vyrovnaný souboj nakonec rozhodl jediný gól, o který se v 54. minutě postaral domácí Mats Wieffer. Hosté předtím na konci první půle nevyužili obrovskou možnost, když neproměnili pokutový kop, Lorenzo Pellegrini trefil jen tyč, krátce po hodině hry zabránil jasné brance Hancko, který vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Feyenoord tak se štěstím náskok uhájil, ale dnes jej nečeká nic snadného.
Přeji příjemný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Čekají nás odvety Evropské ligy, které slibují napínavou podívanou. Nejinak tomu bude v tomto italsko-nizozemském souboji, ve kterém se utkají AS Řím a Feyenoord Rotterdam. Favoritem je prvně zmíněný tým, který musí dohánět manko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.