Evropská liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Ludogorets - 3. listopadu 2022   21:00

AS Řím
AS Řím
56' Pellegrini  • 65' Pellegrini  • 85' Zaniolo
3:1
(0:1)
Ludogorets
Ludogorets
42' Rick
AS Řím
Patrício – Karsdorp (46. Cristante), Smalling, Ibañez, Viña – Pellegrini (C), Matić (61. Zalewski), Ma. Camara (46. Volpato, 80. Bove), El Shaarawy – Abraham, Belotti (46. Zaniolo).
Boer, Svilar – Çelik, Kumbulla, Tripi, Šomurodov, Cherubini.
N. Dabanović – M. Djukić, V. Todorović (všichni MNE)
Stadio Olimpico (Roma).
Ludogorets
Padt – Witry (87. Delev), Verdon, Nedjalkov (C), Cicinho (87. Gropper) – Cauly, Piotrowski (71. Nonato), Naressi – Rick, Thiago (71. Tissera), Tekpetey (71. Despodov).
Sluga, Christov – Terzijev, Plastun, Gonçalves, Show, Jankov.

Dnes máme dohráno, já vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Ve druhé půli se tedy děly věci. Domácí začali velmi aktivně, dostávali se do šancí a zaměstnávali obranu Ludogorce v čele s brankářem, dlouho na něj ale nemohli vyzrát. Pak jim však pomohly dva pokutové kopy, díky kterým otočili nepříznivý stav. Hostům se povedlo srovnat, ale po zásahu VAR nebyl gól vinou předchozího faulu uznán. Celek z hlavního města Itálie tak pokračoval v těsném vedení, které pět minut před koncem základní hrací doby zvýšit a definitivně rozhodl o svém postupu. Bulharský mančaft dohrával poté ještě v deseti, jeho hráči mohou cítit křivdu, ovšem s výsledkem už nic neudělají.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:15.
90+8'
90+6'
Rick upadl před hranicí velkého vápna ve chvíli, kdy se připravoval na střelu, rozhodčí stál ale blízko a faul neodpískal.
90+4'
Domácí drží balón daleko od své svatyně a směřují za postupem do jarní fáze EL.
90+3'
Rui Patrício si vyběhl pro letící míč a s klidem jej sebral do rukavic.
90'
Červená karta pro tým PFK Ludogorec Razgrad (Olivier Verdon). Hosté se sice diví, ale zcela zaslouženě.
89'
Rozhodčí se jde podívat na video a vypadá to, že to bude červená karta pro Verdona, který šlápl úmyslně na soupeře.
88'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Matías Viña).
87'
Střídání v týmu PFK Ludogorec Razgrad:
ze hřiště odchází Aslak Fonn Witry, přichází Spas Delev.
87'
ze hřiště odchází Cicinho, přichází Denny Gropper.
87'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Nicolò Zaniolo). Hráč AS sundal při oslavě dres.
85'
AS Řím právě vstřelil branku!
O vítězi je zřejmě rozhodnuto. NICOLÒ ZANIOLO předvedl parádní individuální akci, prošel obranou Ludogorce skoro jako nůž máslem a tváří v tvář brankáři poslal míč po zemi za jeho záda do sítě.
84'
Nicolò Zaniolo neustál souboj o míč, sice se dožadoval faulu, ale tohle bylo zcela dle pravidel.
82'
Matías Tissera si zpracoval míč a střílel z otočky už ve vápně, slabá střela ale končí jen v náruči brankáře italského týmu.
80'
Střídání v týmu AS Řím:
ze hřiště odchází Cristian Volpato, přichází Edoardo Bove.
79'
Žlutá karta pro tým PFK Ludogorec Razgrad (Rick).
77'
Hostům se povedlo vyrovnat, když se Tisserova střela z dálky odrazila k Nonatovi, který zblízka poslal míč přesně pod břevno. Gól však rozhodčí po shlédnutí videa neuznává vinou předchozího faulu hostů, bude se navíc žlutit.
75'
Rick centroval z levé strany přímo do rukavic gólmana.
74'
Matías Tissera zakončoval nebezpečnou akci svého mužstva přízemní střelou z dálky, Patrício musel zasáhnout, ale povedlo se mu míč vyrazit.
73'
Nicolò Zaniolo střílel nijak prudce, přesto měl Padt se zákrokem potíže, míč se mu povedlo vyrazit do zámezí.
73'
Domácí celek zastavuje ofsajd.
71'
ze hřiště odchází Jakub Piotrowski, přichází Gustavo Nonato.
71'
ze hřiště odchází Igor Thiago, přichází Matías Tissera.
71'
ze hřiště odchází Bernard Tekpetey, přichází Kiril Despodov.
70'
Ludogorec vybojoval balón, ovšem jeho hráči si přihrávají na obranné straně.
68'
Nyní to budou domácí, kteří budou zdržovat. Na trávníku leží Abraham a zpět na nohy se mu nechce.
67'
Nyní domácí faulovali, míč získává bulharský tým.
65'
LORENZO PELLEGRINI udržel nervy na uzdě i napodruhé a v tuto chvíli zajišťuje svému celku postup. Tentokrát domácí hráč zamířil ze svého pohledu pravačkou na levou stranu, zatímco Padt opět skákal jinam.
65'
Rozhodčí se ještě radil s VAR, ale pokutový kop platí.
64'
Žlutá karta pro tým PFK Ludogorec Razgrad (Anton Nedjalkov, Jakub Piotrowski).
63'
Nicolò Zaniolo padá ve vápně a hlavní arbitr opět píská pokutový kop, i když v tomto případě docela přísný.
62'
Žlutá karta pro tým PFK Ludogorec Razgrad (Igor Thiago). Hostující hráč se omlouvá, má rozhodně za co.
61'
ze hřiště odchází Nemanja Matić, přichází Nicola Zalewski.
60'
Pedro Naressi zůstává ležet na trávníku po faulu protihráče, ale dlouho na něm nepobyl.
59'
Nicolò Zaniolo se provinil jasným faulem, míč tak musí dát soupeři.
57'
Nicolò Zaniolo se ocitl v další šanci, ale jeho přízemní střelu, která byla velmi slabá, stačil Padt zastavit včas.
56'
Jak kopnout penaltu právě ukázal LORENZO PELLEGRINI. Domácí borec poslal svou střelu k pravé tyči, zatímco hostující gólman volil opačný kout.
55'
Domácí si šli pro faul a dočkali se. Cicinho fauloval v pokutovém území a následuje penalta.
52'
Cristian Volpato chtěl zřejmě střílet do vzdálenějšího dolního rohu brány, to se mu nepovedlo, ale míč byl tečován a následuje roh.
51'
Aslak Fonn Witry dokázal přímým kopem přehodit zeď, ale míč adresoval jen do připravených rukavic gólmana.
51'
Hodně dobrá standardka pro hostující tým.
49'
Žlutá karta pro tým AS Řím (Cristian Volpato).
49'
Domácí se ještě dožadovali odpískání hry rukou, avšak ta v žádném případě nebyla.
48'
Tammy Abraham chtěl střílet z otočky, namísto toho aby přihrával. Vinou toho o míč přišel.
46'
Domácí vstoupili do druhé půle hodně aktivně, Stephan El Shaarawy však nechal vyniknout pouze brankáře, kterého ani nadvakrát nepřekonal.
46'
ze hřiště odchází Rick Karsdorp, přichází Bryan Cristante.
46'
ze hřiště odchází Mady Camara, přichází Cristian Volpato.
46'
ze hřiště odchází Andrea Belotti, přichází Nicolò Zaniolo.
46'
Máme tu konec první půle, která skončila velkým překvapením. Favorit zatím nedokázal využít domácí půdy a je to naopak on kdo musí dotahovat a koho bude nejspíš ve druhém dějství svazovat nervozita, pokud tedy nevsítí rychlý gól. Hosté se soustředili především na obranu a trpělivě vyčkávali na příležitosti, které postupně přicházely, jednu z nich dokázali využít a jsou hodně blízko postupu do jarní fáze. Ale nepředbíhejme.
45+3'
45+2'
Rick zkoušel štěstí znovu, tentokrát ale levačkou minul vzdálenější horní roh brány.
45'
Hosté v klidu kombinují na útočné polovině a drží hru daleko od své svatyně.
43'
Domácí rozehrají rohový kop.
42'
Ludogorec Razgrad právě vstřelil branku!
Hodně tvrdá rána pro favorita, který inkasuje krátce před koncem první půle. RICK ustál atak protihráče, naběhl s míčem před pokutové území a prudkou a především přesnou ranou z dálky, ze svého pohledu do levého dolního rohu brány, nedal gólmanovi AS Řím žádnou šanci. Patrício se natahoval marně.
40'
Cauly mohl poslat svůj tým do vedení, jeho rána však končí z jeho pohledu pouze na pravé tyči.
39'
Rick Karsdorp dobře odcentroval na úroveň penalty, odkud střílel bez přípravy Belotti, jenže příliš vysoko nad hostující svatyni.
38'
Bernard Tekpetey se mohl pomstít za zákroky na svou osobu, levačkou ale odehrál míč po zemi vedle vzdálenější tyče, třebaže pokus to nebyl špatný.
37'
Další faul ze strany domácích, tentokrát končí na pažitu Jakub Piotrowski.
36'
Bernard Tekpetey inkasoval zásah, po kterém končí na trávníku a na nohy se mu moc nechce.
35'
Ani na druhé straně nebyli hosté o mnoho úspěšnější, po faulu získává balón protivník.
33'
Domácím se nedaří kombinace, míč putuje do autu a vhazuje bulharský tým.
31'
Hosté byli v obraně připraveni a odkopávají balón až k Patríciovi.
30'
Tečovaný míč putuje do zámezí a domácí rozehrají třetí roh.
29'
Útočným faulem se provinil hráč hostujícího celku, rozehrává ten domácí.
27'
Na druhé straně střílel Jakub Piotrowski, jenže hodně slabě a Rui Patrício tak snadno zasáhl.
27'
Rick Karsdorp se snažil udržet míč na hrací ploše, to se mu ale nepovedlo a jeho tým o balón opět přichází.
25'
Stephan El Shaarawy špatně načasoval přihrávku pro Abrahama, ten k míči nedoběhl včas.
24'
Lorenzo Pellegrini zkoušel střelu z otočky, ale ta byla nepřesná a míč jen projel vedle vzdálenější tyče.
21'
Bernard Tekpetey se po pěkné kombinaci svého celku dostal do šance, jeho zblokovaná střela letí nad břevno.
20'
Bernard Tekpetey zůstal chvíli ležet na trávníku, ale příliš dlouho na něm nezůstal a hra pokračuje.
17'
Střelu Nemanja Matiće vyráží Padt mimo tři tyče, následuje roh.
16'
Stephan El Shaarawy poslal pěkný centr na malé vápno a Roger Ibañez se dostal k hlavičce, kterou však usměrnil do zámezí.
15'
Další možnost pro AS, jenž rozehraje standardku z pravého křídla.
15'
Žlutá karta pro tým PFK Ludogorec Razgrad (Cicinho).
14'
Mady Camara to zkusil z dálky, pravačkou ale poslal míč daleko do zámezí.
13'
Lorenzo Pellegrini se k zakončení nedostal, obrana Ludogorce odkopla míč včas do bezpečí.
12'
Bernard Tekpetey se provinil nedovoleným zákrokem, sice se diví, ale není mu to moc platné.
10'
Lorenzo Pellegrini to zkusil, povedlo se mu prostřelit zeď, ale balón putoval vedle bližší tyče.
9'
Domácí si vynutili faul a rozehrávat budou přímý kop z velké dálky.
7'
Bernard Tekpetey velmi dobře vybojoval míč na pravé straně, poté popoběhl k bráně a přihrával po zemi před ni, Igor Thiago jen o kousek na balón nedosáhl. Kdyby se mu to povedlo, možná už to bylo 0:1.
6'
Mady Camara si faul na pravém křídle nevymodlil a rozehrává Padt.
5'
Ovšem teď pálil z dálky na vzdálenější tyč Lorenzo Pellegrini a jen těsně ji minul. Brankář hostů by na míč nedosáhl.
3'
Zatím se hraje daleko od obou branek a bez šancí.
1'
Aslak Fonn Witry nedokázal odcentrovat z pravé strany, jeho pokus byl zblokován.
1'

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Smalling, Ibañez, Viña – Pellegrini (C), Matić, Ma. Camara, El Shaarawy – Abraham, Belotti.
Náhradníci: Boer, Svilar – Çelik, Kumbulla, Tripi, Cristante, Zaniolo, Bove, Zalewski, Volpato, Šomurodov.
Trenér: J. Mourinho.

PFK Ludogorec Razgrad: Padt – Witry, Verdon, Nedjalkov (C), Cicinho – Cauly, Piotrowski, Naressi – Rick, Thiago, Tekpetey.
Náhradníci: Sluga, Christov – Terzijev, Gropper, Plastun, Gonçalves, Nonato, Show, Jankov, Delev, Tissera, Despodov.
Trenér: A. Šimundža.

Rozhodčí: N. Dabanović – M. Djukić, V. Todorović (všichni MNE).
Vzájemné zápasy

Jediným soubojem dnešních mančaftů byl zmíněný zápas v rámci této skupiny, který bulharský tým vyhrál 2:1, když vítězný gól vstřelil v 88. minutě.
Ludogorec Razgrad

Hosté mají vše ve svých rukou, pokud dnes na hřišti favorita bodují, postoupí na jeho úkor do jarní fáze EL. Také bulharský celek získal sedm bodů za dvě výhry a jednu remízu, porážku 2:3 utrpěl na hřišti Betisu a poté se stejným soupeřem prohrál před svými fanoušky těsně 0:1. Skóre má hodně podobné jako AS, sedm vstřelených a šest inkasovaných gólů.
V domácí soutěži se Ludogorci poměrně daří, patří mu druhá příčka s pětibodovou ztrátou na vedoucí CSKA Sofia, v tuto chvíli drží sérii čtyř výher za sebou, v generálce na tento důležitý mač porazil na své půdě 3:1 Septemvri Sofia.
AS Řím

Domácí jsou zatím třetí se sedmi body, ovšem horší jsou jen vinou skóre, bronzové místo znamená postup do jarních bojů EKL. Italský tým si z dosavadních pěti klání odnesl dvě výhry a jednu remízu, poměrem 1:2 prohrál na hřišti svého dnešního soupeře a stejným poměrem doma s Betisem. Celkem vstřelil osm branek a o dvě méně inkasoval.
V Serii A pobývá ve vyrovnané tabulce na čtvrté příčce s pětadvaceti body, v generálce na tento souboj se hodně trápil na hřišti předposlední Verony, kde o výhře 3:1 rozhodl až v samém závěru.
Dobrý den, nejen základní část Ligy mistrů, ale i Evropské ligy dnes dospěje do svého cíle. Velice pikantní duel nás čeká ve skupině C, ve které se střetnou o postup do jarní fáze EL AS Řím a Ludogorec Razgrad. Favoritem je pochopitelně domácí tým, ale nečeká jej nic snadného.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.