Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Cracovia : Dunajská Streda - 18. července 2019   19:00

Cracovia
Cracovia
2' Rafael  • 120+2' Davis(vl.)
2:2
(1:0)
Dunajská Streda
47' Connor   • 94' Ramirez
Cracovia
Hroššo, Datkovic, Dimun, Dytyatev, Piszczek, Rubio, Wdowiak
Athanasios T. (Řecko)
Stadion MKS Cracovia (Kraków)
Szaraz, Abdulrahman, Bednář, Beskorovanainyi, Blackman, Veselovsky, Vida K.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Domácí ještě chvíli žili sen o postupu, ale ten byl jen krátký, rozhodčí ukončil hru a postupuje slovenská Dunajská Streda. Pro Cracovii to vypadalo dobře od 2. minuty, kdy se prosadil Rafael, jenomže na jeho trefu odpověděl ve druhé minutě, druhého poločasu, Connor, takže se šlo do prodloužení. V nastaveném čase rozhodl, a stal se hrdinou slovenských fanoušků, Eric Ramirez. Na postupu Dunajské Stredy nic nezměnil ani vlastní gól Davise z nastavení druhého prodloužení. Postup tak slaví Dunajská Streda, která si zahraje ve druhém předkole s řeckým Atrimotsem.
120+3'
120+2'
Cracovia právě vstřelila branku!
Dlouhý míč z vlastní poloviny domácích propadl až před branku hostí. Vypadalo to na Filipa Piszczeka, ale v konečné fázi si míč do branky srazil vlastním gólem ERIC DAVIS.
120+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.
120'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Divkovic, přichází Beskorovainyi.
119'
Domácí Rapa nezvládl u rohového praporu souboj s Davisem, takže bude Jedlička odkopávat od vlastní branky.
118'
Do konce už chybí jen pár minutek. Už je skoro jasné, že do druhého předkola Evropské ligy postoupí slovenský tým.
116'
Po levé straně se do vápna dostal Piszczek a z velkého úhlu vystřelil. Jeho střelu lapil, dnes fantastický, Jedlička.
114'
Po odraženém míči se ke střele dostal domácí Diego, ale ani jeho střela se do branky nevešla.
113'
Z nějakých 25 metrů se do míče opřel Gol, ale svému příjmení nedostál a míč skončil pouze nad brankou Jedličky.
112'
Po dlouhém nákopu se dopředu dostal Vida, jenomže ho zastavil rozhodčí, který mu odmával ofsajd.
111'
Domácí se ještě snaží dostat dopředu a zatlačit na soupeře. Jejich tlak je ale spíše bezzubý.
110'
Startuje poslední desetiminutovka prodloužení. Už teď je jisté, že se penalt nedočkáme. Do poslední desetiminutovky vstupují v lepší pozici rozhodně hosté, protože by vypadli pouze v případě, že by Cracovia vstřelila dvě branky.
109'
Domácí Rapa se otočil kolem protihráče a odcentroval do vápna. Tam byl van Amersfoort, který se k míči nedostal.
107'
Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Cecarič, přichází Rubio.
106'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Kalmar, přichází Abdulrahman.
106'
Začalo druhé prodloužení.
V prvním prodloužení vstřelil důležitou branku Ramirez po chybě Helika v rozehrávce. Domácí jsou nyní ve svízelné situaci, když musejí vstřelit dvě branka za 15 minut, tak uvidíme, jak se s tím popasují.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Žlutou kartu dostává Kalmar (FK DAC Dunajská Streda).
105+1'
105'
Blackman hledal chytrou nahrávku vpředu Vidu. Jenomže jeho úmysl pochopil Helik a míč ztečoval pryč.
104'
Kruzliak na nohou, může se pokračovat.
103'
Po souboji ve středu hřiště na zemi leží hostující Kruzliak.
102'
Hostující Vida nahrál Connorovi, který na nic nečekal a hned z hranice vápna vystřelil. Jeho střela se otřela pouze o postranní síť.
100'
Nějaké krvavé zranění si způsobil domácí Piszczek, takže na chvilku musí opustit hřiště.
98'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Ramirez, přichází Vida K..
96'
Domácí tým nyní k postupu potřebuje 2 branky, což dost opařilo domácí tribuny.
95'
Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Hanca, přichází Piszczek.
94'
Dunajská Streda dala gól! Helik udělal velkou chybu v rozehrávce, míč si vzal Kalra, který našel ERICA RAMIREZE, jenž si poradil s Peškovičem a posílá hosty do vedení. Bez asistence.
92'
Z levé stran do vápna centroval Davis. Jeho centr dokázal domácí Diego odklidit do bezpečí.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Tak ve druhém poločase vyrovnal Connor, čímž zápas poslal do prodloužení. Utkání je hodně vyrovnané, takže se klidně můžeme dívat i na pokutové kopy. O postupujícím zřejmě rozhodne jedna chyba.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Žlutou kartu dostává Davis (FK DAC Dunajská Streda).
90+2'
Hostující Kalmar se otočil ve vápně a vystřelil. Jeho střela skončila nad brankou, takže stále 1:1.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Oba týmy už vyčkávají prodloužení, nikdo se dopředu už moc nežene.
89'
Aktuální statistika držení míče: 44%:56%.
87'
Do slibné pozice se dostal z rohu vápna Rapa, jenomže střela se mu vůbec nepovedla a míč skončil vedle branky.
86'
Kalmar se zbavil protihráče a z velkého úhlu vystřelil. Peškovič s jeho pokusem neměl žádný problém.
85'
Utkání vstupuje do poslední pětiminutovky základní hrací doby, tak uvidíme, zda se dočkáme prodloužení.
84'
Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Rafael, přichází Wdowiak.
82'
Další velká šance hostí. Divkivic se, i s dávkou štěstí, dostal do vápna a vystřelil levou nohou. Peškovič jeho střelu pouze vytečoval vedle branky, ale míč vedle tyče projel o kousíček.
80'
Další zákrok si Peškovič připsal po pohotové střele Divkovice. Slovenský brankář ve službách domácích opět svůj tým podržel.
79'
Na osu hřiště dostal míč hostující Kalmar a hned se rozhodl vystřelit. Jeho střela levou nohou sice nadělala Peškovičovi problémy, ale do branky ji slovenský brankář nepustil.
78'
Domácí Diego centroval z levé strany na zadní tyč. Jeho centr opět dokázala hostující obrana odvrátit.
76'
Van Amersfoort dostal míč na pravou stranu a neváhal s centrem. Míč se snesl do malého vápna, kde se nejvýše dostal Šatka a míč s klidem odhlavičkoval.
75'
Po levé straně se do vápna snažil dostal domácí Cecarič. Už ve vápně skoro byl, ale pak u míč vypíchl Koštrna.
74'
Na pravou stranu dostal míč Rapa a hned odcentroval do vápna. Jeho centr si v klidu našel Jedlička a míč ukryl do rukavic.
72'
Střídání v týmu Cracovia Kraków: ze hřiště odchází Dabrowski, přichází Dimun.
70'
K míči se dostal van Amersfoort, jehož hlavička, po centru Hanca, skončila pouze na břevně branky Jedličky.
69'
Roh pro domácí.
68'
Domácí záložník Gol se vrátil na hřiště a hned hledal nahrávkou Hanca. Hanco ho ale nepochopil, takže jednoduchá práce pro Jedličku.
67'
U míče nyní hosté, kteří uklidňují zápas kombinací na polovině hřiště.
66'
Po dlouhém nákopu hostí chtěl Ramirez prodlužovat míč na volného Divkovice, v souboji byl však úspěšnější Helik.
64'
Domácí kapitán Gol se nyní nachází na zemi. Nejspíše bude muset vystřídat, což je pro Cracoviu rozhodně špatná zpráva.
63'
Pěkný sprinterský souboj svedl Divkovic s Rapou. Hostující hráč si na konci tohoto souboje pomohl rukou, čehož si rozhodčí všiml a odpískal mu faul.
62'
Přímý kop skončil centrem z levé strany do vápna. Centr se Hancovi nepovedl a trefil pouze prvního protihráče.
61'
Connor tvrdě srazil na zem Diega. Hostující hráč může být rád, že za to nedostal kartu, protože Diega se stále drží za kotník. Následuje přímý kop pro domácí.
59'
Blackman dostal míč na střed hřiště a už vymýšlel, co s ní udělá, jenomže se mu absolutně nepovedl první dotek a o míč přišel.
58'
Do další šance se dostal Helik. Polský bek dostal míč po centru od Repy. Hlavičku ve slibné pozici nasměroval pouze do rukavic Jedličky.
57'
Maďarský záložník už se vrátil na hřiště, takže na nic vážného to nevypadá.
57'
Kalmar na nohou, může se pokračovat.
56'
Na zemi nyní bohužel leží Kalmar, který má nějaký zdravotní problém po souboji ve středu hřiště.
55'
Na levou stranu dostal Cecarič míč od Diega a hned nacentroval do vápna. Tam se k hlavičce dostal Rafael, ale míči zapomněl dát razanci.
54'
Na pravé straně měl míč Divkovic, jenomže následně o míč přišel po tvrdém souboji s Diegem.
52'
Šatka hledal vepředu opět Ramireze, kterého od míče dokázal odstavit Diego.
51'
Kalmar výborně našel Ramireze, který se náhle ocitl přímo před Peškovičem. Venezuelský útočník však selhal, protože trefil pouze brankáře domácích.
49'
Connor tedy zdramatizoval utkání. Za tohoto stavu by se rozhodovalo až v prodloužení, ale to je ještě daleko, tak se nechme překvapit.
47'
Dunajská Streda dala gól! Dlouhý míč z hloubi pole si zpracoval na levé straně Eric Davis a odcentroval hned do vápna. Tam se hned objevil CONNOR RONAN, který z první míč nasměroval do branky – 1:1. Asistence: Eric Davis.
47'
Hosté se hned hnali dopředu. Kalmar nahrál napravo na Blackmana. Tomu se nepovedlo zpracování a o míč přišel.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:03.
První poločas nabídl jednu branky, když se hned z prvního útoku prosadil Rafael Lopes, který zužitkoval centr od Cecariče. Hosté ze Slovenska jednoznačně prospali úvod a začali se zvedat až kolem desáté minuty. Ty největší šance na další branku přišly až těsně před poločasem. Nejdříve se hezky uvolnil na straně Divkovic, jenomže žádného spoluhráče ve vápně nenašel. Následně zazlobil na druhé straně Cecarič, který našel Hanca, jenomže toho vychytal úžasným zákrokem Jedlička. V samém závěru mohl vyrovnat Šatka, jenomže jeho hlavička po centru Connora skončila v rukavicích brankáře.
Statistky 1. poločasu.
Držení míče: 48%:52%
Střely na branku: 2:2
Rohy: 1:4
Ofsajdy: 1:0
45'
45+1'
Domácí jsou na polovině soupeře, ale nikam nespěchají. Je asi zřejmé, že už na soupeřově polovině budou chtít poločas dohrát.
45'
44'
Hosté měli zajímavou šanci v podobě přímého kopu z levé strany. K míči se postavil Connor, jehož centr našel ve vápně Šatku. Slovenský obránce hlavičkoval pouze do rukavic Peškoviče.
43'
O další nabídku pro Ramireze se pokusil Šatka. Míč byla zase dlouhý a skončil mimo hřiště.
42'
K míči se postavil Connor a centroval do vápna. Centr se mu vůbec nepovedl, takže to byla jednoduchá práce pro Helika.
41'
Roh pro Dunajskou Stredu.
39'
Na levé straně měl volno Cecarič, který doběhl do vápna a na druhé straně našel ještě lépe postaveného Hanca. Hancova střela z první skončila pouze na rukavici fantastického Jedličky.
38'
Davis odbránil Hanca pouze za cenu odkopu míče do autu, takže domácí budou stále vepředu.
36'
Po levé straně se hbitě uvolnil hostující Divkovic a levou nohou posílal míč do vápna. jeho přízemní nahrávka však nikoho ve žlutém nenašla.
34'
Na levé straně byl s míčem Davis a hned posílal centr do vápna na Kalmara. Ten však fauloval soupeře a ještě se dožadoval u rozhodčího penalty. Může být rád, že neviděl žlutou kartu.
33'
Centr z pravé strany předvedl domácí Rapa na Cecariče. Míč byl ale pro srbského záložníka o kousíček vyšší, takže Cecarič branku Jedličky neohrozil.
32'
Divkovic se snažil individuálně dostal to vápna, což se mu povedlo, ale na střelu už to nebylo. Chorvatský hráč míč ve vápně ztratil, takže u míče jsou domácí.
31'
Šatka posílal dopředu míč na Ramireze, ten však prohrál hlavičkový souboj s Helikem a o míč přišel.
30'
Hosté byli pod tlakem díky vysokému presinku soupeře. Vše dokázal vyřešit odkop Jedličky.
29'
Connor se uvolnil ve středu hřiště a vystřelil z 30 metrů. Jeho střela však přesná nebyla a skončila vedle branky domácích.
27'
Dlouhým nákopem se snažili dostat domácí dopředu, jenomže míč dopředu letěl moc dlouhý.
25'
Na levé straně se objevil hostující Divkovic a chtěl odcentrovat do vápna. Míč ale do šestnáctky neposlal, protože trefil pouze Rapu.
24'
Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Čmelík, přichází Blackman.
24'
K míči se postavil Hanca a vyslal centr do vápna. Ve vápně našel Helika, kterému hlavička nesedla a míč poslal pouze mimo hřiště.
23'
Davis se dopustil faulu na levé straně hřiště. Domácí budou rozehrávat z místa přestupku.
22'
Kousek za vápnem dostal míč Vida. Na nic nečekal a hned vystřelil. Jeho střela byla o kousek vyšší, takže míč skončil na tribuně.
21'
Dlouhý aut do vápna dostal hostující Ramirez, míč si zpracoval, ale pak o míč přišel.
20'
Kalmar fauloval Cecariče, takže u míče budou domácí.
19'
Connor si vyměnil míč s Kalmarem a centroval do strany. Jenomže do míče dal až moc síly a míč skončil mimo hřiště.
18'
Connor ztratil míč ve středu pole, čímž vyslal dopředu Cecariče. Srbský záložník s míčem doběhl k vápnu a vystřelil. Jeho střela však trefila pouze do nohy Šatku.
17'
Diego už je na nohou, může se pokračovat.
16'
Na hrací ploše leží levý bek domácích, Diego.
15'
Žlutou kartu dostává Koštrna (FK DAC Dunajská Streda).
14'
Rohový kop letěl pouze na hlavu Helika, který míč odhlavičkoval. Na vápně se k míči dostal Davis, jehož pohotová střela skončila vedle branky.
13'
Roh pro hosty.
13'
Další míč na Rafaela posílal z pravé strany obránce Rapa, Rafael na míč ale, ve skluzu, nedosáhl.
11'
Další míč za obranu letěl na Rafaela. Tentokrát byl ale míč dlouhý, takže se k němu Rafael ani nedostal.
10'
Hosté měli k dispozici přímý kop z nějakých 25 metrů. K míči se postavil Davis. Jeho střela levou nohou však letěla vysoko nad branku.
8'
Žlutou kartu dostává Jablonský (Cracovia Kraków).
7'
V úvodu jsou rozhodně aktivnější domácí, kteří i nyní drží míč.
5'
Žlutou kartu dostává Čmelík (FK DAC Dunajská Streda).
4'
Na pravou stranu dostal míč domácí Rapa a hned centroval do vápna. Jeho přízemní centr ale hostující obrana v klidu odvrátila.
2'
Míč na vlastní polovině získal Bojan Cecaric, který okamžitě vepředu hledal RAFAELA LOPESE, ten si míč zpracoval na prsa a vystřelil. Jeho střela skončila za zády Jedličky – 1:0. Asistence Bojan Cecaric.
1'

Cracovia Kraków: Peškovič – Rapa, Helik, Jablonský, Diego – Hanca, Dabrowski, Gol, Cecarič – Rafael, van Amersfoort
Náhradníci: Hroššo, Datkovic, Dimun, Dytyatev, Piszczek, Rubio, Wdowiak

FK DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Šatka, Kruzliak, Davis – Vida M. – Čmelík, Connor, Kalmar, Divkovic – Ramirez
Náhradníci: Szaraz, Abdulrahman, Bednář, Beskorovanainyi, Blackman, Veselovsky, Vida K..

FK DAC Dunajská Streda:
Slovenský tým skončil v minulé sezoně tamní Fortuna ligy na 2. místě. Nejlepší ligový střelec týmu v loňské sezoně byl maďarský útočník Kristopher Vida, který vstřelil 11 branek a na 5 nahrál. V přípravě odehrál Hyballův tým 6 zápasů, z niž polovinu vyhrál (Šamorín 6:3, Sosnowiec 3:2 a Sepsi 3:0) a zbylé tři zápasy prohrál ( Akhmat 1:5, Fehervár 1:3 a Vasas 0:2). Hodnota týmu je přibližně 8 milionů Eur. Nejhodnotnější hráč týmu je kapitán Zsolt Kalmár s hodnotou 850 tisíc Eur.
Poslední tři zápasy:
Dun. Streda VS. Cracovia 1:1
Vasas VS. Dun. Streda 2:0
MOL Fehérvár VS. Dun. Streda 3:1

Cracovia Kraków:
Polský tým skončil v minulé sezoně na celkovém 4. místě, čímž se kvalifikoval, o skóre, do Evropské ligy. Cracovia odehrála 4 přípravná utkání, ve kterých dvakrát vyhráli (2:1 Maribor a 1:0 Din. Zábřeh) a ve stejném počtu zápasů prohráli ( Orenburg 0:1 a Pyunik 0:1). Svěrenci Michala Probierza mají hodnotu kolem 14 milionů Eur. Nejhodnotnějším hráčem týmu je Čech David Jablonský s hodnotou 1,25 milionu Eur. Jablonský je jediný Čech v týmu. V týmu ale působí 6 Slováků.
Cracovia VS. Pyunik 0:1
Cracovia VS. Orenburg 0:1
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu. V rámci odvety 1. předkola Evropské ligy se utkají Cracovia Kraków a DAC Dunajská Streda. První utkání na slovenské půdě skončilo nerozhodně 1:1. Branky vstřelil Divkovic a vlastní branku si vstřelil Kružliak. Postupující tým se utká ve 2. předkole s řeckým Atromitosem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.