Evropská liga (předkola) -  ONLINE PŘENOS -  Trnava : FK Radnik - 18. července 2019   20:45

Trnava
Trnava
10' Sobczyk  • 87' Mihálek
2:0
(1:0)

3:2 (PEN)

FK Radnik
FK Radnik
Trnava
Rusov – Oršula (80. Mihálek), Mesík, Mitrea (C), Záhumenský – Dangubič (64. Kelemen), Halilovič (93. Turňa), Tešija, Lovat – Tavares (76. Jakúbek), Sobczyk.
Bolek – Turňa, Horvat, Jakúbek, Menich, Mihálek, Kelemen
Hasanov – Husejnov, Hašimov (vš. AZE)
Štadión Antona Malatinského
FK Radnik
Kozič – Sušič (61. Merajič), Simonovič, Šubert, Radovič – Popara, Mekič – Peco, Djurič (C) (88. Bradonjič), Maksimovič (99. Plavšič) – Zukič (54. Motika).
Hodžič – Vasič, Bradonjič, Despotovič, Plavšič, Motika, Merajič

Děkujeme za pozornost, mějte se krásně.
Trnava se raduje! Ještě v 87. minutě nepostupovala. Prodloužení dohrávala o desíti. Přesto dokázala přetlačit bosenskou Bijelinu. Tým, který se do předkola dostal pouze kvůli finančním problémům Železničaru, vyřazuje až na penalty, ale na to se už historie ptát nebude. Slovenský klubový fotbal tak bude mít v předkole Evropské ligy tři zástupce – Trnavu, Slovan Bratislava a Dunajskou Stredu.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 11:0. Střely mimo: 10:2. Rohy: 12:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 22:23.
Popara umístil penaltu k pravé tyči do levé ruky brankáře. Trnava slaví! Utekla hrobníkovi z lopaty a postupuje do druhého předkola Evropské ligy.
Jakúbek poslal penaltu k levé tyči do protipohybu a hosté musí dát.
Jenže Plavšič přestřelil. Nervozita by se dala krájet a na hráčích je prostě vidět, jak velká tíha na nich leží. Teď už by se mělo hrát náhlou smrtí.
Lovatovu penaltu k levé tyči kryje Kozič a začíná to vypadat s Trnavou hodně špatně...
Vyrovnáno! Mekič pálil na levou stranu. Brankář vystihl směr.
Záhumenský kopl míč bez razance k levé tyči, ke které šel i brankář a hosté můžou srovnat.
Motika nedává k pravé tyči. Teď už vše podle pravidel v pořádku a penalta se nebude opakovat.
Sobczykovu penaltu k levé tyči vyrazil brankář. Sudí nechal penaltu (opět) opakovat. A Sobczyk vystřelil prudce do stejných míst, prosadil se.
Merajič střílel k pravé tyči, kde byl Rusov. Jenže hlavní rozhodčí nechal penaltu opakovat, protože gólman neměl alespoň jednu nohu na čáře.

Opakovaný pokutový kop poslal Merajič (zase) k pravé tyči, tentokráte do protipohybu.
Tešija si dal pomalý rozeběh, poslal míč na pravou stranu, na kterou skákal brankář, ale na míč nedosáhl.
Střílení penalt začíná.
Hod mincí rozhodl o tom, že jako první bude kopat Trnava.
Penalty jsou naprostá loterie. Šance jsou padesát na padesát. Slovenským fanouškům se musí vybavit, že včera nedal Slovan Bratislava tři pokutové kopy a první předkolo Ligy mistrů pro něj bylo konečnou.
Druhá část prodloužení, to byla velká nuda. Hostům hodně pomohlo vyloučení kapitána Mitrey po druhé žluté kartě. Od té doby už nikdo nechtěl hrát a v podstatě se čekalo na penalty. Radnik sahá po senzaci a na fotbalistech Trnavy teď leží velký tlak. Loni hrála Trnava základní skupinu Evropské ligy, letos může skončit už v prvním předkole. To by byl samozřejmě obrovský rozdíl z pohledu prestiže a pochopitelně i z finančního hlediska.
120+1'
Druhé prodloužení skončilo.
120'
Faul při hostující narážečce na levé straně a někdo z hráčů bosenského mužstva dostal křeče.
119'
Subczyk kulhá, hosté budou vhazovat z pravé strany, konkrétně Merajič.
118'
Asi bychom se nedivili, kdyby rozhodčí nic nenastavoval a poslal zápas ihned do penalt po uplynutí standardní hrací doby prodloužení.
118'
Z posledních minut by měl radost Fanklub defenzivního fotbalu.
116'
Také Lovat se drží ze zadní stehenní sval. Tohle utkání je dost fyzicky náročné... O tom netřeba pochybovat.
115'
Tempo opadlo, hra se vyrovnala a ta ztráta jednoho hráče znamenala ukončení převahy Trnavy. Člověk má pocit, že bosenské mužstvo touží po penaltách.
113'
Po souboji u lajny s Radovičem to schytal Kelemen zezadu do nohy. Křeče se opět přihlásily o slovo. Jednak se hraje v pořádném horku a zápas je hodně dlouhý.
112'
Souboj u delší tyče ve stejném složení opět ve prospěch krajního obránce slovenského celku.
112'
Lovat ubránil Peca. Následně mu ještě vypíchl míč z levé strany za cenu autového vhazování.
111'
Za pískotu diváků si hosté přihrávají.
110'
Každopádně Trnava o desíti, což se slovenskému týmu nehodí ani v nejmenším.
108'
V trnavské obraně začínalo hořet. Na pravé straně stáhl Mitrea levou rukou protihráče. Po udělení druhé žluté karty se jde sprchovat. Kapitánskou pásku předává brankáři.

Nikdo neprotestoval proti vyloučení. Takže výraz "hrubé nesportovní chování" určitě hlavní rozhodčí nepoužije v zápise o utkání. Tohle je zkrátka zmaření rodící se vyložené šance.
107'
Kozič skutečně nepospíchal s výkopem. Trnava chce na rozdíl od svého soupeře hrát fotbal a moc nekalkuluje s rozstřelem.
106'
Zákrok v levé polovině vápna před hostující brankou nechal sudí bez doprovodu píšťalky. Pokutový kop z toho nebude. Na stadionu není VAR. Jeho použití už na všechny zápasy předkola by pochopitelně vyšlo UEFU hodně draho.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Asi není překvapením, že Trnava byla aktivnější v první polovině prodloužení. Nepustila Radnik do větší šance, jenže skóre se nepohnulo.
105+3'
První prodloužení skončilo.
105+3'
Mitrea nedosáhl na balón špičkou kopačky na přední tyči, drží se za hlavu.
105+2'
Plavšič si prohlédl kartu za zákrok na Jakúbka zezadu na pravé straně.
105+1'
Bradonjič podržel míč, ale ten následně spoluhráči ztratili na hranici šestnáctky.
105+1'
Rozhodčí se nakonec rozhodl přidat dvě minuty.
105'
Peco byl faulovaný na pravé straně a vypadá to, že už branka nepadne v první části prodloužení. Navíc Mihálek dostal kartu.
105'
Po zákroku na ose vápna vhazují domácí z pravé strany.
104'
Balón se odrazil a Kelemen jen tvrdě napálil z levé strany vedle vzdálenější tyče. Balón nikdo netečoval.
103'
Sušič nepustil na středu útočníka k balonu a ten skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
102'
Dost možná největší šanci prodloužení kryl hostující brankář, když centr k přední tyči doletěl na hlavu Mihálka, ale zákrok rukama udržel skóre dvojzápasu 2:2.
101'
Několik odrazů až rozhodčí zapískal na polovině hostů v neprospěch domácích.
100'
Simonovič byl držený na pravé straně a poté nechal rozehrát Koziče u hostujícího vápna.
99'
Střídání v týmu FK Radnik Bijeljina: ze hřiště odchází Maksimovič, přichází Plavšič.
99'
Tešijovi nesedlo zakončení z levé strany vedle zadní tyče.
99'
Kozič byl pod tlakem na pravé straně a tak odehrál balón do autu.
96'
Sudí přerušil hru, protože na place ležel Sušič. Tešija (Trnava) odkopl vzteky balón a dostal tak žlutou kartu.
96'
Radnik roztáhl hru na levou stranu, ale centr na přední tyč byl nepřesný.
94'
Kelemen zakončil z levé strany vedle zadní tyče. Kozič rozehrál do velkého vápna ke svému spoluhráči.
94'
Merajič měl dostat kartu, když zastavil rychlého Lovata na levé straně.
93'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Halilovič, přichází Turňa.
93'
Turňa půjde do hry.
92'
Záhumenský nakopl míč na levou stranu, ale Lovat neprošel přes Merajiče.
91'
Halilovič fauloval Maksimoviče na polovině hřiště. Soupeř rozehrál pod sebe nakrátko.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Sázkové kanceláře momentálně trošku favorizují Trnavu.
Trnava si přece jen vynutila prodloužení, ačkoliv byla blízko překvapivému vyřazení. Mihálek šťastným gólem vyrovnal stav dvojzápasu. Bude se tak určitě hrát třicet minut. Postupová matematika se nemění. V případě, že Radnik sníží, musí Spartak vstřelit dvě branky.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Sobczyk uklouzl na levé straně při souboji se Simonovičem, balón budou mít hosté.
90+3'
Píská se faul Kelemena v pravé části hostující poloviny.
90+2'
Ofsajd domácích u bližší tyče.
90+1'
Trnava ještě cítí šanci na třetí postupovou trefu.
90+1'
Čtyři minuty nastavení!
90+1'
Halilovič na nohou, Trnava chvilku o desíti.
90'
Křeče jednoho z domácích hráčů...
90'
Domácí si pomohli faulem v prostoru u pravé lajny.
88'
Střídání v týmu FK Radnik Bijeljina: ze hřiště odchází Djurič, přichází Bradonjič.
87'
Trnava právě vstřelila branku!
Tak tohle je tedy hodně šťastná branka! Centr Lovata z levé strany na zadní tyč vyrazil brankář Kozič zhruba do zad KRISTIÁNA MIHÁLKA... Ačkoliv byl Mihálek očima k vlastní brance, tak se balón odrazil do sítě a za tohoto stavu budeme hrát prodloužení.
87'
Sražený centr z pravé strany na přední tyč udržel Kozič ve vápně, takže roh z toho nebude.
86'
Hlavní rozhodčí ukazuje, že by hostující kapitán měl být odnesený ze hřiště a ošetřený mimo hrací plochu. Tím pádem bude hrát Radnik chvilku o desíti.
85'
Djurič upadl v levé části domácí šestnáctky při souboji s Kelemenem, poté se dotkl míče rukou. Navíc ho berou křeče, hra je přerušena a jestli na něj budou diváci pískat či ne, to je to poslední, co ho zajímá.
84'
Faul domácích v hostujícím vápně. Kozič bude za pískotu publika tahat čas.
84'
Lovat se centrem zleva postaral o roh z opačné strany.
83'
Hostující kontr nevypadal vůbec zle, ale špatnou nahrávku zleva na střed nemohl zpracovat rozběhnutý Peco.
82'
Radovič zablokoval zakončení z osy hřiště, před vápnem soupeře leží někdo z domácích fotbalistů.
82'
Maksimovič se ujal rozehrávky, ale hostující útok po levé straně měl jepičí život.
80'
Radovič ležel na zemi po zákroku Mihálka. Sudí přisoudil míč hostům.
80'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Oršula, přichází Mihálek.
79'
Halilovič si navedl míč na pravou nohu a zleva trefil obránce. Následně přišel centr Lovata na zadní tyč, kde byl domácím odpískaný útočný faul.
79'
Faul na Tešiju na levé straně a slovenský celek tak drží míč na polovině bosenského protivníka.
78'
Kozič vytasil hodně důležitý zákrok. Střídající Jakúbek se uvolnil na pravé straně a hlavičkoval k přední tyči, kde našel brankáře hostů.
78'
Hosté připraveni na přední tyči. Domácí si roh ještě jednou zopakují.
77'
Roh zleva pro Trnavu, která už pospíchá.
76'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Tavares, přichází Jakúbek.
76'
Trnavská hra celkem postrádá přesnost v posledních minutách a času na branku, která by posunula dvojzápas do prodloužení, už zas až tolik nezbývá.
75'
Rozhodčí píská proti Trnavě, může za to faul Kelemena v levé části hostující šestnáctky. Předtím se možná někdo z hostů dotkl míče rukou ve vápně...
74'
Centr z levé strany na zadní tyč vytáhl Kozič nataženou rukou mimo vápno.
74'
Tavares neměl komu. Přitom na levé straně nechala hostující defenziva docela dost místa.
73'
Djurič rozehrál nakrátko a hosté útočí postupně po pravé straně s Merajičem.
72'
V posledních minutách se nedostala Trnava k větší šanci a otázkou zůstává, jak ustojí hráči závěr pod tlakem případného překvapivého vyřazení.
71'
Snadná práce pro Koziče ve velkém vápně, následný nákop nepustila obrana k útočícímu hráči v barvách Radniku.
71'
Peco vyfasoval žlutou kartu, když z pravé strany fauloval Tavarese.
70'
Při nahrávce Oršuly po pravé straně došlo k ofsajdu slovenského mužstva, rozehraje tak brankář Kozič.
69'
Tešijův trestný kop skončil na hlavě beka.
69'
Kelemen se otáčel na levé straně, Simonovič (RBI) jej držel a absolutně člověk nechápe čemu se diví při udělení žlutého trestu.
68'
Míč rozhodčího přisoudil hlavní arbitr Mitreovi a ten rozehrává ve spolupráci s brankářem a Záhumenským.
67'
Kozič si počkal na roh u zadní tyče a bez problémů zasáhl rukama.
66'
Kelemen sbíhal na střed, ale Simonovič odhlavičkoval centr zprava přes Radoviče na roh.
66'
Radovič udělal útočný faul, když rukou na levé straně sáhl na Oršulu. Správně posouzeno ze strany hlavního rozhodčího.
65'
Záhumenský dobře vystoupil zleva, jenže Tavares přenesl hru nepřesně křížem na pravou stranu.
64'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Dangubič, přichází Kelemen.
64'
Centr z pravé strany vůbec neohrozil hostující bránu.
63'
Merajič neuspěl a rozjel se protiútok, který skončil nepřesnou nahrávkou zprava na střed.
62'
Lovat se drží hlavu. Vypadalo to na Tavarese, kdo po přímém kopu z levé strany zakončil hlavou do horní tyče. Kozič jen zůstal stát. Podruhé pomohlo hostům břevno v tomto duelu.
61'
Střídání v týmu FK Radnik Bijeljina: ze hřiště odchází Sušič, přichází Merajič.
61'
Sušič fauloval Lovata, který si nabíhal na levou stranu a v době nedovoleného zákroku nebyl v držení míče.
60'
Trnava si poradila s kontrem po levé straně a součástí rozehrávky je také Záhumenský.
59'
Balón propadl šestnáctkou, Lovat hned bere míč u lajny.
58'
Mesík neprotestuje proti kartě, když fauloval nohou z pravé strany hostujícího fotbalistu.
58'
Djurič umístil centr přes dva hráče soupeře na hlavu obránce na hraně malého vápna.
57'
Popara byl důraznější a Peco si poté došel pro faul Záhumenského na pravé straně. Zkrácený roh proti domácím.
56'
Zákrok na Haliloviče byl mimo fotbalová pravidla. Lovat následně podpořil útok z levé strany, ale obrana zakročila na hranici vlastní šestnáctky.
55'
Obrana zastavila Tavarese na středu a Radnik poté po pravé straně postupuje před bránu Rusova.
54'
Střídání v týmu FK Radnik Bijeljina: ze hřiště odchází Zukič, přichází Motika.
53'
Jeden z domácích hráčů centroval z pravé strany za branku protivníka.
53'
Trnava bude kopat roh z levé strany po dobré práci Lovata.
52'
Oršula vyvinul tlak na krátké tyči, následně nastavil brankář ruce proti křižnému centru z pravé strany.
52'
Hosté poslali míč na první tyči na roh.
51'
Zase se mělo žlutit, protože Sušič trefil na středu Dangubiče do kotníku.
50'
Radovič (RBI) dostává kartu za zdržování hry před vhozením autu.
50'
Dangubič byl zablokovaný na pravé straně a hosté si můžou na pár sekund oddychnout.
49'
Sobczyk si naběhl na levou stranu do ofsajdu.
49'
Djurič ukazoval sudímu, že Tavares se dotkl míče rukou na půli a hlavní arbitr přisoudil balón Simonovičovi.
48'
Lovat poslal balón před branku z levé strany a obránce Sušič jej srazil do brankové konstrukce!
47'
Poté, co se Sobczyk zvedne na pravé straně pro faul soupeře rozehrají domácí nakrátko.
46'
Lovat centroval šajtlí zleva na dlouhou tyči, kde po míči skočil připravený Kozič.
46'
Dunajská Streda dostala v Polsku branku ve druhé minutě nastavení prodloužení. Jenže na rozdíl od Slovanu Bratislava jí to vadit nemusí. Remíza 2:2 ji zajistila postup do druhého předkola Evropské vzhledem k vyššímu počtu vstřelených gólů na půdě soupeře. Slovenský fotbal tak má minimálně jednoho jistého zástupce ve druhém předkole pohárů.
Trnava vstřelila důležitý rychlý gól. Ve většině poločasu svého soupeře jasně přehrávala. Mrzet ji může hlavně neproměněná šance Tavarese z 35. minuty. Hosté útočí sporadicky. Nedostali se k pořádné střele na branku. Za tohoto výsledku by Trnava nepostupovala. Pokud by inkasovala, tak by musela přidat další tři góly.
45+2'
45+2'
Sušič odkopl míč z pravé strany.
45+2'
Radnik vrací míč Trnavě a ta zakládá poslední útok poločasu.
45+1'
Faul rukou v podání Tešiji na Peca dává míč hostům, ti ještě šetří čas a chtějí dohrát poločas s postupovým výsledkem.
45+1'
Po autu zleva na bližší tyč si hosté dali pozor na Tavarese.
45+1'
Nastavuje se minuta.
45'
Další roh zprava, tentokráte Kozič vyboxoval balón na zadní tyči.
45'
Hosté si poradili s rohem zprava na první tyč.
44'
Po nahrávce Lovata do běhu na levou stranu přišla nečistá střela a ve velkém vápně poté přerušil snažení soupeře bránící Radovič.
44'
Trnava kombinuje u středového kruhu.
43'
Po dvou zákrocích v pravé části vápna v krátkém sledu tlačili diváci na rozhodčího a dožadovali se penalty. K té však nedošlo.
43'
Tavares sklepl míč zleva na střed, kde čekala kopačka obránce.
41'
Domácí chybovali na levé straně.
40'
Přetažený centr hostů z levé strany. Útok domácích začíná autem Lovata.
40'
Zajímavý pas na levou polovinu vápna, kde Sobczyk byl u míče o trošku později. Kozič mu skočil pod nohy.
39'
Radovič počkal na spoluhráče na levé straně, ale tam následně hosté nic nevymysleli.
38'
Oršula si přehodil míč na levou nohu na pravé straně, na přední tyči dopadl jeden na jednoho lépe pro hosty a následně někdo z domácích hráčů fauloval mimo vápno.
38'
Tlak domácího celku se začíná stupňovat. Hosté potřebují pauzu jako sůl.
37'
Trnava vyslala čtyři střely na branku, Radnik žádnou.
37'
Při centru Oršuly z pravé strany na osu vápna vystoupal Tavares nad obránce a hlavičkoval doprostřed branky, kde Kozič zasáhl rukama.
36'
Oršula si stáhl míč hrudí na nohou na pravé straně, ale poté jej usměrnil nečistě daleko vedle přední tyčky.
35'
Tavares si našel odražený míč na středu vápna, vychutnal si Radoviče, ale v jasné šanci mířil ze svého pohledu vedle pravé tyče.
35'
Hostům byl správně odmávaný ofasjd.
34'
Trnava zvolila pravou stranu, ale centr Oršuly na delší tyč chytil brankář snadno do rukavic.
34'
Trnava přerušila rozehrávku hostů, Sušič může vhazovat z pravé strany.
33'
Tavares nahrál na pravou stranu Dangubičovi, centr poté srazil obránce do autu a vhazuje Oršula.
32'
Mekič se na sebe trošku zlobí po ztraceném míči na levé straně.
31'
Nečistě trefený míč spoluhráčem schoval Rusov ve velkém vápně do koše. O malou domů se nemohlo jednat ani náhodou.
31'
Tešija hrál rukou a hosté si staví míč na levé straně.
30'
Maksimovič útočil po levé straně, ale centr z křídla pouze přeletěl vzdálenější tyč a na střet Lovata s Mekičem ani nedošlo.
29'
Hra se trošku vyrovnala. Hosté se snaží trošku šetřit čas, kdykoliv to jde a tím nepatrně vyhodit soupeře z tempa.
28'
Sobczyk si nepřesně narazil na pravé straně a hosté mají dost času na autové vhazování z vlastní poloviny.
27'
Záhumenský (Trnava) stáhl na půli Peca a bude hrát pod hrozbou vyloučení.
26'
Zatím poměrně silná levá strana nyní domácím nezafungovala a vykopávat tak může Kozič.
26'
Slovenský celek si pomohl Rusovem. Ten byl pod tlakem dvou hráčů, nakopl míč na střed, kde se jeho spoluhráči neprosadili.
25'
Ztráta hostů na pravé straně, míč si tak u levé lajny bere Lovat.
24'
Záhumenský vhodil aut zleva, ale hosté se docela snadno ubránili na bližší tyči.
23'
Hosté rozehráli roh zleva nakrátko a následně přiletěl centr do ohně, kde Zukič hlavičkoval nad branku.
22'
Mitrea fauloval na polovině hřiště a ještě k tomu dostal kartu.
21'
A zase nemají hosté prostor k pořádné rozehrávce, Trnava je totiž okamžitě napadá.
19'
Kozič zakročil u přední tyče. Trnava pokračuje v aktivní hře a Radnik si koleduje o druhou trefu.
19'
Rozhodčímu se nelíbilo dění ve vápně. Mesíkovi a Poparovi sdělil, jak si představuje dění před brankou hostů.
19'
Sobczyk chtěl penaltu po rohu zprava. Sudí ji však nezapískal.
18'
Radnik má zatím velkém problémy s aktivitou Trnavy poté, co slovenský celek ztratí balón.
17'
Sobczyk měl proti sobě dva hráče. Trnava následně dobře presovala a zhruba na půli vybojovala balón zpět na své kopačky.
16'
Radnik se snad ještě nedostal s míčem do vápna Trnavy.
15'
Oršula byl u míče pozdě na pravé straně a útočit tak budou hosté.
13'
Peco se tlačil do zakončení na druhé tyči, ale na balón nedosáhl, vykopává tak Rusov.
13'
Popara faulovaný na levé straně. U míče stojí Radovič.
12'
Hostující kapitán je na nohou, Sobczyk se mezi tím občerstvuje.
11'
Halilovičovi (Trnava) se nelíbí, že dostal žlutou kartu za zákrok na vlastní polovině na Djuriče.
10'
Tohle přesně Trnava potřebovala! Po sklepnutí Lovata u přední tyče pod sebe nejprve trefil ALEXANDER SOBCZYK obránce Radoviče, ale poté z malého vápna dorážel do prázdné branky.
9'
Nepřesnou křižnou střelu z levé strany pouštěl Kozič vedle zadní tyče za svou branku.
8'
Záhumenský se dotkl míče na levé straně již mimo hrací plochu a vhazoval tak Sušič, Trnava hned vystoupila na polovině hřiště a získala balón.
7'
Záhumenský docela přidal na důrazu z levé strany a po odehrání míče zasáhl Peca. Podle hlavního rozhodčího bylo vše v pořádku, ačkoliv Peco stále leží u lajny.
7'
Radnik překazil protivníkovi nahrávku po pravé straně do druhé vlny, kam si na hraně vápna nabíhal Tavares.
6'
Maksimovič byl na levé straně až v těžké pozici, a tak před dostupujícím fotbalistou pouze špičkou kopačky odevzdal míč za branku soupeře.
5'
Lovat rozehrál standardku zprava, ale následné nečisté zakončení z šestnáctky přes Sušiče dopadlo vedle přední tyče.
5'
Trnava drží balón více na svých kopačkách, ale Koziče ještě neprověřila.
4'
Radnik odvrátil volný přímý kop a Záhumenský hrál z levé strany dokonce pod sebe na kopačku brankáře.
3'
Série přihrávek domácích na levé straně až si faulem nohou pomohl vystupující Sušič. Za svůj nedovolený zákrok se hned rukou omlouval. Byl to Lovat, kdo šel na trávník.
2'
Rusov podržel balón v rozehrávce a na levé straně se mu rozběhl Záhumenský. V závěru akce poté putoval míč za branku Koziče.
1'
Trnava hraje zleva, nastoupila v červenočerném, zatímco soupeř v modrém.
1'
Slovenskému klubovému fotbalu teče do bot. Trnava je v těžké pozici, pro Ružemberok poháry skončily, protože na půdě Levski Sofia prohrál. Slovan Bratislava senzačně vypadl s černohorským mužstvem. V odvetě Dunajské Stredy se schyluje k prodloužení.

FC Spartak Trnava: Rusov – Oršula, Mesík, Mitrea (C), Záhumenský – Dangubič, Halilovič, Tešija, Lovat – Tavares, Sobczyk.
Náhradníci: Bolek – Turňa, Horvat, Jakúbek, Menich, Mihálek, Kelemen.

FK Radnik Bijeljina: Kozič – Sušič, Simonovič, Šubert, Radovič – Popara, Mekič – Peco, Djurič (C), Maksimovič – Zukič.
Náhradníci: Hodžič – Vasič, Bradonjič, Despotovič, Plavšič, Motika, Merajič.

Rozhodčí: Hasanov – Husejnov, Hašimov (vš. AZE).
Oficiální verzí toho, proč skončila níže zmiňovaná čtveřice byla ekonomická situace klubu a ztráta motivace. Šuškalo se však, že práce tohoto kvarteta se nepozdávala určitým lidem z města.

„Nelíbí se mi, že naši práci respektují víc soupeři jako Anderlecht, Fenerbahce než lidé ve městě,“ prohlásil už v listopadu Hoftych.

Načež se přidal vytočený Radoslav Látal: „Doufám, že si někteří lidé uvědomí, jakého úspěchu jsme dosáhli. Pro slovenský fotbal jsme udělali sedm bodů v EL, dalších x bodů v kvalifikaci. Ale stále jsme ti zlí. Stále se na nás valí nějaká kritika. V Trnavě jsou lidé, kteří dokážou fotbal velmi znepříjemnit, pokazit. A to je přesně ta černá stránka fotbalu," dodal Látal. Nejde jen o Slovensko, nemám nic proti Spartaku Trnava, ale jde o chování některých lidí v Trnavě."

Trnava zahájí nový ročník slovenské ligy o víkendu se Seredí. V přípravě narazila na dva české kluby. Zatímco Sigmu Olomouc porazila poměrem 2:1, tak se Slavií prohrála Československý Superpohár 0:3. V sestavě Trnavy pro úvodní duel předkola Evropské ligy byl jediný český fotbalista. Bývalý gólman Viktorie Plzeň Petr Bolek však do zápasu nezasáhl. Trnavu si však můžeme spojit s jejím někdejším koučem Radoslavem Latálem, který mužstvo vedl ještě v prosinci 2018. Generálním manažerem byl současný kouč Liberce Pavel Hoftych. V útoku nastupoval Marek Bakoš. Přitom Látal se s Trnavou rozloučil vítězstvím v základní skupině Evropské ligy nad Fenerbahce Istanbul. Poté mluvil zcela upřímně na tiskové konferenci. V týmu skončil také prezident Dušan Keketi a majitel Vladimír Poór.
Radnik Bijeljina je celek z Bosny a Hercegoviny. Tamní nejvyšší soutěž, stejně jako na Slovensku, ještě nezačala. V jejím posledním ročníku skončil Radnik na páté pozici se šestibodovou ztrátou na čtvrtý Željezničar Sarajevo, se kterým se kdysi utkala v předkolech evropských pohárů Viktoria Plzeň. Do dalšího ročníku bosenské ligy vstoupí o tomto víkendu, kdy se představí na půdě Slobody, což je osmý celek uplynulé sezony. Hosté mají na své soupisce hlavně bosenské fotbalisty s určitým zastoupením srbských hráčů. Mužstvo vede srbský trenér Mladen Žižovič.
Delegace
Zápas bude probíhat pod bedlivým dohledem čtveřice arménských rozhodčích.

Hlavní rozhodčí = Rahim Hasanov
První asistent = Namik Husejnov
Druhý asistent = Mubariz Hašimov
Čtvrtý sudí = Etčin Masijev
Hezký den, slovenská Trnava bude od 20:45 čelit vyřazení již v prvním předkole Evropské ligy. Na půdě bosenského celku Radnik Bijeljina totiž prohrála 0:2. K postupu tak musí vstřelit tři branky, nebo postoupit na penalty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.