FORTUNA:LIGA - Základní část - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Brno : Ml. Boleslav - 8. května 2021   17:00

Brno
49' Pernica  • 74' Přichystal (Štepanovský)
2:3
(0:2)
Ml. Boleslav
6' Drchal  (Douděra) • 38' Douděra   • 47' Drchal

Berkovec – Štepanovský, Dreksa (C) (46. Jan Moravec), Pernica, Hlavica – Reiter (71. Bariš), Texl, Pachlopník (75. Endl), J. Sedlák (46. Fila), A. Fousek (46. Přichystal) – Hladík.
Floder – Endl, Kryštůfek, Bariš, Jan Moravec, Přichystal, Fila.
Proske – Kotík, Váňa
Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Šeda – Řezník, D. Šimek, Jakub Klíma (56. Preisler) – Douděra, Dancák, Budínský (C), Zmrhal – Ladra (25. Skalák) – Michal Škoda, Drchal (73. Jiří Klíma).
Mikulec – Preisler, Tatajev, Fulnek, Jiří Klíma, Skalák, Dufek.

SESTŘIH: Brno - Mladá Boleslav 2:3. Zbrojovka manko nedotáhla

Ode mne je to pro dnešek ze Srbské vše, pěkný zbytek dne.
Dramatický duel je u konce a Mladá Boleslav si z Brna odveze tři body. Na vítězství zadělala už v první půli, kdy skórovala dvakrát a třetí zasáh přidal v úvodu druhého poločasu, když se opět trefil Drchal. Domácí se nadechli k možnému vyrovnání záhy, z penalty snížil Pernica. Další jiskru naděje pro domácí vykřesal čtvrthodinu před koncem Přichystal, ale kýžené vyrovnání nepřišlo a to znamená, že tři kola před koncem ztrácejí domácí na záchranu, respektive patnácté Teplice čtyři body, naopak Středočeši jsou definitivně zachráněni.
90'
Klíma mohl pečetit výhru, Berkovec byl proti
90+3'
90+3'
Asi v poslední akci Brna chtěl přetažený míč vrátit z voleje do ohně Přichystal, jenže mu centr či pokus o střelu vůbec nesedl a napálil hrací předmět na tribunu.
90+2'
Preisler na polovině hřiště stáhnul Hladíka a dostává žlutou kartu.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Mohlo být hotovo! Jiří Klíma dostal míč za obranu, kličkou si nechal odklouzat Endla a pálil na zadní tyč, Berkovec míč lehce líznul a vyrazil na roh.
90'
Po Texlově centru vznikl na zadní tyči velký závar, ale Štepanovský, ani Fila se do zakončení v tísni nedostali.
89'
Po něm domácí nezahrozili, neujal se ani zpět centr Film a vše zakončil hodně nepřesný centr Přichystala pro změnu od levé lajny.
88'
Moravcovu jedovku vytěsnil Šeda na roh
88'
A vyrovnání nebylo daleko. Do odraženého míče se opřel za vápnem Moravec a pěkný pokus směřující k levé tyči musel Šeda vytáhnout na roh.
87'
Na hrot už se posunul i mladý stoper Endl, domácí nemají nač čekat. Znovu jsou usazeni na polovině soupeře.
86'
Domácí ale stále cítí šanci, jenže dlouhé nákopy obránci hostů dobře sbírají a navíc jsou i jako první u odražených míčů.
85'
Moravec měl prostor na levé straně, odcentroval na hranici vápna, tam ale nikdo ze spoluhráčů prostor ke střele nedostal a Dancák míč odkopnul.
84'
Fila byl nyní po dlouhém nákopu Endla na polovině hřiště při zpracování jasně faulován, sudí Proske byl však jiného názoru.
83'
Nic na tom nezměnil ani centr střídající Endla z pravé strany, který doputoval do rukavic připraveného brankáře Šedy.
82'
Hra je stále hodně neurovnaná a domácím se nedaří usadit v závěrečném tlaku před vápnem Boleslavských.
81'
Centr z něj byl odvrácen před vápno, kde se chtěl do míče opřít Šimek, volej mu však vůbec nevyšel.
79'
Další útočnou akci Středočechů na pravé lajně zastavil faul, hosté s rozehrávkou pospíchat nebudou.
78'
O míč ale přišli, a tak Zbrojovka hru rychle otočila a okupovala šestnáctku soupeře, k centru se opět dostal Texl, ale tentokrát nemířil tam, kam chtěl.
77'
Po sérii nepovedených nákopů z obou stran sebrali míč hosté, kteří se tří na levé lajně a kombinují.
76'
Zbrojovka byla opět na polovině soupeře, ale Fila si míč moc předkopnul a následně ve skluzu trefil soupeře. Hra je přerušena.
75'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Ondřej Pachlopník, přichází Lukáš Endl.
74'
Přichystal zblízka překonal Šedu a zadělal na drama, 2:3
74'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí opět snižují a máme zaděláno na drama! Texl vyslal do vápna ostrý centr, na který si nabíhal Štepanovský, ale k zakončení se nedostal. Ve zmatcích kolem penalty následně Hladík přistrčil míč JAKUBU PŘICHYSTALOVI a ten zblízka překonal brankáře Šedu – 2:3.
73'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Václav Drchal, přichází Jiří Klíma.
73'
Pachlopník ve středu hřiště fauloval soupeře a uviděl žlutý kartónek.
72'
Hra je teď kouskována drobnými fauly, což hraje hlavně hostům, kteří drží dvoubrankový náskok.
71'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Damián Bariš.
70'
Přichystal je po svém příchodu hodně aktivní a ve vápně se protlačil po zisku míče k další ráně, k jeho smůle mu na poslední chvíli skočil pod nohy obránce a ránu za minutu dvanáct zablokoval.
69'
Přetažený centr z levé strany doputoval až ke z druhé vlny nabíhajícímu Skalákovi, ten však zakončoval vedle branky Jihomoravanů.
68'
Fila převzal přihrávku od Pachlopníka, na hranici vápna se otočil s míčem a prudce vypálil, skákavý pokus doputoval do rukavic Šedy.
67'
Drchal se ve vápně tlačil do zakončení a mohl myslet na hattrick, místo toho ještě míč posunul Zmrhalovi, ale rána bodlem byla zablokována.
66'
Toho se ujal znovu Ondřej Pachlopník, ale centr na přední tyč se neujal. Hosté otáčejí hru.
65'
Tlak Brna pokračuje. Moravec dostal přihrávku na levou lajnu a z voleje centroval, jeho vysoký banán se snášel nakonec přímo pod břevno, a tak jej Šeda musel srazit opět na rohový kop.
64'
Následně třetí roh v řadě vybojoval aktivní Pachlopník, po dalším centru na zadní tyč hlavičkoval Hlavica, ale pouze do země a následně do rukavic Šedy.
63'
Po něm se k hlavičce na přední tyči dostal Hladík a jeho pokus skončil na tyči!
62'
Štepanovský zkoušel nůžky, Hladík poté trefil tyč
62'
Domácí vybojovali další rohový kop a po centru na zadní tyč se do akrobatického zakončení opřel Štepanovský, jeho polonůžky byly sraženy nad branku. Přijde další roh.
61'
Fila nyní postupoval po pravé straně se spoluhráči do brejku, ale chtěl to zkusit sám kličkou na střed a celou akci zabrzdil.
60'
Z rohu domácí nezahrozili, centr byl přetažený a navíc jeden z domácích fauloval.
59'
Domácí utahují šrouby. Hladík si míč navedl zprava rychlými kroky na střed a narýsoval kolmici na Přichystala, tomu ale nevyšel první dotek a obránce mu ukopl míč na roh.
58'
Další tutovka Brna! Reiter dostal nadýchaný míč před Šedu, místo střely ještě sklepl míč Přichystalovi, ale jeho pokus zblízka byl zablokován.
57'
Zbrojovka je teď rozhodně aktivnějším týmem a cítí šanci na další drama, hosté jsou ale v obraně pozorní.
56'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Klíma, přichází Dominik Preisler.
55'
Po centru Štepanovského Filovi s Přichystalem chyběl krok
55'
Teď už ale velká šance Brna přišla! Štepanovský centroval opět na zadní tyč, ovšem úplně volní Fila s Přichystalem na míči ve skluzu shodně těsně nedosáhli.
53'
Hladík mířil po zemi jen do Šedy
53'
Hladík tentokrát zprava prudce centroval do vápna a na zadní tyči číhal Přichystal, na jeho pobídku ale nedosáhl.
52'
V další akci postupoval s míčem aktivní Hladík, který nakonec z hranice vápna mezi nohama obránce vypálil levačkou, přízemní pokus ale zaplul přímo do rukavic Šedy.
51'
Zahrozili ale opět domácí, i když jen lehce. Přichystal si zprava navedl míč blíže k ose hřiště a zkusil vypálit na zadní tyč, branku však vysoko přestřelil.
50'
Máme za sebou hodně divoký úvod druhé půle, v němž už padly dvě branky. U míče jsou nyní znovu fotbalisté Boleslavi.
49'
Pernica snížil z penalty, 1:3
49'
Je bleskově sníženo a domácí jsou rázem zpět ve hře. K penaltě se postavil obránce LUDĚK PERNICA, který poslal brankáře Šedu ze svého pohledu doleva, zatímco míč napálil prudce doprostřed branky – 1:3.
48'
Dancák setnul ve vápně Reitera, penalta!
48'
Domácí okamžitě vyrukovali do útoku a po sérii odrazů se k míči dostal Přichystal, který byl faulován Dancákem, a rozhodčí měl hned jasno.
48'
Penalta pro Zbrojovku!
47'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Takový úvod druhé půle si domácí vůbec nepředstavovali. Obrovskou chybu vyrobil Hlavica, který chtěl pod tlakem při malé domů nahrát Berkovcovi, ale vůbec si nevšiml VÁCLAVA DRCHALA, který přihrávku zachytil, obešel domácího brankáře a pohodlně zakončil do prázdné branky – 0:3!
46'
Drchal ztrestal Hlavicův blikanec, 0:3
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Pavel Dreksa, přichází Jan Moravec.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jakub Přichystal.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Sedlák, přichází Daniel Fila.
46'
Úvodní dějství je za námi a hosté odcházejí do kabin výrazně spokojenější. Nejprve přežili šance Hladíka a Texla, aby následně udeřil po skvělém průniku Douděry z malého vápna doklepávající Drchal. Hra se poté srovnala a více šancí měli hosté, ale Berkovec několik podržel svoje barvy. Druhý zásah hostů přišel v 38. minutě, kdy domácí brankář skvěle vychytal Skaláka, ale na dorážku z voleje od Douděry už nestačil. Právě Skaláka domácí brankář vychytal i v závěru půle a zabránil tak většímu přídělu.
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
45'
Skalákovu dělovku vytáhl Berkovec
45+2'
45+1'
Domácí kapitán Dreksa navíc za svůj faul uviděl žlutou kartu.
45+1'
V závěru půle ještě jedna velká šance hostů! Po chybě Pernici se Škoda zbavil Dreksy a před dvě přihrávky se míč dostal doprava ke Skalákovi, jehož výživnou ránu musel Berkovec pohotovým zákrokem vyrazit.
45'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Až v úplném závěru půle domácí zahrozili, jenže Hladík s Fouskem si v dobré pozici dávali zbytečně přednost a následnou ránu lapil Šeda.
44'
Tentokrát byl v náběhu za obranu střelec druhé trefy Douděra, který by šel sám na Berkovce, ale opět je máván ofsajd.
43'
Hostujících hráčů je plné hřiště a navíc skvěle napadají, z tribun se ozývají při nespokojenosti domácích diváků opravdu nepublikovatelné hlášky. Brnu se závěr půle vůbec nedaří.
42'
Obránce Řezník podnikl útočný výlet a dostával zajímavý pas za obranu, nepohlídal si však náběh a byl polapen v ofsajdu.
41'
Zpět ale k dění na trávníku a nikoliv v ochozech. Zbrojovka se snaží hrát aktivně, ale na kopačkách přibývá nervozity.
40'
Domácí fanoušci jsou s vývojem utkání hodně nesposkojeni a z tribun se ozývá sborové: „Bartoněk ven!“ Co to znamená, asi není potřeba více vysvětlovat.
38'
Douděra parádně trefil odražený míč a zvýšil, 0:2
38'
Hosté odskakují do dvoubrankového vedení a opět po smrtícím brejku. V tom nejprve Douděra dostal míč chytře puštěný mezi nohama od Skaláka, kterého vybídl ke skórování, ale skvěle jej vychytal Berkovec. Míč se ale poté odrazil opět k DAVIDU DOUDĚROVI a ten se opřel do luxusního voleje, který zapadl ke vzdálenější tyči a dobíhající brankář Brna s tím nemohl nic dělat – 0:2.
37'
Brno mělo opět platonický tlak na pravé straně, ale nic z něj nevytěžilo. Hosté otáčejí hru.
36'
Další šance hostů! Centr z rohu směřoval od Zmrhala na přední tyči na Budínského, který byl úplně sám, ale svůj pokus poslal zhruba metr nad.
35'
Drchal dostal oblouček do běhu do vápna, míč si nejprve píchl kolem Dreksy, ale ten mu stihl před brankou míč ukopnout na rohový kop.
34'
Centr z něj byl hodně přetažený a navíc byl pískán útočný faul. Hladík poté chtěl na hrotu sklepnout míč Reiterovi, ten ale myšlenku nepochopil.
33'
Douděrův centr zprava byl nejprve zblokován, následně už do vápna prošel a připravený Štepanovský jej na zadní tyči odvracel na další rohový kop.
32'
Následující dvě minuty byly plné nepřesností z obou stran, hosté uklidňují hru v kombinaci se Šedou.
30'
Po faulu na Fouska na levé straně rozehrál přímý kop Pachlopník, ostrý centr ale obrana Mladé Boleslavi odvrátila.
29'
Na druhé straně pádil za dlouhým nákopem Reiter, už to vypadalo, že se v tísni dvou obránců dostane do zakončení, ale míč mu nakonec propadl za tělo a hosté situaci zažehnali odkopem.
28'
Zmrhal zpětným pasem našel Klímu, ten pálil nad
28'
Po odvráceném rohu hosté zůstali kolem vápna a zahrozili. Zpětný centr Zmrhala z levé strany našel na hranici vápna volného Jakuba Klíma, ten ale v zajímavé pozici pálil vysoko nad.
27'
Rozehrávky standardky kousek od pravé strany vápna se ujal opět Budínský, který míč posílal na zadní tyč, ale pozorný Dreksa odvracel na rohový kop.
26'
Ladra nakonec ve hře pokračovat nemohl, a tak přišlo první nucené střídání. Hra pokračovala rohovým kopem Brna, který se vůbec nepovedl a hosté šli do brejku, ten utnul na hraně karetního trestu svým skluzem Hlavica.
25'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází Jiří Skalák.
24'
Ani z další nadějné akce domácích po lajně nezahřmělo, Reiter byl v šestnáctce ustrážen. Šeda vykopává.
23'
Po rozehrávce nakrátko přišel do šestnáctky nebezpečný centr, za nímž se tlačili jak Drchal, tak Škoda, ránu druhého jmenovaného bleskově zablokoval Dreksa.
22'
Ladra je po krátkém ošetření zpět na nohou a hra pokračuje přímým kopem Boleslavi.
21'
Sedlák ve středu hřiště zbytečně zajel do Ladry a za svůj faul uviděl žlutou kartu.
21'
Šlo to ale po pravé lajně, odkud přišel vysoký centr Štepanovského. Ten doletěl na hlavu Fouska, jeho pokus ale nebyl příliš razantní a šel přímo doprostřed branky.
20'
Po dvaceti minutách hry jsou znovu u míče domácí, kteří hledají cestu vpřed, ale přes nahuštěný střed hřiště to asi momentálně nepůjde.
18'
Hladík tentokrát nedostal přesný centr při náběhu za obranu, a tak míč doputoval k brankáři Šedovi.
17'
Zmrhal se neprocpal přes skluzujcího Štepanovského
17'
A opět hrozili také hosté! Za centrem na malé vápno se tlačil Zmrhal a moc mu nechybělo, aby před nedůrazného Štepanovského propálil Berkovce. Ten nakonec zasahovat nemusel, hostující záložník na míč nedosáhl.
16'
Po odvráceném rohu domácí rychle přešli dopředu a osamocený Hladík si míč proti přesile pokryl v běhu až k šestnáctce. Poté našel Sedláka, který patičkou připravil střelu Štepanovskému, ale jeho rána se vytočila mimo tři tyče.
15'
Drchal udělal z Dreksy kužel, zastavil ho až Berkovec
15'
Šance Boleslavských! Drchal se ve vápně na malém prostoru protáhl kolem obránce a z ostrého úhlu chtěl odstřelit Berkovce, ten v pádu srazil míč na rohový kop.
14'
Na druhé straně museli být v obraně ostražití také domácí, centr z pravé strany směřující do druhé vlny avšak Pernica odvrátil.
13'
Hladík krásně vysunul Reitera, který s míčem pospíchal vpřed do vápna a chtěl pasem pod sebe hledat Štepanovského, ale celou situaci skvěle přečetl obránce Jakub Klíma.
12'
Mladoboleslavští teď v klidu kombinují na své polovině a nikam se vehementně neženou.
11'
Tentokrát celá akce začínala na pravé straně u Štepanovského, který chtěl vysunout do vápna Reitera, ale pas na něj byl nepřesný. Zahraje si Šeda.
10'
V další akci proletěl vápnem centr na zadní tyč až ke Štepanovskému, který se mohl opřít do rány z první, ale nejspíš chtěl míč ještě zpracovávat, a zradil jej první dotek.
9'
Fousek se po narážečce spoluhráčů mohl dostat ve vápně ke střele, dělal však ještě zbytečnou kličku a o míč přišel.
8'
Po vstřelené brance jsou hosté hodně aktivní a opět se vpřed tlačil Drchal, který dostal tentokrát centr vzduchem, ale v souboji s obráncem si pomohl útočným faulem.
6'
Rychlý brejk hostí zakončil Škoda střelou do prázdné brány, 0:1
6'
Jenže do vedení jdou nakonec hosté! V rychlém brejku dostal skvělou milimetrovou kolmici za obranu od Ladry rozběhnutý Douděra, který přesprintoval obránce a protáhl se až do šestnáctky, kde přihrávkou před branku našel úplně volného VÁCLAVA DRCHALA a ten z bezprostřední blízkosti zakončil do prázdné branky – 0:1.
5'
Šeda famózně vychytal Hladíka s Texlem
5'
Hned dvě šance Zbrojovky! Nejprve Reiter skvěle vysunul Hladíka, který pálil zleva z velkého úhlu na zadní tyč, ale Šeda reflexivně zasáhl. Následně v akci pokračoval Pachlopník, který zády k brance chytře uvolnil Texla, ten si míč připravil na pravačku a ránu směřující pod břevno vytáhl Šeda na rohový kop!
4'
Budínský kroutil míč velmi dobře na zadní tyč, ale jeho centr si našel pozorný Dreksa a obětavě jej odehrál hlavou do bezpečí.
3'
Až nyní zkraje třetí minuty přišel faul na Ladru zhruba čtyři metry před vápnem, a tak Mladá Boleslav rozehraje zajímavou standardní situaci.
2'
Středočeši se i nadále drží v kombinaci na míči, ale domácí je k ničemu nepouštějí a aktivně se přesouvají ve středu hřiště.
1'
Hosté úvodní rozehrávkou načali dnešní duel, první dlouhý nákop na Škodu byl ale nepřesný.
1'
Oba celky jsou na hřišti. Domácí hrají tradičně v červeném, hosté v bílém. Příjemnou změnou oproti předešlým duelům je přítomnost několika stovek fanoušků zde na Srbské, kteří ženou své oblíbence hned od úvodu kupředu.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Štepanovský, Dreksa (C), Pernica, Hlavica – Reiter, Texl, Pachlopník, J. Sedlák, A. Fousek – Hladík.
Náhradníci: Floder – Endl, Kryštůfek, Bariš, Jan Moravec, Přichystal, Fila.

FK Mladá Boleslav: Šeda – Řezník, D. Šimek, Jakub Klíma – Douděra, Dancák, Budínský (C), Zmrhal – Ladra – Michal Škoda, Drchal.
Náhradníci: Mikulec – Preisler, Tatajev, Fulnek, Jiří Klíma, Skalák, Dufek.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Váňa.
V prvním letošním měření sil v polovině ledna se oba celky rozešly smírně, na trefu Pernici odpověděl Matějovský, a Mladá Boleslav tak s Brnem remizovala 1:1.
FK Mladá Boleslav

Středočeši měli před jarní části také cíl zachránit se a to se jim s největší pravděpodobností povede. Čtyři kola před koncem jsou v tabulce F:L na 13. místě se ziskem 30 bodů a mají osmibodový náskok právě na brněnskou Zbrojovku – pokud tedy v sobotu pod Špilberkem uspějí, jsou definitivně zachráněni. Z posledních tří duelů však Mladoboleslavští dvakrát prohráli, před týdnem si nicméně odvezli cenné vítězství ze hřiště Slovácka. Nejlepšími střelci týmu jsou šestigóloví Tomáš Ladra a v Brně velmi dobře známý Michal Škoda.
FC Zbrojovka Brno

V Brně bijí na poplach a čtyři kola před koncem jsou v kritické situaci a blízko sestupu. Na sestupových příčkách už se Zbrojovka nachází od prvního kola a zatím se jí nedaří sezónu překlopit na svou stranu. V tabulce je momentálně na 16. místě se ziskem 22 bodů a především čtyřbodovou ztrátou na patnácté Teplice – ty však včera padly v Jablonci, a tak se Brno v případě úspěch v sobotním utkání může dotáhnou na rozdíl jednoho bodu. V posledních dvou duelech Zbrojovka remizovala, nejprve doma bez branek právě s Teplicemi a před týdnem v Ostravě 1:1.
Vítám všechny fanynky a fanoušky českého fotbalu. Dnes se v rámci 31. kola FORTUNA:LIGY utkají FC Zbrojovka Brno a FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.