FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Liberec - 21. února 2021   14:00

Karviná
60' Herc (Papadopulos)
1:1
(0:0)
Liberec
57' Rondić  (Mosquera)

Bolek – Jursa, Dramé, Šindelář, Mazáň – Herc, Smrž (62. Čmelík) – Tavares (80. Janečka), Ostrák (67. Mangabeira), Bartošák (67. Mikuš) – Papadopulos (C) (80. Haša).
Ciupa – Marek Hanousek, Haša, Čmelík, Mangabeira, Mikuš, Janečka.
Hrubeš – Kotalík, Mikeska.
Městský stadion Karviná, Karviná
Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Pourzitidis, M. Sadílek, Mara (65. Rabušic) – Pešek (78. Nečas), Rondić (82. Faško), Mosquera.
Hasalík – Michal, Rabušic, Cancola, Faško, Nečas, J. Šulc.
Knobloch

SESTŘIH: Karviná - Liberec 1:1. Severočeši remízou odmítli přiblížení se Jablonci

Karviná se po remíze udržela na jedenácté pozici s 25 body a o bod snížila náskok na České Budějovice. Liberec zůstává s 33 body na páté pozici.

V dalším kole čeká Liberec doma souboj s Pardubicemi, Karviná vycestuje do Mladé Boleslavi.

Z mé strany je to pro dnešní den vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek neděle. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 2:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:23.
Juraj Jarábek (trenér Karviné):
„Byl to zápas, jaký jsem očekával. Liberec je silný tým, fyzicky velmi vyspělý, hraje jednoduše. Má druhou nejlepší obranu v lize, což se dnes potvrdilo. Měli jsme je dobře přečtené. V první půli nám vyšel vstup, vytvořili jsme si šanci, bohužel jsme nedali gól. Nechtěli jsme hru příliš otevírat, protože v minulých zápasech na to doplatilo Brno nebo Plzeň. To neznamená, že jsem klukům zakazoval vstřelit první branku. Postupem času byl Liberec agresivnější, bohužel jsme inkasovali po kolmici na Mosqueru. Vzápětí se prosadil Herc a vyrovnal. Bod bereme, kluci to odmakali, byl to velmi těžký zápas na tomto terénu.“
Róbert Mazáň (Karviná):
„Věděli jsme, že Liberec má hru postavenou na brejky. Až na nějaké situace jsme jejich hru dobře eliminovali. Měli své šance, ale proto se hraje fotbal. Šance se tvoří na jedné i druhé straně. Pomohlo nám brzké vyrovnání Herce. Gól nás nesrazil na kolena. Poté jsme znovu začali od nuly.“
Pavel Hoftych (trenér Liberce):
„Věděli jsme, že Karviná má dva hráče mimo. Chtěli jsme toho využít, pokusit se vyhrát, ale respektujeme sílu soupeře. Nedávno dali tři branky Spartě a Opavě. Ve druhém poločase jsme šli do vedení, měli jsme víc šancí než soupeř, mohli jsme vyhrát, ale nedali jsme šance a proto bereme pouze bod.“
Michal Sadílek (Liberec):
„Chtěli jsme tady vyhrát. Tři body byly na dosah. Domácí měli ve druhé půli jen jednu nebezpečnou situaci a ta byla gólová. V první půli jsme nebyli tak aktivní, nesbírali jsme odražené míče. Ve druhé jsme měli několik šancí, ale nepodařilo se nám přidat druhý gól.“
Za malou chvíli přineseme i krátké ohlasy aktérů.
Zajímavý souboj především ve druhém poločase nakonec skončil stejně jako na podzim. Oba týmy si rozdělily po bodu za remízu 1:1. Liberec se ve druhé půli dostal do vedení po gólu Rondiče, ale tři minuty na to vyrovnal krásnou střelou Herc. Oba týmy si vytvořily ještě další šance, ale výsledek 1:1 už zůstal nezměněn.
90+2'
90+2'
Jursa hledal dlouhým balónem před pokutovým územím Hašu, ale ten se k míči nedostal, navíc fauloval.
90+1'
Liberečtí rozjeli po pravé straně rychlý protiútok, Mosquera dlouhým nákopem na bránu hledal Rabušice, ale dříve se k míči dostal brankář Bolek.
90+1'
Rozhodčí prodlouží druhou půli o dvě minuty.
90'
Mikula v těžké pozici přihrál brankáři Knoblochovi. Toho začal napadat Čmelík, a tak liberecký gólman napálil balón do autu.
89'
Křeče chytají domácího Jursu, kterému pomáhá jeden z libereckých hráčů.
89'
Jursův centr na vzdálenější tyč zamířil do rukou brankáře Knoblocha.
85'
Čmelík vrazil při průniku do Mikuly. Trenér Hoftych to neviděl jako faul a hlasitě to projevil. S rozhodčím si nakonec podali ruku.
84'
Fukala přihrávkou rozběhnul na pravém kraji Mosqueru, ten odcentroval do pokutového území, kde do zasahujícího brankáře Bolka vlétl Rabušic. Rozhodčí odpískal faul a ukončil libereckou akci.
82'
Mosquera si přál penaltu, leč marně
82'
Trenér Hoftych také střídá. Střelec úvodního gólu Rondić dnes dohrál, místo něj nastoupil bývalý karvinský hráč Faško.
82'
Mosquera upadl na hranici pokutového území v souboji s Mazáněm. Rozhodčí penaltu nepíská, uvidíme, jaká bude reakce jeho kolegů u videa.
80'
Karviná znovu vystřídala. Hřiště opustili Tavares s Papadopulosem a místo nich vyběhli na trávník Janečka s Hašou.
80'
Centr Sadílka na vzdálenější tyč, před Chalušem odhlavičkoval míč Šindelář.
79'
Dramé tvrdě zajel do Rabušice a nabídl soupeři přímý kop z levé strany.
78'
Peškovu střelu jemně tečovali domácí na roh
78'
Pro Peška to byla poslední střela v utkání, místo něj nastoupil Jakub Nečas.
77'
Po autovém vhazování Liberce se balón odrazil od hráčů před šestnácku, odkud vypálil prudkou střelu k pravé tyči Pešek a Dramé lehce tečoval míč vedle brány!
75'
Jursa zahrál přímý kop z pravé strany do pokutového území, kde se k hlavičce dostal osamocený Dramé, jenže balón odrazil vysoko nad libereckou bránu.
73'
Dlouhý nákop Sadílka do levé části pokutového zemí hlavou prodloužil Mosquera k Rabušicovi, který střelou přes hlavu umístil míč k pravé tyči. Tam však byl gólman Bolek, který dobrou střelu chytil do rukou.
71'
Chalušovu jedovku zastavil na brankové čáře Papadopulos
71'
Dvě obrovské šance na druhé straně. Nejprve Chalušovu ránu zastavil na brankové čáře jeden z karvinských hráčů, a poté se k hlavičce dostal Rabušic, který nedokázal dostat míč za brankovou čáru.
70'
Zajímavá akce Karviné, Tavares prodloužil míč do běhu na Mikuše, ten vlétl do pokutového území, jenže následnou střelou minul o pár centimetrů levou tyč liberecké brány!
69'
Rohový kop na přední tyč prodloužil Pourzitidis, ale Jursa v pokutovém území zaúřadoval a odhlavičkoval balón z malého vápna Karviné.
68'
Rondić se protáhl na levém kraji kolem Mazáně, ke střele se dostal Rabušic, ale gólman Bolek zasahovat nemusel.
67'
Dvojnásobná změna na straně slezského celku. Na lavičku zamířili Ostrák s Bartošákem a prvoligový souboj s Libercem aktivně okusí Mangabeira s Mikušem.
65'
Trenér Hoftych cítí šanci na tři body. Ze hřiště stáhl obránce Maru a místo něj poslal do útoku Rabušice.
64'
Bartošák uviděl jako první v utkání žlutou kartu.
64'
Nepovedená střela Bartošáka měla blíž ke střeše tribuny za libereckou brankou, než k brankáři Knoblochovi.
64'
Dlouhý balón Sadílka z pravého kraje na zadní tyč lapil brankář Bolek.
62'
Střídání na karvinské straně. Smrže nahradil Čmelík.
62'
Sadílkův zkrácený roh zamířil do malého vápna, kde se k míči dral Rondić, ale balón na bránu neposlal.
61'
Mosquera si aktivní hrou vynutil faul na kraji šestnáctky.
60'
Karviná právě vstřelila branku!
To jsem asi zakřikl! Papadopulos ve středu pole přenechal míč CHRISTIÁNU HERCOVI, který si pohrál s míčem a zhruba z pětadvaceti metrů vypustil krásnou přízemní střelu k levé tyči, po které se natahoval brankář Knobloch, ale marně – 1:1!
59'
Karvinští to budou mít nyní těžké, Liberec když v letošní sezóně vedl na hřištích soupeřů, tak neprohrál.
57'
Mosquera předložil míč Rondičovi, ten se zblízka nemýlil, 0:1
57'
Liberec právě vstřelil branku!
Jugas vysunul dlouhou přihrávkou do běhu na levé straně Mosqueru, který přihrál přes Jursu před malé vápno, kam si naběhl IMAD RONDIĆ a střelou z první nedal Bolkovi šanci – 0:1!
55'
Sadílek inkasoval tvrdou ránu míčem z bezprostřední blízkosti od Jursy. Sadílek nevypadá dobře, ale pokračuje ve hře.
54'
Na druhé straně si Tavares pomohl v pokutovém území faulem proti obránci Mikulovi.
54'
Rychlá akce Liberce, ale Sadílkův centr odvrátil jeden z domácích obránců mimo šestnáctku.
52'
Mazáň za pomocí soupeře přenesl hru na druhou stranu, Jursa přihrál do středu Ostrákovi, který napřáhl ke střele a z nějakých třiceti metrů přestřelil libereckou bránu.
51'
Mosquera přihrál na pravé straně do běhu Sadílkovi, ten si přehodil balón na druhou nohu, ale jeho centr skončil pouze u Šindeláře.
50'
Ostrák chtěl proniknout u rohového praporku kolem Peška a Mary, jenže přišel o balón.
48'
Bolek fantasticky zneškodnil tutovku Sadílkovi
48'
Po rohovém kopu Peška byl u karvinské branky faulován brankář Bolek, který inkasoval úder od Rondiće.
48'
Obrovská šance Liberce! Po centru z pravé strany se k hlavičce prodral Rondić, jeho pokus zblokoval Jursa a dorážející Sadílek trefil brankáře Bolka!
47'
Dramé přihrál do běhu Rondićovi, naštěstí pro něj tam byl ještě jeden z karivnských beků, který libereckému útočníkovi zmařil postup na Bolkovu bránu.
46'
Trenéři o přestávce nesáhli k žádné hráčské výměně, sestavy zůstávají stejné jako v úvodu utkání.
46'
Hráči už jsou na trávníku, za malou chvíli odstartuje druhý poločas.
Úvodní dějství nabídlo průměrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Jediný vážnější zákrok si připsal brankář Knobloch, který kryl velmi dobrou střelu Ostráka. U dalších situací už gólmani neúřadovali, a tak jsme v první půli neviděli gól. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.
45+1'
45+1'
Smrž fauloval na útočné polovině Sadílka a míč bude zahrávat na útočnou polovinu soupeře brankář Knobloch.
45+1'
Hlavní rozhodčí prodlouží první poločas minimálně o jednu minutu.
44'
Tavares u pravého rohového praporku neprošel kolem Mikuly. Liberecký stoper, dříve hrající za nedaleký Frýdek-Místek, si situaci pohlídal a o karvinského hráče dostal míč do zámezí.
44'
Liberečtí dobře brání a donutili Mazáně zahrát míč až k brankáři Bolkovi.
42'
Papadopulose v nebezpečné pozici zablokoval Chaluš
42'
Tavares překvapil přízemním centrem z pravé strany na přední tyč, kde se snažil ke střele dostat Papadopulos, ale bývalý hráč Arsenalu nedokázal míč usměrnit přes Chaluše do brány.
40'
Mara vstal z trávníku a mohl sledovat, jak Jursa poslal přímý kop přes pokutové území až do reklamního panelu za libereckou brankou.
39'
Bartošák byl faulovaný na leví straně hřiště. Mezitím se Mara střetl se Smržem a zůstal ležet na trávníku.
38'
Další přerušení hry, po ataku Libereckých si Rondič v hlavičkovém souboji pomohl rukama proti Jursovi.
36'
Bartošák se snažil projít po levé straně až před bránu, na hranici vápna přihrál Mazáňovi, kterému odskočil balón od nohy k brankáři Knoblochovi.
35'
Oba celky zkoušejí hrát vzduchem, Šindelářův odkop sebral Mara, na druhé straně Peškův nákop do vápna odkopl Tavares.
33'
Jugas hledal stříleným balónem na hranici šestnáctky Mosqueru, ale toho si tentokrát pohlídal Mosquera.
32'
Série centrů tentokrát do libereckého vápna, ale Karvinští nedokázali získat jak Smržův, tak Hercův nákop.
31'
Centr Mosquery z pravé strany domácí odvrátili, následně Pourtzidis nakopl míč na levou stranu, ale i s načechraným balónem Peška si karvinská defenzíva poradila.
29'
Pourzitidis z dálky přestřelil bránu
29'
Pourtdzidis si přebral přihrávku od Sadílka a zhruba z dvaceti metrů vystřelil nad bránu gólmana Bolka.
28'
Mosquera znovu dostal od domácích hráčů dostatek prostoru na pravé straně, liberecký hráč se pokusil vystřelit z hranice šestnáctky, ale trefil jen Dramého.
27'
Sadílek vysunul na pravé straně Mosqueru, ten mohl uniknout po křídle na bránu, ale při pokusu o nakopnutí balónu na bránu trefil Dramého.
26'
Rohový kop Karviné liberecká obrana odvrátila, hosté se následně vydali do protiútoku, ale na útočné polovině soupeře moc dlouho nevydrželi.
25'
Ostrák si na útočné polovině vyměnil míč s Tavaresem a následně odcentroval do pokutového území, kde míč před Papadopulosem odvrátil Chaluš.
25'
Pešek zakroutil míč na vzdálenější polovinu karvinské šestnáctky, ale tam se míče zmocnili domácí hráči.
24'
Herc fauloval Maru a Liberec má výhodu přímého kopu z pravé strany.
23'
Rondič zakončil svižnou akci hostí do boční sítě
23'
Dlouhý balón na levou stranu poslal Mosquera z pevní před branku, kde si naběhl Rondić, jenže střelou z první pouze trefil boční síť karvinské brány!
23'
Pešek našel na hranici šestnáctky Rondiče, který patičkou prodloužil míč do pokutového území, ale tam byl před soupeřem brankář Bolek.
22'
Mikulův centr do pokutového území odvrátil Dramé.
20'
Herc z dálky minul bránu
20'
Jursa vhodil aut do pokutového území, tam liberečtí obránci odvrátili míč k Hercovi, který se zhruba z pětadvaceti metrů odhodlal ke střele a tvrdou střelou minul pravou tyč Knoblochovy brány.
20'
Ostrák tak dlouho držel míč a koumal, co vymyslet, až o balón přišel a málem založil protiútok soupeře.
18'
Sadílek rozehrál rohový kop na přední tyč, kde byli domácí hráči, míč skončil v autu.
18'
Přímý kop Liberce z levé strany odhlavičkoval první hráč Karviné za zdí nad branku. Rohový kop pro Liberec.
16'
Smrž se snažil projít u rohového praporku kolem Mary, ale liberecký obránce byl úspěšnější a karvinskému záložníkovi sebral míč.
15'
Tavares se uvolnil u levé části pokutového území, odcentroval do pokutového území, kde však nikdo z domácích hráčů nebyl.
14'
Sadílek si pomohl nedovoleně v souboji s Bartošákem a rozhodčí Hrubeš nedovolenou situaci odpískal.
13'
Po menší přestávce se pokračuje ve hře.
12'
Tavares se snažil proletět za vysokým míčem mezi Marou a Chalušem, jenže prvně jmenovaný napálil balón do těla domácího hráče, od kterého se míč odrazil ke Knoblochovi. Následně se Mara srazil s Mikulou a oba musí ošetřovat liberečtí zdravotníci.
10'
Mosquera nakopl balón z levé strany před karvinskou branku, kde se k hlavičce tlačil Pešek, který se položil do záhadně letícího centru a hlavou balón odeslal vedle brány.
9'
Vysoká překopávaná ve středu pole, Jursa si trochu nadělal problémy, ale Mosquera míč nezískal, balón mu utekl do autu.
8'
Pourzitidis vypustil z levé strany prudký míč po zemi, před malým vápnem zaúřadoval stoper Šindelář a balón odkopl mimo šestnáctku.
8'
Pešek zkoušel odcentrovat z pravé strany do pokutového území, ale domácí obrana nepustila míč do nebezpečného prostoru.
7'
Rohový kop z levé strany prolétl až na zadní tyč, kde byli Papadopulos s Dramém, ale druhý jmenovaný hlavičkoval nad bránu!
6'
Střelu Ostráka vytěsnil Knobloch na roh, poté hlavičkoval Papadopulos
6'
První velká šance, a to na straně Karviné! Papadopulos sklepl přihrávku z pravé strany Ostrákovi, který se opřel do míče a vypálil na libereckou bránu tvrdou střelu, kterou gólman Knobloch vyrazil vedle brány!
6'
Mazáň neuspěl v souboji s Peškem, liberecký ofenzivní záložník odvrátil akci kopem do autu.
5'
Balón opět mimo hřiště. Dlouhý nákop Libereckých postrádal přesnost. Míč si znovu bere Bolek.
3'
Dlouhý nákop Chaluše zamířil pouze k Jursovi, který adresoval balón svému brankáři.
1'
Dlouhý aut Fukaly do pokutového území domácí odvrátili, následoval ofsajd Liberce. Míč si bere brankář Bolek a bude odkopávat z vlastní šestnáctky.
1'
Liberečtí odstartovali utkání výkopem ze středového kruhu.
1'
Ještě před utkáním proběhne na trávníku minuta ticha za nedávno zemřelého sportovního novináře a ředitele sportovní redakce České televize Otakara Černého, a také Zdeňka Donáta.
Hráči už se pomalu trousí ze šaten. Domácí nastoupí v bílých dresech, Liberečtí celí v modrém.

MFK Karviná: Bolek – Jursa, Dramé, Šindelář, Mazáň – Herc, Smrž – Tavares, Ostrák, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Ciupa – Marek Hanousek, Haša, Čmelík, Mangabeira, Mikuš, Janečka.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Pourzitidis, M. Sadílek, Mara – Pešek, Rondić, Mosquera.
Náhradníci: Hasalík – Michal, Rabušic, Cancola, Faško, Nečas, J. Šulc.

Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Mikeska.
Za malou chvíli zveřejníme sestavy obou týmů. V karvinském týmu nepustí zranění do zápasu Qoseho a Siňavskije. Liberečtí dnes do brány postavili Knoblocha místo zraněného Nguyena. Na hrotu nastoupí Rondić.
Hezké nedělní odpoledne u online přenosu z nejvyšší české fotbalové ligy. Do nejvýchodnějšího města na prvoligové mapě zavítá účastník Evropské ligy, pátý celek Fortuna ligy Slovan Liberec.

Družina trenéra Pavla Hoftycha zavítá do Slezska podruhé během měsíce. Na konci ledna prohrála v Ostravě gólem Zajíce z úvodu utkání 0:1. Dobře na to utkání nebude vzpomínat Mosquera, kterému ujely nervy a musel předčasně pod sprchy.

Kromě této porážky Liberec zaznamenal na hřištích soupeřů ještě tři. V Olomouci a dvě v Praze – proti Pardubicím a Slavii. Všechny tyto neúspěchy spojuje jedna vlastnost. Liberec v těchto duelech nedal gól. A když venku dal gól, vždy bodoval. Tento krok budou chtít splnit i v neděli odpoledne.

Modrobílí to nebudou mít vůbec lehké, jelikož mají v nohách středeční dohrávku proti Zlínu. Přestože byla vítězná, na regeneraci měli pouze tři dny. Navíc trenér Hoftych nemůže využít služeb potrestaných Karafiáta a Koscelníka.

Slezané prožívají nepříliš ideální fotbalové období. Problémem Karviné v posledních zápasech jsou nevyrovnané výkony po celých devadesát minut. V Teplicích ve druhém poločase zachraňovali bod po dvoubrankovém manku, doma s Opavou je nakopla až inkasovaná branka a zahozená šance soupeře a minulý víkend byli blízko bodům na Spartě, ale v divokém zápase prohráli 3:4.

„Musíme si dát pozor a vyvarovat se chyb z utkání na Spartě. V týdnu jsme si zápas rozebrali. Přestože Slovan patří do české špičky a má obrovskou kvalitu, na nějaký super líbivý fotbal to nevidím. Je únor a terén asi nebude vybízet ke krásnému fotbalu,“ řekl pro web domácího klubu Juraj Jarábek.

Bývalý trenér Trnavy, kde působil pod sportovním manažerem Pavlem Hoftychem, bude moci v zápase využít služeb navrátilců Dramého s Bartošákem, kteří si odpykali tresty za žluté karty. Na lavici hanby naopak zamířil po duelu na Spartě další stoper Eduardo Santos.

Prvoligové bitvy mezi Karvinou a Libercem nabídnou desátý díl. Pouze jednou se z vítězství radovali karvinští fotbalisté. Tři zápasy skončily remízou a až pětkrát slavil tři body Liberec. Severočeši byli blízko vítězství i v podzimním vzájemném utkání na stadionu u Nisy, ale proti byl obránce Santos, který v nastaveném čase vyrovnal na 1:1.

Jubilejní desátý zápas mezi těmito soupeři bude rozhodovat jako hlavní rozhodčí Karel Hrubeš, který v nejvyšší soutěži kroutí 13. sezónu. Tento zápas bude jeho 171. zápasem. V roli asistentů budou působit Petr Kotalík a Karel Mikeska, post čtvrtého rozhodčího obsadí Dalibor Černý. Chybět nebude ani video, které budou obsluhovat Jan Machálek a Petr Dorušák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.