FORTUNA:LIGA - Základní část - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Olomouc - 29. května 2021   17:00

Liberec
83' M. Sadílek (Mosquera)
1:2
(0:1)
Olomouc
33' Zmrzlý  (Houska) • 90+1' Kerbr

Knobloch – Fukala, Karafiát, Chaluš, Mikula (C) – Mara (68. Nečas), Matoušek, M. Sadílek (90+3. Michal) – Pešek (82. Gembický), Rondić (46. Faško), Mosquera.
Nguyen – Pourzitidis, Michal, Faško, Nečas, Gembický, Diamé.
O. Berka – P. Kotalík, D. Vodrážka
Stadion U Nisy, Liberec
784 diváků
Macík – Zahradníček, Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Zifčák (89. Kerbr), Houska (C) (80. Slaměna), Daněk, Breite, Chytil (89. Hadaš) – Nešpor (66. Šíp).
Stoppen – Grygar, Kerbr, Slaměna, Uriča, Šíp, Hadaš.

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 1:2. Vítězné loučení pro Látala i Kerbra

To je ode mne vše, děkuji Vám za pozornost a při dalším onlajnu na viděnou!
Sledovali jsme poslední utkání dnešního ročníku FORTUNA:LIGY, z kterého se radují hosté ze Sigmy. V záběru o vítězství rozhodl Milan Kerbr, který proměnil penaltu a zároveň udělal hezkou tečku za svojí fotbalovou kariérou. Přestože měl Slovan Liberec více šancí a byl aktivnějším týmem, Olomouc dokázala využít efektivitu v zakončení a radovala se z vítězství 2:1.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michal Sadílek, přichází Kristian Michal.
90+2'
Žlutou kartu dostává Jan Matoušek (FC Slovan Liberec).
90+1'
Olomouc právě vstřelila branku!
MILAN KERBR se svojí kariérou rozloučí gólem. Využil výhodu v podobě pokutového kopu a střelou do levé části branky nedal Knoblochovi šanci.
90'
Ve vápně spadl Šíp a Olomouc bude mít penaltu!
89'
Karafiát fauloval Šípa, penalta pro Sigmu!
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pavel Zifčák, přichází Milan Kerbr.
89'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Mojmír Chytil, přichází Matěj Hadaš.
87'
Rozhodčí si volá Mosqueru a Poulola k sobě, aby uklidnil emoce.
85'
Beneš zády k brance posunul míč až k Macíkovi, který bude nyní rozehrávat.
83'
Sadílek střelou z první zatloukl míč za Macíka, 1:1
83'
Liberec právě vstřelil branku!
Krásná branka Slovanu, který konečně dokázal zužitkovat aktivitu. Mosquera odcentroval do vápna, kam si naběhl MICHAL SADÍLEK. Liberecký záložník z první trefil protor pod břevnem a srovnal na 1:1.
82'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Dominik Gembický.
80'
Matoušek dostal nepříjemnou ránu v souboji s Breitem, nakonec bude v pořádku. Celé akci ještě předcházel sporný moment, kdy Knobloch pravděpodobně zahrál rukou mimo vápno, rozhodčí Berka ale nepískal.
80'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází David Houska, přichází Patrik Slaměna. Tak přeci jen olomoucký kapitán nebude moci pokračovat, nahrazuje ho Slaměna.
79'
Mosquera se snažil dvěma kličkami přejít přes Zahradníčka, ale na olomouckého hráče nevyzrál.
77'
Houska se teď velmi těžce zvedal po jednom ze soubojů, přesto to vypadá, že bude moci pokračovat.
75'
Pešek centroval po ruce Beneše z pravé strany, ale hlavička Matouška postrádala přesnost i razanci.
73'
Fukalův dlouhý centr dokázal vyboxovat Macík. Následně z dálky natáhl ke střele Faško, bránu netrefil.
72'
Další Zmrzlého centr si skvěle ve vzduchu stáhl Knobloch.
70'
Znesváření kohouti! Strkanice Chytila s Chalušem za žluté karty
70'
Karafiát mohl být rád, že nyní neviděl žlutou kartu, protože nedovoleně zastavil slibně se rozvíjející akci hostí.
70'
Žlutou kartu dostává Mojmír Chytil (SK Sigma Olomouc).
70'
Žlutou kartu dostává Matěj Chaluš (FC Slovan Liberec).
68'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Kamso Mara, přichází Jakub Nečas.
67'
Přetažený centr Peška skončil v zámezí.
67'
Dnešní utkání sleduje 784 diváků.
66'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Martin Nešpor, přichází Jáchym Šíp.
65'
Mosquera se snažil vybojovat v souboji u postranní čáry faul, ale rozhodčí Berka do píšťalky nepískl.
63'
Žlutou kartu dostává za slovní protesty Michal Fukala (FC Slovan Liberec).
62'
Nešpor fauloval zbytečně Fukalu a volný přímý kop bude moci rozehrávat Faško.
61'
Faško ztratil míč v souboji s Breitem, rozehrávat od branky bude Macík.
59'
Zmrzlého centr hledal obránce Poulola, ovšem byl odmáván ofsajd.
58'
Z rohu se snažil vracet balón do závaru Beneš, Chaluš odvrátil a v rychlém sledu uvidíme další rohový kop.
57'
Nyní jsme svědky soubojů ve středu hřiště. Následovala akce Chytila a vybojovaný roh pro Olomouc.
55'
Fukala se snažil sklepnout pro Peška, aby ho uvolnil do útoku. Ale nenahrál přesně a Liberec přišel o držení míče.
53'
Chaluš na půlce fauloval Breiteho. Rozehrávají hosté.
51'
Bránící Poulolo tečoval centr a Macík měl co dělat
51'
Dlouhý aut Fukaly nebezpečí nepřinesl, ale z následného centru se málem domácí radovali. Poulolo totiž míč tečoval a Macík měl co dělat, aby zamezil brance.
49'
Karafiát odevzdal balón, ale stejně si počínal i Houska. Díky tomu se k další střele na branku dostal Matoušek, ale z úhlu nedokázal přidat razanci a směr tak, aby gólmana hostí vyděsil.
48'
Matoušek se uvolnil a dostal se až ke střele, ale ta byla tečována, následoval roh. Poté přišla střela z dálky, kterou Macík dokázal v pohodě vyřešit.
47'
Chytil pouze zakopl míč do autu, Slovan se připravuje k dalším útočným akcím.
46'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Imad Rondić, přichází Michal Faško.
46'
V první půli byl lepší domácí Slovan Liberec, který si vytvořil mnoho šancí. Ovšem je to právě Sigma Olomouc, která se raduje z vedení. Zmrzlý využil zaváhání obrany a z ojedinělé příležitosti poslal svůj celek do vedení.
45+1'
45+1'
Žlutou kartu dostává za slovní komentář Ondřej Karafiát (FC Slovan Liberec).
45+1'
Rozhodčí se rozhodl nastavit pouze jednu minutu a další šanci jsme již neviděli. Přišel pouze faul Fukaly.
45'
Mosquera fauloval a rozehrávat bude Macík.
44'
Rohový kop Liberce nebezpečí nepřinesl. Hosté se ke konci poločasu brání a čekají na hvizd rozhodčího.
43'
Na levé straně se uvolnil Breite, ale skrz Peška míč nedostal. Matoušek na druhé straně prováhal moment ke střele a vybojoval ze slibné pozice pouze roh.
41'
Mosquera byl faulován. Volný přímý kop nepřesně rozehrál Karafiát.
40'
Nyní se směrem do útoku odhodlali i hosté, ale u rohového praporku přišli o balón, vhazuje Fukala.
38'
Slovan Liberec má v posledních minutách na hřišti převahu, ale k vytoužené srovnávací brance to zatím nevede.
36'
Macík skvěle vyškrábl hlavičku Rondiče
36'
Matoušek se dostal do pokutového území a poslal přízemní střelu, avšak nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Následoval rohový kop a hlavička Rondiće, proti které předvedl skvělý tygří zákrok Macík.
35'
Fukala se snažil projít přes Zmrzlého, ale počínal si nedovoleně.
33'
Houska odcentroval na okraj vápna, kde si skvěle poradil ONDŘEJ ZMRZLÝ. Olomoucký záložník předskočil Fukalu a následně přízemní střelou prostřelil Knoblocha.
31'
Mosquera z vyložené pozice hlavičkoval mimo
31'
Další rohový kop Liberce rozehraný na krátko. Už to vypadalo, že z toho nic nebude, ale nakonec přišel centr a hlavička Mosquery. Liberecký záložník byl úplně sám, přesto nenasměroval míč mezi tři tyče.
29'
Houskův centr ze vzduchu stáhl Knobloch, snažil se rychle rozehrát, ale nebyl přesný.
28'
Rondič zahodil velkou tutovku, blýskl se Macík
28'
Mosquera se skvěle uvolnil a poté vyslal výbornou nabídku pro Rondiće. Bosenský útočník ale velkou šanci neproměnil, Macík vyběhl a nohou z velké blízkosti střelu vyrazil mimo.
27'
Chytil fauloval ve středu hřiště Sadílka, proto mohou rozehrávat domácí.
26'
Matoušek odcentroval přes Beneše, ale Mosquera na balón nedosáhl. Poté kolumbijský záložník vybojoval míč a vyslal první střelu na branku, s kterou si Macík poradil.
24'
Macík vyrazil roh k Matouškovi, ten pálil do Beneše
24'
Macík vyběhl, aby vyrazil centr Mosquery a následně se u míče zjevil Matoušek. Mířil do odkryté branky, ale trefil pouze Beneše.
23'
Nešpor nezpracoval nahrávku na pomezí vápna a liberečtí fotbalisté budou moci vymyslet další akci směrem do útoku.
21'
Chaluš podlouzl a pouze odevzdal míč soupeři. Následně faulovali Olomoučtí a Slovan rozehrál volný přímý kop.
19'
Mosquera se snažil poslat další centr do vápna, ale ukopl se a vysoká přihrávka se snesla do zámazí.
18'
Chytil hledal Daňka, od něj skončil míč v zámezí
18'
Chytil utekl až do pokutového území a snažil se odcentrovat na nabíhajícího Daňka. Tomu ale míč skočil a od nohy se odrazil pouze do zámezí.
17'
Matoušek se snažil po rychlém vhazování uvolnit, ale Poulolovi neutekl.
16'
Rohový kop rozehrál Michal Sadílek, našel Rondiće, který nemířil přesně.
15'
Mosquera si dobře zpracoval míč a následně vybojoval i roh pro Liberec.
14'
Po centru se hosté ze Hané odhodlali k centru, avšak ten Knoblochovi nepřidělal velké potíže.
12'
Rondić si ve středu hřiště počínal nedovoleně a fauloval Breitho, rozhodčí tento počin ocenil žlutým kartónkem.
11'
Pas Breiteho na Zmrzlého byl příliš dlouhý, odkopávat od branky bude Knobloch.
10'
Jakub Pešek se snažil odcentrovat na okraj pokutového území, kde nabíhal Matoušek, ale přihrávku skvěle vystihl Breite.
9'
Matoušek se snažil zkrotit skákavý balón, ale to se mu nepovedlo. Tudíž akce začíná až od Zmrzlého.
8'
Zahradníček se snažil najít přihrávkou svého spoluhráče, ale trefil jen kopačky Mary, který mohl založit akci Liberce.
7'
Rondić se probojoval po přihrávce Fukaly až do pokutového území. Už se připravoval ke střele, ale nakonec z toho byl pouze faul na Beneše.
6'
Oba celky zatím volí spíše kombinaci v podobě dlouhých nákopů na své útočníky. Ovšem ani jeden z týmů není v tomto ohledu příliš úspěšný.
5'
Nepřesnosti v záložní řadě a s míčem začínají od obrany hosté Sigmy.
4'
Z levé strany centroval Zmrzlý, Karafiát odkopl pryč.
3'
Rondić vyhrál hlavičkový souboj a snažil se prodloužit na Mosqueru, ale byl nepřesný. Stejné jako později jeho kolega z obrany Fukala. Na druhé straně se snažil obraně uniknout Nešpor, ale obrana domácích vše zvládla.
2'
Ve středu hřiště vyhrál hlavičkový souboj jeden z libereckých fotbalistů a předal Mosquerovi. Kolumbijský záložník hledal Sadílka, který se rozhodl odcentrovat, ale přízemní pas nikoho nenašel.
1'
Výkop utkání obstarali domácí, ale dlouhý nákop nenašel Rondiće, ten poté ještě fauloval a s míčem hrají hosté.
1'
Oba celky se již pomalu připravují na hřišti, domácí Liberec nastoupí v dresech modrých, zatímco hosté z Olomouci hrají v červené.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Fukala, Karafiát, Chaluš, Mikula (C) – Mara, Matoušek, M. Sadílek – Pešek, Rondić, Mosquera.
Náhradníci: Nguyen – Pourzitidis, Michal, Faško, Nečas, Gembický, Diamé.

SK Sigma Olomouc: Macík – Zahradníček, Beneš, Poulolo, Zmrzlý – Zifčák, Houska (C), Daněk, Breite, Chytil – Nešpor.
Náhradníci: Stoppen – Grygar, Kerbr, Slaměna, Uriča, Šíp, Hadaš.

Rozhodčí: O. Berka – P. Kotalík, D. Vodrážka.
Dobré odpoledne, vítám Vás u dnešního onlajnu z posledního kola FORTUNA:LIGY v tomto ligovém ročníku. Společně Vás provedu zápasem, ve kterém se proti sobě utkají celky domácího FC Slovan Liberec a hostujícího SK Sigma Olomouc.
FC SLOVAN LIBEREC

Poslední ligová kola je to pořád ta samá písnička dokola. Slovan stále bojuje o pátou příčku, která po výhře Slavie v MOL Cupu znamená účast v předkole nově vznikající Evropské konferenční ligy. Jenže výkony v uplynulých zápasech nebyly ideální. Nejprve přišel krásný zápas se Spartou, kde Liberečtí sahali po třech bodech, ale nakonec z toho byla remíza 2:2. Následně jednoznačná prohra na v Ďolíčku 0:3, domácí ztráta výhry nad Brnem v poslední minutě a bezgólový zápas ve Zlíně.

Suma sumárum čtyři zápasy, tři body. To je samozřejmě na boj o Evropu pramálo. Naštěstí pro Liberec jeho největší soupeř o pátou pozici, plzeňská Viktoria, postupně ztrácela body, a tak i v posledním kole mají hráči Slovanu šanci na poháry. Plzeň má před Slovanem náskok tří bodů a v posledním kole jede do poslední Opavy. K udržení pátého místa jí tak stačí jediný bod. Pokud chce být Liberec pátý, musí porazit Olomouc a doufat, že Plzeň v Opavě prohraje. Jinak je Slovan v příští sezóně bez pohárů.

Před posledním ligovým kolem se tedy Slovan nachází na šesté pozici, když dokázal posbírat 52 bodů za 14 výher, 10 remíz a 9 porážek. Skóre je vysoce plusové, a to 43:30. Nejlepším střelcem je stále devítigólový Michael Rabušic, za ním se drží se sedmi brankami Jhon Mosquera. Nejvíce asistencí posbíral v sezóně čerstvý reprezentant Jakub Pešek, který přihrál na šest branek. O jednu asistenci méně má bosenský útočník Imad Rondić. Hráči již po zápase ve Zlíně deklarovali, že se budou chtít se sezónou a fanoušky, kteří opět mohou dorazit na stadion, rozloučit vítězně. Zda se to Liberci povede, budete moci sledovat v sobotních 17 hodin.
SK SIGMA OLOMOUC

Sigmě už v zápase v podstatě o nic nepůjde. Sestoupit do druhé ligy nemůže a pohárové příčky jsou také daleko. Největší událostí tak budou poslední ligové minuty Milana Kerbra v roli hráče a rozloučení s kariérou. „Jsme domluvení s trenérem, že nastoupím na poslední 3 minuty. Více bych hrát nechtěl, jelikož jsem tři měsíce pořádně netrénoval. Trenér si sice ze mě dělá srandu, že mě nepostaví, pokud tento týden něco neodtrénuji, ale přes to věřím, že se s kariérou rozloučím na hřišti,“ prozradil pro klubový web Hanáků.

„Byl jsem rozhodnutý, že hrát už vůbec nebudu. Jenže v masérně mě nalomili Roman Hubník a Radim Breite. Říkali mi, že by byla velká škoda, kdybych v Liberci, kde jsem strávil nejlepší léta kariéry, nenastoupil. Přes noc se mi to rozleželo v hlavě. Nakonec jsem na to přistoupil a trenér rovněž souhlasil,“ dodal záložník, kterému se dařilo nejvíce v barvách libereckého Slovanu. "Vždycky, když jedu do Liberce, tak se neuvěřitelně těším. Mám tady strašně moc kamarádů i mimo fotbal, těším se na všechny okolo klubu a hráče, se kterými jsem ještě hrával. Přijede i manželka s dcerou a je skvělé, že rozloučení s kariérou vyšlo právě na zápas v Liberci," uzavřel Kerbr.

Dalšími, pro koho to bude poslední zápas v Sigmě Olomouc, jsou hlavní trenér Radoslav Látal a jeho asistent Jiří Neček. Klub na začátku měsíce oznámil, že po vzájemné dohodě bude po této sezóně ukončena spolupráce mezi trenéry a Sigmou Olomouc ukončena. Nástupci zatím nejsou známi. Spekuluje se hlavně o Václavu Jílkovi, který by se mohl ke klubu po krátké pauze vrátit.

Olomouc vstupuje do posledního kola z 10. pozice ligové tabulky. Hůře už skončit nemůže, naopak je šance, že ještě poskočí o jednu příčku výše, když zaváhají Klokani z Bohemians. Hanáci do této chvíle získali 42 bodů za 10 výher, 12 remíz a 11 porážek při skóre 38:39. V počtu remíz jsou hned za ´Bohemkou´, která se dělila o body dokonce ve třinácti případech. Nejlepším střelcem Sigmy je se sedmi přesnými zásahy Pablo Gonzáles. U asistencí je to vyrovnané. Po dvou přesných přihrávkách na gól mají Martin Nešpor, kapitán Roman Hubník, talent Mojmír Chytil a překvapivě také brankář Aleš Mandous, který byl v týdnu nominován na EURO 2020.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.