FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Slovácko - 13. dubna 2021   14:30

Pardubice
33' Ewerton  • 37' S. Hofmann(vl.)  • 52' D. Kostka
3:1
(2:1)
Slovácko
9' Kliment  (M. Petržela)

Letáček – Prosek, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka (87. Sláma), Hlavatý, Solil, Ewerton (84. Pfeifer) – P. Černý (72. Huf).
Hrnčíř – Sláma, Pfeifer, Lee, S. Šimek, Šejvl, Huf.
Orel – Hájek, Flimmel
Ďolíček, Praha-Vršovice
Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Kalabiška (53. Divíšek) – Havlík (79. Jakub Rezek), L. Sadílek – M. Petržela (66. Tomič), Kubala (53. Kohút), Jurečka (79. Srubek) – Kliment.
Bajza – Srubek, Kohút, Divíšek, Šimko, Jakub Rezek, Tomič.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 4:3. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:6. Fauly: 14:21.
Je dobojováno! Pardubice v Ďolíčku možná trochu překvapivě porazily Slovácko 3:1. Neměly to ale vůbec lehké, ze začátku zápasu se totiž trefil Jan Kliment a domácí tak museli otáčet. O to se ale skvělým přímým kopem postaral Ewerton, ve druhé půli dával na konečných 3:1 Dominik Kostka.
90'
Solil přestřelil, Hlavatý pálil do Nemravy
90+3'
90+3'
Po centru z levé strany hlavičkoval Surbek, Jiří Letáček zasáhl.
90+3'
Hlavatý si zpracoval míč, ten se mu ale lehce odrazil od ruky a tak je pískáno proti bráně Pardubic. Poslední šance hostů.
90+2'
Zdá se, že dnes je rozhodnuto. V nastaveném čase útočí hlavně Pardubice. Nyní to levou nohu zkoušel Hlavatý, dělovku k tyči vyrazil Vít Nemrava.
90+1'
Tomáš Solil se dostal do zakončení a snažil se dát svou první ligovou branku, slabší levou nohou ale nezamířil mezi tři tyče.
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Michal Kadlec (1.FC Slovácko) objal Davida Hufa a dostává žlutou kartu.
90'
Slovácko se ani tentokrát k ohrožení brány nedostane, po obranném zákroku Slámy se míč odrazil od hosta do zámezí.
87'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Dominik Kostka, přichází Jiří Sláma.
87'
Pardubice se díky chytrému vyvezení Filipa Čiháka dostaly z tlaku. Po průnikové přihrávce Kostky zakončoval David Huf, jeho střelu ale zablokoval obránce a nakonec byl domávaný ofsajd.
84'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Lukáš Pfeifer.
83'
Slovácko v posledních minutách přidalo na obrátkách a nyní si vybojovalo další rohový kop.
82'
Tomáš Solil se u postranní čáry dostal přes soupeře a vyzkoušel své štěstí z velké dálky, po teči obránce Nemrava neměl s míčem problémy.
80'
Ani tento roh Slovácko nezužitkovalo, tentokrát kvůli útočnému faulu.
80'
Po rohu Lukáše Sadílka vyběhl Jiří Letáček, ten ale míč neudržel. Hosté poté marně doráželi, po odrazu Tomla se bude znovu rozehrávat roh.
79'
Letáček vyběhl do tmy, hosté jeho hrubku nepotrestali
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Jaromír Srubek.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Marek Havlík, přichází Jakub Rezek.
78'
Z volného kopu z pravé strany centroval Tomáš Čelůstka jen přímo do rukavic Nemravy. Následující protiútok Slovácka zastavil Cadu.
76'
Pardubice nyní předvedly jednoduchou ale efektivní akci. Hlavatý přenesl hru na pravou stranu, kde byl Cadu s Kostkou. První jmenovaný se snažil přízemním centrem na zadní tyči najít Hufa, před ním ale zasáhl obránce.
73'
Ewerton napřáhl k pěkné ráně
73'
Ewerton je dnes při chuti a nyní chtěl přidat druhou branku. Míč si lišácky píchl kolem soupeře a ze střední vzdálensoti zakončil na zadní tyč, pokus jen o kousek minul bránu.
72'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
71'
Pardubická obrana zatím ve druhé půli funguje bezchybně a Slovácko se nedostává do téměř žádného ohrožení brány Jiřího Letáčka.
69'
Tomáš Solil se sice nedostal k přihrávce Čelůstky, poté ale vyvinul tlak na soupeře a z následného autu Slovácka vybojovaly Pardubice míč.
66'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Michal Tomič.
66'
Střela Jana Klimenta z rychlé akce přeletěla přilehlou tribunu a bude se tak kopat od branky.
65'
Slovácku se v posledních minutách nedaří držet míč a musí se spíše bránit. Pavel Černý po tečovaném centru vybojoval další roh.
64'
Tomáš Solil se u postranní čáry důrazem dostal k míči a z brankové čáry centroval před bránu, nikoho ze spoluhráčů nenašel. Cadu poté přerušil protiútok včasným zákrokem před Klimentem.
63'
Pavel Černý s míčem u rohového praporku vybojoval právě kop z rohu hřiště.
62'
Slovácko se snažilo dostat míč do pokutového území po levé straně, přihrávka Michala Kadlece na Divíška ale byla až příliš dlouhá a dokutálela se za brankovou čáru na odkop od brány.
60'
Pardubice jsou při chuti a rády by přidaly i čtvrtou branku. Tomáš Solil poslal nadýchaný centr do pokutového území, kde se k hlavičce dostal Pavel Černý, Vít Nemrava si poradil.
58'
Lehký závar před bránou Slovácka po rohovém kopu, nikdo v červenobílém se ale nedokázal dostat k plnohodnotné střele.
57'
Solilův centr odvrátil bránící Divíšek těsně nad vlastní bránu
57'
Filip Čihák nyní čistě tělem odstavil Jana Klimenta a zabránil tak slibné akci Slovácka. Pardubice se následně dostaly do útoku a po centru Tomáše Solila byl blízko další vlastní gól hostů, Josef Divíšek ovšem tečoval míč těsně nad břevno!
54'
Jan Jeřábek posunul míč na Cadua, který mohl rozjet rychlý protiútok. Tvrdě ho ale zastavil Jan Kliment (1.FC Slovácko), který dostává žlutou kartu.
53'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kalabiška, přichází Josef Divíšek.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Filip Kubala, přichází Michal Kohút.
52'
To je show! Kostka nasadil jesle brankáři i Kalabiškovi, 3:1
52'
Pardubice právě vstřelily branku!
Třetí gól v síti Slovácka! Centr Ewertona mířící na Černého Vít Nemrava vyrazil jen k nohám DOMINIKA KOSTKY, který dorážkou dává svůj první ligový gól!
51'
Hosté nyní znovu zahrozili z centrového balónu, zakončit nedokázali. Po odrazu Martina Tomla byl původně signalizován odkop od brány, obránce Pardubic se ale přiznal k dotyku a následuje tak další roh.
50'
Jan Kliment se prodral do pokutového území se dvěma soupeři na zádech a vybojoval rohový kop.
47'
Lukáš Sadílek se snažil z prvního dotyku přenést hru na levé křídlo, kam si nabíhala dvojice jeho spoluhráčů. Místo toho ale hostující středopolař zahrál jen do autu.
46'
První poločas je u konce. Hosté šli po necelých deseti minutách díky trefě Jana Klimenta do vedení, Pardubice ale vyrovnaly skvělým přímým kopem Ewertona a vlastním gólem Stanislava Hofmanna překvapivě otočily skóre. Ještě ale není hotovo, je před námi ještě druhá půle.
45'
44'
Po Havlíkově nákopu minul cíl Kalabiška
44'
Marek Havlík z přímého kopu našel Jana Kalabišku, ten i v těžké pozici dokázal zakončit, mezi tři tyče nezamířil.
43'
Poté, co se Michal Hlavatý ocitl na zemi se píská nepřímý volný kop proti bráně Pardubic.
42'
Letáček lapil gólovky Klimentovi i Kubalovi
42'
Domácí nyní měli namále a málem inkasovali! Po centru z levé strany zakončoval jeden z hráčů Slovácka a Jiří Letáček reflexivním zásahem vyrazil balón! Ani následná skrumáž před bránou v branku nevyústila.
41'
Pardubice nyní zapomněly na Jana Klimenta, který se ocitl sám. Také dostal přihrávku a hledal před bránou lépe postaveného Reinberka, skvěle ale zasáhl Toml.
41'
Stanislav Hofmann se snažil přenést těžiště hry na levou stranu, kam si nabíhal Jan Kalabiška. Na něj ovšem byla přihrávka příliš dlouhá a navíc se hráč hostů dopustil faulu.
39'
Michal Hlavatý (FK Pardubice) u postranní čáry fauloval Milana Petrželu a jelikož už to byl jeho několikátý prohřešek, tak dostává žlutou kartu.
37'
Smůla smůlovatá! Od Hofmanna se odrazil míč do vlastní sítě, 2:1
37'
Netrvalo to dlouho a Pardubice jdou do vedení! Znovu u toho byl Ewerton, který vysunul Tomáše Čelůstku. Ten se z levé strany dostal k centru do pokutového území, kde si balón do vlastní sítě srazil STANISLAV HOFMANN!
33'
Ewerton brazilskou krev nezapře! Parádním přímákem srovnal na 1:1
33'
Domácí vyrovnávají utkání ve velkém stylu! Po faulu na Pavla Černého domácí rozehrávali volný přímý kop z dobrých 25 metrů. Míč si postavil EWERTON a z jeho kopačky zaplaval míč o tyč do brány Víta Nemravy!
31'
Hned dva protiútoky, které skončily faulem. Ten první skončil po nepřesném pasu Čelůstky na Hlavatého a následném faulu domácího středopolaře. Na druhé straně po rychlé akci fauloval Kliment Jeřábka.
29'
Po ruce Petra Reinberka rozehrával Ewerton volný přímý kop. Centr z něj nikoho v červenobílém nenašel, po odkopu jednoho z hráčů Slovácka se navíc proti pravidlům provinil Jan Jeřábek.
27'
Domácí nyní měli autové vhazování u pokutového území soupeře. Míč si sice Pavel Černý dokázal zpracovat, poté ale neměl komu ze spoluhráčů nahrát.
22'
Hlavičce Černého po rohu chyběl větší důraz
22'
Právě Pavel Černý se po rohovém kopu dostal k zakončení hlavou, Vít Nemrava ale balón v klidu ukryl do rukavic.
22'
Pavel Černý se pustil po přihrávce Kostky do sprintového souboje s Hofmannem. Ten sice prohrál, vybojoval ale alespoň rohový kop pro svůj tým.
20'
Pardubice špatně vyřešily protiútok a tak se do přímočaré akce dostalo Slovácko. Jan Kliment šel téměř sám na bránu, doběhl ho ale Čihák a ten útočníka hostů tentokrát zneškodnil. Navíc byla nakonec situace posouzena jako ofsajdová.
19'
Pavel Černý vyhrál další hlavičkový souboj, jeho spoluhráči na něj ale nenavázali. Dominik Kostka ve snaze přehlavičkovat Kadlece fauloval hostujícího kapitána.
16'
Ewerton nyní dostal míč v pokutovém území Slovácka a snažil se něco vymyslet, jeho centr před bránu byl zablokovaný. Akce domácích ale pokračovala a k zajímavé střele levačkou se dostal Michal Hlavatý, jeho zakončení levou nohou jen těsně minulo levou tyč brány Víta Nemravy.
13'
Snad poprvé se do útočné akce dostaly i Pardubice. Tomáš Solil našel na pravé straně Cadua. Brazilský krajní obránce centrem našel nohu Kostky, tomu ale balón utekl do zámezí.
11'
Po centru z levé strany se do souboje s Čelůstkou dostal Petržela. Hostující hráč spadl na trávník a dožadoval se penalty, nakonec je ale proti hostům odpískán ofsajd.
9'
Kliment nachytal Letáčka u přední tyče, 0:1
9'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Netrvalo to dlouho a je tu první gól zápasu! Tým z Uherského Hradiště nyní předvedl rychlou akci po pravé straně, kdy míč převzal Milan Petržela. Jeho prostrčení si našel JAN KLIMENT, který překvapivou střelou na přední tyč překonal Jiřího Letáčka! Asistence: Milan Petržela.
8'
Už to vypadalo, že se Slovácko dostane do pozice pro střelu, na poslední chvíli ale domácí Čihák odkopl míč do bezpečí. Lukáš Sadílek poté nakopl míč až na vlastního brankáře.
6'
V úvodních minutách je k vidění poměrně dost nepřesností na obou stranách. Jan Jeřábek nyní chtěl hlavičkou posunout míč na spoluhráče, místo toho ale jen odevzdal míč hostům.
4'
Sadílek u levé postranní čáry prostrčil míč směrem ke Kalabiškovi, toho ale předskočil Kostka a hostující hráč následně fauloval.
3'
V úvodních minutách drží míč na kopačkách výhradně hráči Slovácka. Stanislav Hofmann ovšem nyní nepřesně rozehrál a tak mohou hrát i Pardubice.
1'
Stoperská dvojice Slovácka si několikrát vyměnila balón a Michal Kadlec poté chtěl zahájit útočný výpad přihrávkou po lajně, Václav Jurečka ale nezastihl míč ve hřišti.
1'
Oba týmy už jsou na hrací ploše. Pardubice v tradiční barevné kombinaci, hosté budou hrát v tmavě modrém.

FK Pardubice: Letáček – Prosek, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – D. Kostka, Hlavatý, Solil, Ewerton – P. Černý.
Náhradníci: Hrnčíř – Sláma, Pfeifer, Lee, S. Šimek, Šejvl, Huf.

1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec (C), Kalabiška – Havlík, L. Sadílek – M. Petržela, Kubala, Jurečka – Kliment.
Náhradníci: Bajza – Srubek, Kohút, Divíšek, Šimko, Jakub Rezek, Tomič.

Rozhodčí: Orel – Hájek, Flimmel.
Slovácko je jednoznačně největším pozitivním překvapením letošní sezóny. Zatímco v loňské sezóně se pohybovalo ve středu tabulky, tak letos atakuje příčky nejvyšší. Tým z Uherského Hradiště je totiž po 25 zápasech na třetím místě se ztrátou jediného bodu na Spartu, která ovšem má zápas k dobru. I tak je to ale zatím snová sezóna týmu, který vede bývalý pardubický trenér Martin Svědík a působí v něm Michal Kohút, jenž se vloni podílel na postupu Pardubic do nejvyšší soutěže.
V posledním zápase si Slovácko připsalo jeden bod, když remizovalo na Hané se Sigmou Olomouc 0:2. Zápas předtím ale otočilo nepříznivý stav v Opavě, kde vyhrálo 2:1. V tomto střetnutí vyrovnával Jan Kliment, tedy útočník, který na Moravě výrazně ožil a s devíti zásahy je nejlepším střelcem týmu.
Pardubice jsou po 25 odehraných zápasech na špici druhé poloviny tabulky nejvyšší soutěže. Posbíraly 35 bodů, skóre mají 24:33 a na sestupové příčky mají pohodlný náskok 15 bodů.
V posledním utkání si Východočeši připsali teprve druhou domácí porážku v probíhajícím ročníku. Po prohře 0:2 ze začátku jara s Českými Budějovicemi prohráli stejným výsledkem s Bohemians. Zápas navíc dohrávali bez vyloučeného Jana Proska, který tedy bude dnes chybět. Naopak znovu může nastoupit Brazilec Cadu, který si odpykal třízápasový trest za vyloučení v Opavě.
Vítejte u dohrávky 22. kola FORTUNA:LIGY, ve které se utkají týmy FK Pardubice a 1.FC Slovácko. Úvodní výkop je naplánován na 14:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.