FORTUNA:LIGA - Základní část - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Sparta - 11. dubna 2021   18:30

Slavia
45' Holeš (Stanciu) • 81' Tecl
2:0
(1:0)

O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Zima, Bořil (C) – Holeš – Oscar (88. Hromada), Stanciu (54. Ševčík), Provod (88. Traoré), Lingr (68. Tecl) – Kuchta (68. Bah).
Kovář – Bah, Hromada, Tecl, Ševčík, Traoré, Júsuf Hilál.
Franěk – Caletka, Kříž (Berka)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. – Wiesner (54. Moberg Karlsson), Dočkal (C) (82. Minčev), Plavšić (64. Ladislav Krejčí st.) – Hložek.
Heča – Moberg Karlsson, Minčev, Polidar, Vindheim, Souček, Ladislav Krejčí st..

SESTŘIH: Slavia - Sparta 2:0. Velký krok za titulem, rozhodl Holeš

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou.
Derby je za námi, Slavia v něm zcela zaslouženě porazila svého letenského rivala 2:0. Sparta byla lepším týmem prvních 11 minut, jenže branku nevstřelila, hra se následně vyrovnala a gól do šatny naopak vsítil Tomáš Holeš. Druhý poločas už patřil naprosto jednoznačně sešívaným, kteří svého soupeře přehráli a přidali druhý gól díky Stanislavu Teclovi. Slavia se tak naladila na odvetu s Arsenalem výhrou v derby 2:0.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:24.
90'
Krejčí tvrdě zajel Masopusta, dostal žlutou
90+3'
90+3'
Krejčí starší nechal frustraci propuknout naplno a naprosto zbytečně skluzem sestřelil Masopusta, taktéž jasná žlutá.
90+2'
Traoré zbrzdil rozehrávku Sparty stažením soupeře k zemi – jasná žlutá karta.
90+1'
Červenobílí kombinovali na pravém křídle, Hromadovi však utekl míč po krátkém pasu za brankovou čáru, Nita bude vykopávat.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Zápas už se pouze dohrává. Slávisté dominují a bez potíží kombinují na půli soupeře.
88'
Karlsson si seběhl zprava, ale na Koláře vyslal jen neškodný oblouček
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Oscar, přichází Jakub Hromada.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
88'
Karlsson si navedl míč do středu a obloučkem do vápna Slavie chtěl najít některého ze spoluhráčů, namísto toho balon jen poslal do rukavic Koláře.
87'
Masopust se prosmýkl ke střele z hodně ostrého úhlu, Nita včas vyběhl, zmenšil střelci úhel a i proto následně poměrně snadno zasáhl.
86'
Holeš vysunul Masopusta, Nita ho vychytal
86'
Krejčí mladší se snažil vydat se za centrovaným míčem do vápna Slavie, pomohl si ale rukama, na zem totiž poslala Holeše, a tak se píská faul.
85'
Bah se po rohovém kopu pokoušel proklestit si cestu z pravého křídla do vápna, tentokrát mu míč utekl do autu.
84'
Bah se dostal k centru zleva. Čelůstka hrudí sklepl míč na další roh.
83'
Slávisté pokračují v dobrém výkonu ve druhé půli, uvidíme další roh.
82'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Martin Minčev.
81'
Tecl pojistil slávistické vedení! Po ráně k bližší tyči domácí vedou 2:0
81'
Slavia právě vstřelila branku!
To, o co si sparťané celou druhou polovinu zápasu koledovali, se stalo, sešívaní navyšují své vedení! Odražený míč skončil u STANISLAVA TECLA, který byl sice zády k bráně, dokázal se ale otočit kolem bránícího Sáčka a následně zakončil přesnou dělovkou do šibenice. Slavia tak vede nad svým rivalem 2:0.
79'
Po faulu na středu hřiště se píská další standardní situace. Rozehrávat budou domácí, fotbalisté obou celků se stěhují před Nitu.
78'
Ševčík posunul balon na levou stranu k Provodovi, který se zamotal do vlastních úmyslů a balon mu tak utekl.
77'
Vitík se neporozuměl se svými spoluhráči. Míč tak adresoval jen Bahovi, kterého nedovoleně povalil na zem Krejčí starší.
76'
Další nebezpečnou akci si připravil z pravého křídla Masopust. Jeho následný krátký pas pod sebe zablokoval Vitík.
75'
Nebezpečná Kačarabova hlavička zamířila nad bránu
75'
Nejvýše vyskočil Kačaraba, který však nedokázal seřídit svá mířidla, míč skončil nad Nitovým břevnem.
74'
Sešívaní budou moci zahrozit. Chystá se totiž zkrácený rohový kop z pravého křídla.
73'
Sparťané si znovu vyměňovali krátké přihrávky na polovině Slavie, zatím ale kombinaci hostů schází ve druhé půli moment překvapení. Domácí se ubránili a následně byl faulován Provod.
72'
Hezký protiútok sešívaných, Vitík srazil nebezpečný Teclův centr
72'
Bah dostal míč do sprintu na pravém křídle, záhy si to namířil do vápna, kde se pokoušel stříleným centrem nalézt své spoluhráče. Vitík srazil balon na roh.
71'
Fotbalisté v rudém trpělivě kombinují na polovině svého rivala. Na svou první šanci ve druhé půli nadále zatím čekají.
70'
Slavia ve druhé půli zatím kontroluje hru, naopak Letenští mají co dělat, aby neinkasovali druhou branku.
68'
Bořil se probil přes Sáčka a Vitíka, Lingrovu bombu lapil Nita!
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Stanislav Tecl.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Alexander Bah.
68'
Bořil se vydal do samostatného průniku, pěknou kličkou přešel přes Sáčka, balon následně nechal, aby se dokutálel příhodně na střelu pro Lingra a jeho tvrdou ránu z dobré pozice musel vyboxovat pozorný Nita.
67'
Ševčík vyslal do vápna soupeře střílený centr. Červenobílí se do zakončení protlačit nedokázali, Ševčíkův pokus dokázali navíc Letenští zablokovat.
66'
Kuchta si dobře pokryl míč na hranici vápna, a tak byl povalen Vitíkem. Stoper Sparty obdržel za svůj faul žlutou kartu a navíc uvidíme volný přímý kop z hodně nebezpečné vzdálenosti.
66'
Míč se několikrát nebezpečně odrazil v šestnáctce sešívaných. K žádnému zakončení ze strany hostů nedošlo, červenobílí míč odvrátili.
65'
Po zablokovaném centru z levého křídla uvidíme po delší době také sparťanský roh.
64'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Ladislav Krejčí st..
64'
Nita si zakřičel a míč ze Ševčíkovi kopačky vyboxoval jistě mimo své vápno.
63'
Ševčík kombinoval na levé straně s Kuchtou. Stopeři Sparty dokázali srazit krátký pas na roh.
62'
Sparťané se dost možná vůbec poprvé ve druhé půli na delší čas usadili na polovině Slavie. Krátké přihrávky ovšem do šance nevedli, a tak zase hrají domácí.
61'
Roh Slavie nebezpečný nebyl, to stejné ale lze konstatovat o následném brejku, do kterého se pokusili vydat fotbalisté Sparty.
60'
Masopust obral Plavšiče, Kuchta šel do přečíslení! Ale Vitík ránu zblokoval
60'
Sparťané propadli ve středu hřiště a Vršovičtí mohli postupovat tři na jednoho. Všechno na sebe vzal Kuchta, který akci táhl. Pokusil si navést míč na střelu, kterou dokázali hosté zablokovat. Vzhledem k tomu, že měl Kuchta k dispozici hned dva spoluhráče v nadějných pozicích, šlo o hodně špatné řešení.
59'
Holeš šel do ostrého skluzu zhruba na polovině hřiště, míč sice zasáhl, ovšem trefil také Dočkala, a proto je dalším majitelem žluté karty.
58'
Karlsson se hodně ukvapil, když se pokusil vystřelit snad ze 30 metrů. Švédský křídelník trefil jen blokujícího protihráče a sešívaní otáčejí hru.
57'
Tentokrát Ševčík nacentroval na přední tyč. U ní kralovali jen hostující fotbalisté a Bořilovi utekl o chvíli později míč do autu.
56'
Červenobílí se znovu rozhodli pro rozehrávku nakrátko. O chvíli později Provod přece jen odcentroval a Letenští míč odvrátili na další roh.
55'
Masopust dlouhým autem vyslal na pravé křídlo Oscara, který pro svůj celek vybojoval roh.
54'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Petr Ševčík.
54'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází David Moberg Karlsson.
53'
Plavšič si hezky zaběhl na levé straně, ale rána se zvedala nad bránu
53'
Masopust chyboval a Plavšić se následně nadchl pro nepřipravenou střelu z velké dálky a podle toho to také dopadlo. Rána zpoza vápna byla tvrdá, ale letěla vskutku hodně mimo.
52'
Roh rozehráli červenobílí nakrátko. Následný centr do šestnáctky se neujal.
51'
Sešívaní měli k dispozici standardní situaci. Nita raději přetažený míč posunul na rohový kop.
50'
Zima se rozeběhl a pokusil se narazit si balon se Stanciuem. Průniková přihrávka na stopera Slavie byla zablokována.
49'
Kuchta posunul míč za obranu Lingrovi, který se ale nacházel doopravdy za obranou, a tak musel být odpískán ofsajd.
48'
Dva centry domácí odvrátili, následně se nevyvedl pas Čelůstkovi, jenž nechtěně poslal míč až za Kolářovu bránu.
47'
Po dlouhém nákopu na druhé straně rozehrával Vitík, kterého sestřelil Kuchta. Vidíme další žlutou.
46'
Slavia se po rozehrávce na několik krátkých nahrávek posunula ke svému brankáři a v poklidu rozehrává.
46'
První poločas derby je minulostí. Sparťané do zápasu vstoupili aktivněji, ale žádnou ze svých šancí proměnit nedokázali. Následně jsme viděli dlouhé minuty bez větších šancí na obou stranách, jediný úder si nakonec v první půli připravili domácí. Tomáš Holeš míč v poslední minutě zakroutil zpoza vápna nádherně ke vzdálenější tyči a sešívaní si tedy do kabin odnášejí nejtěsnější možné vedení. Druhá půle začne zhruba v 19:33.
45'
Holeš nádherným obstřelem poslal sešívané do vedení!
45'
45'
Tento odkop vyšel Letenské hodně draho! Slávisté se totiž ujímají vedení díky krásnému gólu. TOMÁŠ HOLEŠ si před vápnem narazil balon se Stanciuem, následně si připravil střelu levačkou, kterou zatočil nádherně kolem blokujícího Čelůstky přesně ke vzdálenější tyči a Nita se natahoval marně – 1:0.
44'
Kuchta hodně agresivně napadal Nitu, a ten tak míč raději odkopl pouze do autu.
43'
Dočkal byl připraven o balon ve středu hřiště a záhy nepovoleně přidržel Stanciua – jasná žlutá karta.
41'
Plavšić si pohybem řekl o dlouhý pas na levou stranu, který mu také jeho spoluhráči adresovali. Nakonec se ukázalo, že byla přihrávka dlouhá až příliš, skončila totiž za brankovou čárou.
40'
Stanciu povalil na zem Pavelku a rumunský technik je druhým mužem, který v dnešním duelu dostává žlutou kartu.
39'
Provod hezkým sólem proniknul až k vápnu, ale závěr akce zkazil
39'
Sparťané kombinovali nakrátko kolem pokutového území svého soka. Hancko se nakonec rozhodl vypálit zpoza šestnáctky, jeho dělovka byla zablokována.
38'
Před Provodem se otevřel centr ve středu hřiště, čehož se záložník Slavie rozhodl využít. Po sprintu středem už se nabízela rána z dálky, namísto toho Provod ještě hledal Lingra, který ale myšlenku prvně jmenovaného nepochopil a do volného prostoru si nenaběhl.
37'
Stanciu se pokusil prokličkovat z levé strany individuálně do šance, proti přesile obránců míč udržet nedokázal.
36'
Bořil se na levé straně rozhodl pro dlouhý aut až do pokutového území Sparty. V něm kraloval Krejčí, jenž odvrátil balon do bezpečí.
35'
Lingr si zaběhl na levou stranu, kam také dostal pas, jenže byl nachytán v ofsajdovém postavení.
34'
Také další akce Slavie měla vést po pravém křídle, jenže pas, který měl letět podél postranní čáry, skončil za ní.
33'
Hosté si balon příliš dlouho neužili. Velice rychle o něj přišli a sledujeme další kombinaci domácího celku, jehož hráči se ale kupředu příliš neženou.
32'
Masopust vyslal Provoda dlouhým balonem na pravé křídlo, druhý jmenovaný následně sklepl balon Kuchtovi na paty, a proto mohou hrát sparťané.
31'
Kuchta se střetl s Čelůstkou na pravém křídle. Jako vítěz z tohoto minisouboje vzešel druhý jmenovaný, neboť se balon odrazil do zámezí a hlavní rozhodčí signalizuje odkop Nity.
30'
S míčem na svých kopačkách hrají sešívaní. Momentálně sledujeme jejich kombinaci na vlastní polovině hřiště.
29'
Na druhé straně pálil zpoza vápna Masopust, míč si však chystal příliš dlouho, a tak tvrdý pokus zablokoval pozorný Čelůstka.
27'
Plavšić se pokusil rozvinout další kombinaci na levém křídle, svůj pas adresoval jen do rukavic gólmana Koláře.
26'
Hancko se záhy probíjel do šance přes přesilu obránců na levém křídle. Kolář si připsal další zákrok, Hancko se dral ještě za dorážkou, podle hlavního sudího si ale pomohl nepovoleným zákrokem.
25'
Dočkal dělovkou pořádně prověřil Koláře, Hancko se prokličkoval k ráně
25'
Před Dočkalem se otevřel prostor ve středu hřiště, a tak hostující středopolař ze střední vzdálenosti vypálil. Kolář hodně tvrdou ránu dobře viděl a dokázal ji tedy vyboxovat do bezpečí.
24'
Píská se také hodně nedovolených zákroků, ovšem především ve středu hřiště, a tak nejde o žádné nebezpečné standardní situace.
23'
Poslední minuty příliš fotbalové krásy opravdu nepřinesly. Oba týmy se soustředí především na obranu a poměrně rovnoměrně se střídají v držení míče.
21'
Krejčí si pomohl jasným šlapákem ve středu hřiště a tentokrát již dostává žlutou kartu.
20'
Nic nebezpečného Letenští nevymysleli. Slávističtí stopeři se dostali k balonu a ve spolupráci s Kolářem rozehrávají.
19'
Sparťané se trochu ragbyově posouvají kupředu. Faulován byl Plavšić a hosté mohou rozehrávat zhruba na polovině hřiště.
18'
Nepřesnosti se vloudily na kopačky obou týmů, které si tak jen vyměnily dlouhé nákopy.
17'
Hra se vyrovnala. V posledních minutách Slavia srovnala se svým rivalem krok, oba celky zatím hrají hodně opatrně.
16'
Krejčí přejel Stancia, za faul žlutou nedostal
16'
Sparťané nevyzráli na defenzivu Slavie a Krejčí následně hodně ostrým skluzem poslal k zemi rozehrávajícího Stanciua. Píská se faul, žlutit se zatím nebude.
15'
Provod vypálil zleva z ostrého úhlu, jeho rána byla zablokována a Oscar odražený míč záhy prodlužoval naslepo za sebe jen do rukavic Nity.
14'
Hancko dlouho váhal nad míčem na polovině soupeře. Nakonec se pokusil pasem za obranu najít Hložka, jenže přihrávka byla příliš dlouhá a skončila až v zámezí.
13'
Pěkná kombinace hostů, Krejčího povedenou ránu kryl Kolář
13'
Stanciu se dostal ke skákavému balonu, neváhal a rozhodl se pro ránu ze střední vzdálenosti. Jeho pokus rozvlnil síť sparťanské svatyně pouze z vnější strany.
12'
Letenští jsou nadále na balonu. Tentokrát se ovšem rozhodli hru uklidnit a vyměnit si několik krátkých přihrávek na vlastní polovině hřiště.
11'
Hložek se dostal k lehké teči po Plavšičově centru, míč skončil těsně vedle!
11'
Plavšić přispěchal s dalším centrovaným balonem, tentokrát zleva. Hložek jeho pas ztečoval jen kousek vedle vzdálenější Kolářovy tyče.
10'
10'
Centrovaný balon z pravé strany sklepl Hložek hrudí pro Krejčího, jenž se do míče opřel z první a Kolář musel jít na zem, aby míč ztlumil ve svých rukavicích. Sparta je zatím jasně lepším týmem.
9'
Pavelka se pokusil vyslat dlouhým balonem na křídlo do šance Wiesnera. Dlouhá přihrávka se mu vůbec nevyvedla. Míč skončil v autu.
8'
Odražený míč skončil u Oscara, jenž míč vrátil do ohně. Nešlo o nic nebezpečného, gólman Nita schoval míč jednoduše do rukavic.
7'
Rohový kop uvidíme také na druhé straně hřiště.
6'
Hložek za obranou! Ale vychytal ho Kolář
6'
První tutovka Sparty, která vstoupila do derby aktivněji! Hancko pěkným pasem vysunul za obranu Hložka, jenž z levé strany mířil sám na Koláře, ten jeho přízemní pokus z první dokázal výborným zákrokem vykopnout mimo.
5'
Přetažený balon našel na zadní tyči Vitíka, jenž byl ovšem dobře pokrytý Masopustem, a tak zakončil jen vedle.
4'
Plavšić si navedl balon na centr z levého křídla. Přihrávku prvně jmenovaného srazil na rohový kop pozorný Oscar.
3'
Na druhé straně se pokusil probít do šance Holeš, jenže individuálně přejít přes Pavelku nedokázal.
2'
Hancko kombinoval s Plavšićem na levém křídle. Při krátké narážečce ale balon utekl sparťanům do autu.
1'
První rozehrávky se ujali Letenští, kteří první poločas budou útočit směrem na prázdnou Tribunu Sever.
1'

SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Zima, Bořil (C) – Holeš – Oscar, Stanciu, Provod, Lingr – Kuchta.
Náhradníci: Kovář – Bah, Hromada, Tecl, Ševčík, Traoré, Júsuf Hilál.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. – Wiesner, Dočkal (C), Plavšić – Hložek.
Náhradníci: Heča – Moberg Karlsson, Minčev, Polidar, Vindheim, Souček, Ladislav Krejčí st..

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Kříž (Berka).
Očekávané absence
Za Slavii vinou červené karty určitě nenaskočí zaskakující gólman Vágner, dá se tedy očekávat, že se mezi tři tyče postaví Kolář, který i v nové masce, zvládl velice dobře zápas na Arsenalu. Pro covid by měl domácím chybět stoper Deli, dlouhodobě zraněný je Hovorka a nejistý je také start Ondřeje Kúdely.

Sparťané počítají ztráty na opačné straně hřiště. Kvůli zranění třísel nenaskočí útočník Juliš, dalšího forvarda Kozáka pak do derby nepustí zlomený kotník. Otazníky pak visí nad starty Hancka, Štetiny, Karabce a Krejčího mladšího.

S jakými sestavami oba celky do derby vyrukují?
AC Sparta Praha
Sparťané na jaře ožili. Od příchodu nového trenéra Pavla Vrby sparťané válí a ani jednou neprohráli. Díky tomu se posunuli až na druhou pozici v tabulce, kdy na svého pražského rivala ztrácejí 14 bodů, mají ovšem dva zápasy k dobru. Před týdnem fotbalisté Sparty rozstříleli Teplice 7:2, v týdnu si navíc poradili s Jabloncem v domácím poháru taktéž jednoznačně, vyhráli 4:1. I přes povedené poslední týdny jdou Letenští do derby jako mírný outsider. Jak se dokáží s touto rolí popasovat?
SK Slavia Praha
Slavia jde do pražského derby jako mírný favorit. Sešívaní v lize zatím ani jednou neprohráli, kromě výher si připsali pět remíz a jasně vedou tabulku české nejvyšší soutěže. Před týdnem slávisté remizovali v Brně bez branek. Červenobílí do toho navíc zvládají parádní jízdu Evropskou ligou. Ve čtvrtek se v rámci čtvrtfinále představili v Londýně, kde zaskočili slavný Arsenal vyrovnávací brankou v poslední minutě a přivezli cennou remízu 1:1, odveta čeká svěřence Jindřicha Trpišovského ve čtvrtek. Co předvedou Vršovičtí v derby?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u přímého přenosu z pražského derby! Společně budeme sledovat souboj odvěkých rivalů Slavie a Sparty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.