FORTUNA:LIGA - Základní část - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Bohemians - 6. března 2021   16:00

0:0
(0:0)

S. Dostál – Fantiš (80. Cedidla), Simerský, P. Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký (46. Jawo) – Dramé, Poznar (C), Potočný (64. Čanturišvili).
Rakovan – Jawo, Jiráček, Cedidla, Matejov, Čanturišvili, Vraštil.
Klíma – Blažej, Antoníček
Stadion Letná, Zlín
P. Le Giang – M. Dostál (C), Hůlka, Köstl, Schumacher (72. Bartek) – V. Novák (7. Vaníček), Květ, Ljovin, Vondra – Pulkrab (85. Hronek), Puškáč (72. Necid).
Bačkovský – Bartek, Hronek, Vaníček, Bederka, Necid, Kosek.

SESTŘIH: Zlín - Bohemians 0:0. Body se dělily, Simerský neproměnil penaltu

Ve druhém poločase se hrál bojovný fotbal s minimem příležitostí. Krátce po změně stran nebezpečně hlavičkoval Puškáč, těsně však domácí branku minul. Zlín mohl rozhodnout deset minut před koncem díky penaltovému faulu Hůlky na Poznara, Dominik Simerský však z pokutového kopu branku přestřelil a zápas dospěl k bezbrankové remíze.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:14.
90+4'
90+4'
Hlinkův centr našel před brankou Tomáše Poznara, ten do míče jemně trkl hlavou, nasměroval jej ale mimo branku.
90+3'
Po faulu na Poznara bude Zlín zahrávat ještě jednu standardní situaci.
90+2'
Jawovi při průniku po pravém křídle čistým zákrokem vypíchl míč Roman Květ.
90+1'
Rozhodčí Klíma ve druhém poločase nastavuje čtyři minuty.
90'
Roman Květ na útočné polovině neobešel Martina Cedidlu, ten hostujícímu záložníkovi dokázal vypíchnout míč.
89'
Vaníčkův centr našel před brankou jen domácí fotbalisty.
88'
Bohemians budou zahrávat rohový kop, k centru se chystá Antonín Vaníček.
86'
Dostálovi je pískán šlapák u postranní čáry, Zlín rozehrává na své polovině.
85'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Petr Hronek.
84'
Květově nákopu do pokutového území se zlínští fotbalisté bez potíží ubránili.
84'
Hlinka fauloval u postranní čáry, k centru se chystá Roman Květ.
82'
Bartkovi nevyšla kolmice podél postranní čáry na Pulkraba, blíže k míči měl Cedidla, jehož pak Pulkrab fauloval zezadu jen za cenu žluté karty.
81'
Po centru Václava Procházky se domácí před brankou do zakončení nedostali.
80'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Martin Cedidla.
79'
Míč si na penaltu trochu překvapivě postavil Simerský a přestřelil
79'
Dominik Simerský z penalty přestřelil branku Le Gianga!
79'
Míč si na značku bílého bodu postavil Dominik Simerský.
79'
Arbitr Tomáš Klíma po zhlédnutí videozáznamu nařídil pokutový kop!
79'
Je to penalta pro Zlín!
78'
Rozhodčí Klíma ještě prověřuje s kolegy u videa, zdali si Lukáš Hůlka nepočínal nedovoleně.
77'
Až nyní dochází k přerušení, ošetření Poznara ale potřeba nebude.
76'
Sudí Klíma po faulu Hůlky nařídil pokutový kop!
76'
Tomáš Poznar se po souboji s Hůlkou před brankou Bohemians skácel k zemi, mezitím se hraje dále.
75'
Hlinkův centr proletěl předbrankovým prostorem, zpoza pokutového území pak střílel Conde, jeho sražená střela však doletěla do náruče Patrika Le Gianga.
74'
Po zaváhání Ljovina v rozehrávce Zlín získal svůj druhý rohový kop.
72'
Matěj Pulkrab se prohnal útočnou polovinou, před pokutovým územím se snažil přihrát volnému Bartkovi, k němu se ale stačili domácí hráči stáhnout a do zakončení jej nepustili.
72'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Tomáš Necid.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Till Schumacher, přichází David Bartek.
71'
Po nepřesné střele Procházky následuje dvojice střídání hostů.
69'
Čanturišvili zezadu fauloval Vaníčka a vidí žlutou kartu.
68'
Zlín rozehrával standardní situaci od postranní čáry, centr Marka Hlinky ale znovu letěl mimo dosah jeho spoluhráčů.
66'
Poznar se před brankou nedostal ani k dalšímu centru, Marek Hlinka pak z dálky přestřelil domácí branku.
65'
Dramého centru se Bohemians ubránili, Poznar se znovu do zakončení nedostal.
64'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Vachtang Čanturišvili.
64'
Květ rozehrál standardní situaci po zemi na Dostála, ten však dostal příliš prudkou přihrávku a centroval zpoza brankové čáry.
62'
Václav Procházka dostává žlutou kartu za zákrok na Romana Květa.
61'
Vaníčkova střela mířila přímo doprostřed, kde byl připravený Dostál
61'
Vaníčkova střela zpoza pokutového území mířila přímo doprostřed branky, Stanislav Dostál tak míč zachytil.
61'
Köstl vyhrál další hlavičkový souboj s Poznarem, zatím domácího útočníka nepouští k žádnému zakončení.
59'
Nákop Romana Květa do pokutového území domácí odhlavičkoval jen k Vaníčkovi, po jeho centru je pískán útočný faul Davidu Puškáčovi.
58'
Ljovin byl faulován ve středu hřiště, hostující záložník sám rychle rozehrál.
57'
Druhý přesný centr Martina Dostála na Davida Puškáče po změně stran, hostující útočník ale tentokrát hlavičkoval v podstatně těžší pozici a branku netrefil.
56'
Bohemians na pravém křídle vybojovali aut, vhazovat bude Martin Dostál.
55'
Po faulu Jawa rozehrávají hosté ve středu hřiště.
54'
Poznar ve středu hřiště nepřešel přes Köstla, ten si zatím ve středu obrany Bohemians počíná velmi jistě.
53'
Martin Dostál se pokusil o střílenou přihrávku před branku, na ni ale nedosáhl žádný z jeho spoluhráčů.
51'
Puškáč hlavou těsně minul zlínskou bránu
51'
Obrovská šance hostů! Martin Dostál načechral míč na hlavu Davida Puškáče, jenž hlavou těsně míjí zlínskou branku!
49'
Hůlka už je znovu na nohou a ve hře se může pokračovat.
48'
Lukáš Hůlka byl nepříjemně nastřelen Jawem a těžce se zvedá zpět na nohy, měl by ale být v pořádku.
46'
Dlouhý aut Schumacherovi se odrazil k Ljovinovi, jehož centr Pulkrab prodlužoval na Puškáče, k někdejšímu útočníkovi Opavy už se míč nedostal.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Lamin Jawo.
46'
Ve Zlíně je vše připraveno ke startu druhého poločasu, výkopem jej zahájí hosté.
První poločas nabídl velmi vyrovnanou podívanou, v níž měly oba týmy po jedné velké šanci, ovšem Hůlka hlavou minul domácí branku, na opačné straně volný kop Hlinky z těsné blízkosti pokutového území výborným zákrokem vyrazil Patrik Le Giang.
45+2'
45+2'
David Puškáč pronikl s míčem po útočné polovině, pak ale nepřesně přihrával k pokutovému území.
45+1'
První poločas se nastavuje o dvě minuty.
44'
Útočný prohřešek je u postranní čáry pískán Poznarovi, Pražané už rychle rozehráli volný kop.
42'
Stanislav Dostál teď velmi nejistě odkopl k Davidu Puškáčovi, tomu se však nepovedlo míč zpracovat, aby mohl střílet z dálky od odkryté branky a míč se odrazil k domácím hráčům.
41'
K Potočného centru se v pokutovém území nedostal žádný z jeho spoluhráčů a hosté odkopli míč do středu hřiště.
40'
Jakub Janetzký se z levého křídla neprotlačil do pokutového území, velmi dobře si při bránění vedl Lukáš Hůlka.
39'
Po přetaženém centru Martina Dostála je u vzdálenější tyče pískán nedovolený zákrok Matěji Pulkrabovi.
38'
Po rohu se zeleno-bílí do zakončení nedostali.
37'
Po Schumacherově přihrávce se u bližší tyče snažil patičkou prosadit Pulkrab, hosté srazili míč na rohový kop.
36'
David Puškáč vyhrál další hlavičkový souboj, Matěj Pulkrab ale měl k míči dále než domácí zadáci.
35'
Na opačné straně se do zakončení dostal Youba Dramé, zakončoval však přímo do brankáře Le Gianga, tomu se povedlo ukrýt míč v náruči před dotírajícími protihráči.
34'
Schumacher měl na kopačce zajímavou možnost, do rány mu vpadl Fantiš
34'
V pokutovém území Zlína míč propadl k Schumacherovi, ten měl velmi zajímavou možnost, do rány mu ale stačil vpadnout Antonín Fantiš.
33'
Domácí fotbalista se vrátil zpět na trávník.
32'
Potočný pomalu kulhá za postranní čáru, jeho pokračovaní v zápase je značně nejisté.
31'
Zdravotní potíže teď trápí Romana Potočného a také s posilou z Baníku Ostrava to vůbec nevypadá dobře.
30'
Po autu Martina Dostála se na pravé straně pokutového území neprosadil Roman Květ, míč doputoval za brankovou čáru a rozehrávat bude domácí Dostál, brankář Stanislav.
29'
Hlinka střílel po zemi k tyči, Le Giang míč dobrým zákrokem vyrazil
29'
Marek Hlinka střílel po zemi ke vzdálenější tyči a Patrik Le Giang výborným zákrokem míč vyráží!
28'
Hlavní arbitr si ještě ověřil s kolegy u videa, že se nejednalo o prohřešek v pokutovém území, bude z toho tedy jen volný kop, ovšem těsně za hranicí „šestnáctky“.
27'
Poznar sklepl míč Janetzkému, toho na hranici pokutového území fauloval Ljovin a rozhodčí Klíma nařizuje velmi nebezpečný volný kop pro Zlín.
26'
Po útočném prohřešku Bohemians se odkopu od branky ujme zlínský brankář Dostál.
24'
Vaníčkovi se nepovedl centr z pravé strany, míč bez teče doletěl za zlínskou branku a odkopávat bude Stanislav Dostál.
23'
Puškáč si u pokutového území Zlína zpracoval vysoký míč, Květ pak ale z dálky neprostřelil bránící domácí fotbalisty.
21'
Roman Potočný byl sražen v blízkosti střídaček, Václav Procházka bude rozehrávat od postranní čáry.
20'
Po Vaníčkově přetaženém centru se hosté do zakončení nedostali.
19'
David Puškáč hlavou prodloužil míč na Matěje Pulkraba, tomu se však nepovedlo přesně přihrát Tillu Schumacherovi.
17'
Till Schumacher byl faulován u postranní čáry, Bohemians rychle rozehráli z místa přestupku.
17'
Velmi nepovedený centr Fantiše hosté snadno odehráli do středu hřiště a sami mohou založit útočnou akci.
15'
Conde už je fit a hned vedl útočnou akci domácích, ovšem nepřesně přihrával k pokutovému území.
14'
Tentokrát musí být ošetřen Cheick Oumar Conde po střetu s Antonínem Vaníčkem.
13'
K vysokému nákopu Condého do pokutového území se nikdo ve žluto-modrém nedostal.
12'
Osamocený Hůlka trestuhodně zahodil gólovou příležitost!
12'
Po dalším centru Vaníčka se před Dostálem objevil naprosto osamocený Hůlka, jenž měl na hlavě takřka tutovku, zlínskou branku však minul!
12'
Druhý rohový kop pro Pražany, Květův centr hledal u bližší tyče Pulkraba, ten se k hlavičce nedostal.
10'
S nákopem Martina Dostála do pokutového území si poradil Stanislav Dostál a zachytil míč do svých rukavic.
9'
Z rohového kopu Fastav nijak nezahrozil.
8'
Po Hůlkově zásahu bude svůj první rohový kop zahrávat také Zlín.
7'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Vojtěch Novák, přichází Antonín Vaníček.
7'
Vojtěch Novák přeci jen nebude moci v zápase pokračovat, u postranní čáry už je připraven Antonín Vaníček.
7'
Po Procházkově přihrávce do pokutového území střílel z otočky Roman Potočný, mířil však zhruba tři metry vedl branky Patrika Le Gianga.
6'
Potočný střílel z otočky, mířil ale pouze vedle brány
6'
Ošetření Nováka už se posunulo za postranní čáru, navíc to vypadá, že hostující fotbalista by mohl být schopen návratu do hry.
4'
Velká nepříjemnost pro Bohemians, u postranní čáry se v bolestech svíjí Vojtěch Novák a signalizuje na střídačku, že hostující trenér Klusáček bude muset poprvé střídat.
2'
Roman Květ rozehrál od praporku nakrátko, míč se k němu vrátil, následný centr nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
2'
První rohový kop budou mít k dispozici Bohemians.
1'
Potočný hned v úvodu hledal Dramého, Le Giang byl u míče dřív
1'
Potočný zaútočil po levé straně jeho centr brankář Le Giang nadvakrát dostal pod svoji kontrolu.
1'
Rozehráno! Zlín oblékl tradiční žluto-modrou kombinaci, hosté hrají v neméně tradičních zeleno-bílých pruhovaných dresech.
1'

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Fantiš, Simerský, P. Buchta, Procházka – Hlinka, Conde, Janetzký – Dramé, Poznar (C), Potočný.
Náhradníci: Rakovan – Jawo, Jiráček, Cedidla, Matejov, Čanturišvili, Vraštil.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál (C), Hůlka, Köstl, Schumacher – V. Novák, Květ, Ljovin, Vondra – Pulkrab, Puškáč.
Náhradníci: Bačkovský – Bartek, Hronek, Vaníček, Bederka, Necid, Kosek.

Rozhodčí: Klíma – Blažej, Antoníček.
Bohemians 1905
Soupeřem „Ševců“ budou pražští Bohemians. Ti jsou v tabulce momentálně na třináctém místě jen o bod za domácím týmem. V posledních třech zápasech „Klokani“ získali dva body za domácí remízy s Olomoucí a Českými Budějovicemi, mezitím prohráli 1:3 v Plzni, kde nedávný čtyřicátník Josef Jindřišek neproměnil penaltu.

Zatímco Zlín získává více bodů v zápasech venku, tak Bohemians jsou výrazně úspěšnější ve svém Ďolíčku. Na hřištích soupeřů Bohemians dosud přivezli jen bod z Brna a Liberce, zbývající tři body senzačně získali na Spartě, kde se jim nedávno povedlo vyhrát poprvé po 25 letech.

Ve Zlíně se zeleno-bílým dlouhodobě velmi daří, naposledy zde prohráli ještě ve své staré éře v roce 2003, při posledních dvou cestách do Zlína si připsali plný počet šesti bodů.
FC Fastav Zlín
Zlín měl v posledních letech velké problémy v jarní části soutěže, podobně tomu dlouho bylo i letos. Po krátké zimní přestávce totiž nevyhrál ani jednou ze šesti zápasů, v součtu se závěrem podzimu se jeho série bez vítězství protáhla až na deset zápasů.

Obrat k lepšímu přišel v závěru února, kdy Zlín nejdříve porazil Mladou Boleslav 2:1, další důležité body pak přivezl Olomouce, kde se mu povedlo porazit Sigmu na jejím stadiónu poprvé od roku 2008.

Po dvou výhrách v řadě Zlín odskočil týmům v pásmu sestupu na rozdíl jedenácti bodů a Páníkově týmu se může zase lépe dýchat.

Na domácím trávníku Zlín odehrál celkem deset zápasů, v nichž posbíral deset bodů za bilanci 3-1-6.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky české nejvyšší soutěže! V rámci dvaadvacátého kola Fastav Zlín přivítá Bohemians 1905. Rozdíl mezi oběma týmy je jediný bod, můžeme tak očekávat dramatickou podívanou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.