FORTUNA:LIGA - Základní část - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Ml. Boleslav - 3. října 2021   16:00

0:1
(0:0)
Ml. Boleslav
81' Matějovský  (Ewerton)

Bolek – Křapka, P. Buchta, Santos, Šehić (85. Svoboda) – Šindelář (85. Stropek), Qose – Mikuš (85. Siňavskij), Bartl (65. Nešický), Bartošák – Papadopulos (C) (75. Zych).
Ciupa – Stropek, Nešický, Teplan, Svoboda, Zych, Siňavskij.
Petřík – Antoníček, Vodrážka.
Městský stadion Karviná, Karviná
2082 diváků
Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (C) (85. Dancák), D. Šimek – Fila (65. Ladra), Hlavatý, Ewerton (90+1. L. Mašek) – Milan Škoda.
Halouska – Ladra, Skalák, Stránský, Dancák, Pech, L. Mašek.
Šeda

Karviná – Mladá Boleslav: Gól Matějovského s asistencí od Ewertona, Boleslav vede 0:1

Oba týmy nyní čeká reprezentační přestávka a po ní těžké zápasy. Mladá Boleslav přivítá doma v sobotu 16. října Bohemians, Karviná hraje o den později v Olomouci.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:15.
Mladá Boleslav si za výkon ve druhé půli zasloužila tři body a po gólu Matějovského z 81. minuty je i má. Karviná až na závěr ve druhé půli téměř nic nepředvedla, za to čelila místy až velkému tlaku soupeře. Jednu obrovskou šanci brankář Bolek zneškodnil, další závar karvinská obrana přežila, přesto zaslouženě přišla o nerozhodný výsledek.

Karviná zůstává po šesté prohře v sezóně na posledním místě se čtyřmi body. Mladá Boleslav se posunula s jedenácti body do první desítky.
90+6'
90+6'
Dlouhý aut Křapky se odrazil od hlavičkujících hráčů Mladé Boleslavi před šestnáctku, kde se opřel do míče Bartošák, ale svým pokusem pouze orazítkoval reklamní banner vedle Šedovy branky.
90+5'
Santos se po rohovém kopu dostal k hlavičce, ale tísněný nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče. Balón nabral vysokou výšku a dopadl těsně za koncovou čáru.
90+4'
Santos v pravé části pokutového území vybojoval rohový kop. Do šestnáctky zamířil i brankář Bolek.
90+4'
Penalta se nepíská ani teď.
90+3'
Po rohovém kopu se ke střele dostal Křapka, ale jeho pokus vyrazil tělem i za pomocí ruky jeden z mladoboleslavských obránců. Rozhodčí celou situaci rozebírá s kolegou u videa.
90+2'
Po nákopu Bartošáka prodloužil míč na hranici vápna Santos, do zakončení se dral Buchta, ale jeho pokus brankář Šeda vyrazil vedle brány.
90+2'
Hlavatý sundal ve středovém kruhu Qoseho, tomu se zákrok hrubě nelíbil a strčil do faulujícího hráče. Oba muži vyfasovali žlutou kartu.
90+1'
Na poslední minuty se dostal na hrací plochu mladoboleslavský Mašek, který nahradil Ewertona.
90'
Karviná se nedokáže dostat do zakončení, Siňavskij prováhal možnost ke střele, Nešický po centru z pravé strany nastřelil jen soupeře a další pokus zpoza šestnáctky sotva doskákal k brankáři Šedovi.
88'
Penalta to není a ani šance z následného rohového kopu.
87'
Nešický je nyní v péči zdravotníků.
86'
Svoboda odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde se snažil hlavičkovat Nešický, ale v souboji ho trefil do hlavy Suchý. Rozhodčí ukázal k rohovému praporku, ale o situaci komunikuje s videorozhodčím.
85'
Hromadné střídání především v karvinském týmu. Hřiště opustili Šindelář, Šehič a Mikuš, místo nich přišli Stropek, Svoboda a Siňavskij. Změnu udělal také trenér Jarolím, když Matějovského nahradil Dancák.
83'
Karviná se snaží s výsledkem něco udělat, Nešický se dostal do běhu na pravé straně a zpětnou přihrávkou vybídl k centru Šehiče. Jeho pokus skončil v rukou brankáře Šedy.
81'
Gól Matějovského s asistencí od Ewertona, Boleslav vede 0:1
81'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Další závar před karvinskou brankou už domácí nepřežili. Škoda zpětnou přihrávkou vybídl do šance Ewertona, ten místo střely volil ještě přihrávku k pravé tyči, kam si naběhl MAREK MATĚJOVSKÝ, který střelou pod břevno poslal Středočechy do vedení – 0:1!
79'
Snaha boleslavských opět bez úspěchu
79'
Další závar před karvinskou brankou, Ewerton pronikl do pokutového území, přihrál do malého vápna, kde se snažili dotlačit míč do brány Šimek, Hlavatý i Suchý, ale míč za brankovou čáru nedotlačili!
78'
Fantastický zákrok Bolka, Škoda ho pravačkou neprostřelil
78'
Obrovská šance Škody! Přímý kop Matějovského poslal hlavou do ohně Ewerton, Suchý sklepl míč pro Škodu, který prudkou střelou k tyči donutil k fantastickému zákroku brankáře Bolka! Karvinský gólman vyrazil míč vedle brány!
77'
Karvinští jsou znovu na své polovině, Juráskův centr z levé strany byl ale příliš dlouhý pro spoluhráče.
75'
Trenér Weber sáhl ke změně na hrotu. Papadopulose nahradil Polák Zych.
75'
Ewertonův centr z levé strany odvrátil Santos pouze k Ladrovi, který vypálil zpoza šestnáctky vedle levé tyče.
72'
Přízemní střelu Hlavatého zlikvidoval brankář Bolek
72'
Diváci už pískají, poté co hosté získali míč na útočné polovině, rozjeli rychlý brejk, který průnikem po pravé straně zakončil střelou k pravé tyči Hlavatý. Brankář Bolek se položil na zem a balón kryl.
72'
Karvinští se po delší době vymanili z tlaku, navíc Šimek fauloval útočníka Papadopulose.
71'
Boleslavští nyní uzavřeli soupeře před šestnáctkou.
69'
Po rohovém kopu Ewertona upadl u přední tyče Marek Suchý, sudí penaltu neodpískal, což se nelíbilo Matějovskému a za svůj slovní projev inkasoval od rozhodčího osobní trest.
68'
Jurásek se dral levou stranou do zakončení, nakonec se před šestnáctkou opřel do míče a o karvinského hráče poslal balón vedle brány.
65'
Střídání na obou stranách. V dnešním utkání dohráli Fila s Bartlem, místo nich přišli Ladra s Nešickým.
64'
Mikuš dostal krásnou uličku do běhu od Papadopulose, ale slabou střelou z pravé části pokutového území neohrozil brankáře Šedu.
63'
Po centru Křapky z pravé strany si v levé části pokutového území zadribloval Bartošák, ale při tom přišel o míč.
61'
Centr Juráska z levé strany našel hlavu Škody, mladoboleslavský útočník poslal míč odrazem o trávník do levé strany brány, kam si doběhl brankář Bolek.
60'
Qose s nataženou nohou trefil v souboji Hlavatého. Rozhodčí odpískal faul a nabídl hostům přímý kop.
58'
Bartošák zůstal ležet na zemi po nevinném střetu se soupeřem. Naštěstí vstal a pokračuje ve hře.
56'
Ewerton nabil zpětnou přihrávkou z levé strany do šance Hlavatému, který z první vystřelil po zemi zhruba tři metry vedle levé tyče karvinské brány.
54'
Škoda si počínal na útočné polovině nedovoleně, navíc se pustil do slovního souboje s rozhodčím Petříkem, který jeho chování ohodnotil žlutou kartou.
53'
Šindelářovi nesedla střela zpoza šestnáctky, míč se ale dostal ke Qosemu, který z první minul bránu soupeře. Navíc Qose byl v ofsajdu.
53'
Bartošák po levé straně proběhl kolem dvou protihráčů, ale jeho následný centr před branku postrádal přesnost.
51'
Boleslavští rozehráli rohový kop nakrátko, po centru z pravé strany se zkusil opřít do hlavičky na hranici pokutového území Šimek, ale balón usměrnil jen do rukou gólmana Bolka.
51'
Rohový kop pro Mladou Boleslav po akci Středočechů pravou stranou.
50'
Matějovský se po střetu s Mikušem rozohnil na karvinského hráče. Rozhodčí mu rázně domlouvá a zatím netasí žlutou kartu.
49'
Juráskův přetažený centr do pravé části šestnáctky našel Douděru, ten z první překopl tribunu za karvinskou brankou.
48'
Nepovedená akce Středočechů končí vedle branky. Bolek uvede míč do hry odkopem z pětky.
47'
Centr Bartošáka z levého kraje chytil do rukavic gólman Šeda. Papadopulos neměl šanci dostat se k míči.
46'
Papadopulos vstal bez pomoci zdravotníků, Karvinští se drží u míče.
46'
Papadopulos hned po pár sekundách dostal ránu od Matějovského a zůstal ležet na zemi.
46'
První poločas nabídl průměrný prvoligový fotbal s pološancemi na obou stranách, ale brankáři Bolek se Šedou nemuseli ani jednou pořádně zasahovat, pokud nepočítáme střely do středu brány. Snad nám oba celky nabídnou ve druhé půli zajímavější podívanou.
45'
45'
Přetažený rohový kop byl tím posledním, co jsme viděli v první půli.
45'
Buchta čistým skluzem obral o míč Škodu, Karvinští rozjeli akci po pravé straně a po centru k druhé tyči vypálil z voleje do boční sítě Bartošák, míč byl tečován, bude to rohový kop.
43'
Průnik Juráska po levé straně nedopadl dobře pro sprintujícího hráče, svou akcí pouze odrazil balón do zámezí.
42'
Bartl zůstal ležet na trávníku po úderu od Suchého. Rozhodčí přerušil hru, ale na karvinského hráče faul neodpískal. Hra bude pokračovat mladoboleslavským vhazováním.
41'
Fila si s Hlavatým vyměnili míč na pravé straně, druhý jmenovaný zkoušel najít před malým vápnem Škodu, ale míče se zmocnil Santos.
40'
Po faulu Santose u středového kruhu zůstal ležet na zemi Škoda. Ošetření mladoboleslavský útočník nepotřebuje.
37'
Po rohovém kopu se k centru dostal na pravé straně Hlavatý, míč na přední tyč zkusil usměrnit Fila, ale balón poslal vedle brány.
37'
Centr Juráska z levé strany na přední tyč odkopl vedle brány před nabíhajícím Škodou stoper Santos.
36'
Šehiče zastoupil Qose, který odcentroval z levého rohu šestnáctky, míč našel Bartla, ale jeho hlavička zamířila vysoko nad branku.
35'
Šehič odcentroval od levé postranní čáry na vzdálenější tyč, tam si do souboje naskakoval Mikuš, ale hlavou míč nezasáhl.
34'
Vypadalo to na autové vhazování pro Karvinou, ale rozhodčí změnil svůj verdikt a vhazovali hosté.
32'
Na Bartlův nebezpečný centr naskakoval u pravé tyše Eduardo, ale na míč letící vedle brány nedolétl.
31'
Velká šance hostů, po centru Juráska z levé strany hlavičkoval na přední tyči Škoda a moc nechybělo, aby uklidil míč na zadní tyč.
30'
Ewerton zatančil na levé straně, ale jeho centr před branku odkopl za cenu rohového kopu Santos.
29'
Jurásek vybídl do obrovské šance Filu, který z první vypálil přesně do středu brány, kde byl brankář Bolek. Sudí navíc odpískal Juráskovi překročení autové čáry.
28'
Papadopulos se tlačil pravou stranou do pokutového území, jenže po souboji se Šimkem upadl na zem. Rozhodčí celou akci ponechal bez odpískání.
27'
Hlavatý hledal kolmicí na levé straně Ewerthona, ale ten v souboji o míč postrčil Bartošáka.
26'
Šimek nevybíravě srazil k zemi domácího Papadopulose a z rukou sudího Petříka uviděl žlutou kartu.
24'
Bolek se nyní ukázal ve vynikajícím světle, když zlikvidoval šanci Ewerthona, který kličkou do středu poslal na párek obránce Šindeláře a poté střelou z úhlu donutil k zákroku domácího gólmana!
22'
Juráskův centr od levé čáry dopadl přímo do míst, kde byl brankář Bolek. Zkušený gólman si s centrem poradil.
20'
Douděra přihrál na pravé straně rozběhnutému Škodovi, ten se pokusil odcentrovat před karvinskou branku, ale Santos jeho pokus zablokoval.
18'
Karafiát fauloval v pokutovém území karvinského hráče při pokusu o hlavičku Matějovského centru.
17'
Buchta hlavičkou trefil míč přímo do soupeře, ten se rozběhl po pravé straně a byl karvinským hráčem faulován. Obránce Karviné za svůj faul obdržel žlutou kartu.
15'
Šehičův nepovedený centr z levého rohu zamířil pouze do boční sítě mladoboleslavské branky.
14'
Zajímavý přímý kop Bartla z levé strany proskákal kolem hráčů v pokutovém území až k Šedovi, který míč chytil. Skórovat mohli Papadopulos se Šindelářem, ale oba míč minuli.
13'
Bartošákův nepříjemný centr z levé strany prolétl do pokutového území, kde si ho Mladoboleslavští srazili k sobě.
10'
Škoda pálil z první těsně vedle
10'
Po zpětné přihrávce Suchého téměř od levého praporku si našel míč v pokutovém území Milan Škoda, ale střelou z první napálil balón vedle karvinské brány.
10'
Bartl stáhl na zem rozběhnutého Ewerthona a za svůj počin u levé postranní čáry uviděl žlutou kartu.
9'
Další střela Papadopulose po přihrávce Šindeláře, kroucenou střelu k pravé tyči chytil brankář Šeda do rukou.
8'
Papadopulosův pokus mířil kousek od pravé tyče
8'
Zajímavá střela Papadopulose, poté co Qose rozjel akci středem a o soupeře předložil míč svému kapitánovi. Střela bývalého hráče Arsenalu prolétla zhruba metr od pravé tyče Šedovy brány.
6'
Hlavatého z boku nabral Bartl, rozhodčí celou situaci nechal být, ale při pohledu na ležícího mladoboleslavského hráče přerušil hru.
5'
Přímý kop zahrál Bartl přímo na bránu a brankář Šeda míč vyboxoval mimo šestnáctku.
4'
Bartošák chtěl proniknout po levé straně kolem Hlavatého do pokutového území, ale host z Plzně po něm sáhl a Bartošák upadl na zem. Další přímý kop pro Karvinou.
3'
Qose vypálil z přímého kopu po zemi, ale trefil jen mladoboleslavskou zeď. Tu napálil i z následné dorážky. Brankář Šeda tak zasahovat nemusel.
2'
Bartl faulovaný při průniku před pokutové území, kde ho přidržel Šimek. Karvinští mají zajímavou výhodu přímého kopu.
1'
Hosté se snaží prosadit kombinací po pravé straně, ale míč jim utekl do autu.
1'
Hráči už přicházejí na trávník, Mladá Boleslav celá v modrém, domácí tradičně celí v bílém.
Diváci se pomalu trousí na tribuny, ale dnes to žádná velká podívaná do ochozů nebude.

MFK Karviná: Bolek – Křapka, P. Buchta, Santos, Šehić – Šindelář, Qose – Mikuš, Bartl, Bartošák – Papadopulos (C).
Náhradníci: Ciupa – Stropek, Nešický, Teplan, Svoboda, Zych, Siňavskij.

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Matějovský (C), D. Šimek – Fila, Hlavatý, Ewerton – Milan Škoda.
Náhradníci: Halouska – Ladra, Skalák, Stránský, Dancák, Pech, L. Mašek.

Rozhodčí: Petřík – Antoníček, Vodrážka.
Hezké nedělní odpoledne u sledování online přenosu z 10. kola české nejvyšší fotbalové soutěže. Poslední Karviná hostí v domácím prostředí Mladou Boleslav, která má na svém kontě jen osm bodů a je dvanáctá.

Vedení karvinského klubu v tomto týdnu sáhlo k radikálním opatřením a týmu udělilo za neuspokojivé výsledky pokutu. Napodobilo tak vedení druholigového Třince. V nedalekém ocelovém městě se to vyplatilo a Třinec zvítězil nad Žižkovem. Uspěje Karviná proti Mladé Boleslavi?

Boleslav nebude jednoduchým soupeřem. V minulém utkání se podařilo Ewerthonovi vstřelit hattrick, ale ani tento gólový počin nestačil na bodový úspěch. Slovácko na stadionu v Mladé Boleslavi vstřelilo pět branek a odvezlo si tři body za výhru 5:3.

Karvinští minulý víkend neuspěli, na hřišti Českých Budějovic sice šli do vedení, ale z vítězství 3:1 se nakonec radovalo Dynamo. Slezský celek je po devíti zápasech bez vítězství a se čtyřmi body uzavírá prvoligovou tabulku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.