FORTUNA:LIGA - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Jablonec - 26. února 2022   15:00

Liberec
54' Rabušic
1:1
(0:0)
Jablonec
77' Černák  (V. Kadlec)

Knobloch – Koscelník, Plechatý, Purzitidis, Mikula (C) – Tiéhi, Gebre Selassie – Tupta (73. Fukala), Ch. Frýdek (65. Stoch), Jan Matoušek (90+3. Mészáros) – Rabušic (73. Alijagić).
Vliegen – Fukala, Havelka, Mészáros, Višinský, Stoch, Alijagić.
Berka – Vlček, Vodrážka; VAR: Franěk, AVAR: Ratajová
Stadion U Nisy, Liberec
3489 diváků
Hanuš – Surzyn, Martinec, V. Kubista, Zelený – Hübschman (C) – Malínský (63. Černák), Považanec (63. V. Kadlec), Houska (85. Štěpánek), Pilař (90+3. Nykrín) – Silný (85. D. Ikaunieks).
V. Hrubý – Štěpánek, D. Ikaunieks, V. Kadlec, Smejkal, Nykrín, Černák.
Hanuš

SESTŘIH: Liberec - Jablonec 1:1. Derby bez vítěze, remízu vystřelil mladý Černák

Právě skončilo 58. Podještědské derby, které vítěze nepoznalo. Duel dvou odvěkých rivalů skončil remízou 1:1. V prvním poločase jsme sledovali spíše soubojové utkání bez velkých šancí na obou stranách. Stejně začal i poločas druhý, ale vše se změnilo v 53.minutě, kdy rozhodčí Berka po konzultaci s videem nařídil pokutový kop pro domácí Liberec za ruku Zeleného ve vápně. Michael Rabušic poslal domácí do vedení a začala ofenzivní podívaná. Hra se přelévala ze strany na stranu a šance střídala šanci. Poté se Jablonec dostal do tlaku, který vyústil ve vyrovnávací branku Černáka ze 77. minuty. Do konce utkání už se žádný z hráčů gólově neprosadil, a tak si oba týmy z tohoto utkání berou po bodu. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera.
90'
Martinec stáhl Matouška, mohla se pískat penalta?
90+4'
90+4'
Liberec se ještě snaží, ale jablonecká obrana nadále odolává.
90+3'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Karol Mészáros.
90+3'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Václav Pilař, přichází David Nykrín.
90+2'
V té druhé se po zmatcích v liberecké obraně píská faul na domácího Tiéhiho.
90+1'
V první z nich jablonečtí hlavičkují mimo.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Jan Matoušek upadl v pokutovém území v souboji. Rozhodčí Berka jej jasným gestem zvedá zpět na nohy.
89'
Ani další snaha libereckých nevedla k ohrožení Hanuše.
87'
Domácí se ještě snaží dostat k bráně soupeře a rozhodnout 58. Podještědské derby. Zatím bez úspěchu.
85'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Davis Ikaunieks.
85'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází David Houska, přichází David Štěpánek.
84'
Vyrovnaný stav nezlomil Matoušek
84'
Jan Matoušek se otočkou hezky zbavil protihráče a vystřelil k tyči. Jan Hanuš byl na zemi včas.
83'
Martin Koscelník hledal spoluhráče na hranici ofsajdu. Balon skončil až u Hanuše.
81'
Jan Matoušek dostal míč na polovině hřiště a běžel vstříc Hanušovi. Rychlý návrat hostujícího Černáka znemožnil domácímu záložníkovi zakončit.
79'
Žlutou kartu za tvrdý zákrok na soupeře dostává Mario Purzitidis (FC Slovan Liberec).
77'
Černák srovnal na 1:1
77'
Jablonec právě vstřelil branku!
Domácí brankář vyběhl k vysokému míči, u kterého byl dříve Václav Kadlec. Jablonecký útočník posunul hrudí míč na volného MICHALA ČERNÁKA, který už měl jednoduchou úlohu a srovnal skóre utkání na 1:1.
75'
Po sérii střídáních se hra trochu uklidnila a opět se hraje spíše ve středu pole.
73'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Michal Fukala.
73'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Michael Rabušic, přichází Denis Alijagić.
72'
Liberečtí dostali výhodu standardní situace. Balon chvíli létal kolem pokutového území. K zakončení se ale nikdo neměl.
70'
Centr za obranu Ľubomír Tupta nedostihl. Míč byl příliš dlouhý.
69'
Do vápna Liberce teď létá jeden míč za druhým. Jak dlouho liberecká obrana odolá?
68'
Těžiště hry je po nepovedeném odkopu Knoblocha opět před ním. Rohový kop pro Jablonec.
68'
Útočný faul na Koscelníka znamená oddych pro domácí obranu.
67'
Christ Joel Tiéhi v poslední chvíli odkopl míč od nohy Václavu Pilařovi, který se už napřahoval ke střele.
66'
Jablonečtí pomalinku přebírají otěže utkání. Uvidíme, co dokáží vymyslet.
65'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Christian Frýdek, přichází Miroslav Stoch.
63'
Dnešní utkání sleduje 3489 diváků.
63'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Václav Kadlec.
63'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Malínský, přichází Michal Černák.
62'
Po gólu Liberce nabrala hra rychlý spád a momentálně sledujeme velmi pohledné utkání.
61'
A další šance Jablonce! Jan Silný pálil opět z pravé strany. Milan Knobloch jeho ránu k tyči vyrazil na rohový kop.
60'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Tiéhimu chyběl krok, aby po Matouškově přihrávce běžel sám na Hanuše.
59'
Martinec hlavičkoval slabě, po něm pálil Silný
59'
Velká šance také na druhé straně! Michal Surzyn našel centrem ze standardní situace přesně hlavu spoluhráče Kubisty, který ve skvělé pozici hlavou mířil pouze doprostřed brány.
58'
Rabušic hlavou minul
58'
Do odraženého míče se za vápnem opřel Tiéhi, střela se ještě od obránce odrazila k úplně volnému Rabušicovi, který sám před bránou mířil hlavou trestuhodně nad.
57'
Koscelníkovu střelu srazil kolenem Vojtěch Kubista na rohový kop.
56'
Na druhé straně pálil v tísni z úhlu Pilař. Měl to složité a bránu tak netrefil.
56'
Vzápětí se hnal hrdina předchozího okamžiku sám na Hanuše. Domácímu útočníkovi však chyběl k míči krok.
54'
Rabušic poslal Slovan do vedení z penalty, 1:0
54'
Liberec právě vstřelil branku!
MICHAEL RABUŠIC poslal brankáře na druhou stranu a střelou doleva z jeho pohledu posílá domácí tým do vedení 1:0.
53'
Míč si staví Michael Rabušic.
53'
Jaroslav Zelený byl tím hráčem, kterému skončil míč na ruce a po shlédnutí videa nařizuje hlavní arbitr pokutový kop pro domácí Liberec!
51'
Zelený hrál rukou, penalta pro domácí!
51'
Centrovaný míč prolétl pokutovým územím až k hráči Jablonce a najednou se ozvalo celým stadionem jednohlasně: "Ruka!" Rozhodčí Berka hru pozastavuje a běží se podívat k monitoru.
50'
Tentokrát Jaroslav Zelený fauloval u rohu velkého vápna právě Matouška a domácí mají k dispozici standardní situaci.
49'
Jan Matoušek se neprobojoval přes dvojici obránců a míč skončil v zámezí.
47'
Tomáš Malínský z Jablonce vypálil ze střední vzdálenosti. Střela po zemi cíl nenašla.
46'
Liberec zahajuje druhý poločas.
46'
Máme za sebou prvních 45 minut hry, ve kterých se mnoho zajímavého nestalo. Na těžkém terénu sledujeme velmi soubojové utkání s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí asi jen Koscelníkova tvrdá střela z dálky z 35. minuty. Snad se ve druhé půli, která začne přibližně v 16:04, dočkáme zajímavějšího utkání.
45+1'
V té už se nic zajímavého nestalo a první poločas tak končí bez branek.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44'
Střela Silného z pravé strany velkého vápna letěla přibližně dva metry od Knoblochovy brány.
43'
Mario Purzitidis udržel Silného na svých zádech a útok Jablonec tak pro tuto chvíli končí.
42'
Z následné standardní situace Liberec nezahrozil. Naopak Rabušic fauloval brankáře hostí.
41'
Narážečka Frýdka s Gebre Selassiem končí rohovým kopem pro hráče v modrém.
40'
Na druhé straně Pilař vrátil míč na hranici velkého vápna, kde Jaroslav Zelený zakončoval hlavou. Z této dálky to byla ale spíše přihrávka Knoblochovi než ohrožení domácí svatyně.
38'
Nadějný útok domácích zablokoval Houska
38'
Zajímavá akce Liberce. Koscelník si na pravé straně přehodil obránce, odcentroval do vápna, kde Rabušic hlavičkou přiklepl míč Christianu Frýdkovi. Domácí mladík si zasekl míč, ale Houska dobře stínoval a jeho pokus zablokoval.
37'
Na druhé straně vybojovali hosté z Jablonce rohový kop.
35'
Koscelníkovu ránu z dálky zastavil Hanuš
35'
Také Liberec si připisuje první střelu na bránu. Martin Koscelník si zpracoval míč na prsa a z dálky z voleje vypálil. Hanuš byl připraven.
34'
Jan Matoušek se pokusil o centr z pravé strany. Vybojoval alespoň rohový kop pro domácí.
33'
Jan Hanuš vyběhl daleko z brány, nepřesně rozehrál a našel pouze domácího Frýdka. Liberecký mladíček se pokusil zakončit z první. Trefil pouze obránce stojícího před vápnem.
32'
Hanušovu chybu netrestal Frýdek
32'
Následně zastavil Martin Koscelník (FC Slovan Liberec) unikajícího protihráče a je druhým napomínaným hráčem na domácí straně.
31'
Liberecký centr do vápna odhlavičkoval Kubista mimo.
29'
Je za námi skoro půl hodina hry a na těžkém a rozbitém terénu sledujeme dle předpokladů velmi soubojové utkání ve středu hřiště. Zatím s minimem šancí na obou stranách.
27'
Jan Hanuš musel opět podstoupit souboj se svým jmenovcem Matouškem. U míče byl i tentokrát dříve. Následně však asistent rozhodčího zvedl praporek. Ofsajd.
25'
Michaelu Rabušicovi (FC Slovan Liberec) utekl míč a při snaze jej získat zpět fauloval na dlouhou nohu Housku. Rozhodčí Berka ihned tasí žlutou kartu.
24'
Slabou hlavičku Silného pohlídal Knobloch
24'
První pokus mezi tři tyče si připisuje Jan Silný. Hlavičkoval však v záklonu a přímo doprostřed brány, kde stál připravený Knobloch.
24'
Na druhé straně zastavil v poslední chvíli Purzitidis jiný expres, a to Tomáše Malínského.
23'
Hanuš zlikvidoval pokus o Matouškův lob
23'
Brankář Jablonce Hanuš musel rychle za hranici velkého vápna, aby byl u míče dříve než rychlík Matoušek.
22'
Michael Rabušic tak dlouho čekal s přihrávkou, až se jeho spoluhráč Matoušek dostal do ofsajdového postavení a nemohl se tak zapojit do hry.
21'
Tiéhiho přihrávku za obranu vystihl na poslední chvíli Jaroslav Zelený.
21'
Po rohovém kopu hlavičkoval Jakub Martinec pouze do libereckého obránce.
20'
Tentokrát Pilař vtrhl do vápna Liberce a z úhlu zalkončoval. Jeho pokus zblokoval Plechatý na rohový kop.
19'
Ani Pilařovo přenesení hry na druhou stranu hřiště nebylo přesně. Malínský se natahoval marně.
18'
Dlouhý míč od Purzitidise nikoho v modrém nenalezl a herní artikl tak končí až u brankáře Jablonce.
17'
Tomáš Malínský (FK Jablonec) byl v souboji s Purzitidisem pozdě a je z toho první žlutá karta zápasu.
15'
Po sérii soubojů ve středu hřiště přišel centr do libereckého vápna. Nikým neatakovaný Knobloch si míč stáhl ze vzduchu.
13'
Tomáš Malínský byl tvrdě atakován domácí legendou Gebre Selassiem. Už předtím se ale pískal faul na domácího Mikulu.
12'
Následně je máván ofsajd, ve kterém se nacházel Jakub Považanec.
11'
Kombinaci zelených zastavil u postranní čáry Tiéhi.
9'
Liberecký Slovan se evidentně poučil z předchozích zápasů a nenechal si utéct začátek zápasu, ve kterém je zatím aktivnější. Michael Rabušic hlavičkoval v tísni nad bránu.
8'
Kombinaci domácích zastavil Jakub Martinec.
7'
Plechatý i Zelený jsou naštěstí v pořádku. Obě mužstva jsou tak opět kompletní.
7'
Frýdkův centr byl ale příliš nízký.
7'
Michal Surzyn byl v souboji pozdě a fauloval domácího Tuptu. Liberec bude zahrávat volný přímý kop z levé strany hřiště.
6'
Oba hráči jsou nadále ošetřováni za postranní čarou a hra pokračuje o deseti mužích na obou stranách.
5'
Po tvrdé srážce Plechatého se Zeleným je hra přerušena a jsou přivoláni doktoři obou týmů.
4'
Centrovaný míč do vápna odvrátila jablonecká obrana do bezpečí z jejího pohledu.
3'
Boj o střed hřiště vyhrál Liberec, který pokračuje v akci.
2'
Odražený míč po standardní situaci napálil Jakub Považanec vedle liberecké brány.
1'
První výpad Jablonce končí faulem domácích.
1'
A teď už jdeme na fotbal. Hosté rozehrají zápas úvodním výkopem.
Před utkáním byla minutou ticha uctěna památka obětem z války na Ukrajině.
Obě mužstva již nastupují na hrací plochu. Domácí Liberec ve své tradiční modré, hosté z Jablonce v zeleno-bílém.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Koscelník, Plechatý, Purzitidis, Mikula (C) – Tiéhi, Gebre Selassie – Tupta, Ch. Frýdek, Jan Matoušek – Rabušic.
Náhradníci: Vliegen – Fukala, Havelka, Mészáros, Višinský, Stoch, Alijagić.
Trenér: Luboš Kozel

FK Jablonec: Hanuš – Surzyn, Martinec, V. Kubista, Zelený – Hübschman (C) – Malínský, Považanec, Houska, Pilař – Silný.
Náhradníci: V. Hrubý – Štěpánek, D. Ikaunieks, V. Kadlec, Smejkal, Nykrín, Černák.
Trenér: Petr Rada

Rozhodčí: Berka – Vlček, Vodrážka; VAR: Franěk, AVAR: Ratajová.

FK JABLONEC – JARO ZATÍM BEZ PORÁŽKY

Rival Liberce ze sousedního města má za sebou dvě ligová utkání a jedno pohárové. Nejprve na začátku února zdolal na domácím stadionu Sigmu Olomouc výsledkem 1:0. O dva týdny později remizoval v Karviné, když na 1:1 vyrovnával v 85. minutě Václav Pilař. Nejlepší utkání zažili svěřenci Petra Rady v rámci MOL Cupu. Doma přivítali Mladou Boleslav a i díky dvěma trefám ex-libereckého Tomáše Malínského, zvítězili vysoko 4:0 a postoupili tak do semifinále. Minulý víkend jablonečtí nehráli, jelikož jejich duel se Spartou byl odložen pro nezpůsobilý terén na Střelnici.

Úvod jara sice zastihl zelenobílé ve slušné formě, jinak se ale Jablonci tolik nedaří. Po 21 odehraných duelech má na svém kontě jen 20 bodů za čtyři výhry, osm remíz a devět porážek při negativním skóre 16:35. Momentálně se nachází až na 14. příčce ligové tabulky, která znamená boje ve Skupině o udržení. Na desáté místo, které znamená umístění v klidné prostřední skupině a na kterém se momentálně nachází právě Slovan, ztrácí Jablonec pět bodů.

Trenér Rada musel v zimní přestávce skládat úplně nový útok. Jablonec totiž opustil pětigólový Tomáš Čvančara, který zamířil do pražské Sparty a dvougólový Martin Doležal. Ten poprvé v kariéře zamířil do zahraničí, konkrétně do polského celku Zagłębie Lubin. Nejzvučnějším příchodem je útočník Václav Kadlec, který se snaží restartovat svou kariéru. Dále přišel do útoku Jan Silný z Líšně a z hostování se vrátil Lotyš Davis Ikaunieks. Citelnou ztrátou je určitě také hostování Libora Holíka v plzeňské Viktorii. Na poslední chvíli ještě Jablonec získal Dominika Maška z Mladé Boleslavi.

Po odchodu Tomáše Čvančary je momentálně nejlepším střelcem týmu Václav Pilař, který zapsal tři přesné zásahy. Za ním jsou dvougóloví Tomáš Malínský a Miloš Kratochvíl. Nejvíce asistencí zatím zaznamenal v letošní sezóně Dominik Pleštil, a to tři. Jasnou jedničkou mezi tyčemi je pak Jan Hanuš, který nastoupil do dvaceti utkání a čtyřikrát udržel čisté konto.

Trenér Rada nebude mít pro derby k dispozici nejspíše trojici hráčů. Jedná se o Jana Kroba, Dominika Pleštila a Martina Nešpora. Všichni tito hráči doléčují svá zranění.

FC SLOVAN LIBEREC – DVA ZÁPASY, JEDEN BOD

Modrobílému mužstvu nevyšel vstup do jarní části sezóny úplně podle představ. Nejprve Slovan prohrál na hřišti Fastavu Zlín 0:2, poté přišel o vítězství v Mladé Boleslavi, když v nastaveném čase vyrovnával na konečných 3:3 Ewerton. V obou utkáních měli hráči v modrobílém špatný vstup do úvodního poločasu a je to určitě něco, na čem bylo přes týden třeba zapracovat.

Slovan má zatím odehraných 21 utkání (chybí odložený zápas proti Pardubicím), ve kterých získal 25 bodů za sedm výher, čtyři remízy a hned deset proher. Skóre má také negativní, a to 20:30. Tento bodový zisk znamená v našlapaném středu tabulky desáté místo. Na šestou Mladou Boleslav, která uzavírá Skupinu o titul, ztrácí pouhé dva body. Zlín, nacházející se ihned pod Libercem na jedenácté pozici, má stejný počet bodů jako liberecké mužstvo. Dvanáctí Bohemians pak ztrácejí čtyři body.

Nejlepším střelcem týmu je čtyřgólový Ľubomír Tupta. O jednu branku méně zaznamenala hned trojice hráčů, a to Jusúf Hilál, Jan Matoušek a Imad Rondić. O týmového krále asistencí se dělí dvojice Christian Frýdek a Jan Mikula. Oba hráči přihráli na tři branky. Jasnou brankářskou jedničkou je pak Milan Knobloch. Liberecký brankář odchytal všechna utkání a připsal si čtyři čistá konta.

Největší ztrátou v zimním přestupovém období je určitě odchod Matěje Chaluše. Mladý stoper zamířil na první zahraniční angažmá do švédského Malmö FF. Jinak Liberec hráče spíše získával. Na přestup dorazili Ahmad Ghali z Trenčína, Denis Višinský ze Slavie a Mohamed Doumbia, který naposledy působil v pražské Dukle. Na hostování liberecký klub získal slávisty Alijagiće a Prebsla, a také Lukáše Štetinu ze Sparty.

Poslední jmenovaný ovšem do derby rozhodně nezasáhne, jelikož v Mladé Boleslavi viděl čtvrtou žlutou kartu v sezóně, která znamená stop na jeden zápas. Připraven nebude také Jusúf Hilál. Ten stále léčí zranění přivozené na soustředění v Turecku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.