FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Olomouc - 27. listopadu 2021   15:00

Pardubice
16' Tischler (Cadu)
1:5
(1:2)
Olomouc
13' Růsek  (P. González) • 23' Zmrzlý  (Daněk) • 49' Poulolo   • 68' P. González  (Daněk) • 79' Látal  (Spáčil)

Boháč – Halász, F. Čihák (36. Lupač), Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C), Červ (84. S. Šimek) – Tischler, Beran (46. L. Matějka), Cadu – P. Černý (73. Huf).
Letáček – S. Šimek, Šejvl, L. Matějka, Huf, Vít, Lupač.
D. Černý – Hrabovský, Kotík
Ďolíček, Praha-Vršovice
458 diváků
Macík – Zahradníček, Poulolo, R. Hubník (C), Vepřek (76. Látal) – Greššák (36. J. Sedlák), Breite – Daněk (76. Uriča), P. González (76. Spáčil), Zmrzlý – Růsek (87. Jakub Matoušek).
Stejskal – Šíp, Uriča, J. Sedlák, Látal, Jakub Matoušek, Spáčil.
Macík

SESTŘIH: Pardubice – Olomouc 1:5. Pardubice remízu neudržely, za Sigmu pálilo 5 střelců

Zápas je u konce a Sigma vítězí v Ďolíčku nad Pardubicemi 5:1! Během celého utkání ale nebyla nijak vítězně lepší, domácím dala hlavně lekci z efektivity. Olomouc tak veze z Prahy všechny tři body.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:1. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 6:8.
90+2'
90+1'
Pardubice nyní drží balón, nejsou ale schopny dostat se do šance.
90'
Nastavovat se budou dvě minuty.
89'
Hostujcíí Jakub Matoušek už se hlásil, že by případně do brány šel, Matúš Macík ale nakonec je schopen pokračovat.
88'
Nepříjemnost pro hosty, ti už totiž mají dostřídáno a bez cizího zavinění se teď na trávníku ocitl brankář Macík, který si asi udělal něco s nohou.
87'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Antonín Růsek, přichází Jakub Matoušek.
84'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Lukáš Červ, přichází Samuel Šimek.
84'
Další střela domácích na bránu, i tentokrát byl Matúš Macík úspěšný. Tentokrát si poradil se střelou Lukáše Červa z voleje.
83'
David Huf rozehrál rohový kop z dálky po faulu na Matějku. Tvrdou ranou trefil bránu, Macík vyboxoval.
82'
Sigma po dalším neúspěšném rohu Pardubic měla možnost protiútoku, tentokrát ale situaci nevyřešila dobře.
81'
Cadu na pravé straně utekl obraně a dával míč před bránu. Tam byl Huf téměř sám a k balónu se dostal Hubník, který ho napálil na roh.
79'
Olomouc právě vstřelila branku!
Tak toto střídání se Václavu Jílkovi povedlo! Po rohovém kopu Pardubic šli hosté do protiútoku. Jiří Spáčil z levé strany našel před prázdnou brankou RADKA LÁTALA, který si sice dal načas, nakonec ale dal pátý gól Sigmy! Asistence: Jiří Spáčil.
76'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Michal Vepřek, přichází Radek Látal.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Pablo González, přichází Jiří Spáčil.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Kryštof Daněk, přichází Filip Uriča.
75'
Z podobné pozice nyní střílel Lukáš Matějka. Balón sice trefil mnohem lépe, také ale trefil před ním stojícího obránce.
74'
Domácí ve druhé půli neměli málo střel, většina ale míří mimo. Cadu si nyní narazil s Hufem a vystřelil z hranice vápna, zamířil ale nad břevno.
73'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází David Huf.
71'
Při snaze dostat se k míči na útočné polovině Lukáš Matějka fauloval Vepřka a může tak hrát Olomouc.
68'
Pablo Gonzalez zvyšil vedení Sigmy již na 1:4
68'
Ve druhé půli zatím hrají jen Pardubice a góly dává jen Olomouc! Protiútok po levé straně vedl Kryštof Daněk. Ten v pokutovém území našel PABLA GONZÁLEZE, jenž dostal dost času a prostoru a zakončením k tyči dal čtvrtý gól Sigmy!. Asistence: Kryštof Daněk.
67'
Jan Halász z pravé strany znovu odcentroval a tentokrát to mělo parametry gólového centru. Míč v pokutovém území padal k nohám Lukáše Matějky, domácí hráč ale nezvládl zakončit.
66'
Pavel Černý (FK Pardubice) na polovině hřiště skluzem fauloval Romana Hubníka a po ponechání výhody dostává domácí hráč žlutou kartu.
65'
Pardubice jsou ve druhé půli aktivnější, kontaktní gól ale zatím ne a ne vstřelit. O to se nyní pokusil Čelůstka, jeho volej skončil vysoko nad.
62'
Znovu v akci dnes aktivní Cadu. Z pravé strany si navedl míč na střed a přitom nasadil soupeři jesličky. Levou nohou poté vystřelil, po teči skončil míč vedle brány.
61'
Domácí to tentokrát zkusili zleva, ani tam ale neuspěli. Z pohledu Sigmy vše zachránil Tomáš Zahradníček, který si poradil s Čelůstkou.
59'
Cadu byl na pravém křídle úplně volný a dostal tak přihrávku od Jana Jeřábka. Brazilec následně vysral prudký centr, ten ovšem skončil za brankovou čarou.
58'
Olomouc nebyla daleko čtvrté brance. Po přízemní přihrávce z levé strany sice Růsek podklouzl, na zadní tyči ale vše zavíral Zahradníček. Jeho střelu skluzem zastavil Čelůstka, roh pro Olomouc.
56'
Na vzdušnou přihrávku Poulola si naskočil nejmenší hráč na hřišti, Pablo González ale nasměroval hlavičku jen do Marka Boháče.
53'
Nádherná akce domácího týmu nevyústila ve střelu na bránu. Po několika patičkách domácích hráčů zakončoval Adam Lupač, obránce zablokoval za cenu rohu.
52'
Další centr Halásze z pravé strany. Tentokrát našel Pavla Černého a vypadalo to slibněji než před chvílí, ani zkušený útočník Pardubic ale nezamířil mezi tři tyče.
51'
Domácí drželi balón na polovině soupeře. Na pravé straně se konečně k centru odhodlal Jan Halász, Lupač na přední tyči tečoval balón jen vedle brány.
49'
Dvoubrankové vedení Sigmy díky fotbalové parádě Florenta Poulola
49'
Neuvěřitelný gól, který vstřelil FLORENT POULOLO! Ten předskočil Pavla Černého a získal tak balón. K překvapení všech se rozhodl vystřelit a z dálky překvapil i Makra Boháče! Bez asistence.
46'
Hosté se hned v první minutě druhé půle dostali do zakončení střela Pabla Gonzáleze ale skončila na tramvajové zastávce za bránou Marka Boháče.
46'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Lukáš Matějka.
46'
V první půli dnešního utkání byly k vidění hned tři góly. Ten první vstřelil ve 13. minutě hostující Antonín Růsek, který si zasekl míč a levou nohou překonal brankáře. Toto vedení ale trvalo jen tři minuty, Po přihrávce Cadua totiž vyrovnal pardubický Emil Tischler. Olomouc si ovšem vzala vedení zpět, když se ve 23. minutě první půle trefil Ondřej Zmrzlý.
45+3'
45+3'
Míč za domácí obranu měl najít Pabla Gonzáleze, ani rychlonohý Španěl na něj nedosáhl. Došel až na odkop od branky Boháče.
45+1'
Pardubáci sice dostali rozehrávku Sigmy pod tlak, Černý ale nákop Hubníka zastavil jen za cenu odkopu od brány.
45'
Nastavovat se budou tři minuty.
44'
Pablo González v posledních minutách několikrát zkoušel vymodlit si u rozhodčího faul, ovšem neúspěšně. Teď už ale opravdu faulován byl, když ho na půlící čáře nedovoleně zastavil Tischler.
42'
Domácí získali balón na půlící čáře a založili slibnou akci. Pavel Černý patičkou našel Michala Berana, jeho přihrávka pod sebe ale k hráči v červenobílém nedošla.
38'
Tomáš Čelůstka vzdušnou přihrávkou našel v pokutovém území Lukáše Červa. Ten si míč prvním dotykem zpracoval, tím druhým si ho ale ukopl do zámezí.
36'
Po srážce hlav nakonec musel střídat jak domácí Filip Čihák, tak hostující Lukáš Greššák.
36'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Filip Čihák, přichází Adam Lupač.
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc: ze hřiště odchází Lukáš Greššák, přichází Jan Sedlák.
35'
Další zakončení domácího týmu. Cadu posunul míč na Tomáše Čelůstku, jehož střela sice mířila mezi tři tyče, Macík si připsal zákrok.
34'
Jan Jeřábek skvěle zastavil protiútok soupeře a rozjel akci svého týmu. Kolmící poté našel Černého, jehož střelu zastavil obránce.
32'
Oba hráči už naštěstí jsou na nohou a odchází po svých.
31'
Nepříjemný střet Greššáka a Čiháka, oba nemohli ve hře pokračovat
31'
Po centru Zahradníčka z volného kopu se hlavami srazil domácí Filip Čihák s Lukášem Greššákem a hlavně s hostujícím hráčem to nevypadá dobře.
30'
Domácí chtěli jít do rychlého protiútoku, Tischler ale byl zastaven a musel s míčem zpět k vlastní bráně. To vyústilo v nepřesnou rozehrávku, po které se faulu dopustil Filip Čihák.
28'
Filip Čihák dlouhým přesným balónem přenesl hru na levou stranu. Přihrávku si zpracoval Cadu, ten byl ovšem podle asistenta rozhodčího v ofsajdu.
25'
Cadu na levé straně na Poulola umí. Nyní přes něj znovu přešel a poslal centr před bránu, na zadní tyči Emil Tischler balón netrefil.
23'
Gólem Ondřeje Zmrzlého si Sigma vzala vedení zpět. Stav utkání 1:2
23'
Hosté znovu vedou! Po centru z pravé strany se hráči Sigmy dostali k míči v pokutovém území. Daněk posunul míč na ONDŘEJE ZMRZLÉHO, jehož tvrdá střela na přední tyč skončila v síti! Asistence: Kryštof Daněk.
22'
Cadu si na levé straně znovu pohrál s obráncem, tentokrát se ale rozhodl vystřelit. Zkusil obstřel na zadní tyč, obrana jeho pokus zastavila.
21'
u míče nyní byla Sigma. Na levé straně dostal přihrávku Zmrzlý, ten si ji ale nedokázal zpracovat a ideálně načasovaným skluzem ho o balón obral Lukáš Červ.
19'
Emil Tischler znovu v šanci, proti perfektně zasáhl Matúš Macík
19'
Další šance Pardubic po rohu! Čelůstka tentokrát našel hlavu Emila Tischlera, ten druhý gól nepřidal po dalším skvělém zákroku Macíka!
18'
Domácí jsou při chuti. Filip Čihák měl s míčem na noze před sebou hodně prostoru, tak si připravil střelu, kterou obránce tečoval na roh.
16'
Vyrovnání Pardubic na 1:1 zajistil nejlepší střelec týmu Emil Tischler
16'
Pardubice právě vstřelily branku!
Vedení Olomouce trvalo jen tři minuty! Čelůstka na levém křídle našel úplně volného Cadua. Ten si prošel přes Poulola a poslal míč na nohu EMILA TISCHLERA, který zakončil přesně! Asistence: Cadu.
15'
Chybu v rozehrávce nyní udělali i hráči Olomouce. Domácí se tak rychle snažili něco vymyslet, i tentokrát akce skončila u Michala Berana.
13'
Hosté se ujali vedení 0:1 brankou Antonína Růska
13'
Domácí udělali velkou chybu v rozehrávce a Sigma se dostává do vedení! Pavlo González v pokutovém území našel ANTONÍNA RŮSKA. Ten si zasekl balón a levou nohou překonal Marka Boháče! Asistence: Pablo González.
12'
Vypadalo to, že se Boháčovi výkop od brány příliš nepovedl, nakonec ale přesně našel Michala Berana. Ten měl ve středu pole moře prostoru, přihrávku ale uspěchal a našel jen kopačky soupeře.
9'
Přímočarou akci si nyní vyzkoušely i Pardubice. Michal Beran si převzal míč na své polovině a přihrál Černému. Ten chtěl z prvního dotyku vysunout Tischlera, přihrávka ale šla až příliš blízko brankáři.
8'
Domácí Lukáš Červ nepřesnou přihrávkou rozjel protiútok Sigmy. Ten vedl Kryštof Daněk, přes Čiháka neprošel.
6'
Macík vytáhl hlavičku Pavla Černého na další roh
6'
A z rohového kopu měli Pardubáci první šanci! Tomáš Čelůstka přesným rohem našel na zadní tyči Pavla Černého, jehož hlavičku mířící pod břevno vytáhl Matúš Macík!
5'
Domácí to pěkně vykombinovali na své polovině. Halász poté na pravé straně vyslal Pavla Černého, který neměl potřebnou rychlost. Zkusil tedy odcentrovat před bránu, kde se nedohodli hráči hostů a bude z toho první roh Pardubic.
3'
Hostující Antonín Růsek běžel sám na bránu, nezakončil ale přesně. To ho ovšem tolik mrzet nemuselo, předcházel tomu výrazný ofsajd hráče Sigmy.
1'
Olomouc měla výkop a zkusila to po levé straně, Pablo González ale nedostihl přihrávku, kterou tělem pokryl Pavel Černý.
1'

FK Pardubice: Boháč – Halász, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek (C), Červ – Tischler, Beran, Cadu – P. Černý.
Náhradníci: Letáček – S. Šimek, Šejvl, L. Matějka, Huf, Vít, Lupač.
Trenér: Jaroslav Novotný

SK Sigma Olomouc: Macík – Zahradníček, Poulolo, R. Hubník (C), Vepřek – Greššák, Breite – Daněk, P. González, Zmrzlý – Růsek.
Náhradníci: Stejskal – Šíp, Uriča, J. Sedlák, Látal, Jakub Matoušek, Spáčil.
Trenér: Václav Jílek

Rozhodčí: D. Černý – Hrabovský, Kotík.
Olomouc je s 18 body na průběžném devátém místě. Do letošního ročníku sice dobře vstoupila, v poslední době ale nevyhrává. Od začátku září vyhrála Sigma pouze jediné utkání, když si v 11. kole poradila doma s Karvinou. V týdnu svěřenci Václava Jílka odehráli pohárové utkání v Českých Budějovicích. Tento zápas došel až do penalt, kde byli fotbalisté z Hané úspěšnější a zajistili si tak postup do čtvrtfinále MOL Cupu.
Pardubice jsou aktuálně až na 14. pozici v tabulce se ziskem pouhých 11 bodů. V posledním kole ale Východočeši prolomili dlouhou sérii bez výhry. Po třech měsících totiž brali všechny body, když vyhráli 2:1 v Teplicích. Úvodní gól tohoto zápasu dal Mojmír Chytil, který je v Pardubicích na hostování právě z Olomouce a dnes tak nemůže nastoupit. Hrát nebude ani Dominik Kostka, jenž má stopku za čtyři žluté karty.
Vítejte u on-line přenosu ze zápasu 16. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a SK Sigma Olomouc. Úvodní výkop je naplánován na 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.