FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Karviná - 5. února 2022   15:00

0:1
(0:0)
Karviná
70' Durosinmi  (Čmelík)

Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba (60. Samek), Plavšić – Ševčík (C), Holeš – Lingr (76. Sor), Madsen (46. Masopust), Schranz (80. Tecl) – Krmenčík (60. Olayinka).
O. Kolář – Masopust, Olayinka, Samek, Sor, Hromada, Tecl.
Batík – Paták, Antoníček (Křepský)
Eden Aréna, Praha-Vršovice
Bajza – Bartošák, P. Buchta, Čmelík (74. Siňavskij), Lukáš Holík (46. Chvěja), Jánoš, Qose (79. S. Dramé), Látal, Kobouri, Svoboda (46. Durosinmi), Zorvan (90+1. Jursa).
Ciupa – S. Dramé, Durosinmi, Túlio, Jursa, Siňavskij, Chvěja.
Mandous

SESTŘIH: Slavia - Karviná 0:1. Po 59 duelech ligová prohra doma! První letošní triumf hostů

Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:9.
Z mé strany je to pro dnešní den vše, ve středu se budu znovu z Edenu těšit na počtenou.
Utkání je u konce, v Edenu se naprosto nečekaně raduje z vítězství hostující Karviná. Slavia v lize prohrála doma poprvé od 18. srpna 2018. Naopak poslední tým české nejvyšší soutěže Karviná si připisuje první vítězství v právě probíhající sezoně.
90'
Sor sklepl na Olayinku, který střílel doprostřed brány
90+5'
90+5'
Ousou práskl do míče zpoza šestnáctky, bránu Karviné však o hodně přestřelil.
90+4'
Sešívaní zahajují dost možná poslední šanci na vyrovnání na vlastní půli, míč má Mandous.
90+3'
Samek se dopustil útočného faulu, Karvinští tak budou rozehrávat a budou moci ušetřit drahocenný čas.
90+2'
K voleji se na hranici vápna dostal Olayinka, míč po jeho střele zamířil jen doprostřed brány a Bajza si nadvakrát poradil.
90+1'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Tomáš Jursa.
90'
Nastavuje se pět minut.
89'
K pořádné strkanici došlo poté, co Bartošák hodně ostrým skluzem zajel do jednoho z Pražanů. Hlavní rozhodčí nakonec kapitánovi Karviné udělil žlutou kartu, stejně jak byl napomínán diskutující a strkající se Ousou.
88'
Další nepřesnost slávistů. Po několika pasech skončil míč opět v zámezí.
87'
Durosinmi se dral do další šance, dle sudího si střelec zatím jediného gólu počínal nedovoleně.
86'
Tecl už mohl pálit zpoza vápna, namísto toho se ještě pokoušel vylepšit pozici na Sora, jenže nepřesný pas skončil v rukavicích Bajzy.
85'
Další žlutou kartu dostává Durosinmi.
84'
Látal zdržoval s rozehráním autu až příliš, a tak od hlavního sudího dostává žlutou.
83'
Akci domácího celku zhatil nepřesný pas. Ševčík nahrál jen za brankovou čáru a Bajza uvede balon do hry odkopem od brány.
82'
Slávisté hrají s balonem na svých kopačkách, zatím sledujeme jejich kombinaci zhruba kolem poloviny hřiště.
81'
Tecl trochu ukvapeně hledal průnikovou přihrávkou Sora, a tak míč prakticky jen odevzdal soupeři.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ivan Schranz, přichází Stanislav Tecl.
80'
Masopustův centr našel Sora, jehož hlavička v záklonu skončila o hodně vedle.
79'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Kristi Qose, přichází Soufiane Dramé.
78'
Sledujeme ošetřování. Na zemi zůstává ležet jeden z beků hostujícího celku.
76'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ondřej Lingr, přichází Yira Sor.
75'
Plavšič skvěle našel volného Lingra, který hlavičkoval do břevna!
75'
Obří šance Slavie! Holeš hlavičkoval na malém vápně zcela osamocen, zamířil navíc do protipohybu gólmana, Bajza se ale vytáhl se skvělým zákrokem a míč i s pomocí břevna vytáhl na roh.
74'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Čmelík, přichází Vasilij Siňavskij.
73'
Masopust nenarazil Ševčíkovi ideálně. Míč se dokutálel až do zámezí a Bajza bude vykopávat.
72'
Obří závar po rohu! Ousou ani spoluhráči míč do sítě nedotlačili
72'
Míč po centru od rohového praporku propadl do malého vápna, kde se ho sešívaní pokoušeli doslova dotlačit za brankovou čáru. Brankář Bajza ve spolupráci se svými obránci odolal.
71'
Slavia pochopitelně zavelela k tlaku, domácí vybojovali roh.
70'
Karviná právě vstřelila branku!
Šok v Edenu! Karviná jde do vedení! Hosté se dostali k centru z pravého křídla. Zdálo se, že na balon by dosáhlo hned několik slávistů, ti se však po sobě jen koukali, dávali si přednost, a tak míč proskákal až na zadní tyč, kde ho do poloprázdné brány uklidil RAFIU DUROSINMI.
68'
Masopust si to namířil do vápna soupeře středem, míč předal Olayinkovi, jenž se pokusil z první posunout balon zpět k Masopustovi. Pozorný Bajza včas vystoupil a míč rychlým skokem získal do své moci.
67'
Jánošův dalekonosný technický pokus nezaskočil Mandouse
67'
Na druhé straně hřiště musel být v pohotovosti Mandous, nepříliš důraznou střelu zpoza vápna dokázal gólman Slavie zneškodnit.
66'
Olayinka z penalty napálil břevno a neproměnil!
66'
Peter Olayinka penaltu neproměnil! Nigerijský záložník poslal míč jen do břevna!
63'
Ševčík levačkou z úhlu prověřil Bajzu
63'
Penalta pro Slavii! Bajzovi se vůbec nepovedl výkop, když našel jen Masopusta, který se ihned vydal do vápna soupeře. Slávistický křídelník míč předal na levé křídlo Olayinkovi, který nezakončil přesně. Masopust byl ovšem sražen k zemi, a tak uvidíme pokutový kop.
62'
Ševčík si navedl míč na střelu zpoza vápna. Ta před Bajzou nebezpečně skočila, i tak si brankář Karviné poradil a míč ukryl, jak se říká, do teplých.
61'
Samek zahájil své působení na hřišti lacinou ztrátou na polovině hřiště. Čmelíkův přízemní pas z pravé strany o chvíli později žádného adresáta nenašel.
60'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Peter Olayinka.
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Taras Kačaraba, přichází Daniel Samek.
58'
Krmenčík nedokázal míč udržet na pravém křídle, karvinští fotbalisté budou moci rozehrávat aut.
57'
Durosinmiho nebezpečnou hlavičku Mandous vyrazil jen před sebe
57'
Slavia po hrozně hostů přidala, zatím ale sledujeme jen další obléhání vápna Karviné, na šanci čekáme.
55'
Tutovka Karviné! Na centrovaný míč Zorvana si naskočil na levé straně zcela osamocený Durosinmi. Ten v obrovské šanci nedokázal hlavičku umístit ideálně, když trefil jen přesouvajícího se Mandouse.
54'
Krmenčík je zatím skutečně častěji vidět při úspěšné obranné činnosti. Forvard Slavie hlavou odvrátil rohový kop Karviné.
53'
Bah byl povalen a v domnění, že šlo o faul, chytil dánský fotbalista balon do rukou. Hlavní sudí však místo faulu odpískal Bahovu ruku, Dán vztekle hodil balon o zem, za což si vysloužil žlutou kartu.
52'
Ševčíkův centr od rohového praporku našel Krmenčíka, jenž v záklonu hlavičkoval mimo.
51'
Plavšićův centr z levého křídla zamířil do malého vápna. Tam kralovali beci Karviné, balon ale poslali jen na roh.
50'
Schranz dostal příliš dlouhou přihrávku za obranu. Jako první byl totiž u míče Gajza, jenž měl navíc dost času na rozehrání.
49'
Bah dokázal pokrýt rozvíjející se akci soupeře u své lajny. Hosté ale budou pokračovat autovým vhazováním.
48'
Další žlutou zřejmě za některý z dřívějších zákroků vidí také Schranz.
47'
Za ostrý zákrok na polovině hřiště vidí hned zkraje druhého poločasu žlutou kartu Jánoš.
46'
Holeš po Plavšičově centru hlavičkoval mimo tři tyče
46'
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Antonín Svoboda, přichází Rafiu Adekunle Durosinmi.
Střídání v týmu MFK Karviná: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Ondřej Chvěja.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Mads Emil Madsen, přichází Lukáš Masopust.
46'
První poločas je minulostí. Slavia se v úvodním tlaku nedokázala prosadit, následně hosté hru přece jen trochu vyrovnali, a tak je skóre po pětačtyřiceti minutách bezbrankové. Druhá půle začne zhruba v 16:02.
45+3'
45+3'
Qose odcentroval, nejvýše ze všech vyskočil Krmenčík, jenž balon odvrátil.
45+2'
Šanci udeřit před poločasem bude mít Karviná. Schranz totiž povalil Bartošáka a uvidíme volný přímý kop.
45+1'
Plavšić odcentroval na zadní tyč, kde se k hlavičce prodral tísněný Holeš. Svou střelu poslal mimo.
45'
Nastavují se tři minuty.
44'
Látal na polovině hřiště skončil v kleštích dvou Pražanů. Píská se proti domácímu týmu a hráči se přesouvají před Mandouse.
43'
Plavšić nejprve z voleje zpoza vápna napálil Krmenčíka. Následně se pokusil o centr, který zamířil do zámezí.
42'
Kačaraba i Svoboda byli puštěni do hry. Červenobílí kombinují před vápnem svého soka.
41'
Oba fotbalisté po ošetření zůstávají za postranní čarou. Ve hře pokračuje Slavia.
39'
Na polovině Slavie se srazili ve vzduchu Kačaraba se Svobodou. Do akce museli zdravotníci obou celků.
38'
Další akci Slavie zhatil ofsajd. Obecně sledujeme v posledních minutách opatrnější podívanou, oba gólmani mají poměrně klid.
36'
Madsen byl povalen ve vápně Karviné. O faul nešlo, a tak hosté získali míč a mohli se trochu hokejově osvobodit.
35'
Viděli jsme zdlouhavé obléhání, které k ničemu nevedlo. Kačarabovi se hrubě nepovedl pas na levé křídlo, kam si zabíhal Plavšić. Bajza bude vykopávat.
33'
Kombinace hostí na půli Slavie vyústila ve střelu z hodně velké dálky. Jánoš navíc nezacílil mezi tři tyče a Mandous tedy nemusel zasahovat.
32'
Několik vzdušných soubojů krátce po sobě bylo k vidění ve vápně Slezanů. Míč nakonec propadl k Madsenovi, jenž se ho ihned pokoušel vrátit do ohně. To se mu nepovedlo, domácí ale budou mít k dispozici další roh.
31'
Ševčík rozehrál na krátko, záhy přece jen přilétl centr do vápna Karviné, kde kraloval Bajza, jenž míč ukryl do svých rukavic.
30'
Rychlá akce Pražanů po levém křídle vyústila v centr na Baha. Dánský bek ve službách Slavie se k míči neprotlačil, následovat bude roh.
29'
Domácí rozehrávali zkrácený roh. K lehké teči hlavou se protlačil Krmenčík, míč po následném odrazu skončil v zámezí a ve hře bude pokračovat gólman hostí.
28'
Čmelík sestřelil centrujícího Plavšiće. Píská se faul a první jmenovaný dostává žlutou kartu.
27'
Ševčík chtěl vyslat do šance Madsena, průnikovému pasu na pravou stranu dokázal zamezit Jánoš.
26'
Madsen si sbíhal pro míč do vápna Karviné. Jánoš ve skluzu balon odehrál na roh.
25'
Tlak sešívaných v posledních minutách opadl. Hraje se více ve středu hřiště i před Mandousem.
23'
Karvinští poměrně dlouho kombinovali na polovině soupeře. Qose se neodhodlal ke střele zpoza šestnáctky a centrovaný míč do vápna Slavie o chvíli později nebyl přesný.
22'
Hosté mohli zahrozit z volného přímého kopu. Střílený centr však trefil jen připraveného Ševčíka ve zdi.
21'
Plavšić si zaběhl za obranu na levé křídlo. Protože si ale zaběhl doslova a do písmene za obranu, píská se jeho ofsajd.
20'
Bah hledal chytrou prostrkávačkou Schranze. Míč ale poslal příliš daleko, neboť se dokutálel až do zámezí.
19'
Míč nezamířil do vápna Karviné ihned, ale až o chvíli později. Po několika vzdušných soubojích se balon snášel k Madsenovi, který zvolil zakončení z první patou. Brankář hostů byl u své levé tyče včas a stačil míč vyrazit.
18'
Madsen efektní patičkou zkoušel překonat Bajzu
18'
A zase Plavšić. Hodně aktivní krajní bek sešívaných získal pro svůj celek další výhodu rohového kopu.
17'
Ševčík z pravého křídla našel přesným centrem Plavšiće, jehož hlavička zamířila jen o kousek nad. Bajza bude vykopávat.
16'
Plavšičova hlavička skončila těsně nad bránou!
16'
Krmenčík odstavil tělem protihráče, balon přiťukl Lingrovi, který však z první hodně minul.
15'
Slavia pokračuje v drtivém tlaku. Plné hřiště je zejména Plavšiće, jeho další dva centrované míče nebyly přesné.
14'
Tentokrát se rozhodl Ševčík pro centr od rohového praporku. Jeden z domácích fotbalistů se protlačil do zakončení, míč ale poslal jen dost mimo.
13'
Jánoš ubránil na pravém křídle Lingra, ten vybojoval pro svůj celek další roh.
12'
Červenobílí i tentokrát rozehráli nakrátko, Plavšićův obklouček do šestnáctky zůstal o chvíli později nepochopen a skončil v rukavicích Bajzy.
11'
Hra se velice rychle vrátila před pokutové území hostů. Uvidíme další roh Pražanů.
10'
Domácí rozehráli nakrátko. Po následném přetaženém centru z první zakončoval Bah, jehož obtížný pokus z voleje skončil vysoko nad. Buchta je vpuštěn zpět do hry a Bajza bude vykopávat.
9'
Ještě před rozehráním rohového kopu sledujeme ošetřování. Na polovině hřiště skončil v nefotbalové pozici Buchta.
7'
První zákrok Bajzy v bráně Karviné. Lingr nejprve udržel na zádech protihráče na polovině hřiště, záhy Krmenčík přistrčil míč ideálně před vápno právě Lingrovi na střelu. Technický pokus exkarvinského fotbalisty vytěsnil Bajza na roh.
6'
Další operaci fotbalistů Karviné před pokutovým územím Slavie utnul Kačaraba. Stoper domácích míč přiťukl Mandousovi, jenž ho odpálil do bezpečí.
5'
Karvinští se poprvé prokombinovali s míčem hlouběji na polovinu Slavie. Čmelík zkusil střelu z otočky z velké dálky, ale o dost minul.
4'
Červenobílí pokračují v aktivitě. Slávisté další minuty strávily před vápnem soupeře, na přímé ohrožení svatyně hostí prozatím čekáme.
3'
Do vápna Karviné přiletěl další centrovaný míč, o který úspěšně zabojoval Plavšić. Ten byl následně povalen na hranici faulu. Nepíská se a následovat bude autové vhazování hostů.
2'
Domácí začali aktivně. Bah odcentroval z pravého křídla, ale Lingra ani Krmenčíka nenašel.
1'

SK Slavia Praha: Mandous – Bah, Ousou, Kačaraba, Plavšić – Ševčík (C), Holeš – Lingr, Madsen, Schranz – Krmenčík.
Náhradníci: O. Kolář – Masopust, Olayinka, Samek, Sor, Hromada, Tecl.
Trenér: Jindřich Trpišovský

MFK Karviná: Bajza – Bartošák, P. Buchta, Čmelík, Lukáš Holík, Jánoš, Qose, Látal, Kobouri, Svoboda, Zorvan.
Náhradníci: Ciupa – S. Dramé, Durosinmi, Túlio, Jursa, Siňavskij, Chvěja.
Trenér: Bohumil Páník

Rozhodčí: Batík – Paták, Antoníček (Křepský).
MFK Karviná
Slezanům se podzim vůbec nevyvedl a vzhledem k současnému postavení jsou právě fotbalisté Karviné největším aspirantem na sestup z české nejvyšší soutěže. Během zimní pauzy přišlo do Karviné sedm nových hráčů a dva se vrátili z hostování.

Pohled na tabulku je pro karvinské fotbalisty i fandy opravdu hodně znepokojivý. Páníkovi svěřenci získali za 19 podzimních zápasů pouhopouhých pět bodů a ani jednou nedokázali zvítězit. Na půdě úřadujícího mistra může Karviná pochopitelně jen překvapit, inspiraci si mohou Slezané brát z posledních vzájemných střetnutí. Na podzim na východě Česka se Slavií remizovali 3:3, loni si dokonce odvezli bod i z Edenu za remízu 1:1. Dojde na překvapení i nyní? Zápas začíná v 15 hodin, tak ho sledujte s námi!