Utkání mezi 1.FK Příbram a Viktorií Plzeň je již minulostí. Hosté splnili povinnost a z Příbrami si odváží 3 body za výhru 4:2. Určitě jsme viděli zajímavé střetnutí plné branek. Zaplněný příbramský stánek tleská oběma týmům. Děkuji za pozornost, hezký víkend Vám přeje Michal Mezera.
90+1
Ofsajd a v něm plzeňský Tecl. Tohle už hosté zvládnou.
90
Rozhodčí nastavuje 2 minuty.
88
Tak a mohlo to být 2:5. Petržela ale v obrovské příležitosti trefuje jen břevno!
87
Příbram stále bojuje a snaží se alespoň korigovat výsledek.
86
Po plzeňských fans se prezentuje pyrotechnikou i domácí kotel.
85
Za potlesku příbramských tribun odchází příbramský odchovanec ve službách Plzně Tomáš Wágner a na jeho místo jde Stanislav Tecl.
84
Jednoduchý Kozáčikův zákrok, v poklidu si došel pro zblokovanou příbramskou střelu.
83
Tomáš Pilík vidí žlutou kartu.
82
Příbramští chtějí alespoň snížit a určitě by si to za svou aktivitu zasloužili...
80
Příbram však nic nevzdává a bojuje! Do pokutového území se řítil Stratil, ale hosté to zvládli.
78
Plzeň právě vstřelila branku!
Viktoriáni hned po dvou minutách přidávají pojišťovací branku na 4:2. Krásnou přízemní střelu k levé tyči vyslal po narážečce s Hořavou DAVID LIMBERSKÝ a domácí gólman Hruška byl bez šance. Příbram – Plzeň 2:4.
76
Plzeň přeci jen dává tolik vysněný vedoucí gól. Po závaru před gólmanem Hruškou se prosazuje VÁCLAV PROCHÁZKA a přibližuje Plzeň zisku třech bodů.
75
Poslední střídání Příbrami – odchází střelec dvou branek Danoski a přichází Stratil.
73
Jenže tam chybovali a nabídli zajímavou šanci v rychlém brejku Švancarovi, který se snažil přehodit nepříliš jistého Kozáčika. Míč ale pořádně netrefil.
72
Standardku si hosté pokryli a jdou dopředu.
72
Příbram ještě předtím střídá, odchází Brandner, přichází navrátilec Jakub Řezníček.
71
Zajímavá standardka pro Příbram. Míč asi 20 metrů od branky.
70
Pěkný centr z pravé strany od Krbečka na Švancaru, kterému k přesnějšímu zakončení scházely centimetry.
68
Plzeň střídá podruhé, odchází Darida a na jeho pozici nastupuje legendární Pavel Horváth.
67
Krbeček mohl postupovat k brance hostí, ale neodvážil se a chtěl ještě přihrát Tarczalo, ale jeho myšlenku vystihl Ďuriš a málem založil rychlý brejk hostí.
66
Viktorka teď příliš nepůjčuje míč domácím a snaží se proniknout do uzavřené příbramské obrany, která zatím odolává.
64
Dalekonosný pokus Daridy gólman Hruška v poklidu chytá.
62
Máme tu po jednom střídání na obou stranách, z příbramských dnes dohrál Aziz a na hřiště vběhl Pilík, trenér Plzně Pavel Vrba stahuje ze hry Františka Rajtorala a posílá na hřiště Petrželu.
62
61
Po ošetření se Švancara zapojil do hry a vyslal zajímavou přihrávku na Tarczala, kterému chyběl k míči krůček.
60
Nyní se Viktorka nezachovala nejsportovněji, Švancara dobrou minutu ležel za brankou Kozáčika, přesto hosté hráli dál, naštěstí pro domácí z toho nic nebylo a o míč je připravil Aziz.
58
Pěkný centr Azize do vápna Plzně, k hlavičce se dostal Milan Mišůn, ale nezamířil mezi tři tyče.
57
Faul hostujícího Hořavy, šance pro domácí.
55
Do šance se řítil po dobré Švancarově nahrávce Aziz, ale nakonec nezvolil dobrou cestu k brance Plzně a o míč přišel.
53
Plzeň zvyšuje obrátky, nyní zajímavý dalekonosný pokus, který likviduje Hruška.
52
Skvělý centr Davida Limberského, který přistál přesně na hlavu Michala Ďuriše, který však vůbec netrefuje v dobrém náběhu příbramskou branku.
50
Výborný obranný zákrok Řezníka, který na poslední chvíli zastavil aktivního Danoskiho.
49
Útočný faul plzeňských, míč má v moci Aleš Hruška.
48
Další šance Viktorky a kontr Příbrami. Začíná se opět hrát hodně útočně, to se musí prostě divákům líbit!
47
Hosté se hned v úvodu druhé půle dostali do dobré příležitosti, ale Darida se k míči nakonec nedostal.
46
Je za námi první poločas utkání mezi Příbramí a Plzní. Viděli jsme pohledný fotbal a čtyři branky, po dvou na obou stranách. Velká škoda pro domácí Příbram, která nedokázala udržet vedení a v poslední minutě první půle po faulu Hájovského přišlo z kopačky Vladimíra Daridy vyrovnání. Druhý poločas začne asi ve 21:20.
45
VLADIMÍR DARIDA s přehledem proměňuje pokutový kop a vyrovnává na 2:2. Gólman Hruška šel na opačnou stranu.
44
Byla nařízena penalta. Po faulu Hájovského budou mít hosté obrovskou příležitost vyrovnat!
43
Obrovská šance Viktorky, která přišla z ničeho nic. Před gólmanem Hruškou se ocitl osamocený Darida, který hlavou trefuje břevno!
42
Nyní se nezachoval vůbec sportovně obránce Plzně Procházka, který nehraje dnes nejlepší zápas.
41
Skvělý obranný skluz Daniela Tarczala, Darida se jen ztěžka zvedá ze země.
40
Milan Mišůn je na svou výšku velmi rychlý hráč, nyní s přehledem předběhl a pohlídal Františka Rajtorala.
38
Míč poslal do hry Kovařík, ale hosté se ve vzdušném souboji neprosadili.
37
Řezník se štěstím vybojoval pro Plzeň rohový kop.
35
Druhou žlutou kartu vidí příbramský střelec Danoski, po faulu na Řezníka, který ovšem tento prohřešek hodně přihrál.
33
Plzeň moc chce vyrovnat, ale jejich výkon v druhé části prvního poločasu není nikterak převratný. Nadšeně bojující Příbram je zatím více než důstojným soupeřem.
31
Michal Ďuriš vidí za faul na Azize první žlutou kartu tohoto utkání.
30
Rohový kop pro Viktorku po dobrém zákroku Jakuba Jugase.
28
Švancara se také prezentoval dobrou přízemní střelou, ale Kozáčik si s ní bez problémů poradil.
26
Kovařík se pokusil o střelu z velké vzdálenosti, ale jeho pokus šel hodně nad příbramskou branku.
24
Viktorka se snaží prodrat do vápna Příbrami hlavně po pravé straně, ale domácí hrají zatím v obraně výborně.
23
Plzeň mohla hned vzápětí vyrovnat, ale ostrý Řezníkův centr nikdo z plzeňských za záda Aleše Hrušky neposlal.
22
Příbram právě vstřelila branku!
Tak to je obrovská sprcha pro mistrovskou Plzeň! Našlapané příbramské ochozy slaví druhou branku v plzeňské síti! Svůj druhý gól v dnešním zápase střílí ZORAN DANOSKI.
20
Další malé nedorozumění v plzeňské obraně a opět z toho mohla být šance pro 1.FK. Naštěstí pro hosty se Příbram neprosadila.
18
Zatím vidíme poměrně slušné a pohledné utkání. Doufejme, že přijde ještě hodně gólových šancí a branek.
16
Takto byla obrovská individuální hrubka obránce Plzně Procházky, kterému se vůbec nepodařil odkop a doslova daroval Příbrami gól. V samostatném nájezdu na gólmana Kozáčika uspěl ZORAN DANOSKI a srovnává tak na 1:1.
14
Domácí se nemohou v útočné fázi zatím vůbec prosadit. Plzeňská obrana pracuje zatím výborně.
12
Plzeňané jsou nadále aktivnějším mužstvem, ale spíše drží míč ve své moci na polovině hřiště, než aby výrazně ohrožovali gólmana Hrušku v příbramské brance.
10
Pří gólové radosti Plzně jsme zjistili, že téměř polovina tribun určených pro domácí fanoušky je obsazena plzeňskými fans. Viktoriáni tedy mají v Příbrami obrovskou podporu.
8
Další krásná a nyní i efektivní akce plzeňských! Po parádním centru Řezníka se prosazuje bývalý příbramský útočník TOMÁŠ WÁGNER! Zasloužené vedení Západočechů.
7
Krásná akce Plzně! Hořava si pohrál s příbramskými obránci a z velkého vápna čechral míč na nabíhající spoluhráče, ale k zakončení se hosté nakonec nedostali.
6
Standardní situace pro hosty. Míč asi 30 metrů od příbramské branky. Rozehrávat bude Darida.
5
Nyní se dral dopředu Milan Mišůn, ale Procházka s Limberským domácího beka čistě zastavili.
4
Plzeňští mají zatím častěji míč na kopačkách a snaží se tvořit hru, nyní ale dobře zasáhl Divíšek a zastavil akci Západočechů.
3
V úvodních minutách se oba týmy snaží útočit, zatím však bez efektu.
1
Fanoušci Viktorie zahájili utkání pokřikem, který byl zaměřen proti předsedovi fotbalové asociace. Příbramské tribuny odpověděly potleskem.
1
Naplněná Startip Aréna vítá aktéry dnešního střetnutí. Diváků může být v Příbrami okolo šesti tisíc!

1.FK Příbram: Hruška – Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek – Brandner, Aziz, Tarczal, Danoski – Krbeček, Švancara

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský – Rajtoral, Hořava, Ďuriš, Darida, Kovařík – Wágner

Rozhodčí: Kocourek – Blažej, Kříž.
Předpokládané sestavy:

1.FK Příbram: Hruška – Jugas, Mišůn, Hájovský, Divíšek – Pleško, Tarczal, Abraham, Stratil – Švancara, Krbeček.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Darida, Horváth (Hořava) – Petržela, Kolář, Kovařík – Wágner.
Hned na úvod sezóny přivítají příbramští fotbalisté velmi těžkého soupeře a mistra uplynulého ročníku FC Viktorii Plzeň. Po poměrně nečekané remíze na půdě Mladé Boleslavi se pokusí svěřenci Františka Straky bodovat i proti Plzni.

Ve velmi dobrém světle se ukazuje útočná posila 1.FK Příbram Petr Švancara, který se hned v prvním kole střelecky prosadil a zajistil středočechům bod. Objevem by se dal nazvat i záložník Příbrami Stratil, který sehrál již po několikáté velmi dobrý zápas.

Hosté z Plzně přijedou do Příbrami "posilněni" o výhru v předkole Ligy Mistrů a budou chtít navázat na povedený start v lize, kdy přehráli s velkým přehledem Bohemians 1905. V utkání bude chtít být hodně viděn plzeňský Tomáš Wágner, který je odchovancem příbramského fotbalu a ještě na podzim nastupoval v příbramském dresu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.