Fortuna liga Slovensko - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  L. Mikuláš : Dunajská Streda - 30. října 2021   18:00

L. Mikuláš
L. Mikuláš
29' Voško
1:0
(1:0)
Dunajská Streda
L. Mikuláš
Luksch – Krčík, Hranáč, Pintér (87. Bartoš), Flak – Václavik, Staš (90+3. Krčík) – Laura (82. Kotora), Gerát (C), Pinte (90+3. Káčerík) – Voško.
Sváček – Bartoš, Janec, Káčerík, Švec, Kotora, Andrić, Filinský, Krčík.
Somoláni – Poláček, Kmec
NTC Poprad, Poprad
550 diváků
Jedlička – Blackman (65. Beskorovajnyj), Kružliak (C), Muhamedbegovic, Davis – Andzouana, Dimun (80. Sharani), Schäfer, Cigaņiks (46. Verlinden) – Krstović (65. A. Balić), Hahn (46. Nicolaescu).

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:9.
Je dobojováno! Obrovské překvapení se dnes odehrálo v Popradu, kde Liptovský Mikuláš překvapivě přehrál Dunajskou Stredu v poměru 1:0. O jedinou branku utkání se ve 29. minutě postaral domácí Peter Voško. Domácí tým odskakuje na čtyři body celkům jako je Pohronie nebo Z. Moravce, ale zároveň se dotahuje na Sereď. Naopak pro DAC je to velká ztráta, navíc po dnešku ztrácí na třetí Ružomberok tři body.
90+5'
90+4'
Parádní práce domácího Voška, který na svou osobu získal odpískání nedovoleného zákroku.
90+3'
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Tomáš Staš, přichází Dávid Krčík.
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Patrik Pinte, přichází Adriáín Káčerík.
90+3'
Domácí obrana odolává, míč odvrací do zámezí. Tohle nemůže být nic jiného, než autové vhazování.
90+2'
Hostující tým je v držení míče, ale stále se jejich hráči pohybují na vlastní polovině. To domácím stačí.
90+1'
Rozhodčí nastavil čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Žlutou kartu dostává András Schäfer (DAC 1904 Dunajská Streda).
90'
Mohlo být vyrovnáno, Andrija Balić ale zaváhání domácí obrany nepotrestal. Domácí brankář se právem vzteká na své spoluhráče.
89'
Kotora nasbíral cenné sekundy u postranní čáry. Domácí tým posléze získal výhodu autového vhazování.
88'
Hosté v duchu fairplay vrací míč na domácí polovinu, pokračujeme ve hře.
87'
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Michal Pintér, přichází Adrián Bartoš.
86'
Hra byla opět přerušena, na hrací ploše zůstal ležet domácí Michal Pintér.
85'
Dnešní utkání sleduje 550 diváků.
84'
Andrija Balić se prezentoval nepřesnou přihrávkou. Tohle bude odkop od domácí branky.
83'
Ivan Kotora byl blízko své první brance v tomto utkání, ale jeho střelecký pokus jenom těsně minul branku hostujícího týmu.
82'
Střídání v týmu MFK Tatran Liptovský Mikuláš: ze hřiště odchází Ľubosla Laura, přichází Ivan Kotora.
81'
Eric Davis se odhodlal k centru, který byl ale odvrácen do bezpečí. Domácí obrana si dnes opravdu zaslouží pochvalu.
80'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Milan Dimun, přichází Zuberu Sharani.
80'
Hra je přerušena, na zemi zůstal ležet Milan Dimun.
79'
Žlutou kartu dostává Ľubosla Laura (MFK Tatran Liptovský Mikuláš).
79'
Dalekonosný pokus z kopačky Dimuna neudělal žádné problémy domácímu brankáři.
78'
Čas do konce utkání se krátí, nic nenasvědčuje tomu, že by se hosté měli prosadit.
77'
Nicolaescu se dostal po přímém kopu do zakončení, ale své zakončení si přidstavoval rozhodně jinak.
76'
Flak si připsal nedovolený zákrok, tohle bude standardní situace pro hostující tým.
75'
Domácí obrana je i nadále skvělá a nepouští svého soupeře do nebezpečného zakončení.
74'
Verlinden neodcentroval přes obránce, DAC získává výhodu rohového kopu.
73'
Opět v hlavní roli Laura, ten tentokrát neudržel míč na hrací ploše, což znamená aut pro soupeře.
72'
Ľubosla Laura vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace. Uvidíme, co z toho domácí tým vytěží.
71'
Patrik Pinte to vzal všechno na sebe vybojoval pro svůj tým další rohový kop v tomto zápase.
70'
Dvacet minut do konce tohoto utkání, domácí tým je aktivnější ve střeleckých pokus: 6-2.
69'
Domácí obrana i nadále pozorná, DAC je v ofenzívě stále bezradná.
68'
Chyba v rozehrávce DAC. Peter Voško se blýsknul inviduální akci, kterou zakončil jenom těsně vedle pravé tyčky branky českého brankáře.
67'
Útočný faul v podání domácích hráčů. Čas do konce zápasu se pro hosty krátí.
66'
Nicolaescu se stal obětí nedovoleného zákroku, tohle bude standardní situace pro hostující tým.
65'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Cesar Rodolfo Blackman, přichází Danylo Beskorovajnyj.
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Nikola Krstović, přichází Andrija Balić.
64'
Nepříjemný centr Davise dokázal vyboxovat domácí brankář do bezpečí.
63'
Na hostující straně příjde za malou chvíli na řadu jejich další střídání v tomto zápase.
62'
DAC i nadále kombinuje na polovině svého soupeře, ale stále nevědí najít cestu ke střeleckému pokusu.
61'
Další ložená šance pro domácí tým, ale Peter Voško svůj druhý gól v zápase nepřidal. Parádní zákrok Jedličky.
60'
Dvě třetiny tohoto utkání jsou za námi, domácí tým i nadále drží své vedení a čím dál víc se blíží k zisku tří bodů.
59'
Martin Jedlička drží naděje svého týmu na bodový zisk z tohoto utkání. Kristián Flek si na něm teď vylámal zuby.
58'
Dalekonosný pokus Václavika byl tečovaný, další rohový kop pro Liptovský Mikuláš.
57'
Tutovka pro hostující tým, který ji ale nedokázal využít. Ion Nicolaescu byl blízko branky, ale svou hlavičku poslal mimo.
56'
Michal Pintér se skvěle otočil a nebezpečně střílel. Jeho projektil jenom těsně minul tyčku hostující branky.
55'
Aktivní Kristián Flak získal pro domácí tým další rohový kop v tomto utkání.
54'
Nikola Krstović se mohl snažit jak chtěl, ale k míči se stejně přes Hranáče nedostal.
53'
Hra byla přerušena kvůli Blackmanovi, který se ocitnul na hrací ploše. Tento hráč si přivodil nějaké svalové zranění.
52'
Peter Voško se nedostal k míči, tohle bude autové vhazování pro hostující tým.
51'
Hostující tým kombinuje před vápnem svého soupeře, ale to je tak všechno co DAC předvádí.
50'
Blackman vyslal nepřesný centr do pokutového území domácího týmu, obrana Liptovského Mikuláše odvrací míč do bezpečí.
49'
Tomáš Staš poslal střílený centr do pokutového území, hostující obrana odvrací na další roh.
48'
Pro průniku Kristiána Flaka a následném zablokovaném centru následuje rohový kop pro domácí tým.
47'
První střelecký pokus hostujícího týmu po změně stran. Nikola Krstović ale nedokázal přesně zamířit.
46'
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází Andrejs Cigaņiks, přichází Thibaud Verlinden.
Střídání v týmu DAC 1904 Dunajská Streda: ze hřiště odchází János Hahn, přichází Ion Nicolaescu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
Domácí tým vede po prvním poločase nad svým soupeřem z Dunajské Stredy tím nejhubenějším vedením. O jedinou branku prvního dějství se ve 29. minutě postaral Voško. Hostující DAC zatím hraje dost za očekáváním, ve druhém poločase můžeme očekávat zlepšení.
45+2'
45+1'
V tomto poločase se zřejmě nic zásadního nestane, DAC sice drží míč na svých kopačkách, ale jsou daleko od domácí branky.
45'
Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
Tomáš Staš nezvládnul finální přihrávku, domácí tým mohl jít do velmi zajímavé šance po rychlém brejku.
43'
Hranáč na poslední chvíli odkopnul míč před dotírajícím Nikola Krstovićem.
42'
Domácí tým mohl přidat druhý gól v zápase, ale Jedlička se prezentoval fantastickým zákrokem proti hlavičce Voška.
41'
Aktivní Peter Voško získal pro svůj tým výhodu rohového kopu.
40'
Další centr hostujícího týmu z levé strany, který sice našel správnou hlavu. Jenže rozhodčí odpískal útočný faul.
39'
Pro centr Davise si v pohodě došel domácí brankář, který míč schoval do svých rukavic.
38'
Krstović spadnul v pokutovém území a rád by odpískání pokutového kopu. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
37'
Dimun hledal diagonální přihrávkou někoho ze spoluhráčů, jenže našel pouze kopačky domácí obrany.
36'
Jeden z hostujících hráčů si nepohlídal své postavení a následně mu byl odpískán ofsajd.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá něco málo okolo deseti minut. Počet střel na branku je vyrovnaný.
34'
Další nepřesná akce v podání hostujícího týmu, který v dnešním zápase hraje dost za očekáváním.
33'
Hranáč přerušil svým razantním odkopem akci hostujícího týmu. Domácí nakonec půjdou na míč a můžou kombinovat.
32'
Yhoan Andzouana připravil střeleckou pozici pro Andráse Schäfera. Jeho pokus byl zablokovaný pozornou obranou.
31'
Obrovská šance pro hostující tým, kdy Nikola Krstović hlavičkoval jenom těsně vedle domácí branky.
30'
DAC prohrává a její výkon není vůbec ideální. Domácí tým zaslouženě v zápase vede.
29'
Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
Domácí tým rozehrál rychlou akci, kde na začátku byl Krčík, který v šestnáctce našel přesným centrem PETERA VOŠKA, který přesnou střelou překonal hostujícího brankáře – 1:0.
27'
Ľuboslav Laura zabojoval a vybojoval rohový kop pro svůj tým.
26'
V hlavní roli opět Pinte. Tentokrát byl tento domácí hráč faulován. Domácí tým získal výhodu standardní situace.
25'
Patrik Pinto zbytečně odevzal míč na kopačky soupeře. DAC základá další, možná nebezpečný útok.
24'
Kružliak vybojoval míč, přihrál Andrási Schäferovi, jehož centr byl odvrácen domácí obranou.
23'
Tomáš Staš vyslal do pokutového území soupeře kvalitní centr, který ale nikoho nenašel. Míč jenom proletěl pokutovým územím.
22'
Patrik Pinte vybojoval pro svůj tým výhodu standardní situace. Obrana DAC musí být připravena na všechno.
21'
Voško získává pro svůj tým výhodu autového vhazování po souboji s Dimunem.
20'
Je za námi zhruba dvacet minut tohoto utkání, DAC drží míč v 60% hry, domácí tým má zatím 40%.
19'
Matěj Luksch si připsal další úspěšný zákrok, který mu ale nenadělal příliš starostí.
18'
Ahmet Muhamedbegovic založil zajímavý útok, který ale nakonec žádné nebezpečí pro domácí branku nepřinesl.
17'
Dlouhý nákop domácího týmu na útočnou polovinu se neuchytil. Hosté získávají opět míč a vyráží s ním do útoku.
16'
Rozhodčí musel dnešní utkání přerušit, jelikož na hrací ploše zůstal ležet jeden z hostujících hráčů.
15'
Dominik Kružliak si skvěle naskočil na centr z rohového kopu, ale bohužel pro svůj tým trefil jenom prostor, kde byl připraven domácí brankář.
14'
Máme tady první rohový kop v utkání, který mají na svědomí hostující hráči z Dunajské Stredy.
13'
Rychlý brejk zakončil Tomáš Staš stříleným centrem do vápna soupeře. Obrana DAC odvrátila tento míč do zámezí.
12'
DAC obléhá vápno svého dnešního hostitele, ale zatím bez úspěchu. Domácí obrana se i nadále drží.
11'
Hostující tým se pokusil o centr, ale ten našel hlavu jenom domácího obránce, který odvrátil míč pryč z vlastního vápna.
10'
Hosté kombinují na polovině domácího týmu, ale na nějaký nebezpečný útok to zatím nevypadá.
9'
Ľubosla Laura zůstal po souboji s hostujícím hráčem ležet na trávníku. Po krátké přestávce budou vhazovat hosté z Dunajské Stredy.
8'
Tomáš Staš se prezentoval nepřesnou střelou na hostující branku. Tohle bude další odkop českého brankáře hájící barvy DAC.
7'
Patrik Pinte proniknul do pokutového území soupeře, ale nakonec z toho nic nebude. Obrana si z jeho centrem poradila.
6'
Nepřesná přihrávka hostujícího Andráse Schäfera. Tohle bude odkop od domácí branky.
5'
Jeden z domácích hráčů se pokusil o střelecký pokus, který ale nebyl dobrý. Martin Jedlička si připsal jednoduchý zákrok.
4'
Peter Voško se snažil dostat k míči a šel do hlavičkového souboju. Bohužel pro něj a jeho tým souboj o míč prohrál.
3'
Milan Dimun odcentroval z pravé strany do pokutového území, Rastislav Václavik odvrátil míč do bezpečí.
2'
Nikola Krstović se stal obětí nedovoleného zákroku na polovině soupeře. Tohle bude standardní situace pro hostující tým.
1'
Úvodního výkopu se ujali hostující hráči z Dunajské Stredy.
1'

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – Hranáč, Gerát (C), Václavik, Staš, Voško, Laura, Pinte, Krčík, Pintér, Flak.
Náhradníci: Sváček – Bartoš, Janec, Káčerík, Švec, Kotora, Andrić, Filinský, Krčík.

DAC 1904 Dunajská Streda: Jedlička – Muhamedbegovic, Dimun, Hahn, Cigaņiks, Andzouana, Kružliak (C), Schäfer, Davis, Krstović, Blackman.
Náhradníci: Vantruba – Beskorovajnyj, A. Balić, Sharani, Fábry, Veselovský, Verlinden, Nebyla, Nicolaescu.

DAC 1904 Dunajská Streda
Hosté z Dunajské Stredy vstoupili do letošní sezóny opravdu skvěle a i nadále se drží v horní části slovenské tabulky. Tento tým má formu, o tom svědčí poslední zápasy, kdy z posledních pěti utkání dokázala D. Streda vyhrát rovnou čtyři. Před tímto zápasem je tým Dunajské Stredy na průběžném čtvrtém místě se ziskem 21 bodů.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš
Naopak domácí tým nemůže být na své dosavadní zápasy vůbec pyšný. Liptovský Mikuláš je před třináctým kolem na průběžném desátém místě se ziskem deseti bodů za tři výhry a jednu remízu. Tento tým má i hluboce negativní skóre, které má hodnotu -14.

Poslední zápasy
24. října 2021 | Slovan Bratislava – L. Mikuláš 4:0
15. října 2021 | L. Mikuláš – Trenčín 2:1
6. října 2021 | Dolný Kubín – L. Mikuláš 3:2
2. října 2021 | Ružomberok – L. Mikuláš 4:1
25. září 2021 | Z. Moravce-Vráble – L. Mikuláš 2:2
Hezký sobotní večer, slovenská Fortuna liga má i tento víkend na programu své další hrací kolo a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenose se podíváme na zápas mezi Liptovským Mikulášem a Dunajskou Stredou. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.