Fortuna liga Slovensko - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  L. Mikuláš : ŠKF Sereď - 11. prosince 2021   15:00

L. Mikuláš
L. Mikuláš
25' Laura
1:1
(1:1)
ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
15' Yao
L. Mikuláš
Sváček – D. Krčík, Staš, Káčerík, Pinte, Švec, Diviš, Andrić, Filinský.
Ruc – Weiss, Jánošík
NTC Poprad
50 diváků
ŠKF Sereď
Chudý – A. Kadlec (64. Radić), Ljubičić, Dias (C), Jureškin – Iglesias (90. Machuča), Potoma (90. Kříž) – Morong, Haša, Yao (46. Popović) – Mićin (55. Gatarić).
Yakubu – Katunský, Hučko.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 14:15.
Pod Tatrami se rozešly dva celky bez domácích stadiónů s ligovými parametry smírně, když do zápasu vstoupila lépe polovlastním gólem po Yaově střele Sereď, ale nováček brzy vyrovnal Laurou po uklouznutí hostujícího brankáře Chudého. Šance se v otevřeném duelu střídaly na obou stranách, ve druhé půli byla na těžkém terénu rozhodně nebezpečnější Sereď, ale domácí několikrát podržel český brankář Luksch. Kuriozitou utkání je, že Tatran za celý zápas nevystřídal.
Remíza nezměnila nic na postavení obou mužstev v tabulce.
90+2'
90+2'
Hašův faul na Flaka téměř na hranici velkého vápna nedokázali Liptáci využít k rozhodnutí v poslední vteřině a rozhodčí píská konec.
90+2'
Žlutou kartu dostává Roman Haša (ŠKF Orion Tip Sereď).
90+2'
Žlutou kartu dostává Michal Pintér (Tatran Liptovský Mikuláš).
90+1'
Zápas potrvá ještě dvě nastavené minuty.
90'
Poslední dvě střídání v týmu ŠKF Orion Tip Sereď: ze hřiště odcházejí Daniel Iglesias a Denis Potoma, dokáže zápas rozhodnout čerstvá česká dvojice Ondřej Machuča a Dominik Kříž?
87'
Seredi nejspíš remíza vyhovuje, Chudý teď vysloveně nespěchá s rozehrávkou.
85'
Žlutou kartu dostává Marin Ljubičić (ŠKF Orion Tip Sereď).
Dnešní utkání sleduje 50 diváků.
82'
Marin Ljubičić namířil trestný kop z 25 metrů pouze do mikulášské zdi.
81'
Domácí kapitán Bartoš hraje se žlutou kartou a dost riskantně přišlápl Potomu.
79'
Morongovu zpětnou přihrávku nedokázal využít z malého vápna Radić.
78'
Žlutou kartu dostává Tomáš Gerát (Tatran Liptovský Mikuláš).
76'
V českém souboji byl Luksch na čáře úspěšnější než Haša, který zakončoval zblízka po rohovém kopu a měl na hlavě vedoucí gól.
75'
Matěj Luksch s potížemi vytahuje na roh skákavou střelu Mihajla Popoviće.
73'
Rohový kop Tatranu si hledal Voško, kterého však nepustil k hlavičce Dias.
71'
Flakův trestný kop od levé postranní čáry za faul na Geráta obrana Seredi odvrací.
69'
Hrstka přítomných tleská Voškovi za pokus o nůžky, které sice Chudého významně neohrozily, ale oko diváka potěšily.
68'
Akce se teď rychle přelévají, z velkého vápna minul křížnou střelou po zemi domácí Flak.
67'
Z dobrých 35 metrů zkusil štěstí Roberto Dias, bránu tvrdou střelou netrefil.
66'
Ľuboslav Laura pěkně oklamal svůj stín Jureškina a centrem připravil poněkolikáté v zápase hlavičku Peteru Voškovi, který mířil pouze doprostřed brány.
64'
Sereď sahá již ke třetí změně, zatímco domácí ještě se střídáními nezačali: hřiště opouští Andrej Kadlec, kterého nahradí ex-olomoucký Dominik Radić.
63'
Křížná střela Ľuboslava Laury se snáší daleko od Chudého brány do závějí smeteného sněhu.
61'
Při pokusu o centr vysokým míčem z otočky nakopl Laura hostujícího Diase do krku.
59'
Hra zatím ve druhé půli většinou drhne. Domácí Adam Krčík vysouvá spoluhráče po pravé postranní čáře, ale míč se stáčí do zámezí a vhazuje Sereď.
55'
Podruhé střídá Sereď a je to Chorvat za Srba: ze hřiště odchází Petar Mićin, přichází Nikola Gatarić.
54'
Bartoš vysekl kličku Ljubičićovi, který mu oplatil klasickou snožkou. Trestný kop Liptovského Mikuláše však směřoval jen do šířky.
51'
Přesnost v založení útoku teď trápí obě strany.
49'
Přetažený centr přistál za zadní tyčí v zámezí.
48'
Bartošovu střelu šajtlí z 20 metrů likviduje Chudý robinzoádou, snad ještě více ho ohrozil odkop vlastního spoluhráče Ljubičiće, který tak tak neskončil vlastním gólem.
47'
Na pravém křídle se neprosadil proti přesile Ľuboslav Laura, ale založení sereďského protiútoku bylo příliš dlouhé.
46'
Střelce vedoucí branky Yaa nahradil o přestávce v dresu Seredi Mihajlo Popović.
46'
V krajně nepříznivém počasí za sněžné mlhy se hraje v Popradě před povolenou hrstkou diváků docela zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách, povedla se hlavně prostřední pasáž prvního poločasu. Tatran smolně inkasoval polovlastní gól, k vyrovnání mu zase pomohlo štěstí při uklouznutí soupeřova brankáře.

Statistické okénko
Držení míče 49% – 51%, střely na bránu 4:3, střely mimo 3:2, rohy 4:2, fauly 7:5, ofsajdy 0:1.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Ruc nastaví poločas o jednu minutu.
45'
Žlutou kartu dostává Andrej Kadlec (ŠKF Orion Tip Sereď).
43'
Žlutou kartu dostává Richard Bartoš (Tatran Liptovský Mikuláš).
41'
Pěkná akce hostujícího mužstva. Jureškinův centr vrátil Haša pod sebe Iglesiasovi, jehož tvrdou střelu vyráží brankář Luksch nad břevno.
38'
V tísni hlavičkoval po rohovém kopu slabě Dias a tak neměl Luksch vážnější práci.
37'
Na druhé straně dribloval přes půl hřiště uzdravený Morong a vybojoval roh pro Sereď.
36'
Rozehrávka nakrátko nevedla k ohrožení Chudého brány.
35'
V houstnoucí mlze odvrací jeden ze sereďských obránců skluzem na přední tyči na roh Laurův přízemní centr.
33'
Richard Bartoš napřáhl z úctyhodné vzdálenosti a mezi tyče svůj pokus nenamířil.
32'
Ošetřován byl hostující Adam Morong, který v doprovodu lékaře a maséra kulhá za postranní čáru.
30'
Domácí obrana odklidila centr do šestnáctky, do protiútoku si ho mohl převzít Voško, jenže neodhadl odraz a míč ho přeskočil na půlící čáře.
28'
Voško si připravil míč ke střele z 22 metrů a pěkně protáhl Chudého, který se částečně rehabilitoval dobrým zákrokem.
25'
Liptovský Mikuláš právě vstřelil branku!
Bývalý brankář pražské Dukly či Teplic Martin Chudý uklouzl na zrádném povrchu po odkopu a nestihl se vrátit, takže mohl ĽUBOSLAV LAURA zpoza velkého vápna po Gerátově průnikové přihrávce pohodlně uklidit míč do odkryté brány.
24'
Dlouhý nákop za obranu Seredi si zpracovával Ĺuboslav Laura, ale dobře k němu dostoupil Roko Jureškin.
21'
Chybu obrany Liptovského Mikuláše nepotrestal Yao, z rohu malého vápna otřel svou střelu jen o boční síť.
19'
Mohlo být vyrovnáno, když na Flakův centr přes dva hráče naskočil Voško. Jeho prudkou hlavičku k tyči však vyškrabuje zkušený brankář Chudý.
15'
Sereď právě vstřelila branku! Autorem branky je PRIVAT YAO. Útočník z Pobřeží Slonoviny posílal do šestnáctky střílený centr, který smolně tečoval do vlastní brány Adam Krčík.
14'
Nakopávaný míč mířil mimo dosah domácích hráčů k brankáři Chudému, který si v rozehrávce vystačil s nohama.
10'
Domácí kapitán Bartoš zajel ostře zezadu do Haši, píská se pro Sereď.
9'
Martin Chudý si pohlídal křížnou střelu Petera Voška, která nebezpečně skočila o kluzký trávník.
7'
Český brankář Luksch se nedohodl s krajanem Hranáčem a oba měli kliku, že na centrovaný míč nenabíhal nikdo z hráčů Seredi.
5'
První rohový kop rozehrál domácí Kristián Flak. Ani z opakovaného nákopu se ale Tatranu nepodařilo ohrozit bránu.
3'
V Popradě lehce sněží, terén je zatím v poměrně dobrém stavu, ale hráči už se na obou stranách seznámili s jeho záludnostmi.
1'

Tatran Liptovský Mikuláš: Luksch – A. Krčík, Hranáč, Pintér, Kotora – Gerát, Václavik – Laura, Bartoš (C), Flak – Voško.
Náhradníci: Sváček – D. Krčík, Staš, Káčerík, Pinte, Švec, Diviš, Andrić, Filinský.
Trenér: Petruš.

SKF ORION TIP Sereď: Chudý – Kadlec, Ljubičić, Dias (C), Jureškin – Iglesias, Potoma – Morong, Haša, Yao – Mićin.
Náhradníci: Yakubu – Katunský, Hučko, Kříž, Machuča, Gatarić, Popović, Radić.
Trenér: Jarábek.

Rozhodčí: Ruc – Weiss, Jánošík.
Vzájemné zápasy
Oba celky kvůli nevyhovujícímu stadiónu musejí hrát na náhradních hřištích, což při covidových omezeních na Slovensku (50-200 diváků podle stupně opatření v daném okrese) není taková nevýhoda. Sereď odehrála první duel v nedaleké Trnavě a nováčka porazila 2:0. Předtím se oba kluby pravidelně potkávaly ve druhé lize a Sereď neprohrála s Tatranem pětkrát v řadě (3-2-0, 8:2).
Orion Tip Sereď
Celek z jihozápadního Slovenska se naopak překvapivě po vítězství 4:2 nad Trenčínem v minulém kole vyšvihl na šesté místo, které znamená po základní části nadstavbovou skupinu o titul. Svěřenci bývalého kouče Karviné Juraje Jarábka z posledních čtyř kol třikrát vyhráli, když vždy nastříleli nejméně tři branky, a nestačili pouze na mistrovský Slovan Bratislava.
Nejlepším střelcem je letní posila z Karviné Roman Haša, z českých fotbalistů působí v kádru plném cizinců také Ondřej Machuča a Dominik Kříž.

Střelci: 4 – Haša, Kadlec, 3 – Radić, Morong.
Tatran Liptovský Mikuláš
Nováček slovenské ligy nemá formu, v minulých týdnech prohrál důležité zápasy s Michalovcemi i po velmi slabém výkonu v Senici 0:1 a klesl na předposlední příčku soutěže o skóre za desáté Zlaté Moravce.
Na Liptově hostují z českých fotbalistů brankář Dominik Sváček a obránce Robin Hranáč z béčka Plzně a na přestup přišel v létě druhý gólman Matěj Luksch z rezervy Českých Budějovic.

Střelci: 5 – Bartoš, 3 – Laura, Voško.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.