Fortuna liga Slovensko - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pohronie : Trnava - 23. října 2021   18:00

Pohronie
Pohronie
0:2
(0:2)
Trnava
Trnava
14' Boateng   • 31' M. Ristovski
Pohronie
Hrdlička – Pajer, Štrba, Kokovas – Blahút, Mazan (C), Lásik, M. Adamec (76. Šmatlák) – Ladji, Lačný, Badolo (88. Záhumenský).
Dovec – Ściślak, Záhumenský, Horák, Špiriak, Výbošťok, Nguer, Šmatlák, Škrteľ.
Prešinský L
Mestský štadión Žiar nad Hronom (Žiar nad Hronom)
Trnava
Takáč – Škrtel (C), Tumma (69. Čurma), Kóša – Saymon, Bukata, Savvidis (88. Iván), Grič, Bamidele Isa (88. Olejník) – M. Ristovski (46. Trajkovski), Boateng (82. Jones).
Kamenár, Chudý – Trajkovski, Jendrek, Čurma, Vlasko, Iván, Jones, Olejník, Cabral.

Mockrát všem děkuji za pozornost, uvidíme se u dalšího kola slovenské nejvyšší soutěže. S přáním hezkého zbytku dne, Vojtěch Adamek.
V dnešním utkání jsme viděli zcela zasloužené vítězství hostujícího celku. Trnava si dokázala vytvořit hned několik gólových příležitostí a dvě z nich proměnila. Domácí Pohronie následně opticky převzalo otěže zápasu, ale žádná příležitost, která by ohrozila branku Takáče, nepřišla. Spartak si tedy připisuje tři body do ligové tabulky.
90+3'
90+2'
Závěrečná tlak již domácí zřejmě nestihnou, jelikož se dopustili útočného faulu a rozehrávat bude Spartak.
90+1'
Domácí fotbalisét kombinují na své vlastní polovině, nejsou schopni se dostat přes čerstvě střídající hráče hostující Trnavy.
90'
Sudí nastavuje 2 minuty nad rámec základní hrací doby.
88'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Cédric Badolo, přichází Timotej Záhumenský.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kyriakos Savvidis, přichází Alex Iván.
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yusuf Bamidele Isa, přichází Stanislav Olejník.
87'
Jeden z domácích hráčů se svíjí v křečích na hrací ploše, sudí přerušuje hru.
86'
Útočný faul hostujícího Bamidela Isy, domácí budou rozehrávat na své vlastní polovině hřiště.
85'
Fotbalisté Pohronie se snaží pomocí krátkých přihrávek rozhýbat obranu svého soupeře, zatím se jim to příliš nedaří.
84'
Hostující fotbalisté kombinují na své vlastní polovině, do útočných akcí se již příliš nehrnou, rozhodně budou chtít dohrát utkání bez inkasování branky.
83'
Domácí se přecejen snaží vymyslet nějakou příležitost, která by skončila ohrožením branky soupeře, zatím marně.
82'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kelvin Boateng, přichází Zyen Jones.
81'
Dalekonosná rána Mariána Šmatláka skončila pouze v rukavicích hostujícího gólmana, který nyní zakládá útok Spartaku.
80'
Rohový kop tížený efekt nepřinesl, u míče jsou ovšem i nadále fotbalisté Spartaku Trnavy.
79'
Nadýchaný centr se nesl pokutovým územím, kde jej na poslední chvíli odvrátil Štrba na rohový kop.
78'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, o něco aktivnější jsou domácí, ale hosté mají celou situaci pod kontrolou.
77'
Po faulu na domácího Mariána Šmatláka se udrželi fotbalisté Pohronie u míče.
76'
Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Martin Adamec, přichází Marián Šmatlák.
75'
Máme před sebou poslední patnáctiminutovku, hosté i nadále vedou dvoubrankovým rozdílem.
73'
Po nepřesné přiávce Bamiedela Isy se dokázali dostat domácí opět k míči a to zcela gratis.
72'
Střela Lačného nijak neohrozila branku Takáče, ten s rozehrávkou příliš spěchat nehodlá.
71'
Na stadionu panuje dobrá atmosféra, někteří fanoušci hostujícího celku skandují Baník Ostrava, čímž připomínají družbu, kterou mají příznivci obou celků společnou.
70'
Hosté mají k dispozici standartku na polovině hřiště.
69'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Gergely Tumma, přichází Matej Čurma.
68'
Spartak se ubránil umělému tlaku domácího celku a nyní již opět drží míč ve své moci.
67'
Fotbalisté Pohronie pokračují ve své kombinaci, nejsou ovšem schopni překonat obrannou řadu Spartaku Trnavy.
66'
Hosté budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné pozice pro zakončení.
65'
Žlutou kartu dostává Gergely Tumma (FC Spartak Trnava).
64'
Domácí fotbalisté jsou každou minutou drzejší a drzejší, čímž se snáz dostávají za obranu hostujícího celku.
63'
Dalekonosná rána Ladjiho minula branku Takáče, ten bude mít na starost odkop od branky.
62'
Rychlonohý Cedric Badolo se snažil překonat bránicího obránce, ten jej zastavil na poslední chvíli.
61'
Žlutou kartu dostává Martin Bukata (FC Spartak Trnava).
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání.
59'
Hostující fotbalisté se nyní dostali k míči a snaží se uklidnit průběh zápasu, domácí by se totiž rádi dostali do šance, alespoň ke snížení.
58'
Povedený únik hostujícího celku zastavil včas vyběhnutý gólman Hrdlička, který okamžitě zakládá útočnou akci Pohronie.
57'
K hlavičce se sice dostal jeden z domácích hráčů, míč ovšem hravě pokryl gólman Takáč.
56'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci ze slibné pozice.
55'
Ze všech nejvýše vyskočil kapitán Škrtel a získal míč pro svůj celek.
54'
Nadýchaný centr z levé strany hřiště od Lačného do vápna soupeře ani nedoletěl, u míče ovšem i nadále fotbalisté Pohronie.
53'
Bamidele Isa si počínal nedovoleně, i on hraje pod hrozbou druhé žluté karty.
52'
Domácí fotbalisté kombinují na své vlastní polovině a snaží se nalézt skulinku v obranných řadách hostující Trnavy.
51'
Cedric Badolo si počínal nedovoleně, on si to ovšem nemyslí a pořádně rozhodčímu řekl své od plic, za tohle klidně mohla přijít druhá žlutá.
50'
Fotbalisté Pohronie i nadále kombinují na polovině svého soupeře, snaží se vymyslet nějakou kulišárnu, kterou by se vrátili do dnešního utkání.
48'
Domácí fotbalisté se nyní málem mohli dostat do zajímavé brejkové situace, skvěle se ovšem blýskl obránce Kóša.
47'
Hostující fotbalisté si přenesli svou dominanci i do úvodu druhého poločasu, opět kombinují na své polovině a snaží se hrát bez soupeře.
46'
Hosté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Milan Ristovski, přichází Dejan Trajkovski.
46'
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Yusuf Bamidele Isa (FC Spartak Trnava).
44'
Domácí se nyní dostali k míči po poměrně delším časovém úseku, okamžitě se snaží ohrozit branku svého soupeře.
43'
U míče hostující fotbalisté, ti se snaží dohrát závěr prvního poločasu bez inkasování branky.
42'
Z rohového kopu nakonec nebylo nic, jelikož ze všech nejvýše dokázal vyskočit domácí Blahút a odvrátil míč do bezpečí.
41'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště.
40'
Badolo je již opět na nohou, hra tedy může pokračovat.
38'
Cédric Badolo si vyžádal lékařské ošetření, sudí přerušuje hru.
37'
Žlutou kartu dostává Cédric Badolo (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
36'
Krásné uvolnění hostujícího Ristovského, ten byl ovšem obrán o míč pozorným obráncem domácího celku.
35'
Centr domácího Kokovase míří pouze do rukavic hostujícího Takáče.
34'
Hosté jsou tedy opět na míči, i když vedou o dvě branky, tak se nadále snaží nacházet skulinky v obranné řadě Pohronie.
33'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku.
31'
Trnava právě vstřelila branku!
Po rohovém kopu se poněkud šťastně dostává k zakončení MILAN RISTOVSKI a posílá hostující mužstvo do dvougólového vedení.
30'
Máme za sebou třetinu dnešního utkání.
29'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop.
28'
Jeden z hostujících hráčů se ocitl na trávníku, sudí přerušuje hru.
27'
Domácí fotbalisté i nadále pokračují ve své kombinace, fotbalisté Trnavy teď trošičku polevili.
25'
Tato standartka nakonec nijak neohrozila branku Takáče, jelikož míč končí v dobře postavené zdi.
24'
Nedovoleý zákrok hostujícího Kóša, domácí budou mít k dispozici standartku.
23'
Nádherná akce hostujícího celku, do zakončení se dostal Ristovski, ale ještě lepší zákrok předvádí Hrdlička.
22'
Fotbalisté Trnavy i nadále pokračují v kombinaci, chudák soupeř se není schopen dostat k míči.
20'
Hosté se marně snaží propasírovat míč do vápna svého soupeře, obrana Pohronie výborně čte hru.
19'
Rohový kop z levé strany hřiště hostujícím žádný užitek nepřinesl, odkop od brány bude mít na starost Hrdlička.
18'
Hostující fotbalisté i nadále kombinují na své vlastní polovině, nechtějí pouštět svého soupeře do hry.
17'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku.
15'
Domácí fotbalisté se snaží o vytvoření příležitosti, kterou by včasně vyrovnali nepříznivý vývoj utkání, zatím marně.
14'
A hosté se dostávají do vedení! Ze všech nejrychleji se zorientoval ve vápně soupeře KELVIN BOATENG a otevírá gólový účet v dnešním klání. Bez asistence
13'
Fotbalisté Spartaku se velmi chytře dostali k brance soupeře, nakonec z toho ovšem nic nebylo.
12'
Fotbalisté Pohronie se již otrkali, nepouští svého soupeře tolik do kombinace, jako v úvodu dnešního klání.
10'
Nyní jsou u míče domácí, ti se snaží strávit na polovině soupeře, co nejvíce času.
9'
Dalekonosná rána Bamideleho Isy končí v zámezí, gólman bude mít na starost odkop od branky.
8'
Hosté i nadále zesilují tlak na branku svého soupeře, snaží se o vytvoření příležitosti k zakončení.
7'
Fotbalisté domácího celku se až nyní dostali pořádně k míči, snaží se pomocí kombinace uklidnit situaci na hřišti.
6'
Domácí fotbalisté se ještě nedokázali dostat k míči, uvidíme, kdy se podaří Trnavě dostat do gólové příležitosti.
5'
Hostující fotbalisté obléhají branku svého soupeře, snaží se nalézt skulinku v jeho obrnaných řadách.
4'
Ve finální části Badolo podklouzl, i proto se hosté opět dostávají k míči.
3'
Dalekonosná rána Savvidise končí v zámezí, odkop od brány bude mít na starost gólman Hrdlička.
2'
Fotbalisté Trnavy se okamžitě dostávají ke kombinaci, snaží se pomocí krátkých přihrávek rozhýbat obranu svého soupeře.
1'
Hosté se ujali úvodního výkopu.
1'

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Hrdlička – Kokovas, Štrba, Pajer, Blahút, M. Adamec, Lásik, Mazan (C), Badolo, Ladji, Lačný.
Náhradníci: Dovec – Ściślak, Záhumenský, Horák, Špiriak, Výbošťok, Nguer, Šmatlák, Škrteľ.

FC Spartak Trnava: Takáč – Tumma, Škrtel (C), Kóša, Bukata, Grič, Savvidis, Saymon, Bamidele Isa, M. Ristovski, Boateng.
Náhradníci: Kamenár, Chudý – Trajkovski, Jendrek, Čurma, Vlasko, Iván, Jones, Olejník.

Rozhodčí: Prešinský L.
Vzájemná utkání v letošní sezóně:
FC Spartak Trnava : FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa 2:0
FC SPARTAK TRNAVA
2. místo, 11 zápasů, 23 bodů, skóre 18:7

Hosté se nachází na druhé pozici, snaží se atakovat první příčku, na kterou ovšem ztrácí tři body. Příznivci trnavského celku i nadále věří, že se tuto ztrátu dokáží smazat.

V posledním zápase Trnava hostila Slovan Bratislava, ve Slovensku se dlouho mluvilo o tomto derby, které nakonec skončilo již po 15 minutách. Příznivci obou celků se postarali o sportovní ostudu a kontumaci Trnavy ve prospěch Slovanu Bratislava.

Trnavu táhne hned trojice hráčů, jedná se o mladíčka, Jakuba Kadáka, který má na svém kontě hned 5 ligových branek (a 2 asistence), dále Milana Ristovského, ten se také trefil pětkrát. Nesmíme zapomenout na 34letého Erika Jendriška, který vstřelil o pouhou branku méně.
FK POHRONIE ŽIAR N.H. DOLNÁ ŽDAŇA
12. místo, 11 zápasů, 6 bodů, skóre 10:25

Nejhorší tým letošní ligové tabulky, i tak by se dalo pojmenovat domácí Pohronie, které na svém kontě mají pouhých 6 bodů.

V posledním ligovém klání dokázali překvapivě získat alespoň bod a to po remíze s Ružomberkom (2:2), který nedokázal udržet své nadějné vedení. Ružomberok v tomto utkání dominoval, přestřílel domácí Pohronie 22:7, i přes to nedokázal naplno bodovat.

Jestli někdo zaslouží vyzdvihnout v tomto slovenském klubu, není to nikdo jiný než Miloš Lačný, který má na svém kontě již čtyři vstřelené branky, což jej řadí mezi střeleckou elitu slovenské ligy.
Zdravím všechny fanoušky fotbalu, dnes se podíváme na další kolo slovenské Fortuna ligy. FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa se utká s hostující FC Spartak Trnavou. Zápasem Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.