Fortuna liga Slovensko - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Senica : Ružomberok - 23. října 2021   18:00

Senica
Senica
0:2
(0:1)
Ružomberok
Ružomberok
9' Maslo   • 82' Madleňák
Senica
Ravas – Twardek, Gáč, Pavlík /C/, Šimčák (83. Niarchos) – Duda (19. Halabrín), Jurdík (75. J. Buchel), Šumbera – Oršula, Mashike, Maulana (75. F. Buchel).
Chropovský – Repa
Očenáš – Košecký, Štofik
Štadión FK Senica
395 diváků
Ružomberok
Krajčírik – Fabiš, Maslo /C/, Mrva, Madleňák – Boďa (72. Tancík), Takáč, Kochan, Regáli (88. Ďungel) – Kostadinov (72. Luterán), Gerec (63. Bobček).
Frühwald – Dopater, Múdry, Selecký, Luka.

Fotbalisté Ružomberku odehráli téměř celý zápas v přesilovce, když byl již v 8. minutě za faul na Kostadinova vyloučen český obránce Gáč. Navíc z následného trestného kopu otevřel skóre Maslo. Senica občas dokázala zahrozit, ale Ružomberok měl více ze hry a vítězství potvrdil po rohovém kopu v závěru zápasu Madleňák.
Dvougólový rozdíl je nejvýraznějším za posledních deset vzájemných zápasů těchto soupeřů.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:9. Ofsajdy: 5:5. Fauly: 13:11.
90+3'
90+3'
Z protiútoku ještě získávají zřejmě poslední rohový kop hosté.
90+2'
Střídající Ioannis Niarchos ještě ohrozil Krajčírika, který vyráží na další roh.
90+1'
Rozhodčí nastavuje 3 minuty.
90'
Tak ještě bude Senica po Pavlíkově sraženém centru zahrávat rohový kop.
90'
Dnešní utkání sleduje 395 diváků.
89'
Z dálky to ještě zkusil Šimon Šumbera, pokus zlínského odchovance byl však velmi nepřesný.
88'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Martin Regáli, přichází Peter Ďungel.
87'
Liptáci už nikam nespěchají a kombinují kolem středové čáry.
84'
Mohlo to být o tři góly, ale Ravas včas vyběhl a zastavuje samostatný nájezd Regáliho.
83'
Střídání v týmu FK Senica: ze hřiště odchází Milan Šimčák, přichází Ioannis Niarchos.
82'
Ružomberok právě vstřelil branku!
Také druhý úder přichází ze standardní situace. Dalibor Takáč rozehrál roh na Martina Regáliho, který prodloužil na zadní tyč a tam doklepává MATEJ MADLEŇÁK.
81'
Luteránův centr v pádu odvrací na roh Milan Šimčák.
78'
Domácí se snaží i v deseti o vyrovnání, jejich úsilí však hatí absence myšlenky ve finální přihrávce.
75'
Henrich Ravas skvělým zákrokem vyráží střelu Dalibora Takáče, kterému krásně naservíroval míč Martin Regáli.
75'
Dvakrát střídá také Senica: hřiště opouštějí Egy Maulana a Milan Jurdík, současně nastupují bratři Filip a Jakub Buchelovi.
74'
Za chvilku už konžský útočník zakončit z Jurdíkovy zpětné přihrávky dokázal, po rychlé zasekávačce jen těsně minul zadní tyč.
73'
Elvis Mashike Sukisa se nedostal k Jurdíkovu hlavičkovému přistrčení.
72'
Dvojnásobné střídání v mužstvu MFK Ružomberok: ze hřiště odcházejí Martin Boďa a Tihomir Kostadinov, přicházejí Jakub Tancík a Oliver Luterán.
69'
Milan Šimčák se pěkně uvolnil a hledal svého jmenovce Jurdíka, toho však ružomberská obrana k míči nepustila.
68'
Milan Jurdík se prosadil v souboji s Fabišem a vybojoval roh pro Senici.
65'
Regáli se znovu zapomněl za ofsajdovou čarou.
63'
Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Štefan Gerec, přichází Tomáš Bobček.
61'
Žlutou kartu dostává Milan Jurdík (FK Senica).
59'
Žlutou kartu dostává Tihomir Kostadinov (MFK Ružomberok).
59'
Z rohového kopu zakroutil Dalibor Takáč míč velmi ostře a Henrich Ravas musel vytahovat míč z brankové čáry.
58'
Nic z toho však nebylo, jen rychlý kontr hostů, který za cenu rohu zastavuje skluzem Twardek.
57'
Teď ovšem pozor na Senici, která může zahrozit z přímého kopu. Přes Maulanu a Oršulu se dostal míč k Šumberovi, jehož střelu hosté zblokovali, ale poté byl Mashika faulován.
55'
Tlak celku z Liptova sílí, po Takáčově centru hlavičkuje Regáli ze záklonu nad břevno.
54'
Po ružomberském rohu střílí zblízka Ján Maslo, ale druhému zásahu kapitána zabránil jeho protějšek s páskou Petr Pavlík.
53'
Regáliho centr odvrací senická obrana na roh.
50'
Na opačné straně střílel Dalibor Takáč z dálky výrazně mimo bránu.
49'
Egy Maulanu přihrál Šimonu Šumberovi, jehož střelu zpoza velkého vápna ztlumil Krajčírik nadvakrát.
48'
Regáli si přebíral Takáčovu přihrávku v ofsajdu.
46'
Fotbalisty Senice oslabil hned v úvodu český obránce Gáč, který vyfasoval červenou kartu a navíc z nařízeného přímého kopu otevřel skóre ružomberský kapitán Maslo. Po poměrně slabé pasáži, kdy hosté jen kontrolovali náskok, se v závěru poločasu hra trochu otevřela, ale skóre se zatím nezměnilo.

Statistiky první půle:
Držení míče 45% – 55%, střely na bránu 2:5, střely mimo 0:3, rohy 2:4, ofsajdy 3:2, fauly 7:5.
45+1'
45'
Rozhodčí Očenáš nastavuje poločas o jednu minutu.
43'
Senica mohla před přestávkou v oslabení vyrovnat. Egy Maulana se krásně protáhl do šestnáctky, ale jeho přízemní střelu Ivan Krajčírik vyráží.
42'
Madleňák si naběhl na zadní tyč na Kochanův centr a z úhlu vyzkoušel Ravasovu pozornost.
41'
Hra se rychle otočila, Ružomberok získal třetí roh v rychlém sledu, ale centr Dalibora Takáče vyboxoval domácí brankář.
40'
Druhý roh sebrali hráči Senice, po spolupráci se Šumberou ale neodcentroval přesně Milan Šimčák.
39'
A skutečně, po rohu konečně následovala nějaká potěcha pro oko diváka. Z druhé vlny pálil přesně Štefan Gerec a neméně povedeným zákrokem vyráží jeho ránu na roh Henrich Ravas.
38'
Třeba to teď hosté změní z rohového kopu po zablokovaném průniku Regáliho.
36'
Zápas má slabou úroveň, od vedoucího gólu Ružomberku nebyl k vidění nějaký zajímavý moment.
33'
Dvakrát po sobě skončila senická akce u Milana Jurdíka. Odchovanec Sparty stál nejdříve v ofsajdu a po pár desítkách vteřin si nerozuměl s Halabrínem.
31'
Střídající Halabrín tvrdě dohrál Kochana ve středovém kruhu, míč dostávají hráči Ružomberku.
29'
Šumbera se snažil vysunout Mashikeho, jenže důrazný útočník z Konga v pokutovém území fauluje Madleňáka.
27'
Po Gerecově centru hlavičkuje nad břevno Martin Boďa.
25'
Uprostřed poločasu se střídají nepřesnosti na obou stranách. Hosté jsou spokojeni s náskokem, domácí je v oslabení nedokáží nijak vyvést z klidu.
21'
Střela Dalibora Takáče ze střední vzdálenosti se mezi senické tyče nevešla.
19'
Střídání v týmu FK Senica: dalším českým fotbalistou ze hry je Dominik Duda, na jeho místo přichází Gabriel Halabrín.
17'
Kostadinovova přihrávka na rozběhnutého Boďu končí v rukavicích domácího brankáře Henricha Ravase.
15'
Do protiútoku se vydal Egy Maulana, centruje však z pravého křídla jen do Krajčírikovy náruče.
14'
Zblokovaná akce dua Regáli – Boďa vynesla první rohový kop fotbalistům „Ruže“.
11'
Centr Indonésana Maulany ružomberská obrana odvrací k Dudovi, jemuž střela nesedla.
9'
Aby byla pohroma Senice hotová, skóruje z následného přímého kopu kapitán hostů JÁN MASLO.
8'
Červenou kartu dostává David Gáč (FK Senica). Letní posila z Třince kriticky oslabuje domácí celek na téměř celý zápas.
8'
Tihomir Kostadinov se řítil sám na brankáře Ravase, který nájezd makedonského záložníka vyráží. Kostadinov se vrátil pro míč, chystal si dorážku, ale k té se už nedostal, neboť ho zezadu stáhl za dres Gáč.
6'
Po ubráněném rohu vyrazili hosté do brejku, Regáliho ale odstavil od míče Šimčák.
5'
Tvrdou ránu Milana Šimčáka vyráží ružomberský gólman Krajčírik na roh.
1'
Hned v první minutě vyzkoušel Ravase nepříliš důraznou přízemní střelou Tihomir Kostadinov.
1'

FK Senica: Ravas – Twardek, Gáč, Pavlík, Šimčák – Duda, Jurdík, Šumbera – Oršula, Mashike, Maulana.
Náhradníci: Chropovský – J. Buchel, Halabrín, F. Buchel, Repa, Niarchos.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Mrva, Maslo, Madleňák – Kostadinov, Takáč, Kochan, Regáli – Boďa, Gerec.
Náhradníci: Frühwald – Luterán, Bobček, Tancík, Dopater, Múdry, Selecký, Ďungel, Luka.

Rozhodčí: Očenáš – Košecký, Štofik.
Oba celky se v červenci utkaly v premiérovém kole letošního ročníku, kdy v Ružomberku branka nepadla. Remíz je ve vzájemných utkáních požehnaně, z posledních devíti duelů se body dělily hned šestkrát. Zbylé dva vyhrál Ružomberok a jeden Senica, avšak vždy jen rozdílem jediného gólu.
MFK Ružomberok
Liptáci jsou v polovině základní části s jedinou porážkou třetí o skóre před Dunajskou Stredou. Také Ružomberok minulý týden uhrál bod. Na hřišti Žiaru nad Hronom prohrával, po trefách jediného cizince v kádru Kostadinova a Brenkuse vedl, aby nakonec pošesté v sezóně remizoval 2:2.

Nejlepší střelci:
4 – Regáli, 3 – Brenkus, Kochan.
FK Senica
S nejpočetnější českou kolonií v lize (Šumbera, Pavlík, Gáč, Twardek, Duda, Svoboda, Egert, Hezoučký, Jurdík) a pod vedením exbrněnského Pavla Šustra se Záhoráci nacházejí uprostřed tabulky, na vítězství již ale čekají čtyři kola. Naposledy doma remizovali s Michalovcemi 1:1. Pro nejbližší měsíc se musejí obejít bez autora většiny gólů Elvise Mashikeho. Letní posila z Žižkova si totiž zlomila zápěstí.

Nejlepší střelci: 7 – Mashike, 2 – Šumbera.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.