Fortuna liga Slovensko - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  ŠKF Sereď : Trenčín - 4. prosince 2021   15:00

ŠKF Sereď
ŠKF Sereď
11' Haša  • 36' Haša  • 84' Radić  • 86' A. Kadlec
4:2
(2:0)
Trenčín
Trenčín
55' Azango   • 63' Kadák
ŠKF Sereď
Chudý – A. Kadlec, Dias (C), Ljubičić, Jureškin – Morong, Potoma (82. Mićin) – Karrica (71. Radić), Iglesias, Yao (71. Popović) – Haša (79. Gatarić).
Yakubu – Katunský, Hučko, Kříž, Gatarić, Michalík, Popović, Mićin, Radić.
Trenčín
Fryšták – Slávik (46. Yem), Pires, Stojsavljevič, Madu – Lavrinčík, Kadák (C), Hollý (46. Zubairu) – Ghali (46. Gaži), Ibrahim (73. Letenay), Azango.
Babka – Zubairu, Letenay, Kupusović, Yem, Jovičić, Pirinen, Tučný, Gaži.

Sereď po poločase vyhrávala 2:0, ale Trenčín za dvacet minut druhého dějství vyrovnal. Bylo to však málo, protože domácí v 84. a 86. rozhodli o svém triumfu po gólech z malého vápna. Seredčané se posouvají do první šestky v tabulce, Trenčané z ní vypadávají.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 19:9. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 11:18.
90+3'
90+3'
Mihajilo Popović na trávníku, nemusí však zdržovat. Smazat dvoubrankový náskok se za minutu hostům nepovede.
90+2'
Skórovat mohl ještě Morong, ale Fryšták ho vychytal u pravé tyče! Následuje roh.
90+1'
Nastavují se ještě tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Daniel Iglesias (SKF ORION TIP Sereď).
89'
Přidlouhlý centr Kadáka na zadní tyč, Gaži neměl šanci míč vrátit zpět do ohně.
88'
Žlutou kartu dostává Adam Morong (SKF ORION TIP Sereď).
86'
Sereď právě vstřelila branku!
Velké věci v Trnavě! V rozpětí necelých tří minut Sereď střílí dvě branky. Centr z pravé strany na zadní tyč poslal na druhou stranu Gatarič, kde byl připraven ANDREJ KADLEC. Asistence: Nikola Gatarić.
84'
Chorvatská trojice stojí za třetí brankou! Gatarič získal míč ve středu pole, poslal ho na levé křídlo, kde byl Jureškin. Prudký centr přišel až na malé vápno, kde DOMINIK RADIĆ razantně vstřeluje gól na 3:2! Asistence: Roko Jureškin.
84'
Azango honil Kadlece, předvedl ale jasné podražení. Útočný faul.
83'
Dva rohové kopy po sobě pro Sereď. Fryšták zaváhal, pomohl mu ale Pires.
82'
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Denis Potoma, přichází Petar Mićin.
81'
Adam Morong zahazuje perfektní šanci po fantastickém centru Jureškina. Hlavička z malého vápna šla metr vedle pravé tyče!
80'
Trenčínská defenziva odvrátila nebezpečí alespoň do autu. Čeká nás ještě zajímavá závěrečná desetiminutovka.
79'
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Roman Haša, přichází Nikola Gatarić.
78'
Letenay má potíže s dýcháním po osobním souboji. Na hřiště přišel jen před pěti minutami. Uf, následovat musí také ošetření.
77'
Sereď ožila po dvou inkasovaných gólech, což se také očekávalo. Zbývá jen otázka, proč si SKF zkomplikovalo cestu za třemi body.
76'
Žlutou kartu dostává Lazar Stojsavljevič (AS Trenčín).
75'
Letenay se snažil protlačit do koncovky přes dvojici obránců, ale jen přitom fauloval.
74'
Střílený centr Jureškina úspěšný nebyl. Tomáš Fryšták rozehrává z malého vápna.
73'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Rahim Ibrahim, přichází Lukáš Letenay.
72'
Velmi nezdařená standardka Seredi z levé strany. Byl z toho brejk Trenčína, ale neviděli jsme přesnou přihrávku.
71'
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Privat Yao, přichází Mihajilo Popović.
Střídání v týmu SKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Bernard Karrica, přichází Dominik Radić.
70'
Žlutou kartu dostává Reuben Yem (AS Trenčín).
69'
Sebevědomý zákrok Chudého, který musel reagovat na centr Gažiho z pravé strany. Míč skočil těsně před gólmanem, zkušený světoběžník však zareagoval na jedničku.
69'
Bernard Karrica to zkusil zpoza šestnáctky, jeho koncovka trefila jen boční síť.
68'
Kingsley Madu možná zahrál rukou, ale měl ji prakticky celou u těla. Pokud by to penalta byla, bylo by to příliš přísné.
67'
Seredčané si žádají penaltu po ruce jednoho z Trenčanů, Ivan Kružliak nic takového neavizuje! Možná se ale dočkáme i VARu.
66'
Menší zmatky před Fryštákem, rezultovalo to do rohového kopu po sraženém pokusu Yaa.
65'
Teprve nyní ožívá Sereď, která úvodních dvacet minut druhého poločasu prakticky prospala. Daniel Iglesias ve středu pole fauloval Ibrahima.
63'
Trenčín právě vstřelil branku!
Začínáme znovu! Zubairu nastartoval kombinaci před šestnáctkou, Gaži obdržel přihrávku a míč sklepl pro svého kapitána. JAKUB KADÁK nic nevymýšlel a z osmi metrů kolem levé ruky Chudého vyrovnává na 2:2! Asistence: Adam Gaži.
62'
Nepřesné přenesení hry na Gažiho, Sereď nikam nespěchá. Mají-li ale domácí bránit ještě půlhodinu, budou mít velké problémy.
61'
Kelvin Pires ze stoperské pozice na ofenzivním výletě. Výsledkem byla nepřesná dělovka z více než 22 metrů.
60'
Ljubičič zvládl napadání od Ibrahima, navíc si vyžádal faul. Emocí začíná přibývat.
59'
Přidlouhý míč na Rahima Ibrahima za záda sereďských obránců. Na zemi leží Roman Haša, který se drží za hlavu.
58'
Sereď si může na malý moment vydechnout. Těžký start do druhé části hry od domácího celku.
57'
Trenčín pokračuje v útočném naladění. Centr zprava Chudý nestihl vzít do rukou, na roh odvrátil Martin Ljubičič.
55'
Tlak hostů se vyplatil! Vzrůstem nízký PHILIP AZANGO vyhrál hlavičkový souboj s Jureškinem a hlavičkou pod břevno snižuje na 1:2! Asistence: Jakub Kadák.
53'
Trochu komická situace, kdy Jureškin udržel míč ve hře, ale stálo ho to hodně sil. Výsledkem byly kotrmelce krajního obránce Seredě.
52'
Azango si až příliš předkopl míč směrem k brankové čáře, v osobním souboji ho k ničemu nepustil Denis Potoma.
51'
Azangův prudký centr odvrácen, AS na nic nečeká a rube od úvodu.
50'
Příliš protáhlý centr sice vrátil do malého vápna Yao, k dalšímu pokusu ale nedošlo.
49'
Madu nestihl odehrát míč na Fryštáka, následuje roh Seredě.
48'
Trenčané okamžitě aktivnější, Dias a spol. si ale zatím dali pozor na první výpady soupeře ve druhém poločase.
47'
Trojnásobná změna na straně hostů. Bude to dostatečným impulsem k návratu do duelu?
46'
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Dominik Hollý, přichází Abdul Zubairu.
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Abubakar Ghali, přichází Adam Gaži.
Střídání v týmu AS Trenčín: ze hřiště odchází Adrián Slávik, přichází Reuben Yem.
46'
Sereď potrestala chyby soupeře a zaslouženě vede 2:0, mohlo to být i veselejší. Trenčané v závěru prvního dějství trefili břevno, jinak pohrozili pouze jednou z rohového kopu.

Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+1'
45+1'
Neskutečné! Přesný centr přiletěl zleva od hostů, Rahim Ibrahim hlavičkoval z malého vápna... Míč se odráží od břevna zpět do hry, Ibrahim ani z dorážky neskóroval!
45'
K základní hrací době poločasu se bude nastavovat pouze jedna minutka navrch.
44'
Sražený volej Potomy, Trenčané ve vlastní šestnáctce neuvěřitelně hoří!
43'
Haša se zlobí, že z toho není roh. Vinit však můžeme spíše Karricu, který mu neposlal lepší přihrávku.
42'
Perfektní míč z hloubky pole od Haše. Morong si ho pobral, šel s ním do šestnáctky, ale zaseknutím protihráče ztratil drahocenný čas. Moronga hosté stihli zdvojit, i proto koncovka skončila vedle brány.
41'
Hollý s dalším faulem ve středu pole. Nebylo to až tak hrozné, aby z toho musela být druhá žlutá karta, ale dovolím si tvrdit, že záložník Trenčína bude jednou z možností ke střídání.
40'
Kvalitní míč od Jureškina směrem do šestnáctky, tentokrát ale centr letěl příliš dlouho. I proto měl Tomáš Fryšták dostatek času na zpracování situace a míč chytil.
39'
Ze záznamu se ukázalo, že kapitán AS trefil spíše koleno, než stehno. Haša ošetřen, na malou chvíli odchází ze hřiště.
38'
Klasický „koňar“ od Jakuba Kadáka na Romana Hašu. Za toto mohla být udělena další žlutá karta.
36'
Chyba Pirésa ve středu pole a ukázková kontra domácího mužstva! Morong dostal průnikovou přihrávku, vylepšil si pozici a pálil pouze do Fryštáka. Brankář Trenčína míč jen vyrazil do strany, kde byl v náběhu a připraven na dorážku ROMAN HAŠA.
35'
Jureškin vystavil stopku Ghalimu, hosté přesto zůstávají na míči. Je to ale příliš statické a bez nápadu.
34'
Prudký centr Ghaliho, před Chudým nebyl ale žádný z Trenčanů! Hostům chybí více hráčů na hrotu útoku.
33'
Morong přeloboval Fryštáka, předtím se ale pohyboval v ofsajdu.
33'
Žlutou kartu dostává Dominik Hollý (AS Trenčín).
32'
Další dlouhý aut od Jureškina byl jen odvrácen mimo šestnáctku. Vzápětí byli v souboji Karrica a Slavík, domácí borec se zbytečně ohnal po soupeři.
31'
Nebylo to ideální mezi Chudým a Diasem, nakonec ale kapitán Seredě přenechal míč brankáři. Abubakar Ghali netlačil na pilu, na přihrávku ze středu pole neměl nárok.
30'
Philip Azango propadl uvnitř pokutového území, žádal si faul Ljubičiče a tedy i penaltu. Ivan Kružliak odmítá diskuse a dokonce ještě upozorňuje Azanga, že příště už dostane za podobnou hereckou vložku i žlutou kartu.
29'
Jureškin posunul na Yaa, avšak levý křídelník ŠKF z úhlu přestřeluje prostor tří tyčí!
28'
Hezký průnik domácích po pravém křídle. Morong odcentroval, trefil pouze Stojsavljeviče. Stopér Trenčína nepříjemně trefený, bude potřebovat pár vteřin na prodýchání situace.
26'
Nákop do šestnáctky větší vzruch nepřinesl, ani Trenčané z brejku neuspěli.
25'
Prudký polovysoký centr Jureškina z levé strany. Zasáhnout musel Madu, který raději odvrátil na roh.
24'
Trenčané déle nastěhováni v ofenzivní třetině hřiště, je to však bez ohrožení Martina Chudého.
23'
Dominik Hollý s akrobatickým pokusem zevnitř šestnáctky, míč letěl pouze na prázdné tribuny stadionu v Trnavě.
22'
Abubakar Ghali míč posílal na bránu z half-voleje, viděli jsme dobrý blok od Seredčanů.
21'
Tvrdý, ale čistý zákrok od Lazara Stojsavljeviče, který odzbrojil Romana Hašu ve středovém kruhu.
20'
Protáhlý míč od Jureškina, žádný z hráčů v bílém na ni nereagoval
19'
Hra byla už za autovou čarou, Trenčané se snažili marně. Vhazovat bude Roko Jureškin.
18'
Souboj dvou hráčů s číslem 23 na dresu. Dominik Hollý přebrousil Roberta Diase, za tohle mohla být klidně žlutá karta.
17'
Nepřesný centr Madua odkopává na polovinu hřiště Marin Ljubičič. Trenčané až na Fryštáka nastěhování na útočné části.
16'
Rohový kop Kadák rozehrál pro změnu na zadní tyč. Na hlavičku si počkal Azango, koncovka však nebyla ani přesná, ani razantní.
15'
Tentokrát provinění od Seredčanů, u míče Pirés.
14'
Kingsley Madu jen rozhazuje rukama, ovšem opravdu fauloval na levém křídle.
13'
Hosté si takhle start nepředstavovali. Mírný favorit se hledá v útoku, ale zejména v obraně. Toto nebylo první nedorozumění v úvodní čtvrthodině.
11'
Stopeři Trenčína si nepohlídali centr Kadlece, hrudí ho zpracoval Yao. ROMAN HAŠA na nic neváhal a z deseti metrů překonal Fryštáka ranou k pravé tyči! Asistence: Privat Yao.
10'
Azango se neprodral přes Kadlece, nezískal přitom ani rohový kop. Šikovný křídelník se zlobí, všechno mu už ale vysvětluje hlavní rozhodčí.
9'
Madu neobehrál soupeře u postranní čáry, autové vhazování pro Trenčín.
8'
Zase jednou nákop na přední tyč, tentokrát to Kadákovi příliš nevyšlo. Haša se dostal k míči zhruba 40 metrů od brány, zkusil překvapit Fryštáka, ale koncovka mu vůbec nesedla.
7'
Rahim Ibrahim měl na hlavě úvodní gól, ale centr Kadáka netrefil ideálně! Ljubičič odvrátil na další roh.
7'
Sereď zpoza rohové zastávky neuspěla, stejný typ standardky i pro AS.
6'
Dlouhý aut na Adama Moronga, který se zbavil obránce a dělovkou z úhlu donutil Fryštáka k zákroku! Roh.
5'
Fryšták musel vyběhnout vysoko z brankoviště a odkopnout míč před útočníkem. Menší nedorozumění šancí neskončilo.
4'
Domácí sice pokračují v napadání, ale technicky dobře vybavení hosté s tím nemají vůbec starosti.
3'
Zatím se celky oťukávají. Nevidíme žádné riskantní přihrávky, ale spíše pomalé akce.
2'
Trenčané se bez problémů vykombinovali z tlaku Seredě.
1'

SKF ORION TIP Sereď: Chudý – A. Kadlec, Dias (C), Ljubičić, Jureškin – Morong, Potoma – Haša, Iglesias, Yao – Karrica.
Náhradníci: Yakubu – Katunský, Hučko, Kříž, Gatarić, Michalík, Popović, Mićin, Radić.

AS Trenčín: Fryšták – Slávik, Pires, Stojsavljevič, Madu – Lavrinčík, Kadák (C), Hollý – Ghali, Ibrahim, Azango.
Náhradníci: Babka – Zubairu, Letenay, Kupusović, Yem, Jovičić, Pirinen, Tučný, Gaži..
V Trnavě se setká Sereď s Trenčínem a půjde tedy o hodně.

Sereďčané jsou průběžně na osmé pozici v tabulce, mají 19 bodů a jen bod ztrácejí na sobotního soupeře. V pondělní dohrávce nestačili na Slovan, na Tehelnom poli prohráli 0:2. Dříve však porazili Pohroní a Dunajskou Středu shodně 3:1, čímž si výrazně pomohli. Bude ŠKF brát v sobotu odpoledne další body?

Trenčín je šestý, získal dohromady 20 bodů. AS však nemá ideální formu, z posledních čtyř měření sil v lize prohrálo až tři, včetně minulé soboty doma proti Dunajské Středě 0:1 a dříve v Ružomberoku 0:3. Zatím poslední plný počet bodů se datuje na pátý listopad, když fotbalisté z pod hradu Matúše Čáka vyhráli na vlastní půdě proti Michalovcím 4:2. Hosté jsou pasováni do role mírného favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.