FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Plzeň - 24. září 2018   18:00

Ukončeno
Jablonec
27' Trávník (Chramosta) • 39' Trávník (Masopust) • 56' Chramosta (Trávník)
3:0
(2:0)

Sestavy
V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust, Trávník, Považanec (73. V. Kubista), Jovović (90+2. R. Acosta) – Chramosta (83. D. Ikaunieks).
Náhradníci
Hanuš – R. Acosta, Břečka, D. Ikaunieks, Janković, V. Kubista, Pleštil.
Rozhodčí
Franěk – Blažej, Frimmel.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 872 diváků
Sestavy
Kozáčik – Řezník, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hořava (64. Chorý), Hrošovský – J. Kopic (76. Ekpai), D. Kolář (46. Al. Čermák), J. Kovařík – Krmenčík.
Náhradníci
A. Hruška – M. Havel, Ekpai, Al. Čermák, Hejda, Chorý, M. Petržela.
19
Chramosta
gól asistence střídání
25
Jovović
střídání
77
Považanec
střídání
10
Trávník
gól gól asistence
8
Masopust
asistence
3
Hübschman
5
Hanousek
13
Lischka
2
Hovorka
26
Holeš
30
Hrubý
15
Krmenčík
10
Kopic
žlutá karta střídání
26
Kolář
žlutá karta střídání
19
Kovařík
7
Hořava
střídání
17
Hrošovský
14
Řezník
44
Pernica
4
Hubník
8
Limberský
žlutá karta
1
Kozáčik

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 3:0. Demolice mistra, Trávník exceloval

Přenos se aktualizuje automaticky

To už je ode mne pro dnešek vše, z mrazivého Jablonce se s vámi loučím. Přeji příjemně prožitý večer a někdy příště se budu těšit opět na počtenou!
Statistiky utkání:

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 3:8.
Je dobojováno, vítězem dnešního utkání se naprosto zaslouženě stává tým FK Jablonec! Zelenobílí obhájce titulu zcela přejeli ve všech ohledech. Základ ke třem bodům položili především v první půli, nicméně i druhých pětačtyřicet minut odehráli velmi zdařile a díky hlavičce Jana Chramosty, jenž zvýšil na finálních 3:0, bylo definitvně jasno. Právě Chramosta a Trávník byli hlavními tahouny domácí ofenzivy. Viktoriáni na druhé straně prakticky nezahrozili, nejnebezpečnější situací byla střela Chorého doprostřed klece. Severočeské obraně se navíc podařilo doslova vymazat ze hřiště Michaela Krmenčíka. Výběr trenéra Vrby tak podruhé v sezóně padl, a opět naprosto jednoznačně.
90+6'
Konec zápasu.
90+5'
Davis Ikaunieks se rozběhl pro dlouhou přihrávku od Davida Hovorky, nicméně k míči se přes dobře postaveného Radima Řezníka nedostal. Plzeň se ještě dostává kupředu, už toho však nemá šanci mnoho stihnout.
90+4'
Jablonečtí příznivci potleskem odměňují své oblíbence za předvedený výkon. Matúš Kozáčik posílá dlouhý nákop na útočnou polovinu, Michael Krmenčík se ale nacházel v postavení mimo hru.
90+3'
Jablonečtí ještě vybojovali rohový kop, hlavička Vojtěcha Kubisty totiž byla přizvednuta nad horní tyč. Roh rozehráli domácí dozadu a šetří čas poblíž půlicí čáry.
90+2'
Druhý poločas je nastaven o šest minut! Potlesk na otevřené scéně si před chvilkou zaslouženě užil také střídající Vladimir Jovović. Zápas se už pouze dohrává, nikdo už nikam nespěchá.
90+2'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Rafael Acosta.
90'
Opět se hraje. Plzeň bude muset utkání dokončit v oslabení, Pavel Vrba už totiž vyčerpal všechny možnosti střídání. Viktoriáni kombinují na vlastní obranné polovině a pomalu postupují vpřed.
88'
Na hřišti stále zůstává ležet jeden z plzeňských fotbalistů, nevypadá to úplně dobře. Na hrací plochu už dokonce míří také nosítka. Zřejmě se bude vydatně nastavovat.
87'
Nepříjemná srážka hlav, Hubník je těžce otřesen
87'
Před domácí brankou to vypadá na velice nepříjemnou situaci. Dvojice hráčů se totiž srazila hlavami, těžko odhadovat, o koho se přesně jedná. Na místo spěchají zdravotníci.
86'
David Limberský je dnes zřejmě nejaktivnějším Viktoriánem, a nyní získal pro své barvy další rohový kop z levé strany. Centr Hrošovského prodlužoval Hubník, poslední slovo měl však opět Vlastimil Hrubý.
85'
Vlastimil Hrubý uvedl míč do hry dlouhým nákopem z vlastního pokutového území. Našel si jej Luděk Pernica, po jehož dobré práci se snažil prosadit Krmenčík. Ten ovšem vůbec nemá svůj den, Hanousek jej opět v klidu ustrážil.
84'
Michal Trávník posunul míč ze středu na pravou stranu, kde se nacházel Vladimir Jovović. Ten se snažil obejít Davida Limberského, ale ten mu čistě nastavil tělo a nepustil Černohorce dál.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Davis Ikaunieks.
82'
Matúš Kozáčik si nyní dobře vystoupil ze svého pokutového území, aby zabránil Janu Chramostovi v šanci dostat se k míči. To byla také poslední akce, do které se dnes jedna z hvězd utkání dostala.
81'
Centr Jana Kovaříka byl sražen na rohový kop. Toho se na levé straně ujal Hrošovský, jenž vybídl k centru Limberského. Těžký souboj s Chorým posléze úspěšně zvládl brankář Vlastimil Hrubý.
80'
Michal Trávník se stal obětí nedovoleného zákroku přibližně na polovině hřiště. Domácí rozehráli standardní situaci nakrátko a jejich přihrávky už míří spíše zpátečním směrem. Jablonečtí už nikam nespěchají.
79'
Jablonečtí nadále s velkou chutí kombinují. Plzeň působí už naprosto rezignovaným dojmem a ani Severočechy nikterak neobtěžuje. Ti suverénně vedou zápas k vítěznému konci.
78'
Zelenobílí už dobrou minutu v kuse neumožnili soupeři kontakt s míčem. Už to vypadalo na docela zajímavou situaci, leč Jan Chramosta byl na pravém křídle nachytán v těsném ofsajdu.
77'
Čerstvě příchozí Ubong Moses Ekpai okamžitě naháněl s míčem postupujícího Michala Trávníka. Domácí ale balon udrželi a fanoušci pokřikem odměňují každou jejich přihrávku.
76'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Ubong Moses Ekpai.
75'
Radim Řezník se akrobaticky snažil zasáhnout centrovaný míč, leč hostům se dnes zkrátka nedaří. Pouze tak hlavou trkl balon k Michalu Trávníkovi, jenž svůj tým osvobodil z pod menšího tlaku.
74'
Vojtěch Kubista ihned po vstupu na zelený pažit okusil tvrdost kolíků na kopačkách Jana Kopice. Ten za svůj počin vidí zaslouženou žlutou kartu.
73'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jakub Považanec, přichází Vojtěch Kubista.
72'
Vladimir Jovović si vysloužil potlesk na otevřené scéně. U obranného rohového praporku totiž zkrotil skákavý míč, a ještě jej o Michaela Krmenčíka odrazil do zámezí. Čeká nás výkop Vlastimila Hrubého.
71'
Po pěkné kolmici za obranu to zavánělo samostatným únikem Jana Chramosty, útočník Jablonce ovšem na balon jen těsně nedosáhl! Viktoria si tedy může oddychnout.
70'
Michal Trávník pěknou narážečkou s Hanouskem vyšachoval hned trojlístek soupeřů, nicméně pomezní rozhodčí usoudil, že už míč těsně opustil hrací plochu, což se divákům úplně nezdá.
69'
Odkop Vladimira Jovoviće skončil mezi diváky na tribuně. Hosté tedy budou mít k dispozici autové vhazování. Plzeň musí nezbytně přidat, stále totiž ztrácí rozdílem třídy.
68'
Západočeši v těchto chvílích jemně stupňují aktivitu. O to se stará mimo jiné David Limberský, po jehož dobré práci přilétl do vápna centr, se kterým si poradil David Lischka.
67'
První vážnější akce Viktorie, střílel Chorý
67'
Viktoria vůbec poprvé v utkání vážnějí zahrozila! Jan Kovařík pěknou přihrávkou našel za penaltovým puntíkem nehlídaného Chorého. Ten se ovšem musel při střele trošku zaklonit a mířil pouze doprostřed.
66'
Tribuny tleskají, jablonečtí fotbalisté jsou pány pažitu. Nyní se tak trošku ve stylu Barcelony po zemi prokombinovali až do pokutového území. Škoda pro ně, že přihrávka Trávníka na Hanouska už byla kapánek delší.
64'
Po Jovovičově průniku pálil Masopust, Kozáčik byl pozorný
64'
A mohli jsme vidět další gól v síti úřadujícího mistra! Vladimir Jovović si počkal na Lukáše Masopusta a vybídl jej ke sprintu do šestnáctky. To přesně domácí záložník udělal a ranou po zemi vyprášil Kozáčikovy připravené rukavice.
64'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Hořava, přichází Tomáš Chorý.
63'
David Lischka rozjíždí z hloubi své obranné poloviny další pozvolnou akci zelenobílých. Ti si po zemi předávají míč z kopačky na kopačku a v těchto chvílích si zápas skutečně užívají.
62'
Jablonečtí se vůbec nikam neženou a několik desítek sekund v kuse kombinovali před svoji vlastní klecí. To stejné můžeme nyní vidět na druhé straně v podání hostujícího mužstva.
61'
Dnešní utkání sleduje 2 782 diváků.
60'
Jan Kopic si míč pokrýval ve středu pole nedostatečně a zaskočil jej rychle přistoupivší Matěj Hanousek. Severočeši tedy odložili další ofenzivní snahu svého soupeře.
59'
Viktoriáni si vybojovali rohový kop z levé strany. Ten zahrál Patrik Hrošovský a své místo si velmi dobře našel Vlastimil Hrubý, jehož pěsti zařídily odklizení míče z šestnáctky.
58'
Domácí fanoušci si nyní už dokonce směle přejí bůra. Na míči se nicméně momentálně nachází Plzeň, ale dojmem, že by byla schopna s výsledkem ještě něco udělat, zrovna nepůsobí.
56'
Demolice! Kozáčik nezabránil Chramostově gólové hlavičce, 3:0
56'
Jablonec právě vstřelil branku!
Michal Trávník s Janem Chramostou si dnešní zápas naprosto podmaňují. Následný rohový kop totiž velmi dobře zahrál právě Trávník. Míč se s lehkou tečí dostal přesně na hlavu JANA CHRAMOSTY, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Matúše Kozáčika. Je to už 3:0!
55'
Vladimir Jovović odcestoval s míčem na kopačce hluboko na svoji obrannou polovinu, načež velice pěkně rozvinul akci, v jejímž finále nechybělo mnoho, aby se Michal Trávník dostal k centru Chramosty.
54'
Roman Hubník se vehementně hlásil o rohový kop, nicméně sudí usoudil, že to byl právě on, kdo se dotkl míče při jeho cestě do zámezí jako poslední. Vlastimil Hrubý tedy může vykopávat od své brány.
53'
David Limberský mohl centrovat do pokutového území, kde měl patřičnou podporu. Místo toho ale pouze předal Hořavovi, jehož snaha už v pranic nebezpečného nevykrystalizovala.
52'
Hovorka byl zřejmě jen otřesen, už je totiž zpátky na nohou a pokračuje ve hře. Teď si řekl o míč Vlastimilu Hrubému, který obdržel malou domů od Tomáše Holeše.
51'
Na hrací ploše zůstává ležet David Hovorka. Obránce Jablonce se drží za hlavu a na hřiště už spěchají zdravotníci. Uvidíme, o jak závažný problém se bude jednat.
50'
Jablonečtí hrají s chutí. Nyní obrana Viktorie nezachytila Jana Chramostu, který se dostal s míčem až za velké vápno, odkud mu k domácí smůle zakončení úplně nesedlo.
49'
Nebezpečný protiútok domácích, Jovovič promáchl centr
49'
Severočeši mohli dost možná rozhodnout! Hosté totálně propadli a Lukáš Masopust mířil do rozevřené obrany. Zdálo se, že už balon táhl příliš dlouho, nicméně pěkně posunul na Chramostu, jenž nabízel zakončení do prázdné klece Jovovićovi. Tomu ale chyběl krok!
48'
Luděk Pernica dobře zabojoval a Jan Kopic tak mohl zpoza vápna centrovat před Hrubého. Svoji pobídku však trošku přetáhl a vše hlavou vyřešil dobře dobře pozičně postavený Lischka.
47'
Vladimir Jovović si udržel na zádech napadajícího Řezníka a vrátil balon dozadu. Domácí jej poté znovu pouze odevzdali Viktorii, která se tak pomalu přibližuje k jejich brance.
46'
Trenér Vrba podle očekávání sáhl hned o pauze ke střídání. Nyní už zápas pokračuje, výkopu se chopil Jablonec, avšak příliš dlouho si míč na kopačkách neudržel.
46'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Daniel Kolář, přichází Aleš Čermák.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
Je za námi prvních pětačtyřicet minut a hrálo se jen a pouze podle zelenobílých not! Jablonec obhájce titulu nečekaně jasně přehrává a zaslouženě tak vede 2:0. Utkání má prozatím jediného střelce, a tím je Michal Trávník. Opora zálohy domácího celku skórovala ve dvou diametrálně odlišných situacích. Nejprve se prosadila hlavou v souboji na malém vápně, načež zvýšila parádní ranou bez přípravy. Uvidíme, zda se Viktoria zmátoří, statistika střel hovoří výmluvně.

Střely v 1. poločase:
Jablonec 13:1 Plzeň.
45'
Jovovičova střela zaplavala těsně vedle levé tyče
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Ten si vzal na starost Jan Kovařík, jenž centroval tradičně levačkou. Nebyl to špatný míč, nicméně nejvýše se dostal Jakub Považanec, jehož obranný zákrok ukončuje první poločas.
45+1'
Severočeši už se snaží první půli hlavně v poklidu dohrát na ofenzivní polovině hřiště. Viktoria se ale k míči dostala a David Limberský vybojoval ještě jeden rohový kop z levé strany!
45'
Vladimir Jovović využil volného prostoru za pokutovým územím, obtočil se okolo svého strážce a vystřelil. Ačkoliv se nejednalo o nikterak razantní zakončení, Matúš Kozáčik vůbec nereagoval a pouze sledoval, jak balon proskákal těsně vedle tyčky!
44'
Zatímco se na stadion začíná snášet mrholení, kombinuje Jablonec okolo půlicí čáry. Nakonec se rozhodli hru vrátit až k vlastní brance, po další době se tak dostane do lehčí akce také Vlastimil Hrubý, který se tak alepoň trošku zahřeje.
43'
Nyní si domácí pomohli lehčím útočným faulem a červenomodří rozehrávají z vlastní defenzivní poloviny hřiště. Jejich snaha nicméně vyústila v naprosto stejné provinění.
42'
Viktoriáni se, stejně, jako když inkasovali poprvé, snaží zareagovat zvýšením aktivity. Obrana Severočechů ovšem prozatím funguje na jedničku a k ničemu favorita zápasu nepouští.
40'
David Limberský si při průniku do pokutového území lehce postrčil míč rukou. Rozhodčí tuto hru klasifikoval jako nedovolenou, a i když se to Limberskému příliš nelíbilo, musel rozhodnutí akceptovat.
39'
Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0!
39'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tak to byla senzace, jablonečtí příznivci jsou naprosto u vytržení! Lukáš Masopust zvedl hlavu a pěkně nabil MICHALU TRÁVNÍKOVI. Ten si naběhl za pokutové území a z nějakých dvaceti metrů pálil z voleje. Nádherná rána se snesla přesně do vzdálenějšího horního rohu, a ačkoliv si Kozáčik na míč možná trošku sáhl, neměl šanci zakročit. 2:0!
38'
Matěj Hanousek si několikrát vyměnil přihrávku s Michalem Trávníkem. Druhý jmenovaný nakonec vrátil míč nepřesně a Hanousek jej už odehrál v prostoru mimo hrací plochu, jehož si všiml pozorný pomezní.
37'
Vladimir Jovović si za podpory od domácích fanoušků našlápl ke sprintu po levém křídle. Ještě si chtěl obhodit Radima Řezníka, nicméně ten už skluzem zasáhl naprosto přesně.
36'
Jablonečtí fotbalisté se nyní nikam neženou a poměrně pohledně kombinují na útočné polovině. Míč se nakonec odrazil k trenérovi Radovi, jenž pobavil diváky technickou finesou.
35'
Daniel Kolář (PLZ) si vyšlápl na Tomáše Hübschmana a vidí druhou plzeňskou žlutou kartu. Přímý kop rozehrál Michal Trávník, jehož centr byl prodloužen přesně do rukavic gólmana.
34'
Luděk Pernica se snažil nastartovat Jana Kovaříka dlouhou přihrávkou na levou stranu. U míče byl však jako první Tomáš Holeš a v klidu jej nechal doskákat do zámezí.
33'
Vladimir Jovović předvedl svůj typický průnik po levé straně a několika naznačeními oklamal Řezníka. Následná střela už ale přišla v pádu a Kozáčika ani zdaleka neohrozila.
32'
David Limberský ve vzdušném souboji před střídačkami drcl do Lukáše Masopusta, což zapříčinilo pád druhého jmenovaného. Rozhodčí Franěk k hostující nelibosti píská faul.
31'
David Limberský překvapil všechny, když se zničeho nic objevil na malém vápně. Zakončit ale nedokázal, stejně jako Roman Hubník po následném rohovém kopu z levé strany.
30'
Centr Tomáše Hořavy neomylně přečetl Tomáš Hübschman a rozehrál míč dále. Domácí se nicméně nedostali přes půlicí čáru a opět je tak čekají defenzivní povinnosti.
29'
Viktoria se po obdržené brance nabudila k náporu a obléhala domácí pokutové území. Jablonec zatím brání velmi dobře a především Jan Kopic nedostává mnoho prostoru.
27'
Trávník o Hubníka poslal hlavou domácí do vedení 1:0!
27'
Jablonec právě vstřelil branku!
Ale nyní už to zelenobílým vyšlo a zcela zaslouženě se ujímají vedení! Jan Chramosta se na levém křídle dobře vyhl ofsajdové pasti a nacentroval na malé vápno. Tam se v souboji s jedním ze stoperů prosadil MICHAL TRÁVNÍK, jehož hlavička se jemně otřela o tyčku a skončila za čárou! Oba účastníci akce si tedy tak trošku prohodili zažité role.
26'
A další střela Severočechů, nyní v podání Tomáše Holeše. Nešťastník ze zápasu s Rennes si mohl udobřit fanoušky pokusem zpoza vápna, ale nepotkal se s razancí. Nic obtížného pro Kozáčika.
25'
Lukáš Masopust se z rohu pokutového území nebál vystřelit, a zřejmě to bylo dobré řešení. Škoda pro Jablonecké, že jeho pokus skončil přibližně metr nad horní tyčí.
24'
Masopust střílel na bližší tyč, ale nepřesně
24'
Matúš Kozáčik si po několika minutách znovu sáhl na míč, ale nejednalo se o nic složitého. Centr Matěje Hanouska mu totiž přistál přímo do rukavic, načež posílá brankář míč kupředu.
23'
Jakub Považanec ve středu pole přerušil hostující kombinaci a Jablonec se tedy vydává do protiakce. Zatím ji táhne po pravém křídle aktivní Lukáš Masopust.
22'
Před domácí klecí bylo opět poměrně živo, Luděk Pernica nastřelil jen zelenobílý blok. Zanedlouho si na polovině hřiště vysloužil první žlutý kartonek David Limberský (PLZ).
21'
Teď už však Plzeň zahrozila. Po pěkné akci centroval uvnitř vápna před branku Jan Kopic a jen skvělý zákrok Davida Lischky poslal míč na rohový kop. Z něj už nic nebylo.
20'
Západočeši se zatím nemohou dostat do herní pohody. Domácí jsou o mnoho pohyblivější a působí iniciativnějším dojmem. Stejný obrázek je k vidění i v těchto momentech.
19'
A vskutku nečekal dlouho! Po ošemetném souboji na hranici pokutového území se míč dostal na nohu Jana Chramosty, který ve velké příležitosti pálil z otočky slabě přímo do Kozáčika.
18'
Krásná kombinace Severočechů, Chramosta střílel jen doprostřed
18'
David Limberský se musel mít na pozoru proti dlouhému nákopu Matěje Hanouska. Hlavou si však poradil a Jablonec si tak na další šanci bude muset ještě minimálně chvíli počkat.
17'
Nejvýše ze všech vyšplhal ve středovém kruhu Roman Hubník, jenž nikomu jinému nedal šanci. Plzeň tak přerušila domácí přechod vpřed, zelenobílí musejí začít znovu odzadu.
16'
Viktoriáni nikam nespěchají a spíše si užívají přítomnost balonu na vlastních kopačkách. David Limberský přenesl hru, ale hosté se opět vrátili vzad a v poklidu kombinují.
14'
K Vladimiru Jovovićovi se nyní dostal míč trošku šťastně a Černohorec zkusil štěstí z hranice šestnáctky. Do střely se ale netrefil vůbec dobře a zamířil daleko mimo. Pavlu Vrbovi už se nicméně projev jeho týmu přestává líbit a hlasitě udílí pokyny.
13'
Lukáš Masopust i v obtížné poloze dokázal posunout balon na Michala Trávníka. Ten nenacentroval úplně přesně, ale Kozáčik přesto musel zasahovat, Řezník mu totiž hlavou adresoval poněkud složitější malou domů.
12'
Tomáš Holeš netrefil míč úplně čistě a jeho nákop tedy nepřelétl půlicí čáru. Plzeňští se tak po delší době dostali do kombinace, jež bude pokračovat autem na pravé straně.
11'
Severočeský celek se prezentuje velice sympatickým výkonem. Nyní před hostující klecí nebezpečně operoval Lukáš Masopust, leč otočka mu nevyšla a k zakončení tedy nakonec nedošlo.
10'
Jovovičova nápaditá šajtle málem překvapila Kozáčika
10'
Vladimir Jovović se po rychlém brejku odhodlal ke střele z rohu pokutového území a trefil obránce. Míč se mohl odrazit přímo ke Chramostovi, ale akrobaticky zakročil David Limberský! Z následného rohového kopu nic závažného nevzniklo.
9'
Patrik Hrošovský se chopil nákopu Tomáše Hübschmana a rozvinul akci svého týmu. Skvěle však zasáhl Jakub Považanec, jenž okamžitě obrací hru na druhou stranu.
8'
Pozor! Lukáš Masopust po zemi nacentroval do vápna a Roman Hubník zasáhl velice rozpačitě. Kulatý nesmysl se tedy mohl dostat až k Michalu Trávníkovi, který z rohu malého vápna napálil boční síť!
7'
Trávník pálil jen do boční sítě
7'
Patrik Hrošovský se prezentoval naprosto přesným přenesením hry. Míč se tak dostal k Limberskému, který se s ním už žene směrem na plzeňskou útočnou polovinu.
6'
David Limberský vyřešil krušnější situaci před vlastním vápnem velmi zkušeně, napálil balon do Michala Trávníka a donutil jej tak k teči mimo hrací plochu. Jablonec nicméně pokračuje v aktivitě.
5'
Michal Trávník na několik málo metrů nedokázal přesně oslovit Lukáše Masopusta a míč se dokutálel do zámezí. Západočeši vhazují, příliš daleko se nyní ovšem nedostali.
4'
David Hovorka se důrazně vložil do narážečky Plzně ve středu pole a nepustil k míči Daniela Koláře. Domácí se poté vrhli kupředu a vytěžili autové vhazování z levé strany.
3'
Tomáš Hübschman měl spoustu času na zpracování ve středu pole a akci zakončil Hanousek, jenž z levého křídla posílal míč do šestnáctky. Skvěle zaprocoval Radim Řezník a odvrátil jej.
2'
Viktoriáni obléhají pokutové území. Daniel Kolář se prodíral za centrem z pravé strany, rozhodčí ale našel útočný faul a hra je přerušena. Míč uvede do pohybu Vlastimil Hrubý.
2'
První snahu Plzně o přechod vpřed dobře přečetl Matěj Hanousek, jenž odclonil tělem Michaela Krmenčíka. Jablonečtí tedy mohou vhazovat a pokusit se dostat za polovinu hřiště.
1'
Je rozehráno! Utkání vykopli hosté, konkrétně Daniel Kolář. Viktoria tedy zahajuje utkání krátkými přihrávkami na vlastní obranné polovině, do hry se vydatně dostávají oba stopeři.
1'
Utkání právě začalo.
Hráči obou mužstev již vstupují na hrací plochu. Jablonečtí oblékli tradiční zelené dresy, Viktoria se představí v červenomodré variaci. Všemu přihlížejí velice skromně zaplněné ochozy, zřejmě především kvůli nehostinnému počasí.
Nedá se říci, že by dnes počasí návštěvě fotbalového utkání zrovna dvakrát přálo. V Jablonci je velice chladno, teplota se pohybuje pouze kolem sedmi stupňů. Po celý den navíc přicházely přeháňky a silné poryvy větru. Ty hráčům mohou nadělat nemilé potíže.
To plzeňská jedenáctka je plná bývalých fotbalistů Severočechů. V základní sestavě jsou hned tři! Jedná se o stopera Luďka Pernicu a členy záložní řady, Jana Kopice a Jana Kovaříka. Také z tohoto důvodu nás čeká pikantní souboj.
Petr Rada dnes musí učinit jednu poměrně významnou změnu v základní jedenáctce. Jelikož si hrotový útočník Martin Doležal přivezl z Rennes zranění, nahrazuje jej Jan Chramosta. Více potenciálního prostoru se tím otevírá také pro zatím paběrkující letní posilu Davise Ikauniekse.
Úvodní sestavy:

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust, Trávník, Považanec, Jovović – Chramosta.
Náhradníci: Hanuš – R. Acosta, Břečka, D. Ikaunieks, Janković, V. Kubista, Pleštil.

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Pernica, R. Hubník (C), Limberský – Hořava, Hrošovský – J. Kopic, D. Kolář, J. Kovařík – Krmenčík.
Náhradníci: A. Hruška – M. Havel, Ekpai, Al. Čermák, Hejda, Chorý, M. Petržela.

Rozhodčí: Franěk – Blažej, Frimmel.
FC VIKTORIA PLZEŇ

Obhájce titulu vstoupil do sezóny na první pohled malinko rozpačitě, ale bez přestávky vítězil. Dokázal totiž ovládat těsné zápasy a několikrát udržel skóre 1:0. Jediná bodová ztráta Západočechů se urodila v hlavním městě a direkt to byl vskutku tvrdý. Na Slavii totiž padli 0:4, což určitě nebylo to, co chtěli v souboji s jedním z hlavních rivalů předvést.

Plzeňský úkol je také pro letošek jasný, cílem číslo jedna je titul ve FORTUNA:LIZE! Jeho plnění se zatím nedá považovat za neúspěšné, Viktoriáni se totiž drží v těsném závěru za silným tandemem Slavie a Sparty. Los Ligy mistrů navíc splnil mnoha hráčům sen, do skupiny totiž inkasovali moskevské CSKA, AS Řím a především giganta Real Madrid! Do milionářské soutěže vstoupili ve středu domácím zápasem s ruským protivníkem.

Plzeň začala velmi dobře. Gólem Michaela Krmenčíka se totiž dostala do vedení, hrála skvěle, a stejný hráč navíc ještě zvýšil na 2:0. Krmenčík si tím řekl o místo v nejlepší sestavě soutěže, kde v útoku stanul po boku Lionela Messiho. Druhý poločas nicméně nezapočal ideálně, Rusové rychle snížili a v závěru Viktorii sevřeli pod mohutným tlakem. Dvě branky sice díky faulu a ofsajdu uznány nebyly, ovšem Plzeň, stejně jako Jablonec, doplatila na faul při bránění rohového kopu. CSKA v 95. minutě vyrovnali na konečných 2:2, což bylo pro českého mistra velice frustrující. Vynahradí si to na hřišti Jablonce, proti kterému se Západočechům dlouhodobě daří?
FK JABLONEC

Severočeši neprožívají úplně ideální období. V české lize zažili dvě nepříjemné porážky bez vstřelené branky v řadě. Nejprve proti nim poprvé zvítězila Opava, jenž je zdolala 2:0. Poté na střelnici zavítali mladoboleslavští fotbalisté a Jablonec absolutně nezvládl roli favorita. Vysoká prohra 0:3 nebyla zrovna nejlepším počinem před vstupem do Evropské ligy a zároveň se tím svěřencům Petra Rady vzdálily horní příčky tabulky, tam by také letos zcela jistě rádi patřili. Aktuální deváté místo není chválihodné.

Zelenobílé ve čtvrtek čekalo vůbec první utkání v základní skupině Evropské ligy v historii klubu. Cestovali na severozápad Francie, kde se pokoušeli zaskočit domácí Rennes. Nutno podotknout, že se jim to poměrně dařilo. Francouzský celek byl zaskočen aktivním jabloneckým přístupem a po chytře zahraném přímém kopu v podání Michala Trávníka se zdálo, že si Severočeši odvezou zasloužený bod.

To se však nestalo, a to zejména díky zbytečně vytvořené penaltě v poslední minutě. Výkon je však příslibem nejen do další fáze evropské soutěže, ale především také do FORTUNA:LIGY. Okusí to Viktoria?
Zdravím všechny fanoušky českého fotbalu! FORTUNA:LIGA nám v pondělí nabídne dohrávku 9. kola mezi týmy, které musely přes týden polknout hořké pilulky v pohárové Evropě. FK Jablonec přivítá celek FC Viktoria Plzeň! Jedná se o velmi atraktivní utkání, rozhodně tedy sledujte náš přenos a užijte si aktuální informace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
17. kolo
Tabulka 2023/2024
Z V R P Skóre B
1. Sparta 16 13 2 1 40:11 41
2. Slavia 16 12 3 1 30:11 39
3. Slovácko 17 8 5 4 21:17 29
4. Olomouc 17 8 4 5 27:20 28
5. Plzeň 15 8 2 5 34:23 26
6. Ml. Boleslav 15 8 2 5 32:25 26
7. Ostrava 16 7 3 6 22:15 24
8. Liberec 16 5 6 5 23:24 21
9. Bohemians 16 6 3 7 13:19 21
10. Teplice 16 5 5 6 13:15 20
11. Hr. Králové 16 4 5 7 17:23 17
12. Jablonec 16 3 7 6 15:21 16
13. Karviná 16 4 1 11 18:29 13
14. Pardubice 16 3 4 9 12:23 13
15. Zlín 16 2 5 9 15:37 11
16. Č. Budějovice 16 3 1 12 15:34 10
Články odjinud