FORTUNA:LIGA - Základní část - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Ostrava - 11. listopadu 2018   14:00

Opava
35' Kayamba (Žídek) • 65' Smola (Hrabina)
2:1
(1:0)
Ostrava
84' J. Šašinka  (R. Hrubý)

Šrom – Simerský, Hrabina, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa (88. Schaffartzik), Zapalač – Kuzmanović (C) (90+1. Janetzký), Smola (90+3. Juřena).
Fendrich – Helebrand, Janetzký, Jan Řezníček, Schaffartzik, Jurečka, Juřena.
Ardeleanu – Mokrusch, Caletka
Stadion v Městských sadech, Opava
6385 diváků
Laštůvka – Mešaninov, Šindelář, Stronati, Fleišman (71. J. Šašinka) – Fillo (81. Stáňa), Jánoš (62. O. Šašinka), Jirásek, Holzer – R. Hrubý, Baroš (C).
Budinský – Granečný, Pazdera, Procházka, O. Šašinka, J. Šašinka, Stáňa.

SESTŘIH: Opava - Baník 2:1. Derby pro domácí, pálili Kayamba a Smola

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji pěkný zbytek dne.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:6.
A to je vše, co dnes diváci viděli, protože je konec! Domácí ve velkém slezském derby poráží Baník 2:1 a zapisují nesmírně důležité vítězství!

Ve druhém poločas byli domácí aktivnější, což zúročili trefou na 2:0, o níž se po centru Hrabiny postaral Tomáš Smola. Domácí byli na koni a měli ještě několik šancí, ty však zůstaly neproměněny. Následně se hosté dočkali snížení, když po rohovém kopu snížili Jakub Šašinka, ale v závěrečném tlaku už se Baník vyrovnání nedočkal, a tak domácí vyhrávají velké slezské derby, a nutno dodat, že zcela zaslouženě.
90+5'
90+4'
Počátkem celé akce byl ofsajd, Svozil však dostal v souboji opravdu hodně naloženo. Žluté karty nakonec dostávají Schaffartzik a Stronati.
90+4'
Hosté nakopávají směrem k vápnu soupeře jeden centr za druhým, kde Šašinka vletěl do Svozila, a opět se hra přerušuje.
90+3'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Smola, přichází Václav Juřena.
90+3'
Opět faul hostů bortí další útočné plány, domácí budou potřetí střídat.
90+2'
Domácí nyní museli po dalším nákopu Baníku další nebezpečnou situaci ve vápně, vše ale zvládli. Rozehrávat bude po dalším útočném faulu Laštůvka. Baník tlačí.
90+1'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Jakub Janetzký.
90'
Nastavují se čtyři minuty!
89'
Žlutou kartu dostává Joel Ngandu Kayamba (SFC Opava).
89'
Zapalač s Kuzmanovičem drželi míč u levého rohového praporku, nakonec míč vybojovali Ostravští a jdou vpřed.
88'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Tomáš Jursa, přichází Jan Schaffartzik.
87'
A nakonec Robert Hrubý za nemístné poznámky uviděl vzápětí také žlutou kartu.
87'
Šrom musel opět z branky a dobře míč vyboxoval. Na opačné straně vletěl Mešaninov do Smoly a hra je znovu přerušena.
86'
Na útočné polovině se do kontaktu dostal Smola s jedním ze svých soupeřů, ale karta se udělovat nebude. Domácí navíc ušetřili další cenné vteřinky.
84'
Jakub Šašinka dává Ostravě šanci! Snížil na 1:2
84'
Baník právě vstřelil branku!
Je sníženo a je zaděláno na drama! Další rohový kop už kýžené ovoce přinesl, když Hrubého centr si našel ve vápně naběhnutý JAKUB ŠAŠINKA, který se dostal do zakončení přes Žídka a nakonec hlavou poslal míč k tyči – 2:1.
83'
Ondřej Šašinka pálil těsně vedle
83'
Roh se nakonec musel opakovat, ale hosté se ke střele nedostali, Holzerovi navíc míč utekl z kopačky.
82'
Po delší době se hosté dostali do zakončení, když Baroš sklepl míč Jakubu Šašinkovi, ale jeho ránu z první Svozil srazil na roh.
81'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Bronislav Stáňa.
80'
Také rohový kop nadělal obraně Ostravy mírné trable, ale hosté nadvakrát zasáhli Domácí ale aktivně v útočné fázi pokračují.
79'
Hostující fanoušci nyní rozjeli velkou světelnou show za obranou Jana Laštůvky, ve vápně toho moc vidět nejde, a tak možná i proto Šindelář trochu zbytečně srážel centr Smoly na roh.
79'
Domácí nyní skvěle a hlavně účinně kouskují hru, počet faulů na straně Baníku však roste.
78'
Zavadilův centr hledal již tradičně Smolu, ten se prokousal k hlavičce, ale v těžké pozici poslal míč nad branku.
77'
Opavští ale v útoku pokračovali, právě Smola vybojoval na svou osobu faul a SFC s rozehrávkou na levé straně rozhodně pospíchat nebudou.
77'
Další zajímavý centr z pravé strany musel řešit výběhem Laštůvka, míč nakonec ale rukou přes dobíhajícím Smolou tečoval nad.
76'
Do konce duelu zbývá čtvrthodina a Opavští jsou stále aktivnější. Hrozí zejména po křídlech, kde hosté dnes moc nestíhají.
74'
Baroš po návratu do sestavy bojuje, příliš dobrý zápas však proti urputné obraně soupeře nehraje. Nyní znovu fauloval, a tak domácí rozehrávají.
73'
Smolův střílený centr prolétl ostravským vápnem
73'
Kayamba míč nabízel do běhu Smolovi, který naslepo dával na zadní tyč, ale ani Jursa, ani Zapalač k němu nedoklouzali.
72'
Hostům se čas na případné zdramatizování duelu hodně krátí, Bohumil Pánik už hraje vepředu na velké riziko.
71'
Šrom podběhl centr, Ondřeje Šašinku ale vystrašila prázdná brána
71'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jiří Fleišman, přichází Jakub Šašinka.
71'
Šrom tentokrát svůj výběr po rohu nevyhodnotil moc dobře, míč nataženou rukou jen líznul, nicméně nezasáhl, a tak balón mohl na zadní tyči vracet do prázdné branky Ondřej Šašinka, ale výrazně přestřelil.
70'
Hrubý se ke střele neodhodlal, a tak míč dal doprava, odkud přišel centr Mešaninovi, jenže jeho pas na další roh srazil Simerský na rohový kop.
69'
Šromovi vypadl míč, hosté ale nedorazili balon do brány
69'
První zajímavější akci Baníku ve druhé půli měl na starosti Fillo, který pálil z otočky bez přípravy z voleje na zadní tyč, Šrom však míč vyrazil. Akce pokračovala, sám Fillo udělal ve vápně další kličku, ale nakonec mu Žídek ve skluzu míč sebral.
68'
Exekuce se chopil opět Zavadil, jehož centr byl odvrácen ke Kayambovi, avšak domácí střelec pálil z voleje vysoko nad branku.
67'
Domácí nejprve rozehrávali přímý kop, ale ten byl odvrácen. Míč však Opavští po souboji na hranici vápna vybojovali a u rohového praporku vybojovali další standardní situaci.
66'
V dohrávce celé situace ještě uviděl žlutou kartu hostující kapitán Milan Baroš, nejspíše za nějaká nemístná slovíčka na adresu hlavního sudího.
65'
Smola zasadil druhý úder Baníku! Hlavičkou zvýšil na 2:0
65'
Opava právě vstřelila branku!
A navíc domácí přidávají hodně důležitou druhou branku! Hrabina vytáhl míč dopředu po pravé straně, místo přihrávky Kayambovi se rozhodl pro centr, který mu vyšel náramně, když se na zadní tyči dostal k hlavičce osamocený TOMÁŠ SMOLA a balón neomylně trkl za záda Laštůvky přesně k tyči – 2:0.
64'
Hra se nyní uklidnila, domácí ustáli další dva centry a pohodlně kombinují na vlastní polovině.
63'
Kayamba dostal prostor na pravé straně k centru, čehož využil pro pobídku pro nabíhajícího Zapalače, ale tomu chyběly v náběhu z druhé vlny zhruba dva kroky.
62'
Zapalač jen o kousek nedostihl nebezpečný centr Kayamby
62'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Ondřej Šašinka.
61'
Rozehrávky se chopil zkušený Pavel Zavadil, který umně pravačkou kroutil míč přes zeď na zadní tyč, nicméně Laštůvka byl pozorný a lapil jej do své náruči.
60'
Po hodině hry János přišel zbytečně o míč, a tak se dopředu mohl vydat Kuzmanovič, který si jej dobře podržel a nakonec vybojoval pro svůj tým hodně zajímavou standardní situaci.
59'
Na opačné straně Opavští vybojovali míč a zprava nakonec ostře centroval Hrabiny, nicméně Smola byl ve vápně osamocen, a tak neměl moc šancí se dostat k hlavičce.
58'
Hru nyní kouskují drobné fauly, domácí dobře dostupují ke svým soupeřům. U míče a rozehrávky přímého kopu byli opět hosté, nicméně Fleišmanův centr byl přespříliš dlouhý.
57'
Poprvé ve druhé půli se ukázal výrazněji Kuzmanovič, který centroval z pravé strany dobře na zadní tyč, nicméně tam se Smola ani Jursa neprosadili. Míč má Laštůvku.
56'
Nakonec se domácí po dalším dobrém zásahu Šroma vydali dopředu, ale Zapalač nakonec rohový kop nevybojoval, když míč byl sražen právě ním do autu.
55'
Nakonec se rozehrávky chopil opět Hrubý, jehož balón směřoval na zadní tyč, ale Šrom aktivně vyběhl z branky a nataženou rukou v pádu míč vyboxoval.
54'
Baroš si míč na levé straně dobře ustrážil a poté pustil za sebe, přičemž jej fauloval Simerský, a tak hosté budou zahrávat hodně zajímavý přímý kop.
53'
Do vápna se kroutil z kopačky Hrubého hodně zajímavý centr, ale na přední tyči byl nejdravější Simerský, který míč hlavou odvrátil.
52'
Hrabina vyslal Smolu do obrovské šance. Rozhodčí pískl hraniční ofsajd
52'
Na protějším pólu hřiště se k centru dostal Holzer, obrana Opavy dobře zasáhla. Z pravé strany to poté zkusil podobně Mešaninov, ale jeho pas pro změnu na rohový kop srazil Petr Zapalač.
51'
Fleišman chyboval ve středu hřiště, když namazal Hrabinovi. Ten do obrovské šance vyslal nabíhajícího Smolu, který si dal na svůj náběh záležet, ale byl nakonec odpískán už šestý ofsajd.
50'
Na jedné straně nejprve Fillo nepřišel přes Žídka, když celému souboj výrazně přidal a následně Smola byl opět v ofsajdu.
49'
Dobrou akci domácích ozdobil centr z pravé strany, který sice Fleišman lece odvrátil, ale jen ke kopačkám dobíhajícího Hrabiny, jenž zkoušel pálit na zadní tyč, ale jeho spíše střílený centr byl zablokován.
48'
Ofsajd ale zastavuje také akci Baníku, v něm byl pro změnu polapen při náběhu za dlouhým míčem Robetr Hrubý.
47'
Druhý poločas začíná také již tradičním ofsajdem domácích po dlouhém nákop a v něm opět útočník Tomáš Smola.
46'
Druhou půli načali hosté rozehrávkou a také prvním dlouhým nákopem, ale Stronatiho balón byl odvrácen. Žídek o něj poté zabojoval a získal aut.
46'
První poločas vyhroceného derby je minulostí, domácí zatím vedou 1:0. Skóre mohli ale jako první otevřit hosté, když Baroše nejprve vychytal u levé tyče Šrom, aby hostující kapitán následně nůžkami pálil těsně vedle. Skóre otevřeli domácí z první velké šance v 35. minutě, kdy míč z centru propadl k Joelu Kayambovi a ten bez potíží přeloboval Laštůvku. Hra se poté vyrovnala, domácí byli mírně aktivnější, ale další šance už nepřišly. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 15:01.
45'
44'
Zapalač to posléze zkusil na Smolu centrem vpřed po levém křídle, domácí útočník se znovu hnal vpřed, ale potřetí v první půli byl lapen v ofsajdu.
43'
Oba celky nyní ve středu hřiště kupily chyby. Přes Kayambu a Kuzmanoviče, který pustil míč za sebe, putoval míč na hrot ke Smolovi, ale ten byl znovu ustrážen. Domácí útočník to má zatím proti hostující obraně hodně těžké.
42'
Laštůvkovi po Žídkově střele vypadl balon, Kuzmanovič dorážel
42'
Dopředu se vydali obratem domácí fotbalisté, dlouhý nákop Žídka hledal Smolu, ale ten proti Šindelářovi ve vzduchu opět neuspěl. U míč Baník.
41'
Další Holzerův centr už proletěl, ale Jirásek jej přesně nezpracoval. V konci akce nakonec pálil z hodně velké dálky Adam Jánoš, ale branku přestřelil.
40'
S centrem z levé strany poté přispěchal také Daniel Holzer, ale ani jeho pas nepatřil do kategorie nejpřesnějších a byl zblokován.
39'
Nakonec vybojovali Pánikovi svěřenci přímý kop, jehož rozehrávky se chopil Hrubý, ale jeho centr obrana SFC odvrátila.
38'
Utkání na konci první půle opět nabíral na obrátkách, u míče jsou ale nyní hosté, kteří se snaží kombinovat směrem vpřed.
37'
Laštůvka následně chtěl vzít Smolovi rychle míč a ještě rychleji rozehrát, ale místo toho do něj jen strčil. Výsledkem je žlutá karta pro hostujícího brankáře.
36'
A domácí mohli vzápětí zahrozit znovu, když Zapalač vyslal do ulice Smolu, nicméně opět byl odpískán nesmírně těsný ofsajd. Opava je nyní ale na koni.
35'
Ostravská obrana zaspala, Kayamba posílá Slezský FC do vedení 1:0!
35'
Domácí jdou z ničeho nic do vedení a tribuny se otřásají v základech! Žídek vyslal dlouhý míč z vlastní poloviny. Míč původně směřoval na Smolu, ten ale balón pustil za sebe, kde se zjevil JOEL KAYAMBA, jenž využil zaváhání Fleišmana, míč si neatakován zpracoval a vyběhnuvšího Laštůvku jednoduše přeloboval – 1:0.
34'
Baroš si dobře zpracoval míč a obešel Zapalače se Zavadilem, už předtím mu ale byla pískána ruka.
33'
Jenže Jiří Fleišman na levé straně nejprve fauloval Hrabinu a poté do něj ještě kopl míč, a tak je na světě další žlutá karta.
32'
Hosté znovu na míči, ale nikam se neženou. Skvělý první poločas pokračuje, Pánikovi svěřenci mohou ve své aktivitě pokračovat.
31'
Na protější straně zahrávali hodně podobný přímý kop i domácí, Zavadilův centr zpracovával pro spoluhráče Smola, obránci Ostravy však dobře zasáhli.
30'
Centr Hrubého ale nebyl příliš povedený, vysoký kroucený balón doputoval jen do rukavic Šroma, který znovu bezchybně zasáhl a rychle rozehrává.
29'
Následně ještě vzplály na obou stranách první emoce, rozhodčí ale nemusel řešit žádné další spory, Baník bude rozehrávat standardku.
29'
Kayambův centr zprava Laštůvka lapil a rychle rozjel brejk Baníku. Ten táhl po pravé straně Baroš, kterého přejel kopačkami napřed Svozil a rozhodčí neváhal z první žlutou kartou zápasu ani vteřinu.
27'
Domácí nyní uklidňují hru a kombinují na vlastní polovině, hosté odpovídají rychlým presinkem.
26'
Kuzmanovič se parádně otočil a prověřil Laštůvku
26'
Hosté se ihned obratem vydali dopředu, ale Jirásek dlouhé přihrávce po lajně nestačil, a navíc jej dobře ustrážil pozorný Dominik Simerský.
25'
Zapalačův centr Laštůvka dobře vyboxoval, ale akce pokračovala. Kuzmanovič si míč zpracoval ve vzduchu dvěma doteky, z otočky nakonec parádně vypálil, ale nakonec jen do rukavic gólmana Baníku!
24'
A tak dopředu šli opět domácí, přičemž Kayamba zkusil rychlou přešlapovačku kolem Fleišmana. Ten jej nakonec poslal k zemi, a tak domácí budou zahrávat přímý kop z velmi zajímavé pozice.
23'
Nutno dodat, že Baník je ale v posledních minutách výrazně aktivnější. Mešaninov si řekl pohybem o pas na pravou stranu, nicméně Žídek byl u něj včas, míč mu ukopl a nepustil jej vpřed.
22'
Baroš znovu natáhl obránce na sebe, aby míč sklepl pro Hrubého. Ten načasoval chytrou kolmici na nabíhajícího Holzera, ale ten byl polapen v těsném ofsajdu.
21'
Fanoušci domácích nyní vytáhli opravdu skvělé celostadionové choreo, atmosféra duelu je zatím fantastická.
20'
Toho se ujal znovu Hrubý, který hledal centrem tradičně Baroše, nicméně ten byl opět dobře ustrážen, a SFC nakonec natřikrát míč z vlastního vápna odkopl.
19'
Hrubého rána zpoza vápna proskákala těsně vedle
19'
Hosté se postupnou kombinací dostali opět dopředu. První Hrubého rána ještě byla zblokována, ta druhá už však měla mnohem lepší parametry a rána hostující záložníka letěla těsně vedle! Následuje roh.
17'
Několik chyb nyní přišlo na obou stranách hřiště, u míče jsou ale fotbalisté Baníku, kteří po delší době v kombinaci uklidňují hru.
16'
Domácí útočí zatím výhradně po pravé straně a znovu se pokusili zahrozit. Dlouhý pas pouštěl Smola do běhu Kuzmanovičovi, a tomu chyběl zhruba krok, aby jej zpracoval a ohrozil branku.
15'
Po čtvrthodině hry to hosté zkusili opět dlouhým nákopem, ale Baroš se k němu tentokrát neprotlačil, a tak Žídek mohl míč v klidu odehrát do bezpečí.
14'
V další zajímavé akce odcentroval pod tlakem z pravé strany Kayamba, jeho míč směřoval ke Smolovi, ale toho do zakončení nepustil pozorný Šindelář. Balón tak sebral do rukavic Laštůvka, který okamžitě rozehrává.
13'
Domácí poté na druhé straně měli k dispozici přímý kop z pravé straně. Do šestnáctky směroval zajímavý centr, nicméně rozhodčí už při letu míče odpískal útočný faul, kterým se provinil Jaroslav Svozil.
12'
Baroš po průniku Hrubého střílel v tutovce a poté i nůžkami!
12'
V pokračování akce v centru dění opět Milan Baroš, ten tentokrát na zadní tyči zkoušel akrobaticky zakončit nůžkami, ale branku těsně minul!
12'
První velká šance Baníku! Po zasekávačce Hrubého přišel centr na Filla, který sice promáchl, ale k ráně po zemi se dostal Baroš, ovšem Šrom jeho pokus k tyči skvěle vyrazil!
11'
Centru z rohového kopu se nakonec ujal Jirásek, který kroutil míč na přední tyč, obrana domácích však celou situaci ustála a pozorně zasáhla.
10'
Hrubý vzal další akci Baníku na sebe, kličkou doleva se dostal do vápna, kde mu ale zdatně sekundoval Hrabina, který míč nakonec srazil do autu.
9'
Následně se i o míč za obranu na druhé straně řekl Smola, svůj pohyb směrem vše ale nakonec zastavil, a tak míč skončil v zámezí.
8'
Dalšímu náletu se hostující obrana ubránila, a tak se za dalším nákopem hnal Baroš, ovšem domácí brankář Vojtěch Šrom dobře četl hru, aby vyběhl z branky a rychle jej odkopl do autu.
7'
V akci poté opět Baroš, který operoval na hranici vápna. Míč si narazil dvakrát s Fillem, ten ale svoji druhou přihrávku poslal jen ke Svozilovi. Vpřed jsou opět domácí fotbalisté, a to po pravé straně.
6'
Hra se znovu přelila na opačnou stranu, kde Baroš obskočil Svozila a posunul míč Holzerovi. Už to vypadalo, že se hostující záložník dostane ke střele, nakonec ale Simerský na poslední chvíli zasáhl.
5'
Na druhé straně se poprvé do akce dostal Milan Baroš, který ale proti dvojnásobné přesile neprošel, a tak šel kupředu Kuzmanovič, ale ani on neuspěl.
4'
O chvíli později přišel daleko přesnější centr Zavadila, který propadl obranou až na zadní tyč k Zapalačovi, ale ten ve skluzu míč zasáhnout těsně nedokázal!
4'
Nakonec se odraženého míče zmocnil Kayamba, který se dostal k centru, nicméně Stronati centr odvrátil a hostující stoper musel poté zasahovat také proti Kuzmanovičovi.
3'
Derby má od úvodních minut parádní atmosféru, domácí jsou nyní znovu na míči a hledají cestu směrem vpřed.
2'
Smola se dostal před Laštůvku, ale pískal se ofsajd
2'
Prakticky vzápětí se za obranu s míčem z ničeho nic octl Smola, který šel sám na branku, ale Laštůvku obstřelem nepřekonal, když míč poslal vedle. Vzrušení nakonec bylo zbytečné, už předtím byl pískán ofsajd.
2'
Dlouhý nákop obrana Baníku odvrátila, následně Šindelář hledal na hrotu navrátilce Baroše, ale toho pro změnu ubránil Svozil.
1'
Domácí fotbalisté uvedli míč na pokyn píšťalky rozhodčího do hry a v úvodu v poklidu kombinují na vlastní polovině.
1'
Oba celky se potkávají poprvé od srpna 2004 v nejvyšší soutěži, tehdy skončil duel 1:1. Jak to bude dnes? To se dozvíme za několik chvil.
Utkání sezóny, jak je dnešní derby dvou rivalů z jednoho regionu označování, se blíží! Oba celky nyní vstupují na trávník opavského stadionu za doprovodu rozhodčích. Domácí nastupují do duelu ve žluto-modrých pruhovaných dresech, hosté se oděl do bílého.

SFC Opava: Šrom – Simerský, Hrabina, Svozil, Žídek – Kayamba, Zavadil, Jursa, Zapalač – Kuzmanović (C), Smola.
Náhradníci: Fendrich – Helebrand, Janetzký, Jan Řezníček, Schaffartzik, Jurečka, Juřena.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, Jirásek, Holzer – R. Hrubý, Baroš (C).
Náhradníci: Budinský – Granečný, Pazdera, Procházka, O. Šašinka, J. Šašinka, Stáňa.

Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Caletka.
Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Petr Ardeleanu. Na čarách mu budou asistovat Tomáš Mokrusch a Petr Caletka. Čtvrtým sudím je Pavel Julínek.
Vzájemná bilance obou soupeřů v samostatné nejvyšší soutěži:

Výhry Slezského FC Opava – 4
Remízy – 6
Výhry FC Baník Ostrava – 8
Celkové skóre: 21:28.
Slezský FC Opava bude na svém stadionu hostit prvoligové slezské derby po čtrnácti letech. Opavský nováček nejvyšší soutěž musel hrát své domácí zápasy v brněnském azylu, než se v Městských sadech vybudoval systém pro vyhřívání trávníku. Slezané nezačali dobře, ale poté se zvedli a dnes jim patří 11. příčka tabulky.

Po návratu na svůj stadion opavský tým v poháru vyřadil Jihlavu a následně pěti góly zničil Příbram. Na vítězství nad Středočechy mohli Opavští navázat na Hané. V duelu proti Sigmě vedli už o dvě branky, v závěru ale přišli o výhru a po remíze 2:2 si odvezli jen bod. Brankářskou jedničkou SFC je Vojtěch Šrom, mimochodem někdejší gólman Baníku. Mezi největší hvězdy týmu se řadí zkušený středopolař Pavel Zavadil, záložník Joel Kayamba, který už patří Plzni, nebo třígóloví útočníci Tomáš Smola a Nemanja Kuzmanović.
FC Baník Ostrava prožil povedený vstup do aktuálního ročníku FORTUNA:LIGY a díky němu teď Ostravanům patří v tabulce páté místo, což je velmi solidní počin. Na druhou stranu z posledních čtyř ligových duelů vytěžil Baník jen jedno vítězství v Teplicích. Remizoval s Karvinou, v Mladé Boleslavi a naposledy doma podlehl Plzni.

Po vypršení trestu se vrátí do hry baníkovská ikona – Milan Baroš. Je jasné, že pro ostravský tým bude jeho přítomnost na hřišti velkou vzpruhou. Baník má vyvážený kádr s řadou zkušených borců. V bráně je stálicí Jan Laštůvka, který už vychytal šest nul. Obranu řídí Václav Procházka, v záloze najdeme třeba Martina Filla. Nejlepším střelcem FCB jsou se čtyřmi góly Milan Baroš a Dame Diop.
Po třinácti letech je tady prvoligové derby dvou nesmiřitelných rivalů. Slezský FC Opava doma hostí FC Baník Ostrava. Velkým slezským derby žije celý region. Utkání je beznadějně vyprodáno, byť kapacita opavského stadionu v Městských sadech byla vzhledem k mimořádným bezpečnostním opatřením snížena na 6 385 míst.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.