FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Jablonec - 23. července 2018   18:00

Ostrava
81' Holeš(vl.)
1:0
(0:0)

Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, R. Hrubý (53. Jánoš), Jirásek, Granečný (67. Holzer) – Diop, Baroš (C) (90+1. J. Pokorný).
Budinský – J. Šašinka, O. Šašinka, J. Pokorný, Holzer, Mešaninov, Jánoš.
Hrubeš – Koval, Flimmel
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
8869 diváků
V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek (87. Chramosta) – Trávník (85. D. Ikaunieks), V. Kubista, Považanec – Masopust, Doležal (C), Jovović (70. R. Acosta).
Hanuš – Hübschman, D. Ikaunieks, Chramosta, Janković, R. Acosta, Břečka.

CELÝ SESTŘIH: Baník - Jablonec 1:0. Ostrava v euforii, ke gólu pomohl Baroš

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.
Statistiky utkání:

Držení míče: 56% – 44%
Střely na bránu: 2 – 2
Střely mimo: 5 – 4
Rohy: 9 – 5
Je konec a v Ostravě dnes bude opravdu hodně veselo. V prvním poločase se do gólových šancí dostávali výhradně hosté, kteří se ale prosadit nedokázali. Úvodní půle byla jinak prakticky nevýrazná a diváci jistě byli zvědaví na druhých pětačtyřicet minut. I v něm pokračoval vyrovnaný fotbal, při kterém se Ostravané snažili strhnout výhru na svou stranu. Když už to vypadalo, že zápas skončí bez branek, rozehrávali domácí rohový kop, po kterém rozjásal publikum hostující Tomáš Holeš, který si vstřelil vlastní gól. Závěr utkání poté již Baník zvládl takticky skvěle a může tak slavit tři body za výhru 1:0.
90+5'
90+4'
Ruka Ikauniekse ve čtvrté minutě nastavení. Ostrava již zápas bude chtít dohrát na útočné polovině.
90+3'
Martin Fillo musel být posléze ošetřen, ale nebude to nic vážného a Baník dělí už jen sekundy od výborného vstupu do ligy.
90+3'
Martin Doležal si ale poté pomohl útočným faulem, za který navíc vidí žlutou kartu a tohle již vypadá s Baníkem dobře.
90+2'
Jedna z posledních šancí pro Jablonec. Ze čtyřiceti metrů rozehraje totiž přímý volný kop a ve vápně jsou všichni kromě Vlastimila Hrubého a exekutora Jakuba Považance.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty nad rámec řádné hrací doby.
90+1'
Ostravský kapitán je vyprovázen hlasitým potleskem ve stoje. Dnes odvedl pro Baník opravdu kus práce, stejně jako po celou kariéru.
90+1'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Milan Baroš, přichází Jakub Pokorný.
90'
Ruka hostů v pokutovém území Ostravy stojí Jablonec míč. Poté na zem usedl Milan Baroš, kterého očividně chytají křeče.
89'
Ostrava závěr hraje opravdu výborně. Včasným vysokým napadáním nutí soupeře k chybám.
88'
Milan Jirásek si počínal velmi zbrkle ve středu hřiště. Kolem sebe měl moře prostoru, ale přesto míč nakopl směrem vpřed. Holzer ale poté dobrým napadáním donutil k nepřesnému odkopu Vlastimila Hrubého.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Matěj Hanousek, přichází Jan Chramosta.
87'
Baník výbornou nátlakovou hrou nepustil soupeře od rohového praporku, ale nakonec přeci jen následuje odkop od Hrubého brány.
86'
Výbornou práci odvedli na levé straně Fleišman s Holzerem, kteří získali pro Baník vhazování na útočné polovině.
85'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Michal Trávník, přichází Davis Ikaunieks.
85'
Baník však rozehrál na krátko a Pazdera o míč přišel. Poté navíc fauloval svého soupeře a hosté se mohou pokusit o srovnání.
84'
Vojtěch Kubista zahrál těsně před Diopem vysokou nohou a je pískáno proti Jablonci.
83'
Po něm ovšem velmi dobře zapracovala obrana Ostravy, která dopravila míč do bezpečí a následně vypomohl i Milan Baroš, jenž zablokoval další centr ze strany.
82'
A teď pro změnu zahrozil Jablonec. Centr zleva však na zadní tyči uklidili domácí alespoň na roh.
81'
Ostrava jde do vedení 1:0. Holeš si vstřelil vlastní gól
81'
Baník právě vstřelil branku!
Naprostá euforie propukla na ostravském stadionu, jelikož se domácí dostávají v závěru do vedení! Centr od rohového kopu hlavičkoval Stronati ve středu vápna přesně na zadní tyč, kde svedl souboj o míč Milan Baroš s TOMÁŠEM HOLEŠEM, jenž z blízka překonal vlastního brankáře.
80'
Teď mohlo být s Baníkem zle nedobře. Martin Doležal totiž ve skluzu zakončoval po přihrávce ze strany, ale z vynikající pozice nedokázal trefit Laštůvkovo zařízení.
79'
Doležal byl sám před bránou, ve složité pozici střílel nad
79'
Dame Diop sice pokazil přihrávku ve středu pole, ale poté míč vybojoval zpět. Nicméně Ostrava o něj zase přišla při nepřesném nákopu za obranu.
78'
Na nabídku Michal Trávníka si vyskočil nejvýše Jan Laštůvka, jenž jej dokonale vyboxoval do bezpečné vzdálenosti od své brány.
77'
Matěj Hanousek se snažil dostat centr do velkého vápna z levé strany, avšak trefil pouze prvního bránícího hráče a je z toho tak roh pro Jablonec.
76'
Škoda pro Baník, že se Martin Fillo rozhodl pro přihrávkou z jedné. Jeho myšlenka byla sice dobrá, za to provedení horší. Míč tak získali opět hosté.
75'
Lischka si poté počínal zkušeně před Milanem Barošem, který se však vrátil do souboje a zamezil hostujícímu stoperovi rozehrát směrem vpřed.
74'
Diop ve spolupráci s Pazderou pokryli míč tak, aby hostující hráč jej pouze odkopl do zámezí, z čehož resultuje aut pro Baník.
73'
Martin Fillo poté upaloval za dlouhým nákopem za obranu, ale ten před ním sebral do rukavic Vlastimil Hrubý.
73'
David Lischka se ovšem po chvíli na trávníku zvedá a po míči rozhodčího budou hrát opět domácí.
72'
Velmi ostrý, ale férový souboj svedl Diop s Lischkou. Hostující stoper zůstal poté ležet na trávníku a sudí okamžitě přerušuje hru.
72'
Dnešní utkání sleduje 8 869 diváků.
71'
Pohledná kombinace Baníku ve středu hřiště mohla přinést gólovku pro Holzera. To by ovšem Diop musel přesněji přihrát, takhle příliš prudká nabídka skončila až u Vlastimila Hrubého.
70'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Rafael Acosta.
69'
Milan Baroš se bil jako lev ve středovém kruhu, ale nakonec míč pro své barvy neudržel. Po zásahu Šindeláře tak bude vhazovat Jablonec.
68'
Holzer přišel na hřiště, část ostravských fanoušků ho vypískala
68'
Ostravské publikum se nyní rozdělilo na dva tábory. Jeden přivítal Holzera zpět potleskem a druhý hlasitým pískotem. Nutno dodat, že pískot přišel ze sektoru, který okupuje tvrdé jádro ostravských fans.
67'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Denis Granečný, přichází Daniel Holzer.
67'
Nyní se chystá comeback ostravského odchovance Daniela Holzera. Uvidíme, jak ho přijmou domácí diváci.
66'
Ránu Jakuba Považance zastavila zeď domácích. Poté se ještě k míčí hosté dostali na pravé straně vápna, ale přihrávka pod sebe nebyla z kategorie přesných.
65'
Dame Diop nyní doslova visel na svém soupeři, který vedl míč středem pole. Jablonec rozehraje přímý volný kop z necelých třiceti metrů.
64'
Laštůvka poté musel rychle z brány, aby byl u přihrávky za obranu dříve než Jovović. Situaci ale zvládl a míč schoval do bezpečí do rukavic.
64'
Michal Trávník se hodně diví, ale při svém postupu si pomohl rukou, což skvěle viděl i hlavní sudí Karel Hrubeš.
63'
David Hovorka si počínal velmi zkušeně v souboji s Milanem Barošem. Ostravského kapitána si odstavil tělem a nechal balón proskákat až k Hrubému.
62'
Jenže z dalšího centru nic nebylo. Milan Baroš se pouze díval za vysokou nabídkou svého spoluhráče, která skončila až v zámezí.
61'
Jiráskovu povedenou střelu nadzvedl nad bránu Hovorka
61'
V ochozech to jen zahučelo. Milan Jirásek pálil z dvaceti metrů a jeho rána byla tečována na rohový kop. Publikum nyní žene Ostravany hlasitě dopředu.
60'
Diop hlavičkoval, ale neohrozil Hrubého
60'
Po rohu se v menší skrumáži protlačil k nedůrazné hlavičce Dame Diop. Jeho slabé zakončení doskákalo do rukavic hostující brankáře Hrubého.
59'
Domácí publikum bouří. Nejprve Granečný zazdil slibnou akci Baníku nepřesnou přihrávkou a poté si fanoušci žádali penaltu po střetu Vlastimila Hrubého s Diopem. Pokutový kop se však nekoná a je z toho jen roh.
58'
A rychle zase na druhou stranu. Jovović šikovně přihrával na malé vápno, kde měl volného spoluhráče. Situaci ovšem dobře přečetl Jan Laštůvka a míč sebral do své náruče.
58'
Nepříliš jistou malou domů hostů málem vystihl Dame Diop. K míči měl však přeci jen o něco blíž brankář Hrubý, který jej odkopl na bezpečí.
56'
Martin Fillo také ukázal, že mu bránění není cizí a po jeho obranném zákroku je z toho aut pro Jablonec.
55'
Milan Jirásek dobře směřoval centr od rohového praporku na přední tyč. Tam ovšem odehrála jablonecká obrana znovu na roh a druhý centr již sebral do rukavic Vlastimil Hrubý.
53'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Adam Jánoš.
53'
Milanu Barošovi se míč poté zamotal pod nohama, ale po chvíli se k němu znovu odrazil. Ani nadvakrát však nedokázal vytvořit pro své spoluhráče zajímavou pozici.
51'
Nyní se proti pravidlům provinil Martin Fillo, který poslal zemi u postranní čáry David Lischku. Rozehrávat bude posléze Vlastimil Hrubý.
50'
Dnes velmi aktivní Jakub Považanec napřáhl ke střele z nějakých pětadvaceti metrů. Jeho povedený pokus musel likvidovat u své pravé tyče Jan Laštůvka, jenž míč zkrotil v rukavicích.
49'
Hosté následně zkoušeli štěstí ranou ze střední vzdálenosti, ale ani ta neletěla mezi tři tyče domácí brány.
48'
Denis Granečný se snažil přesprinovat svého strážce ve středu pole, ale ten byl rychlejší než on a čistým způsobem odebral mladému hráči Baníku míč.
47'
Poté se neujal ani atak Ostravy, který vystřídala standardka Jablonce. Míč po ní skončil za brankovou čarou a Jan Laštůvka bude odkopávat od své brány.
46'
Trávník málem zakončoval, Šindelář zachránil situaci
46'
A druhá půle začíná pořádně svižně. Vynikající centr hostů do vápna odhlavičkoval jeden z domácích na poslední chvíli, ale poté se na zadní tyči dostal do zakončení z jasné pozice Jovović. Tomu však rána z voleje nesedla a Laštůvka tak nemusel vůbec zasahovat.
46'
Úvodní půle je za námi. Příliš fotbalové krásy nám sice nenabídla, gólové šance viděl ostravský stadion jen v prvních minutách, kdy Doležal přetlačil Stronatiho a poté jeho průnik musel likvidovat Jan Laštůvka. O poslední vzrušení se poté postaral o pár minut později střílenou přihrávku Holeš, na kterou nedosáhl Považanec na malém vápně. Poté byl k vidění průměrný a bojovný fotbal. Po pětačtyřiceti minutách je tedy skóre mezi Baníkem a Jabloncem nerozhodné 0:0.
45'
Další mela. Po souboji vytekl Jovovič, spílal mu Baroš
45+1'
45+1'
Na hřišti se nám nyní rozproudily vášně. Jovovićovi byl odpískán faul a za následné protesty také uviděl žlutý kartónek. Poté se ještě snažil na rozhodčím vymodlit kartu i pro domácí hráče, když se složil k zemi v blízkosti Jiráska. Sudí ale veškerý vzruch uklidnil a kartu dostal jen jablonecký hráč.
45'
Hra je však vzápětí znovu přerušena a tentokrát se píská proti ostravskému týmu. Mezitím se nám již rozběhla poslední minuta a uvidíme, jestli se dočkáme nějakého nastavení.
44'
První žlutá karta zápasu je na světě. Jablonecký Vojtěch Kubista zastavil rodící se brejk Ostravy, za což je po zásluze potrestán žlutým napomenutím.
42'
Michal Trávník následně posílal velice nebezpečný centr do malého vápna, kde skvěle zaúřadoval Martin Fillo. Poté se ještě snažil zakroutit pokus z rohu vápna Vladimir Jovović, avšak jeho střela nemohl Laštůvku v žádném případě ohrozit.
41'
Považanec poté rýsoval krásnou přihrávku za obranu, na kterou Trávník jen těsně nedosáhl. Míč tak skončil až za brankovou čarou a následuje odkop od brány Ostravy.
40'
Tentokrát si ji na starost vzal Robert Hrubý, kterému se centr hrubě nepovedl a jeho jmenovec v bráně Jablonce nechal míč doputovat až do zámezí.
39'
Na zemi se nyní opět ocitl Milan Baroš a znovu se píská faul proti jeho osobě. Ostrava má k dispozici zajímavou standardku z levé strany.
38'
Po výborném obranném skluzu Filla rozehrával Jablonec rohový kop, po němž míč propadl přes celé malé vápno, kde jej nikdo nedokázal zasáhnout, což bylo velké štěstí pro Ostravu.
37'
Baroš si opět velice dobře pokryl míč tělem a nechal se zezadu faulovat. Baník tak zůstane u balónu na útočné polovině.
35'
Jiří Fleišman dokázal ubránit dva hráče Jablonce kombinující v rohu hřiště a po útočném faulu Jablonce si k rozehrávce staví míč Jan Laštůvka.
34'
Milan Jirásek si centr z levé strany po nepovedeném rohu zopakoval, ale ani jeho další nabídka nenašla požadovaného adresáta. Do odraženého míče se ještě snažil položit Robert Hrubý, jehož projektil ohrozil maximálně rohový praporek.
34'
Poté hlavní rozhodčí přeci jen ukázal na rohový praporek a veškeré dění se tak stěhuje před Vlastimila Hrubého.
33'
Teď prakticky ve stejném místě byl faulován Jiří Fleišman. Baník však rychle rozehrál a schyluje se tak k postupnému útoku.
31'
A zase Baroš s Hovorkou. Útočník Baníku málem vzal stopera pod krkem
31'
Na jedné straně neodpískal sudí hraniční zákrok Fleišmana a hra se tak přelila na polovinu Jablonce. Po střetu Hovorky s Barošem bylo pískáno proti Baníku a Baroš si s Hovorkou vyměňovali názory z velké blízky.
30'
Hrubý s Pazderou dobře kombinovali u rohového praporku, odkud také přílétl centr druhého jmenovaného do vápna. Nicméně hosté se na přední tyči v pohodě ubránili.
29'
Jovović si pomohl nedovoleným zákrokem u pravé postranní čáry, odkud také budou domácí rozehrávat.
28'
Milanu Barošovi byl nyní odpískán útočný faul, po kterém se ocitl na zemi David Hovorka. Sudí Hrubeš rozhodl ve prospěch Jablonce, což se vůbec nelíbí domácímu kapitánovi.
27'
Po souboji s Milanem Jiráskem zůstal na hrací ploše ležet Martin Doležal. Ten se ovšem po krátkém pobytu na trávníku zvedá a pokračuje ve hře.
26'
Ostravané posléze měli k dispozici standardní situaci z pětadvaceti metrů, po které zkusil své štěstí Milan Jirásem. Jeho rána levačkou však letěla vysoko nad břevno Hrubého brány.
25'
Malý kousek chyběl nyní Diopovi, aby dosáhl na centr z levé strany. Ten nakonec stáhl pohodlně do svých rukavic Vlastimil Hrubý.
24'
Fleišman si po autovém vhazování šikovně narážel s Granečným, ale přihrávku Granečného vystihla hostující obrana a levý obránce Ostravy poté zastavil rodící se brejk faulem.
23'
Dame Diop dobře zabojoval na levé straně, kde dokázal získat míč ve svůj prospěch a nakonec mohou domácí alespoň vhazovat.
22'
Holešovi se podařilo vyhrát vzdušný souboj s Fleišmanem po nákopu Jana Laštůvky. Baník tak může pokračovat v útočení na polovině soupeře.
21'
Baník znovu rychle rozehrál standardku po faulu na Milana Baroše, ale Diop vzápětí míč ztratil a navíc si zřejmě pomohl faulem či rukou. Hrát ak mohou jablonečtí fotbalisté.
20'
Jirásek kroutil výborný centr, Ostravané ale nezareagovali
20'
Pazdera posléze mohl zakončovat z hloubky vápna, ale ke střele se nepostavil ideálně. Poté hra ještě pokračovala a další centr Jiráska letěl opravdu nebezpečně do malého vápna, kde jej ovšem nikdo nedokázal tečovat a balón tak proskákal těsně kolem zadní tyče Hrubého brány.
20'
Ten si domácí po Jiráskově centru zopakují. Jablonec velmi dobře bránil na přední tyči.
19'
Tu Slezané rozehráli nakrátko, avšak jejich průnik hosté z přehledem zneškodnili. Nicméně po autu se Diop šikovně obtočil ve vápně a po jeho sražené přihrávce následuje rohový kop.
18'
Martin Fillo nyní nakopl motory na pravé straně a zasekávačkou do středu se zbavil vracejícího se Hanouska. Poté jej fauloval Lukáš Masopust a je z toho standardka pro Baník.
17'
Vladimir Jovović se až příliš lehce dostal do šestnáctky Baníku, kde ale nepřesně přihrával pod sebe a domácí obrana balón odkopla daleko od své brány.
16'
Přetažený centr ale netrefil nikoho v pokutovém území hostů a ti tak mohou zpoza postranní čáry uvést míč do hry autovým vhazováním.
15'
Jiří Fleišman rozehrával přímý volný kop, který hosté odvrátili jen na vápno, kde se přeci jen ke střele dostal Šindelář. Jeho rána byla sražená a pro míč si doběhl brankář Hrubý. Pomezní sudí poté s mírnou prodlevou rozhodl o rohu pro Baník.
14'
Domácí příznivce se zlobí na hlavního sudího, který po souboji Diopa a jabloneckého obránce rozhodl, že se bude kopat od brány Hrubého, kdežto fanoušci Ostravy, stejně jako Diop, si žádali rohový kop.
13'
Jiří Fleišman včas vystoupil a odehrál balón před soupeřem do autu. Poté si vedl stejně dobře při další ataku Jablonce a nyní spěchají vpřed hráči Baníku.
12'
Holeš nebezpečně centroval na malé vápno
12'
Ostravané si nyní hodně koledují. Jablonecký útok byl roztažen do pravé strany vápna, odkud Holeš servíroval přihrávku na malé vápno. Tam ke štěstí domácích netrefil míč v jasné pozici Jakub Považanec.
11'
Po jeho rozehrávce zakončoval na zadní tyči nikým nehlídaný Považanec, ale jeho střela mířila k postranní čáře, kde balón utekl hostům do zámezí.
10'
Tutovka Ostravy, proti Doležalovi výborně vyběhl Laštůvka
10'
Obrovská šance Jablonce! Patrizio Stronati nezvládl souboj tělo na tělo s Martinem Doležalem a jablonecký útočník postupoval z boku sám na Laštůvku. Ostravský brankář ale jeho střelu na zadní tyč bravurní vyrazil rukou na rohový kop.
9'
Martin Šindelář nyní dobře zvládl situaci, kdy na něj zezadu dorážel hráč Jablonce. Společně s Janem Laštůvkou odehráli míč do bezpečí.
8'
Jan Laštůvka si nyní chystá míč k odkopu poté, co se hrubě nepovedla střela Jakubu Považancovi. Míč letěl opravdu hodně daleko od ostravského zařízení.
7'
Z levé strany následně Jablonec zahrával standardní situaci, ale Baník se s lehkými problémy zvládl ubránit. Stejně dobře se poté počínal i při dalším centru zleva.
6'
Už už to vypadalo, že Hanousek vymyslel skvělou přihrávku na Trávníka do lajny, ale nabídka byla až příliš prudká a druhý jmenovaný přeci jen odehrál míč směřující za brankovou čáru alespoň na aut.
5'
Zajímavý kontr vytasil soupeř domácího celku. Prudký pas středem obrany nemohl Trávník zastihnout a míč skončil až u Jana Laštůvky.
4'
I nyní zůstanou u balónu hosté, kteří podruhé v krátkém časovém úseku budou vhazovat po hlavičce Jiřího Fleišmana.
3'
Velmi i dobrou práci odvedl na pravé straně Lukáš Pazdera, který obranným skluzem zamezil soupeři v postupu vpřed a získal pro své barvy autové vhazování.
2'
K nelibosti ostravských příznivců odpískal hlavní sudí faul Milanu Barošovi ve středu pole. Ostravský kapitán se sice hodně diví, ale u míč zůstane Jablonec.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí, kteří okamžitě vyrazili směrem vpřed. Na útočné polovině ovšem nic nedokázali vymyslet a hrát mohou pro změnu hosté.
1'

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, R. Hrubý, Jirásek, Granečný – Diop, Baroš (C).
Náhradníci: Budinský – J. Šašinka, O. Šašinka, J. Pokorný, Holzer, Mešaninov, Jánoš.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Trávník, V. Kubista, Považanec – Masopust, Doležal (C), Jovović.
Náhradníci: Hanuš – Hübschman, D. Ikaunieks, Chramosta, Janković, R. Acosta, Břečka.

Rozhodčí: Hrubeš – Koval, Flimmel.
Poslední tři vzájemná utkání

11.3.2018 Jablonec – Baník 2:0
9.9.2017 Baník – Jablonec 2:2
11.3.2016 Jablonec – Baník 1:1
FK Jablonec

Jablonečtí se v přípravě představili v 7 utkáních, v nichž se čtyřikrát radovali z výhry. V prvním případě remizovali 1:1 s Jihlavou. Následně si zastřílel proti Vlašimi, kterou porazil 6:2 a poté vysoko 5:0 zdolal i druholigový Varnsdorf. Poté však stejným poměrem podlehli silnému Salzburgu. Následně si připsali dobrý výsledek, když remizovali 2:2 s Dynamem Kyjev. Následně získal skalp i německého Bielefeldu, který na český tým nestačil a musel se spokojit s prohrou 0:1. V generálce na ligu si Jablonec pořádně zastřílel a Hrádek nad Nisou deklasoval 17:0.

Příchody

Tomáš Holeš (přestup Hradec Králové)
Tomáš Břečka (přestup Slovácko)
Miloš Kratochvíl (přestup Viktoria Plzeň)
Davis Ikaunieks (přestup Vysočina Jihlava)
David Hovorka (hostování Sparta Praha)
Rafael Acosta (přestup Zbrojovka Brno)

Odchody

Jaroslav Zelený (přestup Slavia Praha)
Jaroslav Diviš (přestup Mladá Boleslav)
FC Baník Ostrava

Ostravané sehráli v letní přípravě celkem sedm duelů, ve kterých si připsali 5 vítězství a 2 porážky. Na úvod si ve čtyřech případech poradili se slovenskými soupeři, když postupně porazili 1:0 Ružomberok, 4:0 Zlaté Moravce, 6:0 Senicu a 1:0 Trnavu. Poté však trochu překvapivě podlehl Baník nováčkovi druhé ligy. Prostějov si připsal výhru 2:1.
Následně již Slezané odcestovali na soustředění do Rakouska, kde měli sehrát dva duely. Po prohře 2:0 s Bielefeldem se vyskytly drobnější komplikace, jelikož Rostov, s nímž měl Baník sehrát generálku, zápas na poslední chvíli odvolal kvůli rozsáhlé marodce. Vedení ostravského klubu se přeci jen podařilo vyjednat v týdnu náhradní střetnutí proti Petřkovicím. Svěřenci Bohumila Páníka se díky vítězství 2:0 pozitivně naladili na start nové sezony.

Příchody

Patrizio Stronati (přestup Austrie Vídeň)
Daniel Holzer (přestup Sparta Praha)
Adam Jánoš (přestup Mladá Boleslav)

Odchody

Marek Hlinka (přestup Torpedo Kutaisi)
Oleksander Azackij (hostování Torpedo Kutaisi)
Matěj Helešic (hostování České Budějovice)
Alexander Jakubov (přestup Fastav Zlín)
Nový ročník Fortuna:Ligy přinese řadu změn ve svém herním systému. Po třiceti kolech se týmy rozdělí do skupin. Prvních šest mužstev bude hrát o titul, další čtyři budou bojovat o Evropskou ligu a zbývajících šest klubů se utkají o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 1. kola Fortuna:Ligy mezi Baníkem Ostrava a Jabloncem. Zápas začíná v 18:00.