FORTUNA:LIGA - Základní část - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Příbram : Teplice - 21. července 2018   17:00

Příbram
17' Květ
1:1
(1:0)
Teplice
47' Žitný  (Vaněček)

Švenger – Skácel (C), Tregler, Nitrianský, Nový – Květ (78. Grajciar), Kilián – Fantiš, Matoušek (85. Průcha), Hlúpik (72. Katidis) – Slepička.
Kočí – Průcha, Katidis, Kodr, Jandera, Soldát, Grajciar.
R. Příhoda – Z. Dobrovolný, J. Kříž
Na Litavce, Příbram
3758 diváků
Jakub Diviš – Hošek, Král, Krob, Žitný (85. Shejbal) – Ljevaković (C), Vondrášek, Hora, Kučera – Vaněček, Moulis (72. Trubač).
Němeček – Jeřábek, Soungole, Trubač, Luts, Shejbal, Červenka.
Diviš

CELÝ SESTŘIH: Příbram - Teplice 1:1. V útočně laděném utkání vydoloval nováček bod

První zápas po návratu Příbrami do první ligy je u konce. Domácí tým byl v prvním poločase lepším týmem, ale své šance nedokázal využít hlavně Jan Matoušek, který mířil hodně mimo. Krásnou branku však vsítil Roman Květ, který vymetl pavouky z Divišovi branky. Vyrovnání se hosté dočkali hned po poločase kdy sám před brankářem zakončil Patrik Žitný. Konečná remíza je tak pro oba celky spravedlivá. Příští zápas sehraje Příbram doma proti Bohemians 1905 a Teplice doma přivítají Duklu Praha.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 8:10. Rohy: 5:8. Fauly: 8:14.
90+2'
90+2'
Zápas se dohrává a vypadá to, že se oba celky rozejdou smírně.
90+2'
O další nepřesný pokus domácích se postaral Průcha.
90+1'
Peter Grajciar zkusil projít po levé straně hřiště, ale o míč velmi brzo přišel. Následný útok Teplic však skončil dříve než začal.
90'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
89'
Další nepřesný míč Příbrami a znovu jen odkop od branky Teplic.
88'
Hra je oproti začátku hodně utahaná a vypadá to, že oba celky jsou smířeny s remízou. Útočného faulu se dopustil Hora a rozehrává Příbram.
87'
Daniel Trubač si nabíhal do gólové příležitosti, ale jeho snahu zastavuje praporek pomezního sudího.
86'
Davidi Kilián odkopává míč uprostřed pokutového území. Teplice teď drží domácí tým zavřené na vlastní polovině.
85'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Jan Shejbal.
85'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Petr Průcha.
84'
A další jistý zákrok brankáře Švengera po střele Kučery.
83'
Míč na kopačkách mají domácí konkrétně Grajciar, který vyslal nepřesný míč do pokutového území. Toto je lahůdka pro hostující obranu.
82'
Žlutou kartu dostává Jaroslav Tregler (1.FK Příbram).
81'
Ani jeden celek nikam nespěchá a po neúspěšném rohovém kopu se pokračuje odkopem od brankáře Švengera.
80'
Domácí tým se snaží hodně napadat a následně se tvoří okýnka v jejich obraně. Do další šance se dostával Trubač, ale Nitrianský dokázal včas přispěchat a odvrátit na rohový kop.
79'
Útočného faulu se dopouští Miroslav Slepička. Odkopem pokračuje Jakub Diviš.
78'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Roman Květ, přichází Peter Grajciar.
76'
Ani další rohový kop pro hosty není úspěšný.
75'
Nový muž na hřišti Daniel Trubač se dostal ke střele, kterou musel brankář domácích vyrážet na rohový kop.
74'
Ani tentokrát se však nebezpečí nekoná a brankář Švenger zůstává klidným.
73'
K vidění bude další rohový kop hostujících Teplic. Jakub Hora předkládal přihrávku do gólové šance na Vaněčka, ale na poslední chvíli se stačil vrátit Tregler a brankovou příležitost zmařil.
72'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Pavel Moulis, přichází Daniel Trubač.
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Filip Hlúpik, přichází Giorgos Katidis.
71'
Vaněček málem v tutovce před Švengerem, ale dostal špatnou přihrávku
71'
Efektní zakončení z otočky předvedl Matoušek, ale efektivní nebyl a míč poslal jen do zámezí.
70'
Admir Ljevakovič prozkoušel brankáře Švengra střelou doprostřed branky.
69'
Oba brankáři si nyní překopli míč a ani jeden z týmů tak nemá míč v držení.
68'
Žlutou kartu dostává Patrik Žitný (FK Teplice), který se provinil faulem na polovině hřiště.
67'
Na Litavce nyní prší opravdu intenzivně. Toto počasí by mohlo oběma celkům způsobit potíže.
66'
Skácel se mohl zapsat mezi střelce, Diviš byl proti
66'
Během krátké chvíle další velká šance Příbrami. Antonín Fantiš střílel na zadní tyč, kde však dobře zasáhl hostující brankář Diviš a společně s obranou míč odvrátil na rohový kop.
64'
Závar před brankou Severočechů, Květ nepropálil Diviše
64'
Závar před brankou Teplic. Jan Matoušek dokázal prostrčit na Fantiše, který nahrával pod sebe,kde odkopl míč jeden z obránců Teplic. Ke smůle hostů se do následné střely dostal Květ, ale trefil jen dobře postaveného obránce Kroba.
63'
Hosté rozehrávají na krátko, ale výsledkem je jen následný centrovaný míč, který odvrací obránce Tregler.
62'
Ljevakovič zahrozil z protiútoku, Horova střela skončila vedle tyče
62'
Hra se odehrává ze strany na stranu a po dalším zblokovaném centru uvidíme další rohový kop Teplic.
61'
Příbram ožila a do další šance se dostával Skácel, který v poslední chvíli na míč nedosáhl.
60'
Slepička měl na hlavě gól, ale Diviš ho zázračně vychytal
60'
Krásný zákrok brankáře Jakuba Diviše. Po centrovaném míči z pravé strany hřiště hlavičkoval Miroslav Slepička, ale brankář Teplic míč reflexivně vyboxoval nad horní tyč své branky.
59'
Mokrý trávník vyhovuje spíše hostům z Teplic, kteří drží míč na svých kopačkách a vyčkávají na svou šanci.
58'
Martin Nový a jeho další pokus o centr končí přímo v rukavicích brankáře Diviše.
57'
Míč z kopaček Květa směřoval na zadní tyč kde nabíhal Slepička, ale domácí útočník se k míči dostat nedokázal.
56'
Na útočné polovině Příbrami je faulován Antonín Fantiš a střelec první branky má příležitost na centrování do pokutového území.
55'
Teplice se díky zblokované střele dostávají k dalšímu rohovému kopu, který je zastaven útočným faulem v pokutovém území.
54'
Pavel Moulis vyprášil rukavice brankáře Švengera, ale pro domácího brankáře to není žádný problém.
52'
Následný centrovaný míč, který směřoval do pokutového území sbírá ze vzduchu brankář Diviš.
51'
Rohový kop, který zahrával Martin Nový směřoval na přední tyč, ale žádný z nabíhajících hráčů Příbrami se k míči nedostal.
50'
Severočeši málem otočili, Žitného střela proskákala vedle tyče
50'
Miroslav Slepička vybojoval rohový kop poté co nastřelil nohy obránce Krále.
49'
Hostující Teplice do druhého poločasu vlétli jako uragán a do dalšího střeleckého pokusu se dostává střelec úvodní branky Patrik Žitný. Branku však netrefuje.
48'
Po úvodní brance se na hřiště začíná snášet déšť.
47'
Studená sprcha pro Příbram, Teplice vyrovnaly na 1:1
47'
Teplice právě vstřelily branku!
Autorem branky je PATRIK ŽITNÝ, který využil skvělého sklepnutí na středu pokutového území a sám před brankářem se nemýlil. Asistence: David Vaněček.
46'
Příbram zahájila druhou půlku stejným nákopem jako Teplice v poločase prvním, ale ani pro domácí se z tohoto nákopu šance nenarodila.
46'
První poločas je u konce. Domácí Příbram v obnovené premiéře v první lize ho zvládla úspěšně a po nádherné střele Romana Květa se dostala do vedení. Hosté z Teplic zatím příliš nebezpečných šancí nezaznamenali, a proto domácí vedou. Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.
45+1'
45+1'
První poločas se chýlí ke konci a míč drží Miroslav Slepička uprostřed hřiště.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Středočeši v tutovce, Matoušek se ale šance zalekl
44'
Nyní to pro příbramského ofenzivního záložníka vypadalo nadějněji. Řítil se sám na brankáře Diviše a stačilo si jen vybrat místo kam zakončí, ale domácí hráč na poslední chvíli zavrávoral a míč poslal jen mimo branku.
43'
Aktivní Matoušek se znovu hnal za balonem, Diviš ho vychytal
43'
Jan Matoušek předvádí krásné kličky v pokutovém území, ale k šanci pro Příbram to nevede.
42'
Jistý zákrok brankáře Švengera proti skákavé střele Vondráška.
41'
Miroslav Slepička dostával dobrý míč do pokutového území, ale v poslední chvíli si ho ukopl a Krob odvrací míč na autové vhazování.
40'
Král se vyhnul problému. Spadl mu míč na ruku, ale domácí byli v ofsajdu
40'
Do konce prvního poločasu schází 5 minut a Příbram drží míč na své polovině a nikam nespěchá.
39'
Skvělý míč na útočnou polovinu, ale nabíhajícího Hlúpika zastavuje praporek pomezního rozhodčího.
38'
Hra je v této fázi plná nepřesností z obou stran a u míče není delší dobu ani jeden z týmů.
37'
Zmatky v příbramské obraně hosté nevyužívají a od své branky odkopává brankář Švenger.
36'
Rohový kop zahrávají hosté z Teplic. Domácí však centr z kopačky Kroba odvrací. Skvělou hlavičku předvádí také Tregler po následném centru Žitného.
35'
O individuální akci se pokusil Pavel Moulis, ale s míčem se dál nedostal.
34'
Na druhé straně vyslal střelecký pokus Hlúpik, ale branku minul.
34'
O centrovaný míč z pravé strany se pokoušel Tomáš Vondrášek, ale přehnal to s razancí a míč končí vysoko nad brankou Příbrami.
33'
Půlhodina zápasu je u konce a Příbram drží vedení 1:0, když krásnou branku ze standartní situace vsítil Roman Květ.
32'
Žlutou kartu dostává David Kilián (1.FK Příbram).
31'
Na hřišti zůstává po zákroku Davida Kiliána ležet Alex Král.
30'
V ofsajdovém postavení je nachytán Miroslav Slepička.
29'
Příbram si na nováčka ligy vůbec nepočíná špatně. Další šanci si připravoval Jan Matoušek, ale míč se mu nepodařilo zpracovat, aby mohl vystřelit a dostává vyčiněno od svého spoluhráče Slepičky.
27'
Příbram v další šanci. Kličky v pokutovém území předváděl Květ, ale finální centr se nepovedl.
26'
Aktivita je znovu na kopačkách Příbrami, kteří se po krásném sklepnutí Slepičky dostávají k dalšímu střeleckému pokusu Květa, ale míč letí vysoko nad branku.
25'
Na straně Příbrami zahrozil svým centrovaným míčem opět Nový, ale nabíhající Slepička míč trefit nedokázal.a brankář Diviš tak může rozehrávat od své branky.
24'
Kučera se pokusil obstřelit Švengera, ten byl pozorný
24'
Inkasovaná branka hosty nabudila a přebírají aktivitu. Po dalším postupném útoku se do střely dostal znovu Kučera a brankář Švenger vyráží na rohový kop.
23'
Teplice se dostávají k dalšímu střeleckému pokusu, ale střela, kterou vyslal Kučera byla zblokovaná domácí obranou.
22'
Žlutou kartu dostává Martin Nový (1.FK Příbram).
20'
Postupný útok přináší hostujícímu celku střelu z poza vápna, kterou na branku vyslal Jakub Hora, ale brankář Příbrami Švenger vyráží .
19'
I tentokrát jsou u míče hosté ve žlutých dresech, kteří si snaží vytvořit postupný útok.
18'
Po inkasované brance se hosté z Teplic dostávají na útočnou polovinu a drží míč.
17'
Parádní trefa, domácí vedou 1:0. Květ z velké vzdálenosti zaskočil Diviše
17'
Příbram právě vstřelila branku!
Autorem branky je ROMAN KVĚT, který skvěle využil přímý volný a skvěle zakončil do levého horního rohu branky Jakuba Diviše.
16'
Žlutou kartu dostává Alex Král (FK Teplice), který zastavil náběh domácího Miroslava Slepičky.
15'
A nyní další jistý zákrok domácího brankáře po centru z pravé strany.
14'
Nadějná šance ze strany Teplic, kdy mohl jít do Protiútoku Vaněček, ale dlouhý míč do běhu zpracovat a brankář Švenger v klidu odkopl.
13'
Hra je znovu převážně uprostřed hřiště. S míčem na kopačkách se pohybuje domácí celek.
12'
Rohový kop zahrával kapitán Skácel, ale nebezpečí pro branku Teplic se nekonalo.
11'
Král ztratil míč, Příbram ale jeho zaváhání nepotrestala
11'
Jan Matoušek a jeho typický protiútok, ale centrovaný míč skrz pokutové území prolétl jen k obránci Teplic, který míč srazil na rohový kop.
10'
Hra je na pravé straně hřiště, ale míč se nachází v zámezí. Vhazovat budou hosté.
9'
Ani další centrovaný míč Příbrami nevyšel. Teplice však svůj protiútok nezvládli a o míč přichází.
8'
Příbram a její další nákop do pokutového území, ale Hlúpik patičkou zpracovat nedokázal.
7'
Středem hřiště to zkoušela mladá naděje domácí Příbrami Jan Matoušek, ale skončil na obránci Teplic, kterým byl Hošek.
6'
Oba celky se v úvodních minutách snaží hledat spoluhráče vysokými míči, ale prozatím bez úspěchu.
5'
Na druhé straně se pokoušel o podobný centr Hora, ale také hráč Teplic neuspěl.
4'
Aktivní obránce Martin Nový zkoušel nacentrovat na zadní tyč, ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
3'
Uprostřed hřiště došlo ke střetu Miroslava Slepičky a kapitána hostí Ljevakoviče. Domácí útočník je však v pořádku.
2'
Středočeši poprvé zahrozili, střílel Nový
2'
Do první střelecké šance se dostala nová posila domácího celku Nový, ale branku o velký kus netrefil.
1'
Hosté z Teplic rozehráli zápas dlouhým nákopem, ale míč směřoval jen do autu.
1'
První ligový zápas Příbrami je před námi a tribuny se poměrně dobře zaplňují.
Vzhledem k přípravě, umístění v minulé sezóně i vzájemným zápasům, které hovoří jasně pro Teplice v bilanci 20-9-9 jsou favoritem hosté. Je důležité však připomenout, že v zápasech Příbram – Teplice padá vždy dost branek (2,3 na zápas) a tím pádem i tento zápas může skončit úplně jakkoliv.
Příprava

K přípravě na sezónu zvolili oba celky odlišný přístup. Domácí Příbram rozdělila přípravné období na dvě části, kdy nejprve odehrála zápasy v domácích podmínkách, ale výsledkově tato část byla neúspěšná. Příbram prohrála s týmy druhé ligy Budějovicemi, Táborskem i Hradcem Králové. Část druhá se odehrála v rakouském Kaprunu kde Příbram ze čtyř zápasů zvítězila, dvakrát prohrála a jednou remizovala. Týmy se kterými se utkala byli ruská Ufa, rumunské Botosani či německý Werder Brémy.

Teplice naopak absolvovali přípravu v domácích podmínkách a ze šesti zápasů proti celkům z druhé a nižší soutěže pětkrát zvítězili a jednou prohráli.
FK Teplice

Severočeský tým z Teplic je pravidelný účastník první ligy. V loňském ročníku se tento tým umístil ve středu tabulky na 8 místě, s čím nepanovala příliš spokojenost. Cílem letošní sezóny je pro Teplice umístit se v první skupině pro boj o titul či ve skupině druhé a zabojovat o pohárovou Evropu.

Příchody a odchody v rámci teplického A mužstva okomentoval Jakub Dovalil: "Už před koncem minulé sezóny jsme přivedli Lutse a Hoška, dále jsme prodloužili hostování Trubače a nyní v těchto minutách se administrativně dotahuje také přestup Pavla Moulise. Z kádru z minulé sezóny odešel Jan Rezek na přestup do Příbrami a Nerminu Haljetovi skončila smlouva, o jejím prodloužení jsme neuvažovali."
1.FK Příbram

Příbram v předzápasové přestávce přivedla nové hráče prakticky do každé řady. Navrátilec do týmu je Jan Rezek z Teplic, který však po dohodě obou celků do prvního zápasu ještě nezasáhne. Druhým navrátilcem je obránce Milan Nitrianský, který se do Příbrami vrací z Českých Budějovic. Zajímavé posily přichází z nově vzniklé Olypie Radotín (dříve Olympia Praha) jsou jimi zahraniční hráči Katidis a Keita. Z hráčů, kteří patřili do základní sestavy minulé sezóny, naopak opustil tým Karsten Ayong, který zamířil na zkoušku do Sheffieldu United a Tomáš Zápotočný, který se přesunul do trenérského týmu, ale fotbal zůstává hrát v německém týmu TSV 1883 Bogen.