FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Sparta - 1. prosince 2018   17:00

Slovácko
84' Zajíc (Havlík) • 90+3' Havlík
2:1
(0:0)
Sparta
61' Pulkrab  (Civić)

Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – V. Daníček (C) (72. Kuchta), Janošek – Navrátil (79. Petr), Havlík, Kalabiška – Zajíc.
Daněk – Mich. Kadlec, Kuchta, Jakub Rezek, Petr, Sadílek, Šimko.
R. Příhoda – M. Flimmel, J. Kubr
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
5124 diváků
Heča – Chipciu, Costa, Radaković, Civić – M. Frýdek, Stanciu (C), Kanga, Plavšić (90+3. Ristić) – Tetteh, Pulkrab (79. Wiesner).
Nita – Vácha, Josef Šural, Hložek, Mebrahtu, Wiesner, Ristić.
Heča

SESTŘIH: Slovácko - Sparta 2:1. Bláznivý duel! Hosté nedali dvě penalty, dostali dvě ČK

Slovácko v divokém zápase porazilo Spartu 2:1 a připisuje si opět do tabulky tři body. Obrat domácího celku začal po vyloučení Kangy, který fauloval loktem Zajíce, který se také po centru Havlíka zařídil vyrovnaní. Slovácko v závěru utkání zahrávalo standardní situaci, kterou brankář Heča chytil, jenže po roztržce Kuchty s Civičem, který dal domácímu útočníkovi hlavičku, a za to byl vyloučen a Slovácko kopalo pokutový kop, jelikož se to událo v nepřerušené hře, samozřejmě rozhodnutí muselo ještě potvrdit video. Penaltu proměnil Havlík, to ale nebylo ještě všechno, také Sparta zahrávala v nastavení pokutový kop po faulu Divíška na Costu, ale Ristič vysoko přestřelil.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 10:7.
Střely mimo: 7:2.
Rohy: 3:2.
90'
Ristič neproměnil penaltu, překopl stadion!
90'
To je závěr! Costa spadl ve vápně a hosté mají pokutový kop!
90'
Wiesner v obrovské šanci, ale jeho rána byla zblokována
90'
Havlík proměnil penaltu a otočil skóre na 2:1!
90+6'
90+6'
Sudí nechal brankáře Trmala ještě rozehrát od své branky a poté zápas ukončil.
90+6'
Mihailo Ristič neproměnil ani druhou penaltu Sparty. Hostující hráč branku Slovácka vysoko přestřelil.
90+5'
Sparta bude kopat druhý pokutový kop! Po centru z levé strany sáhl Divíšek na rameno Costovi, který upadl, sudí Příhoda se šel ještě ujistit k videu.
90+3'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Mihailo Ristić.
90+3'
Slovácko právě vstřelilo branku!
MAREK HAVLÍK proměňuje pokutový kop. Heča sice směr vystihl, ale na balon nedosáhl.
90'
Druhý poločas bude nastaven o šest minut.
90'
Červenou kartu dostává Eldar Civić (AC Sparta Praha).
90'
Civič posílá Spartu do devíti! Po hádce Civiče a Kuchty ukázal sudí Příhoda červenou kartu Eldaru Civičovi, jenž neudržel nervy na uzdě a dal Kuchtovi hlavičku, poté sparťani mohutně protestovali. Sudí navíc ukázal na pokutový kop, jelikož Civič fauloval Kuchtu v nepřerušené hře. Opět bylo v akci video.
89'
Havlík načechral míč ze zkráceného rohu míč, brankář Heča balon chytil.
87'
Nicolae Stanciu dalším potrestaným hostujícím hráčem.
87'
Martin Frýdek fauloval u brankové čáry Kuchtu a viděl za to žlutou kartu.
86'
Domácí fanoušci si žádají ještě jednu branku v síti Sparty, vyplní domácí hráči přání svých fanoušků?
85'
Žlutou kartu dostává Marek Havlík (1.FC Slovácko).
84'
Zajíc krásně vyskočil na perfektní Havlíkův centr a je to 1:1!
84'
Slovácko zaslouženě vyrovnává! Havlík centrem na zadní tyč našel TOMÁŠE ZAJÍCE, který vpádu zblízka prostřelil Heču.
81'
Stanislav Hofmann fauloval na polovině hřiště Tetteha a viděl žlutou kartu.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jakub Petr.
79'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází Tomáš Wiesner.
77'
Červená pro Kangu! Sparťan musí do sprch a zase si dlouho nezahraje
77'
Při souboji Guélora Kangy a Zajíce zůstal domácí útočník ležet na hřišti. Sudí po konzultaci s videorozhodčím se šel podívat na video a ukázal Kangovi přímo červenou kartu za faul loktem.
75'
Brankář Heča drží akcie Sparty v dnešním zápase! Havlík šel sám středem hřiště a vystřelil na zadní tyč. Heča balon vyrazil před sebe, dorážející Zajíc nastřelil opět Heču a také znovu dorážející Kalabiška.
72'
První střídání Slovácka. Kapitána Vlastimila Daníčka vyměnil Jan Kuchta,
70'
Sparta rozvážně rozehrává ve středu hřiště, Kanga snažil vysunout jednoho z dvojice Tetteh – Pulkrab, ale balon mu sjel po nártu a skončil až u brankáře Trmala.
67'
Dominik Janošek skluzem poslal na trávník Kangu, balon zasáhl, sudí mu i přesto ukázal žlutý kartónek.
65'
Navrátil dobře na polovině hřiště udržel míč, ale následná přihrávka Havlíka na spoluhráče byla krátká.
62'
Kalabiška škaredě přišlápl Chipciua, sudího si zavolal VAR kvůli ČK
62'
Jan Kalabiška je druhým potrestaným hráčem Slovácka.
61'
Pulkrab se utrhl od Krejčího a doklepl míč do brány – 1:0 pro hosty!
61'
Sparta právě vstřelila branku!
Sparta dala z podobné situace jako Slovácko branku. Navrátil nezachytil náběh Civiče, který odcentroval před brankovou čárou a našel MATĚJE PULKRABA a ten pohodlně balon doklepl do sítě.
59'
Domácí kapitán po ošetření znovu vstupuje na hřiště.
59'
Po autovém vhazování si píchl balon Janošek kolem sparťanského hráče, ale bylo to moc a míč se dostal za brankovou čáru.
59'
Daníček je odnášen na nosítkách za postranní čáru.
58'
Nyní se nehraje, jelikož na trávníku zůstal ležet domácí kapitán Daníček.
56'
Chipciu po souboji s Kalabiškou zůstal na trávníku ležet, moc se mu v chladném počasí zvedat nechce.
54'
Divíšek podél lajny balon posílal dlouhý míč na Zajíce, který ale stál v době přihrávky v ofsajdu.
53'
Stanciu namísto centru zvolil přímou střelu mezi tři tyče. Brankář Trmal musel jeho pokus boxovat.
51'
První žlutou kartu dostal Jan Juroška, který fauloval před rohovým praporkem.
49'
Obří závar před bránou hostů, znovu čaroval Heča
49'
Po rohovém kopu byl Heča opět v akci! Po centru Divíška odražený balon napálil Kalabiška, Heča vyrazil, Zajíc se snažil dorazit, ale přepustil balon opět Kalabiškovi, jehož střela před malým vápnem byla sražena, do třetice odražený míč napálil nepřesně Navrátil.
48'
Janošek v naprosté tutovce, Heča jeho střelu vytáhl mimo tři tyče
48'
První šance Slovácka nedala na sebe dlouho čekat, na hranici vápna míč Kalabiška sklepl pro Janoška, který mířil pod břevno, Heča podržel Spartu a balon vyrazil balon nad břevno.
47'
Slovácko začalo druhý poločas převahou, ale zatím si nevytvořilo žádnou šanci.
46'
Po prvním poločase hraje Slovácko se Spartou bez branek. Ze začátku utkání si domácí vypracovali příležitost Havlíkem, který mířil doprostřed branky. Sparta kopala pokutový kop, když Stanciu nastřelil ruku Divíška, proti Kangovi se zaskvěl brankář Trmal a pokutový kop mu chytil. Po půl hodině si sparťané vypracovali dvě šance, Tettehem a Costou, ale Trmal byl na místě, naopak se z branky radovali modrobílí, po perfektním centru Navrátila doklepl míč za záda Heči Zajíc, sudí Příhoda po poradě s videorozhodčím, nemohl branku uznat pro ofsajd Navrátila. Slovácko ještě orazítkovalo brankovou konstrukci Havlíkem.
45+1'
45+1'
Za obranu Sparty zabíhal Kalabiška, kterému šel ještě Janošek, Kalabiška byl zdvojený a nedokázal procpat balon na zcela volného Janoška.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Po Havlíkovém centru hlavičkoval osamocený Krejčí, ale netrefil branku Heči.
44'
Blíží se konec prvního poločasu, Slovácko ještě bude mít výhodu standardní situace.
41'
Havlík odjistil pumelici do spojnice Hečovy brány!
41'
Slovácko bylo kousek od vstřelené branky! Krásná střela Havlíka skončila na břevně Sparty, brankář Heča se po míči jen podíval.
39'
Slovácko se radovalo ze vstřelené branky! Zadáci Sparty nezachytili akci Slovácka. Navrátil výborně přihrál na malé vápno Zajícovi, který vstřelil branku. Radost domácích trvala jen pár okamžiků, sudí Příhoda branku po konzultaci s videorozhodčím neuznal, pro ofsajdové postavení přihrávajícího Navrátila.
37'
Míč do prázdné brány dopravil Zajíc! Ale Navrátil byl předtím v ofsajdu
37'
Po rohovém kopu hlavičkoval sám Costa doprostřed branky, Trmal chytil jeho pokus.
36'
Velká šance Sparty, po centru Chipciua hlavou nasměroval Tetteh k tyči na brankové čáře výborně zasáhl Trmal a balon vyrazil na roh.
33'
Zajíc si dobře počínal v souboji s Costou před vápnem, s míčem pronikl do pokutového území a snažil se Costu udělat jeden na jednoho, napodruhé se přes Costu projít nepodařilo, střední obránce Sparty mu balon vypíchl a odražený míč napálil vysoko nad branku dobíhající Navrátil.
32'
Civič vystřelil ze střední vzdálenosti doprostřed branky, Trmal bez potíží střelu kryje.
31'
Spolupráce Tetteha a Kangy v pokutovém území mohla vést k vedoucí brance, ale ale střela druhého jmenovaného byla zblokována.
29'
Tetteh se protáhl na levé straně, ale Trmala nezaskočil
29'
Tetteh ze šestnáctky si zasekl míč a vystřelil k přední tyči, brankář Trmal balon napodruhé zkrotil.
28'
Tetteh se už řítil do šance v pokutovém území, brankář Trmal už proti Tettehovi vybíhal, mezitím dobře zasáhl domácí stoper.
27'
Civič přihrával na levé straně Plavšičovi, Juroška ve snaze zasáhnout, tak nahrál Plavšičovi, který nebezpečně centroval, na zadní tyči musel balon prodloužit Divíšek před Stanciem.
25'
Domácí útočili po pravé straně, Juroška poslal do vápna polovysoký centr, který Costa odkopl.
23'
Kangův pokutový kop skvěle vychytal Trmal!
23'
Slovácko podržel brankář Trmal, který chytil střelu Kangovi, Kanga nasměřoval míč po pravé ruce gólmana Trmala, domácí brankář byl však byl u tyče včas.
21'
Chipciu trefil Divíška do ruky, penalta pro Letenské!
21'
Sparta bude zahrávat pokutový kop, když hostující hráč nastřelil ruku Divíška.
19'
Navrátil šel do brejku se svými spoluhráči, bylo z toho přečíslení 4 na 3, akce domácích však nedopadla jak by modrobílí představovali. Navrátil přihrával na osu hřiště Janoškovi, který ukvapeně mířil mimo branku Sparty.
18'
Sparta si pomalu začíná vytvářet převahu, Plavšič centroval z brankové čáry, domácí hráči balon odvrátili.
15'
Tetteh na hranici vápna dokázal na hranici vápna podržet míč a připravit palebnou pozici pro Stanciua, jeho pokus byl nepřesný.
14'
Tetteh vybojoval míč pro Stanciua, ten pálil nad břevno
14'
Kanga otočil hru na zcela volného Radakoviče, který se vysunul s míčem až na polovinu Slovácka, ale špatně přihrál, domácí tak získali míč zadarmo.
12'
Také na opačné straně byla Sparta nebezpečná, když na centr Plavšiče nedosáhl na zadní tyči Pulkrab, do míče se poté ještě opřel nepřesně Stanciu.
11'
Ze standardní situace hlavičkoval míč na přední tyči Daníček, balon mířil doprostřed branky, Heča balon chytil.
10'
Za jemným centrem sprintoval Zajíc a dobře dotíral na Costu, ten s problémy přihrál a jeho spoluhráč raději odkopl míč na roh.
9'
Frýdek nakopl dlouhý míč dopředu, v době kopu byl na polovině Slovácka v ofsajdu Tetteh.
7'
Před pokutovým územím si narazil Kalabiška s Havlíkem, druhý jmenovaný mu však poslal krátkou přihrávku směrem k brance, a hostující hráč akci domácího celku přerušil.
6'
První šance Slovácka, Janošek našel ve druhé linii Havlíka, který byl sám na hranici vápna a placírkou mířil jen doprostřed branky, Heča byl připravený a balon musel nadvakrát zkrotit.
5'
Balon propadl k Havlíkovi, ten ve velké šanci střílel nepřesně
5'
Krejčí z poloviny hřiště balon rozehrál na Divíška, který centroval do vápna, na přední tyči se snažil balon tečovat patičkou, balon skončil v boční síti.
3'
Na druhé straně se i domácí fotbalisté dostali na dostřel branky Heči, z pravé strany centroval dobře Juroška, ale před malým vápnem nikdo nebyl než hostující gólman, jenž balon uklidil do náruče.
3'
Pulkrab se snažil prosmýknout kolem domácího hráče u brankové čáry a poslat míč do druhé vlny, Trmal u přední tyče dobře zasáhl.
2'
Po autovém vhazování však o míč přišli a ten mají u svých kopaček hráči Slovácka.
1'
Sparťani uvedli míč do hry a zatím kombinují na polovině hřiště.
1'
-2'
Rozhodčí Radek Příhoda spolu se svými asistenty přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát ve svých tradičních bílých kompletech, Sparta v rudých dresech.
-18'
Slovácko má z posledních 3 zápasů se Spartou v domácím prostředí pozitivní bilanci, když jednou vyhrálo a dvakrát remizovalo, Sparta vyhrála naposled na Slovácku v roce 2014.
-32'
Jako první vyběhli na trávní hráči Slovácka, za pár okamžiků je následovali hráči Sparty.
-41'
Na trávníku se už pohybují brankáři s jejich trenéry a začínají se pomalu rozcvičovat.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, J. Krejčí, Divíšek – V. Daníček (C), Janošek – Navrátil, Havlík, Kalabiška – Zajíc.
Náhradníci: Daněk – Mich. Kadlec, Kuchta, Jakub Rezek, Petr, Sadílek, Šimko.

AC Sparta Praha: Heča – Chipciu, Costa, Radaković, Civić – M. Frýdek, Stanciu (C), Kanga, Plavšić – Tetteh, Pulkrab.
Náhradníci: Nita – Vácha, Josef Šural, Hložek, Mebrahtu, Wiesner, Ristić.

Rozhodčí: R. Příhoda – M. Flimmel, J. Kubr.
-45'
Kouč Svědík, který zažije domácí premiéru udělal oproti Baníku jednu změnu, na místo Petra Reinberka nastupuje od úvodní minuty Josef Divíšek, na lavici náhradníků usedl už Michal Kadlec. Jeho kolega Ščasný místo Wiesnera posunul do obrany Chipcia a obranu Slovácka bude zaměstnávat dvojice útočníků Tetteh a Pulkrab. Dnešní utkání v brance Sparty odchytá Milan Heča, trenér Sčasný vsází na to, že hostující brankář hráče Slovácka dobře zná, což se může ukázat jako výhoda pro Spartu.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Krejčí, Hofmann, Reinberk – Janošek, Daníček – Navrátil, Havlík, Kalabiška – Zajíc.

AC Sparta Praha: Nita – Wiesner, Radakovič, Costa, Čivič – Chipciu, Kanga, Stanciu, Frýdek, Plavšič – Pulkrab.
Trenér Svědík pravděpodobně nebude měnit vítěznou sestavu z Baníku a na trávník vyšle stejnou jedenáctku, do základní sestavy se vrací po karetním trestu Kanga. Otazník visí nad startem Tetteha, jenž nedohrál pohárové utkání v Opavě, jeho místo by zaujal Pulkrab.
AC Sparta Praha

Pražská Sparta je v tabulce na třetím místě za duem Slavia – Plzeň. Na svého rivala z Edenu ztrácí devět bodů a na tým ze Štruncových sadů bodů pět. Sparta vyhrála sice v Karviné 1:3, ale v domácím prostředí darovala bod Jablonci, když remizovala 0:0, Stanciu navíc neproměnil pokutový kop.

Hráči Sparty mají navíc v nohách 120 minut středečního pohárového utkání s Opavou, kde musely o postupujícím rozhodnout až penalty. Šťastnějším týmem byli hráči Sparty. kteří zvítězili na penalty 4:3.
1. FC Slovácko

Po utkání s Libercem se ujal fotbalistů Slovácka nový trenér Martin Svědík, který měl před ligou možnost poznat hráče jen v jednom ostrém soutěžním zápase. Slovácko zajíždělo v MOL cupu na hřiště Liberce, kde prohrálo brankou Potočného zkraje zápasu.

Slovácko si spravilo reputaci ve Vítkovicích, kde byl již mnohem více znát rukopis trenéra Svědíka. Modrobílí přečkali úvodní nápor Baníku a zvítězili 3:0. První branku utkání dal skoro na konci poločasu Havlík, na kterého navázali Reinberk a střídající Kuchta. Slovácko se tak posunulo v tabulce z předposledního místa na třinácté místo a má na poslední Karvinou náskok čtyř bodů.
Příjemný sobotní podvečer z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování 17. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém fotbalisti 1. FC Slovácko na svém stadionu přivítají hráče AC Sparta Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.