FORTUNA:LIGA - Základní část - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Příbram - 17. února 2020   18:00

Ukončeno
Jablonec
36' V. Kubista  • 52' Sýkora (Doležal) • 55' Sýkora  • 81' Hämäläinen (T. Pilík)
4:0
(1:0)

Sestavy
V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Jovović (65. T. Pilík), Považanec, Hübschman (C), V. Kubista (80. Hämäläinen), Sýkora (84. Chramosta) – Doležal.
Náhradníci
Hanuš – Štěpánek, T. Pilík, Peřina, Hämäläinen, R. Acosta, Chramosta.
Rozhodčí
Berka – Moláček, Hock
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
2 438 diváků
Sestavy
Kočí – Pazdera (55. Cmiljanović), Šimek, Kleščík, Nový – Polidar, Tregler, Zorvan (80. Kříž), Jan Rezek (C), Michal Škoda – Jindráček (65. Voltr).
Náhradníci
Vantruba – Cmiljanović, Kvída, Kříž, Soldát, Voltr, Dramé.
15
Doležal
asistence
8
Sýkora
gól gól střídání
27
Kubista
gól
3
Hübschman
7
Považanec
25
Jovović
střídání
16
Krob
13
Plechatý
4
Jugas
20
Holík
30
Hrubý
19
Jindráček
12
Polidar
20
Tregler
žlutá karta
17
Zorvan
střídání
21
Rezek
11
Škoda
9
Pazdera
střídání
28
Šimek
23
Kleščík
32
Nový
žlutá karta
26
Kočí

Video se připravuje ...

SESTŘIH: Jablonec - Příbram 4:0. Hosté neměli nárok, dvakrát pálil Sýkora

Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to vše, přeji hezký večer.
Jablonečtí dnes svému soupeři zrcadlově oplatili podzimní vysokou porážku. Příbram předvedla v první půli sympatický výkon, ve druhé části ale odpadla. Dvakrát se trefil Jan Sýkora, premiérovou trefu ve FORTUNA:LIZE zapsal Kasper Hämäläinen. Martin Doležal ještě zahodil pokutový kop.
90'
Doležal trestuhodně zahodil penaltu, když přestřelil bránu
90'
Cmiljanović setnul Holíka, penalta pro domácí
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Martin Doležal si ovšem s nabídnutou příležitostí vůbec neporadil a z penalty o několik metrů překopl příbramskou svatyni!
90+2'
Příbram si kalich hořkosti vypije až do dna. Mihailo Cmiljanović po přetaženém centru nešťastně podrazil Holíka, následovat bude pokutový kop!
90+1'
Za oslavného potlesku z tribun dohrávají domácí fotbalisté zápas poklidnou kombinací. Už se nikam zvláště neženou, dávno je rozhodnuto.
90'
V úvodu tříminutového nastavení mohl Tomáš Pilík sám potrestat faul na svoji osobu. Nečekanou střelu z úhlu ale Ondřej Kočí kryl.
90'
Martin Nový (PRI) zřejmě i vinou frustrace hodně nevybíravě zajel do Pilíka. Musí být rád, že vidí jen žlutou.
88'
Ondřej Kočí musel nohama řešit další situaci. Jablonecký kotel ho trošku poškádlil, Kočí však rozehrál přesně.
87'
Jakub Jugas dnes hraje velmi dobrý zápas, což se nedá říct o brankáři Kočím. Muž s rukavicemi hodně váhavě vybíhal proti centru jabloneckého stopera, Jan Chramosta posunul míč hlavou Doležalovi. Ale pouze na paty, zakončení do prázdné klece tedy nepřišlo!
86'
David Šimek zatáhl za dres Doležala. Jablonečtí mohou v klidu rozehrávat ze středového kruhu. Není překvapením, že nakrátko.
85'
Jan Rezek zahrával dva rohy z levé strany. Při obou vyšplhal nejvýše Vlastimil Hrubý, který žádného z hostů nepustil ke hlavičce.
84'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Sýkora, přichází Jan Chramosta.
83'
Středočeši se stále snaží alespoň o čestný úspěch, jenže pokutové území dobývají marně. Vlastimil Hrubý ještě stále nemusel zasahovat!
81'
Hämäläinen zvýšil na 4:0 po sotva třicetivteřinovém pobytu na hřišti
81'
Jablonec právě vstřelil branku!
Tak to je střídání jako hrom! Z pravé strany přiletěl prudký centr od Pilíka. Ondřej Kočí si znovu nepočínal úplně jistě a KASPER HÄMÄLÄINEN z bezprostřední blízkosti zaznamenal svůj premiérový gól v české lize.
80'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Filip Zorvan, přichází Dominik Kříž.
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vojtěch Kubista, přichází Kasper Hämäläinen.
78'
Vlastimil Hrubý tentokrát vykopl přesně. Jan Krob sklepl míč na Považance, jehož individuální průnik do pokutového území zhatil David Šimek.
77'
Na hezký centr Michala Škody z levého křídla nabíhal Matěj Polidar. Prudce letící míč bohužel pro Středočechy nedokázal hlavou pořádně trefit.
76'
Volný kop rozehrál nadýchaným centrem Tomáš Pilík. Martin Doležal by však potřeboval ještě krok k dobru, Ondřej Kočí bude rozehrávat.
74'
Filip Zorvan byl faulován na útočné polovině. Jan Rezek rozehrál standardní situaci velmi dobře a krásná hlavička Jaroslava Treglera se snesla jen těsně mimo šibenici!
72'
Voltrův gól neplatil, míč se do sítě odrazil od jeho ruky
72'
A Příbram dostala míč do sítě, gól však neplatí. Rezkův centr totiž Radek Voltr zasáhl podle všeho rukou! Vlastimil Hrubý tedy stále drží čisté konto.
71'
Teď už to pro hosty vypadalo o trošku zajímavěji, Jakub Jugas byl nicméně u Škody včas a odehrál míč na rohový kop.
70'
Jaroslav Tregler se hodně nepřesně snažil roztáhnout hru. Míč doletěl až do zámezí, další marná snaha Příbrami o založení útoku.
69'
Jakub Považanec krásnou přihrávkou mezi beky uvolnil Jana Sýkoru, který u úhlu nastřeloval balon na malé vápno. Žádný ze spoluhráčů se k němu nedostal.
68'
Jan Krob v hlavičkovém souboje jednoznačně přeskočil Polidara. Severočeši se tak dostávají k míči a kombinují na ofenzivní půlce.
Dnešní utkání sleduje 2 438 diváků.
67'
Hlavičkovanou v šestnáctce zakončil Martin Doležal, který ještě hledal spoluhráče. Pro míč si došel Ondřej Kočí.
65'
Ondřej Kočí tentokrát nezaváhal, přesvědčivě vyběhl z pokutového území a odkopl volný míč před domácími hráči do autu.
65'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Tomáš Pilík.
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Martin Jindráček, přichází Radek Voltr.
64'
Ze strany Středočechů to po solidní první půli začíná být křeč. Hosté si nedokáží přesně nahrát a vyhánějí se do zámezí.
63'
Jovović je odváděn za autovou čáru.
62'
Tak to nevypadá moc dobře. Vladimir Jovović vedl míč, ale najednou se zastavil, chytl se zezadu za stehno a padl k zemi. K černohorskému reprezentantovi spěchají zdravotníci.
61'
Máme tu první žlutou kartu. Viděl ji Jaroslav Tregler (PRI), když faulem hasil prohraný souboj s pronikajícím Jakubem Považancem.
59'
Ne, Vlastimil Hrubý dnes nemá úplně svůj den. Nyní při odkopu trefil pouze Jindráčka a měl velké štěstí, že se míč odrazil mimo dosah Příbramských.
58'
Tentokrát si slabší chvilku vybrala jablonecká defenziva, jenže Martin Jindráček toho nedokázal využít tak, jak by si přál.
57'
Jablonec stále nemá dost. Vojtěch Kubista měl ještě možnost přihrávat, z pravé strany vápna nicméně vypálil sám, čímž nechal alespoň trochu odčinit Kočího předchozí minelu.
55'
Šílený kiks Kočího potrestal Sýkora, 3:0
55'
Střídání v týmu 1.FK Příbram: ze hřiště odchází Lukáš Pazdera, přichází Mihailo Cmiljanović.
55'
Jablonec právě vstřelil branku!
A je to už o tři góly. Tentokrát se na jabloneckém úspěchu zásadně podílel brankář Kočí, který mimo pokutové území trestuhodně promáchl a JAN SÝKORA dovezl balon až za čáru!
54'
Jan Rezek se nechal faulovat v půlicím kruhu. Následnou standardku sám rychle rozehrál, ale úspěch to nepřineslo.
53'
Sýkorův centr trefil Pazderu. Někteří diváci se dožadovali ruky, hra nicméně pokračuje dál.
52'
Doležal předložil míč Sýkorovi, ten se nemýlil, 2:0
52'
Jablonec právě vstřelil branku!
Krásná akce, 2:0 pro Severočechy! Jakub Považanec narýsoval kolmici za obranu Martinu Doležalovi. Aspirant na korunu pro krále střelců měl před sebou už pouze Ondřeje Kočího, avšak ještě velkoryse připravil zakončení do prázdné klece JANU SÝKOROVI!
50'
Hübschman mohl skórovat, vychytal ho ale Kočí
50'
Obrovská šance jabloneckého kapitána. Po rohovém kopu Kroba z levé strany se nejprve k hlavičce prodíral Vojtěch Kubista. Balon spadl přímo k Tomáši Hübschmanovi, který nejdříve napálil protihráče, aby na druhý pokus zblízka nepřekonal Kočího!
49'
První dotek zradil také Jana Sýkoru, kterému poměrně snadno překazil útočnou akci dnes v příbramském dresu debutující Lukáš Pazdera.
48'
Vladimir Jovović táhl míč dobrých padesát metrů. Pak jej poslal do běhu Kubistovi, jenž nezvládl zpracování. Výkop pro Ondřeje Kočího.
47'
Vlastimil Hrubý si dnes úplně neseřídil mířila. Znovu se mu vymstila snaha o konstruktivní rozehrávku a balon z jeho kopačky skončil v autu.
46'
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme navzdory papírovým předpokladům sledovali vyrovnanou partii. Příbram dokonce více držela míč, nadějné šance nicméně zapisovali pouze domácí. Považanec ještě neuspěl, Vojtěch Kubista se pak ovšem zjevil ve dvou příležitostech a podruhé už mířil přesně do horního rohu. Stále je to otevřené.
45+1'
První poločas skončil.
45+1'
Jan Krob ale centroval příliš nízko a sudí Berka se chystá k závěrečnému hvizdu.
45'
V samotném závěru půle uvidíme ještě jeden roh Jablonce...
44'
Matěj Polidar obdržel aut přímo do běhu. Škoda pro Příbram, že se ve slušné rychlosti neudržel na hřišti a kulatý nesmysl se mu zatoulal do zámezí.
43'
Rozhodčí Berka se ve středovém kruhu nechtěně zapojil do hry. Dle poměrně nového pravidla přerušil hru a věnoval míč příbramského Treglerovi.
42'
Vypadalo to na zajímavý brejk Severočechů, Doležalova prostrkávačka na polovině hrací plochy však k rozeběhnutému Sýkorovi neprošla.
41'
Jablonecké fauly na obranné polovině se hromadí. Martin Nový nicméně opět vyprodukoval nepříliš povedený centr, který domácí snadno zpacifikovali.
40'
Filip Zorvan se na polovině hřiště prezentoval nepřesnou přihrávkou. Od Jakuba Považance míč zamířil za autovou lajnu.
39'
Nyní měla Příbram k dispozici přímý kop z nějakých třiceti metrů. Jan Rezek zkusil oslavit jubilejní start gólem, rána mu ale nesedla podle představ a Vlastimil Hrubý mohl zůstat úplně v klidu.
38'
Ondřej Kočí nerozehrál standardku zrovna nejlépe. Jan Sýkora ale při neúspěšné snaze o protiútok přišel o balon.
37'
Jakub Považanec si v akci do poměrně otevřené obrany ukrojil až příliš velké sousto. Po ztrátě na hraně vápna vyrážejí vpřed Středočeši.
36'
Krobův centr se odrazil ke Kubistovi, a ten balon poslal do sítě, 1:0
36'
Jablonec právě vstřelil branku!
Zelenobílí se ujímají vedení! Jan Krob rozehrál rohový kop nakrátko. Jakub Považanec mu balon patičkou vrátil, načež se Krobův centr odrazil přímo na VOJTĚCHA KUBISTU, který z penaltového puntíku vyhnal pavouky z horního rohu brány!
34'
Libor Holík si po dobrém návratu Jovoviće patičkou poradil se Škodou. Ten jej za odměnu podrazil, domácí tak budou rozehrávat.
33'
Jakub Jugas se zapojil do ofenzivy a načechral balon do vápna. Jeden z Jabloneckých byl jen kousek od hlavičky, Sýkora poté ve skluzu netrefil branku.
31'
Výkon domácího celku má aktuálně k ideálu poměrně daleko. U míče znovu uvidíme Příbramské, sudí Berka totiž pískl faul ve středu pole.
30'
Martin Nový nasměroval před Hrubého další dobrý centr. Martin Doležal tentokrát odvrátil pouze k Filip Zorvanovi, který z krkolomné pozice vysoko přestřelil.
29'
Michal Škoda se ocitl v pasti u postranní čáry. Napálil tak míč do Jugase, čímž pro své barvy získal autové vhazování. A z něj pro hosty vychází další roh!
28'
Středočeši rozehráli rohový kop poněkud netradičním signálem. Neprovedli ho špatně, Jan Rezek ale selhal při střele a ukopl se.
27'
Libor Holík nastřelil balon do míst, kde se pohyboval Martin Doležal. Tomu se však teč nevydařila a Martin Nový může vykopávat od své klece.
26'
Ondřej Kočí adresoval Šimkovi hodně nepřesnou přihrávku, přestože nebyl napadán. Příbramský obránce naháněl Kočího pobídku marně.
25'
Severočeši pokračují v útočné snaze. Holíkovi nicméně při kombinaci s Považancem utekl míč od kopačky až do autu.
23'
Kubista z malého vápna pálil vysoko nad
23'
Jan Sýkora využil špatné rozehrávky Příbrami a nasměroval oblouček za obranu. Od Doležalovy hlavy pak míč trošku šťastně putoval k Vojtěchu Kubistovi, který ovšem zblízka místo místo branky ohrozil pouze obchodní centrum za stadionem.
22'
Matěj Polidar zkazil přihrávku na několik málo metrů a daroval soupeři vhazování. Následuje postupný útok Jablonce.
21'
Standardní situaci rozehrál stříleným centrem Jan Krob. Ondřej Kočí si při výběhu nepočínal zrovna nejjistěji, vše ale pro Příbram dobře dopadlo. Domácí totiž nevyužili ani následný roh.
20'
Severočeši v posledních minutách lehce vypadli z tempa. Změnit se to snažil Jan Sýkora, který na sebe vybojoval nedovolený zákrok.
19'
Martin Doležal při následné standardce zavládl pevnou rukou také ve vlastním pokutovém území a centr Nového odhlavičkoval z vápna.
18'
Rezkův prudký centr se odrazil před kopačky Michala Škody, jehož bombu z první srazil nohou na roh stoper Jakub Jugas.
17'
Martin Jindráček nejprve zadrbal nadějně rozjetý brejk svého týmu. Martin Nový se pak pokusil zazářit projektilem z pětadvaceti metrů, přičemž balon netrefil ideálně.
16'
A hosté rázem zahrávali rohový kop, na dobrý centr Polidara však doskočil pouze kapitán Severočechů – Tomáš Hübschman.
15'
Je tu první emotivnější moment jabloneckého fotbalového jara. Jan Sýkora se mohl z levé strany hnát prakticky sám na branku, ovšem byl mu odpískán ofsajd. S tím většina diváctva nesouhlasí.
14'
Sýkora mohl běžet sám na bránu, sudí mylně odpískal ofsajd
14'
Jablonečtí se jako supi slétli na Martina Nového. Ten měl co dělat, aby stihl dlouhou malou domů na Kočího poslat zavčasu.
13'
Matěj Polidar se ve sprintu hnal za nakopnutým míčem. Ten však proskákal za autovou čáru o něco dříve, než jej dostihl. Následoval tvrdý zákrok Považance na polovině hřiště.
12'
Matěj Polidar se odhodlal k ráně z velké dálky. Místo brány zasáhl pouze prázdné sedačky na tribuně za ní.
11'
Středočeši drží balon, ale kombinují pouze okolo vlastní šestnáctky. Nejvíce si paradoxně zahraje brankář Ondřej Kočí.
10'
Vlastimil Hrubý mizernou rozehrávkou pořádně pocuchal nervy domácích příznivců. Jablonecký gólman mohl být rád za pohotovou reakci Kroba.
9'
Martin Doležal se po centru natahoval marně. Z druhé vlny ještě přiběhl Vojtěch Kubista, kterému se taktéž nepodařilo přetlačit svého strážce.
8'
Jovovičův střelecký pozdrav pohlídal Kočí
8'
Odražený míč zamířil přímo k Jovovićovi, který v zajímavé střelecké pozici netrefil balon levou nohou úplně ideálně. Nakonec z toho byl snadný zákrok pro Kočího.
7'
Jablonec operuje u pravé postranní čáry. Hosté úspěšně blokují centry a nechávají Severočechy posouvat se jen přes autová vhazování.
6'
Příbram předvedla hezkou kombinační akci. Finální přihrávce ale chyběla razance, před rozeběhnutým Škodou tak snadno zakročil pozičně dobře připravený Dominik Plechatý.
5'
Filip Zorvan si při snaze o průnik předkopl míč až příliš. Jakub Jugas ho odkopl do bezpečí a ještě byl příbramským hráčem faulován.
4'
Jablonečtí v úvodních minutách dominují v držení míče. Teď se nicméně dopustili útočného faulu a rozehrávat mohou hosté.
3'
Střelu Jovoviče odvrátili hosté na roh
3'
Vladimir Jovović si na hraně šestnáctky navedl míč na levou nohu. Jeho střela mířila mimo, po nešťastné teči jednoho z beků balon proskákal nebezpečně blízko okolo tyče.
2'
Jovovič vybídl Považance ke skórování, ten velkou šancí pohrdl
2'
Vladimir Jovović táhl útok do otevřené obrany a chytrou přihrávkou do uličky připravil první jarní tutovku Jakubu Považanci! Ten ovšem nezasáhl míč čistě a Ondřej Kočí mohl zůstat v klidu.
1'
Za Holíkovým skákavým centrem z pravého křídla se prodíral Vojtěch Kubista. Jan Rezek byl ale u balonu jako první a odehrál jej.
1'
Utkání právě začalo.
Hráči obou mužstev už vstupují na hrací plochu, kde je vítají jen velice spoře obsazené tribuny. Domácí oblékli tradiční zelené dresy, hosté se představí v neobvyklých šedých.
Příbramský kapitán Jan Rezek dnes odehraje svůj jubilejní 300. zápas v české nejvyšší soutěži!
Úvodní sestavy:

FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Krob – Jovović, Považanec, Hübschman (C), V. Kubista, Sýkora – Doležal.
Náhradníci: Hanuš – Štěpánek, T. Pilík, Peřina, Hämäläinen, R. Acosta, Chramosta.

1.FK Příbram: Kočí – Pazdera, Šimek, Kleščík, Nový – Polidar, Tregler, Zorvan, Jan Rezek (C), Michal Škoda – Jindráček.
Náhradníci: Vantruba – Cmiljanović, Kvída, Kříž, Soldát, Voltr, Dramé.

Rozhodčí: Berka – Moláček, Hock.
1.FK PŘÍBRAM

V Příbrami mají o poznání méně příjemné starosti. Svěřenci trenéra Romana Nádvorníka budou mít plné ruce práce se záchrannou nejvyšší soutěže! Po podzimu se choulí na poslední příčce se ziskem pouhých třinácti bodů a zejména na hřištích soupeřů mají velký problém. S nelichotivým skóre 3:24 totiž stále čekají na první venkovní body.

Středočeši za sebou mají solidní zimní přípravu. Vysoko přehráli divizní Vltavín, remizovali se zajímavými soupeři z Ruska – Jaroslavlí a Arsenalem Tula, aby na závěr výsledkem 1:0 přetlačili běloruský Borisov, který pravidelně figuruje v evropských soutěžích. Příbram byla také aktivní na přestupovém trhu. Z Ostravy například přivedla Jakuba Šašinku a Lukáše Pazderu, nicméně lovila také v Turecku, odkud angažovala dva volné hráče. Uvidíme, zda tyto posily přispějí k udržení FORTUNA:LIGY!
FK JABLONEC

Severočeši si zatím vedou možná až nečekaně dobře, vzhledem k zemětřesení, které jejich kádr před sezónou zasáhlo. V tabulce jim patří třetí místo a pokud vyhrají, zavěsí se jen dva body za Plzeň. Musejí nicméně koukat také pod sebe, třeba na osmé Slovácko totiž se zápasem k dobru mají aktuálně jen tříbodový náskok!

Jablonečtí se nechali slyšet, že by na jaře rádi vyválčili evropské poháry. Kvalitní přípravou pro ně bylo soustředění ve Španělsku, kde například porazili CSKA Sofia a až po velkém boji nestačili na silný Krasnodar. V TIPSPORT lize zdolali Bohemians a Duklu, nicméně dnešnímu soupeři z Příbrami podlehli 1:3. Zelenobílí tak stále čekají na první sezónní výhru s týmem u Litavky. Na jeho hřišti totiž na startu ligy utržili debakl 0:4!
Zdravím všechny fanoušky FORTUNA:LIGY! Jako poslední vstoupí do jarní části týmy FK Jablonec a 1.FK Příbram, které se střetnou v pondělní dohrávce. Potvrdí domácí roli jednoznačného favorita?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.
18. kolo
Tabulka 2023/2024
Z V R P Skóre B
1. Sparta 17 14 2 1 42:12 44
2. Slavia 16 12 3 1 30:11 39
3. Plzeň 16 9 2 5 37:24 29
4. Slovácko 17 8 5 4 21:17 29
5. Olomouc 17 8 4 5 27:20 28
6. Ml. Boleslav 16 8 2 6 33:28 26
7. Ostrava 16 7 3 6 22:15 24
8. Liberec 16 5 6 5 23:24 21
9. Bohemians 16 6 3 7 13:19 21
10. Teplice 17 5 5 7 15:18 20
11. Jablonec 17 4 7 6 18:23 19
12. Hr. Králové 16 4 5 7 17:23 17
13. Karviná 16 4 1 11 18:29 13
14. Pardubice 17 3 4 10 13:25 13
15. Zlín 16 2 5 9 15:37 11
16. Č. Budějovice 16 3 1 12 15:34 10
Články odjinud