FORTUNA:LIGA - Základní část - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Ostrava - 14. června 2020   17:00

0:0
(0:0)

Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Mara, Mikula (C) – Alibekov, Hromada – Malinský, A. Baluta, Pešek (86. Ma. Zeman) – Kuchta (77. Rondić).
Knobloch – Černický, Michal, Ma. Zeman, Beran, Rondić, Mashike Sukisa.
Zelinka – Hájek, Horák
Stadion U Nisy, Liberec
Laštůvka – Fillo (33. Svozil), Stronati, J. Pokorný, Holzer – Kaloč, R. Hrubý (C) (89. Drozd) – D. Buchta (61. Reiter, 88. Baroš), Kuzmanović, Potočný – O. Šašinka (61. Lalkovič).
Budinský – Drozd, Lalkovič, Svozil, Reiter, Procházka, Baroš.

SESTŘIH: Liberec - Baník 0:0. Ve skupině o titul jsou nakonec domácí i hosté

Základní část je minulostí. Viděli jsme jediné utkání tohoto kola, ve kterém nepadl gól. Nemůžeme ale říct, že by to nebylo zajímavé utkání. Hlavně ze strany domácího Liberce, který byl v podstatě po celý průběh aktivnějším a lepším týmem. Všechny jeho akce ale ztroskotaly na skvěle chytajícím Laštůvkovi, kterého bych osobně vyhlásil mužem utkání a věřím, že bych nebyl sám. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního večera a úspěšný vstup do nového týdne.
90+3'
90+2'
Slezané vhazují na útočné polovině a dávají si na čas. Bod je pro ně z tohoto utkání nakonec velmi dobrý.
90+1'
Tomáš Malinský se sám zahnal až k brankové čáře a míč před bránu nedostal.
90+1'
Jan Laštůvka si pohodlně došel pro vysoký míč od rohového praporku.
90'
Malinského centr našel ve vápně pouze hlavu Svozila. Po dalším centru, tentokrát sraženém následuje rohový kop domácích.
89'
A právě ke střídajícímu Drozdovi se dostal míč, který vrátil střelou do vápna. Odražená střela končí až v rukavicích Nguyena.
89'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Jakub Drozd.
88'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Milan Baroš.
88'
Milan Lalkovič se dostal před Koscelníka, který ho následně fauloval. Tohle není vůbec špatná pozice pro ohrožení brány.
87'
Kamso Mara zastavuje faulem akci Baníku hned v zárodku.
86'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Martin Zeman.
86'
Ani domácí Alibekov neuspěl se svou přihrávkou.
84'
Alexandru Baluta tentokrát nenašel přesně nabíhajícího Malinského.
83'
Baník se dostává více do hry. Jejich akce ale končí vždy před vápnem.
82'
Domácím jakoby docházely hlavně morální síly po řadě neproměněných šancí. Snaží se něco vymýšlet, ale zatím již nejsou nebezpeční.
81'
Alibekov se dostal do pozice ve středu hřiště, kde si to říkalo o střelu, a tak i učinil. Bránu ovšem netrefil.
80'
Milan Lalkovič se také provinil proti pravidlům.
80'
Rozhodčí Zelinka teď v hlavní roli, když postavil strom ostravskému Hrubému. Obešlo se to bez napomenutí.
78'
Roman Potočný byl přistrčen Hromadou, čehož si všiml i hlavní rozhodčí.
77'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Kuchta, přichází Imad Rondić.
77'
Daniel Holzer svým centrem našel pouze podavače stojícího za libereckou bránou.
76'
Na druhé straně se snažil zahrozit Milan Lalkovič. Ze střední vzdálenosti mířil vysoko nad.
75'
Alexandru Baluta dostal míč do vápna. Centr byl jedním z obránců přizvednut a pak se potuloval vápnem ze strany na stranu. K ohrožení Laštůvky ale nedošlo.
73'
Slezané se nepřesnou přihrávkou připravují o míč. Hraje opět Liberec.
72'
Odražený míč vracel do vápna Malinský. Kamso Mara ale nevystoupil včas. Ofsajd.
71'
A další faul u podobného místa. Tentokrát na Mikulu.
70'
Jan Kuchta svým napadáním vybojoval skoro ztracený míč. U rohového praporku byl pak faulován.
68'
Liberečtí tak dlouho napadali rozehrávku Baníku, až došlo k chybě. Dobrou možnost měl Pešek, který hledal před bránou Jana Kuchtu. Jeho jmenovec Laštůvka se ale vrhl po přihrávce a akci libereckých zhatil.
66'
Ostravští dlouho váhali s rozehrávkou a podle toho to také dopadlo. Filip Nguyen mohl zůstat v klidu.
65'
Tentokrát byl faulován sám exliberecký záložník.
64'
Roman Potočný našel spoluhráče pouze v ofsajdu.
63'
Achmed Alibekov prohrál rychlostní souboj s Kuzmanovićem a následně jej fauloval.
62'
Trenér Luboš Kozel provedl hned dvě změny. Uvidíme, jak se to projeví na průběhu zápasu.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází David Buchta, přichází Rudolf Reiter.
61'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Milan Lalkovič.
59'
Mikula nejdříve odhlavičkoval pouze k Marovi a poté napálil míč do břevna
59'
Domácí jsou blíž a blíž vstřelení vedoucího gólu! Jan Mikula napálil odražený míč do břevna!
59'
Liberec je opět na útočné polovině a bude zahrávat další rohový kop.
58'
A je zastaven Pokorným za cenu faulu.
57'
Ostrava se vymanila z velkého tlaku, ale Roman Potočný neodcentroval přesně. Jakub Pešek už běží s míčem na druhou stranu.
55'
Holzer ztratil míč, čehož využil Baluta, ale Laštůvka opět připravený
55'
Jan Laštůvka si říká o cenu pro hráče zápasu. Zatím drží svůj tým nad vodou. Tentokrát vyrazil tvrdou ránu Baluty. Malinský následně trefil obránce a bude z toho další rohový kop.
54'
Laštůvka vychytal parádní pokus Malinského
54'
A vzápětí další akce libereckého rychlíka! Zpoza vápna mířil pod břevno. Jan Laštůvka se vymrštil do vzduchu a konečky prstů vytěsnil střelu nad bránu.
53'
Tomáš Malinský si opět naběhl za obranu na přesný pas Baluty. V rychlosti už ale neměl dostatek síly na zakončení a tak spíše přihrál brankáři než že by ho výrazněji ohrozil.
52'
Po faulu Kuzmanoviće se stejně zapsal do zápasu i Mikula.
50'
Taras Kačaraba hlavičkoval v pádu pouze do hráče stojícího před sebou.
50'
Po rychlém protiútoku bude mít Liberec k dispozici rohový kop.
49'
Hromada odvrátil míč mimo vápno.
48'
Po faulu Malinského bude zahrávat Baník standardní situaci.
48'
Liberečtí vymýšlejí další akci.
47'
Filip Kaloč zastavil přihrávku na Malinského.
46'
Máme za sebou prvních 45 minut hry. Liberec je aktivnějším týmem a měl minimálně dvě gólové šance. Nejprve šel sám na ostravského brankáře Jakub Pešek, později pak i rychlík Malinský. Laštůvka je dnes ale ve formě, a tak se jde do kabin beze změny skóre. Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+2'
45+1'
Ostravská obrana odvrací míč do bezpečí.
45+1'
Rohový kop pro Liberec na druhé straně.
45+1'
Srbský hráč nejprve trefil zeď, aby později tvrdou ranou zaměstnal brankáře Nguyena.
45'
Nemanja Kuzmanović si postavil míč.
44'
Tomáš Malinský (FC Slovan Liberec) nezachytil náběh Holzera a rukou zatáhl za jeho dres. I on si tak připisuje do kolonky žluté karty jednu čárku.
42'
Centr Peška končí v rukavicích Laštůvky.
41'
Ondřej Šašinka (FC Baník Ostrava) si chtěl svým pádem v pokutovém území vymodlit penaltu. Místo toho vidí oprávněnou žlutou kartu za simulování.
39'
Holzer dostal od domácích hráčů moře prostoru, ale v zakončení trefil pouze Kačarabu
39'
První vážnější šance před Nguyenem! Liberecká obrana se rozestoupila a Daniel Holzer měl moře prostoru i času. Nakonec ale trefil clonícího Kačarabu.
38'
Žlutou kartu dostává Kamso Mara (FC Slovan Liberec).
38'
Ostrava je dnes v obraně relativně nejistá. Liberec to vycítil a snaží se vysokým presinkem dostat její hráče pod tlak, což se mu v některých případech daří.
37'
Jan Mikula zastavil Kuzmanoviće na polovině hřiště za cenu taktického faulu.
36'
Od nedůrazného Stronatiho se míč odrazil k Balutovi, jehož pokus jen o kousek minul bránu
36'
Liberec je při chuti! Po přiťuknutí Hromady mířil těsně vedle levé šibenice opět rumunský záložník Baluta.
34'
Alexandru Baluta vybojoval mezi třemi protihráči alespoň rohový kop. Více toho pro svůj tým v této situaci ani udělat nemohl.
33'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Martin Fillo, přichází Jaroslav Svozil. Jedná se nejspíše o vynucené střídání kvůli zranění.
32'
Po chvíli jsou to zase Slezané, kteří kombinují s míčem. Zatím ale pouze na své polovině s Laštůvkou.
30'
Jakub Pešek ve vápně spoluhráče nenašel. Navíc je pískán útočný faul Malinského.
28'
Malinský to zkoušel na bližší tyč Laštůvkovy brány, ale ten šanci vyrazil
28'
Tomáš Malinský se dostal za obranu a z úhlu mířil sám na Laštůvku! Po chvilce váhání se rozhodl pro zakončení na bližší tyč. Ostravský brankář ale celou situaci dobře ustál a ramenem míč vyrazil.
27'
Kačaraba svým typickým skluzem zastavil akci Baníku.
25'
Hra se v posledních minutách zklidnila. Ani jeden z týmů se nedokáže propracovat přes pevnou obranu soupeře.
24'
I liberečtí hráči ztrácejí míč. Mohla za to nepřesná přihrávka.
24'
Nemanja Kuzmanović hlavičkoval v tísni nepřesně.
22'
Ostravský Baník se usazuje na útočné polovině a snaží se vymyslet, jak ohrozit brankáře Nguyena, který je zatím bez práce.
20'
Mikula ztratil míč na útočné polovině a Slezané se hnali do protiútoku. Na zakončení ale nedošlo.
18'
Odražený míč si našel Alibekova. Ukrajinský středopolař se rozhodl vystřelit, ale nebylo to dobré rozhodnutí. Střela letěla hodně mimo.
17'
Nepřesná malá domů znamená roh pro Liberec.
16'
Martin Koscelník tvrdě zajel do Buchty u středového kruhu a může být rád, že se rozhodčí Zelinka spokojil pouze s důraznou domluvou.
15'
Z dalšího rohu Ostrava nezahrozila.
14'
Po rohu míč propadl až k Holzovi na malém vápně. Levý bek ale v dobré pozici míč lehce předběhl.
14'
Na druhé straně nenechal Mikula odcentrovat Kuzmanoviće. Následovat bude rohový kop.
12'
Po centru Peška se míč odrazil k Balutovi, který pálil těsně mimo bránu
12'
Tu našli vcelku rychle. Míč létal vápnem ze strany na stranu až se dostal k Balutovi. Rumunský záložník mířil těsně vedle.
11'
Domácí zůstávají na míči a hledají cestu k bráně.
9'
Slezané herní artikl vrátili a hra může pokračovat.
8'
Ondřej Šašinka zůstal po souboji ležet na trávníku. Liberečtí sportovně zakopávají míč.
7'
Hrubý našel krátkým centrem na vápně stojícího Potočného. Exliberecký záložník se ale dopustil útočného faulu.
6'
Jakub Pešek si tentokrát ofsajdovou linii nepohlídal.
5'
Pešek po přihrávce Malinského Laštůvku nepřekonal, ani dorážka Baluty se neujala
5'
První velká šance zápasu! Jakub Pešek si naběhl krásně za obranu na průnikovou přihrávka Malinského. Tváří v tvář ale na Laštůvku nevyzrál. Následně vyrazil ostravský brankář i dorážku Baluty.
4'
Tomáš Malinský centroval z pravé strany do vápna. Míč ale nenašel žádného ze spoluhráčů.
3'
Ondřej Šašinka dotíral na rozehrávajícího Mikulu až příliš aktivně a sudí píská faul.
2'
Na druhé straně centroval Kuchta nepřesně.
1'
Úvodní útok Baníku končí nezdarem.
1'

FC SLOVAN LIBEREC – JISTOTA SKUPINY O TITUL

Matematika byla rozepsána už výš. Slovan může v případě vítězství skončit třetí, to by však musel Jablonec nevyhrát v Ďolíčku proti Bohemians a zároveň by musela ztratit Sparta se Slováckem. Pokud bude mít Slovan s oběma zmiňovanými týmy shodně bodů, posune se před ně, jelikož má aktivní bilanci vzájemných zápasů.

Slovan mohl zůstat na třetím místě, v Příbrami se mu však na podmáčeném terénu uspět nepodařilo. S pěti vynucenými změnami v sestavě dvakrát rychle inkasoval z kopačky Martina Nového, který zapsal vůbec svůj první a druhý gól v nejvyšší soutěži. Snížení Jakuba Peška mužstvu Pavla Hoftycha v honbě za body již nepomohlo. Pozitivním faktem pro Liberec zůstává, že příště bude moct nastoupit vykartovaný stoper Taras Kačaraba, zároveň se nikdo z dalších hráčů v ohrožení nedostal na čtyři, potažmo osm žlutých karet, tudíž Slovan odehraje 30. kolo v nejsilnější možné sestavě vyjma distancovaného Ondřeje Karafiáta a lékařským týmem avizovaných zranění.

O co se v neděli od 17 hodin bude na osmi ligových stadionech hrát? Třetí místo nadstavby zaručí týmu o jeden domácí zápas ve skupině O titul navíc (tři domácí, dva venkovní). Čtvrté místo a páté místo zase určitý bodový náskok na konkurenty a výhodu, že v případě rovnosti bodů po nadstavbě zůstane v konečné tabulce před nimi. Třetí tým po nadstavbě se přímo kvalifikuje do evropských kvalifikací, čtvrtý tým (případně pátý, pokud bude vítěz poháru umístěný i v nejlepší čtyřce) se utká s vítězem prostřední skupiny o Evropu, která má aktuálně složení České Budějovice, Slovácko, Mladá Boleslav a Bohemians.

FC BANÍK OSTRAVA – NEČEKANÝ BOD I BITVA O VŠE

Už se mohlo zdát, že Baník na nejlepší šestku nedosáhne. Opak je však pravdou, v emotivním a vypjatém utkání s pražskou Slavií totiž vydoloval v sedmé minutě nastavení vyrovnávací gól Patrizio Stronati a poslal fotbalisty z vítkovického stadionu o bod před České Budějovice. Svěřenci trenéra Kozla teď nově uzavírají nadstavbovou skupinu O titul.

Rozhodovat se ale bude až v posledním kole, aktuální ročník bude napínavý až do poslední chvíle. Jisté je jedno: Slavia zůstane první a Plzeň druhá, Liberec s Jabloncem i Spartou mají jistou nejvyšší nadstavbovou skupinu FORTUNA:LIGY, která nese název O titul. Pořadí se však ještě může měnit, liberecké mužstvo má aktivní bilanci s Jabloncem, Spartou, Baníkem i Českými Budějovicemi. Nejhůř skončí šesté, nejlépe může skončit třetí.

V předchozích zápasech Baník každopádně uhrál pět bodů za výhru nad Sigmou (3:2), remízy se Zlínem (1:1) a Příbramí (0:0), nestačil pouze na Plzeň, které podlehl 0:2. Nejproduktivnějším hráčem Baníku se stal po příchodu právě z Liberce Roman Potočný, který v duelu se Slavií zaznamenal druhou asistenci za ostravský klub. Na přesný zásah v novém působišti ale stále čeká. Dohromady nasbíral devět branek a čtyři nahrávky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.