FORTUNA:LIGA - Základní část - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ostrava : Slavia - 10. června 2020   18:00

Ostrava
17' Svozil (Potočný) • 90+7' Stronati (Fleišman)
2:2
(1:1)
Slavia
14' Stanciu   • 90+4' Masopust  (Ševčík)

Laštůvka – Svozil, Procházka, Stronati (C) – Fillo, Jánoš (69. Kaloč), Jirásek, Potočný (85. Baroš), Holzer – Kuzmanović (69. R. Hrubý, 85. Fleišman), Smola (63. Reiter).
Budinský – Fleišman, Drozd, R. Hrubý, Kaloč, Baroš, Reiter.
Berka – Novák, Váňa
Městský stadion, Ostrava-Vítkovice
O. Kolář – Coufal (88. Júsuf Hilál), Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Traoré (80. Holeš) – Hellebrand (46. Masopust), Stanciu (90+7. Frydrych), Provod – Musa (46. Tecl).
Kovář – Holeš, Tecl, Takács, Frydrych, Masopust, Júsuf Hilál.
Kolář

SESTŘIH: Baník - Slavia 2:2. Divoký závěr a ztráta lídra!

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších online přenosů na shledanou.
Je dobojováno a v Ostravě se po velkém dramatu zrodil remízový výsledek. Slavia se dostala do vedení v 14. minutě, kdy pálil přesně po standardce Nicolae Stanciu. O tři minuty později již bylo srovnáno. Jaroslav Svozil totiž přetavil roh Potočného v domácí radost. V dalším průběhu zápasu měla navrch Slavia, která svého soka hodně svírala. Nakonec své snahy zužitkovala v 94. minutě, kdy se výstavně trefil Lukáš Masopust. Když už to vypadalo, že si Slavia odveze tři body, tak si na poslední roh Baníku naskočil Patrizio Stronati, jenž z malého vápna nedal Kolářovi šanci. Oba celky nakonec dohrávaly duel v deseti, jelikož po dvou žlutých kartách byli vyloučení nejprve Jirásek a poté i Tecl. Slavia se tak musí smířit s bodem, zatímco Baník jej může slavit.
90+8'
90+7'
Branka platí a je vyrovnáno!
90+7'
Tak pozor, hlavní rozhodčí ještě bůhvíproč konzultuje situaci s videem.
90+7'
Baník právě vstřelil branku!
Neskutečné věci se dějí v Ostravě! Poslední rohový kop po hlavičce díky Procházkově hlavičce zahrával Fleišman, jenž posadil balón neomylně na hlavu PATRIZIA STRONATIHO, který srovnává na 2:2.
90+7'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Michal Frydrych.
90+6'
V plném počtu nedohraje ani Slavie. Tecl vidí druhou žlutou a tedy i červenou za faul na útočné polovině.
90+5'
Hlavní rozhodčí ještě ocenil náběh hostující lavičky na hřiště dvěma žlutými kartami.
90+4'
Slavia právě vstřelila branku!
Obrovská radost hostů propuká v Ostravě! Ševčík prostrčil míč na pravou stranu vápna LUKÁŠI MASOPUSTOVI, jenž svou ranou vymetl vzdálenější šibenici.
90+3'
Ondřej Berka nyní doslova sedl na lep Milanu Barošovi, jenž si na hlavní rozhodčím vymodlil nedovolený zákrok.
90+2'
Žlutí se i na druhé straně Jusúf zasáhl loktem Svozila a sudí Berka znovu trestá.
90+1'
A další žlutá karta. U rohového praporku Slavie přišlápl Fleišman svého soka, za což uviděl také žluté napomenutí.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
89'
Fillův průnik podél postranní lajny byl zastaven faulem Zimy, který sudí ohodnotil také žlutým kartónkem.
88'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Vladimír Coufal, přichází Abdalláh Júsuf Hilál.
87'
Jirásek setnul Stancia a s úsměvem přijal červenou kartu
87'
Jirásek na vlastní polovině zřejmě přišlápl nohu hostujícího hráče a sudí Berka tasí druhou žlutou a následně také červenou.
86'
Pokus o rychlou rozehrávku hosté nezvládli. Masopust míč marně stíhal na hrací ploše a následovat bude odkop Laštůvky.
85'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Roman Potočný, přichází Milan Baroš.
85'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Jiří Fleišman.
83'
Nacvičený signál zakončoval volejem Nico Stanciu, jehož pokus byl zablokován domácí obranou. Následnou střelu Coufala ještě prodlužoval Kúdela, ovšem mimo bránu Ostravy.
82'
Do střely Coufala se vložil Tecl a nebezpečí bylo na světě
82'
Luboš Kozel zavelel k další změně. Na plac půjdou Milan Baroš a Jiří Fleišman. Mezitím ale ještě roh Slavie.
80'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Ibrahim Benjamin Traoré, přichází Tomáš Holeš.
80'
Jirásek následně utrousil jakousi nemístnou poznámku na adresu sudího a vidí za to žlutou kartu.
80'
Dlouhý nákop domácích nechal Zíma spadnou za sebe a poté ve vzdušném souboji byl faulován Reiterem.
78'
Reiter byl nyní tahán za dres, načež sudí nechával Baníku výhodu. Následná přihrávka na Potočného však směřovala do ofsajdu a hrát budou znovu hosté.
77'
Kúdela si trochu zadělal na problémy, když si míč pustil, ale poté byl u něj včas a napadající Reiter svého soka fauloval.
75'
Po střílené přihrávce Provoda to jen zahučelo
75'
Masopust se jako vítr prohnal po pravé straně vápna, avšak svou přihrávkou nikoho v červeno-bílém neoslovil. Na levě straně pokutového území ještě následně zakončoval Provod, ke smůle hostů mimo.
74'
Ale Slavia je opět u míče. V posledních minutách se Ostrava jen brání v hlubokém bloku na své polovině.
73'
Kombinace na malém prostoru u šestnáctky vyústila v přihrávku do nitra vápna, kde se však v ofsajdu nacházel Traoré a akce Slavie je u konce.
71'
Stanciu ovšem za dvaceti metrů nastřelil jen dobře postavenou zeď a Baník se tak v pohodě ubránil.
70'
Stanciu z nadějné pozice mířil jen do bránícího Procházky
70'
Kaloč je navíc odměněn žlutým kartónkem.
70'
Za hranici vápna se nyní srazili v souboji dva hráči Slavie a sudí Berka odpískal nedovolený zákrok domácích, kteří se na něj následně sesypali jako vosy.
69'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Adam Jánoš, přichází Filip Kaloč.
69'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Nemanja Kuzmanović, přichází Robert Hrubý.
69'
Akci sešívaných ovšem zastavil skluzem Adam Jánoš, který je také potrestán žlutou kartou.
68'
Fillo se ovšem v souboji jeden na jednoho neprosadil a vpřed jde Slavie.
67'
Kontr Ostravy po pravé straně končí u Reitera, jenž byl odzbrojen a hosté poté v poklidu rozehráli se svým gólmanem.
66'
A opět jsou na míči hosté, kteří kombinují na polovině Ostravy. Luboš Kozel mezitím chystá další změnu.
65'
Holzer rychlým sprintem vyvezl balón a snažil se najít rozběhnutého Reitera. Ten však byl dobře přikrytý hostujícími fotbalisty.
64'
Slavia nyní svírala delší dobu Ostravu na její polovině, nicméně se domácí z tlaku dokázali vymanit a mohou rozehrávat přímý kop.
63'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Tomáš Smola, přichází Rudolf Reiter.
61'
A další žlutá karta. Za faul ve středu pole si ji vysloužil Roman Potočný.
60'
Kumanović urazil s míček pořádný kus, ale na polovině Slavie čelil přesila sešívaným, kteří o balón připravili.
59'
O minutu později se žlutí také na druhé straně. Karetní trest si ze souboje u lajny odnesl Václav Procházka.
58'
K Potočnému se nyní odrazil míč a domácí hráč si to s ním namířil vpřed. Zezadu byl však stažen Teclem, jenž vidí žlutý kartónek.
55'
Nepříjemná jedovka Stancia skončila vedle
55'
Po signálu si navedl míč na střelu Stanciu, jehož projektil z pětadvaceti metrů ale minul domácí zařízení.
54'
Po souboji Jánoše s jedním z hostů se strhla menší výměna názorů, kterou sudí Berka vyřešil a Slavia následně bude rozehrávat standardku.
53'
Kombinace Slavie po pravé straně nemohla pokračovat kvůli útočnému faulu, který neunikl pozornosti Ondřeje Berky. Míč pro domácího brankáře.
51'
Tecl poté posílal centr do vápna, jenž však místo Bořila oslovil brankáře Jana Laštůvku, který měl snadnou práci.
49'
Traoré se posléze odhodlal k ráně z pětadvaceti metrů, která mu však vůbec nesedla. Míč minul Laštůvkovo zařízení o pořádný kus.
48'
Fillo šikovným manévrem obelstil Provoda, jenž jej poté fauloval. Z následné přihrávky vpřed ovšem Baník neprofitoval, jelikož Smola se nacházel v ofsajdu.
47'
Procházka nyní odvrátil centr zprava pryč od brány, ovšem jen proti noze Masopusta, jenž ale pohotovou ránu poslal mimo.
46'
Přetažený centr Kuzmanoviče našel Filla, jehož hlavičku odvrátil Kúdela
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Lukáš Masopust.
46'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Petar Musa, přichází Stanislav Tecl.
46'
Je za námi první půle duelu. Slavia se relativně rychle dostala do vedení, když Nicolae Stanciu překvapil prudkou střelou z úhlu Jana Laštůvku. Baník ovšem dokázal odpovědět po třech minutách. Rohový kop Ostravy přetavil ve srovnání Jaroslav Svozil a začínalo se od znovu. Sešívaní poté měli sice častěji míč na svých kopačkách, ale další šanci si již nevypracovali, stejně jako domácí. Oba celky se tak rozcházejí do kabin za smírného stavu.
45+2'
45+2'
Martin Fillo dobře zavíral zadní tyč po centru z levé strany. Jeho zpětná hlavička ovšem doputovala jen k hostujícím bekům.
45+1'
Svozil velmi dobře přikryl Musu, který jen špičkou kopačky posunul míč k Laštůvkovi, který jej okamžitě posílá svým spoluhráčům.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje v první půli 2 minuty.
43'
Trenér Trpišovský si něco přes střídačky vyříkával s Milanem Barošem, což bylo v tuto chvíli jediné zajímavé na stadionu ve Vítkovicích.
42'
Po konzultaci ovšem ukazuje sudí Berka, že hosté budou jen vhazovat a o ruku se nejednalo.
41'
Jánoš se vrhl do bomby Stancia a zachránil tak domácí
41'
Akce Slavie po rohu pokračovala a po přihrávce zleva doputoval míč až ke Stanciuovi, jenž napálil jednoho z padajících domácích. Slavia ještě reklamuje ruku a sudí řeší situaci s videorozhodčím.
40'
Ševčík nyní uháněl za balónem podél postranní lajny, jenže stopku mu čistým obranným skluzem vystavil Svozil. Slavia však po Coufalově sraženém centru vybojovala rohový kop.
39'
Po dalším rohu Slavie se na zadní tyči provinil útočným faulem Traoré a rozehrávku si bere na starost Jan Laštůvka.
38'
Potočného přímák skončil v náručí Koláře
38'
Baník měl vzápětí k dispozici standardní situaci z pravé strany, ze které ovšem Potočný nasměroval centr do náruče Koláře.
35'
Rychlá a pohledná kombinace málem dostala do šance Stancia. Na poslední chvíli se ale k němu stačili stáhnout domácí stopeři.
34'
Ostravané však svým napadáním vytlačili soupeře zpět na jeho část hřiště a sešívaní to musí zkoušet znovu do plných.
33'
Smola si poté sběhl do hloubi obranné půle, kde nakonec faulovat Traorého. Slavia ta může znovu zaútočit.
31'
Prudkou přihrávku Stronatiho promáchl Kúdela. Ke smůle Baníku však s tím žádný z jeho hráčů nepočítal a balón tak v pohodě sebral Ondřej Kolář.
30'
Svozilovo přenesení hry na pravou stranu se nepotkalo s přesností. Fillo míč marně stíhal a vhazovat budou moci hosté.
29'
Baník nyní sevřel soupeře na jeho polovině, načež následoval centr Procházky, který ale jen nastřelil prvního bránícího hráče Slavie.
28'
Akce Ostravy ovšem záhy končí ztrátou míč a útočným faulem zřejmě Martina Filla.
27'
Kuzmanovićův centr bez větších problémů vyboxoval Kolář, ale Baník bude pokračovat v aktivitě autovým vhazováním.
26'
Holzer výborným pasem za obranu oslovil Kuzmanoviće, ke kterému se však rychle stáhl Zíma, jenž dopravil míč na další roh.
25'
Jánoš měl před sebou chvíli otevřenou levou stranu, kterou ovšem rychle zavřel Traoré, jemuž se navíc podařilo Jánoše s přehledem odzbrojit.
24'
Dlouhý nákop na Holzera se však vůbec nepovedl a následovat bude aut Slavie téměř od rohového praporku.
23'
Musa tentokrát svedl souboj s dalším stoperem Ostravy. Nyní jeho faul odnesl Svozil a Baník již mezitím rychle rozehrál.
22'
Holzer se šikovně snažil vysunout po lajně Kuzmanoviće, jenž balón se po mokrém trávníku svezl až do zámezí.
20'
Stanciu v obtížné situaci chtěl najít Coufala, ovšem ten na patičku svého kolegy nemohl v žádném případě dosáhnout.
19'
Stronatiho odveta za předchozí faul na Musu přišla po pár minutách. V prakticky stejném místě dojel domácí stoper svého soka a tentokrát už rozhodčí Berka uděluje žlutou kartu.
17'
Svozil po rohu bleskově srovnal, 1:1
17'
Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a začínáme od začátku! Centr z rohového praporku propadl až na zadní tyč k JAROSLAVU SVOZILOVI, jenž za pomocí Koláře dostal míč z úhlu za brankovou čáru.
16'
Stronati nyní počastoval Musu výrokem „Tady nejsi doma“, jelikož se mu vůbec nelíbilo jak jej hostující útočník dohrál u střídaček. Sudí Berka vše řeší domluvou a míčem pro Baník.
14'
To byla kulišárna! Stanciu zakroutil přímák na přední tyč a nachytal Laštůvku, 0:1
14'
Hosté nyní svou rozehrávkou dokonale zaskočili celou domácí obranu v čele s Janem Laštůvkou. Místo očekávaného centru vyletěla z kopačky NICOLAE STANCIA prudká rána na bližší tyč, na kterou ostravský brankář reagoval pozdě a musel tak lovit balón ze své sítě.
13'
Teď navíc společně se svými spoluhráči bude čelit nebezpečné standardce Slavie z levé strany.
12'
Ostravský záložník odkulhává z trávníku a vypadá to, že má problém s pravým kontníkem. Po chvíli se však zapojuje zpět do hry.
11'
Na trávníku u půlící čáry zůstává ležet domácí Potočný, k němuž se už sbíhají lékaři ostravského klubu.
10'
Slavii se rozehrávka standardky nakrátko nepovedla. Vladimír Coufal se po chvíli ocitl v ofsajdu a balónu se tak ujme Baník.
9'
Laštůvka nyní hlídal centr/střelu z levé strany a balón nechal doputovat do boční sítě.
6'
Hellebrand si dobře sbíhal na kolmici za beky Baníku. Laštůvka ovšem znovu výborně vyběhl a balón schoval do náruče.
5'
Kúdela na půli hřiště vzal společně s míčem i nohy Smoly a sudí Berka ukazuje, že faul pískat nebude a hra bude pokračovat dál.
4'
Domácí brankář poté zvolil těžkou přihrávku při odkopu, avšak Svozil nakonec po ztrátě získal aut pro své barvy.
3'
Výborné čtení hry předvedl Jan Laštůvka, který vyběhl až za velké vápno a upálil míč Musovi do zámezí.
2'
K první střele zápasu se dostal Daniel Holzer, jehož zakončení však bylo zbytečné. Předcházel mu totiž faul jednoho z domácích.
1'
Úvodní výkop měli domácí fotbalisté, kteří dnes netradičně nastupují v černých dresech.
1'
Před začátkem zápasu následuje minuta ticha za bývalého brankáře Baníku pana Jaroslava Jánoše.
Hráči obou týmů postupně nastupují na hrací plochu. Za malou chvíli tedy budeme začínat.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Svozil, Procházka, Stronati (C) – Fillo, Jánoš, Jirásek, Potočný, Holzer – Kuzmanović, Smola.
Náhradníci: Budinský – Fleišman, Drozd, R. Hrubý, Kaloč, Baroš, Reiter.

SK Slavia Praha: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Ševčík, Traoré – Hellebrand, Stanciu, Provod – Musa.
Náhradníci: Kovář – Holeš, Tecl, Takács, Frydrych, Masopust, Júsuf Hilál.

Rozhodčí: Berka – Novák, Váňa.
Poslední tři vzájemná utkání

2.11.2019 Slavia – Baník 4:0
30.10.2019 Baník – Slavia 2:0 pp.
22.5.2019 Baník – Slavia 0:2
SK Slavia Praha

Slavia si trochu zkomplikovala cestu k titulu v jarní části ligy před koronakrizí, ale po ní ještě nepoznala hořkost porážky. Nejprve si hubeným výsledkem 1:0 připsala výhru v Mladé Boleslavi, načež doma rozstřílela 5:0 Jablonec. Poté také těsně zvítězila v Příbrami a v minulém kole ve veledůležitém duelu s Plzní uhrála remízu 0:0. To sešívaným zajišťuje 1. místo s osmibodovým odstupem právě na druhou Viktorku. Oproti Ostravě však mají Pražané jistou účast ve skupině o titul, avšak souboj o krále FORTUNA:LIGY ještě rozhodnutý není a o motivaci tedy nebude nouze.
FC Baník Ostrava

Ostrava neměla vůbec dobrý vstup do znovu rozjeté soutěže po koronavirové pauze. Po remízách na půdě zachraňujících se Příbrami a Zlína si Baník nenapravil renomé ani na domácím hřišti proti Plzni, které podlehl 2:0 a propadl se tak mimo elitní šestku. Slezané nakonec zabrali až o víkendu v Olomouci, kde vybojovali vítězství 3:2 a posunuli se na 6. pozici, kterou ovšem hájí s náskokem jediného bodu před Slováckem. Reálný je ale také posun vpřed, jelikož rozdíl mezi šestými Ostravany a třetím Libercem jsou pouze tři body.
Vítáme vás u on-line přenosu z utkání 29. kola FORTUNA:LIGY mezi Baníkem Ostrava a Slavií Praha. Zápas začíná v 18:00.