FORTUNA:LIGA - Základní část - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Plzeň : Jablonec - 16. září 2019   18:00

Plzeň
43' Kalvach  • 66' Procházka  • 72' J. Kopic (Krmenčík)
3:2
(1:1)
Jablonec
26' Matoušek  (Sýkora) • 57' Li. Holík  (Matoušek)

A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Procházka (78. Janošek) – J. Kopic, Hořava (87. Pernica), J. Kovařík – Krmenčík (82. Chorý).
Kozáčik – Hloušek, Beauguel, Chorý, Mihálik, Janošek, Pernica.
Rejžek – Melichar, Hock
Doosan Arena, Plzeň
9 386 diváků
V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob (87. T. Pilík) – Jovović (72. Kratochvíl), Hübschman (C) (81. Chramosta), Považanec, Sýkora – Matoušek, Doležal.
Hanuš – T. Pilík, Petrović, Kratochvíl, R. Acosta, Chramosta, Macháček.

SESTŘIH: Plzeň - Jablonec 3:2. Viktoria otočila zápas a zůstává druhá

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkujeme vám za sledování psaného přenosu a přejeme krásný zbytek večera.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:15.
Je konec! Viktoria nakonec z dnešního zápasu bere tři body, domácí dokázali otočit duel proti Jablonci.

Ten se dostal v 57. minutě utkání podruhé dnes do vedení, když se tvrdou a přesně umístěnou ranou po zemi prosadil Libor Holík.

Západočeši vyrovnali díky penaltě. Plechatý zahrál po centru Hořavy ve velkém vápně rukou, pokutový kop naprosto s přehledem proměnil Roman Procházka.

Duel rozsekl nádhernou ranou Jan Kopic, který se také z úctohodné dálky opřel do balonu, který po tvrdé ráně zapadl přesně do sítě.

Lukáš Hejda inkasoval v závěru po faulu na Doležala červenou kartu, ale Plzeň už svůj náskok uhájila.
90'
Jedovku Sýkory krotil Hruška kolenem
90+6'
90+6'
Žlutou kartu dostává Tomáš Chorý (FC Viktoria Plzeň).
90+5'
Viktoriáni dohrávají zbytek zápasu u rohového praporku, hodně daleko od své brány.
90+4'
Tomáš Chorý po dalším souboji zůstává opět ležet na trávníku, další faul Jablonce.
90+3'
Žlutou kartu dostává Miloš Kratochvíl (FK Jablonec).
90+2'
To se Plzni hodí, kousek před velkým vápnem Jablonce byl faulován Tomáš Chorý, píská se nedovolený zákrok hostí.
90+2'
Tomáš Břečka centroval z levé straně, ale jeho nákop byl příliš vysoký a nepřesný, skončil daleko v zámezí.
Dnešní utkání v Plzni sleduje 9 386 diváků.
90'
90+1'
Po nepřesné akci Jablonce rozehrává Aleš Hruška od své brány, příliš nechvátá a staví si své spoluhráče.
90+1'
Nastavuje se ještě pět minut.
90'
Jan Matoušek vystřelil z úhlu, jeho tvrdou ránu dokázal gólman Hruška vyrazit na roh, který Jablonec ihned rozehrál.
89'
Severočeši jsou nastěhovaní na útočné polovině, domácí, kteří dohrávají v oslabení, se musí v defenzivě hodně otáčet.
88'
Hostující tým nakonec nedokázal propálit domácí zeď, po tvrdé ráně zůstal na zemi ležet Tomáš Chorý, proto se hra přerušuje.
88'
A na Jablonec stále po faulu Hejdy čeká ještě hodně zajímavá standardka.
87'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Tomáš Hořava, přichází Luděk Pernica.
87'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Krob, přichází Tomáš Pilík.
85'
Hejda sejmul Doležala, Rejžek tasí červenou kartu!
85'
Žlutá karta pro Lukáše Hejdu byla zrušena, hlavní rozhodčí mu po přezkoumání videa ukazuje rovnou kartu červenou.
85'
Červenou kartu dostává Lukáš Hejda (FC Viktoria Plzeň).
85'
Ještě se zkoumá video kvůli poslednímu incidentu.
82'
Po dalším střídání se k míči vrátí Západočeši díky autovému vhazování. Míč do hry pošle Řezník na pravé straně.
82'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Michael Krmenčík, přichází Tomáš Chorý.
81'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Tomáš Hübschman, přichází Jan Chramosta.
80'
Jablonečtí se dostali k centru z levé strany, ale Viktoria si všechny pokusy dobře pohlídala, takže gólman Hruška může být bez starostí.
78'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň: ze hřiště odchází Roman Procházka, přichází Dominik Janošek.
77'
Na druhé straně to zase zkoušel Libor Holík, také Hruška si připsal pohodový zákrok.
76'
Jan Kovařík záhy zkusil vypálit, jeho skákavý pokus nakonec ukryl do rukavic gólman Vlastimil Hrubý, který ihned rozehrává.
75'
Hostům se však centr nepovedl, a tak dopředu bleskově pelášil Kovařík. Jeho přihrávka našla adresáta, proto se mohou domácí udržet na útočné polovině.
75'
Jablonec se po dobré práci dostane k rohovému kopu.
73'
Žlutou kartu dostává Tomáš Hübschman (FK Jablonec).
72'
Krásná pumelice Kopice otáčí skóre, 3:2!
72'
Plzeň právě vstřelila branku!
Další neuvěřitelný gól, tentokrát ho má na svědomí JAN KOPIC. Krmenčík byl tvrdě sestřelen k zemi, míč se po tomto souboji dostal na kopačky Kopice, který se absolutně s ničím nepáral a poslal z úctyhodné dálky na bránu Jablonce parádní ránu, která zapadla za záda Hrubého! Domácí otáčejí skóre a poprvé dnes vedou.
72'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Vladimir Jovović, přichází Miloš Kratochvíl.
71'
Západočeši dlouho kombinovali na útočné polovině hřiště. Nakonec se dostali i k centru, Kopic hledal Hořavu, ale ten míč nedokázal zasáhnout.
69'
Po tvrdém souboji zůstává na trávníku ležet Lukáš Kalvach, který ale nakonec rychle pokračuje bez ošetření.
69'
Jenže domácí rozehrávku nezvládli, to samé se dá říct i o Jablonci, který se znovu musí bránit.
68'
Následuje standardní situace pro domácí tým ze zajímavé pozice k centru.
68'
Michael Krmenčík se hnal za dlouhým nákopem, ale Vlastimil Hrubý znovu ideálně přečetl hru, pro míč si včas dokázal vyběhnout.
66'
Procházka proměnil penaltu střelou doprostřed, 2:2
66'
ROMAN PROCHÁZKA se postavil k exekuci pokutového kopu a poradil si. Zamířil přesně do opačných míst, než kam skočil gólman Hrubý, a tak v Plzni opět platí vyrovnaný stav!
65'
Tomáš Hořava centroval a ve vápně trefil ruku Dominika Plechatého. Sudí ještě celou situaci zkoumá na videu.
64'
Hořava nastřelil ruku Plechatému, sudí nařizuje přísnou penaltu
64'
Penalta pro Viktorii Plzeň!
62'
Michael Krmenčík se po pasu Kopice dostal do velkého vápna Jablonce, zasekl si míč, ale pak se skácel k zemi jako střelený jelen. Sudí jednoznačně nechává pokračovat ve hře.
61'
Viktoria se mohla dostat do rychlého brejku, Tomáš Hořava nejprve sice šikovně udržel míč, ale následně ho nepředal přesně na Kalvacha, a tak se hra zase obrací.
60'
Domácí se snaží ihned vrátit do zápasu, ale okolo velkého vápna Jablonce je sráží nepřesnosti.
59'
Žlutou kartu dostává Martin Doležal (FK Jablonec).
57'
Jablonec právě vstřelil branku!
Neskutečně zajímavý gól si připisuje LIBOR HOLÍK! Matoušek si navedl míč na střed hřiště, přihrál ho právě na Holíka, který si balon jen ťukl před sebe, aby mohl ihned vypálit. Z dálky se levačkou trefil přesně k tyči Hruškovy brány, ten se po ráně natahoval marně. Asistence: Jan Matoušek.
57'
Kapitán Plzně Jakub Brabec takticky fauloval na polovině hřiště, hosté ihned rozehráli a kombinují okolo vápna.
56'
Dlouhý míč letěl na Kopice, ten ho ale v těžké pozici nezpracoval ideálně, ještě zkoušel napadat Řezník, od něj se však míč odrazil pouze do náručí hostujícího brankáře.
54'
Tomáš Břečka a Michael Krmenčík skončili okolo penaltového puntíku na zemi, o faul se však ani na jedné straně nejednalo, Limberský si záhy připsal další nepřesný centr.
53'
Jan Kopic se dopustil při napadání útočného faulu, a tak se k míči vrátí hosté.
52'
Holíkova střela zpoza vápna překvapila Hrušku, 1:2
52'
Několikátý úprk Jana Kovaříka a následný centr, ty však dnes adresáta většinou nenacházejí, Vlastimil Hrubý si pro míč vyběhl včas.
51'
Jablonečtí si míč pěkně předali na útočné polovině hřiště, Sýkora hledal někoho před bránou Hrušky, tam se ovšem žádný jeho týmový parťák nenacházel.
50'
Dominik Plechatý zahrál podle Krmenčíka při obranném zákroku rukou, sudí jasně ukazuje, že se má hrát dál.
49'
Po několika soubojích na hranici vápna centroval David Limberský, jeho pas se odrazil k Procházkovi, jenž střílel z dálky z voleje. Ani tento pokus na bránu neprošel.
49'
Jenže po nepřesnosti a faulu Plzně se k balonu vrátí hostující celek. Nicméně i ten při rozehrávce nezahrál dobře, a tak dopředu pádí Západočeši.
48'
Nyní už je u míče Viktoria, která se snaží vykombinovat vlastní akci okolo vápna Jablonce.
47'
Severočeši se dostali rychle na útočnou polovinu, ale Sýkoru obral o míč Procházka. Po další nepřesné akci má balon ve své moci Aleš Hruška.
46'
Domácí obstarali výkop ve druhé půli, ale soupeř se k míči ihned dostal. Jablonečtí poté rozehrávají od vlastního pokutového území.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:01.
Máme za sebou úvodní poločas, který nenabídl žádné velké tempo ani mnoho šancí. Oba týmy však jednu z mála svých možností dokázaly proměnit. Nejprve se hosté ujali vedení po nenápadné akci, kterou zakončil Matoušek. V závěru poločasu pak srovnala Plzeň, když po rohu míč doputoval ke Kalvachovi, jenž ránou z první o tyč vyrovnal.
45'
Strkanice Rady se Šádkem! Do potyčky se vložil i Vrba
45'
45'
Začala poslední minuta první půle, vypadá to, že se nic přidávat navíc nebude.
44'
Viktoria pokračuje znovu u míče.
43'
Kalvachova bomba s odrazem o tyč zaplula do sítě, 1:1
43'
Hořava rozehrál opakovaný roh, Procházka jeho centr dokázal prodloužit na hranici vápna, kde byl osamocený LUKÁŠ KALVACH a povedenou střelou o tyč srovnává!
42'
Kovaříkův centr před Hrubého branku nebyl povedený, ale vybojoval alespoň rohový kop.
41'
Brabcova dělovka skončila těsně nad břevnem
41'
Jakub Brabec se dostal ke střele, ale svůj pokus otřel jen o tyč.
41'
Na hranici vápna napřáhl Lukáš Kalvach, trefil však pouze jednoho z obránců Jablonce.
40'
Plzeň se znovu zkouší dostat do zakončení, jenže zdlouhavá kombinace zatím k ničemu nevede.
38'
Kovaříkova standardka skončila v náručí Hrubého
38'
Až nyní se dostali domácí hráči k prvnímu střeleckému pokusu, který mířil mezi tyče, ale Hrubý si s ním bez problémů poradil.
37'
Na hranici šestnáctky teď zkoušel projít Kalvach, ale byl zastaven nedovoleným způsobem od Sýkory.
36'
Krmenčík dostal míč do vápna a dával jej pod sebe na hranici vápna, jenže tam nikdo ze Západočechů nebyl.
35'
Další pas za plzeňskou obranu se snažil zachytit Vladimir Jovović, ale na míč nedosáhl, navíc se nacházel v ofsajdu.
33'
Plzeňská rozehrávka nyní nesměřovala přímo na branku, nýbrž do středu hřiště. Z postupné kombinace nakonec nic zajímavého nevzešlo.
32'
Žlutou kartu dostává Jan Sýkora (FK Jablonec).
32'
Krmenčík se ocitl na trávníku, po faulu budou hrát Viktoriáni.
31'
Sýkora si našel prostor, z dobré pozice ale mířil vedle
31'
Jan Sýkora se z ničeho nic dostal k další možnosti Jablonce a po zemi pálil jen těsně vedle.
30'
Hosté se teď nemusí nikam hnát a momentálně jsou i častěji u míče.
29'
Dlouhý nákop hostů směřoval na Doležala, před kterým nakonec odehrál Brabec míč na roh.
28'
Jablonci rohový kop příliš nevyšel, ovšem Kopic nedokázal z možného brejku nic vytěžit.
28'
Hosté pokračují po gólu ve snažení a vybojovali rohový kop.
26'
Sýkora ve vápně našel volného Matouška, a ten chladnokrevně překonal Hrušku, 0:1
26'
Hosté z první vážnější situace jdou do vedení! Centr Sýkory po zemi se dostal na hranici penaltového puntíku, kde byl osamocený JAN MATOUŠEK a střelou k tyči překonal Hrušku. Asistence: Jan Sýkora.
25'
Limberský skvěle udržel míč, pak nepřesně cílil Hořava
25'
Limberský skvěle zvládl souboj o míč u rohového praporku a rázem mohl jít do šestnáctky. Balón nakonec sklepl na Tomáše Hořavu, který ale pálil mimo.
24'
Z pravé strany centroval Jan Kopic, ale Vlastimil Hrubý byl připraven a pro míč si došel.
23'
Plzeňští znovu kombinují s balónem na kopačkách poblíž pokutového území, ale k zakončení se ne a ne dostat.
22'
Kovařík to nakonec zkusil centrem do vápna, ale Vlastimil Hrubý si celou situaci pohlídal.
21'
Žlutou kartu dostává Jan Matoušek (FK Jablonec).
21'
Domácí budou po faulu zahrávat standardní situaci ze zhruba 40 metrů.
20'
Jablonečtí teď napadali hodně vysoko a málem z toho byla velká možnost, jenže Matoušek se k zakončení nedostal.
18'
Plzeňští v dalším útočném snažení neuspěli a hned vzápětí přišel brejk hostů. Dlouhý nákop směřoval na Jana Matouška, který však proti Limberskému v souboji neuspěl.
17'
Roman Procházka to zkoušel z dálky, jeho střelecký pokus jeden z obránců srazil na rohový kop.
16'
Nacvičený signál Viktorie se tentokráte příliš nezdařil. Kovaříkův dlouhý centr do šestnáctky sice doputoval k Řezníkovi, ale to byl poslední domácí hráč, který se dostal k míči.
15'
Limberský sice v souboji u rohového praporku přišel o míč, ale po dotyku jabloneckého obránce to bude rohový kop.
14'
Hlavní sudí Rejžek nyní nechal na obou stranách hrát hru po poměrně sporných zákrocích.
13'
Kovařík posouval do vápna na Krmenčíka, před ním zatáhl záchrannou brzdu Břečka
13'
Limberský našel Kovaříka, který z běhu posílal míč před branku na Krmenčíka, jenže jeho zakončení v pádu nebylo úspěšné.
12'
Kovařík z levé strany znovu posílal míč do šestnáctky, nikoho ze spoluhráčů znovu nenalezl.
11'
Řezník se po pravé straně snažil vytáhnout hru, ale k zakončení se on ani nikdo ze spoluhráčů nakonec nedostal.
11'
Na druhé straně se k míči dostával Sýkora, ale úspěšnou stopku mu vystavil Limberský.
10'
Druhý pokus o ohrožení jablonecké branky v plzeňském podání nebyl úspěšný.
9'
Hořavův rohový kop obrana Severočechů odvrací znovu na roh.
9'
Limberský dlouhým autem našel Kovaříka, který se sice nedostal k centru, ale vybojoval alespoň rohový kop.
8'
Plzeň se znovu snažila dostat k ohrožení branky Vlastimila Hrubého, jenže Limberský ztratil balón.
7'
Krmenčík vybojoval míč a mohl založit plzeňskou útočnou akci. S míčem se dostal na hranici šestnáctky, ale tam jeho snažení skončilo.
5'
Kovařík poslal míč do pokutového území, nikoho ze spoluhráčů však nenašel a hosté se v klidu ubránili.
4'
Limberský předvedl zajímavý průnik po levé straně směrem k rohovému praporku, ale byl zastaven nedovoleným způsobem od Holíka.
3'
Plzni se nyní v útoku příliš nedařilo a po faulu domácí o míč přicházejí.
2'
Hosté začínají kombinaci od brankáře Hrubého, který se hned dvakrát dostal k míči.
1'
Hosté se ujali úvodního výkopu, ale velice brzy o míč přicházejí.
1'
Před utkání ještě společná fotka všech aktérů s plachtou k projektu LFA která toto kola vyhlásila Víkendem otců.
Oba celky přicházejí na hrací plochu Doosan Arény, ta dnes nebude zcela zaplněná, ale postupně přicházejí další a další příznivci.
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně se díky nadstavbové části utkaly oba celky hned ve třech zápasech. Vždy v těchto zápasech vítězil domácí tým. Nejprve Jablonec doma 3:0, pak Viktoria těsně 1:0 a v rámci nadstavbové části pak 2:1.
FK Jablonec
Severočeši se stejně jako dnešní soupeř z Plzně už soustředí jen na domácí soutěž a zatím se jim daří výborně. Jablonci zatím patří čtvrtá pozice s pouhým jedním bodem ztráty na svého dnešního soupeře. Před reprezentační pauzou to Jablonci šlo. Z posledních čtyř utkání zvládli hned tři zápasy vítězně, tým Petra Rady nezvládl pouze zápas v Příbrami, kde padl jednoznačně 4:0. Ani předtím to Jablonci příliš na hřištích soupeřů nešlo, od začátku sezóny získali jen bod za remízu v Českých Budějovicích. Napraví si dnes reputaci?
FC Viktoria Plzeň
Po vyřazení z evropských pohárů se nyní tým kouče Vrby soustředí už jen na domácí soutěž. Po rozpačitém utkání v Teplicích, kdy Plzeň jen remizovala, si v posledních dvou duelech připsali dvě výhry. Naposledy doma Plzeň jednoznačně přehrála Opavu 4:0 a v minulém kole před reprezentační pauzou poradili Západočeši na hřišti Přibrami 2:1.

I po reprezentační pauze má Plzeň o motivaci postaráno, neboť momentálně ztrácí na vedoucí Slavii šest bodů, takže by se plný bodový zisk rozhodně hodil.
Hezký pondělní podvečer z Plzně. V rámci 9. kola FORTUNA:LIGY se dnes v posledním utkání tohoto kola střetnou fotbalisté FC Viktoria Plzeň s hráči FK Jablonec. V DOOSAN Aréně to dnes bude hodně zajímavá podívaná, střetne se totiž druhý celek tabulky se čtvrtým, oba týmy pak před dnešním utkáním dělí jen jediný bod.