FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Jablonec - 25. listopadu 2019   18:00

Slovácko
33' Reinberk (Hellebrand)
1:1
(1:1)
Jablonec
12' Doležal  (Plechatý)

Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, J. Krejčí, Reinberk – Navrátil, V. Daníček (C), Havlík, M. Petržela (64. Kalabiška) – Hellebrand (60. Zajíc) – O. Šašinka (80. P. Dvořák).
Daněk – Divíšek, Šimko, Zajíc, Sadílek, Kalabiška, P. Dvořák.
O. Pechanec – P. Blažej, Z. Vaňkát
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
3874 diváků
V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Břečka – R. Acosta (58. Pleštil), Hübschman (C) (26. V. Kubista), Považanec, Sýkora – Doležal, Chramosta (90+3. T. Pilík).
Richter – T. Pilík, Hämäläinen, Macháček, Pleštil, V. Kubista, Velich.

SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 1:1. Góly nabídl jen první poločas

Duel Slovácka s Jabloncem skončil remízou 1:1. Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase, ve kterém padlo na každé straně po jedné brance. Ve druhém dějství bylo první polovinu lepší Slovácko, jelikož si vytvořilo optickou převahu, kterou však nedokázalo přetavit ve vedoucí branku. Tu mohl ve stoprocentní šanci nakonec dát hostující Chramosta, který byl před Trmalem úplně sám, ale trestuhodně překopl domácí branku. Slovácko zůstává sedmé a Jablonec čtvrtý.
90'
Navrátilův nákop málem překvapil Hrubého
90'
Pleštil si narazil s Chramostou a vyprášil rukavice gólmana
90+4'
90+4'
Po odkopu brankáře Hrubého sudí Pechanec ukončil zápas.
90+3'
Brankář Hrubý je popoháněn sudím Pechancem, jelikož moc s rozehrávkou nespěchá.
90+3'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Tomáš Pilík.
90+2'
Kalabiška dlouhým nákopem balon poslal do vápna, kde propadl přes Dvořáka, za ním stál Zajíc, který to nečekal a k zakončení se nedostal.
90+1'
Navrátil viděl, že je gólman Hrubý venku z branky a snažil se jej překvapit střelou na přední tyč, nakonec brankář Jablonce nemusel zasahovat, protože balon šel do boční sítě.
90'
Druhý poločase bude prodloužen o čtyři minuty.
90'
Dominik Pleštil ještě na konci zápasu provětral Trmala, který musel balon vyrazit.
88'
Utkání spěje do remízového stavu, uvidíme, zda jeden z týmů se ještě v posledních chvílích dokáže prosadit.
87'
Považanec byl ve středu hřiště faulovaný Dvořákem, a Severočeši tak zůstanou u míče.
86'
Sýkora centroval o postranní lajny a nastřelil jen Navrátila, který stál před velkým vápnem.
85'
Po centru z pravé strany šel Reinberk, ale před ním byl gólman Hrubý, který si vše pohlídal.
84'
Havlík je zase zpět a může založit další útok domácí celku.
82'
Havlík leží na ze mi po kontaktu s Kubistou, doktor s masérem vysprintovali směrem k domácímu hráči, ale ten vstal a bude pokračovat ve hře, podle pravidel však musí opustit hřiště.
81'
Jablonec zahrával volný přímý kop, Považanec nasměroval míč do vápna, tam nejvýše vyskočil brankář Trmal a balon chytil.
80'
Pokus Chramosty z úhlu skončil vedle
80'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Ondřej Šašinka, přichází Pavel Dvořák.
80'
Do útoku se hnal Chramosta, který byl na hraně ofsajdu a tvrdě vystřelil na bližší tyč, rána šla tak necelý metr vedle brankové konstrukce.
80'
O velmi tvrdou ránu se postaral Vojtěch Kubista, který nártem branku Slovácka netrefil.
79'
Kubista z druhé vlny střílel sympaticky, leč nad bránu
79'
Michal Kadlec sice nasměroval míč na hlavu Šašinky, který jej sklepl k postranní čáře, jeho přihrávka nebyla přesná a Jablonec bude vhazovat.
77'
Navrátil ustrážil míč před dvěma protihráči Jablonce u pokutového území domácího celku a nakonec byl faulovaný.
75'
Havlík míč ze standardní situace nasměroval jen do míst, kde stál brankář Hrubý, který balon chytil do náruče.
74'
Další zákrok na slováckého hráče, na zemi leží Šašinka.
73'
Domácí středopolař se po ošetření vrátil do hry.
72'
Nyní je hra přerušena, jelikož na trávníku leží Daníček po kontaktu se Sýkorou, domácí kapitán si vynutil lékařské ošetření.
70'
Chramosta spálil velkou tutovku a drží se za hlavu
70'
Chramosta přihrál Sýkorovi, který mu balon vrátil v pokutovém území a Chramosta byl zcela sám před Trmalem, ale trestuhodně branku Slovácka přestřelil.
69'
Po chvilce ošetření bude domácí gólman pokračovat.
68'
Po centru ze strany se v pokutovém území srazil Trmal s Kadlecem a domácí gólman zůstal po kontaktu ležet na trávě a rozhodčí musí přerušit hru.
67'
Po centru z pravé strany upadl v pokutovém území Chramosta, u kterého byl Daníček, hostující útočník se drží za kotník, sudí Pechanec ještě vše konzultoval s videorozhodčím a po chvíli nechal hru pokračovat.
65'
Havlík našel obloučkem střídajícího Kalabišku, který se s ničím nemazal a z otočky vystřelil, jeho rána byla zblokována do autu.
64'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Milan Petržela, přichází Jan Kalabiška.
63'
Libor Holík ustál souboj s hráčem Slovácka u lajny a přihrál Pleštilovi, jehož přihrávka nenašla spoluhráče, navíc Havlík odkopl míč do bezpečí.
62'
Vojtěch Kubista přetlačil v souboji u postranní čáry Petrželu a odcentroval na hranici malého vápna, kde byl jen brankář Trmal, který v pohodě balon chytil.
61'
Po delší době si zachytal brankář Trmal, který stáhl centr z levé strany.
60'
Slovácko poprvé vystřídal. Patrika Hellebranda vyměnil uzdravený Tomáš Zajíc.
59'
Hellebrand se uvolnil na pravé straně a odcentroval, jeho přihrávka našla hlavu Havlíka, jehož pokus nebyl přesný.
58'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Rafael Acosta, přichází Dominik Pleštil.
56'
Navrátil střílel z hranice vápna, ale už podruhé v dnešním zápase trefil svého spoluhráče.
55'
Slovácko je nyní lepším mužstvem, kombinuje před vápnem Jablonce, centr Jurošky odvrátil Jugas mimo vápno, poté před Havlíkem byl volný prostor a domácí záložník šel s míčem a před velkým vápnem vystřelil vedle pravé tyče.
53'
Milan Petržela pronikl do pokutového území, kde se zbavil protihráče a upadl, sudí Pechanec neváhal a okamžitě pískl nepřímý kop proti Slovácku a Petrželovi udělil žlutou kartu za simulování.
52'
Tomáš Břečka byl potrestán žlutou kartou za faul loktem v pokutovém území Slovácka.
51'
Žlutou kartu dostává Michal Kadlec (1.FC Slovácko).
50'
Dvě tutovky Navrátila! Nejdřív trefil Kadlece, pak pálil mimo
50'
Slovácko zahrávalo standardu situaci, která nevedla k šanci, poté se usadilo před brankou Jablonce, dvakrát střílel Navrátil, poprvé trefil Michala Kadlece a ve druhém případě šla těsně vedle pravé tyče.
48'
Libor Holík fauloval u postranní čáry Hellebranda a je prvním potrestaným hráčem Jablonce.
47'
O první střelu v prvním poločase se postaral hostující Acosta, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevlezl.
46'
Po prvním poločase je zatím stav mezi Slováckem a Jabloncem nerozhodný 1:1. Slovácko vstoupilo do utkání aktivně, vynutilo si několik rohových kopů. Marek Havlík měl šanci jako první vstřelit branku, ale z přímého kopu netrefil branku Jablonce. Hosté šli do vedení po zahraném prvním rohovém kopu, kdy domácí obrana nechala volnou dvojici Plechatý – Doležal a druhý jmenovaný zblízka překonal hlavou Trmala. Slovácko však dokázalo vyrovnat ve 32. minutě po velmi dobré kombinaci Navrátila s Hellebrandem, ten svoji důvěru splatil přihrávkou před branku na Reinberka, jenž dorazil míč do brány. Modorobílí vyrážejí do protiútoků, ve finální fázi chybí klid na přesnější nebo dobře načasovanou přihrávku.
45+1'
45+1'
Nastavení první půle se odehrává na polovině domácího celku u postranní čáry, sudí Pechanec poté ukončil první dějství.
45'
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45'
Centr z rohového kopu se dostal ke Kadlecovi, který místo zakončení ještě přihrával do prostoru, kde nikdo ze jeho spoluhráčů nebyl.
44'
Navrátil si poradil s Břečkou na pravé straně a odcentroval, hosté balon odvrátili, další centr do vápna odvracel Jugas na roh.
42'
Šašinka byl faulovaný na levé straně a Havlík bude moci poslat míč do vápna. Také se tak stalo, jeho přihrávku odvrátil Považanec jen k Hellebrandovi, ale jeho střela neprošla k brankáři Hrubému.
41'
Hosté však na něm dlouho nevydrželi, Havlík postupoval středem hřiště a kolmici směřoval na Navrátila, přihrávka byla však příliš prudká a Navrátil centroval z brankové čáry přímo do rukavic brankáře Hrubého.
40'
Slovácko však svého postavení na polovině Jablonce nevyužilo a na míči je Jablonec.
38'
Chyba ve středu jabloneckého hráče nabídla míč Hellebrandovi, který ihned jej kolmicí vyslal Šašinku, Plechatý však domácího útočníka dobře zakřižoval a balon mu sebral, domácí fotbalisté budou zahrávat aut u rohového praporku.
34'
Jablonec šel dopředu, ale jeho útočnou akci zastavil sudí Pechanec, který odpískal hostujícímu hráči hraní rukou.
33'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Jablonec nezachytil kombinaci Slovácka od autového vhazování. Hellenbrand si narazil míč s Navrátilem, který mu jej vrátil, domácí mladík v pokutovém území ustál souboj s Plechatým a do druhé vlny nahrál PETRU REINBERKOVI, ten už to měl snadné a balon dopravil do poloprázdné branky.
30'
Pas Jurošky mohl zužitkovat Šašinka, ten ale promách
30'
Po dobré kombinace na pravé straně propadla střílená nahrávka do pokutového území na Šašinku, který ve výhodné pozici míč netrefil, brankář Hrubý šel na zem, aby míč v pohodě chytil.
29'
Martin Doležal už je zase na hřišti a může pokračovat ve hře.
28'
Hra je znovu přerušena, jelikož na hřišti leží Doležal po střetu s Daníčkem, hostující forvard jde mimo hřiště.
27'
Nyní dvojice faulů, nejprve ve středu hřiště fauloval hráč Slovácka jabloneckého hráče a o pár okamžiků to bylo v opačném gardu.
26'
Modrobílí mají nyní optickou převahu, ale zatím se nemohou dostat k brance Jablonce.
26'
Trenér Rada musel poprvé vystřídat. Ze hřiště odešel Tomáš Hübschman a na jeho místo nastupuje Vojtěch Kubista.
23'
Sudí Pechanec nyní "schytal" balonem do hrudi při odkopu slováckého hráče.
23'
Havlík centroval na zadní tyč, Šašinka se hnal za míčem, další centr do vápna hosté odvrátili.
22'
Juroška nebezpečné centroval do malého vápna, kde sbíhal Petržela, před nímž balon odkopl Jugas na roh.
20'
Na levé straně Reinberk umotal dvojici jabloneckých hráčů, který poté přihrál Petrželovi, který balon trefil velice špatně, odkopávající Hübschman trefil spoluhráče, ale míč šel jen do prostoru jeho spoluhráčům, nakonec klid do severočeských vod dal Brečka rázným odkopem.
18'
Krejčí dlouhým míčem vybídl ke sprintu Šašinku, který byl tělem u brankové čáry odstavený Plechatým a brankář Hrubý bude od své branky rozehrávat.
17'
Šašinka se ve vápně dostal ke střele, jeho pokus byl ale nepřesný
17'
Hellebrand přihrál v pokutovém území Šašinkovi, který se s míčem otočil a vystřelil hodně nad jabloneckou branku.
15'
Juroška byl faulovaný Hübschmanem ve středu hřiště, sudí Pechanec to místo žluté karty řeší jen domluvou.
14'
Slovácko po inkasované brance se žene dopředu a bude rozehrávat rohový kop. Ze standardní situace se však domácí celek neprosadil.
12'
Roh Acosty nasměroval Plechatý k Doležalovi. Ten se hlavou nemýlil, 0:
12'
Jablonec právě vstřelil branku!
Hosté jdou do vedení. Acosta zahrál první rohový kop Jablonce na hlavu Plechatého, který byl na zadní tyči neobsazený, hostující hráč balon vrátil na malé vápno, kde se nejlépe zorientoval MARTIN DOLEŽAL, jenž se zblízka prosadil hlavou.
12'
Sýkora předal míč do pokutového území Považancovi, který střílel, jeho ránu srazil na roh Krejčí.
10'
Slovácko jej zahrálo na krátko, centroval do malého vápna Havlik, Šašinka dorážel na brankáře Hrubého, ale pomezní rozhodčí signalizoval ofsajdové postavení domácího útočníka.
9'
Hosté sice kombinovali kolem středu hřiště, ale ne na moc dlouho, teď kombinují po pravé straně hráči Slovácka a domácí hráči budou zahrávat třetí roh během devíti minut.
8'
Gólman Hrubý si stáhl míč z rohového kopu a může v klidu rozehrát.
8'
Jablonec má problémy v zadních řadách. Navrátil vymyslel přihrávku na Daníčka, kterému balon na poslední chvíli balon na roh jablonecký obránce.
7'
Standardní situaci vyrazit brankář Hrubý, ale domácí celek pokračoval ve snaze ohrozit branku. Po dalším centru nechala obrana Jablonci zakončit Havlíka, který vpádu přestřelil.
6'
Havlík v pádu pálil nad bránu
6'
Severočeši udělali chybu v rozehrávce, Slovácko šlo ihned dopředu, na centr na zadní tyči sprintoval Juroška, který se ale přes Sýkoru ke střele nedostal. Domácí celek bude aspoň bude kopat rohový kop.
5'
Nyní je více na míči Jablonec, který kombinuje také přes brankáře Hrubého.
4'
Neaktivita hráčů Jablonce zvedla z lavičky kouče Radu, který dal svým svěřencům najevo, že to tahle dál nejde.
3'
Marek Havlík to technicky zkoušel na branku přímo, ale zařízení Jablonce netrefil, balon šel necelý metr od levé tyče.
2'
Nebezpečná Havlíkova standardka mířila jen těsně vedle!
2'
Juroška centroval z pravé strany, balon odhlavičkoval Holík jen k Reinberkovi, který trefil balon nepřesně, hosté jej nedokázali odvrátit a před hranicí vápna byl faulovaný Juroška.
1'
Hosté z Jablonce rozehráli a hned se balon snášel na nabíhajícího Doležala, ale domácí obrana v pohodě míč odvrátila.
1'
-2'
Trojice rozhodčích přivádí základní sestavy na hrací plochu. Slovácko bude hrát v klasických bílých kompletech a Jablonec také ve svých tradičních zelených dresech.
-29'
Obě dvě mužstva jsou již na hrací ploše a v chladném počasí se za dohledu asistentů trenéra rozcvičují.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, Mich. Kadlec, J. Krejčí, Reinberk – Navrátil, V. Daníček (C), Havlík, M. Petržela – Hellebrand – O. Šašinka.
Náhradníci: Daněk – Divíšek, Šimko, Zajíc, Sadílek, Kalabiška, P. Dvořák.

FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Jugas, Plechatý, Břečka – R. Acosta, Hübschman (C), Považanec, Sýkora – Doležal, Chramosta.
Náhradníci: Richter – T. Pilík, Hämäläinen, Macháček, Pleštil, V. Kubista, Velich.

Rozhodčí: O. Pechanec – P. Blažej, Z. Vaňkát.
Domácí kouč poprvé od úvodní minuty nasazuje Patrika Hellebranda a po zranění se do sestavy vrací Jan Juroška, který vystrnadil Josefa Divíška. Jiří Krejčí si zahraje na místě stopera místo vykartovaného Hofmanna. Lodivod Rada vyřešil situaci v obraně tak, že místo suspendovaného Kroba posunul ze stopera na kraj Tomáše Břečku a na jeho místě zaskočí Jugas a v záloze bude místo Jovoviče bude hrát Acosta. Jan Chramosta si brankou proti Spartě řekl hlasitě o místo v základu a dnešní zápas mu dal jablonecký trenér důvěru od začátku. Do Uherského Hradiště nepřicestovali Matoušek s Kratochvílem ze zdravotních důvodů.
V den zápasu komise rozhodčích změnila delegaci, původně nominovaného Pavla Orla nahrazuje Ondřej Pechanec, který měl mít na starosti video a na jeho místo komise zvolila Pavla Julínka, asistent videorozhodčího zůstává nezměněn.
Kromě trojice delegovaných rozhodčích bude na zápas dohlížet i videorozhodčí Pechanec se svým kolegou Patákem.
Slovácko nemá s Jabloncem aktivní bilanci, ze třiceti pěti zápasů vyhrálo jen sedmkrát, dvanáctkrát remizovalo a šestnáctkrát prohrálo. Na domácím stadionu hráči Slovácka neporazili Jablonec dlouhých pět let.
Předpokládané sestavy:

1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, Krejčí, Kadlec, Divíšek – Havlík, Daníček – Petržela, Šašinka, Navrátil – Zajíc.

FK Jablonec: Hrubý – Holík, Břečka, Plechatý, Sýkora – Kratochvíl, Hübschman, Považanec, Pilík, Chramosta – Doležal.
Oba dva trenéři se budou muset v dnešním zápase vypořádat se ztrátami. Kvůli čtyřem žlutým kartám nebude moct nastoupit Stanislav Hofmann, dá se předpokládat, že na jeho místě zaskočí Jiří Krejčí. Na straně Jablonce nebudou hrát ze samého důvodu záložník Jovovič s obráncem Krobem. Na jeho místo se posune Sýkora, který už na tomto postu hrál a místo Jovoviče bude hrát pravděpodobně Chramosta.
FK Jablonec

Severočeši mají o tři body v tabulce více a jsou na čtvrtém místě a čtyři zápasy neprohráli. Po jasném domácím vítězství nad Teplicemi následovala výhra v Karviné a remíza v minulém kole se Spartou, kdy svěřenci trenéra Rady stahovali dvoubrankové manko z prvního poločasu, do druhého dějství však nastoupil jiný Jablonec, takový, na kterého jsou diváci zvyklí. Kouči Radovi vyšla střídání Matouška a Chramosty. Nejprve po jeho začátku snížil Matoušek a patnáct minut před konec srovnal patičkou Chramosta. Domácí fotbalisté ještě vstřelili v nastaveném čase třetí branku, ale ta nebyla uznána pro faul Doležala.
1. FC Slovácko

Fotbalisté Slovácka vypadli z elitní šestky po prohře v Českých Budějovicích a momentálně se budou nacházet na sedmém místě i po víkendovém programu české ligy. Modrobílí po sérii čtyř výher zajížděli dvakrát na půdu soupeře. V Ďolíčku remizovali s Bohemians Praha 1905 0:0. Jak bylo zmíněno, tak padli v Budějovicích, když nedokázali ubránit dvě standardní situace, ve kterých se prosadili obránci Dynama. Slovácko sice vyrovnalo na 1:1, ale branka nebyla uznána, jelikož Šašinka stál v době střely v ofsajdové pozici a měl výhodnější postavení pří dorážce.
Příjemný pondělní podvečer z Uherského Hradiště. Vítám Vás u sledování zajímavé dohrávky 17. kola FORTUNA:LIGY, ve které změří síly fotbalisté 1.FC Slovácko a FK Jablonec za účasti televizních kamer.