FORTUNA:LIGA - Základní část - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Zlín : Ml. Boleslav - 19. října 2019   16:30

0:2
(0:1)
Ml. Boleslav
26' Komličenko   • 89' Bucha  (Budínský)

Rakovan – Matejov, P. Buchta, Hnaníček (46. Cedidla), Bartošák – Folprecht, Jiráček (C), Podio – Fantiš, Železník, Džafić (75. Janetzký).
Šiška – Azackij, Cedidla, Janetzký, J. Kolář, Nečas, Hrdlička.
Proske – Kotík, Dresler
Stadion Letná, Zlín
2918 diváků
Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka – Hubínek, Budínský, Matějovský (C) (46. Bucha), Fulnek – Mešanović (61. Jiří Klíma), Komličenko (86. Hašek).
Šeda – Bucha, Hašek, Hönig, Jiří Klíma, Ladra, Pech.
Stejskal

SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 0:2. Ševci po výměně kouče nezabrali, hosté poprvé vyhráli venku

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek soboty.
Mladá Boleslav ukončuje špatnou sérii na venkovních hřiští a poprvé v sezoně vítězí venku. Hosté celý zápas víceménně kontrovali a Zlínu nedovolili skoro nic nebezpečného. Ve dvou výrazných šancích byl sice Lukáš Železník, ale ten ani jednu nevyužil. Fastav naopak prodlužuje nepříznivou sérii proher a stále se tak nachází na předposledním místě tabulky.
90'
Klíma po nadějném brejku netrefil bránu
90'
Fantišovu hlavičku skvěle vytáhl Stejskal
90+4'
90+2'
Hosté zkusili přidat ještě třetí branku, rychlý protiútok však zakončili jen nepřesnou střelou.
90+1'
V nastavení mohl upravit výsledek zápasu Antonín Fantiš, Jan Stejskal však skvěle vyrazil míč takřka na brankové čáře.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
89'
Bucha v úniku na Rakovana nezklamal a zvýšil na 2:0!
89'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Středočeši potvrzují výhru a tříbodový zisk! PAVEL BUCHA dostal skvělou přihrávku za obranu, následný únik už v pohodě využil přesnou střelou k tyči.
89'
Pablo Joaquin Podio si skvěle naběhl na přihrávku, následně poslal míč do malého vápna, kde byl ale připraven Jan Stejskal.
88'
Matej Rakovan si v klidu vyskočí pro soupeřící centru, následně co nejrychleji posílá své spoluhráče do útoku.
87'
Hosté při napadání faulovali, Fastav tak samozřejmě co nejrychleji rozehrává.
86'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Nikolaj Komličenko, přichází Dominik Hašek.
86'
Martin Cedidla se šikovně dostal přes bránícího hráče, ale ani on neodcentroval přesně.
85'
V závěrečné desetiminutovce sice drží míč jen domácí, ale ti se do další šance už hodně dlouho nedostali.
84'
Antonín Fantiš se více soustředil na souboj než na přihrávku, pas proto skončil jen u protihráče.
83'
Další standardní situace Zlína není využita, případný gól by stejně neplatil, protože postranní sudí signalizoval ofsajd.
82'
Lukáš Bartošák neudržel nervy na uzdě a docela zbytečně fauloval. Následný centr hostů skončil v náruči Mateje Rakovana.
81'
Ani další tři centry se do vápna nedostaly, zlínský tlak však stále nekončí.
80'
Jan Stejskal v klidu vyběhl proti vzdušnému pasu, který vyslal směrem na Lukáše Železníka Martin Cedidla.
79'
Je tu další žlutá karta, tu tentokrát vidí střídající Jiří Klíma.
78'
Centr Róberta Matejova byl prodloužen ještě na zadní tyč, ale tam se žádný z domácích hráčů nepohyboval.
77'
Antonín Křapka dost zbytečně podrazil Antonína Fantiše, za to vidí zaslouženou žlutou kartu.
76'
Hosté získávají co nejvíce času kombinací na své půlce, domácí sice napadají, ale míč stále nevybojovali.
75'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Adnan Džafić, přichází Jakub Janetzký.
75'
Lukáš Bartošák neměl dostatečnou rychlost, a tak zkusil z hranice vápna vypálit, ale mířil jen nad.
Dnešní utkání sleduje 2918 diváků.
74'
Zlín po delší době zaútočil, přízemní přihrávka Antonína Fantiše však ve vápnu žádného hráče ve žlutém dresu nenašla.
73'
Mladá Boleslav vybojovala další roh, centr Lukáše Budínského byl ale hodně vysoký a celé vápna přeletěl.
72'
Po odkopu Jana Stejska Mladá Boleslav sbírá co nejvíce času na útočné polovině, nyní navíc bude vhazovat.
70'
Hosté si ještě zkoušejí pojistit výhru, po centru však přichází jen hodně nepřesná střela Antonína Křapky.
69'
Róbert Matejov si počínal v souboji s Antonínem Křapkou opravdu hodně tvrdě, může být rád, že viděl jen žlutou kartu.
69'
Do dalšího úniku spěchal Antonín Fantiš, ale ten dostal moc dlouhou přihrávku, která skončila až u Jana Stejskala.
68'
Železník sám před brankářem! Ale stoprocentní šanci nevyužil
68'
Lukáš Železník dostal fantastický pas až do malého vápna, volej mu ale vůbec nesedla, protože skončila dobré dva metry nad bránou!
67'
Nikolaj Komličenko se pokoušel o druhou přesnou trefu, ke střele se ale nakonec nedostal, tak aspoň získal autové vhazování.
66'
Hra musí být přerušena, Adnan Džafić si totiž vyžádal ošetření.
65'
Róbert Matejov se dobře uvolnil a následně centroval, ale našel jen stopera Mladé Boleslavi.
64'
Hosté zdržují rozehrávku soupeře napadáním, nakonec navíc vybojovali míč a mohou jít dopředu.
63'
Mladá Boleslav už pomala začíná sbírat každou sekundu, těsné jednobrankové vedení bude chtít udržet.
62'
Komličenko se odhodlal ke střele, Rakovan míč krotil s problémy
62'
Po zákroku Mateje Rakovana Zlín uklidňuje hru a pomalu začíná hledat cestu zpět do útoku.
61'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Muris Mešanović, přichází Jiří Klíma.
60'
Petr Jiráček poslal do vápna střílený centr, který však skončil jen vedle levé tyčky.
60'
Dlouhý nákop nedokázal Róbert Matejov zachytit, centr byl ale tečovaný, takže domácí budou vhazovat.
59'
Adnan Džafić to zkusil z hranice pokutového území, ale míč napálil jen do prvního bránícího hráče.
58'
Tentokrát už Pavel Bucha fualuje, domácí velmi rychle rozehrávali, ale Mladá Boleslav se nakonec včas zformovala a nedovolila ani střelu.
57'
Adnan Džafić pěkně kličkoval na hranici vápna, ale při souboji nakonec upadl, ale dle rozhodčího to faul nebyl.
56'
Matej Rakovan nyní musel pomáhat s rozehrávkou, odkop se mu však vůbec nepovedl, protože skončil v autu.
55'
Rychlý útok Mladé Boleslavi nastartoval dobrým sprintem Antonín Křapka, míč se nakonec odrazil k Jakubu Fulnekovi, který míč poslal jen do rukavic Mateje Rakovana.
54'
Róbert Matejov si vůbec nerozuměl se Zdeňkem Folprechtem, míč tak skončil jen mimo hrací plochu.
53'
Jeden z hráčů Boleslavi se skvěle vrátil a místo rohu nakonec daroval soupeři jen autové vhazování.
52'
Adnan Džafić dostal skvělou přihrávku do běhu, ale jeho střelu skvěle zablokoval jeden z bránících hráčů. Hodně překvapivě ale bude od své brány odkopávat mladoboleslavský gólman.
51'
Antonín Fantiš pěkným centrem našel Adnana Džafiće, ale ten pod tlakem opět nedokázal zakončit přesně. Jan Stejskal bude odkopávat.
50'
Centr od rohového praporku však nic nebezpečného nepřinesl, poté přišla ještě střela z velké dálky, ale ta byla opravdu hodně nepřesná.
49'
Centr Róberta Matejova neprošel do vápna, protože byl sražen alespoň na rohový kop.
47'
Hráči obou týmů končí na trávníku, za domácí to je Petr Jiráček a za hosty Nikolaj Komličenko. Oba to nakonec zvládnou bez ošetření.
46'
Zlín pochopitelně začíná aktivněji, ale hned na začátku se dopustil útočného faulu.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Josef Hnaníček, přichází Martin Cedidla.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Pavel Bucha.
46'
První poločas o trochu lépe zvládli fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří díky nejlepšímu střelci soutěže vedou. K Nikolaji Komličenkovi se totiž po centru odrazil míč, takže v pohodě dostal míč do sítě. Zlín mohl mnohokrát vyrovnat, v největší šanci byl asi Lukáš Železník, ale Jan Stejskal zatím zaslouženě drží čisté konto.
Druhý poločas začne přibližně v 17:32.
45'
Rakovan neudržel míč v rukavicích, Pudil ale nedorazil míč do sítě
45+2'
45+2'
Domácí se ještě pokouší o skórování, centr byl sražen na rohový kop.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Hosté se málem prosadili z dalšího rohu, míč se odrazil na zadní tyč, kde číhal Daniel Pudil, ale jeho volej byla hodně slabá a Matej Rakovan tak dokázal zasáhnout.
44'
V závěru poločasu se hraje skoro jenom na polovině Mladé Boleslavi, která však soupeřící hráče nepouští do žádných šancí.
43'
Adnan Džafić až na podruhé hlavičkoval mezi tři tyče, ale střela neměla dostatečnou razanci, takže gólman hostů v klidu zasáhl.
42'
Zdeněk Folprecht se snažil o přenesení hry, ale to mu hodně nevyšlo, míč skončil až u Jana Stejskala.
41'
Lukáš Bartošák dostal dobrou přihrávku do běhu, následným centrem našel Adnana Džafiće, který však nedokázal hlavičkovat směrem na bránu.
40'
Na hraně vápna chvíli držel míč Adnan Džafić, ale pod tlakem nakonec nedokázal ani zakončit.
39'
Další útok Zlína končí kvůli ofsajdu, hosté pravděpodobně nyní uklidní hru, protože rozhodně nechtějí dostat gól do šatny.
38'
Lukáš Budínský tentokrát od rohového praporku mířil rovnou na bránu, ale míč nakonec skončil jen na horní síti.
37'
Lukáš Budínský našel dlouhým centrem svého spoluhráče, který vybojoval další standardní situaci v podobě rohového kopu.
36'
Džafič se v zakončení před Stejskalem sklouzl a netrefil bránu
36'
Domácí to nyní skvěle vykombinovali, na konci akce byl Adnan Džafić, který však v pádu zakončil jen nad mladoboleslavskou klec.
35'
Ve vápnu se opět nacházel Lukáš Železník, na něho šel tentokrát centr, ale ten si nedokázal zpracovat. Nakonec je to jedno, protože to byl ofsajd.
34'
Přímý kop tentokrát rozehrál Pablo Joaquin Podio, ale ten poslal míč jen do vyskakující zdi.
32'
Domácí budou rozehrávat další nadějnou standardní situace! Daniel Pudil si na hraně vápna počínal opravdu hodně tvrdě, za což mohl vidět i červenou kartu, ale hlavní sudí mu nakonec ukázal jen žlutý kartónek.
31'
Smolař Železník - napoprvé trefil tyč, napodruhé pálil nad bránu
31'
Mohlo být bleskově srovnáno, Lukáš Železník byl po přihrávce sám před brankou, ale jeho rána nedoputovala ani k brankáři Janu Stejskalovi.
30'
První třetina zápasu je za námi, po ní vedou fotbalisté Mladé Boleslavi 1:0.
29'
Po dlouhém souboji o míč se do útoku nakonec dostal Zlín, centr z pravé strany však bez problémů zastavil Marek Matějovský.
28'
Pablo Joaquin Podio si počínal v souboji s protihráčem dost tvrdě, za což vidí zaslouženě žlutou kartu.
26'
Komličenko z dorážky posílá hosty do vedení, 0:1!
26'
Hosté využívají rohový kop a jdou do vedení! Centr od rohového praporku, který vyslal Lukáš Budínský, letěl do malého vápna, kde míč nakonec jako první našel NIKOLAJ KOMLIČENKO, který ho bez váhání uklidil pod horní tyč.
26'
Žlutou kartu dostává Adnan Džafić (FC Fastav Zlín).
25'
Komličenko se vytáhl s parádní technickou ranou
25'
U průnikové přihrávce byl první Petr Buchta, který nechtěl nic riskovat a míč raději zakopl do autu.
24'
Fastav se také zkusil prosadit centrem, míč ale letěl do středu šestnáctky, kde byli jen bránící hráči.
23'
S rozehrávkou hostů musí pomoci až brankář Jan Stejskal, domácí hráči dokonce napadají i jeho.
22'
Standarka vedle vápna přinesla samozřejmě centr, který dopadl přesně na hlavu Murise Mešanoviće, ale ten poslal míč vysoko nad zlínskou branku.
21'
Matej Rakovan vyběhl proti nákopu až za hranu vápna, tam se dostal do souboje s Murse Mešanovićem, který naštěstí pro něj dopadl dobře.
20'
Džafič kroutil míč do šibenice, ale Stejskal se skvěle vymrštil
20'
Adnan Džafić se sám chopil trestného kopu, nevypálil vůbec špatně. Míč se točil k levé tyči, Jan Stejskal však také dokázal zasáhnout!
19'
Adnan Džafić padá na hraně pokutového území a ševci tak budou rozehrát přímý kop z dost nebezpečné pozice.
18'
V druhé desetiminutovce jsou zatím lepší fotbalisté Mladé Boleslavi, domácí obrana však zatím celkem bez problémů odolává.
17'
Fulnekův obstřel vytáhl Rakovan na rohový kop
17'
Matej Rakovan se opět pořádně protáhl! Jakub Fulnek se zkoušel prosadit krásnou technickou střelu zpoza šestnáctky, domácí gólman si však připsal další skvělý zákrok!
16'
Petr Jiráček hledal vzdušnou přihrávkou Adnana Džafiće, ale ten míč nedokázal zachytit, takže skončil mimo hrací plochu.
15'
Máme za sebou prvních patnáct minut utkání, oba týmy už mohly skórovat, brankáři však zatím podávají stoprocentní výkon.
14'
Zlín to zkoušel po levé straně, Adnan Džafić by se i dostal k míči, ale opět byl v ofsajdovém postavení.
13'
Centr od rohového praporku uklidil do bezpečí Petr Buchta, hosté poté ještě chvíli útočili, ale vzápětí poslali míč jen do autu.
12'
Hosté dopředz moc nespěchají, kombinují na polovině hrací plochy a čekají na chybu soupeře.
11'
K další střele se dostal Adnan Džafić, ale ten zakončoval až po signalizovaném ofsajdu. Míče se tak ujme Mladá Boleslav.
10'
Fantiš skvělou patičkou vyslal Matejova do obrovské šance
10'
Další šance pro Fastav, po přihrávce Antonína Fantiše byl v dobré šanci Róbert Matejov, ale ten míč napálil přímo do Jana Stejskala.
10'
Lukáš Bartošák se šikovně uvolnil na levé straně, následně se dostal až do vápna, kde se nakonec rozhodl pro přihrávku. To se nevyplatilo, míč uklidil do bezpečí jeden z bránících hráčů.
9'
Domácí fotbalisté zpomalují tempo hry klidnou kombinaci na půlící čáře, která bude pokračovat i po nepřesné přihrávce do běhu.
8'
Mladá Boleslav to tentokrát zkoušela dlouhým nákopem za obranu, ale ten skončil jen u Mateje Rakovana.
7'
Při hlavičkovém souboji fauloval Lukáš Budínský Lukáše Bartošáka, míče se tak ujme domácí gólman.
6'
Pablu Joaquinu Podiovi nabíhal jeden ze spoluhráčů, ale přihrávka byla hodně nepřesná, takže skončila jen u stopera hostů.
5'
Domácí po zisku balónu spěchali do útoku tentokrát přes pravou stranu, ale Adnan Džafić nedokázal uniknout bránícímu hráči.
4'
Komličenko našel Mešanoviče, ten v tutovce Rakovana neprostřelil
4'
Mladá Boleslav mohla vézt, Muris Mešanović se po pěkné průnikové přihrávce dostal do úniku, který však výborným zákrokem zlikvidoval Matej Rakovan!
4'
Pablo Joaquin Podio se tlačil za odraženým míčem, ale u něj byl první Jan Stejskal, který ho bez problémů schoval do svých rukavic.
3'
Zlín to dopředu poprvé zkouší přes pravou stranu, kde prozatím získal autové vhazování.
2'
Hosté zkoušeli využít první rohový kop v zápase centrem na bližší tyč, ale tam se pohyboval jeden z bránících hráčů, který uklidil míč do bezpečí.
1'
První útočnou akci podnikají fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří už byli s míčem ve vápnu, ale zakončit nedokázali.
1'

FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, P. Buchta, Hnaníček, Bartošák – Folprecht, Jiráček (C), Podio – Fantiš, Železník, Džafić.
Náhradníci: Šiška – Azackij, Cedidla, Janetzký, J. Kolář, Nečas, Hrdlička.

FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka – Hubínek, Budínský, Matějovský (C), Fulnek – Mešanović, Komličenko.
Náhradníci: Šeda – Bucha, Hašek, Hönig, Jiří Klíma, Ladra, Pech.

Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler.
FK Mladá Boleslav
Mladá Boleslav bude pro ševce velkým oříškem. Dnešní hosté totiž drží celkové třetí místo, a to hlavně díky tomu, že v předešlém zápase porazili Plzeň. Předtím sice Mladá Boleslav padla se Slavií, ale v polovině zaří si v klidu poradila s Baníkem, od kterého dostal Zlín čtyři góly. Ofenziva Středočechů je navíc nejlepší v celé soutěži, ve dvanácti zápasech zapsala šestadvacet branek. Mladá Boleslav je tak v dnešním utkání favoritem, navíc by si jí tři body náramně hodily.

Poslední tři utkání
Mladá Boleslav vs. Plzeň – 2:1
Slavia vs. Mladá Boleslav – 1:0
Mladá Boleslav vs. Baník – 2:0
FC Fastav Zlín
Zlín se už od konce srpna trápí, od té doby totiž nezaznamenal jedinou výhru a v šesti zápasech získal jeden bod za remízu s Bohemians. Jinak Fastav prohrál s Karvinou, Českými Budějovice, Spartou, Jablonec a v posledním zápase čtyřikrát inkasoval proti Baníku. Dnešní domácí se tak kvůli této špatné sérii topí skoro na dně tabulky, o bod horší už je jenom Opava. Vedení Zlína doufá ve zlepšení pod novým trenérem Janem Kameníkem, Josef Csaplár v této funkci skončil před reprezentační přestávkou.

Baník vs. Zlín – 4:0
Zlín vs. Jablonec – 0:1
Bohemians vs. Zlín – 2:2
Zdravím všechny fandy českého fotbalu. Po reprezentační přestávce se nám opět rozjížídí FORTUNA:LIGA, jeden z nejdřívějších zápasů spolu sehrají fotbalisté Zlína a Mladé Boleslavi. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.