FORTUNA:LIGA - Základní část - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Ostrava - 22. dubna 2023   16:00

Ml. Boleslav
17' Kušej (Matějovský)
1:0
(1:0)

Mikulec – Donát (84. Mašek), Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C) (76. Dancák), Fulnek – Kušej (75. D. Šimek) – Jawo (59. Ladra), Mil. Škoda (76. D. Mareček).
Šerák – Skalák, Tomič.
Tomáš Klíma – Jakub Šimáček, Zdeněk Arnošt
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
2621 diváků
Letáček – J. Juroška, Bitri, Pojezný (46. Lischka), Šehić (46. Fleišman) – Cadu (77. Smékal), Kaloč (C), Buchta (46. Kuzmanović), Plavšić – Ji. Klíma (85. Mišković) – Almási.

FORTUNA: SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 1:0. Tři body vystřelil domácím Kušej

Ode mě je to vše. Děkuji za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 2:10. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:15.
Je dobojováno a v Lokotrans Aréně se může začít slavit, domácí totiž vítězí a připisují si velmi důležité tři body. Ve druhém poločase byl obraz hry stejný jako v úvodním dějství – Baník hodně držel balon, ovšem nějaký výrazný tlak si nevypracoval. I tak ale měl pár zajímavých šancí. K vyrovnání měl nejblíž Kuzmanović, jehož zakončení skončilo na břevně. Jinak si však mladoboleslavská defenziva počínala velmi dobře, a Baník se tak bude domů vracet s nepořízenou.
90+6'
90+6'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Srdjan Plavšić).
90+5'
Almási zbytečně fauloval Šimka a vypadá to, že domácí už dotáhnou zápas do zdárného konce.
90+4'
Mikulec si došel pro dlouhý nákop Miškoviće a navíc byl ještě faulován Bitrim. Je jasné, že domácí už s rozehrávkou spěchat nebudou.
90+3'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Nemanja Kuzmanović).
90+2'
Juroška se vydal dopředu a po narážečce se Smékalem poslal míč do vápna, odkud ho rychle odklidil Šimek.
90+1'
Nad rámec základní hrací doby bylo nastaveno pět minut.
90'
Aktivní Smékal se dostal k dalšímu zakončení hlavou, ovšem ani tentokrát nemířil přesně.
89'
Martin Suchomel nebude schopen pokračovat, Mladá Boleslav tak bude pokračovat v deseti.
88'
Po tvrdém souboji s Lischkou zůstal na zemi Suchomel. Rozhodčí povolal na hřiště zdravotníky domácího týmu.
87'
Dnešní utkání sleduje 2621 diváků.
86'
Pavel Hoftych nebyl spokojený s rozhodnutím pomezního rozhodčího a za své nevhodné poznámky byl potrestán žlutou kartou.
85'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Jiří Klíma, přichází Robert Mišković.
85'
Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a Mladá Boleslav drží těsné vedení. Podaří se hostům ještě srovnat?
84'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází Denis Donát, přichází Lukáš Mašek.
83'
Mareček získal balon a okamžitě chtěl nastartovat Ladru. Jeho pas byl každopádně nepřesný, a hrát tak opět mohou hosté.
82'
Kuzmanović pláchl Donátovi a poté vybídl ke skórování Smékala, jenž ve velké šanci selhal a bránu přestřelil.
81'
O chvilku později už se ke střele dostal Smékal, ale míč byl sražen do náruče Mikulce.
80'
Centr Kuzmanoviće mířil do dobrého prostoru, nicméně balon stačil odvrátit Šimek.
79'
Kaločova individuální akce se s úspěchem nepotkala. Hostující záložník pak navíc fauloval Donáta, takže domácí budou rozehrávat.
78'
Ladra vystihl pas Bitriho a mohl jít do šance, jenže podklouzl a balon před ním uzmul pro sebe Lischka.
77'
ze hřiště odchází Cadu, přichází Daniel Smékal.
76'
ze hřiště odchází Milan Škoda, přichází Daniel Mareček,
ze hřiště odchází Marek Matějovský, přichází Samuel Dancák.
75'
ze hřiště odchází Vasil Kušej, přichází David Šimek.
74'
Po dalším rohovém kopu zakončoval Almási, který už ale tak přesný nebyl. Balon vylétl nad bránu.
73'
Hosté byli blízko k vyrovnávací brance, Kuzmanovićova hlavička skončila na břevně!
72'
Baník měl standardní situaci ze slibné pozice. Centr Fleišmana však odvrátil na roh Kubista.
71'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Martin Suchomel).
70'
Domácí jsou nadále precizní v defenzivě, Baník zatím nemůže najít cestu skrz jejich obranný blok.
69'
Tentokrát už byl Plavšić úspěšnější a našel Almásiho, jehož hlavičku zblokoval Kubista.
68'
Plavšić prostrkával míč na Cadua, ovšem toho odclonil Suchý. Balon tak zamířil do autu.
67'
Lischka dal mizernou přihrávku Bitrimu, který musel pořádně zabrat, aby balon zastihl na hrací ploše.
66'
Kuzmanović byl nyní napomínán, neboť po zákroku Suchomela se obořil na hlavního arbitra. Vše se ale obešlo bez karty.
65'
Modří se v posledních minutách jen brání, zatím však nemusí čelit nějakému drtivému tlaku soupeře.
64'
Kaloč přenášel hru doleva a před Fleišmanem stačil zasáhnout Kubista. Aut pro ostravský celek.
63'
Lischka zakončoval z velmi krkolomné pozice těsně nad bránu. Domácí tak roh soupeře přečkali bez úhony.
62'
Baník předvedl rychlý brejk. Jejich akce ke gólu nevedla, ovšem Almási získal alespoň rohový kop.
61'
Mikulec dostal pomalou přihrávku a měl co dělat, aby odehrál míč před dotírajícím Klímou.
60'
Suchomel si navedl míč na levačku a vypálil zpoza vápna, avšak nezakončil přesně. Letáček bude odkopávat od brány.
59'
ze hřiště odchází Lamin Jawo, přichází Tomáš Ladra.
58'
Fleišman vrátil přetažený centr Jurošky před bránu a Almásimu chyběl jen kousek k tomu, aby na balon doskočil.
57'
Kušej chtěl opět přejit do útoku, avšak Fleišman mu stačil balon vypíchnout.
56'
Následně hlavičkoval po rohovém kopu Bitri, jenž však prostor mezi třemi tyčemi netrefil.
55'
Kuzmanović se prodral přes dva protihráče a poté pálil z dobré pozice, ale na Mikulce si nepřišel.
54'
Bitri odvrátil Fulnekovu nabídku k Suchomelovi a ten to pak zkusil z dálky, avšak Letáčka nezaměstnal.
53'
Slovenský forvard se po chvilce zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
52'
Po souboji s Kubistou zůstal na trávníku Almási a domácí sportovně zakopli balon do autu.
51'
Plavšić se uvolnil na křídle a odcentroval, nicméně míč skončil pouze v rukavicích Petra Mikulce.
50'
Domácí se vydali presovat, ale obránci Baníku to zvládli a balon udrželi.
49'
Donát si teď vůbec neporozuměl s Kušejem a po jejich neshodě budou rozehrávat hosté, konkrétně to bude brankář Letáček.
48'
Juroška se odhodlal ke střele z velké dálky, avšak bránu o pořádný kus překopl.
47'
Centr Cadua byl tečovaný a Mikulec zkrotil míč až nadvakrát.
46'
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Nemanja Kuzmanović,
ze hřiště odchází Eldar Šehić, přichází Jiří Fleišman,
ze hřiště odchází Karel Pojezný, přichází David Lischka.
46'
Je za námi první poločas a Mladá Boleslav po něm vede 1:0. Od úvodních minut sledujeme velmi vyrovnané utkání, ani jeden z týmů nemá nijak navrch. Baník daleko více kombinoval, ale žádný tlak si nevytvořil. O jediný regulérní gól se postaral Kušej, který v sedmnácté minutě propálil Letáčka. V nastavení se pak trefil Milan Škoda, nicméně kvůli ofsajdu, který odhalil videorozhodčí, nemohla být jeho branka uznána.
45+3'
45+3'
Tak pozor, branka je odvolána! VAR totiž odhalil, že Milan Škoda se v době přihrávky nacházel v ofsajdu.
45+2'
Ještě před odchodem do kabin přidává Mladá Boleslav druhý gól! V posledních vteřinách nastavení odcentroval Matějovský a jeho nabídku si ve vápně našel osamocený Milan Škoda, jenž poslal balon za záda Letáčka.
45+2'
Mladoboleslavští fotbalisté už se nikam neženou, úvodní dějství už chtějí v klidu dohrát.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Vasil Kušej).
44'
Matějovský si chtěl narazit s Jawem, nicméně jejich kombinaci přerušil Buchta.
43'
Suchomel se snažil přejít přes Šehiće, ale ten dokázal balon odebrat.
42'
Domácí šli do přečíslení tři na dva. Kušej před vápnem roztáhl hru na Fulneka, ovšem tomu nevyšel krok a balon mu utekl k praporku. Z této akce tak nic nebylo.
41'
V posledních minutách je k vidění spousta nedovolených zákroků. Dalším se prezentoval Suchý, jenž poslal k zemi Almásiho.
40'
Buchtovi byl odpískán faul na Kušeje a to se vůbec nelíbilo lavičce Baníku. Kouč Hapal může být rád, že vyvázl bez karty.
39'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Lamin Jawo).
38'
Jawo se mohl hnát dopředu, ale dal si mizerný první dotek a míč mu utekl do zámezí.
37'
Žlutá karta pro tým FC Baník Ostrava (Karel Pojezný).
36'
Hosté mají balon daleko víc ve své moci, nicméně do žádné šance se zatím nedostali.
35'
Chvilku se nehrálo, neboť sudí Klíma domlouval Plavšićovi a Matějovskému. Tito dva hráči se dostali do menší slovní přestřelky, a hlavní rozhodčí tak musel trochu krotit vášně.
34'
Plavšić byl dvakrát během krátké chvíle faulován a Ostrava měla dvě standardky. Ani jedna ale nebyla nebezpečná.
33'
Matějovský nahrával rozběhnutému Kušejovi, avšak Letáček včas vyběhl a odehrál před ním balon do autu.
32'
Centr Buchty mířil na přední tyč, kde zasáhl Suchomel. Baník může každopádně dál kombinovat kolem pokutového území Mladé Boleslavi.
31'
Plavšić nabil Klímovi, který trefil před sebou stojícího Suchého. Následovat bude další rohový kop hostů.
30'
Je za námi úvodní třetina utkání a příliš fotbalové krásy k vidění nebylo. Doufejme, že se to v následujících minutách zlepší.
29'
Po faulu Kušeje měli hosté volný přímý kop z dobré pozice. Buchta ho však nerozehrál vůbec dobře, Mikulec ani nemusel zasahovat.
28'
Důležitý obranný zákrok předvedl Pojezný, jenž na poslední chvíli vypíchl balon napřahujícímu se Škodovi.
27'
Bitri chtěl nastartovat Almásiho, jenže jeho nahrávce chyběla přesnost. Míč doskákal až do zámezí.
26'
Po několika osobních soubojích ve středu hřiště byl odpískán nedovolený zákrok Donátovi.
25'
Domácí obrana si poradila a následně byl faulován Kušej. Středočeši tak budou moct v klidu rozehrát.
24'
Fulnek zblokoval centr Cadua, a následovat tak bude rohový kop Baníku.
23'
Škoda šel k zemi po souboji s Buchtou, nicméně dle názoru hlavního arbitra se jednalo o čistý zákrok.
22'
Na Bitriho dorážel Jawo, a hostující obránce tak musel hrát dozadu na Letáčka.
21'
Kušej teď vypomohl i v defenzivě, když zblokoval pas Jurošky na Cadua.
20'
Almási pohotově zakončil z otočky, avšak jeho rána zamířila přímo do náruče připraveného Mikulce.
19'
Na střílený centr Klímy nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl, Mikulec bude odkopávat od brány.
17'
Kušej propálil Letáčka a domácí vedou 1:0!
17'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Mladá Boleslav se ujímá vedení! Domácí kombinovali na útočné polovině a Jawo před vápnem přenechal míč Matějovskému. Zkušený záložník okamžitě nahrál sbíhajícímu si VASILU KUŠEJOVI, který nebyl nikým atakován a přesnou střelou na zadní tyč překonal Letáčka.
16'
Suchomel nabízel míč do pokutového území, kde úřadoval albánský stoper Bitri. Ten celkem v pohodě odhlavičkoval balon do bezpečí.
15'
Kušej vyvinul tlak na Bitriho a donutil ho odehrát balon do autu. Domácí tak budou vhazovat u šestnáctky svého soupeře.
14'
Škoda si zabíhal za obranu na pas Kubisty, avšak míč na hrací ploše nezastihl.
13'
Dobrou práci odvedl Jawo, jenž na zádech udržel Pojezného a donutil ho k faulu.
12'
Škoda v hlavičkovém souboji předčil Bitriho, ovšem v době nákopu Suchého se nacházel za obranou Baníku. Proto mu byl odmáván ofsajd.
11'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost přišel centr Kušeje, který stačil zblokovat Juroška.
10'
U postranní čáry byl nedovoleně atakován Kušej a následovat bude standardka Mladé Boleslavi.
9'
David Buchta zřejmě špatně dopadl na ruku a musel být ošetřován. Jeho zranění ale zřejmě nebudě vážné, takže střídaní nebude potřeba.
8'
Buchta se dostal do dobré palebné pozice, jenže pod tlakem zakončil jen do náruče Petra Mikulce.
7'
Hosté po ztrátě začali okamžitě presovat a vyplatilo se jim to, Cadu vybojoval míč zpět.
6'
Kolmý pas Pojezného byl hodně nepřesný a balon doputoval až k Mikulcovi. Ten pak rychle rozehrál na volného Karafiáta.
5'
Fulnek posadil míč na hlavu Jawa, s jehož sraženým zakončením neměl Letáček žádné starosti.
4'
Juroška se uvolnil a poté hledal ve vápně číhajícího Almásiho, ale toho uhlídal Donát.
3'
Klíma se snažil probít přes střed hřiště, ovšem před pokutovým územím ho čistě odzbrojil Matějovský.
2'
Z levé strany přilétl do vápna Boleslavi první centr, který si bez problémů stáhl gólman Mikulec.
1'
Zápas začíná! Úvodní rozehrávku obstarali fotbalisté Baníku Ostrava, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Donát, Suchý, Karafiát – Suchomel, Kubista, Matějovský (C), Fulnek – Kušej – Jawo, Mil. Škoda.
Náhradníci: Šerák – D. Šimek, D. Mareček, Skalák, Dancák, Mašek, Ladra, Tomič.
Trenér: Pavel Hoftych

FC Baník Ostrava: Letáček – J. Juroška, Bitri, Pojezný, Šehić – Cadu, Kaloč (C), Buchta, Plavšić – Ji. Klíma – Almási.
Náhradníci: Laštůvka – Sanneh, Mišković, Kuzmanović, Smékal, Jaroň, Lischka, Svozil, Fleišman.
Trenér: Pavel Hapal

Rozhodčí: Tomáš Klíma – Jakub Šimáček, Zdeněk Arnošt.
První vzájemné utkání v této sezoně

29.10. 2022 – FC Baník Ostrava – FK Mladá Boleslav 3:1

Branky: 22. Frydrych (Kuzmanović), 52. Fleišman (Frydrych), 59. Almási (Plavšić) – 90. Mašek (Stránský)

FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – J. Juroška (87. Sanneh), Frydrych, Pojezný, Fleišman – Cadu (71. Jaroň), Kaloč, Tetour (80. Mišković), Plavšić – Kuzmanović (71. Boula) – Almási (80. Ji. Klíma).

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Šimek, Suchý, Karafiát (C) – Kubista (68. Dancák) – Pech, D. Mareček (84. Stránský), Látal (58. Darmovzal), Fulnek – Ladra (84. Donát), Skalák (68. Mašek).
FC Baník Ostrava

Baník nemá vůbec dobrou sezonu, i když v posledních týdnech se jeho výkony a výsledky rapidně zlepšily. Po sedmadvaceti kolech mu každopádně patří devátá pozice, ale stejně jako Mladá Boleslav a Liberec má na kontě třicet dva bodů, takže i on bude muset o postavení v tabulce bojovat až do závěrečných kol. Hapalova družina nicméně dělá vše pro to, aby se umístila v prostřední nadstavbové skupině. Před dvěma týdny vyhrála na Slovácku a minulý víkend překvapivě porazila Plzeň 2:1. Nyní na Ostravany čeká oblíbený soupeř, středočeský celek totiž porazili pětkrát po sobě. Podaří se jim tuto šňůru natáhnout na šest mačů?
FK Mladá Boleslav

Mladoboleslavští fotbalisté jsou aktuálně desátí a ve zbytku základní části budou usilovat o to, aby nespadli do skupiny o udržení. A nebudou to mít vůbec jednoduché, na dostřel jim je Slovan Liberec a Zbrojovka Brno. Svěřenci kouče Hoftycha měli v posledních týdnech náročný los, což se podepsalo na výsledcích. Z minulých čtyř utkání získali Středočeši dva body, nicméně remízy se Slavií a s Plzní se určitě počítají. Mrzet je ale může poslední ligové utkání, ve které dostali od Bohemians čtyři góly, a z Ďolíčku se tak vraceli s pořádným přídělem. Podaří se jim znovu najet na vítěznou vlnu dnes proti Ostravě?
Hezké sobotní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Dnes je na programu pět zápas osmadvacátého kola české nejvyšší fotbalové soutěže a my se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Mladé Boleslavi s Ostravou. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.