FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Karviná : Sparta - 10. února 2024   15:00

0:3
(0:1)
Sparta
31' Krejčí ml.  (Birmančević) • 60' Karabec   • 69' Kuchta  (Birmančević)

Holec – Traore, Krčík, Bederka, Fleišman – Boháč (80. D. Žák), Budínský (C) – Memić (82. Kačor), Ezeh (65. Iván), Regáli (65. Ayaosi) – Akinyemi (65. Doležal).
Lapeš, Ciupa – Papalelé, Ražnatović, Svozil, Vinicius.
Rouček – Kříž, Pečenka.
Městský stadion Karviná, Karviná
4238 diváků
Vindahl – Krejčí ml. (C), Panák, Sørensen (75. Vitík) – Ryneš, Kairinen, Laçi (75. Solbakken), Preciado – Karabec (65. Tuci), Kuchta (75. Olatunji), Birmančević (80. M. Ševčík).
Vorel, Surovčík – Pešek, P. Vydra, Wiesner, Zelený.

SESTŘIH: Karviná - Sparta 0:3. Nervózní rozjezd, pak koncert. Birmančevič zářil

Z dnešního online přenosu je to vše. Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu, třeba ve společnosti sportovních online přenosů.
Karviná se dnešní prohrou dostala do problémů, protože po vítězství Českých Budějovic nad Baníkem Ostrava se poslední Jihočeši přiblížili slezskému soupeři na jediný bod. Navíc Pardubice zvítězily na Slovácku a vzdálili se před středečním vzájemným soubojem na rozdíl čtyř bodů.

Sparta tímto vítězstvím odskočila Slavii na rozdíl osmi bodů. Slavia má ale nedělní zápas s Jabloncem a středeční ve Zlíně k dobru.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:6.
Viděli jsme očekávaný výkon z obou stran i ve druhém poločase. Karviná měla několik šancí, ale ani jednou netrefila prostor mezi třemi tyčemi. Sparta naopak ukázala svou produktivitu a proměnila své šance ve tři góly. Velký výkon předvedl Birmančevič, který byl u všech tří gólů Pražanů jako asistent.
90'
Olatunji si položil Holce a zakončil do sítě! Ale z ofsajdu
90+4'
90+3'
Olatunji dostal míč za obranu a se spoluhráčem šel do situace dva na brankáře. Olatunji to vzal na sebe, naznačil kličku a nakonec uklidil míč do prázdné branky. Rozhodčí celou situaci prokonzultovali za pomocí videa a rozhodli, že došlo k porušení pravidla o ofsajdu.
90+3'
Ryneš byl blízko čtvrtému gólu, když dostal krásný balón do běhu. Záložník Sparty vběhl s míčem do pokutového území a střelou vedle brány zahodil slibnou šanci.
90+2'
Bederka chytil za dres rozběhnutého Olatunjiho a stáhl jej k zemi. Od rozhodčího Roučka uviděl žlutou kartu.
90'
Panákova přihrávka do pokutového území na Olatunjiho byla příliš dlouhá.
90'
Sparta zase převzala iniciativu zápasu na své kopačky a nepouští soupeře k míči.
88'
Budínského centr do pokutového území Pražané odvrátili, pár sekund na to utekl Ayaosimu míč do zámezí.
87'
Preciado fauloval u levé čáry Kačora, domácí mají další standardní situaci, tentokrát přímý kop.
87'
I tento rohový kop Sparta ubránila, domácí zůstávají u míče.
86'
Budínský rozehrál rohový kop trochu dál než byl Doležal, Karviná pokračovala v útoku, ale Ayaosiho střela byla sražena hráčem Sparty vedle branky.
85'
Karviná chce zaznamenat aspoň čestný úspěch, hraje na útočné polovině a snaží se získávat standardní situace.
83'
Kačor se neuvedl dobře, po přihrávce Fleišmana chtěl projít z levé strany do pokutového území, ale kopl míč přímo pod nohy bránícího hráče Sparty.
82'
A ještě jedno střídání na straně Karviné. Sedmnáctiletý Kačor nahradil Memiče.
80'
Boháč dnes dohrál, ve zbytku zápasu jej zastoupí Žák. Na druhé straně nahradil Birmančeviče Ševčík.
79'
Boháč dostal ránu kolenem do hlavy po střetu s Vitíkem. Karvinský záložník musí být ošetřován.
78'
Dlouhý centr Krejčího zamířil přímo do středu branky, kde byl před Olatunjim gólman Holec, který míč s přehledem chytil do rukou.
76'
Po rohovém kopu Birmančeviče míč našel hlavu Panáka, ten nasměroval balón do středu brány, kde byl připravený gólman Holec, který chytil míč do rukavic.
75'
Vitíkův nákop z vlastní poloviny prodloužil do zámezí hlavou Fleišman. Sparta si rozehraje další rohový kop.
75'
Trojnásobné střídání na straně Sparty. Hřiště opustili Laci, Sorensen a Kuchta, místo nich naskočili Solbakken, Vitík a Olatunji.
73'
Po Kairinenově rohu Karvinští znovu zamířili do protiútoku, ale přihrávka na Ayaosiho byla příliš dlouhá.
72'
Ryneš dostal přihrávku do levé strany od Laciho, jenže po kličkované odrazil míč o Traoreho do zámezí. Sparta bude rozehrávat rohový kop.
69'
Kuchtova neskutečná práce, zvýšil na 3:0 do prázdné brány
69'
Žlutou kartu dostal domácí kustod Eduard Muryc.
69'
Sparta právě vstřelila branku!
JAN KUCHTA dostal od Birmančeviče dlouhou přihrávku do volného prostoru, brankář Holec proti němu vyběhl, Kuchta mu nasadil jesličky a následně zamířil sám na branku, kam uklidil míč – 0:3!
67'
Menší zdravotní problémy má Sorensen, který dostal úder v hlavičkovém souboji.
65'
Sparta střídá, hřiště opouští střelec předchozího gólu Adam Karabec a místo něj přišel Indrit Tuci. Střídá také Karviná a to hned třikrát. Ze hřiště míří Akinyemi, Regáli a Ezeh, místo nich si zahrají Doležal, Ayaosi a Iván.
63'
Rozhodčí dlouho zkoumal gól s kolegy u videa a nakonec branku posvětil ukázáním na středový kruh.
60'
Karabec vyplaval ve volném prostoru, 2:0 pro hosty!
60'
Po inkasovaném gólu protestoval brankář Holec tak razantně, že si vysloužil od rozhodčího Roučka první žlutou kartu.
60'
Pražané přidávají další branku. Opět u toho byl Birmančevič, který si doběhl k míči na levé straně pokutového území a přihrávkou před malé vápno nabídl gólovou šanci ADAMU KARABCOVI, který chladnokrevně střelou po zemi uklidil míč do branky – 0:2!
59'
Karvinští trochu laxně přestali hrát, poté co si mysleli, že míč byl mimo hřiště, ale ten byl jen na čáře. Vzápětí Preciado se mohl dostat do šance, ale neodcentroval dobře.
58'
Karviná zamířila do rychlého protiútoku, Fleišman potáhnul míč levou stranou, následně odcentroval na vzdálenější tyč, kam si naběhl Regáli, ale ten střelou dlouhou nohou napálil míč nad bránu!
57'
Birmančevič byl faulován u koncové čáry Traorem, nakonec je z toho ale roh. Laciho centr skončil v rukavicích brankáře Holce.
56'
Memič s Budínským na levé straně uvolnili ve vápně Boháče, který si příliš předkopl míč. Pro ten si doskočil k levé tyči brankář Vindahl.
55'
Laciho centr na přední tyč odkopl Budínský mimo šestnáctku, následný centr do vápna odvrátil Ezeh.
55'
Ryneš se zkoušel protáhnout po levé straně přes Traoreho, ale ten mu ukopl míč do zámezí. Následovat bude rohový kop Sparty.
53'
Birmančevič dostal rychlou přihrávku od Laciho na levou stranu, ale tam jej od míče odstavil domácí obránce ve spolupráci s brankářem Holcem.
50'
Karviná se snažila zaútočit, přihrávka Regáliho se odrazila k Budínskému, ten rychlou přihrávkou odstartoval akci na levé straně, jenže tam si Ezeh nedokázal narazit s Regálim.
49'
Preciado zkoušel vysunout Karabce, ten si naběhl vedle šestnáctky na míč, ale při pokusu o centr míč téměř netrefil.
48'
Kairinenova nepřesná přihrávka na Birmančeviče končí v zámezí. Odkopávat od vlastní branky bude Holec.
48'
Ryneš zkoušel vysunout na levém kraji Birmančeviče, ale ten v souboji s bránícím hráčem přišel o míč.
46'
Preciado zkoušel po dlouhé přihrávce projít kolem Regáliho, ale ten mu odrazil míč do autu.
46'
Viděli jsem očekávanou první půli. Karviná dobře brání, soupeře do mnoha šancí nepustila, navíc mohla jít do vedení, ale samostatný únik nevyužil Memič. Stejnou možnost měl i Kuchta, ale ani on Holce nepokořil. Povedlo se to pouze Krejčímu ve 31. minutě, který ukázkovou střelou přes hlavu jako jediný změnil skóre.

Uvidíme, co nám oba celky nabídnou ve druhé půli.
45'
Kuchta v samostatném úniku na Holce neproměnil!
45+2'
45+2'
Parádní zákrok brankáře Holce, který zneškodnil samostatný únik Kuchty po přihrávce Birmančeviče. Sparťanský útočník se rozhodl pro střelu po zemi, ale Holec tam nechal nohu a míč vyrazil, následně jej odkopl do autu Bederka.
45+1'
Kuchta si nechal utéct Preciadův dlouhý aut do zámezí.
43'
Přihrávka Kairinena na Birmančeviče byla příliš dlouhá, míč zamířil do zámezí. Birmančevič svému spoluhráči za snahu poděkoval.
42'
Preciado našel úplně volného Kuchtu, ale ten dostal míč za sebe
42'
Obrovská šance Sparty! Kairinen našel na pravém křídle Preciada, ten vběhl do pokutového území a prudkou přihrávkou hledal v malém vápně Kuchtu, ale ten přeběhl přihrávku a míč jen kolíky líznul.
41'
Birmančevič nechal rozběhnout na levé straně Kuchtu, který vběhl s míčem do pokutového území, ale zpětnou přihrávkou před branku nenašel nohu svého spoluhráče. Místo toho Bederka odkopl míč do zámezí.
39'
Laci dostal přihrávku od Krejčího, mohl zvolit rozehrávku do pravé strany na Preciada, ale akci vzal na sebe a vystřelil ze střední vzdálenosti vysoko nad branku.
38'
Ještě proběhla komunikace s videorozhodčí Janou Adámkovou, ale nakonec k přehodnocení situace nedošlo, penaltu Sparta kopat nebude.
37'
Souboj na hraně penalty, Birmančevič padl po Krčíkově přistrčení
37'
Birmančevič vběhl do pokutového území, ale v souboji s vracejícím se Krčíkem upadl. Rozhodčí Rouček nechal pokračovat ve hře.
36'
Boháč zkusil štěstí z nějakých třiceti metrů, ale jeho nepovedený skákavý balón zamířil pár metrů od pravé tyče soupeřovy branky.
35'
Karabec zkoušel projít z levé strany do pokutového území kolem Krčíka, ale ten jej odtlačil od míče mířícího do zámezí.
34'
Další šance Sparty! Preciado si zpracoval dlouhý balón na levé straně, vběhl si před šestnáctku, kde akci vyšperkoval přihrávkou na Ryneše, jenže ten prováhal ideální možnost na střelu, jeho pokus zamířil kolem hráčů zhruba metr vedle pravé tyče karvinské branky.
31'
Krejčí nádhernými nůžkami zavěsil za Holce! 0:1
31'
Přímý kop Kairinena odvrátila domácí obrana pouze k Birmančevičovi, který dostal dost času na centr, načechral míč do pokutového území, kde LADISLAV KREJČÍ vystřihl ukázkové núžky a poslal míč nechytatelně k pravé tyči – 0:1!
30'
Sparta má výhodu přímého kopu z pravé strany. Míč si postavila dvojice Laci s Kairinenem.
29'
Preciado zkoušel na pravém kraji projít přes Regáliho, ale karvinský ofenzivní hráč je dobře vybaven i směrem dozadu.
26'
Rohový kop Budínského našel na zadní tyči hlavu Boháče, od jehož hlavy se odrazil míč do země a zamířil těsně vedle pravé tyče.
25'
Budínský vybídl do úniku Akinyemiho, ten si poradil s bránícím hráčem a vběhl s míčem do pokutového území, tam už si tak dobře nevedl, když střelou trefil vracejícího se Sparťana. Následuje rohový kop.
22'
Memič neproměnil naprostou loženku, Regali pálil těsně vedle
22'
Birmančevič hledal od rohového praporku Panáka, ale ten byl dobře ustrážen. Následoval rychlý protiútok, Memič zamířil sám na branku, udělal kličku Vindahlovi, ale poté mu nevyšel krok a míč při pokusu o střelu netrefil. Akce ale ještě neskončila, protože Memič přihrál dozadu Regálimu, který z první vystřelil těsně vedle levé tyče!
21'
Preciado zkoušel projít po pravém kraji přes Fleišmana, neprošel, přesto vybojoval rohový kop.
19'
Karviná se po sérii útočných pokusů stáhla na vlastní polovinu a čeká, co vymyslí soupeř slezského celku.
17'
Sörensenův podezřelý zákrok na Regaliho, Boháč vypálil vedle
17'
Regali se zkoušel protáhnout kolem Sorensena, ale po střetu s dánským obráncem upadl. Následně se o střelu zpoza šestnáctky pokusil Boháč, ale jeho pokus proskákal vedle brány.
15'
Karvinští byli na chvíli v útočné akci, jenže Akinyemi chtěl akci rozehrát do levé strany, ale našel pouze nohy Karabce.
13'
Kairinenův rohový kop odvrátil před jedním z hráčů Sparty Krčík.
13'
Další rohový kop pro Spartu.
12'
Akinyemi svedl běžecký souboj s Krejčím u postranní čáry, ale dle hlavního sudího si pomohl faulem, a tak útočná akce domácího celku končí.
10'
Kairinenův rohový kop našel před malým vápnem hlavu Krejčího, který napálil míč přímo do středu brány, kde byl připravený gólman Holec.
10'
Po centru Ryneše z levé strany musel zasáhnout ve skluzu jeden z karvinských obránců. Následuje rohový kop.
9'
Krejčí zkoušel odcentrovat z levé strany do pokutového území, kde se hlavou před hráčem Sparty prosadil Bederka a odhlavičkoval míč do bezpečných míst.
8'
Pražané jsou v posledních minutách častěji u míče, ale nepřesnosti v předfinální fázi brzdí naděje na slibné šance.
6'
Kairinen našel dlouhým pasem na levé straně Birmančeviče, ten před vápnem přenechal míč Rynešovi, kterého bleskově od míče odzbrojil Budínský.
4'
Laci z nadějné dorážky trefil Kuchtu!
4'
Birmančevič dostal míč od Karabce do levé části pokutového území, nadvakrát se snažil dostat míč do malého vápna, míč se ale odrazil k Lacimu, který z první trefil bránícího hráče Karviné.
3'
Na druhé straně Traore bezpečným odkopem do zámezí odvrátil balón před rozběhnutým Rynešem.
3'
Regáli zkoušel z levé strany přihrát míč do pokutového území na Ezeha, ale trefil jen nohy Preciada.
2'
Ofsajd zastavil útočnou akci Karviné. Po centru z levé strany se do zakončení dral Akinyemi, ale z kroku trefil jen nohy bránícího hráče.
1'
Karvinští se snažili zaútočit po levé straně, ale dobrou obrannou práci předvedl Sorensen.
1'
Ještě před začátkem zazní státní hymna zahraná na housle.
Hráči už nastupují na hrací plochu. Karviná je dnes celá v bílém, Pražané v rudých dresech a bílých trenýrkách.
V Karviné je krásné počasí na únor, teplota se pohybuje kolem 9°C. Domácí trenér postavil do základní sestavy novou posilu Regáliho. To trenér Priske nechal Tuciho se Solbakkenem pouze na lavičce.

MFK Karviná: Holec – Traore, Krčík, Bederka, Fleišman – Boháč, Budínský (C) – Memić, Ezeh, Regáli – Akinyemi.
Náhradníci: Lapeš, Ciupa – Ayaosi, Iván, Kačor, Papalelé, Ražnatović, D. Žák, Doležal, Svozil, Vinicius.
Trenér: J. Jarábek.

AC Sparta Praha: Vindahl – Krejčí ml. (C), Panák, Sørensen – Ryneš, Kairinen, Laçi, Preciado – Karabec, Kuchta, Birmančević.
Náhradníci: Vorel, Surovčík – Solbakken, Olatunji, Tuci, Pešek, P. Vydra, Wiesner, M. Ševčík, Zelený, Vitík.
Trenér: Priske.

Rozhodčí: Rouček – Kříž, Pečenka.
Poslední vzájemné utkání

SPARTA – KARVINÁ 3:1 (2:0)
Branky: 6. Karabec, 27. Ryneš, 87. Pavelka, 82. Mikuš. Rozhodčí: Machálek – Váňa, Antoníček. ŽK: Bartl. ČK: 57. Karabec. Diváci: 16256.

Sparta: Vindahl – Gomez, Sörensen, Vitík – Birmančevič (62. Vydra), Sadílek, Pavelka, Pešek (86. Kairinen) – Karabec, Ryneš – Olatunji (46. Sejk). Trenér: Priske.

Karviná: Ciupa – Bederka, Krčík, Svozil – Mikuš, Žák (66. Adeleke), Čavoš (76. Málek), Ražnatovič (46. Soukeník) – Memič, Ezeh (66. Doležal), Papalele (46. Bartl). Trenér: Hejdušek.
MFK KARVINÁ
14. místo, 18 zápasů (4-3-11), 15 bodů, skóre 20:31.

Karvinským se daří v úvodních zápasech nových trenérů. Pod vedením trenéra Hejduška vyhráli první zápas nad Zlínem 4:1. Pod trenérem Jarábkem to bylo 5:2 s Libercem. V dalších 16 zápasech získali už jen dvě výhry, z toho jednu v Plzni a druhou doma s Hradcem Králové. Aktuálně jsou Slezané o bod za Pardubicemi, které jsou na bezpečné třinácté pozici.

V zimní přípravě opustili karvinský tým brankáři Neuman s Mrózkem, Daniel Bartl, Dominik Soukeník a Stelios Kokovas, kteří si hledají nový klub. Obránce Jan Žídek ukončil pověsil kopačky na hřebík a Matej Franko odešel na hostování do Humenného. Posledním odchozím je Michal Hošek do Slavie.

Listina příchodu je za to velmi chudá. Nachází se na ní pouze jméno křídelního hráče Martina Regáliho, který dorazil do Karviné z belgického Kortrijku.

Karviná v přípravě sehrála osm zápasů, z toho až sedm vyhrála. Pouze duel v Žilině prohrála divokým výsledkem 7:4. Ve zbylých zápasech porazila Líšeň 1:0, Opavu 4:0, Górnik Zabrze 3:2, Radnički Niš 2:0, brazilské Mauáense 2:0, Shkupi 1:0 a Skalicu 2:1.
AC SPARTA PRAHA
1. místo, 19 zápasů (16-2-1), 50 bodů, skóre 47:13

Pražané mají povedenou sezónu. V tabulce mají pětibodový náskok na druhou Slavii a dalších deset bodů na třetí Plzeň. V evropských pohárech dokázali postoupit do jarních bojů, kde si o postup zahrají s tureckým Fenerbahce.

Vydařený podzim se projevil i na zimní proměně v kádru. Tým opustili pouze Tomáš Schánělec, který odešel do Zlína, Václav Sejk, jenž zamířil do nizozemské Rody, a James Gomez, ten odcestoval do dánského Odense. Priske si na oplátku přivedl útočníka Ernesta Tuciho z Lokomotivu Záhřeb a záložníka Markuse Solbakkena z norského Vikingu Stavanger.

V přípravě sehráli hráči Sparty čtyři přátelské zápasy se zahraničními soupeři a všechny vyhráli. Kodaň doma porazili 2:0, když většinu zápasu hráli přesilovou hru po vyloučení Vavra. Stejným výsledkem zdolali na soustředění v Marbellu také maďarskou Puskas Akademii a norské Bodo/Glimt. Jediný gól inkasovali až od švédského Malmo, ale i tento celek dvakrát přelstili v obraně a zvítězili 2:1.
FORTUNA:LIGA má svou zimní přestávku za sebou. Bez jednoho týdne po dvou měsících se vrací na prvoligové stadiony. Nejdelší pauzu od fotbalu měli fanoušci zde v Karviné, která poslední domácí zápas sehrála 25. listopadu proti Olomouci. Poslední domácí zápas na podzim proti Pardubicím byl odložen na tuto středu.

Na úvod roku 2024 čeká Karvinou opravdový bonbónek, aktuální mistr a vedoucí celek letošního ročníku Sparta Praha. Tímto zápasem vás provede Igor Mainka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.