FORTUNA:LIGA - Základní část - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Bohemians - 6. srpna 2023   15:00

0:1
(0:0)
Bohemians
90+1' M. Kozák  (Křapka)

Vliegen – Plechatý (17. Prebsl), Chaluš, Pourzitidis – Ghali, Červ, Doumbia, Frýdek, Mikula (C) (90+1. Horský) – Kulenović (72. Rabušic), Tupta (72. Fukala).
Bačkovský – Varfolomejev, Lehoczki, Penner, Preisler.
Szikszay – Hrabovský, Volf; VAR: Berka, AVAR: Machač
Stadion U Nisy, Liberec
2958 diváků
Reichl – Hůlka, Křapka, Hybš – Köstl, R. Hrubý, Jindřišek (C), M. Dostál (79. Kovařík) – Beran, Puškáč (46. Necid), Jan Matoušek (79. M. Kozák).
Valeš, Soukup – Ad. Kadlec, Vala, Prekop.
Reichl

SESTŘIH: Liberec – Bohemians 0:1. Tři body zařídil Kozák v nastavení, Reichl vychytal penaltu Tupty

V Liberci je dohráno. Dlouho to vypadalo, že se pod Ještědem branky nedočkáme. O to víc, když po hodině hry neproměnil domácí Ľubomír Tupta pokutový kop. V nastaveném čase ale Bohemians rozehráli rohový kop, po kterém Antonín Křapka vrátil míč před bránu a střídající Matyáš Kozák zajistil tvrdou ranou k tyči vítězství Klokanů. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek nedělního dne.
90+3'
90+2'
Závar před bránou Bohemians do zakončení nevedl. Čeká se na hvizd rozhodčího.
90+2'
Ještě standardní situace pro Liberec.
90+1'
Trenér Kozel reaguje.
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Jan Mikula, přichází Filip Horský.
90+1'
Bohemians právě vstřelili branku!
Tak přece jen to v Liberci neskončí bez branek! Přetažený centr od rohového praporku vrátil před bránu Antonín Křapka, kde se do střely z voleje opřel ještě na jaře hráč domácích MATYÁŠ KOZÁK a tvrdou ranou k tyči posílá Klokany do vedení!
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
90'
Brankář domácích Olivier Vliegen vyboxoval centr ke Köstlovi, který otřel střelu o protihráče a získal pro hosty rohový kop.
89'
Pourzitidis byl ve vzduchu nejvýše a odklidil balon.
88'
Také Jan Kovařík poslal příliš dlouhý centr.
86'
Byl to možná nepovedený centr, možná slabá střela z úhlu. Každopádně míč z kopačky Matyáše Kozáka letěl na bránu a skončil v náručí Vliegena.
85'
Michal Beran neodcentroval přesně.
84'
Centr za obranu Liberce skončil až u domácího brankáře.
83'
Nepřesná přihrávka Červa na Ghaliho znamená aut pro Bohemians.
82'
Hrubého centr odvrátil hlavou Fukala.
81'
Centr z kopačky Christiana Frýdka přistál přímo na hlavě Rabušice, ale domácí útočník nezamířil přesně.
80'
Matěj Hybš přišlápl nohu Rabušicovi a bude z toho další standardní situace.
79'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Jan Kovařík,
ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Matyáš Kozák.
78'
Frýdkovi se ale střela z přímého kopu vůbec nepovedla a míč letěl vysoko nad.
78'
Lukáš Červ byl faulován za vápnem, když se napřahoval ke střele.
77'
Michael Rabušic se ocitl v obrovské šanci sám před brankářem, do které do vyslal přesným centrem za obranu Frýdek. Tváří v tvář ale trefil nohu brankáře Reichla.
77'
Nad Libercem začalo opět mohutně pršet.
76'
Už už to vypadalo pro domácí velmi nebezpečně, ale hlavní sudí si všiml hraní rukou z řad Bohemians.
75'
Tomáš Necid se natahoval na Matouškův centr, ale Prebsl před ním ho do zakončení nepustil.
74'
Po pasáži, která přinesla šance na obou stranách, se hra opět poněkud uklidnila.
72'
ze hřiště odchází Luka Kulenović, přichází Michael Rabušic,
ze hřiště odchází Ľubomír Tupta, přichází Michal Fukala.
71'
Na druhé straně našel Mikulův přetažený centr Ghaliho, ale tomu balon ve vápně v dobré pozici odskočil.
70'
Aktivní Matoušek si našel přetažený centr z rohu a pohotově vypálil. Bohužel pro hosty vedle.
69'
Obrovská šance Bohemians! Matoušek promáchl míč, který doskákal až k Jindřiškovy, ale střela hostujícího kapitána skončila na noze jednoho z obránců. Následovat bude rohový kop.
68'
Luka Kulenović se skvěle vrátil a zastavil útok Klokanů v zárodku.
67'
Jan Matoušek se po vyhraném souboji s Chalušem dostal do úniku, obešel také Červa, ale následně mířil nad bránu.
65'
Frýdkův centr končí jen v rukavicích Reichla.
64'
Michal Beran šlápl na nohu Doumbii a také on je potrestán žlutou kartou.
63'
Liberec postupně přebírá otěže utkání. Možná se na hráčích Bohemians projevují utkání z kvalifikace Konferenční ligy.
62'
Dnešní utkání sleduje 2958 diváků.
61'
A do třetice slovenský útočník! Opět odražený míč z rohu, ale tentokrát po jeho zpracování na prsou a střele z volej skončil balon mimo tři tyče.
60'
Odražený míč po rohovém kopu skončil u Tupty stojícího za vápnem, ale ani tento pokus neprošel za záda hostujícího brankáře.
59'
Michal Reichl vystihl směr penalty a vychytal Ľubomíra Tuptu
59'
Ľubomír Tupta neproměňuje pokutový kop! Domácí útočník mířil po zemi k levé tyči, ale Michal Reichl jeho pokus vytěsnil na roh!
57'
Christian Frýdek byl ve vápně faulován Hrubým
57'
Christian Frýdek si to namířil přímo do vápna mezi Hůlku s Hrubým. Druhý jmenovaný mu postavil do cesty nohu a sudí ukazuje na puntík! Penalta pro Liberec!
57'
Kulenović s Tuptou se nedostali přes obranu Bohemians.
56'
Druhý poločas je zatím mnohem atraktivnější než jeho předchůdce. Po zblokované střele Hrubého se dostal k hlavičce střídající Necid. V tísni mířil vedle.
55'
Klokani zavřeli domácí hráče ve vápně a obehrávají je.
54'
Nebezpečný centr prolétl napříč celým libereckým vápnem a skončil v zámezí.
53'
Ahmad Ghali zatáhl soupeře za dres a je potrestán žlutou kartou.
52'
A další možnost domácích! Jan Mikula poslal centr na zadní tyč, kde pálil z úhlu do boční sítě Ahmad Ghali.
51'
Luka Kulenovič v obrovské šanci hlavičkoval těsně vedle tyče
51'
Obrovská šance Liberce! Christian Frýdek poslal přesný centr na hlavu Luky Kulenoviće, který hlavičkoval těsně vedle bližší tyče!
50'
Ghali centroval do vápna na Frýdka, před kterým jeden z obránců odhlavičkoval balon na rohový kop.
49'
Domácí kombinují s míčem na útočné polovině,
47'
Bohemians se dostali do vápna, kde se balon odrazil od hrudníku Matouška do náruče brankáře Vliegena.
46'
ze hřiště odchází David Puškáč, přichází Tomáš Necid.
46'
První poločas je minulostí. Mnoho k vidění toho nebylo. Pouze v začátku utkání Luka Kulenović po rohovém kopu málem nasměroval balon do své brány a o pár minut později na druhé straně střílel Ľubomír Tupta v úniku těsně vedle. Jinak sledujeme bojovné utkání bez šancí na jedné či druhé straně. Druhý poločas začne přibližně v 16:08.
45+5'
45+5'
Liberec v závěru přimáčkl soupeře k vápnu, ale na střelu mezi tři tyče stále čekáme.
45+4'
Domácí tribuny se dožadovali rohového kopu, místo toho ale bude hostující brankář vykopávat.
45+3'
Ahmad Ghali poslal měkký centr na hranici malého vápna, kde balon vyboxoval brankář Reichl.
45+2'
Hostující útočník pak také zůstal na promočeném hřišti a opět jsou v akci lékaři.
45+1'
David Puškáč se zavěsil do vzduchu, ale hlavičkoval nad bránu Vliegena.
45+1'
První poločas bude nastaven o pět minut.
45'
Jan Matoušek se kličkou snažil dostat přes Chaluše, který ho fauloval.
44'
Závěr poločasu se kouskuje velmi častými fauly a mnoho pohledného U Nisy k vidění není.
43'
Mohamed Doumbia úplně zbytečně ve skluzu dohrál protihráče a zaslouženě vidí žlutou kartu.
43'
Tentokrát se dopustil Liberec útočného faulu.
42'
Tupta opět na zemi. V tomto případě byl faulován.
41'
Po krátkém ošetření se může pokračovat ve hře.
40'
Hra se v závěru poločasu velmi kouskuje. Mimo souboje zůstal ležet na trávníku Ľubomír Tupta, ale nevíme proč.
39'
Lukáš Hůlka tvrdě atakoval domácího Kulenoviće na polovině hřiště a také on bude hrát pod hrozbou žluté karty.
38'
Kapitán Liberce pro dnešní utkání Jan Mikula zůstává na trávníku a jsou přivoláni lékaři.
37'
Ľubomír Tupta odvrátil centr od rohového praporku.
36'
Klokani na bránu nezakončili. Vybojovali však rohový kop.
35'
Matěj Chaluš fauloval Hrubého těsně vedle vápna. Toto je zajímavá pozice na přímý volný kop.
35'
Na hřiště dopadají provazy vody. Uvidíme, jak se s tím hráči vyrovnají.
33'
Antonín Křapka hlavičkoval sice na bránu, ale z ofsajdu.
32'
Filip Prebsl je od svého nástupu na trávník zatím velmi nejistý. Teď opět ztratil míč a vzápětí fauloval.
31'
Marios Pourzitidis centroval do vápna, ale jeho spoluhráči nedokázali zakončit.
30'
Do zakončení hlavou se dostal Ghali. Pravda, to není zrovna vzrůstem hlavičkář, a podle toho také jeho pokus dopadl. Balon skončil mimo.
29'
Jan Matoušek byl pozdě v souboji s Pourzitidisem, fauloval jej zezadu a zaslouženě vidí první žlutou kartu v utkání.
28'
Ten zůstává ležet na hřišti a hra je přerušena.
28'
Hra se rychle přesunula na druhou stranu, kde Tupta tvrdě vypálil do intimních partií právě Matěje Hybše.
27'
A následná střela Jindřiška byla zblokována.
27'
Hybšův centr odvrátil z vápna jeden z domácích obránců.
25'
Akce končí ofsajdem Ghaliho.
24'
Domácí hezky kombinují na útočné polovině.
23'
Frýdek přerušil hru taktickým faulem.
21'
Tentokrát Filip Prebsl nepřesně přihrál a daroval míč soupeři.
20'
Jan Matoušek zbytečně dohrál nového muže na hřišti Prebsla, což neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího.
19'
Mladý záložník Bohemians Michal Beran byl přistižen v ofsajdu.
18'
Centr na zadní tyč se domácí obraně podařilo s obtíži odvrátit.
17'
Sudí nejprve ponechal výhodu, ale následně se vrátil k faulu na Jana Matouška. Klokani mají k dispozici standardní situaci.
17'
Je tomu tak. Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště byl pro zranění odnesen Dominik Plechatý, přichází Filip Prebsl.
16'
A bohužel to vypadá, že stoper Liberce dohrál, protože je odnášen na nosítkách.
15'
Michal Beran zahrál míč sportovně do autu, jelikož na trávníku zůstal ležet domácí Plechatý.
13'
V držení ho však příliš dlouho neměl a už opět si jej užívají hráči Bohemians.
12'
Slovan odrazil útok soupeře a získal míč.
11'
Liberečtí vybojovali rohový kop, ale nakonec byl domávnut ofsajd jednoho z domácích hráčů.
10'
Ahmad Ghali se snažil dostat právě přes Dostála a upadl těsně vedle velkého vápna. Hlavní rozhodčí jasně ukazuje, že tento souboj pískat nebude.
9'
Hosté z Vršovic ze své územní převahy nic nevytěžili. Chaluš ve skluzu obral o míč Dostála.
7'
Na druhé straně hřiště vyslal Tuptu stoper Chaluš. Domácí útočník zakončil v tísni vedle brány.
6'
Robert Hrubý ve snaze získat míč fauloval domácího kapitána Mikulu.
6'
Michal Beran přetáhl svůj centr a balon skončil až v autu.
5'
A jen tak tak, že si Luka Kulenović hlavou nenasměroval míč přesně k zadní tyči. Naštěstí pro domácí je z toho pouze další roh.
4'
Centr z pravé strany odvrátil Ghali před dotírajícím Puškáčem na rohový kop.
3'
Další nedovolený zákrok Klokanů. Tentokrát u postranní čáry.
2'
Liberec ale ze standardní situace Reichla neohrozil.
1'
Hosté se hned v první minutě provinili faulem.
1'
Slovan uvede balon do zápasu zahajovacím výkopem.
Trojice rozhodčích přivádí obě mužstva na hrací plochu. Domácí Liberec bude hrát v modré kombinaci. Klokani jsou dnes oděni do černého.
V Liberci sice od pátečního večera prší, ale trávník vypadá z trbiuny ve velmi dobré kondici.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Plechatý, Chaluš, Pourzitidis – Ghali, Červ, Doumbia, Frýdek, Mikula (C) – Kulenović, Tupta.
Náhradníci: Bačkovský – Varfolomejev, Rabušic, Horský, Lehoczki, Penner, Preisler, Fukala, Prebsl.
Trenér: Luboš Kozel

Bohemians Praha 1905: Reichl – Hůlka, Křapka, Hybš – Köstl, R. Hrubý, Jindřišek (C), M. Dostál – Beran, Puškáč, Jan Matoušek.
Náhradníci: Valeš, Soukup – Ad. Kadlec, Vala, Kovařík, M. Kozák, Prekop, Necid.
Trenér: Jaroslav Veselý

Rozhodčí: Szikszay – Hrabovský, Volf; VAR: Berka, AVAR: Machač.

BOHEMIANS PRAHA 1905

Klokani za sebou mají celkem povedenou přípravu, ve které sehráli šest zápasů, z nichž pouze jednou odcházeli poraženi. V prvním ligovém kole dokázali porazit Pardubice poměrem 1:0. Zelenobílí si také po 36 letech zahráli evropskou soutěž, a to kvalifikaci na Evropskou konferenční ligu. V té narazili na norské Bodø/Glimt. Po porážkách 0:3 a 2:4 se s evropskými poháry museli bohužel rychle rozloučit. Ve druhém kole nejvyšší české soutěže nestačili na Teplice a po domácí porážce 1:2 budou chtít v Liberci navázat spíše na venkovní zápas s Pardubicemi.

Fotbalisté z Ďolíčku přišli v letním přestupovém období hned o několik kvalitních hráčů. Z klubu odešli Aleš Čermák, Martin Jedlička a Václav Drchal, kterým skončilo hostování. Dále klub opustili Marek Kouba, Martin Nový, Vladimír Zeman, Michal Vrána, Jan Morávek a Filip Mareš.

Opačným směrem zamířili do vršovického klubu Robert Hrubý ze Zlína, Matěj Hybš z plzeňské Viktorie a Michal Reichl z Hradce Králové. Na hostování přišel také Matyáš Kozák ze Sparty, který působil minulou sezonu v libereckém klubu.

V posledním vzájemném zápase Bohemians vyhráli na libereckém stadionu U Nisy 1:3, když se za Liberec trefil Prebsl a v dresu Bohemky Drchal a dvakrát Matoušek, který pod Ještědem nastupoval mezi lety 2020-2022.

FC SLOVAN LIBEREC

Liberec po náročné přípravě s kvalitními soupeři naskočil do prvního zápasu sezony dobře, když porazil Baník Ostrava 3:1 po brankách Červa, Doumbii a vlastního gólu Kpozoa. Druhý zápas už libereckým fotbalistům tolik nevyšel. V prvním poločase se sice trefili Chaluš a Kulenović, ale po nevyužité přesilovce, kdy byl ve 36. minutě po zásahu VAR vyloučen boleslavský Kostka, se Slovan proti Mladé Boleslavi musel spokojit pouze s bodem za remízu 2:2.

V modrobílém kádru došlo k výrazně menším pohybům, než tomu bylo v předchozích sezonách. Pod Ještědem skončili Victor Olatunji, Imad Rondić, Karol Mészáros, Gigli Ndefe a Matěj Valenta. Naopak mužstvo posílili Matěj Chaluš, Filip Horský, Nicolas Penner a Luka Kulenović, který se v minulém utkání předvedl parádní brankou zpoza vápna.

Co od nadcházejícího duelu očekává asistent trenéra Jakub Harant? „Tým Bohemians má za sebou dvojzápas v předkole evropských pohárů s norským Bodø/Glimt, který jsme samozřejmě pečlivě sledovali. V lize má zatím náš soupeř bilanci jednoho vítězství a jedné porážky, kde je pro nás varováním především venkovní výhra v Pardubicích. Jako vždy s Bohemkou očekávám náročný zápas plný osobních soubojů. Když budeme na míči kvalitní podobně jako v prvním kole s Ostravou, určitě se to odrazí i na výsledku utkání. V tabulce máme po dvou zápasech čtyři body, ale všichni v kabině cítíme, že mohlo být ještě lépe. Když k tomu přičteme poslední domácí zápas s klokany v březnu, kde jsme odešli bez bodu, tak máme obrovskou motivaci v zápase uspět.“

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.