FORTUNA:LIGA - Základní část - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Zlín - 11. února 2024   15:00

Teplice
36' Fila (Bílek) • 62' Fila (Gning)
2:1
(1:0)
Zlín
59' Slončík  (Bartošák)

Grigar – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek (78. Urbanec), L. Mareček (C), Beránek, Labík – Trubač (90+1. Hronek) – Fila (78. Jásir), Gning (87. Čerepkai).
Ludha – S. Bednár, Cykalo, Švanda.
Machálek – Celetka, Lakomý
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
3086 diváků
S. Dostál – Cedidla, J. Kolář, Didiba, Bartošák – Bužek, Nombil (55. Slončík) – Vukadinović (84. Reiter), Janetzký (68. Ikugar), Fantiš (C) (55. González) – Schánělec (84. Pidro).

SESTŘIH: Teplice - Zlín 2:1. Fila dvěma góly trefil cennou výhru

Je tu konec zápasu 20. kola FORTUNA:LIGY mezi domácími Teplicemi a hostujícím Zlínem. Zatímco první poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl, po změně stran jsme sledovali již o poznání zajímavější fotbal. Stejně jako po prvním poločase jsou ale i nakonec po zápase spokojenější domácí, kteří se radují z vítězství 2:1. Hvězdou zápasu byl útočník Daniel Fila, který dnes vstřelil dvě branky domácího celku.
90+3'
90+3'
Hosté mají již pouze necelou minutu na to, aby s výsledkem něco udělali.
90+2'
Hronek byl hned po svém příchodu na hřiště ve velké šanci, když se dostal až před Dostála. Ten ale včas vyběhl a nohou Hronkovo zakončení zneškodnil.
90+1'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Petr Hronek.
90'
U rohového praporku právě fauloval Pablo González, a to je přesně to, co domácí potřebovali.
90'
Následný rohový kop zahráli domácí nakrátko a snaží se míč držet u rohového praporku.
89'
Naopak na druhé straně se po rychlém protiútoku dostal do zakončení Muhamed Jásir, jeho tvrdou ránu dokázal Dostál vyrazit.
89'
Hosté se nyní nastěhovali na polovinu soupeře. Avšak stále chybí zakončení.
87'
Albert Labík zajel tvrdě do Cedidly a dostává žlutou kartu.
87'
ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Roman Čerepkai.
86'
Abdallah Gning samozřejmě nikam nespěchá. Nechává se ošetřovat a navíc bude střídat.
85'
Hosté by se rádi tlačili do vápna soupeře, jenže na trávníku leží Abdallah Gning a hra je přerušena.
84'
Střídání v týmu FC Zlín:
ze hřiště odchází Vukadin Vukadinović, přichází Rudolf Reiter,
ze hřiště odchází Tomáš Schánělec, přichází Selmir Pidro.
83'
Mareček centrem do vápna našel na zadní tyči našel špatně hlídaného Nemanju Mičeviće, který z velmi zajímavé pozice zakončil těsně mimo!
83'
Na druhé straně budou nyní rohový kop zahrávat domácí.
81'
Slončíkovi ale střela vůbec nesedla a míč skončil asi tak čtyři metry vedle pravé tyče Grigarovy brány.
80'
Teď tady bude přímý kop pro hostující celek. Na střelu je to ale dost daleko.
79'
Albert Labík kopal rohový kop domácích. Cedidla sice míč pouze nadzvedl vysoko do vzduchu, pak se ale hosté již ubránili.
78'
ze hřiště odchází Daniel Fila, přichází Muhamed Jásir,
ze hřiště odchází Michal Bílek, přichází Jakub Urbanec.
76'
Cedidla v hlavičkovém souboji soupeři hodně naložil. Je pískáno v neprospěch hostů.
75'
Když už se k centru dostal Bartošák, byl jeho pokus zblokovaný hned na hranici vápna.
74'
Těžiště hry se sice pomalu přesouvá k bráně Teplic, brankář Grigar zatím může být ale v pohodě.
72'
Je vidět, že hosté se sice hodně snaží, avšak až do zakončení se nedostávají.
70'
Po centru z pravé strany zkoušel hlavou ve vápně zakončovat Slončík. Míč ale poslal mimo a navíc v souboji fauloval.
68'
ze hřiště odchází Jakub Janetzký, přichází Kenneth Ikugar.
68'
Pablo González tvrdým způsobem poslal u lajny k zemi Filu a dostává žlutou kartu.
67'
Rohový kop si vyzkoušeli po delší době také domácí fotbalisté. Do vápna Zlína nakonec mířili dva centry, gólman Dostál ale ani v jednom případě zasahovat nemusel.
65'
Hosté se ale ani na druhý pokus k ohrožení brány soupeře nedostali.
64'
Hned vzápětí hosté získali další rohový kop.
64'
Ne úplně přesně teď zakončoval na druhé straně Bartošák. Míč byl tečovaný domácí defenzivou a následuje roh.
62'
Gning našel před bránou Filu, tomu stačilo doťuknout, 2:1
62'
Teplice právě vstřelily branku!
Domácí si vedení berou bleskově zpět! Abdallah Gning obešel Didibu a následně z pravé strany poslal do vápna střílený centr, který v obležení protihráčů na malém vápně usměrnil do brány DANIEL FILA!
60'
Dnešní utkání sleduje 3086 diváků.
59'
Srovnáno po milimetrově přesné střele Toma Slončíka, 1:1
59'
Slončík z přímáku prověřil Grigara
59'
Zlín právě vstřelil branku!
Z dobrých třiadvaceti metrů napřáhl nyní TOM SLONČÍK a jeho polovysoká poskakující střela překvapila brankáře Grigara. Míč zapadl přesně k tyči a je srovnáno na 1:1!
59'
Slončík vypálil hodně tvrdě a gólman domácích Tomáš Grigar dokázal míč vyrazit.
58'
Po faulu na Bartošáka tady bude velmi zajímavý přímý kop pro hostující celek.
56'
Do odraženého míče se opřel Jakub Janetzký, jeho tvrdá rána mířila vysoko nad bránu.
56'
Hosté teď poslali na hřiště dva ofenzivní hráče. Tak uvidíme, jestli se obraz hry nějak zásadně změní.
55'
ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Pablo González,
ze hřiště odchází Cletus Nombil, přichází Tom Slončík.
52'
A další sprinterský souboj a opět je z toho jen faul Gninga. Ten poslal k zemi Didibu a je znovu pískáno.
51'
Abdallah Gning ukázal hodně rychlé nohy, když stíhal Jakuba Koláře. Rozhodčí Machálek ale přerušil hru kvůli faulu Gninga.
50'
Z hranice vápna se pokoušel zakončovat Fila. Jeho pokus byl ale hodně nepovedený.
49'
Individuálně to zkoušel Schánělec, proti přesile ale neměl šanci na úspěch.
48'
Cletus Nombil vzal v souboji o balon vedle míče i nohy domácího Fily. Je pískáno a míč budou mít Teplice.
46'
Dostál v obří tutovce vychytal Trubače
46'
Domácí měli hned po patnácti vteřinách obrovskou šanci! Nákop z hloubi pole Trubač lehce hlavou prodloužil na Gninga, který rychle balon již ve vápně posunul na Trubače. Ten byl sám před Dostálem, ale gólman Zlína skvěle zasáhl!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
Skončil nám první poločas zápasu mezi Teplicemi a Zlínem. Je potřeba konstatovat, že jsme sledovali spíše podprůměrný ligový fotbal, který moc zajímavých akcí nenabídl. Spokojenější musí být ale jednoznačně domácí, kteří vedou od 36. minutě po gólu Daniela Fily 1:0. Hosté budou muset po změně stran hodně zabrat.
45+1'
45'
Již nám běží poslední minuta prvního poločasu, u balonu jsou domácí.
44'
Pas do vápna odehrál v klidu Knapík, přesto hosté zůstávají zatím u míče.
43'
Nadále platí, že hosté toho dnes moc nepředvedli. Sice se slušně bránili, avšak Grigar nemusel kromě jednoho centru řešit nic složitého.
42'
Teď jsou to pro změnu domácí, kdo se snaží kouskovat hru. Je vidět, že Tepličtí chtějí poločas dohrát za stavu 1:0.
40'
Joss Didiba poměrně tvrdě poslal k zemi Filu a je pískáno. Karta z toho ale zatím není.
38'
Uvidíme, jak hosté ne nepříznivý stav zareagují. Zatím toho do ofenzivy mnoho nepředvedli.
36'
První střela na bránu přinesla gól, trefil se Fila, 1:0
36'
To bylo jako blesk z čistého nebe. Z pravé strany jednoduše odcentroval Michal Bílek a na zadní tyči se z ničeho nic zjevil nehlídaný DANIEL FILA, který ve velké pohodě poslal míč za brankáře Dostála – 1:0!
35'
Na levé straně byl u balonu aktivní Labík, znovu ale míč do vápna soupeře na spoluhráče neposlal.
34'
Také další nákop na pravou stranu v podání hostujícího celku skončil jen v zámezí. Poslední minuty nesledujeme pohledný fotbal.
33'
Teď byl na vlastní polovině faulovaný Labík a balon tak budou mít domácí hráči.
32'
Když už se k balonu dostali hosté, sami se o něj připravili. Cedidla se pokoušel zatáhnout balon po lajně, jenže ten mu utekl do zámezí.
31'
Centr ze středu pole posílal do vápna soupeře Trubač, opět se ale jednalo o nepovedenou útočnou snahu domácího záložníka.
29'
Hosté jsou poslední minuty hodně zataženi do defenzivy. Tak trochu rezignovali na hru dopředu, avšak nejsou zatím pod žádným drtivým tlakem.
27'
Z levé strany do vápna Zlína centroval Labík. Našel hlavu Bílka, ten ale v tísni mezi tři tyče ani zdaleka nezakončil.
25'
Až do vápna se nyní dostal Abdallah Gning, dokonce si na zem položil domácího kapitána Fantiše, jenže jeho následná přihrávka nikoho nenašela.
24'
Domácí jsou znovu na delší čas u balonu, avšak jejich kombinace se odehrávají stále jen na polovině hřiště.
22'
Máme za sebou téměř polovinu prvního poločasu a nebezpečné zakončení na jedné nebo druhé straně jsme zatím neviděli.
20'
Sledujeme boj o každý metr hřiště. Je vidět, že pro oba týmy je zápas důležitý a nikdo nechce udělat chybu.
18'
Po dalším rohu Teplic Dostál vyrazil balon jen k Marečkovi, ten ale svou střelu zpoza vápna poslal mimo.
16'
Domácí fotbalisté jsou přeci jen o něco více na míči než jejich dnešní soupeř, na opravdu nebezpečné zakončení ale zatím čekáme.
15'
Mareček rozehrál roh nakrátko na Trubače, jehož centr do vápna ale nebyl nijak nebezpečný. Balon skončil v zámezí, následuje odkop od Dostálovy brány.
14'
Domácí na druhé straně získali další rohový kop.
13'
Z pravé strany do vápna centroval Cedidla, domácí ale v pohodě odvrátili balon mimo vápno.
12'
Teď jsou u balonu také hosté. Jejich útok je ale zatím velmi pozvolný a zformovaná defenziva Teplic asi nebude mít problémy.
10'
Také domácí kopali rohový kop. Po několika centrech do vápna se balon dostal k Trubačovi, který ale zakončoval hodně mimo.
9'
První centr Bartošáka mířil na první tyč a byl hodně nepovedený. Balon se odrazil znovu k Bartošákovi, který se pokoušel centrovat ještě jednou, avšak míč poslal jen do rukavic Grigara.
8'
Vukadinovič teď na Labíkovi vybojoval první rohový kop pro Zlín.
6'
Zatím nesledujeme nijak strhující podívanou. Domácí fotbalisté jsou více na balonu, gólman Dostál ale zatím zasahovat nemusel.
4'
Prodloužený aut se ve vápně dostal k Marku Beránkovi, ten ale nedokázal zakončit a hosté se ubránili.
3'
Mareček jen přiťukl balon Filovi, který se pokoušel pálit ze značné vzdálenosti. Trefil ale jen bránící protihráče.
3'
Na střelu je to poměrně daleko, Mareček bude asi centrovat do vápna.
2'
Cletus Nombil ve snaze odkopnout balon trefil napadajícího Marečka a bude z toho přímý kop pro domácí.
1'
Hráči obou týmů jsou již na trávníku. Domácí jsou v tradiční žlutomodré kombinace, hosté budou dnes celí v černém.

FK Teplice: Grigar – Kričfaluši, Knapík, Mičević – Bílek, L. Mareček (C), Beránek, Labík – Trubač – Fila, Gning.
Náhradníci: Ludha – S. Bednár, Hronek, Cykalo, Švanda, Jásir, Urbanec, Čerepkai.
Trenér: Zdenko Frťala

FC Zlín: S. Dostál – Cedidla, J. Kolář, Didiba, Bartošák – Bužek, Nombil – Vukadinović, Janetzký, Fantiš (C) – Schánělec.
Náhradníci: Bachůrek – Čelůstka, Černín, González, Ikugar, Pidro, Reiter, Simerský, Slončík.
Trenér: Bronislav Červenka

Rozhodčí: Machálek – Celetka, Lakomý.
Poslední vzájemné souboje většinou vyhrával domácí tým a z tohoto pohledu tak favoritem dnešního zápasu budou Teplice. Také na podzim platilo ale pravidlo „můj dům, můj hrad“ a zápas na zlínské Letné vyhráli domácí fotbalisté 2:1, když se trefili Tkáč s Cedidlou a za hosty jen v závěru snižoval Vachoušek.
Také Teplice hrály v zimě Tipsport ligu. V ní uhrály jediný bod za remízu s Teplicemi 2:2, s Chrudimí a Varnsdorfem Severočeši prohráli. V závěru přípravy Teplice remízovali s Kecskemeti 0:0, vyhráli nad Ludogorcem 3:1 a v generálce pak rozstřílely Duklu Praha 5:0.
Zlín během zimy odehrál celkem sedm zápasů. V rámci Tipsporrt ligy prohrál se Zlatými Moravcemi 0:1, pak vyhrál 1:0 nad Skalicí a nakonec prohrál se Zbrojovkou Brno 1:2. Pak Zlín hrál další čtyři přípravné zápasy, po třech bezbrankových remízách s Vyškovem, Nassaji Mazandaran a Dobrudzha v generálce vyhrál nad Dunajskou Stredou 1:0.
Hezké nedělní odpoledne z teplických Stínadel, kde bude dnes 20. kolem pokračovat letošní ročník FORTUNA:LIGY mezi domácími Teplicemi a hostujícím Zlínem. Čeká nás souboj dvou týmů z dolní poloviny tabulky. Domácí fotbalisté na podzim získali dvacet bodů a aktuálně jsou desátí, hosté jsou se čtrnácti body patnáctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.