Fotbalová národní liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sokolov : Ústí - 26. listopadu 2017   13:30

Sokolov
Sokolov
6' Přeučil  • 37' Kosak  • 63' Přeučil
3:0
(2:0)
Ústí
Ústí
Sokolov
Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Čermák – Glaser (C), Machek (26. Hlavatý) – Kosak, Přeučil (72. Mejdr), Jakub Dvořák II. – A. Ševčík (52. Dvořák).
Bolek – Tůma, Dvořák, Hlavatý, Mejdr.
Pavel Orel – Jiří Moláček, Jakub Šimáček
Městský stadion, Sokolov
510 diváků
Ústí
Kotěra – M. Richter (46. Miskovič), Pimpara, L. Vaněk, Šnirc – M. Zeman, Martykán (67. D. Richter), J. Peterka (C), D. Procházka, Leibl – Jindráček (72. Kacafírek).
Tvrdoň – D. Richter, Miskovič, Gilián, P. Výborný, Kacafírek.

Domácí mužstvo nakonec přidalo ve druhém poločase ještě třetí branku, opět po pěkné akci do prázdné brány. Sokolovští vítězí zaslouženě a přezimují na 7. místě, hostující Arma půjde do jara z předposledního místa. To je ze západu Čech vše, na počtenou v jarní části ligy.
90+2'
90'
Nastavovat se budou ještě dvě minuty.
90'
Peterka dloubl míč na Richtera, jenž střílel nebezpečně, ale zamířil kousek nad!
89'
Glaser si u rohového praporku faul nevymodlil, a tak od své brány odkopává Kotěra.
88'
Glaser střílel ze standardky dost nepřesně, a tak se baníkovci musí vracet zpět na vlastní polovinu.
86'
Hodně slibně vypadající brejk skončil na dvou nepřesných nahrávkách Kosaka.
86'
Chvílemi si baníkovci zahrávají až příliš, naštěstí pro ně je Severočeši potrestat neumí.
85'
Hlavatý získal míč, poté vyslal směrem na bránu Army něco mezi přihrávkou a střelou, nikdo ze spoluhráčů jeho úmysly nepochopil.
83'
Zmar hostujícího celku dokázalo zpracování Procházky na hranici šestnáctky, při kterém ústecký štírek trefil míčem vlastní ruku.
83'
Do zajímavé situace se dostal Kosak, ovšem při střele fauloval.
82'
Za faul na unikajícího Kosaka vidí žlutou Leibl.
81'
Ten už byl o něco lepší, ale jeden z hráčů v modrém se dopustil útočného faulu.
81'
Miskovičův roh odkopl do zámezí J. Dvořák a hosté mají druhý pokus.
80'
Glaser oslovil přesným centrem z pravé strany Kosaka, jenž zcela osamocen hlavičkoval vedle, ale gól by stejně kvůli ofsjadové pozici neplatil. Baníkovci si zbytek utkání užívají.
79'
F. Dvořák přesunul hru na volného Kosaka, který slibně rozjetou akci zakončil střelou do protihráče.
78'
Peterka sice centroval před Belaně, ale tam se nikdo ze spoluhráčů nenacházel. Jakoby hosté už rezignovali...
77'
Procházkův centr zleva odkopl dobře postavený Ševčík, hra se poté přesunula na ústeckou polovinu, kde však Glaser přes Vaňka nepřešel.
75'
V Sokolově začalo vydatněji sněžit, ale rozložení sil na hřišti se zjevně měnit nebude. Baník si svůj luxusní náskok bez problémů hlídá, Arma zatím hledá na domácí obranu recept.
74'
Dnešní utkání sleduje 510 diváků.
72'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Vojtěch Přeučil, přichází Jan Mejdr.
72'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Martin Jindráček, přichází Štěpán Kacafírek.
71'
Peterkův centr přes Hlavatého skončil u přední tyči, kde jej chytil Belaň.
70'
Jindráčkův střelecký pokus se o pár metrů mezi tři tyče nevešel.
69'
Přeučil poslal pas za obranu, kam si nabíhal Glaser, ale v sólu na Kotěru jej zastavil zdvižený praporek pomezního.
68'
Hosté sportovně vrátili míč a utkání opět běží.
67'
Střídání v týmu FK Ústí nad Labem: ze hřiště odchází Jan Martykán, přichází Daniel Richter.
67'
Centr Šnirce odkopl Čermák, který následně zastavil i průnik Zemana. Mezitím na zemi leží Přeučil a je ošetřován.
64'
Po průniku Strady střílel patičkou F. Dvořák, jenže trefil jen ústeckého obránce.
63'
Sokolov právě vstřelil branku!
Po další pěkné akci navyšují domácí už na rozdíl tří branek! Kosak naservíroval VOJTĚCHOVI PŘEUČILOVI před prázdnou bránu a domácí hráč neměl se svou druhou trefou v utkání příliš potíží – 3:0.
61'
Baníkovci stále zaměstnávají ústeckou defenzívu, a tak hosté zatím nemají moc příležitostí k zdramatizování zápasu.
59'
Po následné standardce se míč vrátil zpět k centrujícímu Kosakovi, jenž se do něj tentokrát opřel z voleje, ale jeho pokus byl spíše z říše amerického fotbalu.
58'
Hosté rozhodně nehrají v rukavičkách. Pimpara nesmyslně zajel do Glasera a dostává žlutou.
57'
Čermák našel v šestnáctce Kosaka, který se střetnul s Martykánem, ale ani v této situaci nenašel rozhodčí Orel důvod k zapískání penalty.
55'
Šnirc sestřelil ve středu hřiště Kosak a dostává se mu žlutého trestu.
55'
Kosa O. Ševčíka na Leibla přinesla hostům standardku, kterou ovšem vyboxoval dnes bezchybný Belaň.
54'
Hlavatý vyrazil do brejku tři na dva, jenže svou kolmicí rozeběhnutého Kosaka nenašel.
53'
Rohový kop Miskoviče vyboxoval Belaň k Hlavatému, ten míč posunul za šestnáctku, kde se do něj opřel Martykán a namířil balón vysoko nad.
52'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Adam Ševčík, přichází František Dvořák.
51'
Kulhající Adam Ševčík také nebude moct dlouho pokračovat a brzy bude vystřídán F. Dvořákem.
50'
Jindráčkův centr odhlavičkoval před Leiblem Strada, ale akce Ústí pokračovala a skončila následně na špatné přihrávce Procházky.
48'
Adam Ševčík předvedl hezkou akci přes několik protihráčů, než jej k zemi poslal Vaněk. Domácí rozehrávají ze středového kruhu.
48'
Další průnik Army končí po hvizdu sudího Orla, jenž posoudil souboj Leibla s O. Ševčíka jako neoprávněný.
47'
Hosté začali druhý poločas aktivně, ale po centru zprava se Procházka k hlavičce nedostal.
46'
Ústí o poločase vystřídalo. Nastupuje Miskovič, dohrál M. Richter.
46'
Z útrob stadionu se ozval hvizd sudího, takže za několik málo minut se dočkáme zahájení druhého poločasu.
Za drobného sněžení se všichni aktéři odebrali zpět do šaten a to za stavu 2:0 pro domácí mužstvo, které dle mého soudu vede zaslouženě. Baníkovci byli aktivnější, hlavně předváděli o poznání nebezpečnější akce než jejich soupeř. Výsledkem sokolovského snažení byly pěkné góly Přeučila a Kosaka. Domácí ještě neproměnili několik šancí, Arma mohla skórovat po střelách Šnirce a hlavičce Vaňka, jenže proti byla v prvním případě branková konstrukce a ve druhém gólman Belaň.
45+2'
45+2'
Hosté se ještě dostali do šance! Jindráček zleva odcentroval a Vaňkovu hlavičku k levé tyči musel Belaň reflexivně vytáhnout mimo!
45+1'
Ale z něj se hostům nepodařilo nic kloudného vymyslet.
45+1'
O. Ševčík odkopl míč před Jindráčkem do zámezí, Arma má ještě roh.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
45'
Tak dlouho Procházka kličkoval podél sokolovské šestnáctky, až se dopustil faulu proti Stradovi.
43'
Glaserův přetažený centr z rohového kopu zastavill Přeučil, centroval zprava, ale Mrázova hlavička neměla šanci na úspěch. Kotěra bez problémů chytil.
42'
Kosak si z pravého křídla navedl míč na střed, zajímavým obstřelem cílil na vzdálenější tyč a jen hodně vydařený zákrok Kotěry zabránil třetímu gólu v hostující síti!
41'
Standardku měli k dispozici také baníkovci, Glaser po zemi rozehrával na Čermáka, ale ve vedlejším souboji fauloval Kosak Procházku, a tak domácí nedostanou šanci zakončit.
39'
Na centr si naskočil u zadní tyče Zeman, ale v těžké pozici zakončil hodně nepřesně.
39'
Procházka byl faulován na pravém křídle, standardka pro Armu.
37'
Domácí navyšují skóre na 2:0, kdy JAN KOSAK dostal přihrávku, obešel protihráče, s míčem přiběhl před Kotěru a mazácky jej zblízka prostřelil.
36'
Přeučil dostal naloženo od ústeckého Martykána a sudí Orel poprvé vytahuje žlutou.
34'
Glaser si počkal na míč, místo střely patičkou nahrával Čermákovi, ale to se ukázalo jako špatné řešení. Domácí však opět mají míč ve svém držení a vymýšlí další akci.
33'
Šnirc si to namířil mezi Stradu a O. Ševčíka, poté v souboji s nimi upadl, ale sudí Orel byl celé situaci blízko a okamžitě odmítl písknout pokutový kop.
32'
Kosak centroval z rohu na zadní tyč, kam si nabíhali dva spoluhráči, ale před nimi stáhl míč ze vzduchu pozorný Kotěra.
31'
Glaser čechral míč za hostující obranu, Vaněk prodloužil hlavou balón do zámezí.
29'
Na opačné straně včasný skluz Dvořáka zabránil Martykánovi ve střele. Hra se rychle přesunula opět na polovinu hostů, kde však Kosak poslal A. Ševčíkovi příliš dlouhou přihrávku. Ta se stala kořistí Pimpary.
29'
Glaser nacentroval přesně na kopačku Ondřeje Ševčíka, jenž z první napálil balón do ústeckého břevna! Na brankové konstrukce tedy 1:1!
28'
Domácí trochu kostrbatě podnikli útok, který resultuje v rohový kop pro Baník. Zasloužil se o něj Adam Ševčík.
26'
Střídání v týmu FK Baník Sokolov: ze hřiště odchází Vojtěch Machek, přichází Michal Hlavatý.
25'
Machek je znovu na zemi, tentokrát bez cizího zavinění, a baníkovci budou poprvé střídat.
23'
Tlak hostů skončil faulem Leibla na Stradu, když ve výskoku dostal domácí obránce rukou do obličeje.
22'
Severočeši se oklepali z inkasovaného gólu a domácím teď nebezpečně zatápí.
21'
Krásný moment v podání ústeckého Šnirce, jenž vypálil z dobrých pětadvaceti metrů, a balón lízl levou tyč sokolovské brány!
20'
Na druhé straně musel Mráz odkopnout přízemní centr na malé vápno, který ze své kopačky vyslal Zeman.
20'
Baník několikrát zaútočil po levé straně, kde je zatím úspěšnější, nicméně zakončit se domácím nepovedlo.
18'
Další rychlý útok Baníku táhl po levé straně Adam Ševčík, jenž chtěl přenést hru na nabíhajícího Stradu, ale před ním zasáhl Šnirc, který hlavou přihrál míč vlastnímu brankáři. Nicméně, jestli to takhle chtěl, to ví jen on sám.
17'
Sokolovští rozehráli signálem, jenže Glaserův vysoký centr na zadní skryl ve svých rukavicích Kotěra.
16'
Uvidíme první roh v zápase, který pro domácí tým vybojoval Kosak.
15'
Namlsaný Přeučil si zpracoval těžký míč, hledal za obranou Adama Ševčíka a jen důsledný Vaněk zabránil tomu, aby domácí forvard zakončoval zblízka do poloodkryté brány.
14'
Jindráček tvrdou střelou prověřil Belaňovu pozornost, sokolovský gólman míč letící víceméně doprostřed brány pozorně lapil.
14'
Kosak sportovně vrací míč Kotěru a zápas pokračuje, zatím bez Machka, který se nachází za postranní čárou.
12'
Machek si v důrazném souboji se Šnircem přivodil zranění kolene a žádá si ošetření. Hra je přerušena.
11'
Arma se snaží na nepříznivý stav zareagovat, ale kombinace hráčů v modrém je zatím dost nepřesná a málo přímočará.
9'
Glaser vyslal na Kotěru nepříjemně skákající střelu, ale brankář Army tentokrát dokázal zakročit!
8'
Do inkasované branky byli na míči častěji hosté, baníkovci se trefují hned z prvního útoku.
6'
Váhající stoper Severočechů byl obrán o míč Glaserem, který s ním utekl až do šestnáctky. Tam přihrál před bránu VOJTĚCHOVI PŘEUČILOVI, jenž skluzem dopravil balón za bezmocného Kotěru – 1:0!
4'
Leibl svůj průnik zakončil stříleným centrem, který ne zcela přesvědčivě odehrál Čermák, aby následně Procházka zahrál proti Přeučilovi vysokou nohou.
3'
Úvodní seznámení mají oba týmy za sebou, zatím se prezentovaly hlavně nepřesnostmi, a tak se hraje v blízkosti půlící čáry.
1'
Šnirc obdržel pas na levém křídle, ale zdvižený praporek pomezního Moláčka útočnou akci hostů zastavil.
1'
Hlavní sudí Pavel Orel právě přivádí obě jedenáctky na hrací plochu. Baníkovci ve žlutočerné kombinaci, hostující Arma komplet v modrém.
Dobré vzpomínky musí mít na sokolovský stadion ústecký Michal Leibl, jenž zde před třemi roky zajistil výstavní dělovkou z více než třiceti metrů Armě bod za remízu 1:1. Tehdy překonal Belaně, který bude v bráně Baníku i dnes. Dočkáme se opět nějakého povedeného momentu?
Oproti předchozímu kolu došlo v domácí sestavě ke dvěma změnám. Vykartovaného Končala nahradil Čermák, zraněného Provoda Přeučil. V hostující sestavě najdeme novice Martykána a Daniela Procházku, naopak ze základu vypadli Pilík s D. Richterem.
Dobré nedělní odpoledne ze Sokolova, kde chybí nějakých pětatřicet minut do výkopu posledního soutěžního duelu v roce 2017 jak pro Baník, tak i pro Armu. Oba celky právě vybíhají k předzápasové rozcvičce za drobného popadávání sněhu, teplota je zhruba dva až tři stupně nad nulou.

FK Baník Sokolov: Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Čermák – Glaser (C), Machek – Kosak, Přeučil, Jakub Dvořák II. – A. Ševčík.
Náhradníci: Bolek – Tůma, Dvořák, Hlavatý, Mejdr.

FK Ústí nad Labem: Kotěra – M. Richter, Pimpara, L. Vaněk, Šnirc – M. Zeman, Martykán, J. Peterka (C), D. Procházka, Leibl – Jindráček.
Náhradníci: Tvrdoň – D. Richter, Miskovič, Gilián, P. Výborný, Kacafírek.

Rozhodčí: Pavel Orel – Jiří Moláček, Jakub Šimáček.
V minulém kole baníkovci doma porazili Vítkovice gólem z poslední minuty 1:0 a nastoupili v této sestavě:
Belaň – Strada, O. Ševčík, Mráz, Končal – Machek, Glaser – Kosak, J. Dvořák (75. Hlavatý), Provod (46. Čermák) – A. Ševčík (61. F. Dvořák)

Ústečtí fotbalisté nastoupili také v domácím prostředí proti Frýdku-Místku, jenže pět minut před koncem inkasovali a padli 0:1. Arma hrála v tomto složení:
Kotěra – M. Richter, Pimpara, L. Vaněk (73. Matějka), Šnirc – M. Zeman, P. Pilík, J. Peterka, D. Richter (46. D. Procházka), Leibl (46. Miskovič) – Jindráček
Oba celky už se v tomto ročníku potkaly. Stalo se tak na začátku srpna, kdy se v Ústí nad Labem hrálo utkání 2. kola. V něm se Arma ujala vedení, hosté dvacet minut před koncem vyrovnali, ale v nervózním závěru vystřelil domácím tři body Jindráček. Nyní je situace zcela odlišná. Ústí od té doby vyhrálo jen dvakrát a propadlo se až na předposlední místo s 12 body. Baník má na kontě aktuálně čtyři zápasy bez porážky a bez inkasované branky. Forma v závěru podzimu jej vynesla momentálně na 9. místo s 21 body. Oba týmy se však v případě plného bodového zisku mohou v tabulce posunout výše.
Stejně jako na dalších druholigových stadionech, také na tom sokolovském se v neděli po obědě půjde na fotbal naposledy v tomto kalendářním roce. Domácí FK Baník Sokolov hraje podruhé za sebou doma a s vlastními příznivci se rozloučí duelem proti FK Ústí nad Labem. Zatímco Západočeši se po pomalém rozjedu do soutěže dostali postupně do velmi solidní formy, Severočeši se hledají a i po výměně trenéra potřebují nutně body jako sůl v boji o záchranu ve FNL.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.