Fotbalová národní liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : Žižkov - 3. května 2019   18:00

Jihlava
Jihlava
5' Zoubele  • 8' Klobása  • 18' Klobása  • 62' Zoubele
4:1
(3:0)
Žižkov
Žižkov
61' Bazal
Jihlava
Vejmola – Petr, Tijani, Chlumecký, F. Novotný (72. Šefčík) – Šulc, Vaculík (C) (62. Machuča) – Javůrek, Klobása (33. Jawo), Zoubele – Jiří Klíma.
Veselý – Šefčík, Vedral, Machuča, Jawo, Šumský, M. Pavlík.
Hocek – Blažej, Kříž
Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava
1049 diváků
Žižkov
P. Soukup – Tusjak, Šimek, Žežulka, Muleme – Frizoni – Urbanec (C), Súkenník (76. Batioja), Rothe – Hejný (67. Mashike Sukisa), Kubala (26. Bazal).
K. Hrubeš – Auer, Stříž, Bazal, Batioja, Šustr, Mashike Sukisa.

Vysočina si tak upevnila druhou příčku v tabulce a na vedoucí Budějovice ztrácí devět bodů. Viktorka zůstává i nadále poslední.
26. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí.Duel ovlivnila první minuta, kdy byl vyloučen Frizoni. Domácí následnou výhodu jednoho muže v poli dokonale využili a o poločase vedli o tři branky (dvakrát se trefi Klobása a jednou Zoubele) a to spousty další šancí zahodili. Ve druhém poločase se pokusil hosté o drama, když Josef Bazal snížil. Ale o minutu později již Vysočina zase vedla, když se podruhé v zápase trefil Lukáš Zoubele.
90+2'
90+1'
Z pravé strany rozehrál rohový kop nakrátko s Jakubem Petrem Samuel Šefčík, ale při pokusu o následný centr podklouzl.
90'
Druhý poločas bude o dvě minuty delší.
88'
Obránce Viktorky je již zpět na hrací ploše a mže se plně zapojit do hry.
88'
Isaac Muleme bude muset být ošetřen.
86'
Žlutou kartu za faul vidí Lamin Jawo.
85'
Ondřej Žežulka chtěl na brankové čáře dorazit míč do brány místo toho trefil nohu Martina Chlumeckého a od rozhodčího vidí žlutou kartu.
83'
Viktorka se usadila na své útočné polovině a následné vteřiny tam zůstane neb se faulem provinil Pavel Šulc.
Dnešní utkání sleduje 1049 diváků.
81'
Akce Viktorky je zastavena neb se Luboš Tusjak ocitl v ofsajdu.
80'
Jiří Klíma se pokusil zlomit gólové prokletí, ale jeho střelu Pavel Soukup chytá.
78'
S centrem do svého vápna si Luděk Vejmola bez problémů poradil.
76'
Žižkov má také dostřídáno, Igora Súkenníka nahrazuje Augusto Batioja.
76'
Standardní situaci rozehrál Jan Javůrek, zamířil na bližší tyč, ale jeho pokus zamířil mimo.
75'
Isaac Meleme zahrál před velkým vápnem rukou a pro domácí se rýsuje dobrá možnost.
74'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek. Ve vápně našel Jiřího Klímu, ale útočník Vysočiny nedokázal přesně zamířit.
72'
Vysočina naposledy střídá, Filipa Novotného nahrazuje Samuel Šefčík.
71'
Zpoza velkého vápna se ke střele dostal Ondřej Machuča, ale našel jen náruč Pavla Soukupa.
69'
Do gólových statistik se mohl zapsat Lamin Jawo, který šel ve spolupráci s Jiřím Klímou na jediného obránce. Prvně jmenovaný vzal vše na sebe, vystřelil, ale ke své smůle trefil jen levou tyč Soukupovy branky.
67'
Žižkov podruhé střídá, Karla Hejného nahrazuje Elvis Sukisa Mashike.
66'
U brankové čáry se snažil si míč zpracovat Jakub Petr, ale nezadařilo se. Od své brány tak bude rozehrávat Pavel Soukup.
64'
Z levé strany se pokusil o střelu Lukáš Zoubele, ale jeho pokus šel mimo hřiště.
62'
Vysočina podruhé střídá, Lukáše Vaculíka nahrazuje Ondřej Machuča. Kapitánskou pásku převzal Lukáš Zoubele.
62'
Jihlava právě vstřelila branku!
Domácí si berou třígólové vedení zpět. Ve vápně se dostal ke střele LUKÁŠ ZOUBELE a Pavel Soukup byl bez šance.
61'
Žižkov právě vstřelil branku!
Z větší vzdálenosti se ke střele odhodlal JOSEF BAZAL a nedal Vejmolovi šanci.
60'
Pavel Šulc svou přihrávkou oslovil Lukáše Zoubeleho, který mohl jít z levé strany sám na bránu, ale už se k němu blížil obránce hostí. Záložník Vysočiny nedokázal ani vystřelit či ani přihrát.
59'
Akce Vysočiny je zastavena neb se Lukáš Zoubele ocitl v ofsajdu, který hlavní rozhodčí následně odpískal.
58'
Martin Chlumecký si dokázal poradit před napadajícím Josefem Bazalem.
56'
Po krátkém ošetření se již útočník Jiří Klíma pohybuje po hrací ploše.
56'
Před Josefem Bazalem měl blíže k míči Luděk Vejmola.
55'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Jiří Klíma a bude muset být ošetřen.
54'
Tijani se na polovině hřiště provinil faulem. Rozehrávat tak budou hosté.
53'
Jakub Petr chtěl na pravé straně oslovit Jana Javůrka, ale jeho přihrávka nebyla přesná.
51'
Hra se nám přesunula na střed hřiště.
49'
Standardní situaci rozehrál kapitán hostí Jakub Urbanec, ale našel jen náruč Luďka Vejmoly.
48'
Jakub Petr fauloval a Viktorka zůstane u míče.
47'
Jakub Petr se vápně snažil oslovit Jana Javůrka, ale toho k míči nepustil Muleme.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:05.
První poločas je v Jihlavě minulostí. Domácí vedou o tři branky a to spoustu dalších šancí neproměnili. Utkání ovlivnila již první minuta, kdy byl vyloučen Frizoni a Vysočina toho dokázala využít. Skóre otevřel Lukáš Zoubele a poté se dvakrát trefil Stanislav Klobása. Vysočina tak vede 3:0.
45+2'
45+1'
Z pravé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, k míči se dostal Lukáš Zoubele, ale Jakub Petr při zpracování míče podklouzl.
45'
První poločas bude o dvě minuty delší.
45'
Z levé strany rozehrál rohový kop Jan Javůrek, ale ve vápně nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
43'
Lukáš Zoubele mohl přidat další branku, ale prozatím mu není přáno. Nyní se na malém vápně nedokázal trefit mezi tři tyče.
41'
Z rohového kopu se domácí nijak neprosadili. Obrana hostí se bez problémů ubránila.
40'
Ke střele se odhodlal Jan Javůrek a gólman Pavel Soukup musel předvést své umění, aby jeho střelu dostal mimo své brány.
39'
Z levé strany rozehrál rohový kop Lukáš Vaculík, našel Lukáše Zoubeleho, který mu přihrávku vrátil, ale domácí kapitán se potýkal s přesností.
37'
Z pravé strany posílal centr do vápna Jakub Petr, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
35'
Domácí se po levé straně dostali až k vápnu, ale nově příchozí Lamin Jawo nedokázal nijak ohrozit gólmana Soukupa.
33'
Vysočina poprvé střídá, autor dvou gólů Stanislav Klobása si řekl o střídání, místo něj se zahraje Lamin Jawo.
32'
Zoubele poslal Novotnému přihrávku do běhu. Druhý jmenovaný míč nakonec doběhl, ale jeho spoluhráči záhy o míč přišli.
30'
Do zajímavé šance se mohl dostat Lukáš Zoubele, ale míč mu spadl na záda.
28'
Po krátkém ošetření je již Pavel Soukup v pořádku a můžeme pokračovat ve hře.
27'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl gólman Pavel Soukup a bude muset být ošetřen.
26'
Viktorka poprvé střídá Filipa Kubalu nahrazuje Josef Bazal.
24'
Za míčem se dral Lukáš Zoubele, ale Isaac Mulene byl rychlejší a míč mu odebral.
22'
Lukáš Zoubele měl na noze další gól, ale tentokráte to měl na dlouhou nohu, takže nedokázal míč usměrnit za záda Soukupa.
20'
A už to mohlo být o čtyři branky, Filip Novotný posílal do vápna centr, míč si našel Lukáš Zoubele, ale tváří tvář Soukupovi se prosadit nedokázal.
19'
Chlumecký poslal na Filipa Novotného nepřesný centr, který jej sice dokázal ztečovat, ale Lukáš Zoubele již na míč nedosáhl.
18'
Filip Novotný z levé strany odcentroval do vápna, kde se k hlavičce dostal STANISLAV KLOBÁSA a Vysočina vede již o tři branky.
17'
Tusjak z pravé strany přihrál na hranici vápna na Filipa Kubalu, ten se ale mezi tři tyče trefit nedokázal.
15'
Luboš Tusjak se snažil z levé strany odcentrovat do vápna, ale jeho přihrávka nebyla přesná a skončila za brankovou čarou.
14'
Filip Novotný u rohového praporku hledal někoho ze svých spoluhráčů, ale nezadařilo se. U míče jsou tak hosté.
12'
Do šance se dral Jiří Klíma, ale jeho veškerá snaha je ukončena neb útočník Vysočiny se ocitl v ofsajdu.
10'
Lukáš Vaculík z levé strany rozehrál rohový kop. Svým centrem našel za velkým vápnem Filipa Novotného, jehož střela ale postrádala přesnost.
8'
Vysočina vede již o dvě branky, Lukáš Zoubele přiťuknul ve vápně míč na STANISLAVA KLOBÁSU, proti jeho střele neměl Pavel Soukup nárok.
8'
Hosté z Prahy v duchu fair-play vrací míč domácímu výběru.
7'
V nefotbalové pozici se na zemi ocitl Lukáš Vaculík, Lukáš Zoubele tak posílá míč do autu.
5'
LUKÁŠ ZOUBELE otevírá skóre dnešního duelu, kdy postupoval na brankáře a dokázal jej přelobovat. Domácí tak brzy využívají výhodu jednoho muže v poli.
4'
Domácí kteří dnes nastoupili v modré kombinaci dresů prozatím kombinují na vlastní polovině. Hosté hrají v červenobílé kombinaci.
2'
Standardní situaci rozehrál Lukáš Vaculík, gólman Pavel Soukup musel na zem, aby jeho pokus vyrazil do bezpečí.
1'
Bernardo Frizoni zastavil unikajícího Jiřího Klímu na hranici velkého vápna a od hlavního rozhodčího vidí červenou kartu.
1'
Za doprovodu trojice sudích a zástupců armády nastoupili hráči na hrací plochu. Vyslechli jsme si hymnu a uctili památku minutou ticha na tragicky zesnulého Josefa Šurala a za malý okamžik utkání začne.
Do startu zápasu máme deset minut a oba celky zamířily do kabin, kde si hráči od trenérů poslechnou poslední pokyny.
Do začátku duelu chybí nějakých 25 minut a oba celky se na hrací ploše pilně rozcvičují.

FC Vysočina Jihlava: Vejmola – Petr, Tijani, Chlumecký, F. Novotný – Šulc, Vaculík (C) – Javůrek, Klobása, Zoubele – Jiří Klíma.
Náhradníci: Veselý – Pavlík, Šefčík, Vedral, Machuča, Jawo, Šumský.

FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Tusjak, Šimek, Žežulka, Muleme – Frizoni – Urbanec, Súkenník, Rothe – Hejný, Kubala.
Náhradníci: K. Hrubeš – Auer, Stříž, Bazal, Batioja, Šustr, Mashike Sukisa.

Rozhodčí: Hocek – Blažej, Kříž.
Už pošesté nabídne důstojné kulisy projektu FC Vysočina s názvem „VYSOČINA DĚKUJE!“. Zatímco na podzim klub vzdal hold členům krajského Integrovaného záchranného systému, tak nyní se opět zaměří na příslušníky Armády České republiky a též na legionáře.

„Těší nás, že se v ochozech stadiónu sejde řada zaměstnanců a příslušníků z náměšťské vrtulníkové základny, ale též z dalších útvarů z Brandýsa nad Labem, Jindřichova Hradce, Rančířova, Týniště nad Orlicí, Dobronína či přímo z jihlavského krajského velitelství. Ti spolu s diváky budou právem pyšní na bojové vrtulníky, které nad stadiónem přeletí těsně před výkopem zápasu,“ informoval Miroslav Fuks, marketingový manažer FC Vysočina.

Oba týmy na hrací plochu doprovodí nejen rozhodčí, ale též čestná jednotka s českou vlajkou a bojovou zástavou. Ještě před výkopem bude předán dar na činnost Vojenského fondu solidarity a důstojnost předzápasového programu podtrhne státní hymna.
A jaké mají oba celky výsledky z posledních tří vzájemných zápasů? Na podzim roku 2010 se v Jihlavě zrodila gólová přestřelka, která dopadla remízou 3:3. Na jaře roku 2011 se v Praze oba celky rozešly také smírem, ale tentokráte se ani jeden tým nedokázal prosadit. Nejčerstvější je pak podzimní duel v Praze, kdy si Vysočina doveza tři body po těsné výhře 1:0, když se v závěru zápasu trefil Tlustý.
A jak si oba celky vedly v uplynulém kole? Žižkov doma přivítal Varnsdorf, který byl favoritem duelu. Domácí se ale svého soupeře nezalekli a podařilo se jim jít v prvním poločase do vedení. Ve druhém poločase vstřelila Viktorka druhý gól. O oba se postaral Kubala. Domácí se tak mohli radovat ze zisku tří důležitých bodů.

Vysočina cestovala do Chrudimi. Jejich duel přenášela ČT. Hosté byli v úvodu lepším týmem, ale nedokázali se gólově prosadit. Do vedení tak mohli jít domácí, ale Vejmola penaltu vyrazil. V závěru poločasu se poté prosadil hostující Vaculík. Parádní vstup do druhé půle měli hráči Chrudimi, když v rozmezí 54. a 60. minuty přidali tři branky (2x Froněk, Vencl). Jihlavané se nevzdali a srovnali na 3:3 (Petr, Klíma). Rozhodnutí nabídla poslední minuta, kdy o zisku tří bodů pro Východočechy rozhodl Vašulín.
V rámci 26. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítá druhá Vysočina poslední Žižkov. Hosté mají na svém kontě pouhých 18 bodů, když se jen čtyřikrát radovali ze zisku tří bodů. Doposud vstřelili 26 branek a inkasovali jich 50. Domácí Vysočina získala 50 bodů, když dokázala vstřelit 40 branek a 22 jich obdrželi.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.