Fotbalová národní liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Prostějov : Dukla - 21. června 2020   17:00

Prostějov
Prostějov
5' Rolinc  • 14' Zapletal
2:3
(2:2)
Dukla
Dukla
8' Preisler   • 43' Kozma   • 48' Kozma
Prostějov
Bréda – Machynek (59. Schuster), Sus (70. Lutonský), Bialek, Stříž – Pašek, Slaměna (46. Pernackyj), Koudelka, Polák (C), Zapletal (70. Stáňa) – Rolinc (26. Šteigl).
Mucha – Šteigl, Biolek, Lutonský, Schuster, Pernackyj, Stáňa.
Adámková – Mikeska, Lakomý
Stadion ve Sportovní ulici, Prostějov
540 diváků
Dukla
F. Rada – Dancák, Piroch, Chlumecký – D. Souček (90+3. Jakab), Doumbia (85. Hadaščok), Daniel Tetour (C), Kozma, Preisler (90+3. Kovaľ) – Lukáš Holík (85. Krunert), Ayong (76. Fábry).
M. Hruška – Krunert, Fábry, Kovaľ, Jakab, Ullman, Hadaščok.

Atraktivní zápas přinesl tři branky. Prostějov se už v 5. minutě dostal do vedení zásluhou Rolince, ale Dukla na to odpověděla už o tři minuty později brankou Preislera. Ve 14. minutě pak domácí poslal opět do vedení Zapletal. I na to ale Dukla našla odpověď a před koncem prvního poločasu srovnal krásnou střelou Kozma. Ve druhém poločase pak byli hosté lepší a zaslouženě se dostali ve 48. minutě do vedení, když svoji druhou branku přidal Kozma. Hráči Dukly mohli vyhrát i vyšším rozdílem, spálili však několik nadějných šancí. Tu největší pak Holík s Doumbiou v situaci dvou proti samotnému brankáři Prostějova.
90+5'
90+4'
Míč z kopačky Schustera letí až za brankovou čáru, je pravděpodobně rozhodnuto.
90+3'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Róbert Kovaľ.
90+3'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Daniel Souček, přichází Josef Jakab.
90+3'
Rada šel ven a vyboxoval míč do bezpečí.
90+2'
Polákův centr odhlavičkoval jeden z hostujících hráčů na roh.
90+1'
Piroch fauloval ve výskoku loktem, to může být poslední šance pro domácí.
90'
V druhém poločase budou nastaveny 4 minuty.
90'
Souček napřáhl z hranice velkého pokutového území k bližší tyči a Bréda se musel pořádně natahovat, aby jeho pokus vyrazil aspoň na roh.
88'
Prostějov reklamuje ruku Pirocha těsně před vápnem, rozhodčí Adámková jejich protesty odmítá.
87'
Mohlo být rozhodnuto, Souček vracel míč po rychlém brejku do vápna, kde ho nabíhající hráči nedokázali dostat do sítě. Dukla má ale ke konci zápasu navrch a kontroluje vývoj zápasu.
86'
Skvělému presingu vděčí hráči Dukly za opětovné držení míče.
85'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Lukáš Holík, přichází Štěpán Krunert.
85'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Mohamed Doumbia, přichází Vojtěch Hadaščok.
83'
Dukla nyní dominuje zápasu a dlouhou kombinací nedává domácím šanci.
82'
Holík si navíc chytře došel pro faul a Preisler bude mít k dispozici přímý volný kop z levé strany.
81'
Hosté drží míč na útočné polovině, tam branku dostat nemohou.
79'
Prostějov se málem prokombinoval do šance. Lutonského ale na poslední chvíli tělem odstavil jeden z obránců.
77'
Další velká šance Dukly. Doumbia se dostal ke střele uvnitř vápna a utěšeným pokusem levačkou trefil pouze levou tyč domácí branky. Jednalo se o třetí vyloženou šanci Dukly v druhém poločase, aby toho hosté v závěru zápasu nelitovali.
76'
Střídání v týmu FK Dukla Praha: ze hřiště odchází Karsten Ayong, přichází Marek Fábry.
74'
Střížův míč byl dlouhý, došel si pro něj brankář Rada.
73'
Stáňa zkusil z voleje zakončit po rohovém kopu, zamířil však hodně vysoko nad branku hostů.
72'
Koudelka vracel míč od postranní čáry do vápna, Doumbia jeho snahu o přihrávku zablokoval na roh.
71'
Prostějov přidává na obrátkách a snaží se srovnat.
70'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Martin Sus, přichází Milan Lutonský.
70'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Michal Zapletal, přichází Bronislav Stáňa.
69'
Polák si naskočil na Koudelkův centr a hlavičkoval těsně mimo.
68'
Netrvalo to však dlouho a Souček už znovu zakončoval z malého vápna. Tentokrát ale trefil jen před ním stojícího obránce a z šance tak nic není.
67'
Sus musí být ošetřován, tempo hry se aspoň na chvilku zpomalilo.
65'
Žlutou kartu dostává Michal Zapletal (1. SK Prostějov).
64'
Tak tohle hostující hráči absolutně nezvládli. Holík s Doumbiou šli po zaváhání domácí obrany úplně sami na brankáře Brédu. Holík se však místo zakončení rozhodl ještě přihrávat Doumbiovi, který se v tom okamžiku nacházel v ofsajdové pozici. Holík už přihrávat rozhodně neměl, Doumbia si ale měl svoji pozici také pohlídat.
62'
Prostějov šel ve dvou proti dvěma bránícím hráčů. Polák zkoušel vysunout Šteigla, jeho míč byl ale dlouhý.
60'
Stříž se po autovém vhazování dostal až na malé vápno, ze strany ale poslal míč jen k brankáři Radovi.
59'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Lubomír Machynek, přichází Aleš Schuster.
56'
Zakončující Souček se chytá za hlavu, tohle byla velká šance Dukly. Bréda fantastickým zákrokem zachránil Prostějov od čtvrté inkasované branky, když reflexivním zákrokem vytáhl Součkův pokus z pěti metrů.
55'
Domácí Bialek už se radoval ze vstřelené branky, k jeho smůle byl ale v ofsajdu.
54'
Kozma předvedl ostrý zákrok na Koudelku, sudí Adámková ale kartu tentokrát neudělila.
52'
Koudelka kroutil do vápna nebezpečný míč z levé strany. Nedosáhli na něj útočící ani bránící hráči a Rada ho vyboxoval mimo pokutové území.
51'
Žlutou kartu dostává Daniel Souček (FK Dukla Praha).
50'
Hosté se dostali poprvé v zápase do vedení a domácí se na to hned snaží odpovědět.
48'
Dukla právě vstřelila branku!
Dukla si s rohovým kopem poradil o poznání lépe. Nikým nehlídaný DANIEL KOZMA si vyskočil na centr a hlavičkou o zem přidává svůj druhý gól v zápase.
48'
Rohový kop si vyzkouší také hosté, Polák zahrál míč pouze do zámezí.
47'
Šteigl vybojoval pro domácí rohový kop, ohrozit Radu se ale domácím nepodařilo.
46'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Patrik Slaměna, přichází Olexandr Pernackyj.
46'
Nádhernou ofenzivní podívanou sledující diváci v Prostějově. Domácí se dvakrát dostali do vedení, Dukle se ale dvakrát povedlo srovnat. Hra se překlápí z jedné strany na druhou a skóre mohlo být při troše štěstí nebo větší šikovnosti zakončovatelů ještě vyšší. Druhý poločas tak slibuje zajímavý fotbal.
45+2'
45+2'
Velká šance Dukly před koncem prvního poločasu. Hosté se dostali do rychlého brejku, zakončující Ayong ale míč přes dva bránící hráče neprocpal.
45+1'
Polákův faul na polovině hřiště zastavuje útok hostů.
45'
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
43'
Další nádherná branka a stav utkání je opět vyrovnaný. DANIEL KOZMA se dostal k míči uprostřed hřiště a krásnou střelou z 25 metrů rozvlnil síť. Jeho střela zapadla přesně k pravé tyči, letící Bréda neměl šanci zasáhnout.
41'
Domácí Polák zachyboval při rozehrávce a hosté toho hned využili k nebezpečné akci. Tetour posunul doleva na Preislera a v okamžiku, kdy od něj všichni očekávali centr, se pokusil poslat míč k přední tyči. Bohužel pro něj ale trefil pouze boční síť.
39'
Chlumecký našel míčem za obranu Preislera, který pro svůj tým vybojoval další rohový kop.
38'
Žlutou kartu dostává Mohamed Doumbia (FK Dukla Praha).
37'
Z něj se jim ale branku ohrozit nepodařilo, od branky bude rozehrávat Bréda.
36'
Polák dobrým obranným zákrokem zastavuje rozběhnutého Ayonga, Dukla bude mít ale roh.
35'
Tetour z pravé strany posílal míč do vápna, kde jej uklidil do bezpečí Sus.
33'
Doumbia se pustil do brejku po rohovém kopu a i díky promáchnutí jednoho z obránců našel za obranou Tetoura. Ten už ale s chybou domácího obránce nepočítal a k míči se nedostal.
32'
Domácí se dostali do zakončení po skrumáži ve vápně, následuje rohový kop.
31'
Tetour krásným míčem za obranu našel Holíka. Ten si míč potáhl a vracel ho do vápna, kde už před Ayongem zasáhl brankář Bréda.
30'
Žlutou kartu dostává Patrik Slaměna (1. SK Prostějov).
29'
Žlutou kartu dostává Michal Stříž (1. SK Prostějov).
28'
Podařilo se to Doumbiovi, jehož zblokovaná střela se odrazila k Ayongovi. V okamžiku, kdy se hostující útočník napřahoval k zakončení, vyletěl vzhůru praporek pomezního rozhodčího kvůli ofsajdu.
27'
Dukla se drží na míči a snaží se vymyslet, jak se dostat za beky domácích.
26'
Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Jakub Rolinc, přichází Jan Šteigl.
25'
Koudelka z pravé strany hledal Rolince, ten na míč nedosáhl.
23'
Holíkovu střelu se podařilo tečovat domácím hráčům ve zdi na rohový kop. Ten se pak Prostějovu podařilo ubránit. Holík se v pokračující hře dožadoval penalty za faul na svoji osobu, rozhodčí Adámková ale rozpažuje.
21'
Hosté mají k dispozici trestný kop ze zajímavé pozice po faulu Suse.
20'
Kozma se za silného větru dostal k odraženému míči kousek za hranicí velkého vápna a pořádně protáhl domácí brankáře Brédu.
19'
Dukla se snaží o vysoký presing, domácí si s tím ale zatím vědí rady.
17'
Aktivní Pašek se dostal k dalšímu zakončení, ani jemu tentokrát střela nesedla.
16'
Prostějov dobře drží míč na svých kopačkách a dokázal se prokombinovat až ke střele Koudelky. Jeho pokus z dvaceti metrů zamířil jen do Radovy náruče.
14'
Prostějov právě vstřelil branku!
Ofenzivní paráda pokračuje a Prostějov se dostává opět do vedení. Pašek si na pravé straně zasekl míč a vzápětí ho posadil přesně na hlavu MICHALA ZAPLETALA. Ten souhru dvou krajních záložníků zakončil hlavou za záda bezmocného Rady.
12'
Souček napřáhl ke střele z dvaceti metrů. Rána mu však moc nesedla a skončila dva metry vedle levé tyče.
10'
Hra se po divokém úvodu urovnala a hraje se ve střední části hřiště.
8'
A v osmé minutě máme vyrovnáno. Dukla se po rohovém kopu usídlila na polovině soupeře a vytěžila z toho vyrovnávací branku. Preisler si našel míč ve vápně a přesnou střelou na zadní tyč srovnal na 1:1.
7'
Dukla se snaží rychle odpovědět z rohového kopu, Preisler ale našel jen prvního bránícího hráče.
5'
Špatná rozehrávka hostů při odkopu od branky doputovala jen k domácímu Polákovi, který krásným míčem do vápna našel JAKUBA ROLINCE. Prostějovský útočník si se zakončením z první poradil a poslal domácí hned v páté minutě hry do vedení.
5'
Prostějov teď zavřel Duklu kolem vápna, do zakončení se ale nedostal.
3'
Po faulu Chlumeckého centroval z přímého kopu do vápna Koudelka, Ayoug ale jeho centr odvrátil.
3'
Žlutou kartu dostává Martin Chlumecký (FK Dukla Praha).
2'
Rozehrávky dnešního zápasu se ujala Dukla, úvodní kombinace jí však nevyšla.
1'

1. SK Prostějov: Bréda – Bialek, Machynek, Sus, Stříž – Pašek, Koudelka, Polák (C), Slaměna – Rolinc, Zapletal.
Náhradníci: Mucha – Šteigl, Biolek, Lutonský, Schuster, Pernackyj, Stáňa.

FK Dukla Praha: F. Rada – Piroch, Chlumecký, Preisler, Dancák – Doumbia, Daniel Tetour (C), D. Souček, Kozma – Lukáš Holík, Ayong.
Náhradníci: M. Hruška – Krunert, Fábry, Kovaľ, Jakab, Ullman, Hadaščok.

Rozhodčí: Adámková – Mikeska, Lakomý.
FK Dukla Praha

Ani Pražanům se ale příliš nedaří. Naposled proti Sokolovu sice vyhráli 3:1, předcházela tomu ale série tří porážek v řadě. I přesto Dukla s 41 body okupuje pátou příčku. Se čtvrtým Hradcem Králové ale má stejný počet bodů a případná výhra by je mohla dostat až do barážových bojů.
1. SK Prostějov

Desátý Prostějov s třiceti body má výsledky neslané nemastné. Výhry, prohry a remízy se točí jak na běžícím pásu a není tedy divu, že se nachází lehce pod polovinou tabulky. Ve středečním 24. kole se představil na půdě Chrudimi, kde skóroval zásluhou Jana Šteigla v 78. minutě jako první, nakonec ale odcházel s pouhým bodem za remízu.
Hezký den, příznivci fotbalu! FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA pokračuje svým 25. kolem a my se společně podíváme na střet 1. SK Prostějov a FK Dukla Praha!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.